Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 października 2019 r.

głoszenia parafialne

 

 1. Bóg zapłać za OFIARY złożone dziś na tacę, przeznaczone na OGRZEWANIE ŚWIĄTYNI w sezonie zimowym.
 2. Każdego dnia zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15, w niedzielę na 17:30. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 3. Jutro o godz. 19:00 pierwsze po wakacjach Spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Wejście do salki przez kuchnię.
 4. Również jutro pierwsze spotkanie dla RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50. Prosimy aby w spotkaniu wzięli udział oboje rodzice.
 5. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie GRUP MODLITEWNYCH w Domu Duszpasterskim.
 6. W sobotę - 12 października będziemy gościli w naszym Sanktuarium pielgrzymów, którzy przybędą w ramach VII ARCHIDIECEZJALNEJ PIELGRZYMKI KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Początek tegorocznego spotkania o godz. 10:30. MSZA ŚW. dla pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Abpa o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Program całej pielgrzymki wywieszony jest w gablotach przed Kolegiatą.
 7. Również w sobotę -12 października, o godz. 20:00 rozpocznie się NOCNE CZUWANIE prowadzone przez grupę Odnowy w Duchu Świętym od o. Jezuitów z Łodzi. W czasie czuwania przewidziany jest: różaniec, 2 konferencje, Msza św., adoracja z modlitwą wstawienniczą. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę podczas czuwanie. Program wywieszony w gablocie przed świątynią.
 8. W niedzielę – 13tego października przypada kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które zapraszamy do ORCHOWA. Zapraszamy na godz. 19:15 na Msza św. w intencji mieszkańców Orchowa. Msza św. będzie odprawiona Domu Ludowym. Po mszy św. procesja ulicami w kierunku Łasku. Procesję zakończymy poświęceniem odnowionego Krzyża.
 9. O godz. 19:00 na parkingu pod Kolegiatą będzie podstawiony autokar dla uczestników nabożeństwa. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kaplicę Wieczystej Adoracji: od Janiny - 200 zł, bezimiennie od 8 ofiarodawców w łącznej kwocie 1340 zł. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 11. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 12. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 13. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2019 rok.
 14. Za tydzień XIX DZIEŃ PAPIESKI. Swoimi ofiarami złożonymi na tacę będziemy mogli wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, a wychodząc z kościoła ofiarą złożoną do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu ALE GOŚĆniedzielę  13 października. Naszym gościem będzie GRZEGORZ MIECZNIKOWSKI. Rozpoczniemy o  18:00 Eucharystią dla młodzieży i studentów „Osiemnastką”; Bezpośrednio po Mszy spotkanie z naszym Gościem. Bardzo prosimy by w spotkaniu wzięli udział kandydaci do bierzmowania.
  Grzegorz Miecznikowski jest człowiekiem, który od fascynacji złem przeszedł drogę do przyjaźni z Bogiem. Warto posłuchać jego świadectwa.
 2. Zapraszamy na koncert zatytułowany: „Przeboje muzyki klasycznej” w wykonaniu zespołu DUO GAVLICCI. Koncert odbędzie się w ramach sobotniej pielgrzymki około godziny 14:00. Zapraszamy do Kolegiaty. Wstęp Wolny.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś przeżywamy ODPUST ku czci Św. Michała Archanioła. SUMIE ODPUSTOWEJ o godz. 12:00. przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Paweł Kutynia – Dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.
 2. Rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15, w niedzielę na 17:30. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 3. We wtorek przy okazji pierwszego Nabożeństwa różańcowego odbędzie się POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW dzieci pierwszokomunijnych. W poniedziałek – 7 października pierwsze spotkanie dla RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50. Prosimy aby w spotkaniu wzięli udział oboje rodzice.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. Spowiedź w piątek w czasie mszy porannych i po południu od godz. 17:30.
 5. W sobotę - 12 października będziemy gościli w naszym Sanktuarium pielgrzymów, którzy przybędą w ramach VII ARCHIDIECEZJALNEJ PIELGRZYMKI KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Początek tegorocznego spotkania o godz. 10:30. MSZA ŚW. dla pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Abpa o godz. 12:00. Obecni będą kapłani naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Program całej pielgrzymki wywieszony jest w gablotach przed Kolegiatą.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły bezimiennie cztery OFIARY na Kaplicę Wieczystej Adoracji w łącznej kwocie 1000 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
  Przypominamy, że WIECZYSTA ADORACJA będzie odbywała się w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej. Zostały już zamówione i opłacone ławki. W trakcie przygotowania jest Monstrancja, która będzie służyła do Wieczystej Adoracji. Kaplica Matki Bożej zostanie doposażona w nowy system monitoringu i alarmu. Wszystko po to aby umożliwić wiernym naszej parafii i miasta spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i jednocześnie zagwarantować jak największe bezpieczeństwo. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w realizacji wymienionych zamierzeń.
 7. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 8. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 15:00 odbędzie się w Kolegiacie ślub naszego pana organisty Macieja Malinowskiego z Katarzyną Browarską. Otoczmy ich naszą modlitwą i prośmy o potrzebne łaskie na drodze małżeńskiego i rodzinnego życia.
 10. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 września 2019 r

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

do przekazania wiernym w niedzielę 22 września 2019 r.

 

 1. Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza 28 wrześniabr. do Piotrkowa Trybunalskiego, do kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła do udziału we Mszy św., podczas której zostanie ogłoszona decyzja Stolicy Apostolskiej o podniesieniu piotrkowskiej farydo godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Ryłko. Program uroczystości:
  11.00 – prezentacja historii kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim (ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Gliński),
  11.30 – Uroczysta Msza św.
 2. Koronka na ulicach miast,jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodziinformuje, że w niedzielę 29września 2019 r. o godz. 12.00Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu 2 alumnom roku szóstego, natomiast 4 alumnów roku trzeciego otrzyma strój duchowny. Uroczystości odbędą się w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Barbary w Starych Skoszewach.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś na godz. 18:00 zapraszamy na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W środę przeżywamy ROCZNICĘ KORONACJI wizerunku Matki Bożej Łaskiej. O godz. 18:00 msza św. dziękczynna.
 3. Również w środę 25 września na godz. 18:45 zapraszamy na spotkanie do Kolegiaty młodzież, która w tym roku będzie przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionych deklaracji.
 4. W niedzielę a tydzień - 29 września przeżywamy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w naszej parafii jest to DZIEŃ ODPUSTU ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy parafian na SUMĘ ODPUSTOWĄ na godz. 12:00. Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Paweł Kutynia – Dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Prosimy o obecność Asystę Parafialną, Panów do baldachimu, Ministrantów i Dziewczynki sypiące kwiaty. Po mszy św. przejdziemy wokół naszej świątyni w procesji eucharystycznej.
 5. W minionym tygodniu wpłynęła bezimiennie OFIARA na Kaplicę Wieczystej Adoracji w wysokości 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
  Wieczysta Adoracja będzie odbywała się w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej. Aktualnie zostało zamówionych i opłaconych 10 ławek, które będą odpowiadały wyglądem obecnie używanym w Kolegiacie ławkom. Liczymy, że nowe ławki staną w kaplicy przed Świętami Bożego Narodzenia. W trakcie przygotowania jest również bezpieczna Monstrancja, która będzie służyła do Wieczystej Adoracji. Kaplica Matki Bożej zostanie także doposażona w nowy system monitoringu i alarmu. Wszystko po to aby umożliwić wiernym naszej parafii i miasta spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i jednocześnie zagwarantować jak największe bezpieczeństwo.
 6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 7. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 8. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 9. Z głębi serca dziękujemy panu Krzysztofowi ŁASZKIEWICZOWI za sfinansowanie i wykonanie naprawy popękanego przeszklenia z lewej strony frontu Kolegiaty. Serdeczne Bóg Zapłać!

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny i zapoznania się z wystawą malarstwa Krystyny Fleming zatytułowaną „ŚPIEW DUSZY”. Autorka wystawy jest mieszkanką Łasku, naszą parafianką. Pasjonuje się malarstwem od najmłodszych lat. Należy do Stowarzyszenia Amatorów Plastyków Ziemi Łaskiej. Prace swoje wykonuje różnorodną techniką (farbą olejną, akwarelą oraz farbą akrylową).

24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 września 2019 r.

 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś po mszy o godz. 10:30, zapraszamy na SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii.
 2. Również dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
 3. Przypominamy o 80. ROCZNICY AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ, która przypada we wtorek - 17 września. Uroczystość upamiętniające to dramatyczne wydarzenie odbędą się o godz. 13:00 na łaskim cmentarzu.
 4. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 5. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 6. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 7. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Sanktuariów i Zamków ZIEMI KŁODZKIEJ prosimy o dokonanie wpłaty za pielgrzymkę w Kancelarii Parafialnej. W piątek 20 września autokar będzie podstawiony przed Kolegiatą o godz. 6:30. Pielgrzymka rozpocznie się Eucharystią o godz. 7:00. Bezpośrednio po mszy św. wyjazd autokaru. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie od dwóch ofiarodawców w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać!
 9. Dziś w parafii św. Jana Chrzciciela w Buczku, Eucharystią o godz. 16:00 rozpocznie się SPOTKANIE dla OSÓB, które PIELGRZYMOWAŁY w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Ziemi Łaskiej na Jasną Górę. Po Eucharystii spotkanie w gospodarstwie Państwa Kilańczyk w Buczku, ul. Słoneczna 18.
 10. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby STOLICY APOSTOLSKIEJ.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś na mszy św. o godz.10:30 POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW dzieci z klas pierwszych. Zapraszamy także dzieci ze starszych klas, wraz z rodzicami.
 2. Od wtorku w kancelarii parafialnej będzie można pobrać DEKLARACJE ZGŁOSZENIA do przyjęcia sakramentu BIERZMOWANIA w naszej parafii. Przypominamy, że miejscem przyjmowania sakramentów jest parafia miejsca zamieszkania. Wypełnioną deklarację (szczególnie prosimy zwrócić uwagę na dane dotyczące sakramentu chrztu św..: data, parafia przyjęcia i nr aktu chrztu) przynosimy na pierwsze spotkanie do Kolegiaty w środę 25 września o godz. 18:30.
 3. W najbliższą środę po mszy wieczornej spotkanie GRUP MODLITEWNYCH.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 września, po mszy o godz. 10:30, zapraszamy na SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI przygotowujących się w tym roku do przyjęcia
  I Komunii. Jednocześnie przypominamy o konieczności zapisania dziecka w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy także wypełnić deklarację zgłoszenia dziecka oraz zobowiązanie własnego udziału w spotkaniach dla rodziców.
 5. Zapraszam dzieci na wyjazd do Niepokalanowa w dniu 14 września na III Ogólnopolskie SPOTKANIE DZIECI. Dokładne informacje można uzyskać s. Marty.
 6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 7. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 8. W piątek – 13tego września przypada kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które zapraszamy na WOLĘ ŁASKĄ. Zapraszamy na godz. 19:30 na Msza św. w intencji mieszkańców Woli Łaskiej. Msza św. będzie odprawiona na placu między posesją nr 31. a ul. Żytnią. Po mszy św. procesja pobliskimi ulicami. O godz. 19:15 na parkingu pod Kolegiatą będzie podstawiony autokar dla uczestników nabożeństwa. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 9. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną: „POLSKA POD KRZYŻEM”. W sobotę 14 września – Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, w naszej świątyni modlitwy rozpoczną się o godz. 11:00 i potrwają do Eucharystii o godz. 15:00. Program modlitw wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej.
  Codziennie w czasie mszy św. o godz. 18:00 modlimy się słowami NOWENNY o Krzyżu Świętym.
 10. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 11. Po raz ostatni już zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów i Zamków ZIEMI KŁODZKIEJ w terminie: 20,21,22 września 2019 r. Odwiedzimy m.in.: Wambierzyce, Bardo Śląskie, Zamek Moszna, Zamek Książ, Kopalnię Złota, Kościół Pokoju i inne miejsca. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej, w gablocie przed Kościołem i ulotkach pod chórem. Zapisy możliwe jeszcze tylko w dniu jutrzejszymw Kancelarii Parafialnej.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie od pięciu ofiarodawców w łącznej kwocie 900 zł. Bóg zapłać!
 13. W niedzielę 15 września w parafii św. Jana Chrzciciela w Buczku, Eucharystią o godz. 16:00 rozpocznie się SPOTKANIE dla OSÓB, które PIELGRZYMOWAŁY w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Ziemi Łaskiej na Jasną Górę. Po Eucharystii spotkanie w gospodarstwie Państwa Kilańczyk w Buczku, ul. Słoneczna 18.
 14. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Dziś wieczorem odbędzie się spotkanie z cyklu „ŚCIEŻKI DO PRAWDY”. Tym razem naszym gościem będzie Lech Kowalski – historyk wojskowości, publicysta, doktor nauk humanistycznych, autor wielu książek. Pan Lech Kowalski podejmie temat: Wpływ czerwonych generałów na historię Polski po 1944 roku.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 września 2019 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Z racji I niedzieli miesiąca dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
 2. Od dziś POWRACAMY do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
  Msza św. w kaplicy w Łopatkach o godz. 10:30.
 3. Jutro zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów na uroczyste ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
 4. Zbliża się DZIEŃIMIENIN Ks. Abp. Grzegorza Rysia. We wtorek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 12.00zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.
 5. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIATEK i SOBOTA miesiąca. W czwartek chciejmy pamiętać w modlitwie o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Pamiętajmy, że spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Matki Bożej.
  W piątek wracamy do sprawowania mszy św. o godz. 15:00. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18:00. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa.
  W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  Wieczorem po mszy św. spotkanie dla Grupy Męskiej w Kaplicy Matki Bożej.
 6. W następną niedzielę - 8 września, na mszy św. o 10:30 POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW dzieci z klas pierwszych. Zapraszamy także dzieci ze starszych klas, wraz z rodzicami.
 7. Zapraszam dzieci na wyjazd do Niepokalanowa w dniu 15 września na III Ogólnopolskie SPOTKANIE DZIECI. Dokładne informacje można uzyskać s. Marty.
 8. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 10. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów i Zamków ZIEMI KŁODZKIEJ w terminie: 20,21,22 września 2019 r. Odwiedzimy m.in.: Wambierzyce, Bardo Śląskie, Zamek Moszna, Zamek Książ, Kopalnię Złota, Kościół Pokoju i inne miejsca. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej, w gablocie przed Kościołem i ulotkach pod chórem. Zapisy od wtorku w Kancelarii.
 12. Zachęcamy również do zapoznania się z INFORMACJAMI KURIALNYMI wywieszonymi w gablocie.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest nowa WYSTAWA nt. życia i działalności Grzegorza Jana Zdziewojskiego – duchownego, pisarza, filantropa, urodzonego w Łasku, który ułożył modlitwę do Matki Bożej Łaskiej odmawianą przez nas do dzisiaj.
 2. W niedzielę za tydzień wieczorem odbędzie się spotkanie z cyklu „ŚCIEŻKI DO PRAWDY”. Tym razem naszym gościem będzie Lech Kowalski – historyk wojskowości, publicysta, doktor nauk humanistycznych, autor wielu książek. Pan Lech Kowalski podejmie temat: Wpływ czerwonych generałów na historię Polski po 1944 roku.

 1. W ostatnich latach miały miejsce w Polsce i na świecie wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia bądź zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i wizerunków Matki Bożej, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie. Kościół potrzebuje dziś jednoczyć się na modlitwie. Dlatego zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną: „POLSKA POD KRZYŻEM”. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego we Włocławku na lotnisku Kruszyn odbędą się centralna modlitwa dla całej Polski. W tym samym czasie jednocząc się na modlitwie wierni mogą gromadzić się w swoich parafiach. Dlatego już dziś zapraszamy na modlitwę do Kolegiaty 14 września od godz. 11:00.
  Modlitwa będzie również prowadzona w Par. Św. Faustyny w Łasku i Par. Św. Franciszka w Teodorach w godz. popołudniowych. Szczegóły na plakatach w gablocie przed świątynią. Od 5 września codziennie po mszy św. o godz. 18:00 będziemy odprawiali w Kolegiacie NOWENNĘ o Krzyżu Świętym.

21 Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jutro 26 sierpnia - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 10:30 i 18:00. Około godz. 19:00 POWRÓCĄ z Jasnej Góry PIELGRZYMI z 39 Pieszej Pielgrzymki Ziemi Łaskiej. Zachęcamy do udziału w powitaniu i towarzyszeniu pielgrzymom podczas wejścia do miasta i Kolegiaty.
  Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 2. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, Godzinki do NMP, Adorację, Nowennę i msze św. o godz. 18:00.
 3. Za tydzień z racji I NIEDZIELI MIESIĄCA nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 4. Od następnej niedzieli POWRACAMY do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
  Msza św. w kaplicy w Łopatkach od następnej niedzieli o godz. 10:30.
 5. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów w poniedziałek – 2 września – do naszej świątyni na ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
 6. 1 września przypada ROCZNICA wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ. Z tej racji Burmistrz Łasku i Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Łask, do udziału w obchodach 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które odbędą się na łaskim cmentarzu parafialnym w niedzielę - 1 września o godz. 9:00.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów i Zamków ZIEMI KŁODZKIEJ w terminie: 20,21,22 września 2019 r. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej, w gablocie przed Kościołem i ulotkach pod chórem. Zapisy od wtorku w Kancelarii.
 8. Już dziś dziękujemy za niemal tygodniową pomoc duszpasterską w parafii Ks. Neoprezbiterowi KAMILOWI GREGORCZYKOWI. Życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy w pierwszej parafii w Jeżowie.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli OFIARY na KOŚCIÓŁ. Łącznie bezimiennie w kwocie - 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 11. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 12. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ

 Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na Koncert Finałowy III-ego Międzynarodowego MUZYCZNEGO FESTIWALU zatytułowanego: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  „MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, czyli belcanto rodziny Kaczmarków”
  Wystąpi przed nami jedyna w Europie śpiewająca w klasycznym stylu bel canto muzyczna rodzina KACZMARKÓW – Iwona i Piotr oraz ich dwaj synowie 15-letni Adam i 19-letni Wojtek.
  Prowadzenie koncertu: Krystyna Pietranek-Kulis. WSTĘP WOLNY.

20 Niedziela Zwykła- 18 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Trwając w MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI, chciejmy wspólnie pomodlić się w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 2. W środę 21 sierpnia po raz 39 wyruszy z Kolegiaty na Jasną Górę PIESZA PIELGRZYMKA Ziemi Łaskiej. O godz. 7:00 Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki. Po czterech dniach, w sobotę 24 sierpnia ok. godz. 14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Powrócą do Łasku w poniedziałek 26 sierpnia ok godz. 17:00.
 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki oraz do towarzyszenia pielgrzymom w czasie wyjścia i powrotu.
  Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać w poniedziałek i wtorek w kancelarii parafii. Od godz. 6:30 przed Kolegiatą będzie oczekiwał samochód, do którego pielgrzymi mogą oddać bagaż. Przypominamy, że bagaż musi być oznaczony numerem, który otrzymaliśmy przy zapisie na pielgrzymkę. Zwracamy się z prośbą, aby osoby, które używają lekarstw zapisanych przez lekarza, zabrały je ze sobą na pielgrzymkę. W kancelarii parafialnej można również zapisać się do grupy duchowej pielgrzymki. W kolegiacie, każdego dnia trwania pielgrzymki o godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec w intencji pielgrzymów.
 4. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, Różaniec w intencji pielgrzymów, Adorację, Nowennę i msze św. o godz. 18:00.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na Kościół, bezimiennie łącznie w kwocie 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 7. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 8. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy w sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  Dziśo godz. 19:00:„MUZYKA, KTORA POWADZI DO STWÓRCY”- Melodie na Psałterz Polski uczynione.
  Wykonawcy: Barbara ROGALA (Polska) - sopran, Roman OTT (Niemcy) - saksofon sopranowy i tenorowy, Anders GROP (Szwecja) - kontrabas, Grzegorz ROGALA (Polska) -puzon, Frank Parker (USA) - perkusja
  Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.
 2. Za tydzień w niedzielę finałowy koncert:„MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, czyli belcanto rodziny Kaczmarków”
  Wystąpi przed nami jedyna w Europie śpiewająca w klasycznym stylu bel canto muzyczna rodzina KACZMARKÓW – Iwona i Piotr oraz ich dwaj synowie 15-letni Adam i 19-letni Wojtek.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

19 Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. We wtorek – 13tego sierpnia przypada kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które zapraszamy na PODŁASZCZE. Ponieważ każdego miesiąca dzień jest krótszy, ym razem zapraszamy na godz. 20:00 na Msza św. w intencji mieszkańców Podłaszcza. Msza św. będzie odprawiona na placu przy cmentarzu żydowskim. Bezpośrednio po mszy św. przejdziemy w procesji pobliskimi ulicami przez Podłaszcze. O godz. 19:30 na parkingu pod Kolegiatą będzie podstawiony autokar, który zawiezie na Podłaszcze chcących wziąć udział w nabożeństwie. Pod chórem są ulotki dotyczące tego nabożeństwa. Zapraszamy do udziału Asystę, Żywą Róże, Grupy Modlitewne, Zespoły Muzyczne i Służbę Liturgiczną. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 2. W środę WSPOMINAMY w liturgii Św. Maksymiliana Marii Kolbego, zaś w sobotę Św. Jacka.
 3. W czwartek – 15 sierpnia, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP (MB Zielnej). W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów. Msze św. wg niedzielnego porządku. W Łopatkach msza św. o godz. 8:00.
  KANCELARIA PARAFIALNA z racji uroczystości NIE BĘDZIE CZYNNA.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy GOŚCILI W SWOICH DOMACH przybywających do nas PIELGRZYMÓW. Dziękujemy Dyrekcjom szkół i parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy ofiarowali chleb dla pielgrzymów.
 5. Pamiętajmy o trwającym MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI. Swoją abstynencję ofiarujmy w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 6. W ostatnich tygodniach pomagał nam w parafii ks. ROMAN WŁASIUK. W piątek ks. Roman wyjeżdża z Łasku. Serdecznie dziękujemy za tegoroczną pomoc i życzymy powodzenia w pracy duszpasterskiej w parafii katedralnej w Łucku na Ukrainie. Od 20 sierpnia przez kilka dni będzie pomagał w naszej parafii ks. neoprezbiter Kamil Grzegorczyk.
 7. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: „Stworzycielu Duchu, Przyjdź”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł. Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie. Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 8. Zwracamy się z prośbą do panów, którzy mogliby włączyć się do SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ naszej pielgrzymki. Służba ta zajmuje się rozładunkiem i załadunkiem bagaży, pomocą przy wydawaniu posiłków, a także utrzymaniem czystości w miejscach, gdzie zatrzymuje się pielgrzymka. Dotychczasowa grupa, która służy łaskiej pielgrzymce od wielu lat, wykruszyła się głównie ze względów zdrowotnych. Stąd nasza prośba. Prosimy by osoby, które mogłyby zasilić tę grupę zgłaszały się do ks. Piotra
 9. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 10. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 11. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest wystawa: PORTRETY POLSKICH KOMPOZYTORÓW. Są to prace uczniów Liceum Plastycznego ze Zduńskiej Woli, które powstały w latach 2018-2019 pod kierunkiem nauczyciela Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.
 2. Zapraszamy w sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”. 
  Dziś o godz. 19:00:„POLSKA LIRYKA PATRIOTYCZNA” (Moniuszko, Chopin, Żeleński)
  Wykonawcy: Jolanta GZELLA - mezzosporan, Ziemowit Wojtczak - bas - baryton,Maciej Włodawski - baryton, Rafał GZELLA - fortepian
  Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.
 3. Za tydzień w niedzielę:„MUZYKA, KTORA POWADZI DO STWÓRCY”- Melodie na Psałterz Polski uczynione.
  Wykonawcy: Barbara ROGALA (Polska) - sopran, Roman OTT (Niemcy) - saksofon sopranowy i tenorowy, Anders GROP (Szwecja) - kontrabas, Grzegorz ROGALA (Polska) -puzon, Frank Parker (USA) - perkusja.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.19 

18 Niedziela Zwykła - 4 sierpnia 2019 r.

Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg Zapłać!

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia. O godz. 1730NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W ŚRODĘ o godz. 1700wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 1800.
 3. We wtorek przypada święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego. W piątek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, zaś w sobotę święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 4. Chciejmy pamiętać, że rozpoczynający się miesiąc sierpień jest MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI. Bardzo prosimy o powstrzymanie się od picia alkoholu. Trud ten ofiarujmy w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu na terenie naszej parafii.
 5. W najbliższych dniach naszą parafię ODWIEDZĄ PIELGRZYMKI udające się na Jasną Górę. 6 sierpnia będziemy gościli grupy pielgrzymów z miejscowości Żnin. 9 sierpnia przybędą około godz. 16:00 pielgrzymi z Lubawy. Pielgrzymi z tej grupy proszą o nocleg w domach naszych parafian. W sobotę 10 sierpnia zaś przybędą pielgrzymi z Elbląga i Płocka ok godz. 15:00. Prosimy parafian o dostarczenie chleb dla pielgrzymów, najlepiej w sobotę do południa. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 6. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: „Stworzycielu Duchu, Przyjdź”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł. Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie. Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 7. Zwracamy się z prośbą do panów, którzy mogliby włączyć się do SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ naszej pielgrzymki. Służba ta zajmuje się rozładunkiem i załadunkiem bagaży, pomocą przy wydawaniu posiłków, a także utrzymaniem czystości w miejscach, gdzie zatrzymuje się pielgrzymka. Dotychczasowa grupa, która służy łaskiej pielgrzymce od wielu lat, wykruszyła się głównie ze względów zdrowotnych. Stąd nasza prośba. Prosimy by osoby, które mogłyby zasilić tę grupę zgłaszały się do ks. Piotra
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół: Józef Bączyk – 200 zł, bezimiennie z ul. Jana Pawła II – 100 zł, bezimiennie z miejscowości Krzucz – 200 zł.
 9. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 10. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1.  Zapraszamy w lipcu i sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  Dziśo godz. 19:00:„NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA”
  Wykonawcy:Jolanta Bobras - sopran, Elena Łomonosova - sopran koloraturowy (Kazachstan), Szymon Jędruch - tenor, Maciej Łabecki - skrzypce, Robert Stefański -klarnet oraz Taras Hlushko (Ukraina) - fortepian.
  Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.
 2. Za tydzień w niedzielę:„POLSKA LIRYKA PATRIOTYCZNA” (Moniuszko, Chopin, Żeleński)
  Wykonawcy: Jolanta GZELLA - mezzosporan, Ziemowit Wojtczak - bas - baryton,Maciej Włodawski - baryton, Rafał GZELLA - fortepian
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.18 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.