Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła - 27 września 2020 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 27 września 2020 r.

 1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września
  o godz. 15.00
  w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
 2. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszach św. związanych z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej 4 października 2020 r. w Kościołach Stacyjnych pod przewodnictwem zaproszonych Księży Biskupów. 5 października 2020 r. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej z obecnością Konferencji Episkopatu Polski pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
 3. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Duszpasterstwo Małżeństw Niesakramentalnych zaprasza na cykl kilku prelekcji umieszczonych w internecie na temat nauczania Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego „Zrozumieć Prymasa”.

 Ogłoszenia parafialne

 1. Zapraszamy na udziału w Uroczystość ogłoszenia Jubileuszu 100-lecia utworzenia Diecezji Łódzkiej w kościele stacyjnym, którym na ten rok będzie Kolegiata Łaska. Uroczystość rozpocznie się w niedzielę 4 października o godz. 18:00. Liturgii przewodniczył będzie Ks. Bp Edward Dajczak, Ordynariusz Koszalińsko-Kołobrzeski. Aktu ogłoszenia Jubileuszu dokona Dziekan Łaski, Ks. Kanonik Jarosław Wojtal.
 2. Dziś o godz. 15:00 w Domu Duszpasterskim spotkanie kręgu Domowego Kościoła. Zapraszamy te małżeństwa, które przed wakacjami rozpoczęły już formację, jak i te, które jeszcze chciałyby dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła.
 3. Zachęcamy aby jutro o godz.15:00 zgromadzić się na skrzyżowaniach ulic na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kapłani będą obecni na modlitwie Koronką na skrzyżowaniu ulic przed Kolegiatą oraz przy krzyżu przy ul. Narutowicza i Jana Pawła II.
 4. W LITURGII KOŚCIOŁA w najbliższych dniach przeżywamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława,
  we wtorek - 29 września Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - w naszej parafii jest to DZIEŃ ODPUSTU ku czci Św. Michała Archanioła. SUMĘ ODPUSTOWĄ o godz. 18:00 odprawi Ks. Maciej Paramuszczak – Proboszcz parafii w Szydłowie pod Piotrkowem Tryb., wieloletni Misjonarz w Afryce,
  w środę – wspomnienie św. Hieronima,
  w czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dzień imienin Siostry Teresy. Zapraszamy na mszę św. w intencji Siostry o godz.: 18:00.
  w piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 5. 1 października o godz. 18:00 Ks. Bp Marek Marczak udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Prosimy by kandydaci do Bierzmowania zgromadzili się w świątyni o godz. 17:40. Przypominamy o strojach galowych.
 6. Rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 7. W tym tygodniu przeżywamy I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ miesiąca. Spowiedź w piątek w czasie mszy porannych i po południu od godz. 17:00.
 8. W środę 7 października, we wspomnienie NMP Różańcowej odbędzie się POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
 10. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI DO WIECZNOŚCI: Stanisław Pastusiak - lat 87, Krystyna Piszczała – lat 92, Krystyna Włodarczyk – lat 79. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


25 Niedziela Zwykła - 20 września 2020 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 20 września 2020 r.

 1. Duszpasterstwa Strażaków Archidiecezji i Województwa Łódzkiego zaprasza na V Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa), która odbędzie się 26 września o godz. 11.00.
 2. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które w tym roku odbędą się w Archikatedrze Łódzkiej w niedzielę 27 września o godz. 12.30.
 3. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy parafii katedralnej w Łodzi rozpoczyna kursy przygotowujące osoby dorosłe do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, małżeństwa. Spotkania odbywają się o godz. 19.00 przy ul. Ks. I Skorupki 7. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach w kancelarii parafialnej.

Ogłoszenia parafialne

 1. Rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci przyjęły w najbliższym roku I Komunię Świętą, zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 10:30.
 2. Dziś o godz. 17:30. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
 3. Każdego tygodnia w poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. W LITURGII KOŚCIOŁA w najbliższych dniach przeżywamy: w poniedziałek – Święto Św. Mateusza - Apostoła i Ewangelisty, w środę – wspomnienie św. o. Pio.
 5. W piątek 25 września przypada 15 rocznica KORONACJI wizerunku Matki Bożej Łaskiej. Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 18:00. W gronie zaproszonych gości będziemy sprawowali dziękczynną liturgię. Przybędzie do naszego Sanktuarium Ks. Proboszcz Gabriel Kołodziej i Ks. Prałat Ireneusz Kulesza.
 6. We wtorek - 29 września przeżywać będziemy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w naszej parafii jest to DZIEŃ ODPUSTU ku czci Św. Michała Archanioła. SUMĘ ODPUSTOWĄ o godz. 18:00. w intencji parafian odprawi Ks. Maciej Paramuszczak – Proboszcz parafii w Szydłowie pod Piotrkowem Trybunalskim, wieloletni Misjonarz na kontynencie Afrykańskim.
 7. 1 października o godz. 18:00 młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Marka Marczaka.
 8. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół od Marka Jachimka w wysokości 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
 10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 11. Wychodząc z kościoła możemy dziś złożyć do puszek ofiarę na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać!

24 Niedziela Zwykła - 13 września 2020 r.

Dziś OFIARY złożone na tacę zostaną przeznaczone na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup niezbędnego wyposażenia DOMU OPIEKI „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w parafiach łódzkich w niedzielę 13 września 2020 r.

 

17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 81. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w czwartek 17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.


 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś z racji 13 dnia września o godz. 17:15. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
 2. Pierwsze powakacyjne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO odbędzie się jutro po wieczornej mszy św.
 3. Zapraszamy młodzież na SPOTKANIA OAZOWE w ramach Ruchu Światło-Życie, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:45 w domu duszpasterskim.
 4. W sobotę do domu duszpasterskiego zapraszamy dzieci na godz. 10:00 na spotkanie DZIECIĘCEJ SCHOLII. Zaś od godz. 11:00 na spotkanie DZIECI BOŻYCH.
 5. W LITURGII KOŚCIOŁA w najbliższych dniach przeżywamy: w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek – Święto Św. Stanisława Kostki. Tego dnia modlitwą obejmujemy dzieci i młodzież, którym Św. Stanisław patronuje.
 6. Rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci przyjęły w najbliższym roku I Komunię Świętą, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.
 7. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Jerzy Witaszczyk – lat 77, Henryk Ziętala – lat 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

23 Niedziela Zwykła - 6 września 2020 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w parafiach łódzkich w niedzielę 6 września 2020 r.

 

 1. Parafia Archikatedralna Św. Stanisława Kostki w Łodzi zaprasza na rekolekcje zamknięte przeprowadzone w oparciu o program 12 kroków ku pełni życia dla chrześcijan, które odbędą się w dniach od 2 do 4 października. Rekolekcje te przeznaczone są dla osób, które niedomagają w różnych sferach życia codziennego, pragną zmiany swojego życia, uwolnienia od trudnych doświadczeń z przeszłości, nieprzebaczenia i lęku. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach oraz stronie internetowej www.12krokow.com.pl, gdzie możemy się na nie zapisać.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla GRUP MODLITEWNYCH w salce w domu duszpasterskim.
 3. Również w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA w Kolegiacie.
 4. Zapraszamy młodzież na SPOTKANIA OAZOWE w ramach Ruchu Światło-Życie, które odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 18.45 w domu duszpasterskim. Spotkania w małej grupie z animatorem mają na celu pogłębianie w młodych ludziach wiary i formacji chrześcijańskiej. Jest na nich czas na budowanie wspólnoty, integrację, radość.
 5. W sobotę 12 września odbędzie się PIELGRZYMKA Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna z racji na Jubileusz 100-lecia. Zapisane na pielgrzymkę osoby zapraszamy na parking przed Kolegiatą na godz. 5:50. Powrót przewidziany jest ok. godz. 18:00.
 6. W sobotę do domu duszpasterskiego zapraszamy dzieci na godz. 10:00 na spotkanie DZIECIĘCEJ SCHOLII PARAFIALNEJ. Zaś od godz. 11:00 na spotkanie DZIECI BOŻYCH.
 7. Od tego miesiąca rozpoczynamy celebrowanie Mszy św. w intencji osób UZALEŻNIONYCH i ich rodzin. Zapraszamy w każdą drugą sobotę miesiąca na godz. 18:00 wszystkich, których dotyka problem uzależnienia i którym leży on na sercu: Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku – Kolumny. Będzie także okazja, aby posłuchać świadectw osób uzależnionych dotyczących wyjścia z alkoholizmu i innych uzależnień. Pierwsza Msza święta w najbliższą sobotę.
 8. Za tydzień w niedzielę przypada 13 września. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 17:15. w Kaplicy Matki Bożej.
 9. Zgodnie z zapowiedzią, OFIARY na tacę złożone w niedzielę 13 września przeznaczone zostaną na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup niezbędnego wyposażenia DOMU OPIEKI „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach.
 10. Pierwsze powakacyjne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO odbędzie się za tydzień w poniedziałek 14 września po wieczornej mszy św.
 11. W sobotę 19 września 2020 r. w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi odbędzie się sesja nadzwyczajna IV SYNODU Archidiecezji Łódzkiej poświęcona tematowi: Kościół po pandemii.
 12. W minionym tygodniu wpłynęło pięć OFIAR na Kościół: od chorych 120 zł, bezimiennie w łącznej kwocie 430 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.
 14. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu. (zachęcić parafian do dołączenia do grupy)
 15. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

22 Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2020 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 30 sierpnia 2020 r.

 

 1. Drodzy Bracia i Siostry, szybkimi krokami zbliżamy się do Jubileuszu 100-lecia powstania Diecezji Łódzkiej. Jubileusz ma głównie wymiar duchowy, ale chcemy też wyrazić naszą wdzięczność wobec Pana Boga za dar Diecezji Łódzkiej w wymiarze materialnym. Będzie to budujący się Dom Opieki „Pomocna Dłoń” w miejscowości Kaszewice koło Bełchatowa. Dom Opieki dla ludzi starszych, potrzebujących wsparcia będzie oddany do użytku w styczniu 2021 roku. Przed nami jeszcze kosztowne prace wykończeniowe i wyposażenie tego obiektu. Dlatego ofiary na tacę złożone w niedzielę 13 września przeznaczone zostaną na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup niezbędnego wyposażenia.
  Niech każda złożona przez Was ofiara na ten cel będzie też konkretną odpowiedzią na zachętę Papieża Franciszka, „aby nasze parafie i wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności”. 

                                                                                                                                                                                                                                                                    Ks. Grzegorz Ryś

                                                                                                                                                                                                                                                     Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

 1. W tym roku mija 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższy wtorek 1 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
 2. Katolicka Szkoła Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych - „Dzieci Światłości” informuje, że trwa rekrutacja na rocznik 2020/21. Celem Szkoły jest pomoc w osiągnięciu dojrzałości chrześcijańskiej, formowanie ewangelizatorów młodzieży i wspieranie rozeznania własnego powołania. Szkoła przeznaczona jest dla ludzi w wieku 18-35 lat. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz stronie internetowej.
 3. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację na rok akademicki 2020/21. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 10 września 2020 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium przy ul. Zgierskiej 123.
  Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty kościelnego oraz animatora życia muzycznegow parafii. O przyjęcie mogą się starać kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego, uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz organiści już zatrudnieni w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne.
  Szczegółowe informacje u duszpasterzy lub na stronie internetowej Studium www.smk.archidiecezja.lodz.pl.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Od następnej niedzieli POWRACAMY do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
  Msza św. w kaplicy w Łopatkach o godz. 10:30.
 2. 1 września przypada 81 ROCZNICA wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ. Wspominając tragiczne wydarzenia rozpoczynające długie lata wojny prośmy o niebo dla ofiar tamtych dni i w modlitwach dziękujmy Bogu za wolność naszego narodu.
 3. We wtorek zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów na uroczyste ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
 4. Zbliża się DZIEŃ IMIENIN Ks. Abp. Grzegorza Rysia. W czwartek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego chciejmy w szczególny sposób pamiętać w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
 5. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIATEK i SOBOTA miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:00. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Matki Bożej. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem. Następnie spotkanie Grupy Męskiej.
 6. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE. Ofiary tego dnia przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 7. Również w niedzielę za tydzień na mszy św. o 10:30 POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW dzieci z klas pierwszych. Zapraszamy także dzieci ze starszych klas.
 8. Zachęcamy dzieci do wyjazdu do Niepokalanowa w dniu 12 września na IV Ogólnopolskie SPOTKANIE DZIECI. Dokładne informacje u s. Marty.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne OFIARY na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.
 11. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Leokadia Miziała – lat 91. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


21 Niedziela Zwykła - 23 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś i jutro o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. W modlitwie jednoczymy się z pielgrzymami podążającymi do Matki Bożej.
  Po czterech dniach, w poniedziałek 24 sierpnia ok. godz. 14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Powrócą do Łasku w środę 26 sierpnia. Tym razem jednak pielgrzymi wracają indywidualnie, więc nie będziemy ich witać w Kolegiacie na zakończenie pielgrzymki.
 2. W środę 26 sierpnia - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze św. będziemy celebrowali o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. Zapraszamy do udziału w jubileuszowej PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby 70 zł. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły cztery OFIARY na Kościół: od Heleny Błaszczykiewicz 200 zł, bezimiennie od trzech osób w łącznej kwocie 350 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 5. Już dziś dziękujemy za niemal tygodniową pomoc duszpasterską w parafii Ks. Neoprezbiterowi MACIEJOWI GRZELAKOWI. Życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy w pierwszej parafii p.w. NMP Królowej Pokoju w Łodzi.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Kazimierz Grabarczyk – lat 85, Kazimierz Buczkowski – lat 91. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


20 Niedziela Zwykła - 16 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Trwając w MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI, chciejmy wspólnie pomodlić się w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 2. Zachęcamy do udziału w PIESZEJ PIELGRZYMCE ZIEMI ŁASKIEJ, która po raz 40 wyruszy z Kolegiaty w piątek - 21 sierpnia. Zapisać można się jeszcze w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Takie postępowanie nastręcza dla organizatorów wiele dodatkowych trudności. W piątek o godz. 8:00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki. Po czterech dniach, w poniedziałek 24 sierpnia ok. godz. 14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Powrócą do Łasku w środę 26 sierpnia ok godz. 17:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki oraz do towarzyszenia pielgrzymom w czasie wyjścia i powrotu. W kancelarii parafialnej można również zapisać się do Grupy Duchowej pielgrzymki. W Kolegiacie, każdego dnia trwania pielgrzymki o godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec w intencji pielgrzymów.
 3. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 4. W minionym tygodniu wpłynęła na konto parafialne OFIARA na Kościół od Pani Łaskowskiej w kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Zofia Madej – lat 87, Barbara Rzepkowska – lat 90, Marianna Sokołowska – lat 66, Teresa Benka – lat 87. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

     KOMUNIKAT

   

  Solidarni z Bejrutem

  4 sierpnia 2020 roku stolicą Libanu, Bejrutem, wstrząsnęła potężna eksplozja, która zrujnowała znaczną część miasta. Szacuje się, że w wyniku tej tragedii 160 osób straciło życie, ponad 6 tysięcy ludzi jest rannych, a około 300 tysięcy osób straciło dach nad głową.

  Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Bejrutu. Na miejscu jest prezbiter łódzkiego Kościoła, ks. Przemysław Szewczyk, prezes Stowarzyszenia „Dom Wschodni – Domus Orientalis”, który relacjonuje na bieżąco wydarzenia z Bejrutu. Dzięki jego obecności uruchomiona została już pomoc na miejscu. Z zebranych do tej pory środków, w wysokości 40 tysięcy złotych, uruchomiona została kuchnia dla wolontariuszy, którzy pracują przy porządkowaniu miasta oraz zakupiono środki higieniczne i opatrunkowe dla poszkodowanych. Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” wraz ze wspólnotą Redemptoris Mater z Bejrutu znalazło również ekipę remontową, która rozpoczęła naprawy mieszkań w najbiedniejszej dzielnicy miasta.

  Dzisiaj (16 sierpnia), we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc. 


  Do wiadomości Księży Proboszczów

  Wpłat z tytułem „Solidarni z Bejrutem” można dokonywać:

  Caritas Archidiecezji Łódzkiej

  90-507 Łódź, ul. Gdańska 111

  Bank Pekao S.A. V O/Łódź: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 jak również w kasie Caritas

   

  Dostęp do zbiórek w Internecie:

  www.caritas.lodz.pl

  www.domwschodni.pl

 


Wniebowzięcie NMP - 15 sierpnia 2020 r.

Wniebowzięcie NMP – 15 sierpnia 2020 r.

100 rocznica Cudu nad Wisłą

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Nie zabraknie popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych oraz utworów dedykowanych Matce Bożej.
  Koncert Poprowadzi Pani Krystyna Pietranek-Kulis, a pośród muzyków wystąpi m.in. Pan Maciej Malinowski grając na trąbce. Serdecznie zapraszamy dziś wieczorem.
 2. Zachęcamy do udziału w PIESZEJ PIELGRZYMCE ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 3. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 4. Jutro we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana będzie zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „SOLIDARNI Z BEJRUTEM”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 6. Dziś Prośmy o wstawiennictwo MATKĘ NAJŚWIĘTSZĄ: Pod Twoją obronę…

19 Niedziela Zwykła - 9 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Zachęcamy do udziału PIESZEJ PIELGRZYMKI ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 2. Jutro w południe będziemy gościli pielgrzymów z PŁOCKA, zaś w środę Pielgrzymów z GOLUBIA DOBRZYNIA.
 3. W czwartek – 13 listopada zapraszamy na Nabożeństwo FATIMSKIE na godz. 17:00.
 4. W piątek w liturgii Kościoła wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbe.
 5. Zbliża się dzień 100 rocznicy CUDU NAD WISŁĄ. Zwycięska Bitwa Warszawskaw 1920 roku ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Było to możliwe dzięki realizacji strategii Józefa Piłsudskiego oraz odwadze i determinacji polskiego społeczeństwa15 sierpnia - w najbliższą sobotę - na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Będzie nico inaczej niż zwykle, ale nie zabraknie ukochanych przez publiczność popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych związanych z ruchem Solidarności.
 6. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby dorosłej 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 7. W odpowiedzi na pojawiające się coraz częściej zapytania o termin I KOMUNII ŚW. informujemy, że I Komunia w 2021 roku odbędzie się w grupach klasowych podobnie jak miało to miejsce w tym roku. Klasa 3A – 6 czerwca (1 niedziela czerwca); Klasa 3B – 13 czerwca (2 niedziela czerwca); Klasa 3C – 20 czerwca (3 niedziela czerwca). Komunia Św. będzie udzielana dzieciom podczas dodatkowej mszy św. o godz. 13:30.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 10.  minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Bogumiła Dąbrowa – lat 84. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 11. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


18 Niedziela Zwykła - 2 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17:30.
 2. Bóg zapłać za OFIARY złożone na tacę przeznaczone na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 3. Od jutra ruszają zapisy na 40tą PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. W tym roku liczba pielgrzymów została ograniczona do 100 osób uczestników, a wiek określono między 18tym a 65tym rokiem życia. Pielgrzymka będzie odbywała się bez noclegów na trasie. Noclegi będą możliwe dopiero w Częstochowie.
  W ogłoszeniach parafialnych podajemy jedynie zasadnicze informacje. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi, które dostępne są na stronie parafialnej i w gablocie przed naszą świątynią. W tym roku szczególnie zachęcamy do zapisania się do Grupy Duchowej. Wszyscy pielgrzymi zapisani do Grypy Duchowej otrzymają pełen pakiet pielgrzyma. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 4. W czwartek przeżywamy święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego.
 5. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK i PIĄTEK miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo w piątek o godz. 17:30.
 6. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu ABSTYNENCJI od alkoholu.
 7. Zbliża się dzień 100 rocznicy CUDU NAD WISŁĄ. Zwycięska Bitwa Warszawskaw 1920 roku ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Było to możliwe dzięki realizacji strategii Józefa Piłsudskiego oraz odwadze i determinacji polskiego społeczeństwa15 sierpnia na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Będzie nico inaczej niż zwykle, ale nie zabraknie ukochanych przez publiczność popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych związanych z ruchem Solidarności. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁY do WIECZNOŚCI: Janina Stos – lat 77, Wanda Jałocha – lat 72. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.