Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

4 NIEDZIELA ADWENTU - 23 grudnia 2018

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 23 grudnia 2018 r.

 1. Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się w Atlas Arenie 12 stycznia (sobota) 2019 rokuo godz. 18.00. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonia Krzysztoń, Mate.O wraz z Orkiestrą AUKSO. Podczas koncertu będziemy łamać się opłatkiem z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem oraz śpiewać nasze polskie kolędy. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie betlejemwpolsce.pl

Komunikaty PARAFIALNE

 1. W zakrystii naszej świątyni można nabyć cegiełki charytatywne „AMBASADOR MIŁOSIERDZIA” związane z koncertem Betlejem w Polsce. Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany do Łódzkiego Caritas i wesprze pomoc najbardziej potrzebującym osobom.
 2. Jutro przezywamy dzień Wigilii Bożego Narodzenia. KANCELARIA parafialna będzie nieczynna.
  Msza św. poranna o godz. 6:30. PASTERKA tradycyjnie o północy. Rozpoczniemy ją życzeniami i wspólnym przełamaniem się opłatkiem. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na kolędowanie.
 3. W PIERWSZY i DRUGI dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. będziemy sprawowali według porządku niedzielnego.
 4. Bardzo DZIĘKUJEMY za świąteczne życzenia, i za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia w Kolegiacie. Serdeczne podziękowania dla Grupy Świętej Marty, a więc dla Pań, które dbają o porządek i czystość w świątyni. Panu Krzysztofowi Owczarkowi i Panu Andrzejowi Grabowskiemu za ustawienie choinek. Siostrze Marianie oraz Paniom, które pomagały przy ubieraniu choinek dziękujemy za świąteczne dekoracje. Państwu: Urszuli i Marcinowi Pankowskim dziękujemy za ustawienie i wzbogacenie nowymi elementami ruchomej szopki. Dziękujemy także Panu Markowi Dolacie za prace wykonane przez pracowników jego firmy przy podświetleniu tła szopki. Wszystkim serdeczne i szczere Bóg zapłać! Szopka zostanie uruchomiona o północy, przed Pasterką.
 5. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA NA KOŚCIÓŁ: bezimiennie w kwocie 100 zł. Bóg zapłać!
 6. Przypominamy o prasie katolickiej. Pod chórem można jeszcze nabyć stroiki świąteczne. Zostało kilka ostatnich sztuk.

3 NIEDZIELA ADWENTU - 16 grudnia 2018 r.

 1. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.Zaś na godz. 18:00 na Eucharystie z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.
 2. Przypominamy o RORATACH w ostatnim tygodniu tegorocznego adwentu. Dorosłych zapraszamy na godz. 6:30. Dzieci na godz. 7:00.
 3. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie w najbliższy piątek.
 4. Przy wyjściu z Kolegiaty można nabyć przygotowane przez młodzież ze Szkolnych Kół Caritas SIANKO, oraz STROIKI BOŻONARODZENIOWE przygotowane przez Rodziców dzieci ze Scholii dziecięcej. Ofiary za stroiki będą przeznaczone na stroje dla dziecięcej Scholii parafialnej.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA KOŚCIÓŁ: bezimiennie – 50 zł, od Grupy „Nowa Droga” - 150 zł, od chorych z parafii – 150 zł. Bóg zapłać!
 6. Przypominamy o prasie. Jest również nowa partia KALENDARZY z naszej parafii. Dostępne są ostatnie świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.
 7. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na FUNDUSZ OCHRONY MACIERZYŃSTWA im. Stanisławy Leszczyńskiej.

2 NIEDZIELA ADWENTU - 9 GRUDNIA 2018 R.

Komunikaty PARAFIALNE

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, tak licznie zgromadzili się o 12:00 w GODZINIE ŁASKI na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej.
 2. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na RORATY. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś każdego dnia na godz. 7:00.
 3. Trwa coroczna akcja „PODARUJ DZIECKU SERCE”. Przed stallami wystawiona jest choinka z sercami, na których wypisany jest wiek dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zachęcamy do włączenia się w tę akcje i przygotowania paczki dla wybranego dziecka do następnej niedzieli.
 4. W piątek i sobotę młodzież ze szkolnych KÓŁ CARITAS przeprowadziła zbiórkę żywności, słodyczy i artykułów chemicznych w marketach: Netto, Biedronka i Vobiano. Z zebranych artykułów wspomożemy potrzebujące rodziny. Część z nich przekażemy do Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję i wsparli ją swoimi darami.
 5. Powoli kończy się roznoszenie OPŁATKÓW. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i siły aby roznieść opłatki po naszej parafii. Bóg zapłać również za złożone przy tej okazji ofiary.
 6. W czwartek 13 grudnia od godzin porannych chcielibyśmy odwiedzić chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii bądź w kancelarii.
 7. W piątek w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie kościoła w najbliższy piątek.
 9. Dziś w całej Polsce pamiętamy w modlitwie o KOŚCIELE NA WSCHODZIE. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują zarówno kapłani, siostry zakonne jak i wierni świeccy. Otaczajmy ich naszą modlitwą i wesprzyjmy w miarę możliwości ofiarami złożonymi do puszek przy wyjściu z kościoła. Wszystkim osobom dobrej woli składamy wdzięczne: Bóg zapłać!
 10. W miesiącu styczniu przybędzie do naszej parafii Ks. ROMAN WŁASIUK z Łucka na Ukrainie. Ks. Roman będzie nam pomagał w okresie Kolędy. Z tej racji w styczniu poranne msze św. o godz. 6:30 i 7:00 będą sprawowane w koncelebrze (2-3 księży będzie odprawiało msze święte razem). Ponieważ było sporo osób zainteresowanych możliwością odprawienia mszy św. w styczniu dlatego podajemy tę informację i zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 11. Przypominamy o prasie. Pod chórem są do nabycia: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, IDZIEMY i inne czasopisma. Są KALENDARZE z naszej parafii i świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.
 12. W następną niedzielę 16 grudnia można będzie nabyć SIANKO na stół wigilijny oraz STROIKI Bożonarodzeniowe przygotowane przez młodzież.
 13. Bóg zapłać Panu Gabrielowi Szkudlarkowi za KWIATY ofiarowane do kaplicy Matki Bożej, oraz Pani Anicie Wawrzyniak za CHOINKI, które przyozdobią naszą świątynie na Uroczystość Bożego Narodzenia.
 14. Również za tydzień będziemy mogli złożyć do puszek ofiarę na FUNDUSZ OCHRONY MACIERZYŃSTWA im. Stanisławy Leszczyńskiej.
 15. W niedzielę za tydzień zapraszamy na godz. 18:00 na Eucharystie z modlitwą o uzdrowienie.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. W kaplicy św. Anny prezentowana jest WYSTAWA zatytułowana „MOZAIKI”. Są to prace uczniów Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli powstałe w latach 2013-2018 w pracowni rysunku i malarstwa pod kierunkiem Pani Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.
 2. ZAPRASZAMY na kolejny film zatytułowany 'Chleb z nieba'
  W Wigilię w Mediolanie para bezdomnych znajduje w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Para zabiera go do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki... nie widzą dziecka!
  Okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje?
  Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 12 grudnia o godz. 19:00. WSTĘP WOLNY.

1 NIEDZIELA ADWENTU - 2 GRUDNIA 2018 R.

Ogłoszenia Parafialne

Ofiary na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni. Bóg zapłać!

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś na tacę OFIARY na ogrzewanie naszej świątyni.
 2. Rozpoczynamy dziś czas Adwentu. Tego dnia dokonuje się POŚWIĘCENIA LAMPIONÓW I WIEŃCY ADWENTOWYCH. My poświęcimy lampiony i wieńce po ogłoszeniach.
 3. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
 4. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na RORATY. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony. W czasie REKOLEKCJI ADWENTOWYCH dzieci zapraszamy na msze św. o godz. 16:30.
 5. W dzień odpustu parafialnego na mszy św. o godz. 16:30 POŚWIĘCENIE ŁAŃCUSZKÓW I MEDALIKÓW dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 6. Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy w najbliższy czwartek. Porządek Rekolekcji…. (oddzielna niebieska kartka).
 7. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – DZIEŃ PARAFIALNEGO ODPUSTU. Sumę odpustową o godz. 18:00 będzie celebrował Ks. Roman Kurzdym – nasz tegoroczny Rekolekcjonista. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek z racji na rekolekcje nie będzie mszy św. o godz. 15:00.
 8. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie GRUPY MODLITEWNE.
 9. Od następnej niedzieli Adwentu chcemy rozpocząć coroczną akcję „PODARUJ DZIECKU SERCE”. Przy ołtarzu wystawiona będzie choinka z sercami. Na każdym sercu wypisane będą dzieci i młodzież z biednych rodzin. Zachęcamy do włączenia się w tę akcje i przygotowania przez następny tydzień paczki dla wybranego dziecka.
 10. W najbliższy piątek i sobotę młodzież ze szkolnych Kół Caritas będzie przeprowadzała ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI, słodyczy i artykułów chemicznych w marketach: Biedronka, Netto i Vobiano. Z zebranych artykułów częściowo wspomożemy potrzebujące rodziny, natomiast część przekażemy na rzecz Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 11. Od dwóch tygodni Panie i Panowie, oraz Lektorzy z naszej parafii roznoszą OPŁATKI po domach naszych parafian. Każda z osób ma przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 12. W drugą niedzielę (za tydzień) Adwentu w kościołach w Polsce od wielu lat przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na „POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE”. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują zarówno kapłani, siostry zakonne jak i wierni świeccy. Otaczajmy ich naszą modlitwą i wesprzyjmy w miarę możliwości ofiarami. Wszystkim osobom dobrej woli składamy Bóg zapłać!
 13. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 14. Przypominamy o prasie. Pod chórem są do nabycia: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, IDZIEMY i inne czasopisma. Są również KALENDARZE na nowy rok, w tym nowe kalendarze z naszej parafii. Są dostępne świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. ZAPRASZAMY na kolejny film zatytułowany 'Chleb z nieba'
  W Wigilię w Mediolanie para bezdomnych znajduje w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Para zabiera go do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki... nie widzą dziecka!
  Okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje tę różnicę między ludźmi? Jak rozwikłać tę niezwykłą zagadkę i zrozumieć, co sprawia, że jedni mogą go zobaczyć, a inni nie? Jedno jest pewne – malec jest posłańcem prawdy, która musi się rozprzestrzeniać.
  Nowina o pojawieniu się dziecka porusza serca rzeszy osób, w tym takich, które są odpowiedzialne za wiele niesprawiedliwości naszych czasów. Zapewne nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?
  Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 12 grudnia o godz. 19:00. WSTĘP WOLNY.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

 

w Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła

w Łasku

6 - 8 grudnia 2018 r.

 

 

Czwartek – 6 grudnia 2018 r.

 

7:00  Msza św. św. - Roraty z nauką dla wszystkich

9:00  Msza św. z nauką dla wszystkich

10:30 Msza św. z nauką dla wszystkich

 

16:30 Msza św. z nauką dla dzieci

18:00 Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

 

 

Piątek – 7 grudnia 2018 r.

DZIEŃ SPOWIEDZI godz.: 7:00 – 11:00; 16:00 – 18:30

 

7:00   Msza św. św. - Roraty z nauką dla wszystkich

9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10:30  Msza św. z nauką dla wszystkich

 

16:30 Msza św. z nauką dla dzieci

18:00 Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

 

 

Sobota – 8 grudnia 2018 r. - ODPUST - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 

7:00   Msza św. św. - Roraty z nauką dla wszystkich

9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10:30  Msza św. z nauką dla wszystkich

 

16:30  Msza św. z nauką dla dzieci

18:00  Msza św. – SUMA ODPUSTOWA– Zakończenie Rekolekcji

 

 

Rekolekcje poprowadzi ks. Roman Kurzdym – Proboszcz parafii
p.w. Św. Doroty i Św. Jana Chrzciciela w Łodzi Mileszkach.


34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 listopada 2018 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone na tacę OFIARY na utrzymanie WSD w Łodzi.
 2. Dziś z racji na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Od minionego tygodnia Panie i Panowie, oraz Lektorzy z naszej parafii roznoszą OPŁATKI po domach naszych parafian. Każda z osób ma przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na remont salek w domu duszpasterskim.
 4. W tym tygodniu przypada I SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca.
  W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00.
  W niedzielę nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.
  Ofiary tego dnia przeznaczone będą na OGRZEWANIE NASZEJ ŚWIĄTYNI.
 5. W następną niedzielę rozpoczynamy CZAS ADWENTU. Prosimy o przyniesienie do kolegiaty lampionów i wieńcy adwentowych. Na każdej mszy dokonamy ich poświęcenia.
 6. Już dziś zapraszamy w dni powszednie Adwentu na RORATY. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. codziennie będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony.
  Ogłaszamy KONKURS na najładniejszy lampion. Rozstrzygnięcie konkursu w dzień odpustu 8 grudnia na mszy św. o godz. 16:30 – będzie to msza dla dzieci. Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE przeżywać będziemy w dniach: 6-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Roman Kurzdym – Proboszcz Parafii św. Doroty w Mileszkach, w której 31 sierpnia 2015 roku nad ranem wybuchł pożar, w którym doszczętnie spłonął zabytkowy kościół parafialny. Wierni tej parafii do dziś gromadzą się na mszy św. na miejscowym cmentarzu w tymczasowej kaplicy.
  Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia.
 7. W piątek wieczorem, w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani PSYCHOLOG.
 8. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek.
 9. W sobotę 1 grudnia będzie możliwy wspólny wyjazd do Łodzi na Spotkanie TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ Wyższego Seminarium Duchownego. Zapraszamy wszystkich członków tego Towarzystwa. Zbiórka na parkingu przed Kolegiatą o godz. 12:30. W programie: Spotkanie z przełożonymi i klerykami WSD, msza św., zwiedzanie gmachu Seminarium Duchownego oraz poczęstunek. Planowany powrót ok. godz. 19:00. Koszt wyjazdu to 10 zł od osoby. Zapisy na stoliku pod chórem.
 10. Również w sobotę 1 grudnia zapraszamy do budynku duszpasterskiego na ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30 do 19:00. Od godz. 19:00 młodzież, a od godz. 21:00 dorosłych. W programie przewidziane są różne andrzejkowe atrakcje, dobra muzyka dostosowana do wieku uczestników,8 zabawy oraz poczęstunek. Swój udział można zgłaszać do ks. Andrzeja bądź Pana Macieja, naszego organisty.
 11. W niedzielę za tydzień - 2 grudnia zapraszamy do salki przy kancelarii Osoby zapisane na PIELGRZYMKĘ Via Baltica. Spotkanie poprowadzi Prezes Biura Frater wraz z Pilotką wyjeżdżającą z naszą grupą. Na godzinę 19:00 zapraszamy zapisane na liście pierwsze 50 osób. Drugie 50 osób zapraszamy na godz. 19:45. Nie dysponujemy tak dużą salą aby 100 osób mogło spotkać się o jednej godzinie.
 12. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej oraz KALENDARZY na 2019 rok. Są już do nabycia ŚWIECE Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kalendarze z Kolegiatą będą dostępne od następnej niedzieli.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 listopada 2018 r.

Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. WITALIJ KWAPISZ z Ukrainy. Przez całą niedzielę ks. Witalij będzie głosił słowo Boże, a po mszach świętych będzie zbierał ofiary na wybudowanie salek katechetycznych dla dzieci i młodzieży w parafii gdzie pracuje. W miarę swoich możliwości chciejmy wspomóc tę inicjatywę.

Ofiary dziś zebrane na tacę zostaną przeznaczone są na Dom Opieki „Pomocna Dłoń”CARITAS Archidiecezji Łódzkiej w miejscowości Kaszewice niedaleko Bełchatowa. Dom ten będzie służył osobom starszym, potrzebującym opieki i życzliwej troski w jesieni ich życia z terenu naszej Archidiecezji.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 18 listopada 2018 r.

 1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest zarazem Świętem Akcji Katolickiej. Uroczyste obchody odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w przeddzień w sobotę
  24 listopada.Mszy św. o godz. 18.00przewodniczyć będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Poprzedzi ją wykład o godz. 17.00 prof. dra hab. Mariana Drozdowskiego, historyka PAN z Warszawy nt. „Narodziny niepodległości w Łodzi”.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś obchodzimy II ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH ustanowiony przez Papieża Franciszka. Pamiętamy o modlitwie za ubogich i potrzebujących. Chciejmy świadczyć im w duchu chrześcijańskiej miłości wszelką potrzebna pomoc. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zechcieli podzielić się jedzeniem i chemią domową z ubogimi, biorąc udział w akcji Caritas. Na godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w intencji ubogich.
 2. W czasie mszy św. o godz. 9:00 zostaną (zostały) poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny. W najbliższych dniach Panie i Panowie, oraz Lektorzy z naszej parafii rozpoczną roznoszenie opłatków. Każda z osób będzie miała przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na prace przy budynku duszpasterskim.
 3. W ostatnich tygodniach zostało założone ogrzewanie w we wszystkich salkach przy kancelarii. Dotychczas tylko jedna salka była ogrzewana. Ostatnia z salek, największa sala przy garażach, została całkowicie odremontowana. Ściany i sufit pomalowano, zainstalowano nowe oświetlenie i wyposażono w stoły i krzesełka. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pracowali przy remoncie salki, oraz Paniom, które razem z siostrą Marianą salkę wysprzątały.
 4. W środę Ofiarowanie NMP, zaś w czwartek wspomnienie Św. CECYLII patronki organistów i chórów kościelnych. Najbliższa niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. OFIARY złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi.
 5. W piątek wieczorem, w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani PSYCHOLOG.
 6. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek.
 7. W minionym tygodniu zostało uruchomione OGRZEWANIE naszej świątyni.
 8. W sobotę 1 grudnia będzie możliwy wspólny wyjazd do Łodzi na Spotkanie TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ Wyższego Seminarium Duchownego. Zapraszamy wszystkich członków tego Towarzystwa. Zbiórka na parkingu przed Kolegiatą o godz. 12:30. W programie: Spotkanie z przełożonymi i klerykami WSD, msza św., zwiedzanie gmachu Seminarium Duchownego oraz poczęstunek. Planowany powrót ok. godz. 19:00. Koszt wyjazdu to 10 zł od osoby. Zapisy na stoliku pod chórem.
 9. W niedzielę 2 grudnia zapraszamy do salki przy kancelarii Osoby zapisane na PIELGRZYMKĘ Via Baltica. Spotkanie poprowadzi Prezes Biura Frater wraz z Pilotką wyjeżdżającą z naszą grupą. Na godzinę 19:00 zapraszamy zapisane na liście pierwsze 50 osób. Drugie 50 osób zapraszamy na godz. 19:45. Nie dysponujemy tak dużą salą aby 100 osób mogło spotkać się o jednej godzinie.
 10. WYPOMINKI za zmarłych można jeszcze zgłaszać w dni powszednie w kancelarii.
 11. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej oraz KALENDARZY na 2019 rok. Są już do nabycia ŚWIECE Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kalendarze z Kolegiatą będą dostępne od następnej niedzieli.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną we wnętrzu Kolegiaty wystawą „Malowany Łask na 100-lecie niepodległości”
 2. Dziś zapraszamy na koncert, którym chcemy przedłużyć radość obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wieczorem o godz. 19:00 wystąpią w Kolegiacie Łaskiej: Chór pod przewodnictwem Olgi Maroszek oraz Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera. Koncert zatytułowany: PERŁY BAROKU poprowadzi Pani Krystyna Pietranek Kulis.

32 niedziela zwykła - 11 listopada 2018 r.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 11 listopada 2018 r. 

 1. II Światowy Dzień Ubogichobchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tym dniu ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na Dom Opieki „Pomocna Dłoń”CARITAS Archidiecezji Łódzkiej w miejscowości Kaszewice niedaleko Bełchatowa. Dom ten będzie służył osobom starszym, potrzebującym opieki i życzliwej troski w jesieni ich życia z terenu naszej Archidiecezji.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Gmina Łask wraz z Powiatem Łaskim oraz 32 Bazą Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Dziś w Kolegiacie uroczysta msza św. o godz.15:00. Następnie przemarsz na plac 11 Listopada, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Wieczorem, w Łaskim Domu Kultury, o godz. 18:00 spektakl teatralny zatytułowany: „Kufer pamięci narodowej...”
 2. Dziś 11 listopada obchodzimy również DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Modlimy się za prześladowanych, a wychodząc z Kościoła będziemy mogli wesprzeć ich swoją ofiarą do puszek.
 3. 12 listopada, w poniedziałek, KANCELARIA parafialna będzie NIECZYNNA.
 4. W najbliższy czwartek 15 listopada o godz. 12:00 Księża KANONICY KAPITUŁY ŁASKIEJ odprawią msze św. za zmarłych Biskupów i Kanoników naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek po mszy wieczornej i nabożeństwie zapraszamy na spotkanie GRUPY MODLITEWNE.
 6. Pod chórem można pobrać papierową torbę tzw. 'TYTKĘ CHARYTATYWNĄ'. Jedzenie lub chemię gospodarczą czy artykuły higieniczne można włożyć do pobranej torby i przynieść w niedzielę 18 listopada do kościoła. Wszystkie dary przekażemy najuboższym osobom z naszej parafii.
 7. W niedzielę 18 listopada przybędzie do nas z Ukrainy ks. WITALIJ KWAPISZ. Przez całą niedzielę będzie głosił słowo Boże, a po mszach świętych będzie zbierał ofiary na wybudowanie salek katechetycznych dla dzieci i młodzieży w parafii gdzie pracuje. W miarę swoich możliwości chciejmy wspomóc tę inicjatywę.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ od chorych z terenu parafii -70 zł, oraz bezimiennie od trzech ofiarodawców w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. WYPOMINKI za zmarłych można jeszcze zgłaszać w dni powszednie w kancelarii.
 10. Miejsca na wiosenną PIELGRZYMKĘ organizowaną przez naszą parafię zostały wyczerpane. Prosimy o zgłaszanie się do końca tego tygodnia do kancelarii parafialnej zapisane osoby, które nie wpłaciły zaliczki. Brak wpłaty zaliczki będzie skutkował usunięcie z listy uczestników.
 11. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej oraz KALENDARZY na 2019 rok. Są już do nabycia ŚWIECE Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną we wnętrzu Kolegiaty wystawą „Malowany Łask na 100-lecie niepodległości”
 2. Zapraszamy na kolejny film z cyklu 'FILM Z KRZYŻYKIEM' w środę 14 listopada na godz. 19:00 do sali widowiskowej ŁDK. Mam przyjaciół w niebie' to niezwykła włoska komedia, szalenie zabawna, pełna humoru sytuacyjnego, a równocześnie ciepła, obok szczerego śmiechu wywołująca wzruszenie i dobre emocje.
  Felice Castriota, lubiący luksusowe życie księgowy, popada w poważne kłopoty. Przyłapany przez władze na oszustwach świadczonych mafii dostaje wybór: więzienie lub zeznawanie jako świadek koronny. Castriota przyjmuje propozycję sądu i trafia do „bezpiecznej kryjówki”; kościelnego szpitala dla osób niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Przyzwyczajony do wygody, musi podjąć opiekę nad pacjentami i zrozumieć ich dziwne zachowania. Widzowie z uśmiechem towarzyszą zmaganiom Felice z nowym wyzwaniem. Z sympatią zaś, gdy stopniowo przełamuje niechęć, strach, zaprzyjaźnia się z podopiecznym Antonio i… postanawia zorganizować spektakl teatralny, w którym wystąpią pacjenci ośrodka. Gdy wydaje się, że wszystko idzie dobrze, przeszłość powraca…
  „Mam przyjaciół w niebie” to więcej niż komedia. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także… stracie.
 3. Zapraszamy na koncert, którym chcemy przedłużyć radość obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 18 listopada wieczorem wystąpią w Kolegiacie Łaskiej: Chór pod przewodnictwem Olgi Maroszek oraz Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera. Koncert zatytułowany: PERŁY BAROKU poprowadzi Pani Krystyna Pietranek Kulis.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 listopada 2018 r.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 4 listopada 2018 r. 

 1. Zgodnie ze swoim statutem Kanonicy Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej będą sprawować
  w Bazylice Archikatedralnej Mszę św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły w środę7 listopada o godz. 12.00. Po Mszy św. w krypcie biskupów łódzkich odbędą się modlitwy w intencji wszystkich zmarłych biskupów.
 2. W Święto Niepodległości(11 listopada)o godz. 9.30 w Archikatedrze Łódzkiejodprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiegow intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie. Niech w tym dniu połączy nas wspólne dziękczynienie za dobro, któremu na imię Polska.
 3. II Światowy Dzień Ubogichobchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tegorocznym Orędziu Papież Franciszek napisał: „W ubiegłym roku w wielu diecezjach to doświadczenie wzbogaciło obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Wielu odnalazło ciepło domu, radość świątecznego posiłku i solidarność tych, którzy zechcieli podzielić się stołem w prosty i braterski sposób.” Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary posłużą do przygotowania wspólnego posiłku i spotkania dla najuboższych w parafii.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone dziśofiary na OGRZEWANIE ŚWIĄTYNIw sezonie zimowym. Bóg zapłać!
 2. Jutro na godz. 19:00 zapraszamy na comiesięczne SPOTKANIE RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Spotkanie w salce w budynku plebanii.
 3. W minionym tygodniu wpłynęła na KOŚCIÓŁ OFIARA od Nadleśnictwa Łask Kolumna w kwocie 3000 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 4. WYPOMINKI za zmarłych można jeszcze zgłaszać w dni powszednie w kancelarii.
 5. W piątek o godz. 15:00 MSZA ŚW. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość osobistej adoracji do godz. 18:00.
 6. W piątek wieczorem, w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani PSYCHOLOG.
 7. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek.
 8. W następną niedzielę - 11 listopadaprzypada 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę.
  Gmina łask wraz z Powiatem Łaskim oraz 32 Bazą Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w uroczystych obchodach, które rozpoczną się imprezami towarzyszącymi już w piątek(09.11.2018 r.) o godz. 15:30 w ŁDK i potrwają przez 3 kolejne dni. Rozpoczęcie głównych obchodów w niedzielę - 11 listopada mszą św. w Kolegiacie o godz.15:00. Następnie zebrani goście udadzą się na plac 11 Listopada, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Wieczorem, w Łaskim Domu Kultury, o godz. 18:00 spektakl teatralny zatytułowany: „Kufer pamięci narodowej...”
 9. Za tydzień - 11 listopada obchodzimy również DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Będziemy się modlić za prześladowanych, a wychodząc z Kościoła będziemy mogli wesprzeć ich swoją ofiarą do puszek.
 10. W czwartek 15 listopada o godz. 12:00 Księża KANONICY KAPITUŁY ŁASKIEJ odprawią msze św. za zmarłych Biskupów i Kanoników naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Zostało kilka ostatnich miejsc na PIELGRZYMKĘ organizowaną przez naszą parafię na wiosnę 2019 r. W weekend majowy odwiedzimy Szawle, Rygę Sztokholm, Helsinki, Sankt Petersburg, Talin, Wilno. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej wszystkie osoby z listy rezerwoweji dokonanie wpłaty zaliczki. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 12. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej oraz KALENDARZY na 2019 rok.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś po mszy wieczornej, na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Patriotyczny z racji 100-lecia odzyskania niepodległości w wykonaniu Chóru Cantaboscoi Zespołu Kolorowe laurkipod kierunkiem pani Laury Banackiej Sołek. Koncert nosi tytuł: DZIĘKUJEMY.
 2. Już dziś zapraszamy na koncert, którym chcemy przedłużyć radość obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 18 listopada wieczorem wystąpią w Kolegiacie Łaskiej: Chór pod przewodnictwem Olgi Maroszek oraz Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera. Koncert zatytułowany: PERŁY BAROKU poprowadzi Pani Krystyna Pietranek Kulis.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - Rocznica poświęcenia kościoła

28 października 2018 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Ostatnie już w październiku NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dla dorosłych i dzieci codziennie o godz. 17:15. Dziś o 17:30.
 2. W najbliższy czwartek przeżywamy Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy tradycyjna procesja, w czasie której będziemy modlili się w intencji zmarłych. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. 2 listopada – Dzień Zaduszny, WSPOMNIENIE WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy na cmentarzu o godz. 10:30 i 12:00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ miesiąca. W piątek spowiedź w czasie mszy świętych. Nie będzie mszy św. o godz. 15:00.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły na KOŚCIÓŁ OFIARY: bezimienni łącznie w kwocie 460 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. WYPOMINKI za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Dziś, w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy.
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętychna cmentarzu klerycy będą zbierali ofiary na utrzymanie WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO w Łodzi. Nie mijajmy ich obojętnie.
 8. Towarzystwo Ziemi łaskiej podobnie jak w roku ubiegłym, zamierza przeprowadzić KWESTĘ NA ODNOWĘ i restaurację GROBÓW łaskiej nekropolii. W Uroczystość Wszystkich Świętych, od godz. 9:00 do 17:00, w sześciu oznakowanych punktach na cmentarzu, członkowie Towarzystwa i wolontariusze zbierać będą do puszek datki. Wysokość pozyskanych środków wyznaczy zakres podjętych prac remontowych.
  W imieniu Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łaskiej serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 9. Ponownie zapraszamy na PIELGRZYMKĘ organizowaną przez naszą parafię na wiosnę 2019 r. W weekend majowy odwiedzimy Szawle, Rygę Sztokholm, Helsinki, Sankt Petersburg, Talin, Wilno. Ponieważ jest bardzo duże zainteresowanie ww. wyjazdem grupa została powiększona do 95 osób. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej wszystkie osoby z listy rezerwoweji dokonanie wpłaty zaliczki. Na dziś pozostaje jeszcze 20 miejsc wolnych, więc jeśli jeszcze ktoś chciałby wyjechać prosimy jak najszybciej podjąć decyzję i zapisać się w kancelarii.
 10. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej oraz KALENDARZY na 2019 rok.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ z Adamem Wyrzykowskim, założycielem Fundacji Viva Cristo Rey. Adam jest zawodowym mistrzem Polski młodzieży w kickboxingu, zajmuje się finansami, doradztwem podatkowym. Nasz Gość przekona nas, że w naszym życiu nie ma przypadków, życie jest jak Boskie puzzle. Dostajemy od Boga małe elementy układanki, lecz nie widzimy od razu całego obrazu. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów OSIEMNASTKA o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. (ok. 19:00) rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem. ZAPRASZAMY
 2. Zapraszamy w Wigilię Wszystkich Świętych 31 października o godz. 20:00 na 'NOC ŚWIĘTYCH'. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem 'Śladami Świętych'. To nawiązanie do słów papieża Franciszka, który podczas Światowych Dni Młodzieży wezwał, by 'zejść z kanapy, założyć wyczynowe buty i wędrować po śladach świętych'. Bądź z nami tego wieczoru, Święci wskażą Ci drogę do Boga.
 3. Za tydzień w niedzielę po mszy wieczornej, na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Patriotyczny z racji 100-lecia odzyskania niepodległości w wykonaniu Chóru Cantaboscoi Zespołu Kolorowe laurkipod kierunkiem pani Laury Banackiej Sołek. Koncert nosi tytuł: DZIĘKUJEMY.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

21 października 2018 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIA.
 2. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dla dorosłych i dzieci codziennie o godz. 17:15, w niedzielę o 17:30.
 3. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje PANI PSYCHOLOG.
 4. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły na KOŚCIÓŁ OFIARY: bezimienni 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. W Kancelarii parafialnej można zamawiać WYPOMINKI na następny rok.
 7. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej oraz KALENDARZY na 2019 rok.

Centrum Idei ku HumanizmowI

 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ w niedzielę 28 października z Adamem Wyrzykowskim, założycielem Fundacji Viva Cristo Rey. Adam jest zawodowym mistrzem Polski młodzieży w kickboxingu, zajmuje się finansami, doradztwem podatkowym. Nasz Gość przekona nas, że w naszym życiu nie ma przypadków, życie jest jak Boskie puzzle. Dostajemy od Boga małe elementy układanki, lecz nie widzimy od razu całego obrazu. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów OSIEMNASTKA o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. (ok. 19:00) rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem. ZAPRASZAMY
 2. Zapraszamy w Wigilię Wszystkich Świętych 31 października o godz. 20:00 na 'NOC ŚWIĘTYCH'. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem 'Śladami Świętych'. To nawiązanie do słów papieża Franciszka, który podczas Światowych Dni Młodzieży wezwał, by 'zejść z kanapy, założyć wyczynowe buty i wędrować po śladach świętych'. Bądź z nami tego wieczoru, Święci wskażą Ci drogę do Boga.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.