Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

11 Niedziela Zwykła - 14 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 13:30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy 3C.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3A.
 2. W sobotę – 20 czerwca na godz. 9:30 zapraszamy dzieci z klasy 3A, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z SAKRAMENTU POKUTY. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 3. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie w Kaplicy Matki Bożej od godz. 7:00 do 18:00. W niedzielę po mszy św. z I Komunią Św. od godz. 14:30 do 18:00.
 4. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:30.
 5. W czwartek – 18 czerwca, na zakończenie oktawy BOŻEGO CIAŁA procesja eucharystyczna wokół świątyni.
 6. W piątek uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
  W Katerze Łódzkiej kapłani zgromadzą się pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Łódzkiego na MSZY KRZYŻMA, w czasie której zostaną poświęcone oleje św. używane przy udzielaniu sakramentów świętych, a niektórzy księża otrzymają dekrety kierujące do pracy w konkretnych parafiach archidiecezji.
 7. W sobotę wspomnienie NIEPOKALANEGO SERCA Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe i Litania Loretańska.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne OFIARY na Kościół w łącznej kwocie 270 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni.
 10. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Antoni Chudobiński – lat 80, Władysław Raszewski – lat 70 (pogrzeb jutro w Widawie). Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 7 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na OGRZEWANIE świątyni w sezonie zimowym.
 2. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie w Kaplicy Matki Bożej od godz. 7:00 do 18:00.
  Cieszymy się, że tak wiele osób każdego dnia przychodzi na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:30.
 4. Zbliża się uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Tradycyjnie dla naszej wspólnoty parafialnej po mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy już dziś o udział w uroczystej liturgii Asystę Parafialną, Służbę Liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz przygotowanie w stałych miejscach ołtarzy. Chciejmy tego dnia poprzez udział we wszystkich mszach św. i procesji uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii. Niech będzie to nasze wspólne dziękczynienie Panu Bogu za to, że rozprzestrzeniający się po świecie wirus niemal całkowicie ominął ludność naszego miasta i regionu.
 5. PROCESJE Bożego Ciała w Polsce mogą się odbyć bez limitu 150 osób. Możliwość taką dają aktualne przepisy prawa wynikające z „IV etapu znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19”. Potwierdza to Ministerstwo Zdrowia, które poinformowało, że zgodnie z paragrafem 15 ust. 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r., zgromadzenia organizowane w ramach działalności Kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać na zewnątrz, gdy uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie lub realizują obowiązek zakrycia ust i nosa. Prosimy więc aby na procesję zabrać ze sobą maseczki.
 6. W sobotę 13 czerwca zapraszamy na FATIMSKIE NABOŻEŃSTWO Różańcowe połączone z czerwcowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. W naszych modlitwach tego dnia chciejmy wspomnieć Św. Jana Pawła II oraz podziękować za papieską wizytę w Łodzi w 1987 r. Przez cały dzień zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. Zbliża się UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. w naszej parafii. I Komunia odbędzie się w grupach klasowych w kolejne niedziele: 14, 21 i 28 czerwca na dodatkowej mszy św. o godz. 13:30.
 8. W sobotę – 13 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3C, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z SAKRAMENTU POKUTY. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne OFIARY na Kościół w łącznej kwocie 600 zł, z Orchowa 11 – 200 zł, ofiara od chorych – 270 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 11. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 12. Za tydzień OFIARY zbierane na tacę przeznaczone będą na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Jarosław Stępień – lat 44, Marian Ciesielski – lat 70, Czesław Wyraz – lat 85, Czesława Kłos - lat 81, Roman Frontczak – lat 80. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020 r.

Zarządzenie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

z dnia 29 maja 2020 roku

 

Kuria Metropolitalna Łódzka z polecenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego – w związku obecnie obowiązującymi w Polsce zasadami bezpieczeństwa nałożonymi na społeczeństwo w trosce o nasze zdrowie – uprzejmie informuje, że:

 1. dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta udzielona przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego do dnia 31 maja br. włącznie, nie zostaje przedłużona;
 2. procesje Bożego Ciała mogą być organizowane w tradycyjnej formie, przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń sanitarnych to znaczy: maksymalnie 150 uczestników i dwumetrowe odległości między nimi;
 3. podczas wszystkich celebracji liturgicznych należy nadal zachowywać zalecenia dotyczące:
  1. zachowania dwumetrowej odległości między wiernymi,
  2. noszenia maseczek ochronnych,
  3. zasad przyjmowania Komunii świętej wydanych Kurię Metropolitalną Łódzką w Zarządzeniach z dnia 14 i 24 marca br.

                                                                                                                                                                                                                                             Biskup Ireneusz Pękalski

                                                                                                                                                                                                                                                 Wikariusz Generalny


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Przeżywamy dziś dzień Odpustu Matki Bożej Łaskiej. SUMA ODPUSTOWA o godz. 12:00 sprawowana przed wizerunkiem w Kaplicy Matki Bożej. Uroczystej liturgii przewodniczył (będzie) i homilię wygłosi(ł) Ks. Prorektor dr Jacek Kacprzak. Po uroczystej mszy Nabożeństwo Majowe, które rozpocznie (rozpoczęło) codzienne całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziś nie będzie już nabożeństwa o godz. 17:30.
 2. Z głębi serca dziękujemy Ks. dr Jackowi Kacprzakowi za poprowadzenie 8 dniowych REKOLEKCJE parafialnych. Wygłoszone nauki zawierały wiele cennych wskazówek dotyczących modlitwy i spotkań z Jezusem opartych na Słowie Bożym. Korzystając z tak wielu cennych myśli chciejmy nawiedzać naszą świątynie, aby adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Cykl wygłoszonych nauk będzie dostępny do odsłuchania na stronie parafialnej.
 3. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie w Kaplicy Matki Bożej od godz. 7:00 do 18:00.
 4. Księdzu dr Jackowi Kacprzakowi, Prorektorowi WSD w Łodzi, życzymy bogactwa łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej w jego różnorakiej posłudze kapłańskiej w Seminarium Duchowym jak i w całym Kościele Łódzkim.
 5. Jutro przypada święto NMP MATKI KOŚCIOŁA, zaś w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:30.
 7. W ostatnich dniach zmieniono zasady uczestnictwa wiernych w nabożeństwach sprawowanych w kościołach. Możemy wrócić do LICZNIEJSZEGO UDZIAŁU w mszach św. z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Jeśli jest nas więcej w czasie liturgii zakładajmy maski. Nadal będziemy udzielali komunii św. na ręce, ale także do ust. Wzajemnie dbajmy o swoje bezpieczeństwo, ale również nie dyspensujmy się od uczestnictwa w liturgii w świątyni.
 8. Dziś po raz ostatni odbywają się transmisje mszy św. z Kolegiaty. Wszystkich, którzy dotychczas w taki sposób uczestniczyli w mszach św. zapraszamy już do kościoła.
 9. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W czwartek chciejmy pamiętać w modlitwie o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:00. W piątek msza św. o godz. 15:00. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Pierwszopiątkowe połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. W sobotę msza św. o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową.
 10. Zbliża się uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Tradycyjnie dla naszej wspólnoty parafialnej po mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy już dziś o udział w uroczystej liturgii Asystę Parafialną, Służbę Liturgiczną, ( może mniej licznie niż zazwyczaj, ale jednak) dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz przygotowanie w stałych miejscach ołtarzy. Wg. obowiązujących przepisów może być nas podczas procesji 150 osób. Chciejmy tego dnia poprzez udział we wszystkich mszach św. i procesji uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii. Niech będzie to nasze wspólne dziękczynienie Panu Bogu za to, że rozprzestrzeniający się po świecie wirus niemal całkowicie ominął ludność naszego miasta i regionu.
 11. Serdecznie dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za cotygodniowe sprzątanie Kolegiat.
 12. Zachęcamy do nabywania PRASY.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Tomasz Krata – lat 51, Krystyna Smolarek – lat 75. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 24 maja 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. O godz. 9:00 dwóch chłopców z III klas przyjmie (przyjęło) I Komunię Św. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum Narodu Polskiego za uchwalenie konstytucji 3 maja.
 2. Każdego dnia w ramach Nabożeństwa Majowego modlimy się w Nowennie przed uroczystością ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
 3. Rozpoczęliśmy nasze parafialne REKOLEKCJE. Nauki będą głoszone przez Ks. dr Jacka Kacprzaka podczas wszystkich mszy św. w czasie obecnej niedzieli, niedzieli 31 maja, oraz w tygodniu o godz. 18:00. Pod chórem naszej świątyni są jeszcze ostatnie ulotki informujące o rekolekcjach i rozpoczynającej się Adoracji Najświętszego Sakramentu. Raz jeszcze prosimy: zabierzcie je ze sobą i przekażcie swoim bliskim, sąsiadom i znajomym. Będziemy wdzięczni za Waszą pomoc w przekazaniu tych ważnych informacji.
 4. Prosimy kandydatów do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, aby dołączyli do Facebookowej grupy: „Bierzmowanie Kolegiata 2020”. Link do grupy znajduje się na stronie parafialnej oraz na profilu Fecebookowym parafii.
 5. W sobotę, w WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO po wieczornej mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie. Od godz. 19:00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o Dary Ducha Świętego. O godz. 20:00 EUCHARYSTIA. Czuwanie zakończy się ok. 21:00 śpiewem Apelu i zasłonięciem wizerunku Matki Bożej Łaskiej.
 6. Niedziela - 31 maja to UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Tego dnia kończy się okres wielkanocny. Jest to również tradycyjny dla naszej parafii dzień Odpustu Matki Bożej Łaskiej. Zapraszamy na SUMĘ ODPUSTOWĄ o godz. 12:00 sprawowaną przed wizerunkiem w Kaplicy Matki Bożej. Uroczystej liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Prorektor dr Jacek Kacprzak. Po uroczystej mszy Nabożeństwo Majowe, które rozpocznie codzienne całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia nie będzie już nabożeństwa o godz. 17:30.
 7. W minionym tygodniu wpłynęła przez zakładkę „ofiara na parafię” na stronie parafialnej OFIARA w kwocie 50 zł. W kancelarii wpłynęły cztery ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 350 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię!
 8. Serdecznie dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za cotygodniowe sprzątanie Kolegiaty.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY. Są nowe numery tygodników katolickich.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Henryk Grzanka – lat 69. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 maja 2020 r.

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

Do odczytania w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę 10 maja 2020 roku

 

Drodzy Siostry i Bracia,

Ojciec Święty Franciszek minionej niedzieli po modlitwie Regina Caeli zachęcił nas: 'Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu oraz uczynków miłosierdzia, by błagać Boga o dopomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa'.

Proszę Was, odpowiadając na prośbą Ojca Świętego podejmijmy – w łączności z wyznawcami wszystkich religii – w najbliższy czwartek, 14 maja modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji.

Wszystkim, którzy włączą się w to wspólne dzieło z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

                                                                                                                                                                                                                                                      Wasz Arcybiskup Grzegorz

 


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka zapraszamy na Mszę św., Adorację Najświętszego Sakramentu i Różaniec w czwartek – 14 maja o godz. 15:00. Adoracja zakończy się nabożeństwem majowy o godz. 17:30. Podczas mszy św. zbierzemy ofiary, które zostaną przekazane Ks. Kapelanowi Szpitala Zakaźnego w Zgierzu gdzie leczeni są chorzy na koronawirusa. Zachęcamy aby każdy indywidualnie podjął post we wskazanej intencji: PRZEZWYCIĘŻENIA EPIDEMII i jej konsekwencji.
 2. W LITURGII KOŚCIOŁA w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w środę – rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie
  w czwartek – święto Św. Macieja,
  w sobotę – święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 3. W środę 13 maja przypada Dzień Fatimski. Niestety w tym roku nie możemy kontynuować modlitwy w kolejnych miejscowościach naszej parafii. Zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z Majowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 4. W najbliższy piątek i sobotę swoje IMIENINY przeżywają: Siostra Marta (od chrztu nosząca imię Zofia) i Ks. Andrzej Michalak. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. W sobotę zapraszamy na godz. 18:00 na mszę św. w intencji Siostry Marty (Zofi) i Ks. Andrzeja.
 5. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE o stałej porze na godz. 17:30.
 6. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na konto parafialne 100 zł. W kancelarii wpłynęły cztery ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 790 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię!
 7. Starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 8. W niedziele i święta TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00 i o godz. 10:30 z nauką dla DZIECI. Informacje nt. transmisji podawane są na bieżąco na stronie internetowej parafii.
 9. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. w naszej parafii odbędzie się zasadniczo w grupach klasowych w kolejne niedziele: 14, 21 i 28 czerwca na dodatkowej mszy św. o godz. 13:30. Bezpośrednio w Kolegiacie udział w uroczystości wezmą dzieci oraz ich rodzice. Dla członków rodziny realizowana będzie transmisja uroczystości. Oddzielnie w małych grupach odbędzie się jeszcze Komunia Św. 24 maja i 13 września podczas mszy św. parafialnych o godz. 9:00.
 10. Od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r., która przypada w tym roku w Dzień odpustu ku czci Matki Bożej Łaskiej, w Jej Kaplicy rozpocznie się codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  Już dziś zapraszamy na REKOLEKCJE WPROWADZAJĄCE w modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, które skupią się wokół tematu: „Oczy im się otworzyły i poznali Go” Łk 24, 31. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich mszy św. w niedzielę 24 i 31 maja oraz w tygodniu o godz. 18:00. Rekolekcjom przewodniczył będzie Ks. dr Jacek Kacprzak - Prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. 
 11. Zachęcamy do nabywania PRASY. Są nowe numery tygodników katolickich.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Zdzisław Papuga – lat 71. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 12:00 msza św. w intencji Ojczyzny. O godz. 17:30 w czasie nabożeństwa majowego, łącząc się w modlitwie z Księżmi Biskupami zgromadzonymi na Jasnej Górze odmówimy za Ks. Abpem Stanisławem Gądeckim, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski AKT ZAWIERZENIA POLSKI Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
 2. W LITURGII KOŚCIOŁA w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w poniedziałek – Św. Floriana, męczennika (modlimy się w int. Strażaków),
  w środę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,
  w czwartek – I Czwartek miesiąca,
  w piątek – uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
 3. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE o stałej porze na godz. 17:30.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na utrzymanie świątyni na konto parafialne 2000 zł i 1000 zł. Przez zakładkę na stronie parafialnej: „OFIARA NA PARAFIĘ” wpłynęły trzy wpłaty na łączną kwotę 350 zł. W kancelarii wpłynęła jedna ofiara bezimienna w wysokości 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię!
 5. Starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 6. W niedziele i święta TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00 i o godz. 10:30 z nauką dla DZIECI. Informacje nt. transmisji podawane są na bieżąco na stronie internetowej parafii.
 7. Zachęcamy do nabywania PRASY. Są nowe numery tygodników katolickich.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Jan Cichecki – lat 80, Krystyna Czyżak – lat 71, Marian Paweł Kopka – lat 74, Ryszard Kruk – lat 72, Teresa Grzesiak – lat 70. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
 10. Przez tydzień prosiliśmy Boga o deszcz. Niech pieśń na zakończenie liturgii będzie naszym dziękczynieniem za ożywczy deszcz, który kolejny dzień powoli i stopniowo użyźnia ziemię.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 kwietnia 2020 r.

 

 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym ZARZĄDZENIEM władz naszego kraju w każdej liturgii w Kolegiacie może uczestniczyć ponad 70 osób. Pamiętajmy jednak o założeniu masek na twarz oraz o zachowaniu odpowiedniej odległości od siebie.
 2. W LITURGII KOŚCIOŁA w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w środę – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej,
  w sobotę – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, przeniesioną z 3 maja wypadającego w IV Niedzielę Wielkanocną.
 3. W tym tygodniu przypada również PIERWSZY PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. W piątek msza św. o godz. 15:00. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa i następnie adoracja do godz. 18:00. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
 4. W piątek rozpoczynamy MIESIĄC MAJ. Zapraszamy więc na NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Od tego roku chcielibyśmy ujednolicić porę odprawianych nabożeństw, dlatego zapraszamy na majowe codziennie o stałej porze na godz. 17:30.
 5. Zwykle w dniu 3 MAJA przeżywaliśmy w naszej świątyni uroczystą liturgię a następnie apel na centralnym placu miasta. Niestety z racji na trwającą epidemię koronawirusa i zakaz zgromadzeń w tym roku nie będą odbywały się żadne uroczystości o charakterze publicznym. Nie odbędzie się również uroczystość I Komunii św. zaplanowana na ten dzień. Zapraszamy na msze św. sprawowane wg niedzielnego porządku.
 6. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół na konto parafialne 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 7. Starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 8. W niedziele i święta TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00. Od obecnej niedzieli rozpoczynamy również transmisję mszy św. DLA DZIECI o godz. 10:30. Informacje nt. transmisji podawane są na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY. Na dzisiejszą niedzielę zostały przygotowane nowe numery tygodników katolickich.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Mieczysław Szczepaniak – lat 80, Józef Świstek – lat 65. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA - Niedziela Miłosierdzia - 19 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Z racji na NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA zapraszamy o godz. 15:00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00.
 2. Od jutra obowiązywać będą NOWE ZARZĄDZENIA władz naszego kraju, które określają iż w liturgiach sprawowanych w świątyniach może uczestniczyć jedna osoba na 15 m2. Z racji niemałej powierzchni Kolegiaty od jutra w każdej liturgii będzie mogło uczestniczyć ponad 70 osób. Pamiętajmy jednak o założeniu masek na twarz oraz o zachowaniu odpowiedniej odległości od siebie.
 3. W LITURGII KOŚCIOŁA w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w czwartek – uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Głównego Patrona Polski;
  w sobotę – święto Św. Marka Ewangelisty. Tego dnia pamiętajmy szczególnie w naszych modlitwach o Bpie Marku Marczaku. To dzień Jego imienin.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły trzy OFIARY na Kościół wpłacone na konto parafialne, łącznie 250 zł. Oraz sześć wpłat na łączną kwotę 330 zł dokonanych przez stronę parafialną i zakładkę: OFIARA NA PARAFIĘ. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 5. Starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 6. W niedziele i święta TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00. Informacje nt. transmisji podawane będą na stronie internetowej parafii.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Marcin Wałęska – lat 80. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!

  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12 kwietnia 2020 r.

 

Kochani Parafianie prosimy przyjmijcie życzenia:

Niech Zmartwychwstały Jezus, w tym trudnym i wyjątkowym czasie, napełni Was i Wasze rodziny prawdziwym pokojem, daje siłę do pokonywania trudności, obdarzy potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi.

Życzymy głębokiego duchowego przeżycia Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. BARDZO DZIĘKUJEMY Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni i poprzez transmisje internetowe. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej.
 2. Dziś i jutro msze św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego.
 3. Trwa NOWENNA do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Codziennie wieczorem w czasie mszy św. o godz. 18:00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek po mszy św. o godz. 15:00.
 4. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek NIE MA POSTU.
 5. Za tydzień w niedzielę przypada NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00.
 6. Zgodnie z zachętą Księży Biskupów starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 7. TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00. Informacje nt. transmisji podawane będą na bieżąco na stronie internetowej parafii. Planujemy transmisje mszy w kolejne niedziele i święta.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na Kościół. Wpłaty dokonano przez stronę parafialną i zakładkę: OFIARA NA PARAFIĘ. Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do nabywania świątecznej PRASY.
 10. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:

  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!

  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

  Śpiew SUPLIKACJI.

Niedziela Palmowa - 5 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w uroczystych liturgiach sprawowanych w Kolegiacie. Możemy uczestniczyć w liturgiach przychodząc do świątyni z zachowaniem obowiązujących przepisów prawnych regulowanych przez Państwo bądź jednoczyć się duchowo w modlitwie dzięki transmisji liturgii przez stronę parafialną.
 2. Od dziś o godz. 9:00 TRANSMITUJEMY NIEDZIELNĄ MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium. Informacje nt. transmisji podawane będą na bieżąco na stronie internetowej parafii. Planujemy transmisje we wszystkie dni Triduum Paschalnego.
 3. W WIELKI CZWARTEK Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  W WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22ej.
  Zachęcamy do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (zarówno ilościowy jak i jakościowy).
  WIGILIA PASCHALNA, celebrowana w sobotni wieczór, powinna być dla pełnej wymowy znaków i symboli liturgicznych sprawowana o zmroku. Dlatego Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19:30. Prosimy o przyniesienie świec, które odpalimy od nowego paschału.
 4. W tym roku z wiadomych względów w Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów w świątyni w formie publicznej. Obrzęd ten zastępuje BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POSIŁKU dokonane w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst modlitwy błogosławieństwa znajduje się na stronie internetowej parafii oraz jest wydrukowany na kartkach pod chórem naszej świątyni.
 5. Tradycyjnie w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zapraszamy na pierwszą msze św. na godz. 6:00. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej. Procesja zostaje zastąpiona modlitwą adoracyjną Najświętszego Sakramentu, którą zakończy błogosławieństwo. Po adoracji rozpocznie się msza św.
 6. W pierwszy i drugi dzień świąt MSZE ŚW. wg porządku niedzielnego.
 7. Ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 8. Z racji bezpieczeństwa i aktualnie obowiązującego prawa mamy utrudniony kontakt z CHORYMI przebywającymi W SWOICH DOMACH. Istnieje możliwość spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w domu jednakże każdorazowo potrzebny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z kapłanem, a wizyta odbędzie się po zebraniu wymaganego wywiadu na temat sytuacji zdrowotnej danej osoby.
 9. Zgodnie z zachętą Księży Biskupów starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 10. KANCELARIA PARAFIALNA pozostaje czynna w godz.: 11:00-14:00. Od poniedziałku do środy włącznie. Przyjmujemy parafian tylko w sprawach pilnych i koniecznych. Wszystkie pozostałe sprawy starajmy się odłożyć na inny czas bądź załatwić drogą telefoniczną. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.
 11. Aby ułatwić SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNĄ spowiadamy każdego dnia podczas mszy św. oraz od poniedziałku do piątku popołudniu od godz. 16:00. Osoby, które wyspowiadają się w godzinach od 16:00 do 18:00 będą mogły przyjąć komunię św.
 12. W czasie Uroczystości Zmartwychwstania nie będzie w Kolegiacie spowiedzi. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do piątku włącznie.
 13. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. informujemy, że Uroczystość KOMUNII zostaje przełożona i odbędzie się w niedzielę 13 września.
 14. W ostatnich dniach wpłynęły na Kościół OFIARY od: Zygmunta Grzelczaka z Orchowa 200 zł, Łucji Cwalina z ul. Piekarniczej 100 zł, bezimiennie na Kaplicę Adoracji: 500 zł i 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 15. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni.
 16. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej. Przy stoliku pod chórem można nabyć BARANKI PASCHALNE.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Szulc Teresa – lat 86. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 18. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.