Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

11 NIEDZIELA ZWYKŁA - Uroczystość Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022 r.

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w parafiach łódzkich w niedzielę 12 czerwca 2022 r.

 1. Centralne łódzkie obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (16 czerwca 2022 r.) pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa), po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, kończąca się w bazylice archikatedralnej.
 2. Salezjanie zapraszają na jubileuszowe obchody 100-lecia Dzieła Salezjańskiego w Łodzi w sobotę 18 czerwca br. Uroczystość rozpocznie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem
  ks. abp. Grzegorza Rysia o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, po której przewidziany jest festyn.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3B.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3C.
 2. Jutro, 13 dzień czerwca, zapraszamy więc na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła i czerwcowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o udział w uroczystej liturgii Asystę Parafialną, Służbę Liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz przygotowanie w stałych miejscach ołtarzy. Chciejmy tego dnia poprzez udział we mszach św. i procesji uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii, dziękując za dar sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
 4. W sobotę – 19 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3C, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać ze Sakramentu Pokuty.
 5. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe.
 6. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół w wysokości 30 zł. oraz ofiara od rodziców z klasy IIIA –500 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 7. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Szubska, l. 79, Zofia Hruszka l. 92, Jadwiga Kowalczyk l.71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek...
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

Zesłanie Ducha Świętego - 5 czerwca 2022 r.

Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 5 czerwca 2022 r.

 1. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Zachęcamy do uczestnictwa ww. liturgii w katedrze.
 2. Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej
  (ul. Zgierska 123) odbędą się w Łodzi warsztaty śpiewu gregoriańskiego Cantus Gregorianus.
  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.szkolachoralu-lodz.pl.
 3. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację do Studium Organistowskiego, które przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć grupowych i indywidualnych. Rekrutacja odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie Studium (ul. Zgierska 123, Łódź).

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3A.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3B.
 2. W sobotę – 11 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3B, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty.
 3. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe.
 4. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zaś w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 5. Rodzice dzieci z klas drugich mogą w Kancelarii Parafialnej składać Deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu do I Komunii Świętej.
 6. W niedzielę za tydzień, po mszy św. o godz. 12:00 spotkanie Rodziców dzieci wyjeżdżających z ks. Stanisławem do Kołobrzegu.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 1200 zł, oraz od chorych z terenu parafii w kwocie 930 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie naszej świątyni.
 9. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 10. Swoimi ofiarami złożonymi do puszek pod chórem możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 12. W sobotę o godz. 18:00 msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Wanda Gawlik – lat 71, Helena Michalska – lat 93, Ewa Wesoła – lat 65. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 14. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Wniebowstąpienie Pańskie 7 Niedziela Wielkanocna - 29 maja 2022 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 29 maja 2022 r.

 1. W sobotę 4 czerwca o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz jednemu diakonowi z Seminarium Redemptoris Mater. Serdecznie zapraszamy do udziału w święceniach, a Księży zachęcamy do włączenia się w koncelebrę.
 2. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
 3. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia niestacjonarne:
 • 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej;
 • studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry);
 • oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy chcieliby zdobyć uprawnienia do nauczania etyki w szkołach jako kolejnego przedmiotu (nauka trwa 3 semestry). Informacje o rekrutacji i studiach: www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it.
 1. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2022/2023. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Szczegółowe informacje: www.lutomiersksalezjanie.pl
 2. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają małżonków pragnących polepszyć swoje relacje i dialog między sobą na Weekend Małżeński
  w Porszewicach pod Łodzią w dniach od 10 do 12 czerwca. Koszt 600 zł od pary. Szczegóły i zapisy na stronie: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13:30 swoją rocznicę I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci z klas czwartych.
 2. Dziś zapraszamy na godz. 19:00 na Koncert Maryjny zatytułowany „Dróżki Pokory” w wykonaniu Patryka Filipowicza. Wstęp wolny. Niech będzie to nasze duchowe przygotowanie do zbliżającego się odpustu Matki Bożej Łaskiej.
 3. Od poniedziałku rodzice dzieci z klas drugich mogą w Kancelarii Parafialnej składać Deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu do przyjęcia przez dzieci I Komunii Świętej w roku szkolnym i duszpasterskim 2022/23. Deklaracje powinny być złożone do końca roku szkolnego, tak aby od września można było rozpocząć przygotowania.
 4. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwa majowe. Od 1 czerwca codziennie o godz. 17:30 Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. We wtorek nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17:30. Tego dnia - 31 maja, przeżywamy Dzień Odpustu ku czci Matki Bożej Łaskiej. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 18:00 sprawowaną w Kaplicy Matki Bożej. Uroczystej liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi Tomasz Falak, Dyrektor Domu Księży Emerytów; Ojciec Duchowny odpowiedzialny za stałą formację kapłanów w Archidiecezji Łódzkiej. Po uroczystej mszy odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zapraszamy Służbę Liturgiczną, Asystę, Panów od Baldachimu, dziewczynki sypiące kwiaty.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i powołanych do kapłaństwa. W piątek spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od 17:30. W sobotę rano po mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową. Po nim spotkanie Grupy Męskiej.
 7. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po wieczornej mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie. Od godz. 19:00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o Dary Ducha Świętego. Czuwanie zakończy się śpiewem Apelu i zasłonięciem wizerunku Matki Bożej Łaskiej.
 8. Niedziela – 5 czerwca to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się okres wielkanocny.
 9. Zbliża się Uroczystość I Komunii Św. W naszej parafii I Komunia odbędzie się w grupach klasowych w kolejne niedziele: 5, 12 i 19 czerwca na dodatkowej mszy św. o godz. 13:30.
  W sobotę – 4 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3 A, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 10. Jest jeszcze kilka ostatnich miejsc na wakacyjny wyjazd do Kołobrzegu w dn: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Wraz z dziećmi i młodzieżą mogą wyjechać również całe rodziny. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek (i który może udzielić również „rabatu” dla chcących wyjechać).
 11. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 160 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Ze stojaka pod chórem możemy pobrać bezpłatne ulotki na temat nabożeństw I Soboty miesiąca i kultu Matki Bożej.
 14. Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzana jest zbiórka do puszek na organizację Wakacyjnej Akcji Caritas. Zebrane datki przeznaczone będą na dofinansowanie kolonii letnich Caritas, aktywnego wypoczynku w mieście dla podopiecznych świetlic środowiskowych Caritas oraz wakacyjnej integracji seniorów w Domach Dziennego Pobytu. Na powyższe cele możemy złożyć swoją ofiarę do puszek pod chórem świątyni.=-
 15. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 16. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


6 Niedziela Wielkanocna - 22 maja 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 22 maja 2022 r.

 1. W sobotę 28 maja o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń diakonatu klerykowi łódzkiego seminarium, który przygotowuje się do święceń kapłańskich oraz, po raz pierwszy w naszej archidiecezji, 16 mężczyznom, którzy przez ostanie trzy i pół roku przygotowywali się do pełnienia zadań diakona stałego.
 2. W lutym 1922 roku w kościele pw. Św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę 28 maja zapraszamy młodzieżdo Aleksandrowa Łódzkiego na obchody tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na ul. 1-maja, przy domu św. Faustyny, a następnie przejdziemy do świątyni, w której przyjęła sakrament bierzmowania. W programie przewidziane są: Msza św., poczęstunek oraz koncert ewangelizacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 13.30 swoją rocznicę I Komunii Świętej (drugą i trzecią) będą przeżywały dzieci z klas piątych i szóstych.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
 3. W przyszłą niedzielę 29 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia dzieci klas czwartych będą przeżywały pierwszą rocznicę I Komunii Świętej. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 9:00, odbędzie się nabożeństwo pokutne ze spowiedzią.
 4. Również w przyszłą niedzielę, 29 maja, zapraszamy na godz. 19:00 na Koncert Maryjny zatytułowany „Dróżki Pokory” w wykonaniu Patryka Filipowicza. Wstęp wolny
 5. Zwolniło się kilka ostatnich miejsc na wakacyjny wyjazd do Kołobrzegu w dn: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Wraz z dziećmi i młodzieżą mogą wyjechać również całe rodziny. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek (i który może udzielić również „rabatu” dla chcących wyjechać).
 6. Niestety wczorajsze wichury złamały koleją brzozę na łaskim cmentarzu. Nie widać aby pomniki uległy uszkodzeniu. Zwalone drzewo zostanie usunięte po niedzieli. Informujemy, że łaski cmentarz i wszystkie obiekty należące do parafii są od kilku lat ubezpieczone. Jednakże firmy ubezpieczające nie mogą objąć ubezpieczeniem parafialnym postawionych na cmentarzu nagrobków, gdyż nie stanowią one własności parafii. Nagrobki są własnością osób, które je postawiły i tylko właściciele mogą dokonać ich ubezpieczenia. Szkody poczynione przez coraz częstsze wichury łamiące bądź wywracające drzewa nie podlegają wypłacie odszkodowań, dlatego zachęcamy do osobistego ubezpieczenia nagrobków. Koszt nie jest duży (50-100 zł na rok, w zależności od pomnika) a daje spokój, szczególnie osobom, których nagrobki znajdują się w pobliżu drzew.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas wpłacili pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 9. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 11. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Genowefa Zamolska, - l. 85, Leszek Buda, - l. 63, Urszula Kowalska, - l. 64. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

5 Niedziela Wielkanocna - 15 maja 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 15 maja 2022 r.

 1. W lutym 1922 roku w kościele pw. Św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę 28 maja zapraszamy młodzież do Aleksandrowa Łódzkiego na 100. obchody tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na ul. 1-maja, przy domu św. Faustyny, a następnie przejdziemy do świątyni, w której przyjęła sakrament bierzmowania. W programie przewidziane są: Msza św., poczęstunek oraz koncert ewangelizacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś.
 2. Salezjanie zapraszają młodzież klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnejw zawodach: technik mechatronik oraztechnik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę 29 maja oraz 12 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na plakatach, a także na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy modlić się z racji przypadających imienin w intencji ks. Andrzeja i Siostry Marty (od chrztu Zofii).
 2. Również dziś na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe wszystkich, którzy pielgrzymowali do Rzymu z racji jubileuszu Diecezji Łódzkiej.
 3. W poniedziałek w liturgii Kościoła Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój na Ukrainie i świecie.
 5. Zapraszamy na mszę św. rocznicową I Komunii Świętej dzieci z klas piątych i szóstych w niedzielę 22 maja na godz. 13:30. Dzień wcześniej o godz. 9:00 nabożeństwo połączone z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Natomiast tydzień później, w niedzielę 29 maja będzie miała miejsce pierwsza rocznica Komunii Świętej, dla uczniów klas czwartych, także o godz. 13:30.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 330 zł; z ul. Jana Pawła II 5 – 150 zł, z Orchowa – 150 zł, z ul. Kościelnej – 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas wpłacili pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 8. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 9. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 10. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krzysztof Sobczak – lat 60, Zdzisława Borycka – lat 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

4 Niedziela Wielkanocna - 8 maja 2022 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 8 maja 2022 r.

 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa w czasie Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. Uczestnicy wyruszą o godz. 19.00 sprzed kościoła polskokatolickiego w Łodzi (ul. Limanowskiego 60). Następnie przejdą przed kościół starokatolicki mariawitów przy ul. Franciszkańskiej 28. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 2. Dnia 15 maja przypada 200. rocznica urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W związku z jubileuszem, w tym dniu o godz. 12.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do grobu Sługi Bożej w Parznie.
 3. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 22 maja. Chcemy modlitwą wesprzeć kobiety i dzieci przybyłe do Polski z Ukrainy. Podczas modlitwy towarzyszyć nam będą relikwie św. Rity. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00, na godz.14.00 zaplanowano Mszę św. z aktem zawierzenia kobiet Maryi, a na godz. 16.00 – modlitwę różańcową.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Abp Grzegorz Ryś skierował do naszej parafii do pomocy duszpasterskiej ks. Andrzeja Milczarka. Ks. Andrzej pozostanie z nami przez najbliższe miesiące. Cieszymy się obecnością kolejnego kapłana i życzymy dobrego czasu w naszej wspólnocie!
 2. Dziś o godz. 12:00 będziemy modlili się w intencji ks. Stanisława, który ma swoje imieniny. Zachęcamy do udziału w tej liturgii i wspólnej modlitwy za ks. Stanisława.
 3. Również dziś po każdej mszy św. panowie z Grupy Męskiej rozdają obrazki z modlitwą za ks. Stanisława i ks. Andrzeja Milczarka. Niech modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę Księży w naszej wspólnocie.
 4. Dziś na godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie po przyjęciu sakramentu Bierzmowania młodzież wraz z rodzicami.
 5. Przy wyjściu ze świątyni, będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą Rzymian Łaskich. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na uzupełnienie jak i wykonanie nowych ubiorów, które zakładają na czas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za Wasze ofiary!
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój na Ukrainie i świecie.
 7. W poniedziałek w liturgii Kościoła Uroczystość Św. Stanisława, Bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. W piątek 13 maja – rocznica objawień Fatimskich, Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:00. W sobotę święto Św. Macieja Apostoła.
 8. Przy okazji rozpoczęcia nabożeństw Fatimskich chcemy podziękować Pani, która ufundowała nową dekorację kwiatową do figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!
 9. We wtorek, 10 maja zapraszamy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych na ostatnie już spotkanie formacyjne. Tak jak w ubiegłym miesiącu, odbędzie się ono w kościele, w jednej grupie, o godz. 19:00.
 10. W środę po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Grup Modlitewnych.
 11. W najbliższą sobotę na mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 12. W niedzielę za tydzień podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy modlić się z racji przypadających imienin w intencji ks. Andrzeja i Siostry Marty (od chrztu Zofii). Zachęcamy do udziału w tej liturgii i wdzięcznej modlitwy.
 13. Również w niedzielę za tydzień na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowewszystkich, którzy pielgrzymowali do Rzymu z racji jubileuszu Diecezji Łódzkiej.
 14. Z powodu pandemii przez ostatnie dwa lata dzieci przystępujące do I Komunii Świętej były pozbawione przeżycia mszy św. rocznicowej. Dlatego proponujemy dla uczniów klas piątych i szóstych (którzy przeżywać będą w tym roku, odpowiednio: drugą i trzecią rocznicę I Komunii Świętej) udział w uroczystej mszy św. w niedzielę 22 maja o godz. 13:30. Dzień wcześniej będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Natomiast tydzień później, w niedzielę 29 maja będzie miała miejsce pierwsza rocznica Komunii Świętej, dla uczniów klas czwartych, także o godz. 13:30.
 15. W minionym tygodniu wpłynęły od chorych odwiedzanych w I Piątek ofiary na Kościół w kwocie 970 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 16. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas wpłacili pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 17. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 18. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 19. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 20. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Strzelczyk – lat 84, Wiktoria Wawrzyniak – lat 14. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 21. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


3 Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 1 maja 2022 r.

 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa w czasie Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. Uczestnicy wyruszą o godz. 19.00 sprzed kościoła polskokatolickiego w Łodzi (ul. Limanowskiego 60). Następnie przejdą przed kościół starokatolicki mariawitów przy ul. Franciszkańskiej 28. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 2. Dnia 15 maja przypada 200. rocznica urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W związku z jubileuszem, w tym dniu o godz. 12.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do grobu Sługi Bożej w Parznie.
  Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę 27 kwietnia br. w 83 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 34 roku biskupstwa odszedł – przygotowany na spotkanie z Panem - śp. ksiądz biskup senior Adam Lepa – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. Informację o uroczystościach pogrzebowych księdza biskupa zostaną podane w późniejszym terminie. Będą dostępne na naszej stronie internetowej.
 2. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej ze śpiewem Litanii Loretańskiej w dni powszednie o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój na Ukrainie i świecie.
  Prosimy o zadbanie o wygląd przydrożnych kapliczek na terenie naszej parafii.
 3. 2 i 3 maja Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. 2 maja to Narodowy Dzień Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flag przy naszych mieszkaniach i domach.
 4. We wtorek przypada 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza św. za Ojczyznę z udziałem władz samorządowych, wojska i kombatantów, będzie odprawiona przez ks. Kapelana o godz. 10:30. Po mszy św. przemarsz na Plac 11 Listopada, gdzie odbędą się dalsze uroczystość.
 5. 5 maja – w czwartek, podczas mszy św. o godz. 16:00 Ks. Bp Marek Marczak udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po mszy św. o godz. 15:00 połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej.
 7. W piątek w liturgii Kościoła święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 8. W najbliższą niedzielę – 8 maja o godz. 12:00 będziemy modlili się w intencji ks. Stanisława, który dzień później przeżywa swoje imieniny. Zachęcamy do udziału w tej liturgii i wspólnej modlitwy za ks. Stanisława.
 9. Pamiętamy zapewne, że parę miesięcy temu Grupa Męska rozdawała obrazki z modlitwą za kapłanów. Wielu parafian podjęło modlitwę za konkretnego kapłana z naszej parafii. Jesteśmy za tę modlitwę ogromnie wdzięczni. W niedzielę 8 maja Grupa Męska będzie rozdawała obrazki z modlitwą za ks. Stanisława. Niech modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę księdza w naszej wspólnocie.
 10. Również w niedzielę 8 maja Rzymianie Łascy będą po mszach św. zbierali ofiary na uzupełnienie ubiorów, które zakładają na czas Triduum Paschalnego. Są nowi mężczyźni, którzy chcą kontynuować piękny zwyczaj, wielkanocne tradycję Łaskich Rzymian. Konieczne staje się zakupienie bądź wykonanie uzupełnienia strojów. Dla przykładu zakup butów, jednej pary, to koszt 2 tyś zł. Chciejmy w miarę swoich możliwości wesprzeć Rzymian Łaskich. Już dziś Bóg zapłać za Wasze ofiary!
 11. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 2100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy! Bóg zapłać za ofiary złożone przez ofiaromat pod chórem świątyni.
 12. Trwają zapisy na letnie kolonie dla dzieci młodzieży, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek.
 13. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas wpłacili pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 14. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 15. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Pod chórem możemy nabyć za 5 zł książeczki, które są duchowym Maryjnym przewodnikiem na poszczególne dni maja.
 16. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adam Szkudlarek – lat 42, Barbara Pinar – lat 69. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 18. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


2 Niedziela Wielkanocna - 24 kwietnia 2022 r.

 

Ofiary dziś złożone na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 24 kwietnia 2022 r.

 1. W Niedzielę Miłosierdzia kończy się Rok Jubileuszowy, ogłoszony z racji 100-lecia naszej archidiecezji. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, kończącą ten czas łaski, która będzie celebrowana dziś o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Nie będzie modlitwy przed wieczorną liturgią.
 2. Nieustannie modlimy się o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia o godz. 17:15 różaniec.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższych dniach przeżywamy: jutro - uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski; w piątek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 700 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! Bóg zapłać za ofiary złożone przez ofiaromat pod chórem świątyni.
 5. Trwają zapisy na letnie kolonie dla dzieci młodzieży, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek.
 6. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy wg kartek wyłożonych pod chórem przygotowali „Paczki dla Ukrainy” bądź wpłacili pieniądze. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 9. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 10. Dziękujemy Panu Arkadiuszowi Michalskiemu za poprawienie kostki brukowej przy Kolegiacie. Wrastające korzenie podnosiły kostkę od ul. Kościuszki. Bóg zapłać za pracę i poświęcony czas!
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Lucyna Szaflik – lat 74, Paweł Toma – lat 34. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 17 kwietnia 2022 r.

 1. Zbliżamy się do końca Roku Jubileuszowego, ogłoszonego z racji na 100-lecie naszej diecezji. Jubileusz w kościołach stacyjnych zakończy się w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.), natomiast w bazylice archikatedralnej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022 r.). W tym dniu o godz. 19.00 w katedrze celebrowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, na którą zapraszamy.
  W naszej parafii, podczas wszystkich liturgii, trwamy dziś w modlitwie dziękczynnej za jubileusz 100-lecia diecezji Łódzkiej.

Życzenia

           Kochani Parafianie prosimy przyjmijcie życzenia:

           „Pokój i wojna zaczynają się w ludzkich sercach” - Papież Franciszek

           Niech Zmartwychwstały Jezus, w tym trudnym i wyjątkowym czasie, napełni Was i Wasze rodziny prawdziwym pokojem, daje siłę do pokonywania trudności, obdarzy potrzebnymi łaskami
           i błogosławieństwem. Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi.
           Życzymy głębokiego duchowego przeżycia Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach Świąt Wielkiej Nocy Asyście Parafialnej, Pocztom sztandarowym Cechu, Związków i Organizacji, Łaskim Rzymianom i Bractwu Kurkowemu. Równie serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej. Za pomoc w organizacji tych dni.
 2. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. sprawujemy wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 3. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Przez najbliższy tydzień rezygnujemy z modlitwy różańcowej. Codziennie wieczorem o godz. 17:30 będziemy odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o pokój na Ukrainie.
 4. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek nie ma postu.
 5. W sobotę 23 kwietnia wyruszy do Włoch autokarowa Pielgrzymka Dekanatu Łaskiego, która włączy się w Pielgrzymkę Diecezjalną z racji 100-lecia istnienia Diecezji Łódzkiej. Pielgrzymi zbiorą się w Kolegiacie o godz. 03:30 na Eucharystię. Bezpośrednio po mszy św. zostaną podstawione dwa autokary. Z grupą pielgrzymów wyjedzie ks. Andrzej.
 6. Za tydzień w niedzielę przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15:00 na modlitwę słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy wg kartek wyłożonych pod chórem przygotowali „Paczki dla Ukrainy” bądź wpłacili pieniądze. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 9. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! Bóg zapłać za ofiary złożone przez ofiaromat pod chórem świątyni.
 10. Od dziś możliwe są zapisy na letnie kolonie dla dzieci młodzieży, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dziś w tygodniku Niedziela znajdziemy artykuł o naszych Łaskich Rzymianach.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Magdalena Cichecka – lat 57, Kazimierz Patelski – lat 78, Andrzej Maciejewski – lat 61, Ryszard Pawlikiewicz - lat 62. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Niedziela Palmowa - 10 kwietnia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 10 kwietnia 2022 r.

 1. Zbliżamy się do końca Roku Jubileuszowego, ogłoszonego z racji na 100-lecie naszej diecezji. Jubileusz w kościołach stacyjnych zakończy się w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.), natomiast w bazylice archikatedralnej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022 r.). W tym dniu o godz. 19.00 w katedrze celebrowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, na którą zapraszamy.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziękujemy za liczny udział w piątkowym Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale. Początek o godz. 17:15.
 2. Młodzież, która chce 5 maja przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy dziś na godz. 18:00 na msze św. i spotkanie. Obecność obowiązkowa!
 3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy do udziału w liturgiach sprawowanych w Kolegiacie.
  W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22ej. Po liturgii zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (zarówno ilościowy jak i jakościowy).
  Wigilię Paschalną rozpoczniemy przed Kolegiatą o godz. 19:30. Prosimy o przyniesienie świec, które odpalimy od nowego paschału wnoszonego do ciemnej świątyni.
  Abyśmy mogli lepiej i głębiej przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego zapraszamy w te dni do Kolegiaty na modlitwę psalmami i rozważanie słowa Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00 będziemy śpiewali Jutrznie. Zaś o godz. 12:00 zaśpiewamy psalmy z brewiarzowej Godziny Czytań i wysłuchamy fragmentów Słowa Bożego. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z Nowenną przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Program modlitw, na które zapraszamy wywieszony jest w formie plakatu w gablocie przed świątynią.
  W Wielką Sobotę święcenie pokarmów odbędzie się wg następującego porządku: jeden kapłanbędzie święcił pokarmy w Kolegiacie od godz. 9:00 do godz. 13:00 i po południu od 14:00 do godz. 16:00 (wszystkich mieszkańców Łasku zapraszamy z pokarmami do Kolegiaty); drugi kapłanpojedzie święcić pokarmy na Stacji Kolejowej, w Orchowie, Podłaszczu i Łopatkach; trzeci kapłan pojedzie do Dąbrówki i Gorczyna. Prosimy o potwierdzenie miejsc i godzin święcenia pokarmów.
 4. Tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na procesję rezurekcyjną i msze św. na godz. 6:00. Zapraszamy Asystę Parafialną, Panów do niesienia baldachimu, Panie do niesienia szarf, dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe cechu, związków i organizacji, naszych łaskich Rzymian i Bractwo Kurkowe.
 5. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 6. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.
 7. W czasie Triduum Paschalnego nie będzie w Kolegiacie spowiedzi. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do środy włącznie. Każdego dnia spowiadamy rano podczas mszy świętej i po południu od godz. 17:40.
 8. W piątek nie będzie dyżurowała Pani Psycholog.
 9. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 10. Dziękujemy ministrantom i Młodzieży, która przygotowała na dziś palemki. Złożone przy tej okazji ofiary zasilą fundusz ministrancki i młodzieżowy.
 11. Modlimy się o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia do środy, o godz. 17:15 różaniec, zaś o godz. 18:00 msza św. w tej samej intencji. Modlitwę wznowimy po Świętach.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy wg kartek wyłożonych pod chórem przygotowali „Paczki dla Ukrainy” bądź wpłacili pieniądze. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 13. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary na Kościół od chorych 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! Bóg zapłać za ofiary złożone przez ofiaromat pod chórem świątyni.
 15. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 16. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 na Placu 11 Listopada odbędzie się pokaz musztry orkiestrowej, kończący dwudniowe warsztaty prowadzone przez kapitana Stefana Żuka z Nowego Sącza. Zachęcamy do obejrzenia postępów jakie czyni nasza Łaska Orkiestra!
 17. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  Uroczystości odbędą się 13 kwietnia o godz. 14:00 na łaskim cmentarzu.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jawniuk Stefan – lat 75, Dębkowska Krystyna – lat 86, Najdowski Grzegorz – lat 63, Wojtynek Zdzisław - lat 57. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 19. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.