Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

3 NIEDZIELA ADWENTU - 15 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Dziś odbędzie się drugie spotkanie KRĘGU DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Małżeństwa sakramentalne, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na godz. 15:00 do salki w Domu Duszpasterskim.
 2. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
 3. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii CHORYCH do odwiedzin przed świętami. Kapłani udadzą się do chorych w najbliższy wtorek. Rozpoczną po porannych mszach.
 4. Jutro po mszy wieczornej ostatnie przed świętami spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 5. Przypominamy o RORATACH. Dla dorosłych o godz. 6:30, dla dzieci o godz. 7:00.
 6. Za tydzień młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała STROIKI i SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY.
 7. Również za tydzień o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIA.
 8. Prosimy osoby zapisane na zimowiska o WPŁACANIE ZALICZEK w wysokości 100 zł od osoby (zarówno dzieci, jak i dorosłych). Prosimy również o uzupełnienie danych (m.in. pesel i nr telefonu). Dla dzieci, które jadą bez rodziców, prosimy o pobranie i zwrot wypełnionych kart uczestnika. Zapraszamy do zakrystii, bądź kancelarii.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie w najbliższy piątek.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie od trzech ofiarodawców w łącznej kwocie 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Od środy w kaplicy Matki Bożej stanęły nowe ŁAWKI. Bóg zapłać tym, którzy wsparli ich zakup. Ławki zostaną uzupełnione o materiałowe siedziska.
 12. Pod chórem są do nabycia: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, IDZIEMY, KALENDARZE na 2020 rok oraz świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.
 13. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na FUNDUSZ OCHRONY MACIERZYŃSTWA im. Stanisławy Leszczyńskiej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. 20 grudnia rozpocznie się FESTIWAL TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ „Boże Narodzenie oczami dziecka”. Festiwal będzie miał trzy etapy: Zajęcia warsztatowe w grupach przedszkolnych – Przedszkole nr 3. Program artystyczny „Świąteczny czas” 20 grudnia o godz. 12:30 w ŁDK – dzieci z Przedszkola nr 3, oraz wystawa pokonkursowa prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 pt.: „Szopka Bożonarodzeniowa” lub „Ozdoba Świąteczna”.

 


2 NIEDZIELA ADWENTU - 8 grudnia 2019 r. Niepokalane Poczęcie NMP

Ogłoszenia Parafialne

 

 

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – DZIEŃ PARAFIALNEGO ODPUSTU. Sumę odpustową o godz. 12:00 będzie celebrował ŁUKASZ MIKA – nasz tegoroczny Rekolekcjonista.
 2. Chciejmy pamiętać, że każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. Maryja powiedziała: „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.”
 3. Podczas sumy odpustowej po nauce rekolekcyjnej będzie miał miejsce Akt Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Wymienionego Aktu dokonają osoby, które przeżyły 33-dniowe REKOLEKCJE.
 4. Dziś po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na KIERMASZ KSIĄŻKI KATOLICKIEJ. Wszystkie książki w cenie hurtowej. Książki mogą być dobrym prezentem dla bliskich na święta.
 5. Od dziś w ramach akcji „PODARUJ DZIECKU SERCE” stoi w Kolegiacie choinka, na której wiszą serduszka z imionami i wiekiem dziecka. Można zabrać z sobą serduszko i przygotować paczkę świąteczną dla dziecka. Dostarczyć ją trzeba do zakrystii do III niedzieli adwentu (15 grudnia). Dziękujemy za waszą otwartość.
 6. Dziś przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na „POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE”. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują zarówno kapłani, siostry zakonne jak i wierni świeccy. Otaczajmy ich naszą modlitwą i wesprzyjmy w miarę możliwości ofiarami. Wszystkim osobom dobrej woli składamy Bóg zapłać!
 7. RORATY w dni powszednie dla dorosłych o godz. 6:30. Dla dzieci o godz. 7:00.
 8. Panie i Panowie z naszej parafii roznoszą OPŁATKI po domach naszych parafian. Każda z osób ma przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli AKCJĘ CARITAS w marketach, poprzez ofiarowanie zakupionej żywności. Przekazane dary posłużą do przygotowania paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii oraz przez Łódzki Caritas trafią do ubogich w archidiecezji łódzkiej. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas za przeprowadzenie zbiórki i członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przewiezienie zebranych artykułów.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje 'SERCE NA GWIAZDKĘ', za wsparcie akcji, przygotowanie i rozwiezienie paczek dzieciom z naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę - 15 grudnia odbędzie się drugie spotkanie KRĘGU DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Małżeństwa sakramentalne, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na godz. 15:00 do salki w Domu Duszpasterskim.
 12. W IV Niedzielę adwentu tj. 22 grudnia młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała STROIKI i SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY.
 13. Od najbliższego wtorku, po przerwie, na godz. 18:30 zapraszamy do domu duszpasterskiego na spotkania modlitewne ODNOWY w DUCHU ŚWIĘTYM.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie od dwóch ofiarodawców w łącznej kwocie 200 zł, od chorych 70 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 15. Pod chórem są do nabycia: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, IDZIEMY, KALENDARZE na 2020 rok oraz świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy na koncert kwintetu dętego, którego zespół wywodzi się zTeatru Muzycznego w Łodzi. Zespół Nosi nazwę „KWINTESENCJA”. Muzycy zaprezentują nam przeboje muzyki poważnej i filmowej. Zapraszamy!
 2. Zapraszamy również na kolejny FILM Z KRZYŻYKIEM: 'Bóg nie umarł: Światło w ciemności'; jest to trzecia najnowsza cześć serii: 'Bóg nie umarł'. Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK w środę 11 grudnia o godz. 19:30.

1 NIEDZIELA ADWENTU - 1 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

Ofiary na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni. Bóg zapłać!

 1. Dziś dokonuje się POŚWIĘCENIA LAMPIONÓW I WIEŃCY ADWENTOWYCH. My poświęcimy dokonamy po ogłoszeniach.
 2. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
 3. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na RORATY. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony. W czasie REKOLEKCJI ADWENTOWYCH msza św. dla dzieci o godz. 16:30.
 4. Comiesięczne spotkanie RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH w poniedziałek - 2 grudnia w Domu Duszpasterskim. Pierwsza grupa o godz. 18:50, druga o 19:50. Zapewniamy opieka dla tych dzieci, które przyjdą wraz z rodzicami.
 5. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie GRUPY MODLITEWNE.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTĘ miesiąca. Z racji Rekolekcji Adwentowych na SPOWIEDŹ zapraszamy w sobotę. W piątek spowiadamy tylko w czasie mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa w piątek o godz. 17:30. Nie będzie mszy św. o godz. 15:00. W sobotę Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00.
 7. Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy w najbliższy piątek. Porządek Rekolekcji…. (oddzielna kartka).
 8. W czasie rekolekcji, w sobotę - 7 grudnia, na Mszy św. o godz. 16.30, dokonamy POŚWIĘCENIA MODLITEWNIKÓW dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, zaś w niedzielę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, o godz. 10.30 poświęcimy MEDALIKI MARYI NIEPOKALANEJ. Przypominamy, że książeczki zostaną zakupione, natomiast medaliki rodzice kupują dzieciom we własnym zakresie.
 9. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – DZIEŃ PARAFIALNEGO ODPUSTU. Sumę odpustową o godz. 12:00 będzie celebrował ŁUKASZ MIKA – nasz tegoroczny Rekolekcjonista.
 10. Chciejmy pamiętać, że każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.”
 11. Podczas sumy odpustowej po nauce rekolekcyjnej będzie miał miejsce Akt Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Wymienionego Aktu dokonają osoby, które przeżyły 33-dniowe REKOLEKCJE.
 12. W najbliższy piątek i sobotę młodzież ze szkolnych Kół Caritas będzie przeprowadzała ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI, słodyczy i artykułów chemicznych w marketach: Biedronka, Netto i Vobiano. Zebrane artykuły przekażemy potrzebującym rodzinom a także do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 13. Od dwóch tygodni Panie i Panowie z naszej parafii roznoszą OPŁATKI po domach naszych parafian. Każda z osób ma przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 14. W drugą niedzielę (za tydzień) Adwentu w kościołach w Polsce od wielu lat przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na „POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE”. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują zarówno kapłani, siostry zakonne jak i wierni świeccy. Otaczajmy ich naszą modlitwą i wesprzyjmy w miarę możliwości ofiarami. Wszystkim osobom dobrej woli składamy Bóg zapłać!
 15. Od przyszłej niedzieli w ramach akcji „PODARUJ DZIECKU SERCE” pojawi się w Kolegiacie choinka, na której zawisną serduszka z imionami  i wiekiem dziecka. Prosimy o przygotowanie paszki świątecznej dla dziecka i dostarczenie jej do zakrystii do 3 niedzieli adwentu (15 grudnia). Dziękujemy za otwartość serc.
 16. Za tydzień w niedzielę - 8 grudnia po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na KIERMASZ KSIĄŻKI KATOLICKIEJ. Wszystkie książki w cenie hurtowej, mogą być dobrym prezentem dla bliskich.
 17. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI: bezimiennie od trzech ofiarodawców łącznie 300 zł, bezimiennie na kwiaty do kaplicy Matki Bożej 200 zł, od pana Wesołowskiego 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 18. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 19. Pod chórem są do nabycia: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, IDZIEMY, KALENDARZE na 2020 rok oraz świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy na wyjątkowy koncert ZELOWSKICH DZWONKÓW z parafii Ewangelicko Reformowanej.
 2. CIkH i Polska Myśl Patriotyczna zapraszają na spotkanie z dziennikarzem śledczym WOJCIECHEM SUMLIŃSKIM. Spotkanie odbędzie się we wtorek - 3 grudnia w Klubie Garnizonowym w Łasku o godz. 18:00 w Sali Kina Muza.
 3. Zapraszamy na kolejny FILM Z KRZYŻYKIEM: 'Bóg nie umarł: Światło w ciemności'; jest to trzecia najnowsza cześć serii: 'Bóg nie umarł'. Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK w środę 11 grudnia o godz. 19:30.

  REKOLEKCJE ADWENTOWE

   


   

  Piątek – 6 grudnia 2019 r.

   

  7:00   Msza św. - Roraty z nauką dla wszystkich

  9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

  10:30  Msza św. z nauką dla wszystkich

   

  16:30   Msza św. z nauką dla dzieci

  17:30   Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

  18:00  Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

   

   

  Sobota – 7 grudnia 2019 r.

   

  SPOWIEDŹ godz.: 7:00 – 11:00; 16:00 – 18:30

   

  7:00   Msza św. - Roraty z nauką dla wszystkich

             Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

  9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

  10:30  Msza św. z nauką dla wszystkich

   

  16:30  Msza św. z nauką dla dzieci

  18:00  Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

   

   

  Niedziela – 8 grudnia 2019 r.

  ODPUST - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

   

  7:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

  9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

  10:30  Msza św. z nauką dla dzieci

  12:00  Msza św. – SUMA ODPUSTOWA - z nauką dla wszystkich

              Akt oddania się Jezusowi przez Maryję na zakończenie 33 dniowych rekolekcji.

   

  18:00  Msza św. z nauką dla wszystkich – Zakończenie Rekolekcji

   

  Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Mika – Kapłan pracujący na misjach w Odessie na Ukrainie.


34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 listopada 2019 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH na spotkanie organizacyjne. Po mszy św. o godz. 12:00 WYSTAWIENIE Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Również dziś na godz. 16:00 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego małżeństwa sakramentalne, które chciałyby podjąć formację DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Będzie to pierwsze informacyjno-organizacyjne spotkanie. Ulotki dotyczące Domowego Kościoła wyłożone są na stojaku pod chórem.
 2. Dziś o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIA.
 3. Jutro zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. Od minionego tygodnia Panie i Panowie z naszej wspólnoty roznoszą OPŁATKI po domach parafian. Każda z osób ma przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na nowe ławki do kaplicy Matki Bożej.
 5. W piątek wieczorem, w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani PSYCHOLOG.
 6. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek.
 7. Osoby, które rozpoczęły się 33-dniowe REKOLEKCJE przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję, zapraszamy na spotkanie wprowadzające w kolejny tydzień rekolekcyjny. Spotkanie odbędzie się 30 listopada po wieczornej mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej.
 8. W następną niedzielę rozpoczynamy CZAS ADWENTU. Prosimy o przyniesienie do kolegiaty lampionów i wieńcy adwentowych. Na każdej mszy dokonamy ich poświęcenia. Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.
 9. Już dziś zapraszamy w dni powszednie Adwentu na RORATY. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. codziennie będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony.
  Ogłaszamy KONKURS na najładniejszy lampion. Rozstrzygnięcie konkursu w dzień odpustu 8 grudnia na mszy św. dla dzieci o godz. 10:30. Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE przeżywać będziemy w dniach: 6-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Mika z Odessy na Ukrainie. Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia.
 10. W drugim tygodniu styczniowych ferii, w dniach: 20-25 stycznia, zapraszamy na ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię w Kasinie Wielkiej koło Limanowej. Wyjazd adresowany jest do dzieci i młodzieży. Razem z dziećmi istnieje możliwość wyjazdu rodziców. W programie wyjazdu m.in.: jazda na nartach, spacery górskie, warsztaty muzyczne, gry i zabawy, codzienna Eucharystia. Koszt wyjazdu to 500 zł plus koszty związane z jazdą na nartach. Zapisy możliwe w dniu dzisiejszym w zakrystii, zaś od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zaliczka wynosi 100 zł.
 11. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI: bezimiennie od czterech ofiarodawców łącznie 500 zł, od członków Żywej Róży z Łopatek 300 zł, od mieszkańców Łopatek i Sięganowa uczestniczących w mszach św. w kaplicy w Łopatkach 700 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Za tydzień na godz. 19:00 zapraszamy na koncert Zelowskich Dzwonków z parafii Ewangelicko Reformowanej z Zelowa.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 listopada 2019 r.

Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na rzecz ubogich.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś obchodzimy III ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH ustanowiony przez Papieża Franciszka. Pamiętamy o modlitwie za ubogich i potrzebujących. Chciejmy świadczyć im w duchu chrześcijańskiej miłości wszelką potrzebna pomoc. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zechcieli podzielić się jedzeniem i chemią domową z ubogimi, biorąc udział w akcji Caritas „TYTKA CHARYTATYWNA'.
  Na godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w intencji ubogich.
 2. W czasie mszy św. o godz. 9:00 zostaną (zostały) poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny. W najbliższych dniach Panie i Panowie, oraz Lektorzy z naszej parafii rozpoczną roznoszenie opłatków. Każda z osób będzie miała przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na nowe ławki do kaplicy Matki Bożej. Dębowe Ławki będą kosztowały 32 tyś. Do uregulowania całej kwoty pozostaje jeszcze 15 tyś zł.
 3. W czwartek Ofiarowanie NMP, zaś w piątek wspomnienie Św. CECYLII patronki organistów i chórów kościelnych. Najbliższa niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. OFIARY złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi.
 4. W piątek wieczorem, w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani PSYCHOLOG.
 5. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek.
 6. Osoby, które rozpoczęły się 33-dniowe REKOLEKCJE przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję, zapraszamy na spotkanie wprowadzające w kolejny tydzień rekolekcyjny. Spotkanie odbędzie się 23 listopada po wieczornej mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej.
 7. Na prośbę rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, zapraszamy wszystkich rodziców dzieci komunijnych na krótkie spotkanie organizacyjne, w niedzielę za tydzień - 24 listopada, po Mszy świętej o godz. 10.30. Tego samego dnia na godz. 16:00 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego małżeństwa sakramentalne, które chciałyby podjąć formację DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Będzie to pierwsze informacyjno-organizacyjne spotkanie.
 8. Również za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIA.
 9. W drugim tygodniu styczniowych ferii, w dniach: 20-25 stycznia, zapraszamy na ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię w Kasinie Wielkiej koło Limanowej. Wyjazd adresowany jest do dzieci i młodzieży. Razem z dziećmi istnieje możliwość wyjazdu rodziców. Dokładniejsze informacje będą podane niebawem. Zapisy rozpoczną się 24 listopada.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY bezimiennie na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI: 1000 zł oraz 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na kolejny FILM zatytułowany „Z MIŁOŚCI DO JOEY”.
  Film przedstawia historię przepełnioną nadzieją, wzruszeniem, radością, a nade wszystko dotykającą relacji z Bogiem w szczególnym momencie zmagań człowieka. Widz zostaje wciągnięty w podróż życia głównych bohaterów, odkrywając, czym naprawdę jest miłość, szczęście, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie, co naprawdę jest ważne oraz co się stanie, gdy pozwolimy Bogu prowadzić nasz dom.
  Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 20 listopada o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.
 2. Dzień później zapraszamy na premierę wyjątkowego FILMU 'MARTWA NATURA' w reż. Sławomira Grü Film przedstawia prawdziwą historię mieszkającej w Bostonie Lilki Eibaum, która wraca do Łodzi w poszukiwaniu przedmiotów ze swojej pamięci. W podróży towarzyszy jej nowojorczyk Paul Center i Izraelka Rani Ben Ari. Wszyscy mają wspólne historie, które wiążą ich z Łodzią, i dążą do odnalezienia śladów rodzinnych wspomnień. Historia Lilki, przez jej dzieciństwo, wiąże się z Łaskiem. Filmowi towarzyszyć będzie koncert Fortepianowy oraz spotkanie z bohaterami filmu, producentem i reżyserem. Czwartek, 21 listopada, godz. 17:00, Łaski Dom Kultury.
 3. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną w kaplicy Św. Anny WYSTAWĄ prac Justyny Kaźmierskiej zatytułowaną „W poszukiwaniu upragnionego piękna – w odkrywaniu zatrzymanego piękna”

32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 listopada 2019 r.

Dziś gościmy w parafii Misjonarzy Oblatów, którzy głoszą homilie na wszystkich mszach św. i przed kościołem rozprowadzają kalendarze misyjne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie!

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś obchodzimy DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Modlimy się za prześladowanych, a wychodząc z Kościoła będziemy mogli wesprzeć ich swoją ofiarą do puszek.
 2. Gmina Łask wraz z Powiatem Łaskim oraz 32 Bazą Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Jutro o godz. 9:30 odsłonięcie kamienia upamiętniającego Rodzinę Bujnowskich na Skwerze między ul. Widawską a ul. Karpińskiego. O godz.10:30 uroczysta msza św. w Kolegiacie. Następnie przemarsz na plac 11 Listopada, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. O godz. 13:00 w ŁDK spektakl teatralny zatytułowany: „Moniuszko play.”
 3. 11 listopada, w poniedziałek, KANCELARIA parafialna będzie NIECZYNNA. Wieczorem nie będzie również Kręgu Biblijnego.
 4. Pod chórem można pobrać papierową torbę tzw. 'TYTKĘ CHARYTATYWNĄ'. Jedzenie lub chemię gospodarczą czy artykuły higieniczne można włożyć do pobranej torby i przynieść za tydzień do kościoła. Wszystkie dary przekażemy najuboższym osobom z terenu naszej parafii, część bardziej trwałych produktów zostanie wysłana dla polskich rodzin na Ukrainę.
 5. Można jeszcze zgłaszać WYPOMINKI za zmarłych w kancelarii parafialnej.
 6. 5 listopada rozpoczęły się 33-dniowe REKOLEKCJE przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Podstawą przeżycia rekolekcji jest przewodnik, który można jeszcze nabyć pod chórem Kolegiaty. Najbliższe spotkanie wprowadzające w kolejny tydzień rekolekcyjny odbędzie w Kaplicy Matki Bożej 16 listopada po wieczornej mszy św.
  Cieszymy się, że ponad 40 osób podjęło się trudu tych rekolekcji.
 7. Ponownie zapraszamy na VIA BALTICA. Po Wielkanocy, w dniach: 16 - 23 kwietnia 2020 r. odwiedzimy łącznie 6 państw bałtyckich. Program Pielgrzymki dostępny na stronie parafialnej oraz na ulotkach pod chórem. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI od Heleny Błaszczykiewicz – 1000 zł; na Kościół: od Józefa Łyszkiewicza z Łopatek - 100 zł, od chorych 120 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. W środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie GRUP MODLITEWNYCH do Domu Duszpasterskiego.
 10. W okresie ferii zimowych zapraszamy na ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię. Wyjazd odbędzie się on w drugim tygodniu ferii, w terminie: 20-25 stycznia. Zimowiska odbędą się w Kasinie Wielkiej koło Limanowej. Dokładniejsze informacje będą podane niebawem. Zapisy rozpoczną się 24 listopada.

 Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś po mszy wieczornej, na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert zatytułowany: „NOESIS” na fortepian i kwartet smyczkowy. Wystąpi przed nami znany polski muzyk: WITOLD JANIAK, wraz z czworgiem towarzyszących instrumentalistów. Serdecznie zapraszamy.
 2. Zapraszamy na kolejny FILM zatytułowany „Z MIŁOŚCI DO JOEY”. Film przedstawia historię przepełnioną nadzieją, wzruszeniem, radością, a nade wszystko dotykającą relacji z Bogiem w szczególnym momencie zmagań człowieka. Widz zostaje wciągnięty w podróż życia głównych bohaterów, odkrywając, czym naprawdę jest miłość, szczęście, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie, co naprawdę jest ważne oraz co się stanie, gdy pozwolimy Bogu prowadzić nasz dom. Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 20 listopada o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.
 3. Dzień później zapraszamy na premierę wyjątkowego FILMU 'MARTWA NATURA' w reż. Sławomira Grü Film przedstawia prawdziwą historię mieszkającej w Bostonie Lilki Eibaum, która wraca do Łodzi w poszukiwaniu przedmiotów ze swojej pamięci. W podróży towarzyszy jej nowojorczyk Paul Center i Izraelka Rani Ben Ari. Wszyscy mają wspólne historie, które wiążą ich z Łodzią, i dążą do odnalezienia śladów rodzinnych wspomnień. Historia Lilki, przez jej dzieciństwo, wiąże się z Łaskiem. Filmowi towarzyszyć będzie koncert Fortepianowy oraz spotkanie z bohaterami filmu, producentem i reżyserem. Czwartek, 21 listopada, godz. 17:00, Łaski Dom Kultury.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 listopada 2019 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne.
 2. WYPOMINKI za zmarłych można zgłaszać jeszcze w kancelarii parafialnej.
 3. Jutro o godz. 19:00 Spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO na plebanii.
 4. Również jutro spotkanie dla RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50.
 5. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33-dniowych REKOLEKCJACH przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika M. Grignion de Montfort. Rekolekcje zakończą się 8 grudnia 2019 r. (dzień odpustu parafialnego) w Godzinie Łaski w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej złożeniem uroczystego Aktu Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Pierwsze spotkanie rozpoczynające 33-dniowe REKOLEKCJE będzie miało miejsce 5 listopada (wtorek) po wieczornej mszy św. w kaplicy Matki Bożej. Podstawą przeżycia rekolekcji jest przewodnik, który można nabyć pod chórem Kolegiaty.
 6. W środę Ks. Andrzej i Siostra Marta zapraszają DZIECI do kaplicy cmentarnej na godz. 17:30 na mszę św. i modlitwę za zmarłych.
 7. W najbliższy czwartek 7 listopada o godz. 12:00 Księża KANONICY KAPITUŁY ŁASKIEJ odprawią msze św. za zmarłych Biskupów i Kanoników naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień w niedzielę przybędą do naszej parafii MISJONARZE OBLACI Maryi Niepokalanej. Na mszach św. wygłoszą kazania a przed kościołem rozprowadzać będą kalendarze misyjne na 2020 rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarzy przeznaczone będą na misyjną działalność zgromadzenia Oblatów.
 9. Ponieważ po ubiegłorocznej pielgrzymce Via Baltica zgłaszało się wiele osób chcących wyjechać na taką pielgrzymkę, ponownie zapraszamy na VIA BALTICA. Po Wielkanocy, w dniach: 16 - 23 kwietnia 2020 r. odwiedzimy łącznie 6 państw bałtyckich. Liczba miejsc ograniczona. Program Pielgrzymki dostępny na stronie parafialnej oraz na ulotkach pod chórem. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI bezimiennie - 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 12. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2020 rok. Są jeszcze dostępne kalendarze z naszej parafii.
 13. Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek z racji Dnia Solidarności z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Wraz z Polską Myślą Patriotyczną z Łasku zapraszamy na spotkanie z WITOLDEM GADOWSKIM – dziennikarzem, redaktorem śledczym, korespondentem wojennym, wieloletnim reporterem programu „Superwizjer”, wykładowcą uniwersyteckim, autorem książek i publicystą internetowym. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek – 8 listopada w ŁDK o godz. 18:00.
 2. W niedzielę - 10 listopada po mszy wieczornej, na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert zatytułowany: „NOESIS” na fortepian i kwartet smyczkowy. Wystąpi przed nami znany polski muzyk: WITOLD JANIAK, wraz z czworgiem towarzyszących instrumentalistów. Serdecznie zapraszamy.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 października 2019 r.

 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIA.
 2. Ostatnie już w tym roku NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17:15.
 3. W najbliższy piątek przeżywamy Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 4. 2 listopada – Dzień Zaduszny, WSPOMNIENIE WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy cmentarnej o 10:30 i 12:00.
 5. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W piątek spowiedź w czasie mszy św. Nie będzie mszy św. o godz. 15:00. W sobotę po porannej mszy św. o godz. 7:00 różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. W niedzielę o godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne.
 6. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI od Lidii Szurgot - 500 zł, bezimiennie - 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. WYPOMINKI za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy.
 8. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy będą zbierali ofiary na WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE w Łodzi. Nie mijajmy ich obojętnie.
 9. Towarzystwo Ziemi łaskiej podobnie jak w roku ubiegłym, zamierza przeprowadzić KWESTĘ NA ODNOWĘ i restaurację GROBÓW łaskiej nekropolii. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, od godz. 9:00 do 16:30, w sześciu oznakowanych punktach na cmentarzu, członkowie Towarzystwa i wolontariusze zbierać będą do puszek datki.
 10. Ponieważ po ubiegłorocznej pielgrzymce Via Baltica zgłaszało się wiele osób chcących wyjechać na taką pielgrzymkę, ponownie zapraszamy na VIA BALTICA. Po Wielkanocy, w dniach: 16 - 23 kwietnia 2020 r. odwiedzimy: Gdańsk, Karlskrona, Hagby, Kalmar, Sztokholm, Helsinki, Sankt Petersburg, Tallinn, Rygę i Wilno; łącznie 6 państw bałtyckich. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Program Pielgrzymki dostępny na stronie parafialnej oraz na ulotkach pod chórem.
 11. Informujemy także, że w czerwcu będzie również zapowiadana pielgrzymka do Niemiec, Austrii i Włoch, gdzie zwiedzimy Toskanię i północne rejony Włoch.
 12. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33-dniowych REKOLEKCJACH przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika M. Grignion de Montfort. Rekolekcje zakończą się 8 grudnia 2019 r. (dzień odpustu parafialnego) w Godzinie Łaski w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej złożeniem uroczystego Aktu Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Pierwsze spotkanie rozpoczynające 33-dniowe REKOLEKCJE będzie miało miejsce 5 listopada (wtorek) po wieczornej mszy św. Podstawą przeżycia rekolekcji jest przewodnik, który można będzie nabyć pod chórem Kolegiaty.
 13. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 14. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2020 rok. Są jeszcze dostępne kalendarze z naszej parafii.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Zapraszamy w Wigilię Wszystkich Świętych 31 października o godz. 20:00 na 'NOC ŚWIĘTYCH', czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony śpiewem, światłem, refleksją i modlitwą. Gościem i prowadzącym tegoroczne spotkanie pod hasłem: „Nie lękajcie się świętości” będzie o. Tomasz Zamorski – dominikanin.
 2. W niedzielę - 10 listopada po mszy wieczornej, na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert zatytułowany: „NOESIS” na fortepian i kwartet smyczkowy. Wystąpi przed nami znany polski muzyk: WITOLD JANIAK, wraz z czworgiem towarzyszących instrumentalistów. Serdecznie zapraszamy.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 października 2019 r.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Misje. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15, w niedzielę na 17:30.
 2. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI od Stefanii Braczkowskiej - 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 3. W Kancelarii parafialnej można zamawiać WYPOMINKI na następny rok.
 4. Z racji na trwający REMONT BUDYNKU DUSZPASTERSKIEGO KANCELARIA została przeniesiona do salki obok.
 5. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 6. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 7. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2020 rok. Są również dostępne kalendarze z naszej parafii.
 8. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się LICZENIE WIERNYCH obecnych na mszy św.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś zapraszamy do Kolegiaty na godz. 19:00 na spotkanie z przedstawicielami POLICJI. Poruszone będą ważne sprawy dotyczące bezpieczeństwa osób starszych.
 2. Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Film z krzyżykiem” zatytułowany „TAJEMNICA OJCA PIO.” Film jest udaną próbą ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu. Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 23 października o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 października 2019 r.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Każdego dnia zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15, w niedzielę na 17:30.
 2. Dziś kolejne i ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które zapraszamy do ORCHOWA. Zapraszamy na godz. 19:15 na Msza św. w intencji mieszkańców Orchowa. Msza św. będzie odprawiona Domu Ludowym. Po mszy św. procesja ulicami w kierunku Łasku. Procesję zakończymy poświęceniem odnowionego Krzyża. Przed godz. 19:00 na parkingu pod Kolegiatą podstawiony będzie autokar dla uczestników nabożeństwa. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 3. Jutro po wieczornej mszy św. kolejne Spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI: od Rodziców Róż Różańcowych modlących się za dzieci - 1000 zł, bezimiennie od 3 ofiarodawców w łącznej kwocie 500 zł, bezimiennie na monstrancję 600 zł. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 5. Od wtorku rozpoczną się PRACE przy WIĘŹBIE DACHOWEJ Kolegiaty. Wyspecjalizowana firma przez ok. 1,5 miesiąca zabezpieczy wszystkie elementy drewniane dachu do kategorii: niepalne. Koszt wykonanych prac to blisko 70 tyś. zł. Parafia pozyskała na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości 75 % całej kwoty.
 6. W Kancelarii parafialnej można zamawiać WYPOMINKI na następny rok.
 7. Z racji na trwający REMONT BUDYNKU DUSZPASTERSKIEGO od najbliższej środy KANCELARIA zostanie przeniesiona do salki obok. Wchodzić będziemy środkowymi drzwiami w budynku. Przez około 3 tygodnie zostanie odnowione wnętrze kancelarii.
 8. W sobotę przeżywamy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i 35 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. W czasie modlitwy różańcowej o godz. 17:15 i mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się o KANONIZACJĘ KS. JERZEGO oraz w intencji członków Solidarności. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Po mszy św. przejdziemy przed Kolegiatę do płyty upamiętniającej ks. Jerzego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów.
 9. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 10. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 11. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2020 rok. Są również dostępne kalendarze z naszej parafii.
 12. Za tydzień we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się LICZENIE WIERNYCH obecnych na mszy św. Zbiórka ofiar na tacę przeznaczona na Misje.
 13. Z racji DNIA PAPIESKIEGO wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli stypendia dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Dziś zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Naszym gościem będzie GRZEGORZ MIECZNIKOWSKI. Rozpoczniemy o  18:00
  Eucharystią dla młodzieży i studentów „Osiemnastką”; Bezpośrednio po Mszy spotkanie z naszym Gościem. Bardzo prosimy by w spotkaniu wzięli udział kandydaci do bierzmowania.
  Grzegorz Miecznikowski jest człowiekiem, który od fascynacji złem przeszedł drogę do przyjaźni z Bogiem. Warto posłuchać jego świadectwa.
 2. Zachęcamy do obejrzenia wystawy, której autorem jest ks. Mariusz Marszałek, pallotyn, pomysłodawca filmu UFAM TOBIE. Wystawa poświęcona jest tematyce Bożego Miłosierdzia. Ekspozycja przybliża najważniejsze miejsca w Wilnie i jego okolice związane z Miłosierdziem Bożym oraz postaci głoszące prawdę o Miłosierdziu: Św. Jana Pawła II, siostry Faustyny Kowalskiej i bł. ks. Michała Sopoćko. Wystawa podróżowała po całej Wileńszczyźnie. Gościła w Strasburgu oraz w Polsce: pokazywano ją w Sejmie i w Senacie.
 3. W niedzielę za tydzień zapraszamy do Kolegiaty na godz. 19:00 na spotkanie z przedstawicielami Policji. Poruszone będą ważne sprawy dotyczące bezpieczeństwa osób starszych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.