Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

2 NIEDZIELA ADWENTU - 5 grudnia 2021 r.

Dziś I dzień parafialnych Rekolekcji Adwentowych. Nauki rekolekcyjne będzie głosił
ks. Grzegorz Cierliński, kapelan Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.


 

2 NIEDZIELA ADWENTU – 5 grudnia 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 5 grudnia 2021 r.

 1. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli, których celem jest zdobycie uprawnień do nauczania etyki w szkołach podstawowych
  i ponadpodstawowych. Studia rozpoczną się w lutym 2022 roku. Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na internetowej stronie Instytutu Teologicznego: www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po wieczornej mszy św. Nabożeństwo Uwielbieniowe.
 2. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na próbę śpiewu Akatystu.
 3. Zachęcamy do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. W ramach rekolekcji spowiadać będziemy we wtorek, 7 grudnia, podczas wszystkich mszy św. Program rekolekcji został wydrukowany na kartkach, które znajdziemy pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafialnej.
 4. Również we wtorek 7 grudnia odbędzie się ostatnie przed świętami spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 5. Każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.” Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej ze śpiewem Akatystu o godz. 17:00. Czym jest Akatyst?
  Akatyst ku czci Bogurodzicy pochodzi najprawdopodobniej z V–VI wieku. Jego autorstwo jest niepewne, i najczęściej bywa przypisywany świętemuRomanowi Pieśniarzowi (Roman Melodos). Na pewno wiadomo, że był uroczyście śpiewany w podzięce za uratowanie Konstantynopolapodczas oblężenia awaryjskiego w 626 r. Około VIII wieku Akatyst został przeniesiony także na Zachód do Włoch. Przetłumaczono go na łacinę. Polski przekład Akatystu został dokonany w 1965 r. przez jezuitę Mieczysława Bednarza. Zasadniczym tematem Akatystu jest udział Matki Boskiej w ziemskim życiu Chrystusa i w Jego kościele. Przeplatają się w nim teksty odnoszące się do Matki Boskiej i Jezusa. Pierwsza połowa Akatystu dotyczy narodzenia Chrystusa oraz zdarzeń z nim związanych i je poprzedzających. Druga połowa ma za przedmiot nadprzyrodzone skutki przyjścia Zbawiciela na ziemię. Akatyst śpiewany jest i słuchany na stojąco.
  Zapraszamy do Kolegiaty 8 grudnia godz. 17:00.
 7. Tego samego dnia podczas Mszy św. o godz. 16:00, dokonamy poświęcenia Medalików Maryi Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion adwentowy. Wszystkie dzieci, chcące wziąć udział w konkursie proszone są o pozostawienie lampionów we wtorek, w kaplicy św. Anny.
 8. W IV Niedzielę adwentu tj. 19 grudnia młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała stroiki i sianko na stół wigilijny.
 9. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 10. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 11. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także nowe parafialne Kalendarze na rok 2022 r. oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowychna spotkanie przygotowujące do Bierzmowania.
 13. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 14 do 19 lutego. Liczymy, że sytuacja epidemiczna pozwoli na realizację planów. Istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. Szczegółowe informacje oraz początek zapisów w przyszłą niedzielę.
 14. Trwa roznoszenie opłatków. Osoby roznoszące opłatki mają przy sobie upoważnienia z parafii. Niestety nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Akcję Caritas w marketach, poprzez ofiarowanie zakupionej żywności. Przekazane dary posłużą do przygotowania paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii oraz przez Łódzki Caritas trafią do ubogich w archidiecezji łódzkiej. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas za przeprowadzenie zbiórki i członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przewiezienie zebranych artykułów.
 16. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: od chorych z parafii 660 zł, bezimiennie od dwojga ofiarodawców na kwiaty do ołtarza Matki Bożej oraz na bezdotykową kropielnicę w łącznej kwocie 1500 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Kropielnica została już zamówiona, a w najbliższych dniach stanie w kruchcie świątyni.
 17. Dziś do południa w kruchcie kościoła, można kupić nowe książki katolickie w obniżonej cenie. Można z nich uczynić prezent na Mikołajki bądź Święta.
 18. Również dziś zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Anna Fortuniak – lat 87. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 20. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


1 NIEDZIELA ADWENTU - 28 listopada 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 28 listopada 2021 r.

Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli. Nie tak dawno Minister Edukacji i Nauki zapowiedział zmianę zasad uczęszczania na lekcje religii i etyki w szkołach publicznych. Zakładają one obligatoryjność zajęć etyki dla uczniów, których rodzice nie wyrażą woli zorganizowania przez szkołę lekcji religii. Proponowane przez Instytut studia wychodzą naprzeciw tym zapowiedziom. Niestacjonarne studia - trwające trzy semestry - przeznaczone są dla osób posiadających tytuł magistra, które zdobyły już przygotowanie pedagogiczne uprawniające do nauczania w szkole. Celem studiów podyplomowych jest umożliwienie uczestnikom zdobycia uprawnień do nauczania etyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Studia rozpoczną się w lutym 2022 roku. Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na internetowej stronie Instytutu Teologicznego: www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it.


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś po ogłoszeniach poświęcenie lampionów i wieńców adwentowych.
 2. Dzisiejsze uwielbienie, które miało się odbyć po wieczornej Eucharystii, zostaje odwołane z racji na dużą zachorowalność młodzieży na covid.
 3. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Roraty. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony. Po mszy św. dzieci zapraszamy na bułkę i gorące kakao do Sali pod kaplicą Matki Bożej Łaskiej.
 4. We wtorek po wieczornej mszy św. ostatnie spotkanie formacyjne dla osób przeżywających 33-dniowe rekolekcje przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję.
 5. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie formacyjne Grup Modlitewnych.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie o kapłanach. W piątek spowiedź w czasie mszy św. i po południu od godz.17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa w piątek o godz. 17:30. W sobotę Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00. Następnie spotkanie Grupy Męskiej. W niedzielę za tydzień Nabożeństwo Uwielbieniowe po wieczornej mszy św.
 7. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w niedzielę za tydzień. Poprowadzi je ks. Grzegorz Cierliński, kapelan Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb. Spowiedź rekolekcyjna 7 grudnia. Program rekolekcji na kartkach pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafialnej.
 8. Każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.” Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w środę - 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 16:30, dokonamy poświęcenia Medalików Maryi Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, Przypominamy, że medaliki rodzice kupują dzieciom we własnym zakresie. Nieco później zostaną zakupione jednakowe dla całej grupy Książeczki do Nabożeństwa.
 10. Kolejne próby przygotowujące śpiew Akatystu odbędą się w salkach parafialnych w najbliższą środę oraz sobotę po wieczornej Eucharystii.
 11. Pamiętajmy, że panie z Koła Caritas w pierwsze i trzecie piątki miesiąca oczekują od godz. 15:00 w kancelarii parafialnej na potrzebujących pomocy.
 12. Planowany wyjazd w grudniu z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania z racji na dużą zachorowalność covidem jest odwołany.
 13. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 14. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 15. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także Kalendarze na rok 2022 r. oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 16. Panie i Panowie roznoszą opłatki po parafii, z dużą pomocą kleryka Marka, który w najbliższych dniach będzie odwiedzał bloki na ul. Jana Pawła II i 1 Maja. Roznoszący opłatki mają przy sobie upoważnienia z parafii. Niestety roznoszący opłatki nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana.
 17. W niedzielę za tydzień w kruchcie kościoła, można będzie kupić nowe książki katolickie w obniżonej cenie. Można z nich uczynić prezent na mikołajki bądź święta.
 18. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiesława Strzelczyk – lat 76, Ryszard Koziróg – lat 54, Janina Kropacz – lat 78. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 20. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 listopada 2021 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi. Zaś ofiary złożone do puszek zasilą fundusz na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
 2. Panie i Panowie roznoszą opłatki po parafii. Niestety nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana.
 3. Dziś po wieczornej mszy św., na spotkanie zapraszamy uczniów klas siódmych przygotowujących się do Bierzmowania.
 4. We wtorek po wieczornej mszy św. trzecie spotkanie w ramach 33-dniowych rekolekcji.
 5. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 6. W I Niedzielę Adwentu, tj. 28 listopada zapraszamy po wieczornej mszy św. na Wieczór Uwielbienia, który związany będzie z diecezjalnym etapem przygotowania do XXXVI Światowych Dni Młodzieży zaplanowanych na następny rok. Do udziału w Wieczorze Uwielbienia zapraszamy wszystkie grupy kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania oraz pozostałą młodzież z parafii i miasta.
 7. Zachęcamy do przyniesienia do Kolegiaty w następną niedzielę lampionów i wieńcy adwentowych. Na każdej mszy dokonamy ich poświęcenia.
 8. Już dziś zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Roraty. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. codziennie będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony.
  Jak co rok ogłaszamy konkurs na najładniejszy lampion. Rozstrzygnięcie konkursu w dzień odpustu 8 grudnia na mszy św. dla dzieci o godz. 10:30. Tegoroczne Rekolekcje Adwentoweprzeżywać będziemy w dniach: 5-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Cierliński, kapelan Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb. Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. Dziękujemy Grupie Św. Marty za posprzątanie świątyni.
 11. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej. Są również świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Jerzy Stojek – lat 72. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


33 NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 listopada 2021 r.

Przeżywamy dziś trzeci dzień rekolekcji. Nauki głosi Ks. dr Jerzy Jastrzębski przybliżając nam postać i nauczanie Bł. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego.

Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za prześladowanych, a wychodząc z Kościoła możemy wesprzeć ich swoją ofiarą złożoną do puszek. Z racji V Dnia Ubogich ofiary dziś złożone na tace przeznaczone będą na rzecz ubogich.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 14 listopada 2021 r.

 1. Ojciec Święty Franciszek przychylił się do prośby ks. abp. Grzegorza Rysia, aby
  Rok Jubileuszowy, ogłoszony z racji na 100-lecie naszej diecezji, trwał do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.) w kościołach jubileuszowych,
  a w bazylice archikatedralnej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022 r.). Zachęcamy do pielgrzymowania do tych kościołów w celu uzyskania odpustu zupełnego z zachowaniem zwykłych warunków (spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Papieża – Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jedna z inwokacji maryjnych). Odpust ten może być także ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  Pobożni wierni, przeszkodzeni z powodu podeszłego wieku lub poważnej choroby, również mogą uzyskać odpust, odrzucając przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i postanawiając wypełnić – skoro tylko będzie to możliwe – trzy zwykłe warunki, a także jeśli – łącząc się duchowo z jubileuszowymi celebracjami lub pielgrzymkami – ofiarują miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia.
 2. Arcybiskup Metropolita Łódzki ogłasza kolejny nabór do formacji kandydatów do diakonatu stałego. Mężczyzna, który ma zamiar rozpocząć formację powinien w dniach od 15 listopada br. do 15 stycznia roku przyszłego zgłosić się do ks. prałata Zbigniewa Tracza, dyrektora Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Łódzkiej na rozmowę, której celem jest sprawdzenie, czy spełniane są wszystkie wymagane warunki. Kontakt: tel. 609 687 187, Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 1.
 3. Z okazji 100-lecia archidiecezji łódzkiej, 27 listopada br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbędzie się pielgrzymka, na którą zaproszeni są muzycy kościelni (organiści, dyrygenci, kantorzy, chórzyści, schole, zespoły wokalno-instrumentalne) oraz zakrystianie.
 4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Odbędzie się ona w niedzielę 21 listopada po wszystkich Mszach św. Środki zebrane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
  Abp Gądecki przypomniał, że misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. „W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność.”

Ogłoszenia parafialne 

 1. Dziś raz jeszcze gościmy s. Antonettę Roguską. Z racji na duże zainteresowanie jej książką pt.: „Św. Józef Sebastian Pelczar w służbie Bogu i człowiekowi” siostra przyjechała do nas z jej ostatnimi egzemplarzami. Po mszy św., tak jak tydzień temu, będzie możliwość spotkania z s. Antonettą pod chórem oraz nabycia książki.
 2. Podczas mszy św. o godz. 12:00 zostaną (zostały) poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach Panie i Panowie rozpoczną roznoszenie opłatków po parafii. Niestety nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana.
 3. Dziś także po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych. Za tydzień, po wieczornej mszy św., na spotkanie zapraszamy uczniów klas siódmych przygotowujących się do bierzmowania.
 4. Przeżywamy dziś V Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka. Pod chórem można pobrać papierową torbę tzw. 'TYTKĘ CHARYTATYWNĄ'. Do pobranej torby można włożyć jedzenie, chemię gospodarczą bądź artykuły higieniczne i przynieść za tydzień do świątyni. Wszystkie dary zostaną przekazane przez Parafialne Koło Caritas najuboższym osobom z terenu naszej parafii.
 5. We wtorek po wieczornej mszy św. drugie spotkanie w ramach 33-dniowych rekolekcji.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 250 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
 7. Dziękujemy Grupie Św. Marty za posprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 9. W czwartek 18 listopada o godz. 12:00 Księża Kanonicy Kapituły Łaskiej odprawią msze św. za zmarłych Biskupów i Kanoników naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 11. Najbliższa niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi. Zaś ofiary złożone do puszek zasilą fundusz na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
 12. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, chcielibyśmy wykonać AKATYST ku czci Bogurodzicy. Chętnych do wspólnego śpiewania Akatystu zapraszamy do Kolegiaty na próbę 17 listopada (środa) po wieczornej Mszy Św.
 13. W I Niedzielę Adwentu, tj. 28 listopada zapraszamy po wieczornej mszy św. na Wieczór Uwielbienia, który związany będzie z diecezjalnym etapem przygotowania do XXXVI Światowych Dni Młodzieży zaplanowanych na następny rok. Do udziału w Wieczorze Uwielbienia zapraszamy wszystkie grupy kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania oraz pozostałą młodzież z parafii i miasta.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adam Kubiak – lat 83, Zofia Wejman – lat 102. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek...
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 listopada 2021 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś gościmy s. Antonettę Roguską, Sercankę, która uczyła przez kilka lat katechezy w naszej parafii. Siostra prezentuje swoją książkę pt.: „Św. Józef Sebastian Pelczar w służbie Bogu i człowiekowi”. Bogato ilustrowana książka opowiada o Założycielu Sióstr Sercanek oraz o ich codziennej pracy. Po mszy św. będzie możliwość spotkania z s. Antonettą oraz nabycia książki w cenie zaledwie 10 zł.
 2. Dziś po wieczornej mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. Gmina Łask wraz z Powiatem Łaskim oraz 32 Bazą Lotnictwa Taktycznego zapraszają 11 listopada do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpocznie Msza Św. w intencji Ojczyzny celebrowana o godz.10:30 w Kolegiacie. Następnie przemarsz na Plac 11 Listopada, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Wieczorem, w Łaskim Domu Kultury, o godz. 18:00 spektakl Sławomira Hollanda zatytułowany: „Do Polski”
 4. 11 listopada, w czwartek, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 5. Zapraszamy na „3 dni z Błogosławionym Kard. St. Wyszyńskim”. Nauki nt. Błogosławionego będą głoszone podczas mszy św.: 12 listopada – piątek o godz.: 15:00; 18:00, w sobotę o godz.: 7:00; 15:00; 18:00, w niedzielę podczas wszystkich liturgii. Katechezy wygłosi Ks. dr Jerzy Jastrzębski - Kapłan Archidiecezji Warszawskiej bezpośrednio zaangażowany w przygotowanie uroczystości beatyfikacyjnych Prymasa. Ks. Jastrzębski napisał pracę doktorską o nauczaniu Prymasa Tysiąclecia i od kilku lat jest wykładowcą w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.
  W ramach rekolekcji, w sobotę rano po mszy św. nasz rekolekcjonista poprowadzi różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadelupe. Ks. Jerzy jest jednym z zaledwie 25 osób w Polsce, które mają oficjalne pozwolenie na posługiwanie tym rodzajem modlitwy.
 6. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 7. W sobotę, 13 listopada, podczas wieczornej mszy św. będziemy modlili się wraz z Domem Magnificat z Kolumny w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 8. W niedzielę za tydzień obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlić się będziemy za prześladowanych, a wychodząc z Kościoła wesprzeć ich swoją ofiarą złożoną do puszek. Z racji V Dnia Ubogich ofiary złożone za tydzień na tace przeznaczone będą na rzecz ubogich.
 9. Również za tydzień w niedzielę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół przekazane przez chorych, w kancelarii parafialnej oraz przez stronę internetową w łącznej kwocie 710 zł. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 11. Dziękujemy Grupie Św. Marty za posprzątanie świątyni.
 12. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 13. W czwartek 18 listopada o godz. 12:00 Księża Kanonicy Kapituły Łaskiej odprawią msze św. za zmarłych Biskupów i Kanoników naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, chcielibyśmy wykonać AKATYST ku czci Bogurodzicy. Chętnych do wspólnego śpiewania Akatystu zapraszamy do Kolegiaty na próbę 17 listopada (środa) po wieczornej Mszy Św.
 15. Dyrektor i społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku zapraszają 10 listopada na godz. 18:00 na Koncert Charytatywny, w czasie którego będą zbierane fundusze na rehabilitacje Natalki, absolwentki I LO, która uległa wypadkowi. W programie wiele licznych atrakcji: występy wokalne, taneczne, sportowe, recytacja, licytacja, loteria fantowa, kawiarenka. Wstęp wolny!
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Władysława Gabryjączyk – lat 79, Serafina Kubik – lat 91. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 17. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 


31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 października 2021 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem i refleksją.
 2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. 2 listopada – Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy cmentarnej o 10:30 i 12:00.
 4. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. We Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy.
 5. Dziś oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy będą zbierali ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Nie mijajmy ich obojętnie.
 6. 2 listopada zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do Domu Duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 7. W środę 3 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla członków Grup Modlitewnych w Domu Duszpasterskim.
 8. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w każdy czwartek na godz. 19:00 do salki w Domu Duszpasterskim, natomiast dzieci w soboty na godz. 11:00.
 9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek spowiedź rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Matki Bożej. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem. Następnie spotkanie Grupy Męskiej. W niedzielę po wieczornej mszy św. Nabożeństwo Uwielbieniowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, prowadzone przez ks. Stanisława i młodzież.
 10. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 11. W każdy 1 i 3 piątek miesiąca, w godz. 15:00-16:30 w kancelarii parafialnej będą służyły swoją pomocą Panie z Parafialnego Zespołu Caritas. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w trudnej sytuacji życiowej można zgłosić się do dyżurujących w kancelarii Pań.
 12. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33-dniowych Rekolekcjach przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika M. Grignion de Montfort. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 5 listopada (piątek) po wieczornej mszy św.
 13. W niedzielę za tydzień będziemy gościć s. Antonettę Roguską, Sercankę, która uczyła przez kilka lat katechezy w naszej parafii. Siostra zaprezentuje swoją książkę pt.: „Św. Józef Sebastian Pelczar w służbie Bogu i człowiekowi”. Bogato ilustrowana książka opowiada o Założycielu Sióstr Sercanek oraz o ich codziennej pracy. Po mszach św. będzie możliwość spotkania z s. Antonettą oraz nabycia książki w cenie zaledwie 10 zł.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 700 zł. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 15. Dziękujemy Grupie Św. Marty za posprzątanie świątyni.
 16. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adamina Kuczewska – lat 87, Antoni Toma – lat 91. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 18. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 października 2021 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Ks. Stanisław zaprasza dziś na godz. 14:45 do wspólnego ćwiczenia.
 2. Również dziś po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Z kolei uczniów klas siódmych i ósmych zapraszamy na spotkanie wprowadzające w Sakrament Bierzmowania w sobotę 30 października po Mszy Św. o godz. 18:00.
 3. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10:30 dzieci, które najczęściej uczestniczyły w różańcu otrzymają nagrody. Prosimy aby dzieci przyniosły w piątek (29.XI) na różaniec podpisane plansze z naklejkami.
 5. W Wigilię Wszystkich Świętych, w niedzielę, 31 października o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem, światłem i refleksją.
 6. Za tydzień w poniedziałek przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 7. 2 listopada – Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy cmentarnej o 10:30 i 12:00.
 8. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy.
 9. W Niedzielę 31 października oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu kleryk Marek będzie zbierał ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Nie mijajmy go obojętnie.
 10. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej zamierza przeprowadzić w dniach 31.X i 1.XI kwestę na rzecz odnowy grobów łaskiej nekropolii. Dotychczas, dzięki zebranym środkom, udało się odnowić 5 nagrobków i starych mogił. W najbliższym czasie TPZŁ planuje przystąpić do rewitalizacji nagrobka Juliany Hardt z 1887 r. i odbudować grób Karola Grassa z 1848 r.
 11. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33-dniowych Rekolekcjach przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika M. Grignion de Montfort. Rekolekcje zakończą się 8 grudnia 2021 r. (dzień odpustu parafialnego) złożeniem uroczystego Aktu Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Pierwsze spotkanie rozpoczynające 33-dniowe Rekolekcje będzie miało miejsce 5 listopada (piątek) po wieczornej mszy św. Podstawą przeżycia rekolekcji jest przewodnik, który można będzie nabyć pod chórem Kolegiaty.
 12. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Gabriela Robak – lat 75, Wiesława Fidler – lat 72, Krystyna Krawczyk – lat 60. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

 

 

 


29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 października 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 10 października 2021 r.

Zapraszamy na projekcje filmu dokumentalnego o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej w Łódzkim Domu Kultury w następujące dni: 17, 31 października o godz. 15.30 oraz 30 października o godz. 16.00. Bilety do nabycia w kasie Łódzkiego Domu Kultury lub przez internet.


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś w czasie Mszy świętej o godz. 10:30 poświęcimy różańce dzieciom, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 2. Również dziś przy naszej parafii odbywa się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, Rejonu Pabianickiego. Członkowie tej wspólnoty, głównie jako małżeństwa Domowego Kościoła, spotykają się dziś w Domu Duszpasterskim, a o godz. 12:00 włączą się w liturgię Mszy św. w Kolegiacie.
 3. 19 października przypada 37 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. Dziś o godz. 12:00 msza św. z modlitwą o łaskę kanonizacji ks. Jerzego. Po mszy św. przejdziemy przed Kolegiatę do płyty upamiętniającej ks. Jerzego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów. We wtorek, w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17:15 będziemy modlić się o kanonizację Ks. Jerzego oraz w intencji członków Solidarności.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 5. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 6. W niedziele, 24 października, po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy uczniów pierwszych klas ponadpodstawowych na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 7. Również w niedzielę, 24 października, Ks. Stanisław zaprasza na godz. 14:45 do wspólnego ćwiczenia.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 600 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 10. W Kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki na następny rok.
 11. Dziś, wychodząc z kościoła będziemy mogli swoimi ofiarami wesprzeć zbiórkę na rzecz chorej na SMA Zosi Bigos. Zosia ma zaledwie kilka miesięcy. W najbliższych tygodniach powinna przejść terapię genową, której koszt wynosi 9,5 miliona zł. Dotychczas, od początku sierpnia, zebrano ponad 5 milionów zł. Ciągle brakuje 4,5 miliona zł.
 12. W Wigilię Wszystkich Świętych, w niedzielę, 31 października o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem, światłem i refleksją.
 13. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej zamierza przeprowadzić w dniach 31.X i 1.XI kwestę na rzecz odnowy grobów łaskiej nekropolii. Dotychczas, dzięki zebranym środkom, udało się odnowić 5 nagrobków i starych mogił. W najbliższym czasie TPZŁ planuje przystąpić do rewitalizacji nagrobka Juliany Hardt z 1887 r. i odbudować grób Karola Grassa z 1848 r.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Zofia Waśkowska – lat 74. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

 

 


28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 października 2021 r.

Dziś gościmy w naszej parafii Ojca Zbigniewa ze zgromadzenia OO. Oblatów z Grotnik. Ojcowie tradycyjnie przybywają do nas aby głosić słowo Boże i po mszy św. rozprowadzać Kalendarze Misyjne. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na prace misyjne zgromadzenia.

Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski. Swoimi ofiarami złożonymi na tacę będziemy mogli wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, a wychodząc z kościoła ofiarą złożoną do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 10 października 2021 r.

 1. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza na kurs przedmałżeński prowadzony online. Początek 13 października 2021 o godz. 19.00. Więcej informacji i zapisy na stronie www.domalzenstwa.pl/zapisy/. Ośrodek prowadzi również przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu chrztu, bierzmowania i eucharystii. Więcej informacji www.katechumenat-lodz.blogspot.com/.
 2. Zapraszamy na projekcje filmu dokumentalnego o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej w Łódzkim Domu Kultury w następujące dni: 9, 10, 15, 16, 17, 31 października o godz. 15.30 oraz 30 października o godz. 16.00. Bilety do nabycia w kasie Łódzkiego Domu Kultury lub przez internet.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Ks. Stanisław zaprasza na godz. 14:45 do wspólnego ćwiczenia. Będzie to drugie spotkanie z tego cyklu. Początek zajęć przed Kolegiatą.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 3. W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:15. Po różańcu procesja wokoło Kościoła z Figurą Matki Bożej i Najświętszym Sakramentem.
 4. Zapraszamy członków grup modlitewnych (Rodzina Radia Maryja, Rycerstwo Niepokalanej, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Żywa Róża) na spotkanie formacyjne w środę 13 października, po wieczornej Mszy świętej do Domu Duszpasterskiego.
 5. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 6. W przyszłą niedzielę (17 października) w czasie Mszy świętej o godz. 10:30 poświęcimy różańce dzieciom, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 360 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 9. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 10. W Kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki na następny rok.
 11. W następną niedzielę – 17 października, po mszach św. będziemy mogli swoimi ofiarami wesprzeć zbiórkę na rzecz chorej na SMA Zosi Bigos, której rodzina mieszka na terenie naszej parafii. Zosia ma zaledwie kilka miesięcy. W najbliższych tygodniach powinna przejść terapię genową, której koszt wynosi 9,5 miliona zł. Dotychczas, od początku sierpnia, zebrano ponad 4,5 miliona zł. Rodzina Zosi i znajomi rodziców po mszach św. będą kwestowali przed świątynią. Można będzie również zakupić drobne cegiełki na rzecz Zosi w postaci domowych ciast.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Rendecki – lat 86, Jadwiga Lipowska – lat 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

 


27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 października 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 3 października 2021 r.

 1. Jubileuszowa pielgrzymka pracowników naukowych i studentów do Bazyliki Archikatedralnej odbędzie się w niedzielę 10 października 2021 r. W tym dniu o godz. 18.00 wykład pt.: DA „5” w perspektywie historycznej wygłosi ks. Paweł Lisowski, po którym o godz. 19.00 Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak.
 2. Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na Kurs Chorału Gregoriańskiego dla początkujących (w trybie zdalnym) i dla kontynuujących naukę (w trybie stacjonarnym). Terminy zajęć, tematy oraz zapisy na stronie szkolachoralu-lodz.pl.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś w Kolegiacie o godz. 12:00 Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie celebrował uroczystą Eucharystię, z racji jubileuszu 100-lecia posługi w Łasku Sióstr Sercanek. Liturgię poprzedzi referat prezentujący życie i posługę Sióstr w Łasku. Po Mszy św. Siostry Sercanki zapraszają na symboliczny poczęstunek na tyłach świątyni.
  W kaplicy Św. Anny prezentowana jest wystawa przedstawiająca historię zgromadzenia Sióstr Sercanek.
 2. Zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii Św., na pierwsze spotkanie formacyjne: we wtorek - 5 października do salki w Domu Duszpasterskim. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45. Można wybrać dowolną godzinę, tak aby dostosować udział w spotkaniu do swoich możliwości i obowiązków. Prosimy, aby na spotkanie przyszli oboje rodzice.
 3. W sobotę - 9 października będziemy gościli w naszym Sanktuarium pielgrzymów, którzy przybędą w ramach VIII Archidiecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Początek tegorocznego spotkania o godz. 10:15. Msza św. dla pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotach przed Kolegiatą.
 4. Również w sobotę - 9 października zapraszamy na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę świętą w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku-Kolumny.
 5. Za tydzień Ks. Stanisław zaprasza na godz. 14:45 do wspólnego ćwiczenia. Będzie to drugie spotkanie z tego cyklu. Początek zajęć przed Kolegiatą.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 7. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w czwartki na godz. 19:00 w Domu Duszpasterskim. Dzieci zaś w każdą sobotę na godz. 11:00 na spotkania Oazy Dzieci Bożych.Również w każdą sobotę o godz. 10:00 spotkania dla Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'.
 8. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 9. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 10 tyś. zł, oraz ofiary od chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca w łącznej kwocie 560 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. Za tydzień XXI Dzień Papieski. Swoimi ofiarami złożonymi na tacę będziemy mogli wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, a wychodząc z kościoła ofiarą złożoną do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Leonard Ewa Strzelczyk – lat 62, Anna Trojanowska – lat 92, Maria Strzelczyk – lat 76, Zdzisław Oleszczak – lat 64. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.