Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

1 / 3

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
PARAFII NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 
I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ŁASKU 

 

Wydarzenia

Zapraszamy na film 'Tajemnica Ojca Pio'

CENTRUM IDEI KU HUMANIZMOWI przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku, zaprasza na kolejny film z cyklu „Film z krzyżykiem” zatytułowany „Tajemnica Ojca Pio.”
Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.
Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu.
Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 23 października o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.


ALE Gość z Grzegorzem Miecznikowskim

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu ALE Gość w niedzielę 13 października. 'Od ateizmu do żywej wiary' to temat najbliższego spotkania, którego gościem będzie Grzegorz Miecznikowski. Spotkanie rozpocznie o godz. 18:00 Eucharystią dla młodzieży i studentów „Osiemnastka”; spotkanie z naszym Gościem rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. ok. godz. 19:00.
Grzegorz wychował się w tradycyjnym, katolickim domu. Co niedzielę chodził do kościoła. W wieku 14 lat zachwycił się muzyką metalową. Zaczął jeździć na koncerty, fascynowały go pentagramy, groźne twarze, mroczne grafiki, krzyże odwrócone do góry nogami. Nienawidził wszystkiego, co chrześcijańskie. Wierzył w magię i okultyzm, był fanem pism antyklerykalnych. A przede wszystkim, gorliwie przekonywał, że Boga nie ma. Któregoś dnia pod wpływem muzyki chrześcijańskiej, gdzie wokalista śpiewał o miłości, o Jezusie, zaczął myśleć, „skąd we mnie tyle nienawiści, skoro Boga nie ma, powinno mi to być obojętne”. Jak wspomina, następnego dnia obudził się z miłością i pokojem w sercu a kilka dni później poszedł do spowiedzi.


Nabożeństwo fatimskie


Pielgrzymka różańcowa


Zapraszamy na wystawę


POLSKA POD KRZYŻEM

 

PROGRAM - Kolegiata

14 września 2019 r.


10:50 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne. 
11:30 Konferencja: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa
          we współczesnym świecie”. - Ks. Henryk Eliasz
12:00 Anioł Pański.

12:05 Adoracja Krzyża.
13:00 Przerwa

14:15 Droga Krzyżowa. 

15:00 Msza Święta z homilią. – Ks. Proboszcz


PIELGRZYMKA Sanktuaria i Zamki Ziemi Kłodzkiej

Pielgrzymka do Ziemi Kłodzkiej

20 – 22 września 2019 r.

 

Dzień I – 20 września 2019 r., PIĄTEK

 

Wyjazd z Łasku i przejazd do Zamku Moszna– byłej rezydencji śląskiego rodu Tiele-Wincklerów(teren parku + zamek), potentatów przemysłowych. Przejazd do Nysyi zwiedzanie „śląskiego Rzymu”: Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki zwana „Katedrą”, Skarbiec św. Jakuba, następnie przejście przez rynek do Kościoła św. Piotra i Pawła (dawny Kościół Bożogrobców) z pięknymi freskami. Przejazd do Złotego Stoku – Kopalnia Złota. Przejazd do hotelu Sonata w Dusznikach Zdroju. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

Dzień II – 21 września 2019 r., SOBOTA

Śniadanie. Zwiedzanie Huty Szkła Barbaraw Polanicy Zdrój. Przejazd do Wambierzyc, do Sanktuarium Matki Boskiej Wambierzyckiej Matki Rodzin. Przejazd do urokliwego Bardo Śląskiegopołożonego
w dolinie Gór Bardzkich – wizyta w Klasztorze Redemptorystów. Przejazd do Kłodzka– spacer po Starym Mieście. Powrót do hotelu na kolację oraz nocleg.

 

Dzień III – 22 września 2019 r., NIEDZIELA

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Wyjazd do Pijalni Wód i Parku Zdrojowegow Kudowie Zdroju, spacer do Kaplicy Czaszek i Kościoła św. Bartłomieja. Przejazd do Zamku Książ, jednego z największych zamków Polski i Europy, a jednocześnie największego zamku na Dolnym Śląsku – zwiedzanie zamku
z przewodnikiem oraz czas wolny w parku i palmiarni. Przejazd do Świdnicy – Kościół Pokoju. Powrót do Łasku, zakończenie wyjazdu.

 

CENA: 530 zł od osoby

Przy zgłoszeniu należy dokonać pierwszej wpłaty w wysokości 100 zł. Pozostałą kwotę należ uregulować najpóźniej na tydzień przedwyjazdem.

 

Cena zawiera:

- przejazd autokarem na całej trasie ŁASK – TRASA ZWIEDZANIA - ŁASK

- 2 noclegi w hotelu Sonata *** ze śniadaniem i obiadokolacją w pokojach 1, 2, 3, 5-os.

- opiekę pilota na całej trasie

- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych

- ubezpieczenie NNW

 

Uwagi:

- program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie

- cena została skalkulowana na 49 osób, w przypadku mniejszej liczby osób, cena będzie przeliczona ponownie

 

ZAPISY:

Rzymskokatolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła

Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej, ul. Warszawska 15, 98-100 ŁASK

Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1100- 1600tel.: 43 675 36 07


39 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej

 

Zapraszamy na 39 Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej na Jasną Górę. zapisać można się w kancelarii parafialnej przy ul. Warszawskiej 15 w godzinach otwarcia od 10:00 do 16:00.


Wizytacja kanoniczna

15 i 16 czerwca przeżywać będziemy w naszej parafii WIZYTACJĘ KANONICZNĄ, która odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Przez dwa dni Ks. Bp MAREK MARCZAK będzie zapoznawał się z różnymi wymiarami życia naszej wspólnoty.
Sobota będzie dniem spotkań z kapłanami, siostrami oraz odpowiedzialnymi za grupy duszpasterskie.

W niedzielę Ks. Biskup będzie z nami na mszy św. o godz. 9:00 podczas, której wysłucha sprawozdania ks. Proboszcza. O godz. 10:30 spotka się na Eucharystii z parafianami w Kaplicy w Łopatkach, zaś o godz. 12:00 podczas mszy św. w Kolegiacie udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA przygotowanej młodzieży.


Nabożeństwo Fatimskie


Liturgia

2019-10-17, Czwartek, Rok C, I, Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Rz 3, 21-30a
Ps 130 (129), 1b-2. 3-4. 5-6 (R.: por. 7bc)
J 14, 6
Łk 11, 47-54
2019-10-18, Piątek, Rok C, I, Święto św. Łukasza, ewangelisty
Łk 10, 1-9
2 Tm 4, 9-17a
Ps 145, 10-11. 12-13ab. 17-18 (R.: por. 12)
J 15, 16
Łk 10, 1-9
2019-10-19, Sobota, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów
Rz 4, 13. 16-18
Ps 105 (104), 6-7. 8-9. 42-43 (R.: por. 8a)
Por. J 15, 26b. 27a
Łk 12, 8-12

LinkiZasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.