Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

3 Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2023 r.

Dziś gościmy w naszej świątyni o. Zbigniewa Ptaka – Paulina z Jasnej Góry, którego serdecznie witamy.
O. Zbigniew będzie dziś głosił słowo Boże o tym jak rozkochać się we Mszy Świętej.
Po każdej Eucharystii będzie możliwość nabycia książek na ten temat.


 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 22 stycznia 2023 r.

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
 2. Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej informuje, że 24 stycznia 2023 roku rozpocznie się kolejny kurs podstaw opieki nad chorymi dla osób, które chciałyby wolontaryjnie pomagać w hospicjum.Zapraszamy chętnych, którzy mają ukończone 18 lat. Zapisy w biurze hospicjum domowego Caritas w Łodzi ul. Zgierska 121, pod numerami telefonów: 42 636 24 08 lub 607 617 090.

Ogłoszenia parafialne

 1. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy dziś życzenia wszelkiego dobra i obfitego Bożego błogosławieństwa!
 2. Zapraszamy dziś na godz. 19:00 na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru Canto Alegre.
 3. W najbliższą środę - 25 stycznia, po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie w ramach Szkoły Duchowości. Na spotkaniu omówimy teologię tzw. 'białego męczeństwa'.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 5. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 6. Dobiegają końca tegoroczne wizyty kolędowe. Już dziś serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za serdeczne i miłe rozmowy.
  Jeśli ktoś został przypadkowo pominięty bądź z racji na nieobecność chciałby jeszcze zaprosić do siebie kapłana, prosimy o zgłoszenie dziś w zakrystii. Wszystkie zgłoszone osoby chcielibyśmy odwiedzić w najbliższy czwartek.
  W tym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 7. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej od jutra będzie kończyło się błogosławieństwem o zwykłej porze, czyli przed mszą św. o godz. 18:00
 8. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 9. Dary zebrane na rzecz uchodźców ze wschodu przebywających w Browarach pod Kijowem są przygotowywane do transportu. W najbliższy czwartek przedstawiciele Fundacji Dom Wschodni” odbiorą zebrane dary i przetransportują je do Browar. Za tydzień przedstawimy podsumowanie zbiórki.
 10. Choć dopiero kończymy jedną zbiórkę już prosimy Was o włącznie się w kolejną. Tym razem dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie. Może macie u siebie skrawki wypalonych świec, końcówki świec? Przynieście je. Od jutra wystawimy przy wejściu do kościoła kosz na sterynę. Zebraną sterynę przekażemy na Ukrainę gdzie zostanie przetopiona i żołnierze przebywający w okopach dostaną świece. Możemy też przynieść nowe świece, ale nie znicze ani wkłady do zniczy. Świece, które moglibyśmy sami rozpalić w swoim domu. Zbiórka steryny potrwa przez trzy tygodnie.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Anna Klocek - lat 85. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 13. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

KOLĘDA – 2023

 

PONIEDZIAŁEK – 23 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Przemysłowa (jeden ksiądz)
Zachodnia (jeden ksiądz)
Północna, Matejki (jeden ksiądz)

 

WTOREK – 24 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Prusa, Słoneczna (jeden ksiądz)

 1. Sienkiewicza (dwóch księży)

 

ŚRODA – 25 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Łąkowa (dwóch księży)

 1. Południowa 3 (jeden ksiądz)

 

CZWARTEK – 26 STYCZNIA

 

Od godz. 1600                               

DĄBRÓWKA (jeden ksiądz)

Uzupełnienia

 


2 Niedziela Zwykła - 15 stycznia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 15 stycznia 2023 r.

 1. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę podczas Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan, które w naszej archidiecezji przeżywamy od 7 do 20 stycznia pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości(por. Iz 1, 17). Ich program znajdziemy
  w gablocie.
 2. Dziś wychodzicie (Wj 13, 4) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 19.15 w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Wolborskiej. Wcześniej, o godz. 17.00
  w Teatrze Nowym w Łodzi (ul. Zachodnia 93) odbędzie się dyskusja na temat trudnej pamięci chrześcijan i Żydów wokół książki abp. Grzegorza Rysia Chrześcijanie wobec Żydów, na którą również zapraszamy.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na VII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 2. Jutro na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy wyjeżdżających z ks. Andrzejem na zimowiska do Kasiny Wielkiej. Przed godz. 7:00 na parking przed Kolegiatą zostanie podstawiony Bus, do którego można będzie spakować swoje rzeczy. Po Eucharystii grupa wyruszy na wypoczynek. Powrót w sobotę 21 stycznia w godzinach popołudniowych/wieczornych.
 3. W najbliższy czwartek - 19 stycznia swoje imieniny przeżywają: Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. O godz. 18:00 będzie msza św. w intencji Siostry Mariany (Henryki) i Ks. Henryka.
 4. Trwają tegoroczne odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku:… (oddzielna kartka)
 5. Przez czas trwania Kolędy wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej będzie kończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem o godz. 15:00.
 6. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 7. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 8. W niedzielę za tydzień zapraszamy na godz. 19:00 na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru Canto Alegre.
 9. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 10. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: od chorych odwiedzanych w parafii – 320 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz uchodźców ze wschodu przebywających w Browarach pod Kijowem. Dziękujemy za wszystkie rzeczy przyniesione do kancelarii i pieniądze wpłacone na konto. Z ofiar uzbierała się kwota: 4850 zł, za którą zostały zakupione rzeczy potrzebne uchodźcom. W najbliższym tygodniu zostaną zapakowane i przygotowane do transportu. W transporcie do Browar pomoże nam „Fundacja Dom Wschodni”, która dostarczy cały ładunek na miejsce. Relacje z przekazania darów oraz listę zakupionych i podarowanych rzeczy przedstawimy na stronie parafialnej oraz Facebookowej parafii.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Wierzbowski - lat 76, Mieczysława Stasiak – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 14. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen

   


  KOLĘDA – 2023

   

  PONIEDZIAŁEK – 16 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Kononowicza 2, 3 (jeden ksiądz)

Kononowicza 4, 6 (jeden ksiądz)

Kononowicza 1, 5, 8 (jeden ksiądz)

 1.  

  WTOREK – 17 STYCZNIA

  Od godz. 1600

Karpińskiego 3, 5 (jeden ksiądz)

9 Maja bl. 46 (jeden ksiądz)

9 Maja domki (jeden ksiądz)

 1.  

  ŚRODA – 18 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Broniewskiego (jeden ksiądz)

Żeromskiego (dwóch księży)

 1.  

  CZWARTEK – 19 STYCZNIA

  ------

   

  PIĄTEK – 20 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Polna domki (jeden ksiądz)

Andersa, Wiosenna (jeden ksiądz)

 1. Silikaty (jeden ksiądz)

   

  SOBOTA – 21 STYCZNIA

  Od godz. 900                 

  WOLA ŁASKA

  od garaży (jeden ksiądz)

  od P. Kalinowskiego (jeden ksiądz)

  od P. Frątczaka (jeden ksiądz)

   

   

   

   


Niedziela Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 8 stycznia 2023 r.

 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17) będą trwały w naszej archidiecezji od 7 do 20 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 8 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
 2. Do dzisiejszego numeru Niedzieli (8 stycznia br.) dołączony został bezpłatny dodatek specjalny
  pt. „Pokorny papież, Genialny teolog, Odważny świadek”, poświęcony śp. papieżowi Benedyktowi XVI. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Ogłoszenia parafialne

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
 2. Dziś po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej.
 3. Dzisiejsze spotkanie kandydatów do bierzmowania klas szkół ponadpodstawowych odbędzie się po Mszy wieczornej w salce katechetycznej przy plebanii.
 4. Trwają tegoroczne odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku:… (oddzielna kartka)
 5. Przez czas trwania Kolędy wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej będzie kończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem o godz. 15:00.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd dzieci i młodzieży na zimowiska w dniach od 16 do 21 stycznia do Kasiny Wielkiej. Podobnie, jak w ubiegłych latach, istnieje możliwość wyjazdu dzieci wraz z rodzicami. Bliższe informacje i zapisy u ks. Andrzeja.
 7. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 9. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 10. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 12. W niedzielę, za tydzień - 15 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na VII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maria Jachimek - lat 83, Marian Jachimek – lat 87, Jarosław Wawruszczak – lat 65, Maria Rybicka – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 14. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - 1 stycznia 2023 r.

 

Drodzy Parafianie!

Rozpoczynjący się Nowy Rok niesie nadzieję na pokój, życzliwość i spełnienie marzeń. Życzymy wiary w sercu i światła w mroku. Wielu sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju i pomyślności na cały 2023 rok. Niech Matka Boża Łaska ma nas w swojej opiece.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Bóg zapłać za złożone na tacę ofiary. Z racji 1 niedzieli miesiąca przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszej świątyni.
 2. Dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 3. We wtorek, 3 stycznia odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 4. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy 'Christus Mansionem Benedicat', czyli: „Chryste błogosław temu domowi' dodając cyfry Roku Pańskiego. Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem przygotowane i estetycznie zapakowane w woreczki foliowe: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. Ww. komplety nie są jeszcze poświęcone.
 5. W Święto Trzech Króli odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary, które tego dnia złożymy na tacę przeznaczone będą na misje.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek spowiedź w czasie mszy św. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Św. Anny. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem.
 7. W niedzielę za tydzień przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia.Tego dnia po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej pod batutą Macieja Malinowskiego.
 8. Trwają tegoroczne odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. Prosimy również aby nie zgłaszać w kancelarii parafialnej ewentualnych pogrzebów na soboty. Ułatwi to znacznie przebieg odwiedzin kolędowych. Dziękujemy za zrozumienie. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku:… (oddzielna kartka)
 9. Przez czas trwania Kolędy wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej będzie kończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem o godz. 15:00.
 10. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w czwartek.
 11. Zakończyła się zbiórka darów materialnymi dla Rodzin z Ukrainy z miasta Browary. Po podsumowaniu zbiórki podamy informacje nt zebranych darów oraz wpłaconych ofiar.
 12. W ostatnich dniach wpłynęła na konto parafialne bezimienna ofiara na Kościół w wysokości 2 tyś zł. Bóg zapłać ofiarodawcy.
 13. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 14. W styczniu i lutym są jeszcze wolne terminy mszy św.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są Parafialne Kalendarze na rok 2023 r.
 16. Módlmy się:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       


BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2022 r.

 

Życzenia

Drodzy Parafianie, mili Goście!

Proszę przyjmijcie od nas, księży pracujących w tutejszej parafii, życzenia:

Pomimo wojny i cierpienia, jakie dotyka naszych wschodnich sąsiadów.

Pomimo trosk i niepokojów, jakie nie omijają wszystkich nas.

A może właśnie dlatego…; po to, aby pośród tego wszystkiego dodać nam otuchy, rodzi się Pan. Mesjasz przychodzi w niewinnej postaci Dzieciątka.

Niech Jego pokój ogarnie nasze serca.

Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego, zdrowia, radości i opieki Najświętszej Maryi Panny.

W modlitwie przy żłóbku Bożej Dzieciny obejmujemy wszystkie rodziny naszej parafii. Młodzież, dzieci, szczególnie chorych, samotnych i przebywających w szpitalach.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przez najbliższe dwa dni świąteczne zapraszamy na Msze Święte do Kolegiaty.
 2. Jutro przypada Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. W piątek Święto Świętej RodzinyJezusa, Maryi i Józefa. W niedzielę za tydzień, w Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 3. W najbliższą środę, 28 grudnia po mszy wieczornej zapraszamy na Szkołę Duchowości. Spotkanie poprowadzą siostry Karmelitanki, które opowiedzą o kulcie Dzieciątka Jezus i przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia we wspólnocie zakonnej.
 4. W ostatni dzień roku – 31 grudnia (sobota), zapraszamy do Kolegiaty na godz. 17:30 na Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za kończący się 2022 r. ze sprawozdaniem prac duszpasterskich i gospodarczych naszej parafii.
 5. Tegoroczna Kolęda odbędzie się wg tradycyjnego sposobu. Przejdziemy ulicami i miejscowościami naszej parafii pukając do drzwi mieszkań i domów. Odwiedzimy z modlitwą i błogosławieństwem wszystkich, którzy będą chcieli się z nami spotkać. Wizyty rozpoczniemy od środy - 28 grudnia wg następującego porządku: (oddzielna karka)….
 6. Bardzo dziękujemy za świąteczne życzenia, i za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia w Kolegiacie. Serdeczne podziękowania dla Grupy Świętej Marty. Panu Krzysztofowi i Andrzejowi za ustawienie choinek. Siostrze Marianie oraz Paniom, które ubierały choinki dziękujemy za świąteczne dekoracje. Panom: Marcinowi i Arkadiuszowi za ustawienie ruchomej szopki. Dziękujemy Panu Markowi Dolacie za prace wykonane przez pracowników jego firmy przy podświetleniu tła szopki. Wszystkim serdeczne i szczere Bóg zapłać!
 7. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 16 do 21 stycznia. Jak co roku, istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. Koszt wyjazdu to zaledwie 900 zł, plus koszty związane z jazdą na nartach. Bliższe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy możliwe tylko przez najbliższy tydzień.
 8. W dniach 22-29 kwietnia 2023 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. W programie zwiedzanie Mostaru, Dubrownika, Splitu, Zadaru, a także Jezior Plitwickich. Koszt to 320 euro i 700 zł, czyli ok. 2300 zł. Program jest wywieszony w gablocie, zapisy u ks. Andrzeja Milczarka. Zostało już tylko 5 ostatnich wolnych miejsc.
 9. Trwa zbiórka darów materialnymi dla Rodzin z Ukrainy z miasta Browary. Pod chórem świątyni wyłożone są kartki z listą potrzebnych rzeczy. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynieśli swoje dary bądź wpłacili pieniądze na ten cel.
 10. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 11. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: od Jerzego Kołasińskiego z wnuczką Katarzyną Janiak - 100 zł, od mieszkańców Dąbrówki 460 zł, bezimiennie 300 zł. Z racji zbiórki na Ukrainęwpłynęło bezimiennie 600 zł od 6 ofiarodawców. Za przekazane środki zostaną zakupione potrzebne dla ludności cywilnej rzeczy i po zakończeniu zbiórki razem przesłane do Browar na Ukrainę. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. W styczniu i lutym są jeszcze wolne terminy mszy św. Możliwe jest również odprawienie mszy św. gregoriańskich.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są Parafialne Kalendarze na rok 2023 r.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Roman Piech - lat 71, Jadwiga Rżanek – lat 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


4 NIEDZIELA ADWENTU - 18 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:30.
 2. Zachęcamy do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Spowiadamy codziennie do piątku w czasie mszy św. i wieczorem od godz. 17:40.
 3. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego, którego tematem będzie wprowadzenie do Ewangelii Łukasza oraz Dziejów Apostolskich. Zapraszamy dotychczasowych uczestników oraz wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać słowo Boże.
 4. W piątek 23 grudnia o godz. 7:00 zakończenie rorat dla dzieci i rozdanie nagród dla najbardziej wytrwałych.
 5. W sobotę dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Msze św. poranne o godz. 6:30, 7:00. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22:00. Rozpoczniemy ją życzeniami i przełamiemy się opłatkiem. Przed Pasterką zapraszamy na kolędowanie. Nie będzie Pasterki o północy.
 6. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. W poniedziałek Święto Św. Szczepana, drugi dzień Świąt. W obydwa dni msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego.
 7. Tegoroczna Kolęda odbędzie się wg tradycyjnego sposobu. Przejdziemy ulicami i miejscowościami naszej parafii pukając do drzwi mieszkań i domów wg podawanego w niedzielnych ogłoszeniach porządku. Odwiedzimy z modlitwą i błogosławieństwem wszystkich, którzy będą chcieli się z nami spotkać. Wizyty rozpoczniemy od 28 grudnia.
 8. Można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki pod chórem w świątyni, w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 9. Dziś możemy nabyć Stroiki Bożonarodzeniowe wykonane przez szkolne koła i parafialny zespół Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie zimowisk i kolonii dla dzieci z naszej parafii. Ministranci z ks. Adamem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.
 10. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 16 do 21 stycznia. Jak co roku, istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. Koszt wyjazdu to 900 zł, plus koszty związane z jazdą na nartach. Bliższe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy możliwe w zakrystii.
 11. W dniach 22-29 kwietnia 2023 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. W programie zwiedzanie Mostaru, Dubrownika, Splitu, Zadaru, a także Jezior Plitwickich. Koszt to 320 euro i 700 zł, czyli ok. 2300 zł. Program jest wywieszony w gablocie, zapisy u ks. Andrzeja Milczarka. Po ubiegłotygodniowych ogłoszeniach zgłosiło się dużo osób, zostało już kilka ostatnich wolnych miejsc.
 12. Trwa zbiórka darów materialnymi dla Rodzin z Ukrainy z miasta Browary. Pod chórem świątyni wyłożone są kartki z listą potrzebnych rzeczy. Możemy sami zakupić przedmioty z listy i dostarczyć do kancelarii parafialnej. Możemy też wpłacić pieniądze na podane na kartkach konto z dopiskiem: Ukraina i np. kuchenka turystyczna. Wyznaczone rzeczy zostaną zakupione i razem przesłane dla mieszkańców i uchodźców w Browarach. Będziemy o tym informowali. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynieśli swoje dary bądź wpłacili pieniądze na ten cel.
 13. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 14. W styczniu i lutym są jeszcze wolne terminy mszy św. Możliwe jest również odprawienie mszy św. gregoriańskich.
  [Msza święta gregoriańska (potocznie gregorianka) to rodzaj mszy świętej odprawianej codziennie przez 30 kolejnych dni (co daje w sumie 30 mszy) w intencji jednej osoby zmarłej za darowanie jej kar w czyśćcu.]
 15. W minionym tygodniu wpłynęła na konto parafialne jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 1200 zł. Z racji zbiórki na Ukrainę wpłynęło bezimiennie 2800 zł od 17 ofiarodawców, oraz 600 zł od rodziców modlących się za dzieci na różańcu. Za przekazane środki zostaną zakupione potrzebne dla ludności cywilnej rzeczy i po zakończeniu zbiórki razem przesłane do Browar na Ukrainę. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 16. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 17. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Pod chórem są dostępne nowe parafialne Kalendarze na rok 2023 r.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Lucyna Pyrek - lat 84, Janusz Pietrasik - lat 65, Michalina Morawska - 96. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 19. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


3 NIEDZIELA ADWENTU - 11 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Trwa roznoszenie opłatków. Zachęcamy jednak do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 2. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie Grup Modlitewnych.
 3. Zachęcamy do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Nie zostawiajmy sakramentu pokuty na ostatnie chwile przed Świętami. Zachęćmy również do spowiedzi bliskich.
 4. 17 i 18 grudnia, w sobotę i w niedzielę, będzie można nabyć Stroiki Bożonarodzeniowe wykonane przez szkolne koła i parafialny zespół Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie zimowisk i kolonii dla dzieci z naszej parafii. Ministranci z ks. Adamem przygotują sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.
 5. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 16 do 21 stycznia. Jak co roku, istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. W programie m.in. jazda na nartach, codzienna Msza święta, pogodne wieczory i inne atrakcje. Koszt wyjazdu to 900 zł, plus koszty związane z jazdą na nartach. Bliższe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy możliwe od dziś w zakrystii.
 6. W dniach 22-29 kwietnia 2023 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. W programie zwiedzanie Mostaru, Dubrownika, Splitu, Zadaru, a także Jezior Plitwickich. Koszt to 320 euro i 700 zł, czyli ok. 2300 zł. Program jest wywieszony w gablocie, zapisy u ks. Andrzeja Milczarka.
 7. Trwa zbiórka darów materialnymi dla Rodzin z Ukrainy z miasta Browary. Pod chórem świątyni wyłożone są kartki z listą potrzebnych rzeczy. Możemy sami zakupić przedmioty z listy i dostarczyć do kancelarii parafialnej. Możemy też wpłacić pieniądze na podane na kartkach konto z dopiskiem: Ukraina i np. kuchenka turystyczna. Wyznaczone rzeczy zostaną zakupione i razem przesłane dla mieszkańców i uchodźców w Browarach. Będziemy o tym informowali. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynieśli swoje dary bądź wpłacili pieniądze na ten cel.
 8. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 9. W styczniu i lutym są jeszcze wolne terminy mszy św. Możliwe jest również odprawienie mszy św. gregoriańskich.
  [Msza święta gregoriańska (potocznie gregorianka) to rodzaj mszy świętej odprawianej codziennie przez 30 kolejnych dni (co daje w sumie 30 mszy) w intencji jednej osoby zmarłej za darowanie jej kar w czyśćcu.]
 10. W minionym tygodniu wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 11. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 12. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 13. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł zatytułowany: „Wyjątkowy dar”, odnoszący się do uroczystości 11 listopada i daru Ks. Abpa Ziółka dla miasta Łask. Pod chórem są dostępne nowe parafialne Kalendarze na rok 2023 r.
 14. Wychodząc dziś z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. St. Leszczyńskiej.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Muszyński – lat 75, Leszek Bulzacki – lat 90. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


2 NIEDZIELA ADWENTU - 4 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz.17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 2. Wystawiona została choinka z zawieszonymi serduszkami, na których wypisane są imiona Dzieci. Wywieszone są również serca z imionami Seniorów, dla których można przygotować paczkę na Święta. Paczki przynosimy do 18 grudnia.
 3. Zapraszamy dziś na godz. 19:00 na spotkanie autorskie z Dorotą Kmiecik związane z promocją książki ,,Póki jesteśmy w drodze”. Po zakończeniu mszy św. pod chórem świątyni będzie możliwość zakupienia promowanej książki, zaś w kruchcie kościoła, w godz. 9:00-13:00, można będzie kupić książki o tematyce religijnej w obniżonej cenie.
 4. Od wtorku rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Robert Arndt, kapelan Szpitala Centrum Matki Polki w Łodzi. Msze św. codziennie o godz. 6:30 – roraty w kaplicy Matki Bożej. Z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7:00; 9:00, 16:30 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź w środępodczas mszy św. i po południu od godz. 16:00, w konfesjonałach pod chórem i w Kaplicy Św. Anny. Program rekolekcji na kartkach pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafialnej.
 5. 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. Godzina Łaski. Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na mszy św. o godz. 16:30, poświęcenie Medalików Maryi Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 7. W poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie Grupy Męskiej.
 8. We wtorek, 6 grudnia odbędzie się ostatnie przed świętami spotkanie formacyjne dla rodzicówdzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 19:00, druga o 20:00.
 9. W najbliższą sobotę - 10 grudnia, w kościele, o godz. 8:30, odbędzie się spotkanie dla mężczyznjuż służących przy ołtarzu w naszej świątyni lub chcących taką służbę rozpocząć. Na spotkanie zaprasza ks. Adam.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Ofiara bezimienna na kwiaty do Kaplicy Matki Bożej - 200 zł, oraz od chorych odwiedzanych w I Piątki miesiąca – łącznie 680 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Akcję Caritas w marketach, poprzez ofiarowanie zakupionej żywności. Przekazane dary posłużą do przygotowania paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii oraz przez Łódzki Caritas trafią do ubogich w archidiecezji łódzkiej. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas za przeprowadzenie zbiórki i członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przewiezienie zebranych artykułów.
 12. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 13. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 16 do 21 stycznia. Jak co roku, istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. W programie m.in. jazda na nartach, codzienna Msza święta, pogodne wieczory i inne atrakcje. Bliższe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy rozpoczną się w przyszłą niedzielę.
 14. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 15. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 16. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także nowe parafialne Kalendarze na rok 2023 r.
 17. Przy wyjściu ze świątyni zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 18. Jako wspólnota parafialna chcielibyśmy wesprzeć konkretnymi darami materialnymi Rodziny z Ukrainy, które mieszkały przy naszej parafii a powróciły do Browar pod Kijowem. Rozpoczynamy zbiórkę potrzebnych rzeczy, które pozwolą przetrwać ludziom zimę bez prądu czy ogrzewania. Rzeczy, które potrzebne są w codziennym funkcjonowaniu w obozach uchodźców ze wschodnich terenów Ukrainy. Pod chórem świątyni wyłożone są kartki z listą potrzebnych rzeczy. Możemy sami zakupić przedmioty z listy i dostarczyć do kancelarii parafialnej. Możemy też wpłacić pieniądze na podane na kartkach konto z dopiskiem: Ukraina i np. kuchenka turystyczna. Wyznaczone rzeczy zostaną zakupione i razem przesłane dla mieszkańców i uchodźców w Browarach. Będziemy o tym informowali.
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Dariusz Przybyłek – lat 55, Łucja Sobczak – lat 81. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 20. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


1 NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś po ogłoszeniach poświęcenie lampionów i wieńców adwentowych.
 2. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Roraty. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci na godz. 7:00. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony. Po mszy św. dzieci zapraszamy na bułkę i gorące kakao do Sali pod kaplicą Matki Bożej Łaskiej.
 3. W środę przeżywamy święto ku czci Św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin Andrzeja Milczarka. O godz. 18:00 msza św. w jego intencji. Zachęcamy do udziału w liturgii i do wdzięcznej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie o kapłanach. W piątek spowiedź w czasie mszy św. i po południu od godz.17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa w piątek o godz. 17:40. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę za tydzień o godz.17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 5. 2 grudnia, w piątek od godz. 15:00 i w sobotę, 3 grudnia od godz. 9:00 w marketach Biedronka, Netto i Vobiano, młodzież i dzieci ze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami, będą zbierać artykuły żywnościowe, z których Parafialny Zespół Caritas zrobi paczki na Święta dla potrzebujących parafian.
 6. 3 grudnia, w sobotę w Kolegiacie zostanie wystawiona choinka z zawieszonymi serduszkami, na których wypisane będą imiona Dzieci. Wywieszone będą również serca z imionami Seniorów, dla których można będzie przygotować paczkę na Święta. Paczki przynosimy do 18 grudnia. Zachęcamy do włączenia się w te akcje Parafialnego Zespołu Caritas, i już dziś za to dziękujemy.
 7. W niedzielę 4 grudnia o godz. 19:00 Zapraszamy do Kolegiaty na spotkanie autorskie z Dorotą Kmiecik związane z promocją książki ,,Póki jesteśmy w drodze”. Tematem spotkania będą: Inspiracje biblijne w poezji. W dniu spotkania  będzie możliwość zakupu książki po mszach św.
 8. W niedzielę za tydzień w godz. 9:00-13:00, w kruchcie kościoła, można będzie kupić nowe książki w obniżonej cenie. Można z nich uczynić prezent na mikołajki bądź święta.
 9. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przeżywać będziemy w dniach: 6-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Arndt, kapelan Szpitala Centrum Matki Polki w Łodzi. Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia. Program rekolekcji na kartkach pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafialnej.
 10. Każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.” Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 11. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w środę - 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 16:30, dokonamy poświęcenia Medalików Maryi Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, Przypominamy, że medaliki rodzice kupują dzieciom we własnym zakresie. Nieco później zostaną zakupione jednakowe dla całej grupy Książeczki do Nabożeństwa.
 12. W ostatnich dniach zostały przestawione konfesjonały z Kaplicy Matki Bożej do Kaplicy Św. Anny. Ufamy, że taka zmiana przysłuży się zarówno lepszemu przeżywaniu Sakramentu Pokuty jak i pozwoli na większą ciszę podczas modlitwy przed wizerunkiem Maryi i wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem.
 13. Zachęcamy do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana. Niestety brakuje osób do roznoszenia opłatków po domach parafian. Tych, którzy mogliby pomóc w rozniesieniu opłatków w swoich blokach bądź na swoich ulicach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 14. W minionym tygodniu wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 15. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 16. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 17. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także ostatnie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 18. Starostwo Powiatowe w Łasku zaprasza na bezpłatne badania w piątek 2 grudnia od godz. 13:00 w Starostwie Powiatowym na ul. Południowej 1. Na niektóre bada trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły na plakacie przed świątynią.
 19. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 20. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Podgórski – lat 97, Pelagia Zawiasa – lat 80. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 21. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 listopada 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi.
 2. Z racji 3 niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Dziś podczas mszy św. o godz. 10:30 niektórzy z kandydatów na ministrantów otrzymają komże i tym samym zostaną włączeni do grona ministrantów. Zaś o godz. 15:30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla małżeństw chcących dołączyć do kolejnego kręgu Domowego Kościoła.
 4. Poświęcone dzisiaj opłatki będą w najbliższych dniach roznoszone po naszej parafii. Niestety nie będziemy w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana. Tych, którzy mogliby pomóc w rozniesieniu opłatków w swoich blokach bądź na swoich ulicach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 5. W każdą sobotę po mszy św. o godz. 7:00 odmawiamy różaniec prosząc Boga o pokój w Ukrainie i na Świecie.
 6. Zachęcamy aby w następną niedzielę przynieść ze sobą do Kolegiaty lampiony bądź wieńce adwentowe. Na każdej mszy dokonamy ich poświęcenia.
 7. Od następnej niedzieli zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Roraty. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. Prosimy, aby dzieci przygotowały lampiony.
  Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przeżywać będziemy w dniach: 7-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Arndt, kapelan Szpitala Centrum Matki Polki w Łodzi. Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia.
 8. W niedzielę 4 grudnia o godz. 19:00 Zapraszamy do Kolegiaty na spotkanie autorskie z Dorotą Kmiecik związane z promocją książki ,,Póki jesteśmy w drodze”. Tematem spotkania będą: Inspiracje biblijne w poezji. W dniu spotkania  będzie możliwość zakupu książki po mszach św.
 9. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza osoby niepełnosprawne i ich rodziny w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na mszę św. o godz.16:00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łasku.
 10. Parafia Św. Faustyny w Łasku organizuje 8-dniową, samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dn. 27 kwietnia-4 maja 2023 r. W programie m.in. Fatima i Santiago de Compostela. Koszt pielgrzymki to ok. 5 tyś zł. Bliższych informacji udziela ks. Adrian Anielak. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed świątynią oraz dostępny na stronie internetowej parafii Św. Faustyny.
 11. W minionym tygodniu wpłynęła na konto parafialne jedna ofiara na Kościół w kwocie 350 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 12. Dziękujemy Grupie Św. Marty za posprzątanie świątyni.
 13. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej. Pamiętajmy o świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 14. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Kreczmer – lat 81, Zenon Stępnik – lat 84. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.