Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

10 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 czerwca 2023 r.

Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Bóg zapłać!


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 11 czerwca 2023 r.

 1. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r.  o godz. 10.00 przy archikatedrze. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy z każdej parafii wraz ze swoimi opiekunami do wspólnego świętowania. Zapraszamyksięży do koncelebry, siostry zakonne do licznego udziału, a parafie prosimy o przywiezienie ze sobą tablic z tytułami swoich parafii.
  W programie:
  10:00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra,
  11:30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny,
  14:45 – koncert zespołu Małe TGD – plac katedralny,
  Od godz. 11.30 – możliwość zwiedzania z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz Muzeum Archidiecezjalnego. Przez cały czas trwania Dnia Wspólnoty w kaplicy DA5 adoracja Najświętszego Sakramentu, a w archikatedrze możliwość skorzystania z rozmowy i modlitwy wstawienniczej.

  Członków wspólnot przy naszej parafii (tj. Domowy Kościół, Grupa Męska, Grupy Oazowe, Krąg Biblijny, Schola, Ministranci, Parafialny Zespół Caritas i inne) zapraszamy na ww. Święto Kościoła do katedry, na Mszę św. na godz. 10:00 i kolejne wydarzenia. Kapłani z naszej parafii na Mszę św. nie zdążą z racji spowiedzi dzieci komunijnych, ale będą obecni po liturgii).

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 12:00 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3B. Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3C.
 2. Również dziś odbędzie się ostatnie spotkanie dla tegorocznych Bierzmowanych z grupy ks. Adama. Msza św. o godz. 18:00, następnie przewidziane jest spotkanie podsumowujące cykl formacyjny.
 3. We wtorek - 13 czerwca zapraszamy na godz. 17:00 na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła i czerwcowym w Kaplicy Matki Bożej. Razem chciejmy dziękować za pontyfikat Św. papieża Jana Pawła II oraz Jego wizytę apostolską w mieście Łodzi 13 czerwca 1987 r.
 4. W najbliższą środę, po Mszy wieczornej zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na spotkanie Grup Modlitewnych.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na msze św. o godz. 6:30, 7:00, 15:00 i 18:00. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza św. o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe i Litania do Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Tego dnia (w sobotę – 17 czerwca) na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3C, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty.
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć film z uroczystość ogłoszenia Patronatu Matki Bożej nad Miastem i Gminą Łask. Dziękujemy Panu Piotrowi z TV Maksymilian za przygotowanie nagrania. Filmy są dostępne na płytach DVD oraz na Pendrive.
 9. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe. Przez Oktawę Bożego Ciała codziennie (do czwartku włącznie), po litanii procesja z Najświętszym Sakramentem.
 10. W drugiej połowie czerwca chcemy rozpocząć prace brukarskie na cmentarzu. Będziemy wdzięczni za pomoc w sfinansowaniu zaplanowanych prac. Całkowity koszt prac oraz zakupu kostki, obrzeży i innych materiałów został określony na ok 140 tyś. zł.
 11. 22 czerwca (w czwartek) po wieczornej mszy św. odbędzie się w Domu Duszpasterskim spotkanie dla osób pielgrzymujących we wrześniu do Ziemi Świętej. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Biura Pielgrzymkowego Ad Astra z Poznania.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary w łącznej kwocie 250 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 13. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W tygodniku Niedzielaznajdziemy artykuł pt. „Czuwa nad łaską ziemią”. Tekst odnosi się do ogłoszenia Maryi Patronką ziemi łaskiej.
 15. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć letnie kolonie organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Pawłowski – lat 87, Zdzisława Szczepańska – lat 71, Jadwiga Zajda-Dudaczyk – lat 79. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 17. Módlmy się w intencji naszej parafii: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 4 czerwca 2023 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 4 czerwca 2023 r.

 1. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają kanonizacyjny obraz św. Jana Pawła II, będzie sprawowana 9 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
 2. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 przy archikatedrze. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy z każdej parafii wraz ze swoimi opiekunami do wspólnego świętowania. W programie Msza św., piknik oraz koncert zespołu Małe TGD.
 3. Po raz kolejny zapraszamy do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych, które odbędą się w Boże Ciało (8 czerwca) w Moszczenicy (amfiteatr przy GOKiS). Punktem szczególnym będzie koncert uwielbienia o godz. 19.30, który poprowadzi zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) oraz abp Grzegorz Ryś. Zachęcamy ministrantów do aktywnego włączenia się w uwielbienie (zabierzmy ze sobą komże). Zapraszamy także do udziału w konkursie wiedzy o osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.spotkania.moszczenica.eu
 4. X Warsztaty Chorału Gregoriańskiego Cantus gregorianus odbędą się w Instytucie Teologicznym w Łodzi w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2023 r. Skierowane są one do wszystkich zainteresowanych śpiewem chorału – muzyków zawodowych i amatorów, z różnym stopniem zaawansowania. W ramach kursu odbędą się wykłady, nauka śpiewu gregoriańskiego oraz praca nad emisją głosu. Informacje oraz zapisy na stronie: http://szkolachoralu-lodz.pl/
 5. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2023/2024. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów, pianistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.lutomiersksalezjanie.pl
 6. Duszpasterstwo rodzin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaprasza związki niesakramentalne na rekolekcje wakacyjne w terminie 15-21 lipca 2023 roku w ośrodku rekolekcyjnym „Trzy Jaskółki” w Kiczorach. Szczegóły i zapisy – na plakacie.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 12:00 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3A.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3B.
 2. Wraz z Urzędem Miasta zapraszamy na Koncert Dziękczynny za ustanowienie Patronatu Matki Bożej nad Miastem i Gminą Łask zatytułowany: Matko, która nas znasz. Kolegiata Łaska, dziś wieczorem, o godz. 19:00. Wystąpią przed nami: solistka Katarzyna Zając-Caban oraz Zespół No-Net. Koncert finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Łask.
 3. W najbliższą środę, po Mszy wieczornej zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie dla naszej wspólnoty parafialnej po mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy już dziś o udział w uroczystej liturgii Asystę Parafialną, Służbę Liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz przygotowanie w stałych miejscach ołtarzy. Chciejmy tego dnia poprzez udział we mszach św. i procesji uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii, dziękując za dar sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
 5. Jak słyszeliśmy w komunikatach Kurii Metropolitarnej Łódzkiej w piątek mszą św. o godz. 19:00 w Katedrze Łódzkiej rozpocznie się Diecezjalne Święto Eucharystii. Na ww. mszę św. uda się z naszej parafii delegacja wraz z kapłanem. Pozostali wierni będą mogli jednoczyć się z Kościołem Łódzkim trwając na Adoracji Najświętszego Sakramentu aż do sobotniej wieczornej mszy św. w Kolegiacie.
 6. W sobotę – 10 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3B, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty.
 7. Podczas wieczornej Mszy św. w sobotę gościć będziemy wspólnotę Domu Magnificat z Łasku Kolumny. Do modlitwy zapraszamy osoby uzależnione oraz ich rodziny.
 8. W niedzielę, za tydzień, odbędzie się ostatnie spotkanie dla tegorocznych Bierzmowanych z grupy ks. Adama. Zaczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Następnie przewidziane jest spotkanie podsumowujące cykl formacyjny.
 9. W minioną środę odbyła się w naszej świątyni piękna uroczystość ogłoszenia Patronatu Matki Bożej nad Miastem i Gminą Łask. W niedzielę za tydzień będzie można nabyć film z tego wydarzenia.
 10. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe. Przez Oktawę Bożego Ciała codziennie (do czwartku włącznie), po litanii procesja z Najświętszym Sakramentem.
 11. W drugiej połowie czerwca chcemy rozpocząć prace brukarskie na cmentarzu. Zaplanowane jest położenie kostki brukowej do końca głównej alei oraz drugiej poprzecznej szerokiej alei. Będziemy wdzięczni za pomoc w sfinansowaniu zaplanowanych prac. Całkowity koszt prac oraz zakupu kostki, obrzeży i innych materiałów został określony na ok 140 tyś. zł.
 12. Rodziców, którzy chcieliby zgłosić swoje dzieci do przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłym roku szkolnym, prosimy o złożenie w Kancelarii stosownej deklaracji do końca roku szkolnego. Deklaracja taka tyczy się zarówno przygotowania dzieci, jak i rodziców.
 13. 22 czerwca (w czwartek) po wieczornej mszy św. odbędzie się w Domu Duszpasterskim spotkanie dla osób pielgrzymujących we wrześniu do Ziemi Świętej. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Biura Pielgrzymkowego Ad Astra z Poznania.
 14. W minionym tygodniu wpłynęła jedna bezimienna ofiara w kwocie 100 zł, oraz 370 zł od chorych z parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 15. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 16. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 17. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Halina Szyszka – lat 72. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 19. Módlmy się w intencji naszej parafii: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 28 maja 2023 r.

 1. Łódzki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” odbędzie się w tym roku w niedzielę 28 maja. Rozpoczęcie przy pomniku Pękniętego Serca, przy ul. Staszica na Bałutach o godz. 13.30, przejdzie do kościoła Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym, gdzie zakończy się Mszą św. o godz. 15.00 przy grobie Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.
 2. Po raz kolejny zapraszamy do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych, które odbędą się w Boże Ciało (8 czerwca) w Moszczenicy (amfiteatr przy GOKiS). Punktem szczególnym będzie koncert uwielbienia o godz. 19.30, który poprowadzi zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) oraz abp Grzegorz Ryś. Zachęcamy ministrantów do aktywnego włączenia się w uwielbienie (zabierzmy ze sobą komże). Zapraszamy także do udziału w konkursie wiedzy o osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.spotkania.moszczenica.eu

Ogłoszenia parafialne

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 2. W dniu odpustu Matki Bożej Łaskiej – 31 maja tego roku, o godz. 18:00 Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył uroczystej liturgii, podczas której zostanie odczytany Watykański Dekret potwierdzający Patronat Matki Bożej Łaskiej. Przygotowujemy się duchowo do tego wydarzenia. Od Dnia Matki – 26 maja, kolejni Księża Proboszczowie z terenu naszego Miasta i Gminy podczas mszy św. sprawowanych w Kolegiacie o godz. 18:00 głoszą katechezy Maryjne. Przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej codziennej gromadzimy się na modlitwie różańcowej dziękując Bogu za dar ponad 500-letniej obecności Maryi w Łasku.
 3. Zapraszamy na godz. 17:00 na modlitwę różańcową i nabożeństwa majowe. Od 1 czerwca godz. 17:30 nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W liturgii Kościoła: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP – dzień odpustu Matki Bożej Łaskiej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w niedzielę za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.
 5. Andrzej Michalak i ks. Adam Gontarz w najbliższy czwartek, 1 czerwca przeżywać będą ósmą rocznicę święceń. O godz. 18:00, wraz z Księżmi ze swojego roku święceń odprawią mszę św. dziękczynną. Pamiętajmy o Nich w modlitwie.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i powołanych do kapłaństwa. W piątek spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od 17:30. W sobotę rano po mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową.
 7. Zbliża się Uroczystość I Komunii Św. W naszej parafii I Komunia odbędzie się w grupach klasowych w kolejne niedziele: 4, 11 i 18 czerwca na mszy św. o godz. 12:00.
  W sobotę – 3 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3 A, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 8. Wraz Urzędem Miasta zapraszamy na Koncert Dziękczynny za ustanowienie Patronatu Matki Bożej nad Miastem i Gminą Łask zatytułowany: Matko, która nas znasz. Kolegiata Łaska, niedziela - 4 czerwca o godz. 19:00. Wystąpią przed nami: solistka Katarzyna Zając-Caban oraz Zespół No-Net. Koncert finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Łask.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 450 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. W drugiej połowie czerwca chcemy rozpocząć prace brukarskie na cmentarzu. Zaplanowane jest położenie kostki brukowej do końca głównej alei oraz drugiej poprzecznej szerokiej alei. Być może uda się również wykonać porzeczną aleję na końcu cmentarza, wzdłuż parkanu. Będziemy wdzięczni za pomoc w sfinansowaniu zaplanowanych prac. Całkowity koszt prac oraz zakupu kostki, obrzeży i innych materiałów został określony na ok 140 tyś. zł.
 11. Do końca maja trwają zapisy na Kolonie wakacyjne, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 10-19 lipca. Pozostały 2 ostatnie wolne miejsca.
 12. Rodziców, którzy chcieliby zgłosić swoje dzieci do przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłym roku szkolnym, prosimy złożenie w Kancelarii stosownej deklaracji do końca roku szkolnego. Deklaracja taka tyczy się zarówno przygotowania dzieci, jak i rodziców.
 13. Osoby, które chciałyby włączyć się w Służbę Ruchu w czasie tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z Łasku do Częstochowy, mają możliwość skorzystania z potrzebnego do tej funkcji szkolenia, które odbędzie się w dwóch terminach: 24 czerwca i 08 lipca. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Andrzejem Milczarkiem.
 14. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 15. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. W tygodniku Niedziela znajdziemy zapowiedź Uroczystość ogłoszenia Patronatu Matki Bożej nad Miastem i Gminą Łask.
 16. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Krystyna Szymczak – lat 72. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.
 18. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 21 maja 2023 r.

Dziś zamiast homilii będziemy mogli wysłuchać świadectw mieszkańców Łasku, którym Matka Boża uprosiła u swego Syna łaskę zdrowia, życia bądź inne Boże dary.  


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 21 maja 2023 r.

 1. Łódzki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” odbędzie się w tym roku w niedzielę 28 maja. Rozpoczęcie przy pomniku Pękniętego Serca, przy ul. Staszica na Bałutach o godz. 13.30, przejdzie do kościoła Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym, gdzie zakończy się Mszą św. o godz. 15.00 przy grobie Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.
 2. Salezjańskie Szkoły Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnejzapraszają młodzież klas ósmych do podjęcia nauki w nowo otwartej Salezjańskiej Szkole Branżowej I stopnia w zawodzie mechatronik. Trwa również nabór do Technikum Salezjańskiego w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji do szkół samorządowych, stąd należy złożyć odrębny wniosek o przyjęcie do szkoły. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę 21 maja oraz 4 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na plakatach, a także na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl 

Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu odpustu Matki Bożej Łaskiej – 31 maja tego roku, o godz. 18:00 Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył uroczystej liturgii, podczas której zostanie odczytany Watykański Dekret potwierdzający Patronat Matki Bożej Łaskiej. Przygotowujemy się duchowo do tego wydarzenia. Od Dnia Matki – 26 maja, kolejni Księża Proboszczowie z terenu naszego Miasta i Gminy podczas mszy św. sprawowanych w Kolegiacie o godz. 18:00 wygłoszą katechezy Maryjne. Również od 26 maja, przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej będziemy gromadzili się na codziennej modlitwie różańcowej dziękując Bogu za dar ponad 500-letniej obecności Maryi w Łasku.
 2. Dziś podczas mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlili się w intencji dzieci, które przeżywająrocznicę I Komunii Świętej.
 3. W najbliższy czwartek podczas uroczystej liturgii o godz. 18:00 grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie z rąk Ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego sakrament Bierzmowani Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 4. W sobotę, 27 maja o godz. 9:30 w katedrze w Łodzi, kleryk Marek Kudła otrzyma Święcenia Diakonatu. Rozpocznie tym samym ostatni etap formacji seminaryjnej zmierzający do przyjęcia Święceń Kapłańskich. Otoczmy Marka naszą modlitwą.
 5. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy już na mszę św. o godz. 18:00. Od godz. 19:00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o Dary Ducha Świętego. Czuwanie zakończy się ok. 21:00 śpiewem Apelu i zasłonięciem wizerunku Matki Bożej Łaskiej.
 6. Niedziela - 28 maja to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się okres wielkanocny.
 7. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Od piątku na godz. 17:00 na modlitwę różańcową.
 8. W minionym tygodniu wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Do końca maja trwają zapisy na Kolonie wakacyjne, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 10-19 lipca. Jest jeszcze 6 ostatnich wolnych miejsc.
 10. Rodziców, którzy chcieliby zgłosić swoje dzieci do przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłym roku szkolnym, prosimy złożenie w Kancelarii stosownej deklaracji do końca roku szkolnego. Deklaracja taka tyczy się zarówno przygotowania dzieci, jak i rodziców.
 11. Osoby, które chciałyby włączyć się w Służbę Ruchu w czasie tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z Łasku do Częstochowy, mają możliwość skorzystania z potrzebnego do tej funkcji szkolenia, które odbędzie się w dwóch terminach: 24 czerwca i 08 lipca. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Andrzejem Milczarkiem.
 12. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 14. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Agnieszka Klemżyńska – lat 71. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.
 16. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


6 Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2023 r.

Dziś gościmy w naszej parafii Państwa Sebastiana i Angelikę Wijas z Józefowa pod Warszawą.
Zamiast homilii Państwo Wijas podzielą się z nami duchowością Maryjną, która umacnia się formacją Rycerstwa Niepokalanej.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 14 maja 2023 r.

 1. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa
  podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 2. W niedzielę 21 maja pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!” odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasnej Górze, podczas której chcemy wypraszać łaskę odwagi bycia świadkiem Jezusa dla wszystkich współczesnych kobiet. Będzie nam w tym towarzyszyć Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, która odważnie stawiała granice złu, ratując nowe życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz. O godz. 12.00 modlitwa Anioł Pański i konferencja „Odwaga codzienności” o. Tomasza Nowaka OP w sali o. Augustyna Kordeckiego; o godz. 14.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa.
 3. Ruch Światło-Życie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych (klasy 3 i starsze) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Rekolekcje trwają 15 dni. Informacje o turnusach i zapisach znajdziemy na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.

Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu odpustu Matki Bożej Łaskiej – 31 maja tego roku, o godz.:18:00 Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył uroczystej liturgii, podczas której zostanie odczytany Watykański Dekret potwierdzający Patronat Matki Bożej Łaskiej. Jako społeczność miasta przygotowujemy się duchowo do tego wydarzenia. W kolejną niedziele maja w Kolegiacie będziemy mogli wysłuchać świadectw mieszkańców Łasku, którym Matka Boża uprosiła u swego Syna łaskę zdrowia, życia bądź inne Boże dary. Od Dnia Matki – 26 maja, kolejni Księża Proboszczowie z terenu naszego Miasta i Gminy wygłoszą katechezy Maryjne, a w Kolegiacie, przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej będziemy gromadzili się na codziennej modlitwie dziękując Bogu za dar ponad 500-letniej obecności Maryi pośród nas.
 2. Dziś o godz. 16:00 spotkanie dla świadków kandydatów do bierzmowania z klas 7 (grupa ks. Andrzeja Michalaka). Spotkanie odbędzie się w Domu Duszpasterskim.
 3. Również dziś podczas Mszy wieczornej młodzież z grupy ks. Adama po dopuszczeniu do Bierzmowania złoży publiczne wyznanie wiary. Będzie ono potwierdzeniem ich gotowości przystąpienia do sakramentu. Prosimy aby w tej celebracji, o ile to możliwe, wzięli udział Świadkowie Bierzmowania.
 4. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się z racji przypadających imienin w intencji ks. Andrzeja Michalaka i Siostry Marty. Zachęcamy do udziału w tej liturgii i wdzięcznej modlitwy.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 18:00 kolejne spotkanie Szkoły Duchowości w Domu Duszpasterskim.
 6. W sobotę 20 maja, w Łódzkiej Katedrze, podczas liturgii o godz. 10:00 dwóch mężczyzn z naszej wspólnoty parafialnej: Tomasz Zgoda i Robert Świat, po kilku miesięcznym przygotowaniu, otrzymają od Ks. Biskupa błogosławieństwo do posługi Szafarza Nadzwyczajnego. Od tego dnia będziemy mieli w parafii trzech Szafarzy (pierwszym jest Tomasz Stos), którzy będą odwiedzali chorych przynosząc Komunię Św. oraz pomagali podczas liturgii w Kolegiacie. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych trzech Nadzwyczajnych Szafarzy.
 7. Również w sobotę w miejscowości Dąbrówka (należącej do naszej parafii) odbędzie się uroczystość poświęcenia odnowionej kapliczki. O godz. 17:00 Msza św. z modlitwą błogosławieństwa kapliczki. Następnie nabożeństwo majowe.
 8. Za tydzień, w niedzielę 21 maja o godz. 12:00 odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej.
 9. W sobotę, 27 maja o godz. 10:00 w katedrze w Łodzi, kleryk Marek Kudła otrzyma Święcenia Diakonatu. Rozpocznie tym samym ostatni etap formacji seminaryjnej zmierzający do przyjęcia Święceń Kapłańskich. Otoczmy Marka naszą modlitwą.
 10. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój w Ukrainie i świecie.
 11. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 600 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Do końca maja trwają zapisy na Kolonie wakacyjne, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 10-19 lipca. Jest jeszcze 6 ostatnich wolnych miejsc.
 13. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 15. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Stanisława Pietrzak – lat 86. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek..
 17. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


5 Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2023 r.

Dziś gościmy w naszej parafii Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa: o. Grzegorza Marię Szymanika i o. Grzegorza Marię Świerkosza.
W ramach homilii Ojcowie podzielą się z nami duchowością Maryjną, która cechowała życie Ojca Maksymiliana Kolbe oraz zachęcą do dołączenia do Rycerstwa Niepokalanej.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 7 maja 2023 r.

 1. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik
  w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy
  z archikatedry 13 maja (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia o godz. 13.00 w sanktuarium ojców franciszkanów.
 2. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.
 3. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa
  podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 4. Ruch Światło-Życie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych (klasy 3 i starsze) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Rekolekcje trwają 15 dni. Informacje o turnusach i zapisach znajdziemy na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.
 5. Salezjańskie Szkoły Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnejzapraszają młodzież klas ósmych do podjęcia nauki w nowo otwartej Salezjańskiej Szkole Branżowej I stopnia w zawodzie mechatronik. Trwa również nabór do Technikum Salezjańskiego w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji do szkół samorządowych, stąd należy złożyć odrębny wniosek o przyjęcie do szkoły. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę 21 maja oraz 4 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na plakatach, a także na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl

Ogłoszenia parafialne

 1. W czerwcu minionego roku, na wniosek mieszkańców Łasku Rada Miejska podjęła uchwałę o powołaniu Matki Bożej Łaskiej na Patronkę Miasta i Gminy. Treść uchwały została przedstawiona Ks. Abpowi Grzegorzowi Rysiowi. Po zapoznaniu się z wolą mieszkańców Łasku Metropolita Łódzki przez Konferencję Episkopatu Polski wystąpił do Stolicy Apostolskiej o potwierdzenie patronatu Matki Bożej nad Miastem i Gminą Łask. Z radością informujemy, że w dniu odpustu Matki Bożej Łaskiej – 31 maja tego roku, o godz.:18:00 Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył uroczystej liturgii, podczas której zostanie odczytany Watykański Dekret potwierdzający Patronat Matki Bożej Łaskiej. W kolejne niedziele maja będziemy przygotowywali się do powyższej Uroczystości przez modlitwę, słuchanie słowa Bożego oraz świadectwa osób, którym Matka Boża uprosiła u swego Syna łaskę zdrowia, życia bądź inne Boże dary. Od Dnia Matki – 26 maja, kolejni Księża Proboszczowie z terenu naszego Miasta i Gminy wygłoszą katechezy Maryjne, a w Kolegiacie, przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej będziemy gromadzili się na codziennej modlitwie dziękując Bogu za dar ponad 500-letniej obecności Maryi pośród nas.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca Nabożeństwo Majowe zostanie poprzedzone medytacją prowadzoną przez Małżonków z Domowego Kościoła i rozpocznie się o godz. 17:15.
 3. Również dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grupy ks. Adama.
 4. W poniedziałek w liturgii Kościoła Uroczystość Św. Stanisława, Bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Polecamy modlitwie Stanisława Czaję, który pracował w naszej parafii a od kilku miesięcy opiekuję się chorą mamą.
 5. We wtorek, ostatnie Spotkanie Formacyjne dla Rodziców dzieci I Komunijnych. Odbędzie się ono w Domu Duszpasterskim. Pierwsza grupa o 18:45, druga o 19:45.
 6. W środę po Mszy św. o godz.18:00 spotkanie Grup Modlitewnych w Domu Duszpasterskim.
 7. W sobotę, 13 maja, przypada rocznica objawień Fatimskich. Pierwsze w tym roku połączone z procesją w okuł świątyni Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:00. Następnie o godz. 18:00 Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat.
 8. W przyszłą niedzielę, 14 maja, o godz. 16:00 spotkanie dla świadków kandydatów do bierzmowania z klas 7 (grupa ks. Andrzeja Michalaka). Spotkanie odbędzie się w Domu Duszpasterskim.
 9. Za tydzień, w niedzielę podczas Mszy wieczornej młodzież z grupy ks. Adama po dopuszczeniu do Bierzmowania złoży publiczne wyznanie wiary. Będzie ono potwierdzeniem ich gotowości przystąpienia do sakramentu. Prosimy aby w tej celebracji, o ile to możliwe, wzięli udział Świadkowie Bierzmowania.
 10. W poniedziałek, 15 maja, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się z racji przypadających imienin w intencji ks. Andrzeja Michalaka i Siostry Marty (od chrztu Zofii). Zachęcamy do udziału w tej liturgii i wdzięcznej modlitwy.
 11. Już dzisiaj informujemy, że Rocznica I Komunii Świętej dla dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Eucharystii, odbędzie się w niedzielę 21 maja o godz. 12:00.
 12. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój w Ukrainie i świecie.
 13. W minionym tygodniu wpłynęły trzy ofiary na Kościół; od Pielgrzymów z Medjugorie - 1000 zł, od chorych - 440 zł, bezimiennie z racji ogłoszenia Patronatu Matki Bożej nad Łaskiem - 2000 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 14. Nadal trwają zapisy na Kolonie wakacyjne, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 10-19 lipca. Jest jeszcze około 10 miejsc wolnych. Dzięki staraniom Siostry Marty i ks. Andrzeja prawdopodobnie uda się znacznie obniżyć koszt tegorocznych kolonii. Szczegóły na plakacie w gablocie. 
 15. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 16. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 17. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Gawińska – lat 84, Jadwiga Gąsiorowska – lat 76, Andrzej Rosiak – lat 67, Feliksa Bednarek – lat 89, Krzysztof Śledziński – lat 68, Janina Szewczyk – lat 89, Marianna Korzeniewska – lat 85. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 19. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

4 Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 30 kwietnia 2023 r.

 1. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 2. Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane „Wyczekani”. Bedą one okazją do poznania siebie, swojego miejsca w planie Boga i odkrycia wartości czekania na to, co cenne. Ich ważną częścią będą warsztaty psychologiczne. Rekolekcje są adresowane do osób w wieku 23-37 lat i odbędą się w dniach 5-7 maja w Ognisku Miłości w Olszy. Kontakt: konto na instagramie Wyczekani lub mail wyczekani@gmail.com.
 3. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z archikatedry 13 maja (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia o godz. 13.00 w sanktuarium ojców franciszkanów.
 4. Ruch Światło-Życie zaprasza na:
 • Weekend Młodszych: uczniowie klas 7 i 8 – 5-7 maja w Porszewicach,
 • Weekend Młodych: uczniowie szkół średnich – 19-21 maja w Dąbrówce (k. Sulejowa).

           Zapisy i bliższe informacje na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.

 1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej ze śpiewem Litanii Loretańskiej w dni powszednie o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój na Ukrainie i świecie.
  Prosimy o zadbanie o wygląd przydrożnych kapliczek na terenie naszej parafii.
 2. 1 i 3 maja Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. 2 maja Kancelaria będzie czynna w godz. 11:00-14:00. 2 maja to Narodowy Dzień Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flag przy naszych mieszkaniach i domach.
 3. W środę przypada 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza św. za Ojczyznę z udziałem władz samorządowych, wojska i kombatantów, będzie odprawiona przez ks. Kapelana o godz. 10:30. Po mszy św. przemarsz na Plac 11 Listopada, gdzie odbędą się dalsze uroczystość.
 4. W środę, 3 maja, po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
 5. W czwartek, z racji wspomnienia Św. Floriana, o godz. 18:00 Msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Łasku.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu. Spowiedź w piątek rano w czasie Mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 15:00 połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
 7. W sobotę w liturgii Kościoła święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 8. W niedzielę, 7 maja, na wszystkich Mszach św. gościć będziemy Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa.
 9. Tego dnia (w niedzielę za tydzień) po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grupy ks. Adama, w Domu Duszpasterskim.
 10. Przypominamy, że spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-Komunijnych ze względu na weekend majowy będzie wyjątkowo nie w pierwszy, ale w drugi wtorek miesiąca, czyli 9 maja.
 11. Przypominamy o Pielgrzymce do Ziemi Świętej, w pierwszych dniach września. Zapisy możliwe jeszcze tylko przez najbliższe dni. Prosimy o nieodwlekanie decyzji.
 12. Trwają zapisy na Kolonie wakacyjne, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 10-19 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie. 
 13. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Są do nabycia w cenie 5 zł niewielkie książeczki o Matce Bożej z rozważaniami na każdy dzień.
 15. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiesław Pelian – lat 72, Jarosław Bogdan – lat 54, Mirosław Świercz – lat 64. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 17. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


2 Niedziela Wielkanocna - 16 kwietnia 2023 r.

Dziś gościmy w naszej parafii bezhabitowe Siostry Przymierza Miłosierdzia.
Po Ewangelii Siostry podzielą się z nami charyzmatem swojego zgromadzenia
i prawdą o Miłosierdziu Bożym.

Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Wychodząc z kościoła po liturgii swoją ofiarą możemy wesprzeć dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Siostry Przymierza Miłosierdzia. Bóg zapłać ofiarodawcom!


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w parafiach łódzkich niedzielę 16 kwietnia 2023 r.

 1. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa
  podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 28 kwietnia 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na cmentarzu na „Dołach” od strony ul. Telefonicznej. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 2. Zapraszamy na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni Tańca „Mazowsze”, który odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi przy ul. Gogola 12. W trakcie koncertu przedstawione zostaną największe perły repertuarowe „Mazowsza” wraz z barwną historią jego związków
  z łódzkim Zespołem HARNAM. Wstęp wolny

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Nie będzie modlitwy przed wieczorną liturgią.
 2. W najbliższą środę po wieczornej mszy spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. Nieustannie modlimy się o pokój w Ukrainie i na świecie. W każdą sobotę po mszy św. o godz. 7:00 różaniec w tej intencji.
 4. Pielgrzymi wyjeżdżający w sobotę do Medjugorie, gromadzą się o godz: 5:15 na Mszy św. w Kolegiacie. Wyjazd spod Kolegiaty o godz. 6:00.
 5. Zapraszamy na 8 dniową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie 6-13 września tego roku. Wszystkie informacje podajemy na kartkach wyłożonych w stojaku pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na stronie parafialnej: lask-sanktuarium.pl. Z racji konieczności szybkiej rezerwacji biletów lotniczych zapisy możliwe tylko do 15 maja. Prosimy o nieodwlekanie decyzji.
 6. Trwają zapisy na Kolonie wakacyjne, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 10-19 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie. Dzieci i młodzież zapisywać można u Siostry Marty i ks. Andrzeja Milczarka.
 7. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 8. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Domańska – lat 79, Marianna Lisiecka – lat 93. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 10. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 9 kwietnia 2023 r.

Życzenia

Drodzy Parafianie, prosimy przyjmijcie życzenia:

Niech tajemnica Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego ubogaci Was duchowo: wzmocni wiarę, ożywi nadzieję i rozpali głęboką miłością. Pokój, radość i nadzieja płynące z Tajemnicy Paschalnej niech przenikną do głębi Wasze serca, ożywiając je do odważnego świadectwa o Zmartwychwstałym Jezusie. Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi.

Życzymy głębokiego duchowego przeżycia Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach Świąt Wielkiej Nocy Asyście Parafialnej, Pocztom sztandarowym Cechu, Związków i Organizacji, Łaskim Rzymianom i Bractwu Kurkowemu. Równie serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej. Za pomoc w organizacji tych dni. Za przygotowanie tegorocznych dekoracji świątecznych.
 2. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. sprawujemy wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 3. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie wieczorem w czasie mszy św. o godz. 18:00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek po mszy św. o godz. 15:00.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Grup Modlitewnych.
 5. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek nie ma postu.
 6. Za tydzień w niedzielę przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15:00 na modlitwę słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół od chorych odwiedzanych w I Piątek w wysokości 640 zł. Bóg zapłać!
 9. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  Uroczystości odbędą się 13 kwietnia o godz. 13:00 na łaskim cmentarzu.
 10. Zapraszamy na 8 dniową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie 6-13 września tego roku. Wszystkie informacje podajemy na kartkach wyłożonych w stojaku pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na stronie parafialnej: lask-sanktuarium.pl
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dziś w tygodniku Niedziela znajdziemy artykuł o naszych Łaskich Rzymianach.
 12. Módlmy się prosząc o wstawiennictwo Patrona Kolegiaty i Parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Niedziela Palmowa - 2 kwietnia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w parafiach łódzkich niedzielę 2 kwietnia 2023 r.

 1. Grupa pantomimy Iuventus Dei oraz Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zapraszają na Misterium Męki Pańskiej „Dla rozbitych”, które odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi w Niedzielę Palmową (2 kwietnia) o godz. 15.00.
 2. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi w kościele oo. Jezuitów prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia i potrwają do Wielkiej Środy. O godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św., po której nastąpi konferencja.
 3. Chór Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” zaprasza na wielkopostny koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w Niedzielę Palmową (2 kwietnia) o godz. 20.00 w bazylice archikatedralnej. W ramach koncertu będziemy zagłębiać się w tajemnicę krzyża i zbawienia, wczytując się w tym roku w tekst Stabat Mater Dolorosa.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziękujemy za liczny udział w piątkowym Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale. Początek o godz. 17:15.
 2. Dziś w salce katechetycznej odbędzie sięspotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Adama. O godz. 15:00 dziewczęta, o 16:30 chłopcy.
 3. Również dziś, w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy na Marsz Pamięci z relikwiami Św. Jana Pawła II. Słuchając papieskiego nauczania, modląc się na różańcu w intencji naszej Ojczyzny przejdziemy z kościoła św. Faustyny do Kolegiaty. Początek o godz. 19:30. Zabierzmy z sobą różańce, świece i wizerunki św. Jana Pawła II.
 4. We wtorek, 4 kwietnia zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do domu duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 5. W najbliższą środę po mszy wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny.
 6. Zapraszamy do udziału w liturgiach Wielkiego Tygodnia sprawowanych w Kolegiacie.
  W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po liturgii zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
  Wigilię Paschalną rozpoczniemy przed Kolegiatą o godz. 19:30. Przynieśmy świece. 
  Zapraszamy w te dni na modlitwę psalmami i rozważanie słowa Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00 Jutrznia. O godz. 12:00 Godzina Czytań. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Nowenną przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Program modlitw wywieszony jest w gablocie przed świątynią.
  W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w Kolegiacie od godz. 9:00 do godz. 13:00 i po południu odgodz. 14:00 do godz. 16:00 (wszystkich mieszkańców Łasku zapraszamy z pokarmami do Kolegiaty); Kapłani pojadą również święcić pokarmy w Orchowie, Podłaszczu, Łopatkach, Dąbrówce i Gorczynie.
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na procesję rezurekcyjną i msze św. na godz. 6:00. Zapraszamy Asystę Parafialną, Panów do niesienia baldachimu, Panie do niesienia szarf, dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe cechu, związków i organizacji, naszych Łaskich Rzymian i Bractwo Kurkowe.
 7. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 8. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.
 9. W czasie Triduum Paschalnego nie będzie w Kolegiacie spowiedzi. Spowiadamy do środy włącznie, rano podczas mszy świętych i po południu od godz. 17:40.
 10. W piątek nie będzie dyżurowała Pani Psycholog.
 11. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 12. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowane na dziś palemki. Dochód przeznaczamy na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci z naszej parafii. Kolonie odbędą się w Małym Cichym w dniach: 10-19 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie. Dzieci i młodzież zapisywać można u Siostry Marty i ks. Andrzeja Milczarka.
 13. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać przy Krzyżu na środku świątyni.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół złożone w kancelarii i jedna przez internet w łącznej kwocie 180 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 15. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Za tydzień w tygodniku Niedziela będziemy mogli przeczytać obszerny artykuł nt. Łaskich Rzymian.
 16. Przed Świętami zadbajmy o wygląd przydrożnych kapliczek. Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi na krzyż przy skrzyżowaniu ul. Narutowicza i Prusa (droga wyjazdowa na Gorczyn). Dotychczas opiekująca się nim Pani z racji zdrowia i wieku nie będzie mogła dalej dbać o porządki przy krzyżu. Bóg zapłać tym, którzy podejmą ten trud.
 17. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  Uroczystości odbędą się 13 kwietnia o godz. 13:00 na łaskim cmentarzu.
 18. Zapraszamy na 8 dniową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie 6-13 września tego roku. Wszystkie informacje podajemy na kartkach wyłożonych w stojaku pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na stronie parafialnej: lask-sanktuarium.pl
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Wołosz – lat 90, Krzysztof Wyrwas – lat 68. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.
 20. Módlmy się o pokój w Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.