Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu - 3 kwietnia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 3 kwietnia 2022 r.

 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój w Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 8 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusz (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie przy kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
 2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2022/2023. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych.
  Ogłoszenia Parafialne
 1. Młodzież, która chce 5 maja przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w niedzielę za tydzień na godz. 18:00 na msze św. i spotkanie. Obecność obowiązkowa!
  Spotkania dla klas siódmych i ósmych zostaną wznowione po wakacjach.
 2. W najbliższy wtorek zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii. Tym razem spotkanie odbędzie się w Kolegiacie bez podziału na grupy. Wszystkich zapraszamy na godz. 19:00.
 3. Prosimy zgłaszać do kancelarii chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów św. przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą zgłoszone osoby w najbliższy piątek, tj. 8 kwietnia.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Wiekopostne: w piątek - Drogi Krzyżowe o godz. 16:00 i 17:15, nie będzie Drogi Krzyżowej o 19:00, w niedzielę - Gorzkie Żale.
 5. W najbliższy piątek 8 kwietnia odbędzie się Łaska Droga Krzyżowa. Wyruszymy z par. Św. Faustyny o godz. 19:30 aby utrwaloną trasą dotrzeć ok. godz. 21:30 do Kolegiaty.
  Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy Duchowieństwo, Mieszkańców Łasku i okolicznych miejscowości, Przedstawicieli Władz Samorządowych, Żołnierzy 32 BLT w Łasku, Rzymian Łaskich, Bractwo Kurkowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Harcerzy.
 6. W sobotę o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. W modlitwę włącza się wspólnota Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa w czasie której będziemy wspominali Mesjański wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na początku każdej liturgii, w kaplicy Matki Bożej, odczytamy fragment Ewangelii opisujący to wydarzenie. Dokonamy poświęcenia palemek i przejdziemy w symbolicznej procesji do głównego ołtarza naszej świątyni. Na godz. 10:30 ks. Andrzej zaprasza dzieci. Niech każde dziecko przyniesie swoją palemkę.
 8. Młodzież wraz z ministrantami przygotowuje na Niedzielę Palmową Palemki. Złożone przy tej okazji ofiary zasilą fundusz ministrancki i młodzieżowy.
 9. Modlimy się o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia o godz. 17:15 różaniec, zaś o godz. 18:00 msza św. w tej samej intencji.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 11. W minionym tygodniu wpłynęły ofiara na Kościół od chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca w łącznej kwocie 1150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dostępne są ostatnie świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Szkudlarek – lat 78, Jan Sobczak – lat 89. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 


IV Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś zapraszamy młodzież klas ósmych przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18:00.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Wiekopostne: w piątek - Drogi Krzyżowe, w niedzielę - Gorzkie Żale.
 3. W Domu Duszpasterskim przy naszej parafii przyjęliśmy 11 osób z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim, którzy już zaangażowali się w przygotowanie budynku do przyjęcia uchodźców, oraz tym którzy pomagają w kwestiach formalnych i innych.
  Jeśli to możliwe włączmy się jeszcze w pomoc osobom z Ukrainy. Pod chórem naszej świątyni wyłożone są kartki z informacjami w jaki sposób możemy to uczynić. Widać, że przywykliśmy już do informacji na temat wojny i do obecności uchodźców. Pomoc jest jednak nadal potrzebna, i to zarówno w przyjęciu osób w domach (ciągle przybywają kolejni uchodźcy) jak i materialna, aby mogli się utrzymać przez najbliższe tygodnie. Nikt z nas nie wie jak długo będą potrzebowali pomocy, jak długo trwać będzie wojna.
 4. Wraz z Konferencją Episkopatu Polski oraz Caritas Polska zachęcamy do udziału we wspólnej akcji na rzecz potrzebujących. „Paczka dla Ukrainy” jest to akcja stworzona w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Miasta w Ukrainie są ostrzeliwane, a kobietom coraz trudniej zdobyć jedzenie dla swoich dzieci. Żywność i środki higieniczne potrzebne są również uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają w naszych parafiach i w domach prywatnych na terenie archidiecezji łódzkiej. Zapoznajmy się z treścią kartek wyłożonych pod chórem świątyni i nie ustawajmy w pomocy.
 5. W salce obok kancelarii uruchomiony został punkt wydawania odzieży dla kobiet i dzieci z Ukrainy. W punkcie jest duży asortyment ubrań. Nie jest już potrzebna nowa odzież. Po ubrania można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-13:00. Prosimy przekażcie informacje osobom z Ukrainy.
 6. Serdecznie dziękujemy młodzieży i dzieciom ze Szkolnych Kół Caritas, oraz wszystkim dorosłym, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki żywności w łaskich marketach. Szczególne podziękowania dla Siostry Marty i Teresy. Bóg zapłać wszystkim, którzy przekazali żywność dla potrzebujących.
 7. Trwamy w modlitwie o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia o godz. 17:15 modlimy się na różańcu, zaś o godz. 18:00 sprawujemy mszę św. w tej samej intencji.
 8. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo I piątkowe połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego po mszy o godz. 15:00. W sobotę po porannej mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej. W sobotę po południu o godz. 17:15 modlitwa różańcowa o pokój.
 9. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20:00 dnia 1 kwietnia 2022 r. Zapisy przez stronę internetową.
 10. W piątek 8 kwietnia odbędzie się Łaska Droga Krzyżowa. Wyruszymy z par. Św. Faustyny o godz. 19:30 aby utrwaloną trasą dotrzeć ok. godz. 21:30 do Kolegiaty.
  Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy Duchowieństwo, Mieszkańców Łasku i okolicznych miejscowości, Przedstawicieli Władz Samorządowych, Żołnierzy 32 BLT w Łasku, Rzymian Łaskich, Bractwo Kurkowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Harcerzy.
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 12. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w wysokości 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, również za ofiary składane przez ofiaromat pod chórem świątyni!
 13. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dostępne są ostatnie świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 15. Dziś jeszcze przed świątynią możemy złożyć swój podpis pod apelem o zawierzenie mieszkańców Łasku Matce Bożej Łaskiej. Dokładniejsze informacje od zbierających podpisy.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aleksander Kałuża – lat 85, Dorota Wróbel – lat 91, Jacek Zabłocki – lat 50, Roman Wałęska – lat 75, Paweł Bartos – lat 53. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 17. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie: 
  Pod Twoją obronę…
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 


III Niedziela Wielkiego Postu - 20 marca 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 20 marca 2022 r.

 1. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji udostępnią kapłani). Główna uroczystość z udziałem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się 25 marca w kościele NSJ w Łodzi-Julianowie (ul. Zgierska 123). O godz. 18.00 Msza św. w przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i uroczystym błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
 2. Od poniedziałku rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Dzieci zapraszamy na msze św. o godz. 16:30, młodzież o godz. 18:00. Rekolekcje poprowadzi nasz ks. Stanisław.
 3. Od czwartku zapraszamy na Rekolekcje dorosłych parafian. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi codziennie o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Adam Gontarz. Program rekolekcji wydrukowany jest na kartkach dostępnych pod chórem, umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed świątynią.
 4. Trwamy w modlitwie o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia o godz. 17:15 modlimy się na różańcu, zaś o godz. 18:00 sprawujemy mszę św. w tej samej intencji. Przez najbliższe dni, do uroczystości Zwiastowania Pańskiego, po modlitwie różańcowej modlić się będziemy o obronę życia, w szczególny sposób uwzględniając dzieci poczęte a nie narodzone.
 5. W piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 6. 25 marca, w najbliższy piątek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. sprawujemy o godz. 6:30, 7:00, 15:00 i 18:00. W czasie mszy św. o godz. 18:00 będziemy mogli w sposób uroczysty złożyć Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje wyłożone są pod chórem. Tego dnia zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 7. W niedzielę za tydzień zapraszamy młodzież klas ósmych przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18:00.
 8. W dniach 25 i 26 marca (piątek i sobota) w marketach Netto i Biedronka przy ul. Jana Pawła II odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez młodzież i dzieci ze Szkolnych Kół Caritas w ramach akcji Caritas 'Tak, pomagam'. Zwracamy się z prośba o wsparcie akcji poprzez przekazanie zakupionej żywności (produkty o długim terminie przydatności do spożycia). Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin natomiast cześć produktów zostanie przekazana do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 9. W Domu Duszpasterskim przy naszej parafii zostały przygotowane pomieszczenia do przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy. W salce obok kancelarii uruchomiony został punkt wydawania odzieży dla kobiet i dzieci z Ukrainy. W punkcie jest duży asortyment ubrań. Brakuje jednak bielizny. Będziemy wdzięczni za pomoc w tej kwestii i przekazanie do punktu przy kancelarii nowej bielizny dla kobiet i dzieci. Potrzeba też nowych skarpet. Punkt z odzieżą będzie czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-13:00. Prosimy przekażcie informacje osobom z Ukrainy.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 11. Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20:00 dnia 1 kwietnia 2022r. Zapisy dokonujemy drogą internetową wybieramy 1 z 3 tras.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary na Kościół: z ul. Polnej 7 - 200 zł, z
  9-go Maja – 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, również za ofiary składane przez ofiaromat pod chórem świątyni!
 13. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 14. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 15. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Są dostępne świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz baranki cukrowe.
 16. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć swój podpis pod apelem o zawierzenie mieszkańców Łasku Matce Bożej Łaskiej. Dokładniejsze informacje od zbierających podpisy.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Gaicki – lat 79, Natalia Dębska – lat 85, Barbara Buss – lat 91, Aleksander Lutkowski – lat 74, Beata Przybylska – lat 52. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 18. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Pod Twoją obronę…
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 


II Niedziela Wielkiego Postu - 13 marca 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 13 marca 2022 r.

 1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej.
  W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
 2. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej i Centrum Medyczne CODE zapraszają małżonków na konferencję „Symptomy niepłodności (męskiej i żeńskiej) i jej leczenie”. Konferencja odbędzie się 19 marca o godz. 10.00w Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a). Wstęp wolny. Po części wykładowej możliwe indywidualne rozmowy zainteresowanych uczestników z lekarzami.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Przypominamy, że przy głównych drzwiach w kruchcie świątyni mamy kropielnice, jedną kamienną, drugą bezdotykową. W obu znajduje się woda święcona. Możemy zanurzyć dłoń w tradycyjnej kropielnicy bądź podsunąć dłoń poniżej zielonego światełka aby bezdotykowo otrzymać porcję wody święconej. Prosimy, powróćmy wszyscy do zwyczaju żegnania się wodą święconą podczas wchodzenia do świątyni i wychodzenia z niej. Wielu z nas przez czas pandemii odzwyczaiło się od tej czynności. Pamiętajmy również: miedziane naczynie z wodą święconą i kranikiem wystawione pod chórem nie jest kropielnicą. Z tego miejsca możemy zabrać wodę święconą do domu.
 2. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17:15.
 3. Każdego dnia w tygodniu o godz. 17:15 modlimy się na różańcu prosząc o pokój dla Ukrainy i dla świata. Również codziennie o godz. 18:00 msza św. w intencji Ukrainy, Rosji i naszej Ojczyzny, Władz naszego kraju oraz Sił Zbrojnych.
 4. Pod chórem nadal wyłożone są deklaracje do wypełnienia dla osób, które chcą przyjąć do swoich mieszkań uchodźców wojennych. Do tej pory wpłynęły zaledwie trzy deklaracje. Wydaję się to być bardzo mało jak na ilość parafian. Do jednej z zadeklarowanych rodzin przyjechali w miniony poniedziałek uchodźcy z Ukrainy.
 5. W środę - 16 marca, Eucharystią o godz. 18:00 rozpocznie się naszej parafii rejonowe spotkanie Zespołów Caritas.
 6. W piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 7. Tych, którzy lubią spacery na łonie przyrody zapraszany w najbliższą niedzielę na godz. 14:45 przed Kolegiatę.
 8. Również w najbliższą niedzielę zapraszamy młodzież klas siódmych przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18:00.
 9. Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20:00 dnia 1 kwietnia 2022r. Przypominamy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą ijest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem. Przeżywana jest w milczeniu i samotności.
  Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: www.edk.org.pl i wybieramy 1 z 3 tras, w którą chcemy wyruszyć: Łask - Zduńska Wola / 45 km; Łask - Parzno / 40 km; bądź Łask - Łódź / 40 km
 10. W minionym tygodniu wpłynęła z ul. Polnej 7 ofiara na Kościół w wysokości 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, również za ofiary składane przez ofiaromat pod chórem świątyni!
 11. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 12. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Są już dostępne świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Genowefa Bińkowska – lat 92, Wojciech Nowakowski – lat 75, Jolanta Bednarek – lat 59, Ryszard Skalski – lat 85. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

I Niedziela Wielkiego Postu - 6 marca 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 6 marca 2022 r.

 1. Duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców TALENT zaprasza na konferencję Biznes po Bożemu… czyli jak prowadzić firmę zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Konferencja odbędzie się 26 marca 2022 r. u oo. Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60). Informacje i zapisy na stronie www.talentlodz.pl/konferencje

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15. Kazania Pasyjne przez wszystkie niedziele Postu będzie głosił ks. Maciej Piskorski. Przez najbliższe tygodnie ks. Maciej będzie pomagał w naszej świątyni głosząc słowo Boże oraz prowadząc modlitwy.
 2. Każdego dnia w tygodniu o godz. 17:15 modlimy się na różańcu prosząc o upragniony pokój dla świata i Ukrainy. Od jutra do modlitwy różańcowej dołączamy codzienną eucharystię sprawowaną o godz. 18:00 w intencji Ukrainy, Rosji i naszej Ojczyzny, Władz naszego kraju oraz Sił Zbrojnych broniących naszej niepodległości.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla Ukrainy. Nadal trwa zbiórka darów dla potrzebujących z uchodźców. Codziennie w godz. 11:00-15:00. możemy przynosić dwoje dary i składać je w salce obok Kancelarii Parafialnej. Możemy również przekazać pieniądze na konto wskazane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w Środę Popielcową złożyli swoje ofiary na pomoc dla Ukrainy. Zebraliśmy bardzo dużo, bo blisko 8 tyś. zł. Cała kwota została przekazana na konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 5. Pod chórem wyłożone są białe kartki formatu A4. Są to deklaracje do wypełnienia dla osób, które chcą przyjąć do swoich mieszkań uchodźców wojennych. Tj. czas sprawdzający naszą wiarę i chrześcijańską miłość. Wszyscy wiemy dobrze, że łatwiej jest pomagać na odległość. Trudniej pokonać własne lęki, obawy, i przyjąć nieznajomą osobę pod swój dach, podzielić się ciepłym obiadem czy łóżkiem. Przybywające do naszej ojczyzny, w ogromnej większości kobiety z dziećmi, nie będą w stanie przeżyć bez naszej pomocy. Proszę w ich imieniu o Waszą pomoc. Pomyślcie czy możecie przyjąć ich w swoich domach. Wypełnijcie deklaracje i podajcie je któremuś z kapłanów. Informacje o ilości domów i mieszkań przekażemy do Caritas w Łodzi.
 6. W akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy włącza się również Cech Rzemiosł w Łasku. Zbiórka darów odbędzie się w dniach: 7-9 marca w godz. 9:00-17:00. Dokładne informacje w ogłoszeniu w gablocie przed świątynią.
 7. Jutro (w poniedziałek) w Budynku Duszpasterskim o godz. 19:00 spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch. Obecna będzie Pani Pilot odpowiedzialna za realizację programu. Podczas spotkania należy dokonać całościowej wpłaty za wyjazd.
 8. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Grup Modlitewnych w Domu Duszpasterskim.
 9. We wszystkie piątki Wielkiego Postu msza św. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą ofiarujemy w intencji pokoju.
 10. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 11. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania szkół ponadpodstawowych.
 12. Tegoroczne rekolekcje dla dzieci i młodzieży będą miały formę popołudniowych spotkań i odbędą się w terminie: 21-23 marca. Poprowadzi je ks. Stanisław.
 13. Rekolekcje parafialne odbędą się w terminie: 24-27 marca (przed IV Niedzielą Wielkiego Postu). Naszym rekolekcjonistą będzie ks. Adam Gontarz.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół: łącznie 900 zł, od chorych odwiedzanych w I Piątek – 820 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, również za ofiary składane przez ofiaromat pod chórem świątyni!
 15. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 16. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marcin Cieślak – lat 35, Jacek Wlazło – lat 54, Radosław Tokarski – lat 44, Jerzy Piotrowski – lat 76, Mirosław Gwis – lat 78, Ireneusz Wołosz lat – 80. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 19. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
  Spraw, niech ustanie wojna na Ukrainie, która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.
  Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów.
  Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
  Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


8 Niedziela Zwykła - 27 lutego 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 27 lutego 2022 r.

 

  1. Dziś (27 lutego) rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
  2. Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie
   w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę
   o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  3. Ośrodek Katechumenalny w Łodzi zaprasza zainteresowanych tematyką małżeństwa, zarówno przygotowujących się do sakramentu jak i żyjących w małżeństwie, na trzymiesięczny kurs, który odbywać się będzie w całości on-line od środy 2 marca
   w godz. 19.00-21.00. Informacje i zapisy na stronie: www.domalzenstwa.pl.
  4. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej oraz parafie z Piotrkowa Tryb. zapraszają kobiety do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach
   3-4 marca o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Seca Jezusowego w Piotrkowie Tryb.
  5. Tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, przypada w pierwszy piątek Wielkiego Postu – 4 marca 2022 r. Skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła. W tym dniu Księża Biskupi będą przewodniczyli następującym modlitwom:
   abp Grzegorz Ryś – Mszy św. i Drodze Krzyżowej w katedrze, o godz. 18.00,
   bp Ireneusz Pękalski – Drodze Krzyżowej w Wyższym Seminarium Duchownym,
   bp Marek Marczak – Mszy św. i Drodze Krzyżowej w kościele stacyjnym NSJ w Łodzi (Retkinia), o godz. 18.00.
  1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie zaangażowali się w prace 16 Synodu Powszechnego Kościoła, a którym los Kościoła nie jest obojętny do uczestnictwa
   w spotkaniach synodalnych on-line, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki marca:
   7, 14, 21, 28 o godz. 20.00. Spotkania będą trwały godzinę. Aby zapisać się do grupy synodalnej on-line należy do 1 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na archidiecezjalnej stronie synodalnej: www.16synodlodz.pl.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś o godz. 12:00 msza św. w intencji naszej Ojczyzny, Władz naszego kraju oraz Sił Zbrojnych broniących naszej niepodległości.
 2. Od minionego czwartku gromadzimy się w przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej na modlitwie różańcowej. Prosimy w intencji Ukrainy, o ustanie krwawej wojny. Prosimy o pokój dla Ukrainy i Europy. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Codziennie o godz. 17:15 przed wizerunkiem Matki Bożej.
 3. Caritas Archidiecezji Łódzkiej uruchomiła zbiórkę pieniężną na pomoc żywnościową dla uchodźców wojennych z Ukrainy oraz zbiera produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Nasza parafia włącza się w powyższą akcję pomocową. Każdy z nas może wpłacić dowolną kwotę na wyznaczone konto z dopiskiem „UKRAINA”. Każdy również może przynieś żywność z długim terminem przydatności do spożycia do Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas przy naszej parafii (salka obok Kancelarii) codziennie w godz. 11:00-15:00.
 4. Granica z Ukrainą pozostaje na ten moment zamknięta i nie są przepuszczane auta z pomocą humanitarną, dlatego zasadnicza właściwa pomoc ludziom na Ukrainie to przekazanie środków finansowych. Z kolei zebrana żywność zostanie przekazana na wschód Polski do miejsc – punktów pierwszego kontaktu, do których trafiają uchodźcy wojenni. Trwają rozmowy Rządu Polskiego z odpowiedzialnymi na Ukrainie i jeśli granica zostanie otworzona dla aut z pomocą dopiero wtedy będziemy zbierali inne najbardziej potrzebne rzeczy.
  Pod chórem świątyni znajdziemy kartki z numerem konta do wpłat pieniędzy na pomoc dla Ukrainy. Informacje zamieszczone są na stronie internetowej i w gablocie przed świątynią.
 5. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpocznie się 1 marca o godz. 12:00 na Placu 11 Listopada.
 6. We wtorek - 1 marca spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy w Środę Popielcową na msze św. z obrzędem posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 6:30, 7:00, 16:30 (msza dla dzieci) i 18:00. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy.
  Pamiętajmy: W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.
  Papież Franciszek w ostatnich dniach apelował: „Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”.
 8. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Pod chórem wyłożone są papierowe skarbony, w które możemy odkładać Jałmużnę Wielkopostną. W Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy będziemy mogli złożyć skarbonki przed ołtarzem w naszej świątyni. Owoce Jałmużny przeznaczone są na pomoc osobom chorym i biednym w parafii, świadczoną przez Parafialny Zespół Caritas.
 9. We wszystkie piątki Wielkiego Postu msza św. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą ofiarujemy w intencji pokoju. Tego dnia z racji na Drogi Krzyżowe nie będzie różańca.
 10. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 11. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17:15.
 12. W przyszłą niedzielę - 6 marca, w czasie Mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii. Książeczki zostały już zakupione.
 13. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. W czwartek modlimy się o świętość dla kapłanów i nowe powołania. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo I piątkowe połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego po mszy o godz. 15:00. W sobotę po porannej mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej. W sobotę po południu o godz. 17:15 modlitwa różańcowa o pokój.
 14. Od tego tygodnia wracamy do spotkań dla dzieci i młodzieży w ramach ruchu Światło-Życie: w czwartek o godz. 19:00 spotkanie dla młodzieży, w sobotę godz. 11:00 Oaza Dzieci Bożych. Oprócz tego w sobotę o godz. 10:00 spotkanie dla ministrantów i równolegle próba scholki dziecięcej. W piątek o 18:45 piłka nożna dla ministrantów.
 15. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary na Kościół: łącznie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, również za ofiary składane przez ofiaromat pod chórem świątyni!
 16. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 17. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marek Łaguniak - lat 50, Krystyna Stępień – lat 70, Elżbieta Sroczyńska – lat 85. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 20. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Modlitwa o dar pokoju św. Jana Pawła II
  'Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
  Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (… na Ukrainie), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.
  Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.
  Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny.'
  Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


7 Niedziela Zwykła - 20 lutego 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 20 lutego 2022 r.

 1. Ośrodek Katechumenalny w Łodzi zaprasza zainteresowanych tematyką małżeństwa, zarówno przygotowujących się do sakramentu jak i żyjących w małżeństwie, na trzymiesięczny kurs, który ma na celu umocnienie wzajemnej więzi, a także osobistej wiary uczestników. Jest to także propozycja dla par, które jeszcze nie podjęły decyzji o narzeczeństwie i szukają w tej płaszczyźnie wsparcia. Spotkania prowadzone przez małżonków, osoby konsekrowane i duchowne będą odbywać się w całości on-line w środy w godz. 19.00-21.00 od 2 marca. Informacje i zapisy na stronie: www.domalzenstwa.pl.
 2. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej oraz parafie z Piotrkowa Tryb. zapraszają kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy oraz kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej) do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 3-4 marca o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Seca Jezusowego w Piotrkowie Tryb. (ul. Armii Krajowej 19). Rekolekcje zatytułowane: Ewa - życie między obdarowaniem a zranieniem poprowadzą s. Anna Maria Pudełko AP i s. Judyta Pudełko PDDM.
 3. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie zaangażowali się w prace 16 Synodu Powszechnego Kościoła, a którym los Kościoła nie jest obojętny do uczestnictwa w spotkaniach synodalnych on-line, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki marca: 7, 14, 21, 28 o godz. 20.00. Spotkania będą trwały godzinę. Aby zapisać się do grupy synodalnej on-line należy do 1 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na archidiecezjalnej stronie synodalnej: www.16synodlodz.pl.

 Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na Różaniec.
 2. Ostatni raz przypominamy o Dekanalnej Pielgrzymce do Włoch. Zapisało się już ponad 40 osób. Zostało więc kilka ostatnich miejsc. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej.
 3. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 4. W piątek od godz. 15:00-16:30 w kancelarii dyżurować będą Panie z Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. Również w piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Emilia Kowalska - lat 34, Eugeniusz Wtykło – lat 69, Leszek Fudała – lat 66. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:

6 Niedziela Zwykła - 13 lutego 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Jutro dzieci z naszej parafii, pod kierunkiem Ks. Andrzeja, wyjeżdżają na tygodniowe ferie. Zapraszamy całą grupę na msze św. na godz. 7:00. Po mszy św. grupa wyrusz autokarem do Kasiny Wielkiej.
 2. W minionym tygodniu jeden z konfesjonałów został wyposażony w dodatkowe podświetlenie sygnalizujące obecność księdza (kolor fioletowy) oraz trwającą spowiedź (kolor czerwony). Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestii i oceny działania oświetlenia. Jeśli pomysł okaże się trafiony analogiczne oświetlenie zostanie zainstalowane w drugim konfesjonale pod chórem Kolegiaty.
 3. Zapraszamy na Dekanalną Pielgrzymkę do Włoch. W czasie 9 dni pielgrzymi odwiedzą miasta w północnych i środkowych Włoszech w Regionie Toskanii. Przebywając w Rzymie pielgrzymi włączą się w Jubileuszową Pielgrzymkę Archidiecezji Łódzkiej uczestnicząc w spotkaniach z Ojcem Świętym Franciszkiem, w tym w specjalnej audiencji tylko dla Archidiecezji Łódzkiej.
 4. Dokładny program pielgrzymki podany jest na internetowej stronie parafialnej, w gablocie przed świątynią oraz na kartkach pod chórem. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 23 kwietnia – 1 maja 2022 r. Będzie jej przewodniczył ks. Andrzej.
  Cena: 2460 zł + 130 euro przy pełnej grupie autokarowej.
  Zgłoszenia uczestnictwa w Kancelarii Parafialnej. Widać, że pielgrzymka cieszy się dużym zainteresowanie. Przez tydzień zapisało się już blisko 30 osób.
 5. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 6. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 7. W minionym tygodniu wpłynęła ofiara na Kościół: bezimiennie – 100 zł, oraz kilka ofiar przekazanych przez cyfrowy ofiaromat pod chórem świątyni. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Rybiński - lat 81, Krystyna Gaze – lat 73, Danuta Zduniak – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 10. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


5 Niedziela Zwykła - 6 lutego 2022 r.

 

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjno-Uwielbieniowe.
 2. W piątek - 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzili XXX Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Chorych z naszej parafii zapraszamy na msze św. o godz. 9:00. Razem będziemy się modlili w ich intencji. Podczas liturgii zostanie udzielony Sakrament Chorych. Pomóżmy potrzebującym w dotarciu do świątyni.
 3. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlimy się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 4. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 5. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 6. Zapraszamy na Dekanalną Pielgrzymkę do Włoch. W czasie 9 dni pielgrzymi odwiedzą miasta w północnych i środkowych Włoszech w Regionie Toskanii. Przebywając w Rzymie pielgrzymi włączą się w Jubileuszową Pielgrzymkę Archidiecezji Łódzkiej uczestnicząc w spotkaniach z Ojcem Świętym Franciszkiem, w tym w specjalnej audiencji tylko dla Archidiecezji Łódzkiej.
  Dokładny program pielgrzymki podany jest na internetowej stronie parafialnej, w gablocie przed świątynią oraz na kartkach pod chórem. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 23 kwietnia – 1 maja 2022 r. Będzie jej przewodniczył ks. Andrzej.
  Cena: 2460 zł + 130 euro przy pełnej grupie autokarowej.
  Zgłoszenia uczestnictwa w Kancelarii Parafialnej.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: bezimiennie – 300 zł; od chorych 800 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 9. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


4 Niedziela Zwykła - 30 stycznia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
do przekazania wiernym w niedzielę 30 stycznia 2022 r.

 1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w środę 2 lutego 2022 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski, a uroczystym nieszporom o godz. 17.00 w Kaplicy SS. Karmelitanek Bosych (ul. Św. Teresy 6, Łódź) ks. bp Marek Marczak.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczyna cykl spotkań przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania rozpoczną się 4 lutego 2022 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com

Ogłoszenia parafialne

 1. We wtorek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy do Kolegiaty na msze św. o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy również o powołania z naszej parafii.
  W tym dniu ofiary złożone na tace przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. To ważne, abyśmy pamiętali i troszczyli się o siostry zakonne i zakonników, którzy zamknięci w klasztorach kontemplacyjnych modlą się w naszych intencjach. W ich imieniu dziękujemy słowami: Bóg zapłać!
 2. Również we wtorek zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do domu duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 3. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Miesiąca. W czwartek modlimy się o świętość kapłanów. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. Po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:45. W I Sobotę po mszy św. o godz. 7:00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z modlitwą różańcową.
 4. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne. Z racji I niedzieli miesiąca ofiary przeznaczamy na ogrzewanie świątyni.
 5. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10:30., zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne przed zimowiskami w Kasinie Wielkiej. Do tego czasu prosimy o przyniesienie deklaracji uczestnictwa dzieci. Po spotkaniu będzie możliwość dokonania wpłaty za wyjazd.
 6. Dziękujemy grupie św. Marty za sprzątanie świątyni.
 7. W minionym tygodniu wpłynęło kilka ofiar na Kościół złożonych przez ofiaromat w świątyni oraz przez stronę internetową parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabycia prasy. Pod chórem znajdziemy również świece gromniczne.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Nowak - lat 87, Hieronim Dudaczyk – lat 86, Stanisław Dębkowski – lat 76. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 10. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.