Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 września 2022 r.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ
do przekazania wiernym w niedzielę 25 września 2022 r.


1. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 8 października. Program:
godz. 10.15 – powitanie pielgrzymów;
godz. 10.30 – konferencja;
godz. 11.00 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego;
godz. 13.30 – posiłek dla wszystkich uczestników;
– koncert;
godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.
2. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września
o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.


Ogłoszenia parafialne


1. Dziś o godz. 17:00 uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Prymasa Jana Łaskiego. O godz. 18:00 mszę dziękczynną za 600 lat miasta Łask oraz w 17 rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Łaskiej odprawi Ks. Abp Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś oraz Ks. Abp Senior Władysław Ziółek. O godz. 19:00 rozpocznie się koncert Zespołu Kameralnego No-Net pt. „Fantazje Maryjne”. Z racji dzisiejszych uroczystości wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończy się o godz. 17:00.
2. W czwartek - 29 września przeżywamy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w naszej parafii jest to Dzień Odpustu ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy parafian na Sumę Odpustową na godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Andrzej Kroczek – Proboszcz Par. NSJ w Zduńskiej Woli Karsznicach.
Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwy do Św. Michała Archanioła. Z racji późnej godziny i zapadającego zmroku nie będzie procesji
3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
4. W sobotę przypada wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dzień imienin Siostry Teresy. Zapraszamy na mszę św. w intencji Siostry o godz. 18:00.
5. W tym tygodniu przeżywamy I Sobotę i Niedzielę miesiąca. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem po mszy św. o godz. 7:00. Po nim spotkanie Grupy Męskiej. Po południu w sobotę Różaniec o godz. 17:15.
6. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać msze św. Dysponujemy wolnymi intencjami mszy na 2023 r. W wybranych miesiącach możemy jeszcze przyjąć msze św. gregoriańskie.
7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
8. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
9. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie: 250 zł, oraz od Zenobii Karwacińskiej – 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
10. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela znajdziemy obszerny artykuł zatytułowany: „Usiąść obok prymasa”, odnoszący się do uroczystości w naszym mieście.
11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ewa Bralewska - lat 50, Zygmunt Grzesiak – lat 73. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 września 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 18 września 2022 r.

 1. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, organizowaną pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”. Rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę 24 września o godz. 15.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Centralna Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich sprawowana będzie w niedzielę 25 września o godz. 11.00. Szczegółowy program na plakacie.

Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu dzisiejszym czeka nas kilka wydarzeń:
  - po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
  - Spotkanie Popielgrzymkowe. Msza św. o godz. 14:30, a po niej ciąg dalszy w ogrodzie parafialnym bądź w domu duszpasterskim.
  - o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe.
  - po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert Bożeny i Lecha Makowieckich zatytułowany „Romantyczność z Mistrzem Adamem”. Wstęp wolny
 2. W środę, 21 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Spotkanie Formacyjne członków grup modlitewnych (spotkanie odbędzie się w domu duszpasterskim).
 3. W sobotę, 24 września o godz. 11:00 pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu duszpasterskim. Spotkania oazowe dla młodzieży rozpoczną się w czwartek 6 października.
 4. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać msze św. Dysponujemy jeszcze wolnymi intencjamimszy w tym roku. Można również zamawiać msze św. na 2023 r. odwiedzając kancelarię bądź kontaktując się telefonicznie w godz. 11:00 - 15:00.
 5. Na Placu Dąbrowskiego stanął pomnik Prymasa Jana Łaskiego. Zapraszamy na uroczystość 25 września. O godz. 17:00 zostanie oficjalnie odsłonięty i poświęcony wspomniany pomnik. O godz. 18:00 mszę dziękczynną za 600 lat miasta Łask oraz w 17 rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Łaskiej odprawi Ks. Abp Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. O godz. 19:00 rozpocznie się koncert Zespołu Kameralnego No-Net pt. „Fantazje Maryjne”.
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 8. W ostatnich dniach wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie: 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 10. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. Każda Msza św. kończy się błogosławieństwem udzielanym przez kapłana i wspólnym śpiewem pieśni na zakończenie liturgii. Podczas tego śpiewu wychodzi kapłan, a wierni wychodzą po zakończeniu śpiewanej pieśni. W naszej parafii zaobserwować można inną kolejność. Niektórzy wierni wychodzą jeszcze przed kapłanem, bezpośrednio po błogosławieństwie. Nie śpieszmy się. Pozostańmy jeszcze w świątyni podczas śpiewu pieśni bądź na chwili osobistej modlitwy.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Wanda Miksa – lat 76. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 września 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 11 września 2022 r.

 1. Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje, że rozpoczęły się zapisy na nową edycję zajęć w roku 2022/2023. Tematyka wykładów będzie dotyczyć biblijnej historii zbawienia. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl.
 2. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.
 3. Dnia 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 83. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w sobotę 17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 4. XI Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 18 września
  w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
 5. Zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia zainteresowane uczestnictwem w ŚDM 2023 na spotkanie „W domu u Arcybiskupa – na 300 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie”, które odbędzie się 24 września w godz. od 10.00 do 15.00 w domu Księdza Arcybiskupa przy ul. Ks. I. Skorupki 1 w Łodzi. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej lub na profilu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebook’u.
 6. Kapelan Strażaków zaprasza na VI. Pielgrzymkę Strażaków Archidiecezji Łódzkiej
  i Województwa Łódzkiego
  do Bazyliki Wniebowzięcia NMP i św. Maksymiliana
  w Zduńskiej Woli, która odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś podczas mszy św. o 10:30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
 2. We wtorek 13 dzień września. Na godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem i figurą MB z Fatimy.
 3. W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie MB Bolesnej. W niedzielę w katedrze łódzkiej uroczystość św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Tego dnia rozpoczynają się dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. W niedzielę, 18 września, po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Tego samego dnia - 18 września, zapraszamy uczestników i sympatyków Pielgrzymki Ziemi Łaskiej na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczniemy o godz. 14:30 Mszą św. w Kolegiacie Łaskiej, a po niej spotkanie w ogrodzie parafialnym (w przypadku deszczowej pogody w domu duszpasterskim), przy ul. Warszawskiej 15.
 6. W kancelarii parafialnej można zamawiać msze św. na 2023 Możliwe jest jeszcze zamówienie mszy gregoriańskich, czyli 30 kolejnych mszy odprawianych codziennie za zmarłą osobę.
 7. Już dziś zapraszamy do Kolegiaty na uroczystość 25 września. Tego dnia o godz. 17:00 zostanie na Placu Dąbrowskiego (przed Kolegiatą) odsłonięty i poświęcony pomnik upamiętniający Prymasa Jana Łaskiego. O godz. 18:00 w Łaskiej Kolegiacie mszę dziękczynną za 600 lat miasta Łask odprawi Ks. Abp Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. Po mszy św. we wnętrzu Kolegiaty rozpocznie się koncert Zespołu Kameralnego No-Net pt. „Fantazje Maryjne”.
 8. Tydzień temu prosiliśmy o modlitwę w intencji ciężko chorej mamy ks. Stanisława. Dziś chcemy przekazać podziękowanie za modlitwę ze strony Pani Ireny Czaja.
 9. 16 września w godz. 12:00-18:00 odbędą się w Starostwie Powiatowym na ul. Południowej „Powiatowe Dni Onkologiczne”. Mieszkańcy Łasku będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań: morfologia, cukier, cholesterol, PSA, ciśnienia tętniczego EKG, USG tarczycy, USG serca, badań z zakresu osteoporozy, konsultacji dermatologicznych, dietetycznych, kardiologicznych. Pamiętajmy: 16 września, Starostwo Powiatowe na ul. Południowej.
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 11. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 12. W ostatnich dniach wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie: 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 14. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Krystyna Janosz – lat 72. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 września 2022 r.

Ofiary złożone na tace przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Zapraszamy na rekrutację do Studium Organistowskiego, która odbędzie się 14 września od godz. 17.00 przy ul. Zgierska 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii, pomaga także podnieść kwalifikacje muzyczno-liturgiczne wykonującym już posługę organisty w parafii. Informacje o rekrutacji dostępne są na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.
 2. W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym zaczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii. Spotkania rozpoczną się 19 września 2022 r. o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com.

Ogłoszenia parafialne

 1. Od dziś powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Mszę Akademicką.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat. Pamiętajmy, że osoby uzależnione bądź ich rodziny mogą znaleźć pomoc terapeutyczną w Domu Magnificat, w Łasku-Kolumnie ul. Swojska 4; bliższe informacje na stronie internetowej: fundacjamagnificat.pl
 4. W niedzielę za tydzień na mszy św. o 10:30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
 5. W sobotę, 17 września odbywa się w Niepokalanowie VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, na które corocznie udają się dzieci z naszej parafii pod opieką s. Marty. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych odsyłamy do s. Marty.
 6. W niedzielę za dwa tygodnie, 18 września, po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Tego samego dnia - 18 września, zapraszamy uczestników i sympatyków Pielgrzymki Ziemi Łaskiej na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczniemy o godz. 14:30 Mszą św. w Kolegiacie Łaskiej, a po niej spotkanie w ogrodzie parafialnym (w przypadku deszczowej pogody w domu duszpasterskim), przy ul. Warszawskiej 15.
 8. W minionym tygodniu Ks. Abp Grzegorz Ryś skierował do naszej parafii Adama Gontarza. Ks. Adam wraz ze swoim tatą będzie rezydował przy naszej parafii. W miarę możliwości będzie również pomagał w duszpasterstwie parafialnym. Polecamy ks. Adama i jego tatę Waszej modlitwie.
 9. Prosimy również o modlitwę w intencji ciężko chorej mamy ks. Stanisława.
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 11. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 12. W ostatnich dniach wpłynęły trzy bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie: 600 zł, od chorych z parafii 650 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Elżbieta Grabarczyk – lat 65, Antoni Magdziak – lat 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 sierpnia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

Parafia Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1) zaprasza na II Łódzki Kongres Św. Faustyny pt: Apostołowie Miłosierdzia, który odbędzie się w dniach 3 i 4 września 2022 r. Celem kongresu jest propagowanie nauczania Kościoła o Bożym Miłosierdziu i ukazywanie świadectwa życia świadków Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie.


Ogłoszenia parafialne

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Matki Bożej. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem. Następnie spotkanie Grupy Męskiej.
 2. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. Od następnej niedzieli powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
 4. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów w czwartek – 1 września – na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny.
 5. Burmistrz Łasku i Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają mieszkańców gminy Łask, do udziału w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się na łaskim cmentarzu parafialnym w czwartek - 1 września o godz. 13:00.
 6. Do końca sierpnia (jeszcze tylko dwa dni) potrwa tegoroczna Akcja „Tornister pełen uśmiechów”.Możemy jeszcze zakupić artykuły szkolne i przekazać je do parafii w torbach jednorazowych.
 7. Zbliża się dzień imienin Abp. Grzegorza Rysia. W sobotę - 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego chciejmy w szczególny sposób pamiętać w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 10. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie: 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 7:00 wyruszyła z Kolegiaty Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. W środę 24 sierpnia ok. godz. 13:30-14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Zapraszamy parafian i mieszkańców miasta do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności z pielgrzymującymi. Dziś, w poniedziałek i wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 17:30. W środę i czwartek o godz. 17:00.
 2. W piątek, 26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 modlimy się na różańcu w intencji pokoju na świecie i o ustanie wojny na Ukrainie.
 4. Podobnie jak w poprzednią niedzielę pod chórem świątyni możemy złożyć podpis, podając także numer PESEL, pod projektem zmiany ustawy dotyczącej agresji wobec ludzi wierzących. Stajemy w obronie wolności religijnej. Osoby wierzące są coraz częściej nękane i szykanowane. Dochodzi do napaści na kościoły, przerywane są Msze Św., profanowane symbole wiary. Chciejmy się temu przeciwstawić.
 5. W ostatnich dniach wpłynęły dwie ofiary na Kościół: bezimienna 500 zł i z ul. Północnej 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Anna Cieślak - lat 67, Zofia Smolarek – lat 83. Pomódlmy się w ich intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


20 NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 sierpnia 2022 r.

Ofiary składane na tace przeznaczamy na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać!

 

Ogłoszenia parafialne

 1. W poniedziałek – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). W Kolegiacie niedzielny porządek mszy św. Eucharystia w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu przypada 102. Rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. W czasie mszy św. święcimy wianki ziół i kwiatów. Kancelaria Parafialna z racji uroczystości będzie nie czynna.
 2. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania (11:00-15:00) od poniedziałku do piątku.
 3. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 7:00.
 4. W ostatnich dniach wypłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać!
 5. Bardzo dziękujemy Adamowi Gontarzowi za ponad dwutygodniową posługę duszpasterską w naszej parafii. Od dziś, do zakończenia Pieszej Pielgrzymki Łaskiej, pomagał będzie w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Neoprezbiter Kamil Rusak, którego też serdecznie witamy!
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 7. Dziś i w następną niedzielę, pod chórem naszej świątyni, możemy złożyć swój podpis pod projektem zmiany ustawy dotyczącej agresji wobec ludzi wierzących. Składając swój podpis stajemy w obronie wolności religijnej. Tak Katolików, jak i protestantów, czy np. wyznawców judaizmu. Dziś osoby wierzące są coraz częściej nękane i szykanowane. Dochodzi do napaści na kościoły, przerywane są Msze Św., profanowane symbole wiary. Procesje czy nabożeństwa spotykają się z atakami bezkarnego barbarzyństwa. Liczba ataków na chrześcijan w Polsce wzrosła w ostatnich latach ze 169 do 2435 przypadków. Składając swój podpis możemy się temu przeciwstawić. Więcej informacji na ulotkach pod chórem.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Maria Studzińska – lat 67. Pomódlmy się w jej intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 sierpnia 2022 r.

Ofiary składane na tace z racji I Niedzieli miesiąca przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać!

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 2. Od jutra, w Kancelarii Parafialnej, rozpoczynają się zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej.
 3. Przypominamy, że w sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. 9 sierpnia (wtorek) w godzinach popołudniowych przyjdą pielgrzymi z Ziemi Lubawskiej, 10 sierpnia (środa) przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej, zaś 13 sierpnia (sobota) w porze obiadu przyjadą na rowerach pielgrzymi z Golubia Dobrzynia. Po raz pierwszy 21 sierpnia będzie przy naszej Kolegiacie nocowała Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiegoprowadzona przez ks. Gabriela Kołodzieja. Wieczorem pielgrzymi będą mieli w Kolegiacie nabożeństwo pokutne.
 4. Dla pielgrzymów z Płocka obiad przygotowuje wojsko. Tradycyjnie prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu.
 5. W sobotę przypada 13 dzień sierpnia, czyli Dzień Fatimski. O godz. 17:00 modlitwa różańcowa a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą MB Fatimskiej.
 6. W niedzielę za tydzień swoją ofiarą na tacę będziemy mogli wesprzeć budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 7. W poniedziałek – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Msza św. w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów.
 8. Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Wypełnione wyprawką szkolną torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji od alkoholu.
 10. Jeszcze przez tydzień, w kaplicy Św. Anny prezentowana jest wystawa pod tytułem: '600-lat rzemiosła w Łasku'.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Andrzej Nowak – lat 74. Pomódlmy się w jego intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 lipca 2022 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Wypełnione wyprawką szkolną torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 2. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji od alkoholu.
 3. W sobotę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo w piątek o godz. 17:40. W sobotę nabożeństwo po mszy o godz. 7:00. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 5. Władze naszego miasta zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 78. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w dzielnicy Kolumna. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się piknik rodzinny.
 6. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 42 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się od poniedziałku - 8 sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 7. Dziś wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
 8. W miesiącu sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. Wiemy, że 2 sierpnia w porze obiadu zatrzymają się przy Kolegiacie pielgrzymi z Kruszwicy, 9 sierpnia w godzinach popołudniowych przyjdą pielgrzymi z Ziemi Lubawskiej, 10 sierpnia przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej, zaś 13 sierpnia w porze obiadu przyjadą na rowerach pielgrzymi z Golubia Dobrzynia. Po raz pierwszy 21 sierpnia będzie przy naszej Kolegiacie nocowała Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego prowadzona przez ks. Gabriela Kołodzieja. Wieczorem pielgrzymi będą mieli w Kolegiacie nabożeństwo pokutne.
 9. Dla pielgrzymów z Płocka obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 10. W kaplicy Św. Anny prezentowana jest nowa wystawa związana z jubileuszem Łaskiego Rzemiosła. Cech rzemieślniczy jest najstarszą łaską organizacją, istniejącą praktycznie bez przerw od 600 lat. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy '600-lat rzemiosła w Łasku'.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 13. W ostatnich dniach wypłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Piotr Ślesiński – lat 79, Waldemar Wiszniewski – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 lipca 2022 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jutro święto Św. Jakuba Apostoła. We wtorek - 26 lipca, obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. O godz. 18:00 Sumie Odpustowej przewodniczył będzie Ks. porucznik Artur Janczarek, obecny Administrator Parafii Garnizonowej w Łasku. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny.
 2. Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Pod chórem znajdziemy ostatnie torby papierowe z wypisaną instrukcją w jaki sposób możemy obdarować dzieci z uboższych rodzin wyprawką szkolną. Wypełnione torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 3. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 4. Burmistrz Łasku oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 78. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w dzielnicy Kolumna. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się piknik rodzinny.
 5. W niedzielę za tydzień będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W tygodniku Niedzielaznajdziemy tekst zatytułowany: „Święci na szkle”. Artykuł, wzbogacony kilkoma zdjęciami, opisuje fundację nowych witraży w kaplicy św. Anny w Kolegiacie.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Tadeusz Niewczas - lat 92. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.