Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 10 marca 2019 r. 

 1. W 6. rocznicę wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową w środę13 marca o godz. 18.00w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Papieża Franciszka, której przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.
 2. Dnia 15 marca 2019 r. zostanie zakończona możliwość wypełnianiaankietyzwiązanej z Synodem Archidiecezji Łódzkiej.Zachęcamy jeszcze do jej wypełnienia. Po zamknięciu ankiety rozpocznie się proces jej analizy naukowej.
 3. II niedziela Wielkiego Postu, zwanaAd Gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazjiza tydzieńw całej Polsce zbierane będą ofiary do puszekprzeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
 4. Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas w Drzewocinachzaprasza na turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Terminy, koszt udziału oraz szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i ulotkach. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie i osobiście w siedzibie Caritas przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi.
 5. Arena Rodzinodbędzie się 12 kwietnia2019 roku w Atlas Areniew Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Program spotkania:
 • 17.00-17.45 – powierzenie dzieci w wieku 7-12 lat pod opiekę odpowiedzialnych osób,
 • 18.00 – rozpoczęcie spotkania,
 • 20.45 – odebranie dzieci przez rodziców z płyty głównej,
 • 21.00 – rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, której trasa będzie przebiegała z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi.
  Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). Prosimy o zgłaszanie się przez formularz zgłoszeniowy na stronach www.csr.org.pllub www.archidiecezja.lodz.pl, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy dzieci w wieku 7-12 lat i chcemy je oddać pod opiekę odpowiedzialnych osób na czas spotkania. Dzieci przed 7 i po 12 roku życia zabieramy na płytę główną. Prosimy również o przesłanie swoich zdjęć rodzinnych w celu wykonania z nich prezentacji, która będzie pokazywana podczas spotkania na adres arenarodzin@csr.org.pl

 Ogłoszenia parafialne

 1. RODZICÓW młodzieży przygotowującej się do BIERZMOWANIA zapraszamy w środę na godz. 18:30 na spotkanie w Kolegiacie.
 2. Przypominamy o NABOŻEŃSTWACH DROGI KRZYŻOWEJ w piątki Wielkiego Postu. O godz. 16:00 dla dzieci, o 17:15 dla dorosłych, o godz. 19:00 dla młodzieży.
 3. W niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI o godz. 17:15.
 4. RODZICÓW dzieci przeżywających w tym roku ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. zapraszamy w niedzielę za tydzień na godz. 10:30 na msze św. i krótkie spotkanie w Kolegiacie.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: 500 zł od parafianki z Łopatek, 100 zł od pielgrzymów. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.
 7. UWAGA! MISJE MIŁOSIERDZIA rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 6 kwietnia Mszą św., w czasie której zostaną rozesłani tzw. EWANGELIZATORZY. Wysłani po dwie osoby odwiedzą domy parafian, którzy zechcą ich do siebie zaprosić. Celem takiej wizyty jest modlitwa w domu konkretnej rodziny bądź osoby. Modlitwa ta ma dotknąć ważnych spraw, którymi żyją domownicy. Zachęcamy aby zaprosić do siebie Ewangelizatorów posłanych z parafii. Każda osoba, delegowana do modlitwy będzie miała upoważnienie i identyfikator z parafii. Zaineresowane modlitwą w swoim domu rodziny i indywidualne osoby prosimy o podanie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej adresu i numeru telefonu do kontaktu. Odwiedziny w domach odbędą się w sobotę 6 kwietnia.
 8. W drugim dniu Misji – w niedzielę 7 kwietnia, zapraszamy małżeństwa do indywidualnej MODLITWY MAŁŻONKÓW przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Modlitwa będzie odbywała się w 2 salach Domu Duszpasterskiego. W obu salach od godz. 12:00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Każde małżeństwo będzie mogło Adorować Pana Jezusa przez 30 minut. Wszyscy zainteresowani małżonkowie otrzymają przygotowane pomoce do modlitwy. Zachęcamy gorąco wszystkie małżeństwa sakramentalnedo wzięcia udziału w Adoracji Pana Jezusa. Również w tym przypadku prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź kancelarii celem zapisania się na listę adoracji.
 9. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.

8 Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 3 marca 2019 r. 

 1. W dniu dzisiejszym (3 marca) rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. W tym czasie podejmiemy temat wychowania w niezależności od wszystkiego co szkodzi i co oddala od szczęścia, aby młodzież wzrastała w miłości i wolności dzieci Bożych.
 2. Dnia 15 marca 2019 r. zostanie zakończona możliwość wypełniania ankietyzwiązanej z Synodem Archidiecezji Łódzkiej.Zachęcamy jeszcze do jej wypełnienia. Po zamknięciu ankiety rozpocznie się proces jej analizy naukowej. Przypominamy, że ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
 3. Wspólnota Domowego Kościołazaprasza na konferencję: „Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary…”, która odbędzie się 6 kwietnia 2019 r.w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi w godz. 9.00-13.30. Temat podejmą Ks. Abp Grzegorz Ryś i terapeuci: Monika i dn Marcin Gajdowie. Zapisy do 30 marcana stronie łódzkiej Oazy (www.lodz.oaza.pl).

Ogłoszenia parafialne

 1. Jutro - 4 marca, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy RODZICÓW dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I KOMUNII Świętej, na spotkanie do salki przy garażach. O godz. 18:00 Spotkanie Organizacyjne rodziców z siostrą Martą. Następnie Spotkanie Formacyjne.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy WIELKI POST. Zapraszamy w ŚRODĘ POPIELCOWĄ na msze św. z obrzęd posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Po każdej mszy św. zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritasw Archidiecezji Łódzkiej.
  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.
 3. W ŚRODĘ jak zwykle o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja, śpiew Godzinek do NMP, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Msza św. przy głównym ołtarzu.
  Po Mszy zapraszamy na Spotkanie Formacyjne GRUPY MODLITEWNE.
 4. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU MSZA ŚW. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. Po wieczornej mszy Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 6. 2 marca – w sobotę o 19:00 w salce przy garażach rozpocznie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie kontynuowany przez 6 kolejnych sobót Wielkiego Postu. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź Kancelarii Parafialnej i zapisanie na listę uczestników.
 7. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI o godz. 17:15.
 8. Jutro rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla MATURZYSTÓW i UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁY ZAWODOWE w Dekanacie Łaskim. Zajęcia rekolekcyjne będą odbywały się w godz. 9:30-13:15. Rekolekcje poprowadzi o. Marcin Kowalewski – Klaretyn.
  Wesprzyjmy Ojca Rekolekcjonistę i młodzież swoją modlitwą.
 9. W tym roku w naszej parafii przeżywać będziemy MISJE MIŁOSIERDZIA. Rozpoczną się w sobotę 6 kwietnia, zakończą w czwartek 11 kwietnia.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:30 POŚWIĘCENIE MODLITEWNIKÓW dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 11. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 12. Pod chórem można nabyć aktualną PRASĘ katolicką oraz nowe pozycje książkowe z literatury duchowej.

 Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Tym razem przybędzie do nas z Krakowa Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski. Ks. Tadeusz to wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w czasach PRL-u, historyk Kościoła, uczestnik i organizator wielu konwojów humanitarnych. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów „OSIEMNASTKA”. Bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem.
 2. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest fotograficzna wystawa autorstwa Witolda Stawskiegozatytułowana „GRUZJA”.

7 Niedziela Zwykła - 24 lutego 2019 r.

głoszenia Parafialne

 1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ miesiąca. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo I piątkowe przed mszą św. wieczorną. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po porannej mszy o godz. 7:00.
 2. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 3. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 4. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Narodowego DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13:00 na Placu 11 Listopada.
 5. W dniach 4-6 marca w Łaskim Domu Kultury odbędą się REKOLEKCJE DLA MATURZYSTÓW i UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH ZASADNICZE SZKOŁY ZAWODOWE w DEKANACIE ŁASKIM. Zajęcia rekolekcyjne będą odbywały się w godz. 9:30-13:15. Rekolekcje poprowadzi o. Marcin Kowalewski – Klaretyn.
 6. W okresie Wielkiego Postu, tradycyjnie dla naszej parafii, będzie przeprowadzony KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej.
 7. Ogłoszenie z Centrum Służby Rodziniez Łodzi: Wskutek zmian w prawie emeryci i renciści mogą łatwiej czynić dobro.By przekazać 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego nie muszą już wypełniać skomplikowanych druków. Wystarczy wypełnić proste oświadczenie o nazwie PIT-OP a następnie dostarczyć je do swojego Urzędu Skarbowego przed końcem kwietnia. Druk PIT-OP jest do wzięcia ze stojaka z ulotkami pod chórem. Twój PIT-OP może pomóc dzieciom z Fundacji Służby Rodzinie ,,Nadzieja', która wspiera in.Dom Samotnej Matki w Łodzi.
 8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodziniew Łaskuposzukuje KANDYDATÓW na RODZICÓW ZASTĘPCZYCH. Istotą rodziny zastępczej jest zapewnienie opieki dzieciom, które są pozbawione wsparcia ze strony rodziców biologicznych. Do takich sytuacji dochodzi coraz częściej a powody bywają bardzo różne. Dla dzieci traumą jest już sytuacja odebrania z rodzinnego domu. Coraz częściej niestety trafiają one do domu dziecka, ponieważ brakuje rodzin zastępczych.
  Rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna. W czasie sprawowanej opieki można liczyć na wsparcie finansowe oraz specjalistyczną pomoc 
  w zakresie rozwiązywania bieżących trudności. 
  Dla osób, które z różnych względów nie mogą zostać rodziną zastępczą, alternatywą 
  jest forma rodziny zaprzyjaźnionej. 
  W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących możliwości pełnienia 
  funkcji rodziny zastępczej oraz zaprzyjaźnionej, zapraszamy do siedziby Centrum: Łask, ul. 9 Maja 33. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami zawartymi 
  w ulotkach, które znajdują się na stojaku pod chórem (kartki koloru żółtego).
 9. Pod chórem można nabyć aktualną PRASĘ katolicką oraz nowe pozycje książkowe z literatury duchowej.

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

 1. Dziś po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ z Michałem i Piotrem – Youtuberami, którzy opowiedzą o swojej twórczości w internecie; o tym jak świadczą o Panu Bogu wśród młodych ludzi oraz o tym, że Bóg ma poczucie humoru.
 2. Również za tydzień w niedzielę 3 marca odbędzie się spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Tym razem przybędzie do nas z Krakowa Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski.
  Tadeusz to wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w czasach PRL-u, historyk Kościoła, uczestnik i organizator wielu konwojów humanitarnych. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów „OSIEMNASTKA”. Bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem.
 3. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest fotograficzna wystawa autorstwa Witolda Stawskiegozatytułowana „GRUZJA”.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 luty 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.
 2. Grupa wyjeżdżająca na ZIMOWISKA do WIERCHOMLI spotyka się jutro na mszy św. godz. 7:00. Dopiero po mszy św. pod Kolegiatę podstawiony będzie autokar, którym wszyscy razem wyjadą w góry.
 3. Również jutro po wieczornej mszy św. spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: Ryszard Groblewski – 50 zł, bezimiennie – 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 7. Wszystkie osoby zaangażowane w GRUPY MODLITEWNE oraz ODNOWĘ W DUCHU ŚWIĘTYM zapraszamy W najbliższą sobotę 23 lutego na godz. 10:00 na spotkanie z o. Remigiuszem Recławem – Misjonarzem, który poprowadzi nasze parafialne Misje Miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się w sali przy garażachi potrwa ok 2-3 godziny.
 8. W parafii św. Mateusza w Pabianicach 3 marca 2019 r. (niedziela) odbędzie się spotkanie z misjonarką z USA - MARIĄ VADIĄ.Przedstawiciele Wspólnoty Dobrego Pasterza z parafii św. Mateusza goszczą dzisiaj u nas udzielając, przy wyjściu z kościoła, bliższych informacji na temat „Niedzieli z misjonarką.
 9. Pod chórem można nabyć PRASĘ katolicką.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 luty 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 10 lutego 2019 r. 

 1. W poniedziałek 11 lutego 2019 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00
  w Bazylice ArchikatedralnejMszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył
  Ks. Bp Marek Marczak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
 2. Ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyznodbędzie się w sobotę 16 lutego o godz. 11.00w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi (ul. Gogola 12). W programie: modlitwa różańcowa, konferencje, praca w grupach, Eucharystia oraz świadectwa.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców (lub opiekunów) dzieci jadących na ZIMOWISKA do Wierchomli Wielkiej.
 2. Jutro - 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzili XXVII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Chorych z naszej parafii zapraszamy na msze św. o godz. 9:00. Razem będziemy się modlili w ich intencji. Podczas liturgii zostanie udzielony Sakrament Chorych. Pomóżmy chorym w dotarciu do świątyni.
 3. Jutro wyjątkowo nie odbędzie się spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 5. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 6. W niedzielę za tydzień o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.
 7. Zachęcamy do udziału w KURSIE ALPHA. Jest to cykl 10 spotkań, w czasie których poruszane są najważniejsze prawdy chrześcijańskiej wiary. Jest to dobre miejsce zarówno dla osób zagubionych w wierze, czy nawet niewierzących, jak i dla tych, którzy chcieliby swoją wiarę pogłębić. Najbliższe spotkanie we wtorek o godz. 19:00 w Domu Magnificatw Łasku-Kolumnie, przy ul. Swojskiej 4. Zgłoszenia i informacje u ks. Andrzeja.
 8. Pod chórem można nabyć PRASĘ katolicką.

DEKRET ARCYBISKUPA i KOMUNIKAT

Łódź, dnia 25 stycznia 2019 roku

Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła

Abp – 5.5 – 54/19

 

Dekret

 

 

„Diakoni uczestniczą w specjalny sposób w posłaniu i łasce Chrystusa. Sakrament święceń naznacza ich pieczęcią (charakterem), której nikt nie może usunąć. Upodabnia ich do Chrystusa, który stał się diakonem, to znaczy sługą wszystkich.” (KKK 1570).

W ślad za ustawodawstwem Kościoła powszechnego i sugestią II Polskiego Synodu Plenarnego oraz zgodnie z decyzją Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 20 czerwca 2001 roku o wprowadzenia w Polsce diakonatu stałego, na mocy przysługujących mi uprawnień (Wytyczne KEP, nr 33), po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej i Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, niniejszym wprowadzam w Archidiecezji Łódzkiej z dniem 25 stycznia 2019 roku diakonat stały i jednocześnie
z tym samym dniem powołuję Ośrodek Formacji Diakonów Stałych z siedzibą w moim domu w Łodzi przy ulicy Księdza Ignacego Skorupki 1.

Nabór kandydatów rozpoczyna się z dniem ogłoszenia Dekretu.

Działalność formacyjna Ośrodka ma być prowadzona zgodnie z przepisami dokumentu: Wytyczne dotyczące formacji, życia i posługi diakonów stałych w Polsceprzyjętego na 324. sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie w dniach 21-22 października 2003 roku
i zatwierdzonego przez Kongregację Wychowania Katolickiego dekretem z dnia 22 stycznia 2004 roku (Prot. N. 125/2004/4) i rozpocznie się z dniem, w którym Kościół czyta opis ustanowienia pierwszych diakonów, to jest w drugą sobotę okresu Wielkanocnego przypadającą w tym roku 4 maja.

Niniejszy Dekret wchodzi w życie z dniem podpisania i należy go odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Łódzkiej w niedzielę 3 lutego bieżącego roku.

 

Dan w Łodzi dnia 25 stycznia 2019 roku, w Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła.

 

 

 

             Ks. prałat Zbigniew Tracz                                        XGrzegorz Ryś

                  Kanclerz Kurii                                      Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

 

  

 

Komunikat

w sprawie naboru w archidiecezji łódzkiej do diakonatu stałego

do odczytania we wszystkich kościołach i kaplicach w niedzielę 3 lutego 2019 roku

 

 

Zgodnie w Dekretem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego z dnia 25 stycznia br. rozpoczął się nabór kandydatów do diakonatu stałego.

 

Mężczyzna pragnący rozpocząć formację powinien podjąć następujące działanie:

 

 1. Zgłasza się do dyrektora Ośrodka Formacji Diaków Stałych Archidiecezji Łódzkiej na rozmowę, której celem jest sprawdzenie, czy spełniane są warunki wymagane do rozpoczęcia formacji
  i nie występują nieprawidłowości do święceń;

 

 1. Zwraca się z pisemną prośbą do Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego o dopuszczenie do formacji dołączając życiorys uwzględniający zdobytą formację i zaangażowanie w życie Kościoła;

 

 1. Kandydat żonaty, uzyskuje pisemną zgodę małżonki na podjęcie formacji;

 

 1. Uzyskuje pisemną opinię własnego proboszcza o zdatności do podjęcia formacji;

 

 1. Udaje się wraz z własnym proboszczem na rozmowę z Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim;

 

O dopuszczeniu do formacji aspirant zostanie poinformowany oddzielnym pismem.

 

Kontakt:

Dyrektor Ośrodka Formacji Diaków Stałych Archidiecezji Łódzkiej

KS. prałat dr Zbigniew Tracz

Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 1

w dni powszednie w godzinach: 10.00- 13.00


4 Niedziela Zwykła - 3 luty 2019

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 3 lutego 2019 r. 

 

 1. Inauguracja drugiego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiejodbędzie się w sobotę 9 lutego
  2019 r. o godz. 10.00w Bazylice Archikatedralnej. W osobistej modlitwie prośmy o trwałe owoce Synodu w naszej Archidiecezji.
  Zachęcamy również do wypełnieniaankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, wgablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
 2. W poniedziałek 11 lutego 2019 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00w Bazylice ArchikatedralnejMszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Bp Marek Marczak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
 3. Caritas Archidiecezji Łódzkiejserdecznie dziękujeza udział w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Dzięki zaangażowaniu duszpasterzy i wiernych świeckich udało się w tym roku rozprowadzić prawie 90 tysięcy świec. Z pozyskanych dzięki temu funduszy, dzieci i młodzież z parafii Archidiecezji Łódzkiej korzystają z konkretnego wsparcia.
 4. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomierskurozpoczyna zapisyna rok szkolny 2019/2020. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum lub szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś zapraszamy na godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
 2. Jutro po mszy wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Również jutro, jak zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy RODZICÓW dzieci, przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I KOMUNII ŚWIĘTEJ, na spotkanie do salki przy garażach, na godz. 19:00.
 3. W środę o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew Godzinek do NMP, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 18:00. Również w środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie GRUPY MODLITEWNE.
 4. W piątek msza św. o godz. 15:00, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja.
  W kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 5. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców (lub opiekunów) dzieci jadących na ZIMOWISKA do Wierchomli Wielkiej.
 7. Zachęcamy do udziału w KURSIE ALPHA. Jest to cykl 10 spotkań, w czasie których poruszane są najważniejsze prawdy chrześcijańskiej wiary. Jest to dobre miejsce zarówno dla osób zagubionych w wierze, czy nawet niewierzących, jak i dla tych, którzy chcieliby swoją wiarę pogłębić. Rozpoczęcie w najbliższy wtorek o godz. 19:00 wDomu Magnificatw Łasku-Kolumnie, przy ul. Swojskiej 4. Spotkania odbywać się będą we wtorki wieczorem, zgłoszenia i informacje u ks. Andrzeja.
 8. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA NA KOŚCIÓŁ: bezimiennie – 200 zł.
  Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabycia PRASY katolickiej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Centrum Idei ku Humanizmowi i Polska Myśl Patriotyczna Łask zapraszają na Spotkanie z cyklu Ścieżki do Prawdyz Panią Doktor EWĄ KUREK - o temacie - 'Czy Rosja JEST jeszcze Krajem Chrześcijańskim?' Spotkanie odbędzie się dziś w Kolegiacie po Mszy Św. o 18:00. Jutro spotkanie z młodzieżą w ŁDK o 10:00 na temat historii Rosji i jej wpływu na cywilizację.

 1. Ojcowie Jezuici od 3 lat prowadzą Misję Święte w parafiach naszej Archidiecezji, aby przygotować wiernych do jubileuszu 100lecia Diecezji Łódzkiej. Dokładnie za
  9 tygodni - 6 kwietnia, rozpoczną się w Kolegiacie MISJE MIŁOSIERDZIA. Poprowadzi je Ojciec Remigiusz Recław.
  Od dziś podejmujemy 9 tygodniową Nowennę modlitewną, aby duchowo właściwie usposobić się na czas Misji.
  Módlmy się razem o światło Ducha Świętego dla Ojca Remigiusza i o odnowienie naszej wspólnoty parafialnej:
 2. MODLITWA W INTENCJI MISJI ŚWIĘTYCH
  O dobry i miłosierny Boże! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii. Spraw łaskawie, żeby te Misje Święte przyniosły Tobie większą chwałę, a duszom naszym zbawienny pożytek. Ty, bowiem chcesz, żeby wszyscy ludzie poznali prawdę i byli zbawieni, lecz bez Twojej łaski nic nie możemy uczynić. Dlatego z wielką ufnością wołamy do Ciebie słowami Twojego Syna: „Przyjdź Królestwo Twoje!”Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przeżyć te Misje święte. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko własnej duszy, ale też zbawienia dusz bliźnich naszych, którzy daleko żyją od Ciebie.Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i nam, aby za łaską Twoją odnowiło się oblicze naszej parafii.
  Niepokalana Matko Kościoła, Módl się za nami
  Matko Boża Łaska, Módl się za nami
  Matko Miłosierdzia, Módl się za nami
  Św. Józefie, Módl się za nami
  Św. Stanisławie Kostko, Módl się za nami
  Św. Faustyno, Patronko naszej Archidiecezji, Módl się za nami
  Św. Michale Archaniele, Módl się za nami. Amen.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 stycznia 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 27 stycznia 2019 r. 

 

 1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijanpod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16, 20). Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.
 2. Obchody Dnia Życia Konsekrowanegoodbędą się w sobotę2 lutego 2019 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.
 3. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej zaprasza młodzież na spotkanie pt.: Panama w Łodzi – Panama Disco, które odbędzie sięw sobotę 2 lutego o godz. 18.00w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie: Msza św. dziękczynna, świadectwa osób, które uczestniczyły w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie z Papieżem Franciszkiem,nauka tańców latynoamerykańskich oraz wspólna zabawa taneczna. Więcej informacji na Facebooku (Fanpage Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła).
 4. Zachęcamy do wypełnieniaankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, wgablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
 5. Krajowa Izba Kominiarzy apeluje, abyzachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych i wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymui czadu.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś zapraszamy na godz. 18:00 na msze św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIE.
 2. Jutro po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 3. W sobotę przeżywamy święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy do Kolegiaty na msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W Ofiarowanie Pańskie, w całej naszej Ojczyźnie, ofiary złożone na tace przeznaczone są tradycyjnie na zakony kontemplacyjne. To ważne, abyśmy pamiętali i troszczyli się o siostry zakonne i zakonników, którzy zamknięci w klasztorach kontemplacyjnych modlą się w naszych intencjach. W ich imieniu dziękujemy i składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 5. W tym tygodniu 1 PIĄTEK, SOBOTA I NIEDZIELA MIESIĄCA. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. Po południu od godz. 17:00.
  W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 6. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne. Z racji I niedzieli miesiąca ofiary przeznaczamy na OGRZEWANIE ŚWIĄTYNI.
 7. W minionym tygodniu Pani Cybulska wraz z rodziną z ul. Prusa OFIAROWAŁA nową dużą lodówkę, która po zakończonych remontach będzie służyła w domu duszpasterskim. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Osoby wyjeżdżające na kwietniową pielgrzymkę VIA BALTICA bardzo prosimy o dokonanie w najbliższych dniach całościowej wpłaty kosztów oraz podanie w kancelarii numeru paszportu.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 10. Zachęcamy do nabycia PRASY katolickiej. Są również dostępne nowe pozycje książkowe.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Centrum Idei ku Humanizmowi i Polska Myśl Patriotyczna Łask zapraszają na Spotkanie z cyklu Ścieżki do Prawdyz Panią Doktor EWĄ KUREK - o temacie - 'Czy Rosja JEST jeszcze Krajem Chrześcijańskim?' Spotkanie odbędzie się w niedzielę za tydzień w Kolegiacie po Mszy Św. o 18:00. Następnego dnia w poniedziałek spotkanie z młodzieżą w ŁDK o 10:00 na temat historii Rosji i jej wpływu na cywilizację.

2 Niedziela Zwykła - 20 stycznia 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 20 stycznia 2019 r. 

 1. Zachęcamy do wypełnieniaankietyskierowanej do wszystkich parafian. Wyniki ankiet zostaną wykorzystane w opracowaniach naukowych trwającego Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, wgablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzizaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się w drugi weekend lutego, tj. 8-10 lutego 2019 r.W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 4 lutego drogą mailową: droga.ocalenia@gmail.com. Początek rekolekcji w piątek 8 lutego o godz. 16.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
 3. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauścieprzypada w niedzielę 27 stycznia. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci”poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.
 4. Komenda Wojewódzka Policjiz racji na „Dzień Babci i Dziadka” życząc, aby każdy kolejny dzień był przede wszystkim bezpieczny, przypomina o kilku zasadach bezpieczeństwa:
 • odbierając telefon od rzekomego „wnuczka” upewnij się, że faktycznie rozmawiasz z tą osobą – oddzwoń do krewnego i upewnij się, że potrzebuje twojej pomocy,
 • zawsze zamykaj drzwi wejściowe do mieszkania i nie otwieraj ich nieznajomym,
 • wychodząc z domu nie zabieraj ze sobą wszystkich oszczędności,
 • podczas zakupów nie pokazuj całej zawartości portfela,
 • noś odblaski, szczególnie po zmroku,
 • w komunikacji publicznej uważaj na tzw. sztuczny tłok, siadaj jak najbliżej kierowcy,
 • noś przy sobie informację o danych osobowych (dowód osobisty zostaw w domu – w razie kradzieży torebki unikniesz niechcianego kredytu), chorobach i przyjmowanych lekach oraz numer telefonu do bliskiej osoby, którą w przypadku ewentualnego zasłabnięcia należy powiadomić. 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś zapraszamy BABCIE i DZIADKÓW na mszę św. o godz. 10:30. Bezpośrednio po mszy św. dzieci będą chciały przedstawić program słowno-muzyczny oraz złożyć życzenia z racji dnia Babci i Dziadka.
 2. Również dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe w intencji Babć i Dziadków.
 3. W piątek naszą parafię opuścił ks. ROMAN WŁASIUK. Niespodziewanie musiał wrócić na Ukrainę do Łucka. Witamy pośród nas ks. Marcina Ciesielskiego, który również pracuje w Łucku. Ks. Marcin będzie z nami przez najbliższy tydzień i pomoże w odwiedzinach duszpasterskich.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 5. W ostatnim tygodniu wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: od Henryki Szuber 200 zł, Włodzimierza i Jadwigi Nowickich 300 zł, bezimiennie łącznie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na ZIMOWISKA, w terminie od 18 do 23 lutego, w góry, do Wierchomli Wielkiej. Tak jak w ubiegłym roku istnieje możliwość wspólnego wyjazdu dzieci i rodziców. Zapisy i bliższe informacje u ks. Andrzeja i p. Macieja organisty. Pozostały ostatnie miejsca.
 7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 8. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.
 9. Dobiegają końca tegoroczne WIZYTY KOLĘDOWE. Już dziś serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za serdeczne i miłe rozmowy.
  Jeśli ktoś został przypadkowo pominięty bądź z racji na nieobecność chciałby jeszcze zaprosić do siebie kapłana, prosimy o zgłoszenie dziś w zakrystii. Wszystkie zgłoszone osoby chcielibyśmy odwiedzić w najbliższy czwartek.
  W tym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest nowa wystawa zatytułowana: FORTEPIAN W WENECJI. Prezentowane prace powstały w ramach projektu „Fortepian” w pracowni rysunku i malarstwa pod kierunkiem Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.

KOLĘDA – 2019

 

PONIEDZIAŁEK – 21 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. 9 Maja DOMKI i KAMIENICE  (jeden ksiądz)

                                          ul. 9 Maja 46 (jeden ksiądz)

                                          ul. Zielona, Przemysłowa (jeden ksiądz)

                                          ul.Słowackiego, Kasprowicza (jeden ksiądz)

 

WTOREK – 22 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Żeromskiego  (dwóch księży)

                                          Stacja Kolejowa  (dwóch księży)

 

ŚRODA – 23 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Skłodowskiej bl. 3 (jeden ksiądz)
                                          ul. Skłodowskiej bl. 5 (jeden ksiądz)
                                          ul. Skłodowskiej bl. 7 (jeden ksiądz)

 

CZWARTEK – 24 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Zachodnia (dwóch księży)

                                          UZUPEŁNIENIA (jeden ksiądz)


CHRZEST PAŃSKI - 13 stycznia 2019 r.

Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na MISJE.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 13 stycznia 2019 r. 

 

 1. Dziśrozpoczynają się w Kościele Łódzkim Dni Modlitw o Jedność Chrześcijanpod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16, 20).Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.
 2. Nie przychodzę, aby zatracać (Oz 11, 9) to hasło XXII OgólnopolskiegoDnia Judaizmu, który w Kościele Rzymskokatolickim obchodzony jest 17 stycznia. W tym roku w Łodzi obchody będą miały charakter centralny. Program wywieszony jest w gablocie.
 3. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi(ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w sobotę 19 stycznia 2019 r. na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw borykających się z brakiem dziecka– ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
 2. W ŚRODĘ na godz. 17:00 zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu, adorację, Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i Mszę św. o godz. 18:00.
 3. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG
 4. W najbliższą sobotę - 19 stycznia swoje IMIENINY przeżywają: Ks. Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. O godz. 6:30 będzie msza św. w intencji Siostry Mariany (Henryki) a o godz. 18:00 msza św. w intencji Ks. Henryka.
 5. W niedzielę – 20 stycznia zapraszamy BABCIE i DZIADKÓW na mszę św. o godz. 10:30. Bezpośrednio po mszy św. dzieci będą chciały przedstawić program słowno-muzyczny oraz złożyć życzenia z racji dnia Babci i Dziadka.
 6. W ostatnim tygodniu wpłynęła OFIARA na KOŚCIÓŁ: od Rodziny Snopkowskich 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Zapraszamy dzieci i młodzież na ZIMOWISKA, w terminie od 18 do 23 lutego, w góry, do Wierchomli Wielkiej. Tak jak w ubiegłym roku istnieje możliwość wspólnego wyjazdu dzieci i rodziców. Zapisy i bliższe informacje u ks. Andrzeja i p. Macieja organisty. Pozostało kilka ostatnich miejsc.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 9. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.
 10. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)

 Centrum Idei ku Humanizmowu

 1. Dziś na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na IV FESTIWAL KOLĘD i PASTORAŁEK w wykonaniu chórów i solistów z terenu Powiatu Łaskiego.

KOLĘDA

PONIEDZIAŁEK – 14 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Sienkiewicza (dwóch księży)

                                          ul. Polna bl. 11 (jeden ksiądz)

                                          ul. Bujnowskich bl. 1, 3 (jeden ksiądz)

WTOREK – 15 STYCZNIA

Od godz. 900                 ul. 9 Maja BARAKI (dwóch księży)

Od godz. 1600                ul. Polna bl. 1 (trzech księży)

ŚRODA – 16 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Południowa bl. 3, Polna DOMKI (jeden ksiądz)

                                          ul. Andersa, Wiosenna (jeden ksiądz)

                                          ul. Kononowicza bl. 2, 3 (jeden ksiądz)

                                          ul. Kononowicza bl. 6, 8 (jeden ksiądz)

CZWARTEK – 17 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Bujnowskich bl. 2, 4 (jeden ksiądz)

                                          ul. Kwirama, Bujnowskich bl. 6 (jeden ksiądz)

                                          ul. Kononowicza 1, 4, 5 (dwóch księży)

PIĄTEK – 18 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Północna, Matejki (jeden ksiądz)

                                          ul. Polna bl. 17, 19 (jeden ksiądz)

                                          ul. Łąkowa (dwóch księży)

SOBOTA – 19 STYCZNIA

Od godz. 900         ORCHÓW

 

Od nr 173 (Państwa Chwiałkowskich, czyli Składu Budowlanego), następnie domy przy zakładzie produkującym plandeki, oraz wzdłuż drogi w kierunku torów i przejazdu na Wesółkę. Dalej nowe osiedle domów pod lasem (dwóch księży)

 

Od zakładu produkującego kosze metalowe przy przejeździe kolejowym, dokładnie od nr 175A (Państwa Kaczmarek) wzdłuż torów i następnie drogą do wsi po obu stronach. Po dojściu do wsi kolęda główną ulicą w kierunku Łasku do nr 77 (Pani Karasińskiej Janiny) (jeden ksiądz)

 

Od nr 55 (Pana Nowaka Andrzeja) główną ulicą obok zakładu Profilex, oraz ulicą od numeru 30 do nr 14 (jeden ksiądz)

 

PONIEDZIAŁEK – 21 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. 9 Maja DOMKI i KAMIENICE  (jeden ksiądz)

                                          ul. 9 Maja 46 (jeden ksiądz)

                                          ul. Zielona, Przemysłowa (jeden ksiądz)

                                          ul. Słowackiego, Kasprowicza (jeden ksiądz)

 

WTOREK – 22 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Żeromskiego  (dwóch księży)

                                          Stacja Kolejowa  (dwóch księży)

 

ŚRODA – 23 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Skłodowskiej bl. 3 (jeden ksiądz)

                                          ul. Skłodowskiej bl. 5 (jeden ksiądz)

                                          ul. Skłodowskiej bl. 7 (jeden ksiądz)

 

CZWARTEK – 24 STYCZNIA

Od godz. 1600                ul. Zachodnia (dwóch księży)

                                          UZUPEŁNIENIA (jeden ksiądz)

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.