Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

2 NIEDZIELA ADWENTU - 4 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz.17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 2. Wystawiona została choinka z zawieszonymi serduszkami, na których wypisane są imiona Dzieci. Wywieszone są również serca z imionami Seniorów, dla których można przygotować paczkę na Święta. Paczki przynosimy do 18 grudnia.
 3. Zapraszamy dziś na godz. 19:00 na spotkanie autorskie z Dorotą Kmiecik związane z promocją książki ,,Póki jesteśmy w drodze”. Po zakończeniu mszy św. pod chórem świątyni będzie możliwość zakupienia promowanej książki, zaś w kruchcie kościoła, w godz. 9:00-13:00, można będzie kupić książki o tematyce religijnej w obniżonej cenie.
 4. Od wtorku rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Robert Arndt, kapelan Szpitala Centrum Matki Polki w Łodzi. Msze św. codziennie o godz. 6:30 – roraty w kaplicy Matki Bożej. Z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7:00; 9:00, 16:30 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź w środępodczas mszy św. i po południu od godz. 16:00, w konfesjonałach pod chórem i w Kaplicy Św. Anny. Program rekolekcji na kartkach pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafialnej.
 5. 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. Godzina Łaski. Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na mszy św. o godz. 16:30, poświęcenie Medalików Maryi Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 7. W poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie Grupy Męskiej.
 8. We wtorek, 6 grudnia odbędzie się ostatnie przed świętami spotkanie formacyjne dla rodzicówdzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 19:00, druga o 20:00.
 9. W najbliższą sobotę - 10 grudnia, w kościele, o godz. 8:30, odbędzie się spotkanie dla mężczyznjuż służących przy ołtarzu w naszej świątyni lub chcących taką służbę rozpocząć. Na spotkanie zaprasza ks. Adam.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Ofiara bezimienna na kwiaty do Kaplicy Matki Bożej - 200 zł, oraz od chorych odwiedzanych w I Piątki miesiąca – łącznie 680 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Akcję Caritas w marketach, poprzez ofiarowanie zakupionej żywności. Przekazane dary posłużą do przygotowania paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii oraz przez Łódzki Caritas trafią do ubogich w archidiecezji łódzkiej. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas za przeprowadzenie zbiórki i członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przewiezienie zebranych artykułów.
 12. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 13. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 16 do 21 stycznia. Jak co roku, istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. W programie m.in. jazda na nartach, codzienna Msza święta, pogodne wieczory i inne atrakcje. Bliższe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy rozpoczną się w przyszłą niedzielę.
 14. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 15. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 16. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także nowe parafialne Kalendarze na rok 2023 r.
 17. Przy wyjściu ze świątyni zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 18. Jako wspólnota parafialna chcielibyśmy wesprzeć konkretnymi darami materialnymi Rodziny z Ukrainy, które mieszkały przy naszej parafii a powróciły do Browar pod Kijowem. Rozpoczynamy zbiórkę potrzebnych rzeczy, które pozwolą przetrwać ludziom zimę bez prądu czy ogrzewania. Rzeczy, które potrzebne są w codziennym funkcjonowaniu w obozach uchodźców ze wschodnich terenów Ukrainy. Pod chórem świątyni wyłożone są kartki z listą potrzebnych rzeczy. Możemy sami zakupić przedmioty z listy i dostarczyć do kancelarii parafialnej. Możemy też wpłacić pieniądze na podane na kartkach konto z dopiskiem: Ukraina i np. kuchenka turystyczna. Wyznaczone rzeczy zostaną zakupione i razem przesłane dla mieszkańców i uchodźców w Browarach. Będziemy o tym informowali.
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Dariusz Przybyłek – lat 55, Łucja Sobczak – lat 81. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 20. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


1 NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś po ogłoszeniach poświęcenie lampionów i wieńców adwentowych.
 2. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Roraty. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci na godz. 7:00. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony. Po mszy św. dzieci zapraszamy na bułkę i gorące kakao do Sali pod kaplicą Matki Bożej Łaskiej.
 3. W środę przeżywamy święto ku czci Św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin Andrzeja Milczarka. O godz. 18:00 msza św. w jego intencji. Zachęcamy do udziału w liturgii i do wdzięcznej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie o kapłanach. W piątek spowiedź w czasie mszy św. i po południu od godz.17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa w piątek o godz. 17:40. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę za tydzień o godz.17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 5. 2 grudnia, w piątek od godz. 15:00 i w sobotę, 3 grudnia od godz. 9:00 w marketach Biedronka, Netto i Vobiano, młodzież i dzieci ze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami, będą zbierać artykuły żywnościowe, z których Parafialny Zespół Caritas zrobi paczki na Święta dla potrzebujących parafian.
 6. 3 grudnia, w sobotę w Kolegiacie zostanie wystawiona choinka z zawieszonymi serduszkami, na których wypisane będą imiona Dzieci. Wywieszone będą również serca z imionami Seniorów, dla których można będzie przygotować paczkę na Święta. Paczki przynosimy do 18 grudnia. Zachęcamy do włączenia się w te akcje Parafialnego Zespołu Caritas, i już dziś za to dziękujemy.
 7. W niedzielę 4 grudnia o godz. 19:00 Zapraszamy do Kolegiaty na spotkanie autorskie z Dorotą Kmiecik związane z promocją książki ,,Póki jesteśmy w drodze”. Tematem spotkania będą: Inspiracje biblijne w poezji. W dniu spotkania  będzie możliwość zakupu książki po mszach św.
 8. W niedzielę za tydzień w godz. 9:00-13:00, w kruchcie kościoła, można będzie kupić nowe książki w obniżonej cenie. Można z nich uczynić prezent na mikołajki bądź święta.
 9. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przeżywać będziemy w dniach: 6-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Arndt, kapelan Szpitala Centrum Matki Polki w Łodzi. Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia. Program rekolekcji na kartkach pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafialnej.
 10. Każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.” Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 11. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w środę - 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 16:30, dokonamy poświęcenia Medalików Maryi Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, Przypominamy, że medaliki rodzice kupują dzieciom we własnym zakresie. Nieco później zostaną zakupione jednakowe dla całej grupy Książeczki do Nabożeństwa.
 12. W ostatnich dniach zostały przestawione konfesjonały z Kaplicy Matki Bożej do Kaplicy Św. Anny. Ufamy, że taka zmiana przysłuży się zarówno lepszemu przeżywaniu Sakramentu Pokuty jak i pozwoli na większą ciszę podczas modlitwy przed wizerunkiem Maryi i wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem.
 13. Zachęcamy do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana. Niestety brakuje osób do roznoszenia opłatków po domach parafian. Tych, którzy mogliby pomóc w rozniesieniu opłatków w swoich blokach bądź na swoich ulicach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 14. W minionym tygodniu wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 15. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 16. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 17. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także ostatnie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 18. Starostwo Powiatowe w Łasku zaprasza na bezpłatne badania w piątek 2 grudnia od godz. 13:00 w Starostwie Powiatowym na ul. Południowej 1. Na niektóre bada trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły na plakacie przed świątynią.
 19. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 20. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Podgórski – lat 97, Pelagia Zawiasa – lat 80. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 21. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 listopada 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi.
 2. Z racji 3 niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Dziś podczas mszy św. o godz. 10:30 niektórzy z kandydatów na ministrantów otrzymają komże i tym samym zostaną włączeni do grona ministrantów. Zaś o godz. 15:30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla małżeństw chcących dołączyć do kolejnego kręgu Domowego Kościoła.
 4. Poświęcone dzisiaj opłatki będą w najbliższych dniach roznoszone po naszej parafii. Niestety nie będziemy w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana. Tych, którzy mogliby pomóc w rozniesieniu opłatków w swoich blokach bądź na swoich ulicach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 5. W każdą sobotę po mszy św. o godz. 7:00 odmawiamy różaniec prosząc Boga o pokój w Ukrainie i na Świecie.
 6. Zachęcamy aby w następną niedzielę przynieść ze sobą do Kolegiaty lampiony bądź wieńce adwentowe. Na każdej mszy dokonamy ich poświęcenia.
 7. Od następnej niedzieli zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Roraty. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. Prosimy, aby dzieci przygotowały lampiony.
  Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przeżywać będziemy w dniach: 7-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Arndt, kapelan Szpitala Centrum Matki Polki w Łodzi. Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia.
 8. W niedzielę 4 grudnia o godz. 19:00 Zapraszamy do Kolegiaty na spotkanie autorskie z Dorotą Kmiecik związane z promocją książki ,,Póki jesteśmy w drodze”. Tematem spotkania będą: Inspiracje biblijne w poezji. W dniu spotkania  będzie możliwość zakupu książki po mszach św.
 9. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza osoby niepełnosprawne i ich rodziny w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na mszę św. o godz.16:00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łasku.
 10. Parafia Św. Faustyny w Łasku organizuje 8-dniową, samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dn. 27 kwietnia-4 maja 2023 r. W programie m.in. Fatima i Santiago de Compostela. Koszt pielgrzymki to ok. 5 tyś zł. Bliższych informacji udziela ks. Adrian Anielak. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed świątynią oraz dostępny na stronie internetowej parafii Św. Faustyny.
 11. W minionym tygodniu wpłynęła na konto parafialne jedna ofiara na Kościół w kwocie 350 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 12. Dziękujemy Grupie Św. Marty za posprzątanie świątyni.
 13. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej. Pamiętajmy o świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 14. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Kreczmer – lat 81, Zenon Stępnik – lat 84. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 listopada 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Przeżywamy dziś VI Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka. Pod chórem można pobrać papierową torbę tzw. 'TYTKĘ CHARYTATYWNĄ'. Do pobranej torby można włożyć jedzenie, chemię gospodarczą bądź artykuły higieniczne i przynieść za tydzień do świątyni. Wszystkie dary zostaną przekazane przez Parafialne Koło Caritas najuboższym osobom z terenu naszej parafii.
 2. W środę, 16 listopada zapraszamy na Krąg Biblijny w formie Lectio Divina do Domu Duszpasterskiego po wieczornej mszy św. 
 3. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, podczas mszy św. o godz. 10:30 niektórzy z kandydatów na ministrantów otrzymają komże i tym samym zostaną włączeni do grona ministrantów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 4. Z kolei po mszy św. o godz. 12:00 rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu ze słowami Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktem poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi.
 5. Tego samego dnia o godz. 15:30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla małżeństw chcących dołączyć do kolejnego kręgu Domowego Kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Andrzejem Milczarkiem.
 6. Również w niedzielę za tydzień zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, i rozpocznie się roznoszenie ich po parafii. Niestety nie będziemy w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc już dziś do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana. Tych, którzy mogliby pomóc w rozniesieniu opłatków w swoich blokach bądź na swoich ulicach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
 8. Dziękujemy Grupie Św. Marty za posprzątanie świątyni.
 9. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej. Pamiętajmy o świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 11. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Witold Skurpel – lat 67, Stefan Kowalczyk – lat 72, Albina Rżanek – lat 87. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 listopada 2022 r.

Dziś gościmy w naszej parafii Misjonarza ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Na wszystkich mszach św. Ojciec Misjonarz będzie głosił Słowo Boże a po zakończonej liturgii rozprowadzał kalendarze misyjne.

Z racji I niedzieli miesiąca ofiary złożone na tace przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać!


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiejdo przekazania wiernym w niedzielę 6 listopada 2022 r.

 1. VI Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 13 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.
 2. Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych zaprasza w każdą drugą niedzielę miesiąca na spotkania, które odbywają się w par. św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).
  W niedzielę 13 listopada rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w górnym kościele.
 3. Łódzkie zaduszki za Żołnierzy Wyklętych odbędą się w par. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60 w niedzielę 13 listopada o godz. 17.30.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez Małżeństwa Domowego Kościoła.
 2. We wtorek, 8 listopada zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do Domu Duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 3. W środę, 9 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla członków Grup Modlitewnych w Domu Duszpasterskim.
 4. W czwartek, 10 listopada o godz. 12:00 Księża Kanonicy Kapituły Łaskiej odprawią msze św. za zmarłych Biskupów i Kanoników naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Gmina Łask wraz z Powiatem Łaskim oraz 32 Bazą Lotnictwa Taktycznego zapraszają 11 listopada do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpocznie Msza Św. celebrowana przez Ks. Abpa Seniora Władysława Ziółka w intencji Ojczyzny o godz.10:30 w Kolegiacie. Następnie przemarsz na Plac 11 Listopada, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Wieczorem, w Łaskim Domu Kultury, o godz. 18:00 Koncert Kameralny.
 6. 11 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 7. Abp Grzegorz Ryś udzieliłdyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 11 listopada przypadający w piątek.
 8. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 9. W niedzielę za tydzień obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlić się będziemy za prześladowanych, a wychodząc z Kościoła będziemy mogli wesprzeć ich swoją ofiarą złożoną do puszek. Z racji VI Dnia Ubogich ofiary złożone za tydzień na tace przeznaczone będą na rzecz ubogich.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół przekazane przez chorych w łącznej kwocie 490 zł. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej. Przy biurku z gazetami są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Czesława Kalinowska - lat 81, Józef Kolasiński - lat 84, Dariusz Gogolewski - lat 58. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 października 2022 r. Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Komunikat Biskupów Pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej

 

4 listopada tego roku mija piąta rocznica ingresu do bazyliki archikatedralnej łódzkiej księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

 

Sobór Watykański II w Dekrecie o pasterskich zadaniach biskupów w Kościele, CHRISTUS DOMINUS uczy, że „diecezję stanowi część Ludu Bożego, powierzona pieczy pasterskiej biskupa i współpracujących z nim kapłanów, tak by trwając przy swym pasterzu i zgromadzona przez niego w Duchu Świętym przez Ewangelię i Eucharystię, tworzyła Kościół partykularny, w którym prawdziwie obecny jest i działa jeden, święty, katolicki i apostolski Kościół Chrystusowy” (nr 11).

 

Rocznica rozpoczęcia pasterskiej posługi w Kościele łódzkim księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia jest doskonałą okazją do podziękowania Bogu za Jego troskę o nasz Kościół.

Przypominając o tej rocznicy, zapraszamy kapłanów, kleryków, osoby zakonne i wiernych świeckich do serdecznej modlitwy dziękczynnej za pasterską posługę księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

 

                                                                                                                 X Marek Marczak                                                                        X Ireneusz Pękalski

                                                                                                               Biskup Pomocniczy                                                                    Biskup Pomocniczy     

                                                                                                             Archidiecezji Łódzkiej                                                                Archidiecezji Łódzkiej

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 2. Jutro, w Wigilię Wszystkich Świętych, o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych.
 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Modlić się będziemy wyczytując wypominki jednorazowe. Nie wyczytane podczas procesji wypominki będą wyczytywane podczas kolejnych mszy sprawowanych w dzień zaduszny, zarówno w kaplicy cmentarnej jak i w Kolegiacie.
  Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 4. 2 listopada – Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy cmentarnej o 10:30 i 12:00. O godz. 18:00 w kaplicy w Łopatkach msza św. z wypominkami za zmarłych.
 5. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Dziś i w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy.
  W Kolegiacie modlimy się za zmarłych w czwartek każdego tygodnia. Zachęcamy do uczestniczenia w tej modlitwie.
 6. Dziś oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy i ministranci będą zbierać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Nie mijajmy ich obojętnie.
 7. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej przeprowadzi w dniu 1 listopada na cmentarzu kwestę na rzecz odnowy grobów łaskiej nekropolii.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej. Przy biurku z gazetami są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Roman Nowakowski - lat 69. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 października 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś zapraszamy uczniów klas siódmych wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18:00 i po niej na spotkanie w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 3. W najbliższą środę 26 października odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Szkoła Duchowości. Prowadzącym będzie ks. Adam Gontarz. W ramach kolejnych spotkań uczestnicy poznają zarys i teologię duchowości ze szczególnym wyakcentowaniem duchowości karmelitańskiej, w tym: Teresy od Jezusa, Jana od Krzyża, Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy w każdą czwartą środę miesiąca po wieczornej mszy do salki Domu Duszpasterskiego.
 4. W piątek 28 października przeżywamy święto ku czci Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 5. W sobotę 29 października w Łaskim Domu Kultury o godz. 18:00 odbędzie się koncert Zespołu SYJON zatytułowany: „Św. Jan Paweł II – papież wolności”. Wstęp wolny, ale bezpłatne wejściówki trzeba odebrać w ŁDK wcześniej. Szczegóły na plakacie.
 6. W Wigilię Wszystkich Świętych, w poniedziałek, 31 października o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem i refleksją.
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 8. 2 listopada – Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy cmentarnej o 10:30 i 12:00.
 9. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. W sobotę, niedzielę 30 października, Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy. W Kolegiacie modlimy się za zmarłych w czwartek każdego tygodnia. Zachęcamy do zamawiania wypominek za swoich bliskich zmarłych oraz do uczestniczenia w cotygodniowej modlitwie wypominek w kaplicy Matki Bożej.
 10. W Niedzielę 30 października oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy i ministranci będą zbierać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Nie mijajmy ich obojętnie.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. W minionym tygodniu wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w wysokości 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 13. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej. Przy biurku z gazetami są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Henryka Kłysiak - lat 90, Tadeusz Kulawiecki – lat 72. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 października 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś przy naszej parafii odbywa się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, Rejonu Pabianickiego. Członkowie tej wspólnoty, spotykają się w Domu Duszpasterskim, a o godz. 10:30 włączą się w liturgię Mszy św. w Kolegiacie.
 2. Również dziś zapraszamy uczniów klas ósmych wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18:00 i po niej na spotkanie w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 4. 19 października przypada 38 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. O godz. 18:00 msza św. z modlitwą w intencji Polski oraz o łaskę kanonizacji ks. Jerzego. Po mszy św. przejdziemy przed Kolegiatę do płyty upamiętniającej ks. Jerzego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów. W środę, w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17:15 będziemy modlić się o kanonizację ks. Jerzego.
 5. W najbliższą środę odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Adamem Gontarzem. Zapraszamy dotychczasowych uczestników spotkań oraz nowe zainteresowane osoby.
 6. W Kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki na następny rok. W Kolegiacie modlimy się za zmarłych w czwartek każdego tygodnia. Zachęcamy do zamawiania wypominek za swoich bliskich zmarłych oraz do uczestniczenia w cotygodniowej modlitwie wypominek w kaplicy Matki Bożej.
 7. W Wigilię Wszystkich Świętych, w poniedziałek, 31 października o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem i refleksją.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. Przy biurku z gazetami są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Wychodząc z kościoła swoimi ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Możemy również nabyć papieską kremówkę rozprowadzaną przez Parafialny Zespół Caritas.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Łukaszewska - lat 61, Celina Tomczak – lat 89. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 października 2022 r.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 9 października 2022 r.

Niedawno zakończyliśmy obchody 100. rocznicy powstania diecezji łódzkiej. Od początku swojego istnienia wszystkie ważne duchowe wydarzenia przeżywane były w katedrze jako matce wszystkich kościołów diecezji, dziś archidiecezji. Zbliża się dzień 100. rocznicy konsekracji tej wyjątkowej świątyni. Zapraszamy wszystkich wiernych do bazyliki archidiecezjalnej na uroczystość rocznicy konsekracji, która odbędzie się 15 października o godz. 12.00.


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś zapraszamy uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18:00 i po niej na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Za tydzień (16 października) na godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych wraz z rodzicami.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 3. W każdą sobotę modlimy się na różańcu o pokój na Ukrainie i świecie. W soboty w październiku nie będzie różańca po porannej mszy. Różaniec o godz.17:15 ofiarujemy w tej intencji.
 4. W czwartek przypada 13 października. Zachęcamy do udziału w ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim, które rozpoczniemy o godz. 17:00. Po różańcu procesja z Najświętszym Sakramentem i Figurą Matki Bożej.
 5. W najbliższą środę 12 października po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie Grup Modlitewnych z ks. Andrzejem Michalakiem, zaś w środę 19 października spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Adamem Gontarzem.
 6. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w każdy czwartek na godz. 19:00 do salki w Domu Duszpasterskim, natomiast dzieci na Oazę Dzieci Bożych w soboty na godz. 11:00.Również w każdą sobotę o godz. 10:00 spotkania dla Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'. Zaś chętnych do śpiewania w Zespole Młodzieżowym zapraszamy na spotkanie w niedzielę po wieczornej liturgii.
 7. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół od chorych odwiedzanych w I piątek miesiąca w łącznej kwocie: 640 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 11. Za tydzień, 16 października, z racji XXII Dnia Papieskiego swoimi ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia przypominamy sobie postać i nauczanie Św. Jana Pawła II. Wychodząc z Kościoła po mszach św. będziemy mogli nabyć papieską kremówkę rozprowadzaną przez Parafialny Zespół Caritas. Zgromadzone środki pomogą potrzebującym z terenu naszej parafii.
 12. W parafii św. Franciszka z Asyżu w Teodorach organizowane jest „Seminarium Odnowy wiary”. To cykl 10 spotkań formacji duchowej. Spotkania prowadzić będzie Szkoła Nowej Ewangelizacji z Łodzi we współpracy ze wspólnotą Boże Dary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 października o godz. 18:00 w sali Świetlicy przy OSP Teodory.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krzesisław Pawlak - lat 78, Anna Szkudlarek – lat 66, Taida-Tatiana Laszczuk – lat 87. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 października 2022 r.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Ofiary na ogrzewanie naszej świątyni w sezonie zimowym będziemy mogli złożyć w niedzielę za tydzień. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 2 października 2022 r.

 1. Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje, że trwają zapisy na nową edycję zajęć w roku 2022/2023. Tematyka wykładów będzie dotyczyć biblijnej historii zbawienia.
  Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023, która odbędzie się we wtorek 4 października. O godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Następnie w gmachu seminaryjnym odbędzie się dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 3. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów na
  Mszę św. sprawowaną 8 października o godz. 12.00 w kościele pw. św. Antoniego, która rozpocznie nowy rok formacji duchowej.

Ogłoszenia parafialne

 1. Ks Abp Grzegorz Ryś przychylił się do prośby ks. Stanisława Czai i udzielił mu rocznego urlopu celem opieki nad chorą mamą. Zwolnił tym samym Ks. Stanisława z funkcji wikariusza naszej parafii. Z dniem 1 października ks. Abp mianował wikariuszem tutejszej parafii Andrzeja Milczarka, którego serdecznie witamy w naszej łaskiej wspólnocie. Od kilku tygodni jest z nami ks. Adam Gontarz, który pozostaje w funkcji rezydującego przy naszej parafii księdza. Ks. Adam opiekuje się chorym tatą i będzie pomagał w duszpasterstwie przy Kolegiacie. Obu nowych Kapłanów otoczmy modlitwą.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 3. Dziś różaniec prowadzony przez Małżeństwa Domowego Kościoła i połączony z medytacją nt Sakramentu Małżeństwa i rodziny.
 4. We wtorek 4 października zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na pierwsze spotkanie formacyjne do domu duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 5. Od października wznawiamy spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W drugą niedzielę miesiąca (9 października) zapraszamy uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18:00 i po niej na spotkanie formacyjne. W trzecią niedzielę miesiąca (16 października) na godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych wraz z rodzicami, zaś w czwartą niedzielę miesiąca (23 października) na godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas siódmych wraz z rodzicami.
 6. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w każdy czwartek na godz. 19:00 do salki w Domu Duszpasterskim, natomiast dzieci na Oazę Dzieci Bożych w soboty na godz. 11:00.Również w każdą sobotę o godz. 10:00 spotkania dla Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'.
 7. W sobotę - 8 października będziemy gościli w naszym Sanktuarium pielgrzymów, którzy przybędą w ramach IX Archidiecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Początek tegorocznego spotkania o godz. 10:15. Msza św. dla pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotach przed Kolegiatą.
 8. Również w sobotę - 8 października zapraszamy na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę świętą w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku-Kolumny.
 9. Za tydzień XXII Dzień Papieski. Swoimi ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 10. W środę 12 października po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie Grup Modlitewnych z ks. Andrzejem Michalakiem, zaś w środę 19 października spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Adamem Gontarzem.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 13. W ostatnich dniach wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie: 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Mielczarek - lat 87. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.