Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 września 2023 r.

 1. Dziś, w czwartą niedzielę miesiąca nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 17.30.
 2. Z racji 18 rocznicy koronacji Wizerunku Matki Bożej Łaskiej jutro o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną.
 3. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy pomniku prymasa Jana Łaskiego, którego pierwszą rocznicę poświęcenia obchodzimy w tych dniach.
 4. W piątek - 29 września będziemy przeżywać Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej parafii jest to Dzień Odpustu ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy serdecznie na Sumę Odpustową o godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Leszek Druch, proboszcz parafii w Sulejowie. Tego dnia z racji odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15. Pielgrzymka Kół różańcowych z całej archidiecezji do naszego sanktuarium odbędzie się w sobotę 14 października.
 6. 1 października przypada wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dzień imienin Siostry Teresy. Zapraszamy na mszę św. w intencji Siostry w niedzielę o godz. 12.00.
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu w łącznej kwocie: 350 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Skurpel, l. 75, Radosław Pełka, l. 47, Sylweriusz Zasada, l. 52. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 11. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen


24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 września 2023 r.

 1. Dzisiaj podczas mszy św. o 10.30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
 2. Wczoraj w katedrze w Łodzi odbyła się uroczysta Inauguracja „Synodu” Parafialnego. Dzisiaj odbywa się ona w parafiach archidiecezji. U nas uczynimy to podczas sumy o godz. 12.00 uroczystym zapaleniem synodalnej świecy.
 3. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 17.30 - Nabożeństwo Różańcowe w intencji ludzi pracujących w mediach. Dzisiaj bowiem przeżywamy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu.
 4. Uczestników tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe dzisiaj o godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym, a w sobotę 23 września mają swoje spotkanie pielgrzymi zakończonej Pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 5. 18 września przeżywamy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc uczniów do wspólnej modlitwy jutro o godz. 18.00, aby polecić się wstawiennictwu Tego świętego.
 6. W czwartek przypada święto św. Mateusza Ewangelisty.
 7. W przyszłą niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu w kwocie: 200 zł. Bóg zapłać.
 10. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W „Niedzieli” znajduje się odpowiedź na to, co robić, gdy dorastające dziecko odchodzi od wiary. W „Gościu Niedzielnym obszerny wywiad z ks. kard. Grzegorzem Rysiem.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Włodzimierz Pawlak l. 66. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 września 2023 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2023 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. Zapraszamy na inaugurację „Synodów” Parafialnych, która odbędzie się 16 września w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.00. Inauguracja „Synodu” Parafialnego
  w parafii, z uroczystym zapaleniem świecy, odbędzie się w niedzielę 17 września.
 2. XII Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 17 września w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
 3. Instytut Teologiczny w Łodzi prowadzi rekrutację na studia niestacjonarne: 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej oraz 2 - letnie podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę 13 września o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 2. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Matki Bożej
 3. Za tydzień podczas mszy św. o 10.30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
 4. W niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W najbliższy piątek, 15 września na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji s. Teresy jako podziękowanie za lata katechizacji dzieci i młodzieży. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich katechetów na zebranie.
 6. W piątek o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. z racji 50 – lecia istnienia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku.
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 10. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Szafrański, l. 87 i Marcin Osiński, l. 48. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 września 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które odbędą się w archikatedrze łódzkiej w niedzielę 10 września o godz. 12.30.
 2. Ekumeniczna Szkoła Biblijna w Łodzi zaprasza do udziału w kolejnej edycji. Tematem tegorocznych zajęć jest: „Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu”.

Ogłoszenia parafialne

 1. Od dziś powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy na godz. 10.30, młodzież na godz. 18.00.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. Jutro uczniowie zaczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców na Eucharystię o godz. 8.00 w której będziemy prosić Boga o owocny rok pracy w szkole. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem przystąpić do zadań, jakie stawia przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie NMP. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku – Kolumny.
 7. Przekazujemy zaproszenie p. Starosty na 'I Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego', który odbędzie się w niedziele 10 wrzesnia w godz. 12.00 - 18.00 na terenie przy hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Łasku. 
 8. W najbliższą środę rozpocznie się Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Autokar na lotnisko do Warszawy będzie podstawiony o godz. 16.45 na parkingu przed kolegiatą.
 9. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 10. W każdy piątek od godz. 19.00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 11. W piątek zakończyły się prace przy układaniu kostki na naszym cmentarzu. Na ten cel wpłynęło pięć bezimiennych ofiar w łącznej kwocie: 700 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży. W Niedzieli znajdziemy rady, jak zmotywować dzieci do nauki oraz piękne świadectwa wiary sportowców.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Barbara Kurasik, l. 59. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się także w intencji ks. kard. Grzegorza Rysia z racji przypadających dziś jego imienin, módlmy się za nasze rodziny.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 sierpnia 2023 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia, rozpoczyna się ostatni tydzień wakacji. W przyszły poniedziałek o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny.
 2. Pielgrzymi 43 Pieszej Pielgrzymki Ziemi Łaskiej szczęśliwie powrócili do domów. Niech dobre owoce pątniczego trudu będą widoczne w ich codziennym życiu.
 3. Od wczoraj w naszej parafii podjął posługę duszpasterską jako wikariusz Adrian Zimnowłocki, którego serdecznie witamy.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17.30. Przed mszą wieczorną - Nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem.
 5. Od następnej niedzieli powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy tradycyjnie na godz. 10.30, młodzież na godz. 18.00.
 6. Burmistrz Łasku i Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się na łaskim cmentarzu parafialnym w piątek - 1 września o godz. 13.00.
 7. Do końca sierpnia potrwa tegoroczna Akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Możemy jeszcze zakupić artykuły szkolne i przekazać je do parafii w torbach jednorazowych.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. Pielgrzymów wyjeżdzających do Ziemi Świętej informujemy, że autokar na lotnisko do Warszawy będzie podstawiony 6 września o godz. 16.45 na parkingu przed kolegiatą.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o nowych cudach jakie dokonują się na Jasnej Górze. Na zakończenie miesiąca trzeźwości Gość Niedzielny pisze o znaczeniu duchowości w procesie wychodzenia z uzależnień.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Grażyna Wosik, l. 71 i Danuta Zborowska, l. 75. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

20 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 sierpnia 2023 r.

 

 

 1. Jutro po mszy św. o godz. 7:00 wyruszy z Kolegiaty 43 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. W czwartek 24 sierpnia ok. godz. 13:30-14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Zapraszamy parafian i mieszkańców miasta do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności z pielgrzymującymi, od poniedziałku do czwartku pół godziny przed wieczorną Eucharystią
 2. W sobotę, 26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 3. Przeżywamy czas zmian Pożegnaliśmy ks. Piotra, dziękując mu za 8 letnią posługę, wcześniej dziękowaliśmy ks. Andrzejowi Michalakowi. Wczoraj przybył do nas nowy Proboszcz ks. Zenon Miksa, a za księdza Adama Gontarza przybędzie w sobotę ks. Adrian Zimnowłocki. Podziękowanie ks. Adamowi odbędzie się na Mszy św. w czwartek o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich, która odbędzie się 2 września 2023 r. Organizujemy wspólny wyjazd z naszego dekanatu. Zapisy w parafii św. Faustyny.
 5. W ostatnich dniach wpłynęły trzy bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu, każda po 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 6. Grupie św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Szewczyk, l. 65, Józef Dunaj, l. 60, Zenon Kujawski, l. 66, Henryk Koziróg, l. 68. Pomódlmy się w ich intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 sierpnia 2023 r.

Zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 13 sierpnia 2023 r.

Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich, która odbędzie się 2 września 2023 r. W programie:

godz. 10.00- przyjazd do Glogowca przed dom św. Faustyny, zawiązanie wspólnoty oraz przejście do Sanktuarium Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich (ok. 2 km).

godz. 12.00- Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia oraz Zawierzenie Kościoła Łódzkiego Miłosierdzia Bożemu,

godz. 14.00- wspólny posiłek,

godz. 15.00- modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.


 Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 17:00 zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe z procesją wokół świątyni.
 2. Jutro w liturgii wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 3. We wtorek – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Msza św. w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu święcimy wianki z ziół i kwiatów. Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.
 4. Również 15 sierpnia, z racji 103 rocznicy Cudu nad Wisłą oraz Dnia Wojska Polskiego zapraszamy na godz. 19:00 do Kolegiaty na Koncert Muzyczny. Wystąpi przed nami Jan Pietrzak z przyjaciółmi.
 5. 18 sierpnia, w piątek, o godz. 18:00 Ks. Proboszcz Piotr Pirek będzie sprawował mszę świętą dziękczynną za 8 lat posługi w Łaskiej Kolegiacie. Zaś 20 sierpnia, w niedzielę, o godz. 10:30, w obecności Księdza Dziekana, do Kolegiaty w Łasku zostanie wprowadzony Ks. Zenon Miksa, który obejmie urząd Proboszcza. Zachęcamy do udziału w obu liturgiach i modlitwy za ww. Kapłanów.
 6. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej.
 7. Mamy jedno wolne miejsce na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie: 6-13 września. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną.
 8. W ostatnich dniach wpłynęła bezimienna ofiara na kostkę na cmentarzu: 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 9. Dziś jeszcze wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą papierową torbę z Caritas i włączyć się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Szczegóły akcji nadrukowane są na papierowych torbach pod chórem Kolegiaty.
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Pałuszyńska – lat 80. Pomódlmy się w jej intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 


PRZEMIENIENIE PAŃSKIE - 6 sierpnia 2023 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 2. Od jutra w Kancelarii Parafialnej rozpoczną się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej.
 3. W miesiącu sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. Wiemy, że 9 sierpnia w godzinach popołudniowych przyjdą pielgrzymi z Ziemi Lubawskiej, 10 sierpnia przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej, 11 sierpnia w porze obiadu przyjadą na rowerach pielgrzymi z Czerska, zaś 12 sierpnia również na rowerach pielgrzymi zGolubia Dobrzynia. Po raz drugi 21 sierpnia będzie przy naszej Kolegiacie nocowała Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego.
 4. Dla pielgrzymów z Płocka obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie 9 sierpnia chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni.
 5. W niedzielę za tydzień na godz. 17:00 zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe z procesją wokół świątyni.
 6. We wtorek – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Msza św. w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów.
 7. Również 15 sierpnia, z racji 103 rocznicy Cudu nad Wisłą oraz Dnia Wojska Polskiego zapraszamy na godz. 19:00 do Kolegiaty na Koncert Muzyczny. Wystąpi przed nami Jan Pietrzak z przyjaciółmi.
 8. 18 sierpnia, w piątek, o godz. 18:00 Ks. Proboszcz Piotr Pirek będzie sprawował mszę świętą dziękczynną za 8 lat posługi w Łaskiej Kolegiacie. Zaś 20 sierpnia, w niedzielę, o godz. 10:30, w obecności Księdza Dziekana, do Kolegiaty w Łasku zostanie wprowadzony Ks. Zenon Miksa, który obejmie urząd Proboszcza. Zachęcamy do udziału w obu liturgiach i modlitwy za ww. Kapłanów.
 9. W ostatnich dniach wpłynęły bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu: 300 zł wpłacone w kancelarii oraz dwie bezimienne ofiary wpłacone na konto parafii o łącznej kwocie 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Dziś wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą papierową torbę z Caritas. Wypełnić ją artykułami szkolnymi, a następnie oddać w świątyni. Możemy także wykonać przelew na cel akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Szczegóły akcji nadrukowane są na papierowych torbach pod chórem Kolegiaty.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Cieślarczyk – lat 82, Krzysztof Żebrowski – lat 55, Zofia Kaźmierczak – lat 73. Pomódlmy się w ich intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 lipca 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Władze naszego miasta zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 79. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w Kolumnie. Po zakończeniu uroczystości piknik rodzinny.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo o godz. 17:40. W sobotę nabożeństwo po mszy o godz. 7:00. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. W niedzielę za tydzień przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 43 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się od poniedziałku - 7 sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 6. W miesiącu sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. Wiemy, że 2 sierpnia w porze obiadu zatrzymają się przy Kolegiacie pielgrzymi z Kruszwicy, 9 sierpnia w godzinach popołudniowych przyjdą pielgrzymi z Ziemi Lubawskiej, 10 sierpnia przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej, zaś 13 sierpnia w porze obiadu przyjadą na rowerach pielgrzymi z Golubia Dobrzynia. Po raz drugi 21 sierpnia będzie przy naszej Kolegiacie nocowała Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego prowadzona przez ks. Gabriela Kołodzieja. Wieczorem pielgrzymi będą mieli w Kolegiacie nabożeństwo pokutne.
 7. Dla pielgrzymów z Płocka obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie dzień wcześniej chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 8. Dziś wychodząc z kościoła możemy wesprzeć swoją ofiarą złożoną do puszek dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Możemy również zabrać ze sobą papierową torbę z Caritas. Wypełnić ją artykułami szkolnymi, a następnie oddać w świątyni. Możemy także wykonać przelew na cel akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Szczegóły akcji nadrukowane są na papierowych torbach pod chórem Kolegiaty.
 9. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 11. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 lipca 2023 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy w najbliższych dniach: w poniedziałek – wspomnienie Św. Kingi; we wtorek – święto Św. Jakuba Apostoła; w środę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP; w sobotę wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.
 2. W środę - 26 lipca, świętować będziemy odpust ku czci św. Anny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom. O godz. 17:30 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa o godz. 18:00. Liturgii i nabożeństwu do św. Anny przewodniczył będzie Prowincjał Ojców Oblatów Św. Józefa z Warszawy ks. Roman Westwal.
 3. W sobotę po porannej mszy św. różaniec z modlitwą o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.
 4. W następną niedzielę zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 5. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 43 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się od poniedziałku - 7 sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu w kwocie 100 zł i 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jarosław Tosik – lat 62, Stanisław Chudobiński – lat 78, Włodzimierz Strzelec – lat 64. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.