Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 maja 2021 r.

Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej. Bóg zapłać!


W sobotę 12 czerwca 2021 r. zmarła śp. Maria Ryś – mama ks. abp. Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego.

Uroczystości pogrzebowe rozpocznie Msza święta celebrowana we wtorek 15 czerwca br. o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Krakowie (os. Podwawelskie, ul. Komandosów 18), po której o godz. 13.30, od bramy Cmentarza na Salwatorze, nastąpi odprowadzenie ciała zmarłej na miejsce spoczynku.

Kuria Metropolitalna Łódzka organizuje autokarowy wyjazd na pogrzeb. Zapisy w poniedziałek 14 czerwca br. w godz. 8.00-16.00 pod numerami telefonów: 42-66-48-728, 42-66-48-717.

 

W naszej świątyni odprawimy msze św. za Marię Ryś jutro, w poniedziałek, o godz. 18:00.


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3B.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3C.
 2. Dziś, 13 dzień czerwca, zapraszamy więc na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła i czerwcowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 3. W sobotę – 19 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3C, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać ze Pokuty. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 4. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe.
 5. W minionym tygodniu wpłynęło dziesięć bezimiennych ofiary w łącznej kwocie 1380 zł, od rodziców dzieci z klasy IIIA – 1100 zł. Wszystkie złożone ofiary przeznaczamy na kostkę brukową na cmentarzu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 6. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barbara Rychłowska – lat 73, Alojzy Krajewski – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji, oraz zmarłej Marii Ryś– mamy ks. abp. Grzegorza: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

10 NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 maja 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 6 czerwca 2021 r.

 

1. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Zespołów Synodalnych i przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich na spotkanie do bazyliki archikatedralnej w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota) na godz. 11.00. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich zgromadzonych.

2. W sobotę 12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej, na zakończenie doby eucharystycznej, ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki wprowadzi w posługę akolity
16 mężczyzn – kandydatów do diakonatu stałego.


 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3A.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3B.
 2. W sobotę – 12 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3B, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 3. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe. Przez Oktawę Bożego Ciała codziennie (do czwartku włącznie), po litanii procesja z Najświętszym Sakramentem.
 4. W środę – 9 maja, Piotr Urbaniak obchodzi jubileusz 20-lecia święceń kapłańskich. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19:00. Liturgii przewodniczył będzie ks. Abp Grzegorz Ryś. Obecni będą wyświęceni wraz z ks. Piotrem kapłani.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na msze św. o godz. 6:30, 7:00, 15:00 i 18:00. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
 6. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim Ks. Abpa w piątek mszą św. o godz. 18:00 w Katedrze Łódzkiej rozpocznie się Diecezjalne Święto Eucharystii. Na ww. mszę św. uda się z naszej parafii delegacja wraz z ks. Proboszczem. Pozostali wierni będą mogli jednoczyć się z Kościołem Łódzkim trwając na Adoracji Najświętszego Sakramentu aż do sobotniej wieczornej mszy św. w Kolegiacie.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza św. o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe i Litania do Niepokalanego Serca Maryi.
 8. Podczas wieczornej mszy św. w sobotę gościć będziemy wspólnotę Domu Magnificat z Łasku Kolumny. Do modlitwy zapraszamy osoby uzależnione oraz ich rodziny.
 9. W czasie liturgii o godz. 18:00 będziemy również dziękować za pontyfikat Św. papieża Jana Pawła II oraz Jego wizytę apostolską w mieście Łodzi w 1987 r.
 10. W niedzielę 13 czerwca zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła i czerwcowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 11. Trwają prace przy renowacji kamiennego parkanu przy plebanii.
 12. W najbliższych dniach zostanie dostarczone ponad 800 m2 ufundowanej kostki brukowej oraz ponad 600 m obrzeży, które w sierpniu zostaną położone na głównych alejach cmentarnych.
 13. W minionym tygodniu dotarły do parafii ufundowane przez Pana Grzegorza Nowakowskiego trzy stylowe pompy do wody. Zostaną zamontowane na cmentarzu podczas układania kostki.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimiennie ofiary w łącznej kwocie 400 zł, przez stronę parafialną 500 zł, z Gorczyna – 100 zł, od chorych odwiedzanych w I Piątek – 290 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 15. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 16. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 17. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Sławomir Bartczak – lat 65. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 19. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

 


NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 30 maja 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 30 maja 2021 r

Zapraszamy na odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej w kościele OO. Bernardynów w Piotrkowie Tryb., podczas którego kościół ten zostanie ustanowiony Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Uroczystości pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego, odbędą się w niedzielę 6 czerwca 2021 r. o godz. 19.00. Ze względu na sytuację epidemiczną Msza św. sprawowana będzie na placu przykościelnym, od strony ul. Narutowicza.

(Obraz Piotrkowskiej Pani, pochodzący z 1625 roku, koronowany był w dniu 1 czerwca 2003 roku przez Ks. Abp. Władysława Ziółka. Korony dla Jezusa i Maryi poświęcił Ojciec Święty Jan Paweł II, podczas Mszy Świętej sprawowanej w Kalwarii Zebrzydowskiej, w dniu 19 sierpnia 2002 roku.)


Ogłoszenia parafialne

 1. Jutro nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17:30.
  31 maja przeżywamy Dzień Odpustu ku czci Matki Bożej Łaskiej. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 18:00 sprawowaną przy głównym ołtarzu. Uroczystej liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi Bp Marek Marczak. Po uroczystej mszy odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zapraszamy Służbę Liturgiczną, Asystę, Panów od Baldachimu, dziewczynki sypiące kwiaty. Podczas sumy odpustowej młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.
 2. Od wtorku zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe.
 3. 1 czerwca, z racji Dnia Dziecka, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach.
 4. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie dla naszej wspólnoty parafialnej po mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy już dziś o udział w uroczystej liturgii Asystę Parafialną, Służbę Liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy o udekorowanie trasy procesji oraz przygotowanie w stałych miejscach ołtarzy. Chciejmy tego dnia poprzez udział we mszach św. i procesji uczcić Jezusa obecnego w Eucharystii, dziękując za dar sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i powołanych do kapłaństwa. W piątek spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od 17:30. W sobotę rano po mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową. Po nim spotkanie Grupy Męskiej.
 6. Zbliża się Uroczystość I Komunii Św. W naszej parafii I Komunia odbędzie się w grupach klasowych w kolejne niedziele: 6, 13 i 20 czerwca na dodatkowej mszy św. o godz. 13:30.
  W sobotę – 5 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3 A, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Dzieci uczynią to po raz pierwszy.
 7. Jutro rozpoczynają się prace przy renowacji kamiennego parkanu przy plebanii. Następnie zostaną naprawione wszystkie ubytki i zniszczenia w parkanie cmentarnym. Wykonana zostanie na nowo brama wjazdowa na cmentarz od ul. Armii Krajowej oraz dodatkowa furtka z odnowionego głównego parkingu przy tej samej ulicy.
 8. Wszystko wskazuje na to, że w połowie sierpnia rozpoczną się na cmentarzu prace związane z układaniem kostki brukowej w głównych alejach cmentarnych. Pewien Pan spośród parafian bezimiennie sfinansował ponad 800 m2 Kilka miesięcy wcześniej zakupiliśmy po bardzo atrakcyjnej cenie blisko 500 m2 różnej kostki używanej, w bardzo dobrym stanie. Łącznie mamy więc na dziś trochę ponad 1300 m2 kostki brukowej. Po dokładnym wymierzeniu głównych alei cmentarnych okazało się, że mamy do ułożenia 2150 m2 kostki. Brakuje więc jeszcze ok 850 m2kostki brukowej oraz kwoty ok 60 tyś zł potrzebnej na sfinansowanie prac. Będziemy wdzięczni za pomoc w zebraniu potrzebnych funduszy. Kostki ułożymy tyle na ile pozwolą finanse zebrane na ten cel. Gdyby udało się zakupić brakujące 850 m2 kostki oraz zebrać brakującą kwotę, to na koniec września główne cmentarne aleje byłyby w całości pokryte kostką brukową.
  Przy okazji prowadzonych na cmentarzu prac zostaną wymienione na całkowicie nowe trzy pompy do wody.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimiennie ofiary w łącznej kwocie 560 zł, z ul. Polnej 7 – 200 zł, od mieszkańców Dąbrówki i Czestkowa A, ofiary złożone na kostkę przy okazji modlitwy o dobre plony – 174 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni parafialnej.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 12. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć organizację kolonii letnich dla dzieci prowadzonych przez łódzki oddział Caritas.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Grzesińska – lat 73. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 maja 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 23 maja 2021 r

Modlitewne spotkanie kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Nie jesteś sama” odbędzie się
w niedzielę 23 maja o godz. 14.00. W związku z trwającymi obostrzeniami, wezmą w nim udział jedynie przedstawicielki kobiecych duszpasterstw  (w tym również delegacja
z Archidiecezji Łódzkiej). Zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję na kanale YouTube Sanktuarium Jasnogórskiego oraz na stronie internetowej i profilu facebookowym projektu „Kierunek Niebo”.


Ogłoszenia parafialne

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.
 2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła, zaś w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. W środę 26 maja i w piątek 28 maja o godz. 18:30 odbędzie się w Kolegiacie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa. Prosimy pamiętać o obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa w Kolegiacie.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 260 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 5. Grupie Św. Marty dziękujemy za sprzątanie świątyni.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Urszula Rubach – lat 92, Ryszard Wójtowicz – lat 64, Jacek Styczyński – lat 47, Zygmunt Wasielewski – lat 81. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 16 maja 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 16 maja 2021 r

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 22 maja 2021 r. o godz. 10.00 ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki udzieli święceń diakonatu8 alumnom. Natomiast w sobotę 29 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.
  Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.
 2. W najbliższym czasie Towarzystwo Jezusowe (czyli potocznie: OO. Jezuici) rozpocznie świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego Loyoli w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. (7-14.06.2022) i w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (15-28.06.2022). W tych świątyniach podczas Roku Ignacjańskiego będzie można uzyskać odpust zupełny.

Ogłoszenia parafialne

 1. Każdego dnia w ramach Nabożeństwa Majowego o 17:30 modlimy się w Nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. We wtorek 18 maja na godz. 18:30 zapraszamy do Kolegiaty na spotkanie RODZICÓW kandydatów do bierzmowania.
 3. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po wieczornej mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie. Od godz. 19:00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o Dary Ducha Świętego. O godz. 20:00 Eucharystia. Czuwanie zakończy się ok. 21:00 śpiewem Apelu i zasłonięciem wizerunku Matki Bożej Łaskiej.
 4. Niedziela - 23 maja to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się okres wielkanocny.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły trzy ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 400 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za sprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Mirosław Mackiewicz – lat 68. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek....

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 9 maja 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 9 maja 2021 r

 1. Jubileuszowa pielgrzymka rodzin i dzieci do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w sobotę 15 maja 2021 r. W tym dniu o godz. 11.00 wykład pt.: Małżeństwo – kontrakt czy przymierze wygłosi ks. dr Robert Jaśpiński, po którym o godz. 12.00 Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak.
 2. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej zachęca do włączenia się w akcję: „Dzień Ojca”. Jej celem jest uczynienie św. Józefa patronem ojców i przeniesienie Dnia Ojca na 19 marca – Uroczystość św. Józefa. Akcję można poprzeć na stronie internetowej: dzienojca.pl.

Ogłoszenia parafialne

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w czwartek – rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie
  w piątek – święto Św. Macieja,
  w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W środę 12 maja o godz. 18:30 odbędzie się w Kolegiacie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.Ze względu na ograniczenie ilości osób, które mogą przebywać w świątyni, prosimy by w spotkaniu wzięła jedynie udział młodzież, a rodziców jeśli przyjdą z dziećmi prosimy by poczekali przed Kolegiatą. Prosimy również, by młodzież pamiętała o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.
 3. W czwartek 13 maja przypada Dzień Fatimski. Podobnie jak w minionym roku zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z Majowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 4. W najbliższą sobotę i niedzielę swoje imieniny przeżywają: Siostra Marta (od chrztu nosząca imię Zofia) i Ks. Andrzej Michalak. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. W niedzielę zapraszamy na godz. 12:00 na mszę św. w intencji Siostry Marty (Zofii) i Ks. Andrzeja.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o stałej porze na godz. 17:30.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 350 zł oraz od chorych 230 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za sprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Rozalia Smażek – lat 102, Ewa Skurpel – lat 68. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

NMP Królowej Polski - 3 maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. O godz. 10:30 msza św. w intencji Ojczyzny.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Spowiedź w piątek podczas mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie po mszy św. o godz. 15:00 połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 3. W czwartek święto Apostołów Św. Filipa i Jakuba. W sobotę uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika.
 4. W sobotę o godz. 18:00 msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, których dotyka problem uzależnienia i którym leży on na sercu: Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku – Kolumny. Będzie także okazja, aby posłuchać świadectw osób uzależnionych dotyczących wyjścia z alkoholizmu i innych uzależnień.
 5. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 maja 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 2 maja 2021 r.

 

Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 9 maja. O godz. 16.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia.


Ogłoszenia parafialne

 1. Zapraszamy więc na Nabożeństwa Majowe codziennie na godz. 17:30.
 2. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Zapraszamy na msze św. sprawowane wg niedzielnego porządku. Msze o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. O godz. 10:30 msza św. w intencji Ojczyzny.
 3. W czwartek święto Apostołów Św. Filipa i Jakuba. W sobotę uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika.
 4. W minionym tygodniu wpłynęła ofiara na Kościół w wysokości 150 zł, od Marii Tralewskiej z ul. Polnej. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Lipiński Tadeusz – lat 78. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 7. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 kwietnia 2021 r.

Niedziela Dobrego Pasterza - 25 kwietnia 2021 r.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkie

do przekazania wiernym w niedzielę 25 kwietnia 2021 r

 1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza do bazyliki archikatedralnej w Łodzi na pielgrzymkę maturzystów, która odbędzie się 2 maja br. o godz. 19.00.

Ogłoszenia parafialne

 1. W liturgii Kościoła w czwartek przeżywamy – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej.
 2. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota i Niedziela miesiąca. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
 3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc Maj. Zapraszamy więc na Nabożeństwa Majowe codziennie na godz. 17:30.
 4. W minionym tygodniu otrzymaliśmy od Pana Burmistrza maseczki dla parafian. Dziękujemy za nie serdecznie.
  W najbliższych dniach maseczki będą systematycznie wykładane pod chórem.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barabasz Wiesława – lat 79, Fidyk Barbara – lat 75, Melon Franciszka – lat 81, Morzyński Kazimierz – lat 89, Janiak Kazimierz – lat 67, Kacprzak Alicja – lat 83, Wojtyra Karol – lat 76 oraz jego żona Wojtyra Halina. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 7. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, Niedziela Miłosierdzia - 18 kwietnia 2021 r.

 

Uwaga:

Nadal obowiązują nas ograniczenia epidemiczne. W świątyni podczas wspólnej modlitwy może przebywać jedna osoba na 20 m2 co w przypadku Kolegiaty daje 60 osób. Jeśli wchodząc do świątyni widzimy, że we wnętrzu przebywa już dozwolona liczba osób prosimy o pozostanie przed świątynią. Jeśli podczas liturgii przed świątynią będą wierni to zostanie uruchomione nagłośnienie na zewnątrz budynku a Komunia Św. będzie udzielana również przed głównymi drzwiami. Prosimy o przestrzeganie ciągle jeszcze obowiązujących zasad.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. W liturgii Kościoła w najbliższy piątek - 23 kwietnia przeżywamy uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 4. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Dariusz Wiatrowski – lat 62. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 5. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.