Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 lipca 2021 r.

 

Trwająca pandemia spowodowała, że z racji bezpieczeństwa sanitarnego kierowaliśmy do wiernych słowa zachęty aby przyjmować Komunię Św. na dłonie. Prosiliśmy przy tym aby Ciało Pana Jezusa było spożywane bezpośrednio przy kapłanie. Zwracaliśmy na to uwagę indywidualnym osobom, które postępowały inaczej.

Mimo to, w minionym tygodniu miedzy tylnymi ławkami, pod klęcznikiem, został znaleziony niemal cały komunikant – Ciało Chrystusa. Nie wiemy jak się tam znalazł i za czyją przyczyną. Nikt też nie przyznał się, że upuścił Ciało Chrystusa w ławce. Rodzi się pytanie o naszą wiarę i odpowiedzialność.

Jeszcze raz prosimy o spożywanie Ciała Chrystusa przy kapłanie.

Nikt nie odchodzi z Ciałem Pana Jezusa do ławki!

 

Dziś na koniec każdej mszy św. przed błogosławieństwem nabożeństwo ekspiacyjne za znieważenie Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 18 lipca 2021 r.

W niedzielę, 25 lipca 2021 r., we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Łódzka Caritas od 1990 roku prowadzi działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Z jej pomocy korzystają dzieci i młodzież, niepełnosprawni, osoby bezrobotne, bezdomne, ofiary kataklizmów, osoby starsze i chorzy w terminalnym stadium choroby. Rocznie charytatywnym wsparciem obejmowanych jest kilkanaście tysięcy osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zachęcamy do hojnego wsparcia. (Datki można przekazać również poprzez platformę pomocową: www.dobromat24.pl lub na rachunek: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077.)


Ogłoszenia parafialne

 1. W poniedziałek - 26 lipca, przeżywamy wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta SUMA ODPUSTOWA przy głównym ołtarzu w intencji Parafian odprawiona będzie przez Ks. Stanisława Czaję, który od 15 sierpnia rozpocznie pracę w naszej parafii. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 2. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 41 PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisy rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 3. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 4. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 5. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zofia Kubiak – lat 69, Szkudlarek Genowefa – lat 81. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

15 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Piątkowa wichura i gwałtowana burza spowodowała szkody na łaskim cmentarzu. Część połamanych konarów zagrażająca bezpieczeństwu ludzi oraz pomników została usunięta w sobotę. Prace będę kontynuowane w poniedziałek. Podczas wichury nie ucierpiały pomniki.
  Niestety okazuje się, że po raz kolejny ktoś uśmiercił jedno z drzew na cmentarzu. Po wypuszczeniu zielonych liści uschło w ciągu kilku dni. Również wszystkie dotychczasowe, nakazane przez urzędy, nasadzenia drzew na cmentarzu zostały zniszczone. Bardzo prosimy o zaprzestanie tego rodzaju działań.
  Prace związane z usunięciem połamanych drzew i konarów, oraz z wycinką i pielęgnacją drzew pochłoną kilka tysięcy zł.
 2. We wtorek 13 lipca zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła o godz. 17:00.
 3. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 4. W ostatnim tygodniu wpłynęły cztery bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie: 800 zł. Ofiary przeznaczamy na kostkę brukową na cmentarzu. Bóg zapłać!
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 6. Razem z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łaskiej i Łaskim Domem Kultury zapraszamy dziś na godz. 19:00 do Sali z Fortepianem w ŁDK na bezpłatny koncert zespołu Trio Andare,  w skład którego wchodzi  łaskowianka  Agata Bartoszek (obój) oraz  Dorota Cegielska (fagot) i Tomasz Bartoszek (fortepian). Artyści zaprezentują muzykę klasyczną z elementami jazzu.
 7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łasku poszukuje osób, które chciałyby zostać rodziną zastępczą, dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą się wychowywać pod opieką rodziców biologicznych. Zainteresowanych sprawowaniem takiej formy opieki prosimy o zgłaszanie się do Centrum.
  Rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna. W przypadku nie znalezienia się rodziny zastępczej dzieci zostają umieszczane w placówkach opiekuńczo- wychowawczych które nigdy nie zastąpią dziecku rodziny.
  Więcej informacji na plakacie. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości pełnienia funkcji rodziny zastępczej można uzyskać w siedzibie Centrum, Łask, ul. 9 Maja 33, wejście A.
 8. W minionych dwóch tygodniach, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adam Grabarczyk – lat 59, Grażyna Grzelak – lat 58. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

14 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 lipca 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 4 lipca 2021 r.

 1. Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie i Wydział Duszpasterstwa Rodzin zapraszają pary narzeczonych do udziału w wakacyjnym przygotowaniu do małżeństwa w formie Wieczorów dla Zakochanych. Wieczory będą prowadzone w formie online. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 19.00, w dniach od 13 lipca do 5 sierpnia br. Informacje i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl
 2. W najbliższym wydaniu na ogólnopolskich łamach „Przewodnika Katolickiego” (PK nr 27 z datą 04.07.2021) przeczytać można obszerny reportaż o pomocy mieszkańcom Bejrutu
  w Libanie
  , jaką od roku organizują wspólnie Caritas Archidiecezji Łódzkiej
  i Stowarzyszenie „Dom Wschodni - Domus Orientalis”. Pomoc możliwa jest głównie dzięki datkom wiernych archidiecezji łódzkiej. Serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do dalszego wsparcia działań pomocowych.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś po mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie pojazdów. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 2. Na godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. Przypominamy, że przez czas wakacji nie ma mszy św. o godz. 12:00.
 4. W ostatnich dwóch tygodniach wpłynęły trzy bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie: 700 zł, oraz od chorych 120 zł. Wszystkie złożone ofiary przeznaczamy na kostkę brukową na cmentarzu. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 5. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 7. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty, na nastrojowy koncert patriotyczny' Blask bitewnej chwały.' Wystąpi przed nami aktor i piosenkarz: Jan Pietrzak oraz jego przyjaciele. Wstęp wolny. Dziękujemy panam: Andrzejowi Cebulskiemu oraz Adamowi Siuda za pomoc w organizacji koncertu.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Abp Grzegorz Ryś zwolnił z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Piotra Urbaniaka i mianował Rektorem kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. z dniem 3 lipca 2021 r. (do tej pory funkcję Rektora pełnił ks. Mariusz Jersak).
  Obejmujemy ks. Piotra modlitwą i życzymy wielu potrzebnych łask do posługi w nowym miejscu. We wtorek 29 czerwca o godz. 18:00 ks. Piotr będzie sprawował pożegnalną Eucharystię. Zapraszamy parafian do wdzięcznej modlitwy w jego intencji za 7-letnią posługę w Łasku.
  Ks. Piotra w naszej parafii zastąpi wyświęcony w tym roku ks. Stanisław Czaja, który 26 lipca w uroczystość Św. Anny będzie celebrował sumę odpustową.
 2. Dziś w kaplicy w Łopatkach odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Witamy Romana Własiuka z Ukrainy. Ks. Roman będzie pomagał w naszej parafii do końca lipca.
 4. Codziennie zapraszamy na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe.
 5. Dziś swoje imieniny przeżywa ks. Abp senior Władysław Ziółek, jutro ks. Bp Ireneusz Pękalski. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszej modlitwie.
 6. We wtorek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotr i Pawła. Msze św. jak w dzień powszedni. Będzie to również dzień imienin ks. Proboszcza i ks. Piotra. We wtorek o godz. 18:00 msza św. w intencji Księży Piotrów. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i powołanych do kapłaństwa. W piątek spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od 17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. W sobotę rano po mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową. Po nim spotkanie Grupy Męskiej. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 8. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli lipca zmiennie ulega porządek mszy św. w Kolegiacie. Do końca sierpnia nie będzie mszy św. o godz. 12:00. W Łopatkach w czasie wakacji msza św. w niedzielę o godz. 9:00.
 9. Za tydzień po mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie pojazdów. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 10. Również za tydzień, w niedzielę, w naszej parafii Słowo Boże wygłosi ks. Łukasz Mika, misjonarz miłosierdzia z Ukrainy. Po mszach św. można będzie złożyć ofiary na potrzeby jego parafii w Prawdyne, tzn. na organizację letniego wypoczynku dzieci i koszty prac stolarskich prowadzonych w tamtejszym kościele.
 11. W minionym tygodniu wpłynęła jedna ofiara na Kościół: od rodziców dzieci z klasy 3C – 1150 zł. Wszystkie złożone ofiary przeznaczamy na kostkę brukową na cmentarzu. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 14. Za tydzień - 4 lipca na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty, na nastrojowy koncert patriotyczny' Blask bitewnej chwały.' Opowieść w piosence o polskich zwycięstwach historycznych i współczesnych. Wystąpi przed nami dobrze znany wielu osobom w Polsce i za granicą artysta sceniczny, satyryk, pionier polskiego stand-upu, aktor i piosenkarz: Jan Pietrzak oraz jego przyjaciele. Wstęp wolny.
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 czerwca 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 20 czerwca 2021 r.

Wspólnota „Legion Małych Dusz” zaprasza na ogólnopolski dzień skupienia w niedzielę
27 czerwca 2021 r. do kościoła ss. Karmelitanek Bosych w Łódź (ul. św. Teresy 6) o godz. 11.00.
W programie: Eucharystia, obiad, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu. Temat: Bóg jest Miłością. Miłość silniejsza jest od nienawiści. Ufaj, Miłość zwycięży świat.

inf.: kanał You Tube: Moc Miłości Miłosiernej w naszej słabości oraz www.maledusze.com.pl


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3C.
 2. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe.
 3. We wtorek dziękczynna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Głogowca i Świnic Warckich. Wyjazd autokarem z parkingu przed Kolegiatą o godz. 8:00.
 4. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 spotkanie Grupy Męskiej w Domu Duszpasterskim.
 5. Od soboty w naszej parafii pomagał będzie dobrze nam znany Roman Własiuk z Ukrainy. Pozostanie z nami do końca lipca.
 6. W najbliższą niedzielę - 27 czerwca odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kaplicy w Łopatkach.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary na Kościół: od rodziców dzieci z klasy 3B – 1400 zł, od Doroty Pietrzykowskiej – 200 zł. Wszystkie złożone ofiary przeznaczamy na kostkę brukową na cmentarzu. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 10. Zapraszamy do Kolegiaty 4 lipca na godz. 19:00, na nastrojowy koncert patriotyczny' Blask bitewnej chwały.' Opowieść w piosence o polskich zwycięstwach historycznych i współczesnych. Wystąpi przed nami dobrze znany wielu osobom w Polsce i za granicą artysta sceniczny, satyryk, pionier polskiego stand-upu, aktor i piosenkarz: Jan Pietrzak oraz jego przyjaciele. Wstęp wolny.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Zawiasa – lat 93, Barbara Kowalska – lat 72, Bronisława Włodarczyk – lat 100, Wanda Serek – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 czerwca 2021 r.

Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej. Bóg zapłać!


W sobotę 12 czerwca 2021 r. zmarła śp. Maria Ryś – mama ks. abp. Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego.

Uroczystości pogrzebowe rozpocznie Msza święta celebrowana we wtorek 15 czerwca br. o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Krakowie (os. Podwawelskie, ul. Komandosów 18), po której o godz. 13.30, od bramy Cmentarza na Salwatorze, nastąpi odprowadzenie ciała zmarłej na miejsce spoczynku.

Kuria Metropolitalna Łódzka organizuje autokarowy wyjazd na pogrzeb. Zapisy w poniedziałek 14 czerwca br. w godz. 8.00-16.00 pod numerami telefonów: 42-66-48-728, 42-66-48-717.

 

W naszej świątyni odprawimy msze św. za Marię Ryś jutro, w poniedziałek, o godz. 18:00.


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3B.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3C.
 2. Dziś, 13 dzień czerwca, zapraszamy więc na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła i czerwcowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 3. W sobotę – 19 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3C, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać ze Pokuty. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 4. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe.
 5. W minionym tygodniu wpłynęło dziesięć bezimiennych ofiary w łącznej kwocie 1380 zł, od rodziców dzieci z klasy IIIA – 1100 zł. Wszystkie złożone ofiary przeznaczamy na kostkę brukową na cmentarzu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 6. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barbara Rychłowska – lat 73, Alojzy Krajewski – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji, oraz zmarłej Marii Ryś– mamy ks. abp. Grzegorza: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

10 NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 maja 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 6 czerwca 2021 r.

 

1. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Zespołów Synodalnych i przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich na spotkanie do bazyliki archikatedralnej w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota) na godz. 11.00. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich zgromadzonych.

2. W sobotę 12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej, na zakończenie doby eucharystycznej, ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki wprowadzi w posługę akolity
16 mężczyzn – kandydatów do diakonatu stałego.


 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3A.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3B.
 2. W sobotę – 12 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3B, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 3. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe. Przez Oktawę Bożego Ciała codziennie (do czwartku włącznie), po litanii procesja z Najświętszym Sakramentem.
 4. W środę – 9 maja, Piotr Urbaniak obchodzi jubileusz 20-lecia święceń kapłańskich. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19:00. Liturgii przewodniczył będzie ks. Abp Grzegorz Ryś. Obecni będą wyświęceni wraz z ks. Piotrem kapłani.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na msze św. o godz. 6:30, 7:00, 15:00 i 18:00. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
 6. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim Ks. Abpa w piątek mszą św. o godz. 18:00 w Katedrze Łódzkiej rozpocznie się Diecezjalne Święto Eucharystii. Na ww. mszę św. uda się z naszej parafii delegacja wraz z ks. Proboszczem. Pozostali wierni będą mogli jednoczyć się z Kościołem Łódzkim trwając na Adoracji Najświętszego Sakramentu aż do sobotniej wieczornej mszy św. w Kolegiacie.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza św. o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe i Litania do Niepokalanego Serca Maryi.
 8. Podczas wieczornej mszy św. w sobotę gościć będziemy wspólnotę Domu Magnificat z Łasku Kolumny. Do modlitwy zapraszamy osoby uzależnione oraz ich rodziny.
 9. W czasie liturgii o godz. 18:00 będziemy również dziękować za pontyfikat Św. papieża Jana Pawła II oraz Jego wizytę apostolską w mieście Łodzi w 1987 r.
 10. W niedzielę 13 czerwca zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła i czerwcowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 11. Trwają prace przy renowacji kamiennego parkanu przy plebanii.
 12. W najbliższych dniach zostanie dostarczone ponad 800 m2 ufundowanej kostki brukowej oraz ponad 600 m obrzeży, które w sierpniu zostaną położone na głównych alejach cmentarnych.
 13. W minionym tygodniu dotarły do parafii ufundowane przez Pana Grzegorza Nowakowskiego trzy stylowe pompy do wody. Zostaną zamontowane na cmentarzu podczas układania kostki.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimiennie ofiary w łącznej kwocie 400 zł, przez stronę parafialną 500 zł, z Gorczyna – 100 zł, od chorych odwiedzanych w I Piątek – 290 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 15. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 16. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 17. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Sławomir Bartczak – lat 65. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 19. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

 


NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 30 maja 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 30 maja 2021 r

Zapraszamy na odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej w kościele OO. Bernardynów w Piotrkowie Tryb., podczas którego kościół ten zostanie ustanowiony Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Uroczystości pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego, odbędą się w niedzielę 6 czerwca 2021 r. o godz. 19.00. Ze względu na sytuację epidemiczną Msza św. sprawowana będzie na placu przykościelnym, od strony ul. Narutowicza.

(Obraz Piotrkowskiej Pani, pochodzący z 1625 roku, koronowany był w dniu 1 czerwca 2003 roku przez Ks. Abp. Władysława Ziółka. Korony dla Jezusa i Maryi poświęcił Ojciec Święty Jan Paweł II, podczas Mszy Świętej sprawowanej w Kalwarii Zebrzydowskiej, w dniu 19 sierpnia 2002 roku.)


Ogłoszenia parafialne

 1. Jutro nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17:30.
  31 maja przeżywamy Dzień Odpustu ku czci Matki Bożej Łaskiej. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 18:00 sprawowaną przy głównym ołtarzu. Uroczystej liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi Bp Marek Marczak. Po uroczystej mszy odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zapraszamy Służbę Liturgiczną, Asystę, Panów od Baldachimu, dziewczynki sypiące kwiaty. Podczas sumy odpustowej młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.
 2. Od wtorku zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe.
 3. 1 czerwca, z racji Dnia Dziecka, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach.
 4. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie dla naszej wspólnoty parafialnej po mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy już dziś o udział w uroczystej liturgii Asystę Parafialną, Służbę Liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz przygotowanie w stałych miejscach ołtarzy. Chciejmy tego dnia poprzez udział we mszach św. i procesji uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii, dziękując za dar sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i powołanych do kapłaństwa. W piątek spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od 17:30. W sobotę rano po mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową. Po nim spotkanie Grupy Męskiej.
 6. Zbliża się Uroczystość I Komunii Św. W naszej parafii I Komunia odbędzie się w grupach klasowych w kolejne niedziele: 6, 13 i 20 czerwca na dodatkowej mszy św. o godz. 13:30.
  W sobotę – 5 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3 A, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 7. Jutro rozpoczynają się prace przy renowacji kamiennego parkanu przy plebanii. Następnie zostaną naprawione wszystkie ubytki i zniszczenia w parkanie cmentarnym. Wykonana zostanie na nowo brama wjazdowa na cmentarz od ul. Armii Krajowej oraz dodatkowa furtka z odnowionego głównego parkingu przy tej samej ulicy.
 8. Wszystko wskazuje na to, że w połowie sierpnia rozpoczną się na cmentarzu prace związane z układaniem kostki brukowej w głównych alejach cmentarnych. Pewien Pan spośród parafian bezimiennie sfinansował ponad 800 m2 Kilka miesięcy wcześniej zakupiliśmy po bardzo atrakcyjnej cenie blisko 500 m2 różnej kostki używanej, w bardzo dobrym stanie. Łącznie mamy więc na dziś trochę ponad 1300 m2 kostki brukowej. Po dokładnym wymierzeniu głównych alei cmentarnych okazało się, że mamy do ułożenia 2150 m2 kostki. Brakuje więc jeszcze ok 850 m2kostki brukowej oraz kwoty ok 60 tyś zł potrzebnej na sfinansowanie prac. Będziemy wdzięczni za pomoc w zebraniu potrzebnych funduszy. Kostki ułożymy tyle na ile pozwolą finanse zebrane na ten cel. Gdyby udało się zakupić brakujące 850 m2 kostki oraz zebrać brakującą kwotę, to na koniec września główne cmentarne aleje byłyby w całości pokryte kostką brukową.
  Przy okazji prowadzonych na cmentarzu prac zostaną wymienione na całkowicie nowe trzy pompy do wody.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimiennie ofiary w łącznej kwocie 560 zł, z ul. Polnej 7 – 200 zł, od mieszkańców Dąbrówki i Czestkowa A, ofiary złożone na kostkę przy okazji modlitwy o dobre plony – 174 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni parafialnej.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 12. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć organizację kolonii letnich dla dzieci prowadzonych przez łódzki oddział Caritas.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Grzesińska – lat 73. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 maja 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 23 maja 2021 r

Modlitewne spotkanie kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Nie jesteś sama” odbędzie się
w niedzielę 23 maja o godz. 14.00. W związku z trwającymi obostrzeniami, wezmą w nim udział jedynie przedstawicielki kobiecych duszpasterstw  (w tym również delegacja
z Archidiecezji Łódzkiej). Zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję na kanale YouTube Sanktuarium Jasnogórskiego oraz na stronie internetowej i profilu facebookowym projektu „Kierunek Niebo”.


Ogłoszenia parafialne

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.
 2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła, zaś w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. W środę 26 maja i w piątek 28 maja o godz. 18:30 odbędzie się w Kolegiacie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa. Prosimy pamiętać o obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa w Kolegiacie.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 260 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 5. Grupie Św. Marty dziękujemy za sprzątanie świątyni.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Urszula Rubach – lat 92, Ryszard Wójtowicz – lat 64, Jacek Styczyński – lat 47, Zygmunt Wasielewski – lat 81. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 16 maja 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 16 maja 2021 r

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 22 maja 2021 r. o godz. 10.00 ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki udzieli święceń diakonatu8 alumnom. Natomiast w sobotę 29 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.
  Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.
 2. W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe (czyli potocznie: OO. Jezuici) rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.

Ogłoszenia parafialne

 1. Każdego dnia w ramach Nabożeństwa Majowego o 17:30 modlimy się w Nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. We wtorek 18 maja na godz. 18:30 zapraszamy do Kolegiaty na spotkanie RODZICÓW kandydatów do bierzmowania.
 3. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po wieczornej mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie. Od godz. 19:00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o Dary Ducha Świętego. O godz. 20:00 Eucharystia. Czuwanie zakończy się ok. 21:00 śpiewem Apelu i zasłonięciem wizerunku Matki Bożej Łaskiej.
 4. Niedziela - 23 maja to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się okres wielkanocny.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły trzy ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 400 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za sprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Mirosław Mackiewicz – lat 68. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek....

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.