Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

5 sierpnia 2018 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 5 sierpnia 2018 r. 


 1. Centrum Służby Rodzinieoferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla małżeństw/par w ramach projektu Małżeńskie SOS. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej Centrum.
 2. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja”prowadzi nabór na grupę wsparciadla osób, które borykają się z problemem uzależnieniawśród najbliższych członków rodziny/znajomych. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE przed Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 2. Jutro przypada święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego. W czwartek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, zaś w piątek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 3. W tym tygodniu, w czwartek 9 sierpnia przybędą około godz. 16:00 PIELGRZYMI z LUBAWY. Pielgrzymi z tej grupy proszą o nocleg w domach naszych parafian.
  W piątek 10 sierpnia zaś przybędą PIELGRZYMI z ELBLĄGA i PŁOCKA
  ok godz. 15:00. Dla tej grupy obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 4. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł. Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie. Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 5. W minioną niedzielę słyszeliśmy apel Księży Biskup, którzy prosili nas wszystkich o podjęcie trudu ABSTYNENCJI OD ALKOHOLU. Mogliśmy usłyszeć m.in. słowa: „Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami”. To prawda. […] Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny!” W kaplicy Matki Bożej na stoliku wyłożona jest KSIĘGA HONOROWA TRZEŹWOŚCI założona w naszej parafii w 1975 roku. Widnieje tam wiele deklaracji abstynencji potwierdzonych imionami i nazwiskami naszych parafian. Zachęcamy aby podjąć abstynencję od alkoholu, wg. Apelu Ks. Biskupów. Prosimy o dokonanie wpisu do KSIĘGI HONOROWEJ TRZEŹWOŚCI. Obok księgi leżą Modlitwy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do codziennego odmawiania. Osoby, które zadeklarują swoją abstynencję mogą zabrać ze sobą tekst modlitwy.
 6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 7. W piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 8. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”. 
  Dziś o godz. 19:00 „TANGA ŚWIATA”
  Wykonawcy: Zespół „Al Tango” (Warszawa), Piotr Rafałko – śpiew

  Za tydzień w niedzielę:„GDY PIOSENKA SZŁA DO WOJSKA”
  Wykonawcy: Kwartet wokalny Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.
  W repertuarze najpiękniejsze utwory nawiązujące do historii polskiego oręża oraz przykłady powojennej twórczości o tematyce żołnierskiej.
  Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA/16 NIEDZIELA ZWYKŁA

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

29 lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
 2. W dniu 1 sierpnia o godz. 17:00 na Placu 11 Listopada w Łasku odbędą się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Zachęcamy do udziału w uroczystości.
 3. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo w piątek po mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji 1 soboty po porannej mszy o godz. 7:00. W 1 niedzielę sierpnia o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 1. W miesiącu sierpniu tradycyjnie przez naszą parafię PRZECHODZĄ PIELGRZYMKI udające się na Jasną Górę. 1 sierpnia przybędą pielgrzymi z Dobrzynia. 2 sierpnia przybędą do nas pielgrzymi z Kruszwicy. Grupa ta prosi o obiad. Tradycyjnie pielgrzymów przyjmują parafianie zapraszając do swoich domów. Osoby, które gościły u siebie na obiedzie pielgrzymów, bądź chciałyby to uczynić w tym roku po raz pierwszy, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. 6 sierpnia będziemy gościli grupy pielgrzymów z miejscowości Żnin oraz Janikowo. W następnym tygodniu, 9 sierpnia przybędą około godz. 16:00 pielgrzymi z Lubawy. Pielgrzymi z tej grupy proszą o nocleg w domach naszych parafian. W piątek 10 sierpnia zaś przybędą pielgrzymi z Elbląga i Płocka ok godz. 15:00. Dla tej grupy obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 1. Od środy 1 sierpnia ruszają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku, od 11:00 do 16:00. Będziemy pielgrzymować pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł. Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie (o ile nie załatwiamy go sobie na własną rękę) i opłacenie noclegu w kancelarii.  Nieopłacone noclegi musimy zwrócić, w przeciwnym razie parafia będzie musiał ponieść ich koszty. W czasie pielgrzymki nie będą prowadzone zapisy na noclegi w Częstochowie. Koszt noclegów waha się od 20 do 70 zł za dobę. Jest możliwość zarezerwowanie noclegu u Sióstr Zmartwychwstanek na Alejach NMP, na „Halach” oraz w Domu Pielgrzyma. W tym roku ze względu na remont domu zakonnego nie ma możliwości noclegu na ul. Wyszyńskiego. Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu podstawionym w dniu 26 sierpnia w Częstochowie autokarem i opłacić go w dniu zapisu, koszt przejazdu to 20 zł. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 1. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 2. Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 3. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
 4. Dziś wychodząc z kościoła możemy swoimi ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć dzieła CARITAS ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ. Bóg Zapłać!

 


 

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.

Dziśo godz. 19:00 „Organy i pieśń w przestrzeni sacrum”

Wykonawcy: Marta Chorzyńska - organy (Niemcy), Martyna Kasprzyk-Peralta – mezzosopran (Polska)

Myślą przewodnią koncertu jest oddanie naszego życia Najświętszej Maryi i Chrystusowi oraz zjednoczenie się z nim poprzez Komunię Świętą.

Za tydzień w niedzielę:„TANGA ŚWIATA”

Wykonawcy: Zespół „Al Tango” (Warszawa), Piotr Rafałko – śpiew

Koncerty zespołu „Al Tango” od lat zyskują entuzjastyczne recenzje, do czego przyczyniają się oryginalne aranżacje, stylowa interpretacja i wyrafinowane brzmienie, nad którym z jednej strony unosi się duch wielkich purystów epoki „złotej ery tanga”, z drugiej dokonania nowatorów tego tańca.

 

Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.

Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 


 

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Jadwiga Dudek – lat 84; Marianna Brus – lat 84; Paweł Zdziechowski – lat 42. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek....

 

 

22 lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
 2. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 3. Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 4. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
 5. W czwartek - 26 lipca, przeżywamy wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta SUMA ODPUSTOWA przy głównym ołtarzu w intencji Parafian, którą odprawi Ks. Leszek Kaźmierczak – Proboszcz parafii w Okupie. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 6. Na początku wakacji podawaliśmy informacje na temat zmian personalnych w naszej parafii. Decyzją Ks. Arcybiskupa ks. Alojzy Kwiatkowski z dniem 25 sierpnia tego roku, rozpocznie pracę w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie. Ponieważ od 1 sierpnia ks. Alojzy rozpoczyna swój urlop chcielibyśmy jeszcze w lipcu podziękować za jego posługę.
  Zapraszamy więc parafian na mszę św. w intencji ks. Alojzego 29 lipca o godz. 9:00. Razem chciejmy podziękować Bogu za dobro, jakie ks. Alojzy uczynił swoja pracą i zaangażowaniem w naszej parafii. Będziemy również prosili o potrzebne łaski dla ks. Alojzego w posłudze w nowym miejscu.
 7. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisy rozpoczną się 1sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 8. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd w dniu 29 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.

 


 

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.

Dziś o godz. 19:00 „Przeboje Muzyki Oratoryjnej”

Znane arie z klasycznych dzieł oratoryjnych m.in. J.F. Haendla, W.A. Mozarta i F. Mendelssohna - Bartholdiego i Ch. Gounoda.

Wykonawcy:Martha WRYK (Niemcy), Jakub GARBACZ - organy

 

Za tydzień w niedzielę: „Organy i pieśń w przestrzeni sacrum”

Wykonawcy: Marta Chorzyńska - organy (Niemcy), Martyna Kasprzyk-Peralta – mezzosopran (Polska)

Myślą przewodnią koncertu jest oddanie naszego życia Najświętszej Maryi i Chrystusowi oraz zjednoczenie się z nim poprzez Komunię Świętą. 
Program wokalno-instrumentalny został zbudowany w następujących sekwencjach:

- chwała Maryi Pannie, oddanie swego życia Panu,

- uwielbienie Pana, który jest naszym przewodnikiem, pasterzem. Błaganie o pomoc o wyzwolenie z grzechu.

- przemienienie w Ciało Przenajświętsze, które dane jest nam przez Komunię Świętą

- Chrystus Królem i naszym przewodnikiem

 

Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.

Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 


 

Módlmy się do Św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


15 NIEDZIELA ZWYKŁA

15  lipca 2018 r.

 

Dziś na wszystkich mszach św. gościmy członków wspólnoty z DOMU MAGNIFICAT, z Łasku Kolumny. Nie głosimy dziś homilii, ale za to w czasie ogłoszeń usłyszymy świadectwo naszych Gości.

 

                                                                                           Ogłoszenia parafialne

1.    Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z racji 3 niedzieli miesiąca.
2.    W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
3.    GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
4.    Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
5.    Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
6.    Zbliża się 26 lipca, wspomnienia Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
7.    Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd w dniu 29 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.


Centrum Idei ku Humanizmowi


8.    Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
Dziśo godz. 19:00 „Muzyka Klezmerska  z różnych epok i stron świata”
Wykonawcy: ACCORINET KLEZMER BANDw składzie: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Marek Maciejewski – klarnet, Hieronim Bartczak – akordeon, Katarzyna Wieczorek – śpiew.
 
Za tydzień w niedzielę: „Przeboje Muzyki Oratoryjnej”
Znane arie z klasycznych dzieł oratoryjnych m.in. J.F. Haendla, W.A. Mozarta i F. Mendelssohna - Bartholdiego i Ch. Gounoda.
Wykonawcy: Martha WRYK (Niemcy), Jakub GARBACZ - organy
 
Prowadzenie wszystkich koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.
 
Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.
 


9.    Módlmy się do Św. Michała Archanioła:
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.