Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

8 Niedziela Zwykła - 27 lutego 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 27 lutego 2022 r.

 

  1. Dziś (27 lutego) rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
  2. Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie
   w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę
   o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  3. Ośrodek Katechumenalny w Łodzi zaprasza zainteresowanych tematyką małżeństwa, zarówno przygotowujących się do sakramentu jak i żyjących w małżeństwie, na trzymiesięczny kurs, który odbywać się będzie w całości on-line od środy 2 marca
   w godz. 19.00-21.00. Informacje i zapisy na stronie: www.domalzenstwa.pl.
  4. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej oraz parafie z Piotrkowa Tryb. zapraszają kobiety do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach
   3-4 marca o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Seca Jezusowego w Piotrkowie Tryb.
  5. Tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, przypada w pierwszy piątek Wielkiego Postu – 4 marca 2022 r. Skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła. W tym dniu Księża Biskupi będą przewodniczyli następującym modlitwom:
   abp Grzegorz Ryś – Mszy św. i Drodze Krzyżowej w katedrze, o godz. 18.00,
   bp Ireneusz Pękalski – Drodze Krzyżowej w Wyższym Seminarium Duchownym,
   bp Marek Marczak – Mszy św. i Drodze Krzyżowej w kościele stacyjnym NSJ w Łodzi (Retkinia), o godz. 18.00.
  1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie zaangażowali się w prace 16 Synodu Powszechnego Kościoła, a którym los Kościoła nie jest obojętny do uczestnictwa
   w spotkaniach synodalnych on-line, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki marca:
   7, 14, 21, 28 o godz. 20.00. Spotkania będą trwały godzinę. Aby zapisać się do grupy synodalnej on-line należy do 1 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na archidiecezjalnej stronie synodalnej: www.16synodlodz.pl.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś o godz. 12:00 msza św. w intencji naszej Ojczyzny, Władz naszego kraju oraz Sił Zbrojnych broniących naszej niepodległości.
 2. Od minionego czwartku gromadzimy się w przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej na modlitwie różańcowej. Prosimy w intencji Ukrainy, o ustanie krwawej wojny. Prosimy o pokój dla Ukrainy i Europy. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Codziennie o godz. 17:15 przed wizerunkiem Matki Bożej.
 3. Caritas Archidiecezji Łódzkiej uruchomiła zbiórkę pieniężną na pomoc żywnościową dla uchodźców wojennych z Ukrainy oraz zbiera produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Nasza parafia włącza się w powyższą akcję pomocową. Każdy z nas może wpłacić dowolną kwotę na wyznaczone konto z dopiskiem „UKRAINA”. Każdy również może przynieś żywność z długim terminem przydatności do spożycia do Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas przy naszej parafii (salka obok Kancelarii) codziennie w godz. 11:00-15:00.
 4. Granica z Ukrainą pozostaje na ten moment zamknięta i nie są przepuszczane auta z pomocą humanitarną, dlatego zasadnicza właściwa pomoc ludziom na Ukrainie to przekazanie środków finansowych. Z kolei zebrana żywność zostanie przekazana na wschód Polski do miejsc – punktów pierwszego kontaktu, do których trafiają uchodźcy wojenni. Trwają rozmowy Rządu Polskiego z odpowiedzialnymi na Ukrainie i jeśli granica zostanie otworzona dla aut z pomocą dopiero wtedy będziemy zbierali inne najbardziej potrzebne rzeczy.
  Pod chórem świątyni znajdziemy kartki z numerem konta do wpłat pieniędzy na pomoc dla Ukrainy. Informacje zamieszczone są na stronie internetowej i w gablocie przed świątynią.
 5. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpocznie się 1 marca o godz. 12:00 na Placu 11 Listopada.
 6. We wtorek - 1 marca spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy w Środę Popielcową na msze św. z obrzędem posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 6:30, 7:00, 16:30 (msza dla dzieci) i 18:00. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy.
  Pamiętajmy: W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.
  Papież Franciszek w ostatnich dniach apelował: „Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”.
 8. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Pod chórem wyłożone są papierowe skarbony, w które możemy odkładać Jałmużnę Wielkopostną. W Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy będziemy mogli złożyć skarbonki przed ołtarzem w naszej świątyni. Owoce Jałmużny przeznaczone są na pomoc osobom chorym i biednym w parafii, świadczoną przez Parafialny Zespół Caritas.
 9. We wszystkie piątki Wielkiego Postu msza św. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą ofiarujemy w intencji pokoju. Tego dnia z racji na Drogi Krzyżowe nie będzie różańca.
 10. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 11. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17:15.
 12. W przyszłą niedzielę - 6 marca, w czasie Mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii. Książeczki zostały już zakupione.
 13. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. W czwartek modlimy się o świętość dla kapłanów i nowe powołania. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo I piątkowe połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego po mszy o godz. 15:00. W sobotę po porannej mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej. W sobotę po południu o godz. 17:15 modlitwa różańcowa o pokój.
 14. Od tego tygodnia wracamy do spotkań dla dzieci i młodzieży w ramach ruchu Światło-Życie: w czwartek o godz. 19:00 spotkanie dla młodzieży, w sobotę godz. 11:00 Oaza Dzieci Bożych. Oprócz tego w sobotę o godz. 10:00 spotkanie dla ministrantów i równolegle próba scholki dziecięcej. W piątek o 18:45 piłka nożna dla ministrantów.
 15. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary na Kościół: łącznie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, również za ofiary składane przez ofiaromat pod chórem świątyni!
 16. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 17. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marek Łaguniak - lat 50, Krystyna Stępień – lat 70, Elżbieta Sroczyńska – lat 85. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 20. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Modlitwa o dar pokoju św. Jana Pawła II
  'Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
  Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (… na Ukrainie), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.
  Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.
  Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny.'
  Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


7 Niedziela Zwykła - 20 lutego 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 20 lutego 2022 r.

 1. Ośrodek Katechumenalny w Łodzi zaprasza zainteresowanych tematyką małżeństwa, zarówno przygotowujących się do sakramentu jak i żyjących w małżeństwie, na trzymiesięczny kurs, który ma na celu umocnienie wzajemnej więzi, a także osobistej wiary uczestników. Jest to także propozycja dla par, które jeszcze nie podjęły decyzji o narzeczeństwie i szukają w tej płaszczyźnie wsparcia. Spotkania prowadzone przez małżonków, osoby konsekrowane i duchowne będą odbywać się w całości on-line w środy w godz. 19.00-21.00 od 2 marca. Informacje i zapisy na stronie: www.domalzenstwa.pl.
 2. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej oraz parafie z Piotrkowa Tryb. zapraszają kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy oraz kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej) do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 3-4 marca o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Seca Jezusowego w Piotrkowie Tryb. (ul. Armii Krajowej 19). Rekolekcje zatytułowane: Ewa - życie między obdarowaniem a zranieniem poprowadzą s. Anna Maria Pudełko AP i s. Judyta Pudełko PDDM.
 3. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie zaangażowali się w prace 16 Synodu Powszechnego Kościoła, a którym los Kościoła nie jest obojętny do uczestnictwa w spotkaniach synodalnych on-line, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki marca: 7, 14, 21, 28 o godz. 20.00. Spotkania będą trwały godzinę. Aby zapisać się do grupy synodalnej on-line należy do 1 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na archidiecezjalnej stronie synodalnej: www.16synodlodz.pl.

 Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na Różaniec.
 2. Ostatni raz przypominamy o Dekanalnej Pielgrzymce do Włoch. Zapisało się już ponad 40 osób. Zostało więc kilka ostatnich miejsc. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej.
 3. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 4. W piątek od godz. 15:00-16:30 w kancelarii dyżurować będą Panie z Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. Również w piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Emilia Kowalska - lat 34, Eugeniusz Wtykło – lat 69, Leszek Fudała – lat 66. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:

6 Niedziela Zwykła - 13 lutego 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Jutro dzieci z naszej parafii, pod kierunkiem Ks. Andrzeja, wyjeżdżają na tygodniowe ferie. Zapraszamy całą grupę na msze św. na godz. 7:00. Po mszy św. grupa wyrusz autokarem do Kasiny Wielkiej.
 2. W minionym tygodniu jeden z konfesjonałów został wyposażony w dodatkowe podświetlenie sygnalizujące obecność księdza (kolor fioletowy) oraz trwającą spowiedź (kolor czerwony). Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestii i oceny działania oświetlenia. Jeśli pomysł okaże się trafiony analogiczne oświetlenie zostanie zainstalowane w drugim konfesjonale pod chórem Kolegiaty.
 3. Zapraszamy na Dekanalną Pielgrzymkę do Włoch. W czasie 9 dni pielgrzymi odwiedzą miasta w północnych i środkowych Włoszech w Regionie Toskanii. Przebywając w Rzymie pielgrzymi włączą się w Jubileuszową Pielgrzymkę Archidiecezji Łódzkiej uczestnicząc w spotkaniach z Ojcem Świętym Franciszkiem, w tym w specjalnej audiencji tylko dla Archidiecezji Łódzkiej.
 4. Dokładny program pielgrzymki podany jest na internetowej stronie parafialnej, w gablocie przed świątynią oraz na kartkach pod chórem. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 23 kwietnia – 1 maja 2022 r. Będzie jej przewodniczył ks. Andrzej.
  Cena: 2460 zł + 130 euro przy pełnej grupie autokarowej.
  Zgłoszenia uczestnictwa w Kancelarii Parafialnej. Widać, że pielgrzymka cieszy się dużym zainteresowanie. Przez tydzień zapisało się już blisko 30 osób.
 5. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 6. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 7. W minionym tygodniu wpłynęła ofiara na Kościół: bezimiennie – 100 zł, oraz kilka ofiar przekazanych przez cyfrowy ofiaromat pod chórem świątyni. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Rybiński - lat 81, Krystyna Gaze – lat 73, Danuta Zduniak – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 10. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


5 Niedziela Zwykła - 6 lutego 2022 r.

 

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjno-Uwielbieniowe.
 2. W piątek - 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzili XXX Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Chorych z naszej parafii zapraszamy na msze św. o godz. 9:00. Razem będziemy się modlili w ich intencji. Podczas liturgii zostanie udzielony Sakrament Chorych. Pomóżmy potrzebującym w dotarciu do świątyni.
 3. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlimy się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 4. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 5. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 6. Zapraszamy na Dekanalną Pielgrzymkę do Włoch. W czasie 9 dni pielgrzymi odwiedzą miasta w północnych i środkowych Włoszech w Regionie Toskanii. Przebywając w Rzymie pielgrzymi włączą się w Jubileuszową Pielgrzymkę Archidiecezji Łódzkiej uczestnicząc w spotkaniach z Ojcem Świętym Franciszkiem, w tym w specjalnej audiencji tylko dla Archidiecezji Łódzkiej.
  Dokładny program pielgrzymki podany jest na internetowej stronie parafialnej, w gablocie przed świątynią oraz na kartkach pod chórem. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 23 kwietnia – 1 maja 2022 r. Będzie jej przewodniczył ks. Andrzej.
  Cena: 2460 zł + 130 euro przy pełnej grupie autokarowej.
  Zgłoszenia uczestnictwa w Kancelarii Parafialnej.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: bezimiennie – 300 zł; od chorych 800 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 9. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


4 Niedziela Zwykła - 30 stycznia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
do przekazania wiernym w niedzielę 30 stycznia 2022 r.

 1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w środę 2 lutego 2022 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski, a uroczystym nieszporom o godz. 17.00 w Kaplicy SS. Karmelitanek Bosych (ul. Św. Teresy 6, Łódź) ks. bp Marek Marczak.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczyna cykl spotkań przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania rozpoczną się 4 lutego 2022 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com

Ogłoszenia parafialne

 1. We wtorek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy do Kolegiaty na msze św. o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy również o powołania z naszej parafii.
  W tym dniu ofiary złożone na tace przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. To ważne, abyśmy pamiętali i troszczyli się o siostry zakonne i zakonników, którzy zamknięci w klasztorach kontemplacyjnych modlą się w naszych intencjach. W ich imieniu dziękujemy słowami: Bóg zapłać!
 2. Również we wtorek zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do domu duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 3. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Miesiąca. W czwartek modlimy się o świętość kapłanów. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. Po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:45. W I Sobotę po mszy św. o godz. 7:00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z modlitwą różańcową.
 4. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne. Z racji I niedzieli miesiąca ofiary przeznaczamy na ogrzewanie świątyni.
 5. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10:30., zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne przed zimowiskami w Kasinie Wielkiej. Do tego czasu prosimy o przyniesienie deklaracji uczestnictwa dzieci. Po spotkaniu będzie możliwość dokonania wpłaty za wyjazd.
 6. Dziękujemy grupie św. Marty za sprzątanie świątyni.
 7. W minionym tygodniu wpłynęło kilka ofiar na Kościół złożonych przez ofiaromat w świątyni oraz przez stronę internetową parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabycia prasy. Pod chórem znajdziemy również świece gromniczne.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Nowak - lat 87, Hieronim Dudaczyk – lat 86, Stanisław Dębkowski – lat 76. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 10. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

3 niedziela zwykła - 23 stycznia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 23 stycznia 2022 r.

 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jedni drugich ciężary noście, i tak wypełnicie prawo Chrystusa(Gal. 6, 2) trwają w Kościele Łódzkim od 16 do 31 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 29 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
 2. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w środę 27 stycznia. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  2 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy uczniów ósmych klas na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.
 2. W piątek - 28 stycznia panie z Caritasu będą dyżurowały w kancelarii od godz. 15:00 - 16:30, zaś od godz. 19:00 przyjmować będzie Pani Psycholog.
 3. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 4. W ostatnich dniach wpłynęła ofiara na Kościół od Janiny Depczyńskiej – 110 zł. Bóg zapłać!
 5. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stefan Janicki - lat 89, Zdzisław Górny – lat 70, Janina Nowak – lat 88, Zdzisława Nowaczyk – lat 81. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 7. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


2 niedziela zwykła - 16 stycznia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 16 stycznia 2022 r.

 1. Moje myśli nie są myślami waszymi (Iz 55,8) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który w Łodzi będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 18.00 w specjalnie przygotowanym namiocie przy ul. Zgierskiej 27. Natomiast 17 stycznia o godz. 9.00
  w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbędzie się panel dyskusyjny pt.: Wokół Statutu Kaliskiego, na który serdecznie zapraszamy.
 2. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jedni drugich ciężary noście, i tak wypełnicie prawo Chrystusa(Gal. 6, 2) rozpoczną się w Kościele Łódzkim 16 stycznia. Zachęcamy do modlitwy o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.
 3. W ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 18 stycznia 2022 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Program wywieszony w gablocie.
 4. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety, a szczególnie: studentki, młode mamy oraz te kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu: Kobiety kobietom. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia br. (wtorek) o godz. 18.30 w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).
 5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  2 lutego drogą mailową lub telefonicznie (w gablocie przed świątynią). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy na godz. 17:30 na Nabożeństwo Różańcowe.
 2. W najbliższą środę - 19 stycznia swoje imieniny przeżywają: Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. O godz. 18:00 będzie msza św. w intencji Siostry Mariany (Henryki) i Ks. Henryka.
 3. Również w środę po mszy św. wieczornej spotkanie Grup Modlitewnych.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 5. 22 stycznia o godz. 10:00 w Parafii p.w. Św. Alberta w Łodzi odbędzie się ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi. W ramach spotkania: Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi z procesją, konferencja, msza św., Adoracja z medytacją Maryjną. Zachęcamy mężczyzn do udziału w powyższym spotkaniu formacyjnym.
 6. W niedzielę, za tydzień - 23 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy uczniów ósmych klas na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny kolędowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas zaprosili i przyjęli w swoich domach. Wdzięczni jesteśmy za wspólną modlitwę i możliwość pobłogosławienia Waszych domów i mieszkań. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Przeznaczamy je na dalsze prace przy Kolegiacie. Jeśli będzie to możliwe, wiosną bądź latem chcielibyśmy poddać renowacji stylowe lampy wokół świątyni. Trzeba będzie wymienić wypalone klosze, oprawy starego typu wymienić na oświetlenie LED oraz pomalować specjalną farbą elementy poszczególnych słupków, z których poodchodziła farba.
 9. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: Zdzisław Szewczyk – 100 zł, Krzysztof Jachimczak – 100 zł, Krystyna Szymańska – 100 zł, bezimiennie - 50 zł, od chorych – 350 zł, przez stronę parafialną 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Cychowska - lat 81, Anastazy Błoch – lat 93, Barbara Dalkowska – lat 87, Józef Fitrzyk – lat 86, Piotr Wałęska – lat 59, Włodzimierz Biniek – lat 78. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 12. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
 2. Dziś po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej.
 3. Liczymy, że do 13 stycznia będziemy mogli odwiedzić po Kolędzie wszystkich, którzy nas zaprosili. Planujemy następujący porządek odwiedzin Kolędowych:

Poniedziałek - 10 stycznia, od godz. 16:00

Trzech księży uda się na ul. Jana Pawła II i odwiedzi wszystkie zgłoszone osoby.

Wtorek - 11 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Gorczyn

2 ksiądz  Łąkowa (1), Kilińskiego (1), Łopatki (6)

3 ksiądz  9 Maja 88B (1), Wola Łaska (5)

Środa - 12 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Dąbrówka (15)

2 ksiądz  Wróblewskiego (1), Orchów (4)

3 ksiądz  Sienkiewicza (2)

4 ksiądz Wola Łaska (1)

W czasie wizyt Kolędowych prosimy aby wszystkie obecne osoby miały założone maseczki. Kapłani również będą w maseczkach. Odwiedziny kolędowe odbędą się z zachowaniem odpowiedniego dystansu między osobami. Chcemy razem z Wami prosić o zdrowie i udzielić domownikom Bożego błogosławieństwa.

 1. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 2. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 3. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: Wiśniewska Barbara – 100 zł, Sobczak Waldemar – 150 zł, bezimiennie - 30 zł, ofiary od chorych odwiedzanych w I Piątek i z tytułu Kolędy – 1090 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 5. W niedzielę, za dwa tygodnie - 23 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na V Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zygmunt Krawczyk - lat 88, Janusz Kowalski – lat 73, Urszula Buda – lat 86, Teresa Fidler – lat 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 7. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 2 stycznia 2022 r.

Ofiary z racji I niedzieli miesiąca przeznaczone są na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać!

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 19:00 Wieczór Uwielbieniowy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 3. Od jutra chcemy odwiedzić po Kolędzie tych parafian, którzy nas zaprosili. Planujemy następujący porządek tegorocznych odwiedzin Kolędowych:

(w nawiasach podana liczba zapraszających rodzin)

 

Poniedziałek - 3 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Bujnowskich (3), Kasprowicza (4), Mickiewicza (1), Broniewskiego (1), Armii Krajowej (2)

2 ksiądz  Karpińskiego (5), Kononowicza (4), Kwirama (1), 1 maja (3),

3 ksiądz Polna (9), Skłodowskiej (5)

 

Wtorek - 4 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Widawska (1), Żeromskiego (7), Wiosenna (3)

2 ksiądz  Rejmonta (1), Warszawska (3), Południowa (3)

3 ksiądz Kilińskiego (15)

 

Środa - 5 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Górna (1), Łąkowa (1), 9 Maja (7),

2 ksiądz  Łopatki (8)

3 ksiądz Narutowicza (4), Kosynierów (1), Sienkiewicza (3)

 

Sobota - 8 stycznia, od godz. 9:00

1 ksiądz Orchów (22)

2 ksiądz  Orchów (23)

3 ksiądz  Orchów (25)

 

W czasie wizyt Kolędowych prosimy aby wszystkie obecne osoby miały założone maseczki. Kapłani oczywiście również będą w maseczkach. Między poszczególnymi odwiedzinami kapłani będą dezynfekować dłonie. Odwiedziny kolędowe odbędą się z zachowaniem odpowiedniego dystansu między osobami. Chcemy razem z Wami prosić o zdrowie i udzielić domownikom Bożego błogosławieństwa.

 

 1. W czasie wizyt kolędowych i przez najbliższe trzy tygodnie będzie w naszej parafii pomagał Roman Własiuk z Łucka na Ukrainie.
 2. We wtorek 4 stycznia zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do Domu Duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 3. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy 'Christus Mansionem Benedicat', czyli: „Chryste błogosław temu domowi' dodając cyfry Roku Pańskiego. Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem przygotowane i zapakowane w woreczki foliowe: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. Ww. komplety nie są jeszcze poświęcone. W Święto Trzech Króli odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na misje. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W piątek przeżywamy I Piątek miesiąca. Spowiedź w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 Msza Św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlimy się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 6. W niedzielę za tydzień przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia.Tego dnia po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej pod batutą Macieja Malinowskiego.
 7. Z tyłu naszej świątyni, za ławkami pojawił się elektroniczny ofiaromat. Coraz częściej parafianie zgłaszali chęć składania ofiar przy pomocy kart płatniczych. Teraz jest to możliwe i bardzo proste. Wystarczy na ekranie urządzenia wybrać wielkość ofiary i następnie potwierdzić płatność kartą. Bóg zapłać za składane tą drogą ofiary!
 8. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: bezimiennie dwie ofiary: 200 zł i 50 zł. Na konto parafialne bezimiennie 1500 zł, przez stronę parafialną 100 zł, przez ofiaromat trzy wpłaty o łącznej wartości 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Gocałek - lat 62, Zdzisław Drewniak – lat 75, Anna Kapusta – lat 84, Zofia Błońska – lat 88. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 11. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2021 r.

 

Życzenia

Drodzy Parafianie, mili Goście!

Na te świąteczne dni i na nadchodzący Rok Pański 2022 proszę przyjmijcie od nas, księży pracujących w tutejszej parafii, życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia, radości i opieki Najświętszej Maryi Panny.

Niech Boże Dziecię napełnia Wasze serca radością, pokojem, nadzieją i ufnością. Niech Was strzeże, błogosławi i umacnia w podążaniu drogą miłości! Niech napełnia Was siłą na przetrwanie trudnych chwil oraz pozwoli uwolnić się od smutków, jakich nie szczędził nam mijający 2021 rok.

Na ten świąteczny czas życzymy pogłębienia wiary oraz umocnienia rodzinnych więzów i otwarcia na ludzi oczekujących wsparcia i pomocy. 

W modlitwie przy żłóbku Bożej Dzieciny obejmujemy wszystkie rodziny naszej parafii. Młodzież, dzieci, szczególnie chorych, samotnych i przebywających w szpitalach.


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przez najbliższe dwa świąteczne dni zapraszamy na Msze Święte do Kolegiaty. Prosimy o zachowanie zasad epidemicznych i wzajemną troskę o bezpieczeństwo zdrowotne.
 2. Jutro przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 3. W ostatni dzień roku – 31 grudnia (piątek), zapraszamy do Kolegiaty na godz. 17:30 na Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za kończący się 2021 r. ze sprawozdaniem prac duszpasterskich i gospodarczych naszej parafii. Kancelaria Parafialna w Sylwestra nie będzie czynna.
 4. Informujemy, że Wizyty Kolędowe rozpoczniemy od 3 stycznia. Odwiedzimy po kolędzie tylko osoby/rodziny, które zgłoszą taką chęć. Planujemy kolędę na okres dwóch tygodni. Prosimy o zgłaszanie Wizyty Kolędowej w kancelarii parafialnej do Nowego Roku (w godzinach między 11:00-15:00). Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Odwiedziny będą mogły odbyć się tylko z zachowaniem obowiązujących zasad epidemicznych. Dziękujemy już wszystkim, którzy dotychczas zgłosili się w kancelarii.
 5. W ostatnich dniach wpłynęły dwie ofiary na Kościół: bezimiennie 200 zł, oraz od Stefana i Haliny Janickich 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Również bardzo dziękujemy za świąteczne życzenia, i za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia w Kolegiacie. Serdeczne podziękowania dla Grupy Świętej Marty. Panu Krzysztofowi i dwóm Panom Andrzejom za ustawienie choinek. Siostrze Marianie oraz Paniom, które ubierały choinki dziękujemy za świąteczne dekoracje. Panom: Marcinowi i Arkadiuszowi za ustawienie ruchomej szopki. Dziękujemy Panu Markowi Dolacie za prace wykonane przez pracowników jego firmy przy podświetleniu tła szopki. Wszystkim serdeczne i szczere Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są Parafialne Kalendarze na rok 2022 r.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Marczak - lat 77, Stanisława Liber – lat 85, Genowefa Pasternak – lat 81. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.