Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

ODPUST ku czci ŚW. ANNY 17 Niedziela Zwykła - 26 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś, w naszej parafii, obchodzimy ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 10:30 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczył będzie Ks. Stanisław Kopeć – Proboszcz Parafii w Okupie Wielkim. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła.
 2. Po sumie odpustowej z racji wczorajszego liturgicznego wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców, POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby auta podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 3. Również dziś zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji 'TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW'. Zebrane datki Caritas przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 4. W tym tygodniu przypada I SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca sierpnia. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej w Domu Duszpasterskim. W niedzielę Nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17:30. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 5. W sobotę, 1 sierpnia o godz. 12:00, Ks. Abp Grzegorz Ryś dokona konsekracji kościoła parafialnego w Teodorach.
 6. Od poniedziałku - 3 sierpnia ruszają zapisy na 40tą PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Jubileuszowe pielgrzymowanie przeżywać będziemy w czasie epidemii koronawirusa, dlatego musimy dostosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zasad jakie zostały przyjęte w naszej archidiecezji. Liczba pielgrzymów została ograniczona do 100 osób uczestników, a wiek określono między 18tym a 65tym rokiem życia. Pielgrzymka będzie odbywała się bez noclegów na trasie. Noclegi będą możliwe dopiero w Częstochowie.
  W ogłoszeniach parafialnych podajemy jedynie zasadnicze informacje. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi, które dostępne są na stronie parafialnej i w gablocie przed naszą świątynią. W tym roku szczególnie zachęcamy do zapisania się do Grupy Duchowej. Wszyscy pielgrzymi zapisani do Grypy Duchowej otrzymają pełen pakiet pielgrzyma.
  Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku, od 11:00 do 15:00.
 7. Każdego roku w sierpniu przez naszą parafię PRZECHODZĄ PIELGRZYMKI udające się na Jasną Górę. Z racji trwającej epidemii większość mniejszych pielgrzymek została odwołana. Wiemy jednak, że w poniedziałek 10 sierpnia ok godz. 12:00 przybędą pielgrzymi z Elbląga i Płocka w liczbie 100 osób. Będą sprawowali msze św. w naszym sanktuarium oraz pozostaną na obiedzie, który w tym roku przygotują sami. Z tej racji nie przynosimy chleba dla pielgrzymów.
  Pielgrzymi z Lubawy, którzy corocznie zatrzymywali się w Łasku wystosowali do nas swój list. Można zapoznać się z nim na stronie parafialnej, oraz w gablocie przed świątynią.
 8. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski – Przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych napisał do nas w liście m.in. takie słowa: „Skutki takiej decyzji zawsze są błogosławione. Niech jak najwięcej z nas z odwagą powie: Nie piję, bo kocham. Bóg niech błogosławi tym wszystkim, którzy z radością podejmą decyzję o sierpniowej abstynencji. Kroczmy razem z Maryją drogą Chrystusowej wolności do pełnego zwycięstwa.” Całość Listu znajduje się na stronie parafialnej oraz w gablocie przed świątynią.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.

16 Niedziela Zwykła - 19 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z racji 3 niedzieli miesiąca.
 2. W środę przed wieczorną mszą św. zapraszamy na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI o godz. 17:15 w kaplicy Matki Bożej, zaś w piątek o godz. 15:00 MSZA ŚW. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W niedzielę za tydzień przypada 26 lipca, wspomnienia Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 10:30 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczył będzie Ks. Stanisław Kopeć – Proboszcz Parafii w Okupie Wielkim. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
 4. Po sumie odpustowej za tydzień o godz. 10:30, z racji Św. Krzysztofa – patrona kierowców, POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 5. Również w niedzielę, 26 lipca, zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji 'TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW'. Zebrane datki Caritas przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej.
 6. Od kilku dni w duszpasterstwie naszej parafii pomagają nam zapowiadani już: o. Piotr Boroń oraz ks. Neoprezbiter Ireneusz Słoma. W piątek powrócił szczęśliwie ze szpitala ks. Henryk Eliasz.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły na Kościół, dwie OFIARY w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Adela Szmyt – lat 90. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

15 Niedziela Zwykła - 12 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ostatnia msza św. w niedzielę przed południem jest celebrowana o godz. 10:30.
 2. Jutro 13 lipca. Na godz. 17:15 zapraszamy na Różaniec i Msze św. w ramach Nabożeństwa FATIMSKIEGO. Modlitwy będą prowadzone w Kaplicy Matki Bożej.
 3. W środę przed wieczorną mszą św. zapraszamy na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI o godz. 17:15 w kaplicy Matki Bożej, zaś w piątek o godz. 15:00 MSZA ŚW. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. Od minionego poniedziałku w duszpasterstwie naszej parafii pomaga o. Tadeusz Mrzygłód. Od 16 lipca ojcowie wymienią się i przez kolejne dwa tygodnie będzie z nami o. Piotr Boroń oraz ks. Neoprezbiter Ireneusz Słoma. Także w tym tygodniu spodziewamy się powrotu ze szpitala ks. Henryka Eliasza.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły na Kościół, dwie OFIARY bezimiennie po 50 zł, z ul. Polnej 7 - 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 6. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Krystyna Adamiak – lat 82, Ewa Błęcka – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

14 Niedziela Zwykła - 5 lipca 2020 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 5 lipca 2020 r.

 

Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych do odbycia nauk przedmałżeńskich w formie prowadzonych randek. Spotkania par narzeczonych w ramach „Wieczorów dla Zakochanych” odbywać się będą dwa razy w tygodniu: poniedziałek i czwartek o godz. 19.00, od 3 do 27 sierpnia przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin (Łódź, ul. ks. Skorupki 3). Z powodów wymagań sanitarno-epidemiologicznych liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

 


 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ostatnia msza św. w niedzielę przed południem będzie celebrowana o godz. 10:30.
 3. Od lipca czwartkowe nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI będziemy sprawowali w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:15.
 4. Zachęcamy do codziennej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Kaplicy Matki Bożej.
 5. W środę przed wieczorną mszą św. zapraszamy na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na MSZĘ ŚW. o godz. 15:00.
 6. W sobotę w liturgii święto Św. BENEDYKTA opata, Patrona Europy.
 7. Od jutra do końca lipca w naszej parafii będą pomagali ojcowie KLARETYNI. Najpierw o. Tadeusz Mrzygłód, a następnie od 16 lipca o. Piotr Boroń.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły trzy OFIARY na Kościół, bezimiennie 100 zł, od chorych 220 zł, przez zakładkę ze strony parafialnej 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 11. W tym roku nie mamy możliwości przeprowadzenia kolejnej edycji FESTIWALU: Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie. Chcielibyśmy bardzo aby za rok, jeśli ustanie aktualne zagrożenie wirusem, Festiwal powrócił w mury naszej świątyni.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Edward Kowalczyk – lat 82, Jerzy Dregier – lat 76. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

13 Niedziela Zwykła - 28 czerwca 2020 r.

 

 

List Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia

 

Co roku w okresie wakacji przygotowujemy się do szczególnych rekolekcji jakimi są piesze pielgrzymki na Jasną Górę, czyli rekolekcje w drodze. Z terenu całej naszej archidiecezji na Jasną Górę w lipcu i sierpniu wędruje 14 pielgrzymek – Aleksandrów, Bełchatów, Grocholice, Kaszewice, Koluszki, Łask, Łódź, Ozorków, Pabianice, Piotrków, Sulejów, Tomaszów, Widawa, Zgierz – rokrocznie grupa pielgrzymów naszej archidiecezji liczy około 6 tysięcy osób.

W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Zatrzymując się nad czwartym rozdziałem Dziejów Apostolskich chcemy włączyć się na pielgrzymim szlaku w prace IV Synodu Duszpasterskiego naszej Archidiecezji, etapu dotyczącego parafii jako miejsca naszego podstawowego spotkania ze wspólnotą Kościoła.

Nasze pielgrzymowanie należy przygotować i przeżyć w trudnym dla nas czasie jakim jest epidemia koronawirusa. Pomimo trudnych warunków w jakich funkcjonujemy chcemy, aby nasze pielgrzymki mogły się odbyć. Dlatego w sposób inny niż zwykle musimy przygotować się do tych rekolekcji. Doświadczenie pandemii i panujących w niej warunków sprawia, że szczególnie musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo i zachować się bardzo odpowiedzialnie. Stosując się przede wszystkim do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego konieczne jest, aby już na etapie przygotowania pielgrzymek, mieć na uwadze zagrożenie jakie niesie epidemia.

Wspomniane wytyczne GIS dyktują nam w tym roku bardzo szczególną formę pielgrzymowania. Niestety nie wszyscy którzy mamy takie pragnienie możemy udać się pieszo na Jasną Górę. Możemy pielgrzymować w sposób niemalże reprezentatywny. W naszej archidiecezji ustaliliśmy limit 150 osób dla każdej pielgrzymki. Będzie to forma sztafety 100 pielgrzymów dziennie plus 50 osób tworzących zaplecze organizacyjne. Organizatorzy pielgrzymek wskażą nam instrukcje i sposoby ich przeprowadzenia.

Dlatego wobec wszelkich ustaleń i ograniczeń priorytetem stanie się w tym roku pielgrzymowanie duchowe. Nie tylko nałożony limit wiekowy (od 18 do 65 roku życia) czy stan zdrowia, ale też troska o tych z którymi mamy pielgrzymować i tych których spotkamy na pielgrzymim szlaku sprawia, że odpowiedzialność w tym czasie doświadczenia pomaga nam zrozumieć nasze ograniczone uczestnictwo w pielgrzymkach. Dziękuję tym, którzy przyjmą ze zrozumieniem wymienione warunki naszego pielgrzymowania.

Chcemy by do wszystkich którzy wyrażają pragnienie uczestnictwa w pielgrzymkach dotarły materiały zapewniające niemalże pełne w nich uczestnictwo. Będą to plakietki pielgrzyma, materiały do rozważania tegorocznego hasła pielgrzymek oraz łączność w formie on-line z tymi którzy w tych ograniczonych grupach pójdą na Jasną Górę. Znakiem Kościoła w drodze będzie też, tak jak to czyniliśmy co roku, wzbudzanie w nas intencji, które przez wstawiennictwo Maryi ofiarować będziemy Dobremu Bogu, nawet jeśli będziemy musieli zostać w domu. Zachętą dla wszystkich niech stanie się zaproszenie do rozważania materiałów synodalnych, ale też duchowa łączność z pielgrzymkami poprzez udział w Eucharystii i modlitwę w naszych lokalnych kościołach.

Natomiast serdecznie proszę: spotkajmy się wreszcie u celu każdej z pielgrzymek. W miarę możliwości przywitajmy nasze pielgrzymki już na Jasnej Górze. Zapraszam do włączenia się w uroczyste Msze święte w Częstochowskim Sanktuarium (zwłaszcza 24 i 25 sierpnia).

Proszę o chrześcijańską postawę i wyrozumiałość wobec wszystkich wytycznych pielgrzymowania w czasie epidemii. Nie prowokujmy sytuacji, które utrudniałyby organizatorom  przygotowanie pielgrzymek. Ufam, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję w normalny sposób ze wszystkimi, którzy tego pragną, udać się pieszo na Jasną Górę.

 

                                                                                                                                                                                                                                                + Grzegorz Ryś

                                                                                                                                                                                                                                 Arcybiskup Metropolita Łódzki

 


Ogłoszenia parafialne

 

 1. W tym roku po raz 40ty z Kolegiaty wyruszy PIESZA PIELGRZYMKA na Jasną Górę. Nasze jubileuszowe pielgrzymowanie, jak słyszeliśmy w Liście Księdza Arcybiskupa, będzie miało szczególny charakter i odbędzie się z zachowaniem wyjątkowych zasad, które zostały spisane dla zainteresowanych pielgrzymowaniem osób. Pod chórem na stojaku z ulotkami wyłożone są kartki z informacjami dotyczącymi tegorocznego pielgrzymowania. Te same informacje wywieszone są w gablocie przed świątynią i umieszczone na stronie internetowej parafii.
 2. Dziś o godz. 13:30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy 3B. Po wakacjach, decyzją rodziców, kilkoro dzieci przyjmie I Komunię św. w jedną z niedziel września.
 3. SAKRAMENT BIERZMOWANIA zostanie udzielony młodzieży podczas uroczystej liturgii 1 października o godz. 18:00.
 4. Dziś PO RAZ OSTATNI przed wakacjami msza św. o godz. 12:00. W lipcu i sierpniu ostatnia msza św. przed południem będzie celebrowana o godz. 10:30.
 5. Od lipca czwartkowe nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI będziemy sprawowali w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:15.
 6. Dziś swoje IMIENINY przeżywa ks. Bp Ireneusz Pękalski, w dniu wczorajszym dzień swego patrona obchodził ks. Abp senior Władysław Ziółek. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszej wdzięcznej modlitwie.
 7. Jutro przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW Piotr i Pawła. Msze św. jak w dzień powszedni. Będzie to również dzień imienin ks. Proboszcza i ks. Piotra. O godz. 18:00 msza św. w intencji Księży Piotrów. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę corocznie przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. W piątek w liturgii święto Św. TOMASZA APOSTOŁA.
 9. Zachęcamy do codziennej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Kaplicy Matki Bożej.
 10. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań do kapłaństwa. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo I piątkowe o godz. 17:30. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową po porannej mszy o godz. 7:00. Następnie spotkanie Grupy Męskiej. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 11. W minione wakacje nie było w piątki mszy św. o godz. 15:00. Od tego roku jednak MSZA ŚW. o godz. 15:00 będzie sprawowana w każdy piątek przez cały rok.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na Kościół, bezimiennie 100 zł, od chorej z Orchowa 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 13. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 14. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie świątyni GRUPĘ ŚW. MARTY.
 15. W imieniu Dyrekcji zapraszamy do nowego ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY w Łasku przy ul. Lutomierskiej 10A.
  Dla kogo jest Środowiskowy Dom Samopomocy? Dla osób które ukończyły 18 rok życia, i są: osobami przewlekle chorymi psychicznie, osobami z niepełnosprawnością intelektualną, osobami wykazującymi inne zaburzenia czynności psychicznych. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed świątynią.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Edward Kaczmarkiewicz – lat 91, Roman Saran – lat 72, Janina Szkudlarek – lat 83, Andrzej Rytka – lat 65. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 17. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


12 Niedziela Zwykła - 21 czerwca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy 3A.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3B.
 2. W sobotę – 27 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3B, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z SAKRAMENTU POKUTY.
 3. Zachęcamy do codziennej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Kaplicy Matki Bożej.
 4. W środę uroczystość NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.
 5. W niedzielę za tydzień ostatni raz przed wakacjami będziemy sprawowali msze św. o godz. 12:00. W lipcu i sierpniu ostatnia msza św. przed południem będzie o godz. 10:30. W kaplicy w ŁOPATKACH za tydzień odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i od tego dnia przez wakacje msza św. o godz. 10:00.
 6. Od lipca czwartkowe nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI będziemy sprawowali w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:15. Chcemy w ten sposób ujednolicić wszystkie nabożeństwa, tak aby konsekwentnie były celebrowane przed wieczorną liturgią.
 7. W minione wakacje nie było w piątki mszy św. o godz. 15:00. Od tego roku jednak MSZA ŚW. o godz. 15:00 będzie sprawowana w każdy piątek przez cały rok.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne OFIARY na Kościół w łącznej kwocie 340 zł. Rodzice dzieci komunijnych z trzech klas szkolnych złożyli razem ofiarę 3000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 10. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie świątyni.
 11. W imieniu Dyrekcji zapraszamy do nowego ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY w Łasku przy ul. Lutomierskiej 10A.
  Dla kogo jest Środowiskowy Dom Samopomocy? Dla osób które ukończyły 18 rok życia, i są: osobami przewlekle chorymi psychicznie, osobami z niepełnosprawnością intelektualną, osobami wykazującymi inne zaburzenia czynności psychicznych. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed świątynią.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Otylia Zajda – lat 91, Irena Sobczak – lat 72, Daniela Kolasińska – lat 69. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

11 Niedziela Zwykła - 14 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 13:30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy 3C.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3A.
 2. W sobotę – 20 czerwca na godz. 9:30 zapraszamy dzieci z klasy 3A, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z SAKRAMENTU POKUTY. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 3. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie w Kaplicy Matki Bożej od godz. 7:00 do 18:00. W niedzielę po mszy św. z I Komunią Św. od godz. 14:30 do 18:00.
 4. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:30.
 5. W czwartek – 18 czerwca, na zakończenie oktawy BOŻEGO CIAŁA procesja eucharystyczna wokół świątyni.
 6. W piątek uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
  W Katerze Łódzkiej kapłani zgromadzą się pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Łódzkiego na MSZY KRZYŻMA, w czasie której zostaną poświęcone oleje św. używane przy udzielaniu sakramentów świętych, a niektórzy księża otrzymają dekrety kierujące do pracy w konkretnych parafiach archidiecezji.
 7. W sobotę wspomnienie NIEPOKALANEGO SERCA Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe i Litania Loretańska.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne OFIARY na Kościół w łącznej kwocie 270 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni.
 10. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Antoni Chudobiński – lat 80, Władysław Raszewski – lat 70 (pogrzeb jutro w Widawie). Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 7 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na OGRZEWANIE świątyni w sezonie zimowym.
 2. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie w Kaplicy Matki Bożej od godz. 7:00 do 18:00.
  Cieszymy się, że tak wiele osób każdego dnia przychodzi na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:30.
 4. Zbliża się uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Tradycyjnie dla naszej wspólnoty parafialnej po mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy już dziś o udział w uroczystej liturgii Asystę Parafialną, Służbę Liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz przygotowanie w stałych miejscach ołtarzy. Chciejmy tego dnia poprzez udział we wszystkich mszach św. i procesji uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii. Niech będzie to nasze wspólne dziękczynienie Panu Bogu za to, że rozprzestrzeniający się po świecie wirus niemal całkowicie ominął ludność naszego miasta i regionu.
 5. PROCESJE Bożego Ciała w Polsce mogą się odbyć bez limitu 150 osób. Możliwość taką dają aktualne przepisy prawa wynikające z „IV etapu znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19”. Potwierdza to Ministerstwo Zdrowia, które poinformowało, że zgodnie z paragrafem 15 ust. 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r., zgromadzenia organizowane w ramach działalności Kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać na zewnątrz, gdy uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie lub realizują obowiązek zakrycia ust i nosa. Prosimy więc aby na procesję zabrać ze sobą maseczki.
 6. W sobotę 13 czerwca zapraszamy na FATIMSKIE NABOŻEŃSTWO Różańcowe połączone z czerwcowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. W naszych modlitwach tego dnia chciejmy wspomnieć Św. Jana Pawła II oraz podziękować za papieską wizytę w Łodzi w 1987 r. Przez cały dzień zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. Zbliża się UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. w naszej parafii. I Komunia odbędzie się w grupach klasowych w kolejne niedziele: 14, 21 i 28 czerwca na dodatkowej mszy św. o godz. 13:30.
 8. W sobotę – 13 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3C, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z SAKRAMENTU POKUTY. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne OFIARY na Kościół w łącznej kwocie 600 zł, z Orchowa 11 – 200 zł, ofiara od chorych – 270 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 11. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 12. Za tydzień OFIARY zbierane na tacę przeznaczone będą na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Jarosław Stępień – lat 44, Marian Ciesielski – lat 70, Czesław Wyraz – lat 85, Czesława Kłos - lat 81, Roman Frontczak – lat 80. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020 r.

Zarządzenie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

z dnia 29 maja 2020 roku

 

Kuria Metropolitalna Łódzka z polecenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego – w związku obecnie obowiązującymi w Polsce zasadami bezpieczeństwa nałożonymi na społeczeństwo w trosce o nasze zdrowie – uprzejmie informuje, że:

 1. dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta udzielona przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego do dnia 31 maja br. włącznie, nie zostaje przedłużona;
 2. procesje Bożego Ciała mogą być organizowane w tradycyjnej formie, przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń sanitarnych to znaczy: maksymalnie 150 uczestników i dwumetrowe odległości między nimi;
 3. podczas wszystkich celebracji liturgicznych należy nadal zachowywać zalecenia dotyczące:
  1. zachowania dwumetrowej odległości między wiernymi,
  2. noszenia maseczek ochronnych,
  3. zasad przyjmowania Komunii świętej wydanych Kurię Metropolitalną Łódzką w Zarządzeniach z dnia 14 i 24 marca br.

                                                                                                                                                                                                                                             Biskup Ireneusz Pękalski

                                                                                                                                                                                                                                                 Wikariusz Generalny


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Przeżywamy dziś dzień Odpustu Matki Bożej Łaskiej. SUMA ODPUSTOWA o godz. 12:00 sprawowana przed wizerunkiem w Kaplicy Matki Bożej. Uroczystej liturgii przewodniczył (będzie) i homilię wygłosi(ł) Ks. Prorektor dr Jacek Kacprzak. Po uroczystej mszy Nabożeństwo Majowe, które rozpocznie (rozpoczęło) codzienne całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziś nie będzie już nabożeństwa o godz. 17:30.
 2. Z głębi serca dziękujemy Ks. dr Jackowi Kacprzakowi za poprowadzenie 8 dniowych REKOLEKCJE parafialnych. Wygłoszone nauki zawierały wiele cennych wskazówek dotyczących modlitwy i spotkań z Jezusem opartych na Słowie Bożym. Korzystając z tak wielu cennych myśli chciejmy nawiedzać naszą świątynie, aby adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Cykl wygłoszonych nauk będzie dostępny do odsłuchania na stronie parafialnej.
 3. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie w Kaplicy Matki Bożej od godz. 7:00 do 18:00.
 4. Księdzu dr Jackowi Kacprzakowi, Prorektorowi WSD w Łodzi, życzymy bogactwa łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej w jego różnorakiej posłudze kapłańskiej w Seminarium Duchowym jak i w całym Kościele Łódzkim.
 5. Jutro przypada święto NMP MATKI KOŚCIOŁA, zaś w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. Zapraszamy codziennie na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:30.
 7. W ostatnich dniach zmieniono zasady uczestnictwa wiernych w nabożeństwach sprawowanych w kościołach. Możemy wrócić do LICZNIEJSZEGO UDZIAŁU w mszach św. z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Jeśli jest nas więcej w czasie liturgii zakładajmy maski. Nadal będziemy udzielali komunii św. na ręce, ale także do ust. Wzajemnie dbajmy o swoje bezpieczeństwo, ale również nie dyspensujmy się od uczestnictwa w liturgii w świątyni.
 8. Dziś po raz ostatni odbywają się transmisje mszy św. z Kolegiaty. Wszystkich, którzy dotychczas w taki sposób uczestniczyli w mszach św. zapraszamy już do kościoła.
 9. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W czwartek chciejmy pamiętać w modlitwie o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:00. W piątek msza św. o godz. 15:00. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Pierwszopiątkowe połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. W sobotę msza św. o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową.
 10. Zbliża się uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Tradycyjnie dla naszej wspólnoty parafialnej po mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy już dziś o udział w uroczystej liturgii Asystę Parafialną, Służbę Liturgiczną, ( może mniej licznie niż zazwyczaj, ale jednak) dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz przygotowanie w stałych miejscach ołtarzy. Wg. obowiązujących przepisów może być nas podczas procesji 150 osób. Chciejmy tego dnia poprzez udział we wszystkich mszach św. i procesji uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii. Niech będzie to nasze wspólne dziękczynienie Panu Bogu za to, że rozprzestrzeniający się po świecie wirus niemal całkowicie ominął ludność naszego miasta i regionu.
 11. Serdecznie dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za cotygodniowe sprzątanie Kolegiat.
 12. Zachęcamy do nabywania PRASY.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Tomasz Krata – lat 51, Krystyna Smolarek – lat 75. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 24 maja 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. O godz. 9:00 dwóch chłopców z III klas przyjmie (przyjęło) I Komunię Św. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum Narodu Polskiego za uchwalenie konstytucji 3 maja.
 2. Każdego dnia w ramach Nabożeństwa Majowego modlimy się w Nowennie przed uroczystością ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
 3. Rozpoczęliśmy nasze parafialne REKOLEKCJE. Nauki będą głoszone przez Ks. dr Jacka Kacprzaka podczas wszystkich mszy św. w czasie obecnej niedzieli, niedzieli 31 maja, oraz w tygodniu o godz. 18:00. Pod chórem naszej świątyni są jeszcze ostatnie ulotki informujące o rekolekcjach i rozpoczynającej się Adoracji Najświętszego Sakramentu. Raz jeszcze prosimy: zabierzcie je ze sobą i przekażcie swoim bliskim, sąsiadom i znajomym. Będziemy wdzięczni za Waszą pomoc w przekazaniu tych ważnych informacji.
 4. Prosimy kandydatów do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, aby dołączyli do Facebookowej grupy: „Bierzmowanie Kolegiata 2020”. Link do grupy znajduje się na stronie parafialnej oraz na profilu Fecebookowym parafii.
 5. W sobotę, w WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO po wieczornej mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie. Od godz. 19:00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o Dary Ducha Świętego. O godz. 20:00 EUCHARYSTIA. Czuwanie zakończy się ok. 21:00 śpiewem Apelu i zasłonięciem wizerunku Matki Bożej Łaskiej.
 6. Niedziela - 31 maja to UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Tego dnia kończy się okres wielkanocny. Jest to również tradycyjny dla naszej parafii dzień Odpustu Matki Bożej Łaskiej. Zapraszamy na SUMĘ ODPUSTOWĄ o godz. 12:00 sprawowaną przed wizerunkiem w Kaplicy Matki Bożej. Uroczystej liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Prorektor dr Jacek Kacprzak. Po uroczystej mszy Nabożeństwo Majowe, które rozpocznie codzienne całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia nie będzie już nabożeństwa o godz. 17:30.
 7. W minionym tygodniu wpłynęła przez zakładkę „ofiara na parafię” na stronie parafialnej OFIARA w kwocie 50 zł. W kancelarii wpłynęły cztery ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 350 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię!
 8. Serdecznie dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za cotygodniowe sprzątanie Kolegiaty.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY. Są nowe numery tygodników katolickich.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Henryk Grzanka – lat 69. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.