Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jutro po wieczornej mszy św. zapraszamy na plebanię na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Jutro oglądamy 1 część filmu: „Dzieje Apostolskie”.
 2. Również jutro zapraszamy RODZICÓW DZIECI przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej na comiesięczne spotkanie formacyjne do sali w Domu Duszpasterskim. Pierwsza grupa o godz. 18:50, druga o 19:50. Jak zawsze, w czasie spotkania dla rodziców, będzie zapewniona opieka dla tych dzieci, które przyjdą wraz z rodzicami.
 3. We wtorek o 18:30 spotkanie ODNOWY w DUCHU ŚWIĘTYM na salce w domu duszpasterskim
 4. W środę na godz. 18:00 na Eucharystie zapraszamy osoby związane ze Szkolnymi KOŁAMI CARITAS i PARAFIALNYM KOŁEM CARITAS. Po Mszy Św. spotkanie na salce w Domu Duszpasterskim. Zapraszamy także osoby, które chciałyby się włączyć w wolontariat w parafialnym Caritas.
 5. Również w środę zapraszamy po wieczornej Mszy świętej do Domu Duszpasterskiego na spotkanie formacyjne członków GRUP MODLITEWNYCH.
 6. W tym tygodniu I CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTĘ MIESIĄCA. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. Po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową w sobotę po mszy o godz. 7:00. Po Nabożeństwie spotkanie Grupy Męskiej w Domu Duszpasterskim.
 7. W czwartek o godz. 18:40 w salce w domu duszpasterskim spotkanie dla grupy I KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA.
 8. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU MSZA ŚW. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 9. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 10. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się 7 marca – w sobotę o 19:00 w salce przy garażach i będzie kontynuowany przez kolejne soboty Wielkiego Postu. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź Kancelarii Parafialnej i zapisanie na listę uczestników.
 11. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI o godz. 17:15.
 12. W niedzielę za tydzień przypada DZIEŃ KOBIET. Zapraszamy Panie na msze św. o godz. 12:00 w intencji kobiet.
 13. Serdecznie zapraszamy do wyruszenia na trasę EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ, która rozpocznie się Mszą Św. 27 marca o godz. 20:00 w naszej świątyni. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą, jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem, przeżywana jest w milczeniu i samotności. Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: www.edk.org.pl Tam wybieramy trasę, w którą chcemy wyruszyć.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie łącznie 1100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 15. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej. Na stoliku pod chórem można również nabyć książki przedstawiające postać Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana WYSZYŃSKIEGO, którego beatyfikacja będzie miała miejsce 7 czerwca tego roku w Warszawie. Oprócz tego są jeszcze po 3 zł pomoce na Wielki Post, opracowana z myślą o dorosłych. Na każdy dzień przygotowany został fragment Słowa Bożego, modlitwa i wielkopostna rada. Dodatkowo znajdują się wyjaśnienia znaków Wielkiego Postu oraz nawiązania do św. Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego. A wszystko w krótkiej i zwięzłej formie. To idealne wsparcie w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Adam Przybylski - lat 36, Irena Kielanowicz – lat 90, Albina Lis – 94, Józef Grabarczyk – lat 84. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

7 Niedziela Zwykła - 23 lutego 2020 r.

 

Wprowadzenie do liturgii

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Z tej racji witamy w naszej wspólnocie ojca jezuitę Piotra Kochanowicza – duszpasterza, psychologa, terapeutę uzależnień, który podzieli się z nami swoją refleksją w temacie uzależnień.

Razem Módlmy się dziś za nasze rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej


do przekazania wiernym w niedzielę 23  lutego 2020 r.

 1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny. Ksiądz Arcybiskup pragnie, abyśmy na to wydarzenie zaprosili i zabrali ze sobą przyjaciół, znajomych, inne rodziny stając się w taki sposób współgospodarzami tego wydarzenia.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 18:00 Msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.
 2. Jutro po wieczornej mszy św. zapraszamy spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 3. Również jutro rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla MATURZYSTÓW i UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁY ZAWODOWE w Dekanacie Łaskim. Wesprzyjmy Ojca Rekolekcjonistę i młodzież swoją modlitwą.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy WIELKI POST. Zapraszamy w ŚRODĘ POPIELCOWĄ na msze św. z obrzęd posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Po każdej mszy św. zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas w Archidiecezji Łódzkiej. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.
 5. W ŚRODĘ jak zwykle o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja, śpiew Godzinek do NMP, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Msza św. przy głównym ołtarzu.
 6. W czwartek o godz. 18:30 w salce w domu duszpasterskim spotkanie dla KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA.
 7. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU MSZA ŚW. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 8. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 9. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się 7 marca – w sobotę o 19:00 w salce przy garażach i będzie kontynuowany przez kolejne soboty Wielkiego Postu. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź Kancelarii Parafialnej i zapisanie na listę uczestników.
 10. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI o godz. 17:15.
 11. W minionym tygodniu wpłynęły trzy OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie łącznie 1100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej. Na stoliku pod chórem można również nabyć książki przedstawiające postać Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana WYSZYŃSKIEGO, którego beatyfikacja będzie miała miejsce 7 czerwca tego roku w Warszawie. Oprócz tego są jeszcze po 3 zł pomoce na Wielki Post, opracowana z myślą o dorosłych. Na każdy dzień przygotowany został fragment Słowa Bożego, modlitwa i wielkopostna rada. Dodatkowo znajdują się wyjaśnienia znaków Wielkiego Postu oraz nawiązania do św. Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego. A wszystko w krótkiej i zwięzłej formie. To idealne wsparcie w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Maria Łapczyńska - lat 85, Grzegorz Małek – lat 72. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

6 Niedziela Zwykła - 16 lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Jutro po wieczornej mszy św. zapraszamy spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 2. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 3. Dziś o godz. 15:00 w Domu Duszpasterskim kolejne spotkanie Kręgu DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Nadal istnieje możliwość dołączenia do tej wspólnoty. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne.
 4. W niedzielę za tydzień, o godz. 18:00 Msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: od Henryki Szubert 200 zł, bezimiennie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Mirosława Siekacz - lat 66, Krystyna Cieniewska – lat 59. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

5 Niedziela Zwykła - 9 lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. We wtorek - 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzili XXVII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Chorych z naszej parafii zapraszamy na Msze Św. z Sakramentem Chorych o godz. 9:00. Pomóżmy chorym w dotarciu do świątyni.
 2. Również we wtorek o godz. 18:40 spotkanie w Kolegiacie dla KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA.
 3. Zapraszamy na film zatytułowany „NIEPLANOWANE”. Film ten od listopada wyświetlany jest w polskich kinach i w wielu miejscach wzbudza duże emocje. Opowiada on historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Projekcja filmu w ŁDK, w środę – 12 lutego o godz. 19:30. Wstęp wolny.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 5. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 6. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY KOŚCIÓŁ: od chorych 170 zł, od Małgorzaty 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Dziś wychodząc z kościoła możemy OFIARAMI złożonymi do puszek wesprzeć remont katedry w Łucku, gdzie pracuje ks. Roman Vłasiuk.
 9. Ks. Roman jutro wraca do Łucka. Dziś serdecznie dziękujemy za miesięczną posługę w naszej parafii i życzymy wielu sił i łask Bożych w pracy parafialnej na Ukrainie.

OFIAROWANIE PAŃSKIE (4 niedziela zwykła) - 2 lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś przeżywamy święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy dziś szczególnie o naszych Siostrach Sercankach, które od wielu dziesięcioleci posługują w naszej parafii. Z głębi serca dziękujemy za ich pracę na rzecz naszej łaskiej wspólnoty. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę. Zebraną kwotę przeznaczymy na wsparcie i pomoc zakonom kontemplacyjnym. To ważne, abyśmy pamiętali i troszczyli się o siostry zakonne i zakonników, którzy zamknięci w klasztorach kontemplacyjnych modlą się w naszych intencjach. W ich imieniu dziękujemy i składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy RODZICÓW DZIECI przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej na comiesięczne spotkanie formacyjne, w poniedziałek, 3 lutego, do sali w Domu Duszpasterskim. Pierwsza grupa o godz. 18:50, druga o 19:50. Jak zawsze, w czasie spotkania dla rodziców, będzie zapewniona opieka dla tych dzieci, które przyjdą wraz z rodzicami.
 3. W środę, 5 lutego, zapraszamy po wieczornej Mszy świętej do Domu Duszpasterskiego na spotkanie formacyjne członków GRUP MODLITEWNYCH.
 4. W tym tygodniu I CZWARTEK i PIĄTEK MIESIĄCA. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. Po południu od godz. 17:00.
 5. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 6. W każdą sobotę o godz. 16:00, w salce w Domu Duszpasterskim odbywają się spotkaniach RUCHU CZYSTYCH SERC, które prowadzi Siostra Teresa. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach.
 7. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 9. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej. Na stoliku pod chórem znajdziemy również ŚWIECE GROMNICZNE.
 10. Dobiegły końca tegoroczne WIZYTY KOLĘDOWE. Bardzo dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za serdeczne rozmowy w miłej atmosferze. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczamy na kolejne prace przy parafii. O planowanych i rozpoczętych przedsięwzięciach będziemy informowali.
 11. Zapraszamy na film zatytułowany „NIEPLANOWANE”. Film ten od listopada wyświetlany jest w polskich kinach i w wielu miejscach wzbudza duże emocje. Opowiada on historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Projekcja filmu w ŁDK, w środę – 12 lutego o godz. 19:30. Wstęp wolny.
 12. Od pierwszych dni stycznia po raz kolejny posługuje w naszej parafii ks. ROMAN VŁASIUK. Wielu z nas spotkało się z ks. Romanem podczas wizyt duszpasterskich. Ks. Roman 10 lutego wróci do Łucka na Ukrainie, do parafii katedralnej, w której pracuje jako wikariusz.
  Po II wojnie światowej władze radzieckie ze świątyni katedralnej w Łucku uczyniły muzeum ateizmu. Zniszczeniu uległo wnętrze budowli oraz zabytki sztuki sakralnej. Ks. Proboszcz łuckiej katedry razem z ks. Romanem trudzą się m.in. nad renowacją powierzonej im kilka lat temu świątyni. Za tydzień po mszach św. swoją ofiarą złożoną do puszek będziemy mogli wesprzeć prowadzone w Łucku prace remontowe świątyni katedralnej. Dwa lata temu prosiliśmy po raz pierwszy o taką pomoc. Wtedy okazaliście swoją hojność. Bóg zapłać wszystkim, którzy i tym razem pomogą Kościołowi w Łucku w rewitalizacji katedry.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Czesław Stelmach - lat 85, oraz Katarzyna Fogiel – lat 54. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

3 Niedziela Zwykła - 26 stycznia 2020 r.

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 26 stycznia 2020 r.

 

 1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w sobotę 1 lutego 2020 r. w przeddzień święta Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 7-9 lutego 2020 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  5 lutego drogą mailową (rekolekcje.urodziny.2020@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
 3. Krajowa Izba Kominiarzy apeluje, aby zachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych
  i wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymu i czadu.

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
w sprawie Narodowej Pielgrzymki do Rzymu na 100. urodziny świętego Jana Pawła II

 

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu na 100. urodziny św. Jana Pawła II. Centralnym jej wydarzeniem będzie Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w bazylice świętego Piotra w niedzielę 17 maja br. o godzinie 10.30.

Zachęcam Przewielebnego Księdza zarówno do uczestnictwa w tej pielgrzymce do Rzymu, jak i - w miarę możliwości - zorganizowanie wyjazdu osób świeckich.

W celu usprawnienia spraw organizacyjnych na miejscu w Rzymie, proszę o przekazanie do Wydziału Duszpasterstwa Kurii do końca lutego br. ewentualnej informacji o organizowanym wyjeździe.

                                                                                                                                                                                                                    Serdecznie pozdrawiam

 

                                                                                                                                                                                                                                                              X Grzegorz Ryś

                                                                                                                                                                                                                                                  Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

P.S. Osoby zainteresowane do udziału w Narodowej pielgrzymce prosimy o kontakt w zakrystii naszej świątyni.

 


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 15:00 w Domu Duszpasterskim kolejne spotkanie Kręgu DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Nadal istnieje możliwość dołączenia do tej wspólnoty. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne.
 2. Również dziś o 18:00 msza św. z modlitwą o UZDROWIENIE.
 3. W tym tygodniu I SOBOTĘ i NIEDZIELA MIESIĄCA. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową w sobotę po mszy o godz. 7:00. Po Nabożeństwie spotkanie Grupy Męskiej w Domu Duszpasterskim. W niedzielę ofiary przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni. Nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17:30.
 4. Za tydzień w niedzielę przeżywamy święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy o powołania także z naszej wspólnoty parafialnej.
  Ofiary złożone do puszek przeznaczone będą tradycyjnie na zakony kontemplacyjne.
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca.
 6. W ostatnich dniach wpłynęły trzy OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie w łącznej kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 8. Zachęcamy do nabycia PRASY katolickiej. Na stoliku pod chórem znajdziemy również ŚWIECE GROMNICZNE na święto Ofiarowania Pańskiego.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Janina Kukieła - lat 91, Dariusz Grabarczyk – lat 53, Teresa Szmydt – lat 79. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

2 Niedziela Zwykła - 19 stycznia 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś swoje IMIENINY przeżywają: Ks. Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). O godz. 12:00 msza św. w intencji solenizantów.
 2. Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Tym razem naszą wspólnotę odwiedzi ks. Marek Chrzanowski – poeta i eseista ze Zgromadzenia Orionistów. Nasz Gość wygłosi homilię podczas Eucharystii o godz. 18:00 a bezpośrednio po mszy św. poprowadzi wieczór poezji. Po spotkaniu będzie można nabyć książki ks. Marka.
 3. Jutro rozpoczynają się ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię. Uczestnicy zimowisk spotkają się na porannej mszy św. o godz. 7:00 a następnie wyjadą autokarem na tygodniowy pobyt do Kasiny Wielkiej.
 4. Za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 msza św. z modlitwą o UZDROWIENIE.
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już 40 osób. Zostało kilka ostatnich miejsc wolnych. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej.
 6. W ostatnich dniach wpłynęła OFIARA na KOŚCIÓŁ: bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 9. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.
 10. Parafia św. Faustyny organizuje PIELGRZYMKĘ do Sanktuarium Matki Bożej w MEDJUGORJE w dniach 30 czerwiec - 8 lipiec. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie w gablocie przed naszą świątynią.
 11. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Eugeniusz Szkudlarek - lat 85, Stanisława Tomaszewska – lat 78, Stefania Jagiełło – lat 84, Jacek Kazimierczak – lat 51, Lucjan Szram – lat 86, Marta Wójt – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
 2. Dziś po mszy o godz. 10:30 SPOTKANIE ORGANIZACYJNE przed wyjazdem na zimowiska.
 3. Również dziś zapraszamy na godz. 15:00 do Kolegiaty na FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu chórów i solistów z Powiatu Łaskiego.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG
 5. W niedzielę za tydzień - 19 stycznia swoje IMIENINY przeżywają: Ks. Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia na msze św. o godz. 12:00 w intencji solenizantów.
 6. Grupę osób, która przeżyła 33 dniowe rekolekcje, „NIEWOLNIKÓW MARYI” informujemy , że spotkanie, które było zaplanowane na 8 stycznia odbędzie się po zakończeniu kolędy. W stosownym czasie przekażemy informację o terminie.
 7. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już ponad 30 osób. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej. Cena pielgrzymki została określona na kwotę: 2700 zł + 130 Euro
 8. W ostatnich dniach wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie 300 zł i od Jadwigi Kubickiej 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 10. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.
 11. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Teresa Bąk - lat 59, Tadeusz Prygiel – lat 83, Michał Muszyński – lat 33. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 5 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
  Bóg zapłać za ofiary NA OGRZEWANIE NASZEJ ŚWIĄTYNI.
 2. Jutro przypada uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy 'Christus Mansionem Benedicat', czyli: „Chryste błogosław temu domowi' dodając cyfry Roku Pańskiego. Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem przygotowane i zapakowane w woreczki foliowe: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. Ww. komplety nie są jeszcze poświęcone.
  W Święto Trzech Króli odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego.
  Ofiary, które tego dnia będą przeznaczone na misje. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Wyjątkowo we wtorek po wieczornej mszy św. zapraszamy RODZICÓW DZIECI przygotowujących się do I KOMUNII ŚW. na kolejne spotkanie do Domu Duszpasterskiego. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50.
 4. Zapraszamy na kolejny film z krzyżykiem zatytułowany „Bratnia dusza”. Jest to opowieść o młodym licealiście, który po śmierci matki zostaje porzucony przez swojego ojca i znajduje się pod ogromną presją, aby wychować swoje młodsze siostry-bliźniaczki… Film będzie wyświetlony w ŁDK, w środę 8 stycznia o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.
 5. W niedzielę za tydzień przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na MISJE.
 6. Po mszy o godz. 10:30 za tydzień krótkie spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na zimowiska. Osoby, które do tej pory nie podały koniecznych danych bądź nie wpłaciły pieniędzy prosimy o jak najszybsze dopełnienie wymaganych formalności.
 7. Również w niedzielę za tydzień - 12 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu chórów i solistów z Powiatu Łaskiego.
 8. W naszej parafii powstaje nowe KOŁO RÓŻAŃCOWE. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową. Osoby zainteresowane prosimy o podejście do stolika pod chórem.
 9. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już ponad 20 osób. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej.
 10. W ostatnich dniach wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie dwie ofiary: 1200 zł i 500 zł oraz od Stanisława i Stanisławy Banaszek 100 zł, i od chorych 70 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej. Dostępne są jeszcze kalendarze na nowy rok.
 12. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Zygmunt Łyko - lat 80, Helena Gruszczyńska – lat 87, Urszula Kabza – lat 79. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś zapraszamy na godz. 19:00 na KONCERT ŁASKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ. W programie znane i lubiane kolędy oraz melodie świąteczne.
 2. We wtorek OSTATNI DZIEŃ ROKU. Zapraszamy na godz. 17:30 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O godz. 18:00 msza św. w czasie, której chcemy podziękować Bogu za miniony rok.
 3. W środę NOWY ROK - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. Spowiedź w piątek w czasie mszy świętych porannych i po południu od godz.17:00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17:45. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00.
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Cena zostanie podana po Nowym Roku, wtedy będą możliwe zapisy. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach przed świątynią oraz na stronie parafialnej (zakładka: PIELGRZYMKI).
 6. Jutro rozpoczniemy ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W pierwszych dniach stycznia przybędzie do nas Ks. Roman Własiuk z Łucka, który będzie pomagał w naszej parafii w czasie wizyt duszpasterskich. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (program odwiedzin kolędowych w ogłoszeniach z Bożego Narodzenia)
 7. W ostatnich dniach wpłynęła bezimiennie ofiara na Kaplicę Adoracji w wysokości 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 8. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.