Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Niedziela Miłosierdzia - 11 kwietnia 2021 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 2. Niektórzy z nas na początku Wielkiego Postu pobrali skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki możemy złożyć przed głównym ołtarzem. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zasilą pomoc świadczoną przez Parafialne Koło Caritas wobec najuboższych z naszej parafii.
 3. W środę 14 kwietnia o godz. 18:30 odbędzie się w Kolegiacie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.Ze względu na ograniczenie ilości osób, które mogą przebywać w świątyni, prosimy by w spotkaniu wzięła jedynie udział młodzież, a rodziców jeśli przyjdą z dziećmi prosimy by poczekali przed Kolegiatą. Prosimy również, by młodzież pamiętała o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.
 4. Przez ostatnie tygodnie niektóre bramy na cmentarzu były zamknięte z powodu systematycznego wysypywania do pojemników zewnętrznych śmieci budowlanych i szklanych. Na ulice bądź parking między marketem a cmentarzem podjeżdżały auta osobowe, z których przenoszono śmieci na teren cmentarza. Niestety taki proceder powtarza się co jakiś czas. Z tego względu wydaje się konieczne założenie monitoringu na terenie cmentarza. Część kamer będzie na stałe obserwowała wyznaczone miejsca ale pojawią się również kamery przenośne do obserwacji różnych miejsc na cmentarzu. Jeśli proceder wnoszenia śmieci na cmentarz zostanie nagrany, materiał będzie przekazywany Policji. Tyczy się to również kradzieży wieńcy i zniczy z grobów na terenie cmentarza.
 5. Do kancelarii parafialnej wpływają kolejne prośby dotyczące wycinki suchych gałęzi na drzewach bądź całych drzew na cmentarzu. Od kilku lat tego rodzaju prace są realizowane w sposób systematyczny za zgodą właściwych urzędów państwowych. Realizowane są jednak tylko uzasadnione prośby ze strony właścicieli grobów. Cmentarz nie może pozostać terenem bez drzew. Obecne drzewa nie zostały wsadzone w ostatnich latach ale stoją na łaskim cmentarzu nawet kilka dekad. Nie niszczmy tego drzewostanu z racji spadających na groby liści. Obecnie na cmentarzu stoją już dwa drzewa, które dziwnym zrządzeniem losu uschły w bardzo krótkim czasie mimo wcześniejszej pełnej zieleni i dobrej kondycji vitalnej. Serdeczna prośba aby nie pomagać usychać drzewom na cmentarzu i nie niszczyć nakazanych przez urzędy nasadzeń. Każde wycięte z cmentarza drzewo wg urzędów musi być zastąpione nowym nasadzeniem tego samego gatunku na terenie cmentarza. To jest coraz większy problem dla naszej parafii.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: bezimiennie 100 zł, z Orchowa 100 zł, od Państwa Borowieckich 100 zł, od chorych 70 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Henryka Szubert – lat 92; Teresa Jankowska – lat 75, Sylwester Rogaliński – lat 50, Kacper Kruczkowski – lat 23. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
 10. Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 4 kwietnia 2021 r.

 

Drodzy Parafianie prosimy przyjmijcie życzenia:

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w moc Chrystusa. Niech Zmartwychwstały Jezus, w tym trudnym i wyjątkowym czasie, napełni Was i Wasze rodziny prawdziwym pokojem, daje radość i siłę do pokonywania trudności, obdarzy potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Matki Bożej Łaskiej i Świętego Józefa – Patrona tego roku.

Życzymy głębokiego duchowego przeżycia Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.


Ogłoszenia parafialne

 1. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni i poprzez transmisje internetowe. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej.
 2. Z głębi serca dziękujemy: ks. Piotrowi i służbie liturgicznej za przygotowanie wszystkich celebracji. Ks. Andrzejowi i s. Marianie za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Panu Organiście Maciejowi i wszystkim prowadzącym śpiewy w czasie Triduum za piękne przygotowanie muzyczne liturgii tych dni. Bardzo dziękuję Paniom z Grupy Św. Marty za dwukrotne sprzątnięcie Kolegiaty, oraz Panu Krzysztofowi, Andrzejowi i Dariuszowi za wszelkie prace gospodarcze wykonane przy świątyni.
 3. Dziś i jutro msze św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego. Jutro zbiórka do puszek na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 4. W sobotę odbędzie się Dekanalna Pielgrzymka do Kościoła Stacyjnego – Łaskiej Kolegiaty, w roku Jubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej. Kapłani i przedstawiciele poszczególnych parafii przybędą do naszej świątyni na godz. 9:00. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę we wspólnocie naszego Łaskiego Dekanatu.
 5. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie w czasie mszy św. o godz. 18:00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek po mszy św. o godz. 15:00.
 6. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek nie ma postu.
 7. Za tydzień w niedzielę przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia. O godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 8. Niektórzy z nas na początku Wielkiego Postu pobrali skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Możemy przynieść swoje skarbonki w Niedzielę Miłosierdzia i złożyć je przed głównym ołtarzem. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zasilą pomoc świadczoną przez Parafialne Koło Caritas wobec najuboższych z naszej parafii.
 9. Transmitujemy Mszę Św. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00 i 10:30. Informacje nt. transmisji podawane są na bieżąco na stronie internetowej parafii.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół. Dokonano również wpłaty przez stronę parafialną i zakładkę: ofiara na parafię. Łącznie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zachęcamy do nabywania świątecznej prasy.
 12. Pod chórem wyłożone są maseczki ochronne przekazane przez Wojewodę Łódzkiego dla wiernych naszej parafii. Można skorzystać zabierając dla siebie bądź bliskich.
 13. Od 1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawą i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest samospis internetowy. Formularz spisowy dostępny jest na stronie GOV.PL Dla osób, które nie będą mogły same dopełnić obowiązku samospisu, w Urzędzie Miejskim w Łasku przygotowane zostało stanowisko dostępne w godzinach pracy urzędu. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać taką potrzebę telefonicznie. Numer telefonu i pozostałe informacje umieszczone są w gablocie przed świątynią.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ryszard Jasiński – lat 57; Henryka Stelmasiak – lat 76. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


Niedziela Palmowa - 28 marca 2021 r.

Uwaga:

Obowiązują nas nowe ograniczenia epidemiczne. W świątyni podczas wspólnej modlitwy może przebywać jedna osoba na 20 m2 co w przypadku Kolegiaty daje 60 osób. Jeśli wchodząc do świątyni widzimy, że we wnętrzu przebywa już dozwolona liczba osób prosimy o pozostanie przed świątynią. Jeśli przed świątynią będą wierni to podczas liturgii o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 zostanie uruchomione nagłośnienie na zewnątrz budynku a Komunia Św. będzie udzielana również przed głównymi drzwiami.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
do przekazania wiernym w niedzielę 28 marca 2021 r.

 1. Rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez ks. abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się w Wielki Poniedziałek w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne głoszone będą od poniedziałku do środy o godz. 19.00.
 2. Informujemy, że TVP3 oddział w Łodzi będzie transmitować Triduum Paschalne z bazyliki archikatedralnej w Łodzi pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 19.00, Wielka Sobota – godz. 21.00.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy do udziału w liturgiach sprawowanych w Kolegiacie poprzez przyjście do świątyni z zachowaniem obowiązujących przepisów bądź jednocząc się duchowo w modlitwie dzięki transmisji liturgii przez stronę parafialną i kanał parafialny na YouTube.
 2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
 3. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po jej zakończeniu indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21-ej.
 4. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
 5. Wigilia Paschalna, celebrowana w sobotni wieczór, powinna być dla pełnej wymowy znaków i symboli liturgicznych sprawowana o zmroku. Dlatego Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19:30. Prosimy o przyniesienie świec.
 6. Jeśli nie ulegną zmianie obowiązujące przepisy epidemiczne w Wielką Sobotę będziemy święcili pokarmy wielkanocne w przygotowanym przed Kolegiatą miejscu. Do wnętrza świątyni zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów odbędzie się wg następującego porządku: jeden kapłan będzie święcił pokarmy przed Kolegiatą od godz. 9:00 do godz. 13:00 i po południu od 14:00 do godz. 16:00 (wszystkich mieszkańców Łasku zapraszamy z pokarmami przed Kolegiatę); drugi kapłan pojedzie święcić pokarmy na Stacji Kolejowej, w Orchowie, Podłaszczu i Łopatkach; trzeci kapłan pojedzie do Gorczyna, Dąbrówki (o godz. 10:00). Prosimy o podanie do zakrystii kartek z adresami, gdzie będzie święcenie pokarmów, gdzie zgromadzi się więcej osób ze święconkami. Jedna ważna uwaga: W każdym z umówionych miejsc kapłan przyjedzie na ustaloną godzinę (trzeba ją uzgodnić). Święcenie pokarmów może odbyć się jedynie na zewnątrz budynków.
 7. Tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na pierwszą msze św. na godz. 6:00. W tym roku, tak jak było to już rok temu, nie będzie procesji rezurekcyjnej. Procesja zostaje zastąpiona modlitwą adoracyjną Najświętszego Sakramentu, którą zakończy błogosławieństwo. Po adoracji rozpocznie się msza św.
 8. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. wg porządku niedzielnego.
 9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 10. Z racji bezpieczeństwa i aktualnie obowiązującego prawa mamy utrudniony kontakt z CHORYMI przebywającymi w swoich domach. Istnieje możliwość spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w domu jednakże każdorazowo potrzebny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z kapłanem, a wizyta odbędzie się po zebraniu wymaganego wywiadu na temat sytuacji zdrowotnej danej osoby. Zgłoszenia wizyt u chorych prosimy kierować do kancelarii do środy włącznie.
 11. Kancelaria Parafialna pozostaje czynna w godz.: 11:00-15:00. Od poniedziałku do środy włącznie. Przyjmujemy parafian tylko w sprawach pilnych i koniecznych. Wszystkie pozostałe sprawy starajmy się odłożyć na inny czas bądź załatwić drogą telefoniczną. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.
 12. Aby ułatwić spowiedź przedświąteczną spowiadamy każdego dnia podczas mszy św. oraz od poniedziałku do piątku popołudniu od godz. 17:00. Osoby, które wyspowiadają się w godzinach od 17:00 do 18:00 będą mogły przyjąć komunię św.
  W czasie Uroczystości Zmartwychwstania nie będzie w Kolegiacie spowiedzi. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do piątku włącznie.
 13. W piątek zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego (początek Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego) oraz Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. W sobotę o godz. 8:00 Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego – drugi dzień nowenny.
 14. Dziękujemy Grupie św. Marty za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni.
 15. W minionym tygodniu wpłynęły sześć ofiar na Kościół: bezimiennie w łącznej kwocie 1000 zł, od Zofii Świątek 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Podsiedlik – lat 79. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 18. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!

  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


5 Niedziela Wielkiego Postu - 21 marca 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
do przekazania wiernym w niedzielę 21 marca 2021 r.

 

 1. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Główna uroczystość z udziałem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się 25 marca w Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201). O godz. 17.30 różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko życiu, o godz. 18.00 Msza św. z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i uroczystym błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym.
 2. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Łódzkiej Ekumenicznej Drogi Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się w piątek 26 marca o godz. 19.00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza w Łodzi (ul. Piotrkowska 279/283). Wydarzenie będzie również transmitowane na kanałach YouTube Archidiecezja Łódzka oraz Luteranie w Łodzi.
 3. Zapraszamy Młodzież do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu. W dzisiejszą niedzielę
  o godz. 14.30, w ramach projektu „Znaki z góry” odbędzie się ostatnie spotkanie. Natomiast w Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież ze swoimi duszpasterzami na „Marsz dla Jezusa”, który w tym roku wpisuje się w cykl rekolekcyjnych spotkań „Znaki z góry”. Rozpocznie się on o godz. 14.30 na parkingu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Przejdziemy do archikatedry i razem przeżyjemy Eucharystię pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia.
 1. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łodzi-Teofilowie od 1 września otwiera szóstą i siódmą klasę dwujęzyczną. Nabór trwa. Zapraszamy do kontaktu: 798 289 483, www.katolik.edu.pl.
 2. Informujemy, że TVP3 oddział w Łodzi będzie transmitować Triduum Paschalne z bazyliki archikatedralnej w Łodzi pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Wielki Czwartek
  i Wielki Piątek – godz. 19.00, Wielka Sobota – godz. 21.00.

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Od Uroczystość św. Józefa, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). Naszymi myślami chcemy w nim objąć wszystkie dzieci nienarodzone, ich mamy, rodziców otrzymujących trudną diagnozę prenatalną. Będziemy się modlić za pielęgniarki, położne i lekarzy, za polityków i dziennikarzy oraz wszystkie osoby domagające się zabijania dzieci nienarodzonych. Wielką potrzebą jest aktualnie zwiększenie pomocy finansowej dla rodziców chorych dzieci oraz troska o rozwój hospicjów perinatalnych – także te konkretne sprawy chcemy objąć modlitwą.
  Codziennie przed wieczorną mszą św. przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej odmawiamy litanię do św. Józefa, modlitwę św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium vitae oraz krótkie rozważanie. W świecie, w którym zabija obojętność i fałszywa litość, potrzebujemy na nowo usłyszeć EWANGELIĘ ŻYCIA.
  Pod chórem na stojaku możemy znaleźć ostatnie broszurki z tekstami modlitwy.
 2. W czwartek - 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. W czasie mszy św. popołudniowej można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego a nienarodzonego. Deklaracje do wypełnienia są wyłożone na stojaku pod chórem. Podczas tej samej - wieczornej liturgii celebrans udzieli błogosławieństwa matkomspodziewającym się narodzenia dziecka.
  Już dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 3. Przypominamy o Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek. O godz. 16:00 dla dzieci, 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 dla młodzieży. W niedzielę o godz. 17:15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa w czasie której będziemy wspominali Mesjański wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na początku każdej liturgii, w kaplicy Matki Bożej, odczytamy fragment Ewangelii; dokonamy poświęcenia palemek i przejdziemy w symbolicznej procesji do głównego ołtarza naszej świątyni. Na godz. 10:30 ks. Andrzej zaprasza dzieci. Niech każde dziecko przyniesie swoją palemkę.
 5. Nadal obowiązują nas ograniczenia epidemiczne. W świątyni podczas wspólnej modlitwy powinno przebywać nie więcej niż 73 osoby. Jeśli w Niedzielę Palmową będzie więcej osób uczestniczących we Mszach Św., podczas liturgii o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 zostanie uruchomione nagłośnienie na zewnątrz świątyni a Komunia Św. będzie udzielana również przed głównymi drzwiami.
 6. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas w Niedzielę Palmową będzie rozprowadzać w Kolegiacie przygotowane przez siebie Dochód ze sprzedaży zasili fundusz charytatywny Parafialnego Zespołu Caritas, z którego przygotowywane są m. in. świąteczne paczki dla najuboższych w naszej parafii.
 7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 8. Jeśli nie ulegną zmianie obowiązujące przepisy epidemiczne w Wielką Sobotę będziemy święcili pokarmy wielkanocne w przygotowanym przed Kolegiatą miejscu. Do wnętrza świątyni zapraszamy już dziś na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Grobie Pańskim.
 9. Dziękujemy Grupie św. Marty za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły trzy ofiary na Kościół: bezimiennie w łącznej kwocie 320 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Helena Kubiak - lat 88, Włodzimierz Rendecki – lat 60. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się do Św. Michała Archanioła:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Matko Boża Łaska Módl się za nami
  Święty Józefie Módl się za nami

 


4 Niedziela Wielkiego Postu - 14 marca 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
do przekazania wiernym w niedzielę 14 marca 2021 r

 

 1. Jubileuszowa pielgrzymka przedsiębiorców, pracodawców i pracowników do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w piątek 19 marca 2021 r. w Uroczystość św. Józefa. W tym dniu o godz. 17.00 nabożeństwo oraz wykład pt.: Święty Józef – patron ludzi pracy poprowadzi ks. Grzegorz Michalski. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, Mszy św.będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Św. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
 2. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu.
  W każdą niedzielę o godz. 14.30, w ramach projektu „Znaki z góry”. W wydarzeniu można wziąć udział online przez transmisje na YouTube i Facebooku.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś przeżywamy ostatni dzień Rekolekcji Wielkopostnych. Z głębi serca dziękujemy o. Romanowi Westwalowi – Prowincjałowi Oblatów Św. Józefa za wygłoszone kazania rekolekcyjne! Życzymy zdrowia i darów Ducha Świętego w dalszej posłudze misyjnej. Wspieramy modlitwą. Szczęść Boże o. Romanie!
 2. Z racjiJubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej, której patronem jest św. Józef, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odprawiana jest nowenna do św. Józefa. W naszej parafii modlimy się słowami nowenny codziennie przed wieczorną mszą św. aż do 19 marca – Uroczystości Św. Józefa.
 3. Przypominamy o Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek. O godz. 16:00 dla dzieci, 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 dla młodzieży. W niedzielę o godz. 17:15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 4. Zachęcamy do wyruszenia na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20:00 dnia 19 marca w Kolegiacie. Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: edk.org.pl
 5. Dziękujemy Grupie św. Marty za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: z Orchowa - 200 zł; z ul. Kilińskiego - 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimiera Szczepaniak - lat 79, Elżbieta Rytwińska – lat 72, Józef Turajczyk – lat 80, Szymon Groblewski – lat 88. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odp…
 9. Módlmy się do Św. Michała Archanioła:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Matko Boża Łaska Módl się za nami
  Święty Józefie Módl się za nami

3 Niedziela Wielkiego Postu - 7 marca 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
do przekazania wiernym w niedzielę 7 marca 2021 r

 1. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu.
  W każdą niedzielę o godz. 14.30, w ramach projektu „Znaki z góry”. W wydarzeniu można wziąć udział online przez transmisje na YouTube i Facebooku.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzizaprasza na kurs przedmałżeński w formie spotkań internetowych. W planie jest 15 spotkań w każdy czwartek ogodz. 19.00. Można się zapisać do 10 marca na stronie www.domalzenstwa.pl. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące kursu pod nr. tel. 885 555 020.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Ksiądz Arcybiskup przychylił się do prośby ks. Piotra i zwolnił go z nominacji na proboszcza parafii w Restarzewie, jednocześnie postanowił, że ks. Piotr nadal będzie wikariuszem w naszej parafii. W konsekwencji powyższych decyzji skład personalny kapłanów posługujących w naszej parafii pozostaje bez zmian.
 2. Przypominamy o Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 3. Zapraszamy na Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które w dniach: 12, 13, 14 marca. poprowadzi o. Roman Westwal – Prowincjał Oblatów Św. Józefa z Warszawy. Ponieważ nie będzie w tym roku rekolekcji szkolnych, chcemy zaprosić dzieci i młodzież na spotkania rekolekcyjne do kościoła w dniach: 9, 10, 11 marca – na godz. 16:30 dzieci, a na godz. 18:00 młodzież. Również te spotkania poprowadzi o. Roman.
  Chciejmy zatroszczyć się o młodszych członków naszych rodzin aby uczestniczyli w przygotowaniu do Świąt Paschalnych Wielkiejnocy.
  Program Rekolekcji
  wywieszony jest w gablocie przed świątynią, dostępny na stronie parafialnej oraz wydrukowany na kartach wyłożonych na stoliku pod chórem.
 4. Zadbajmy o spowiedź wielkanocną. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek. Dla dorosłych w sobotę i niedzielę podczas mszy św. rekolekcyjnych.
 5. Podczas rekolekcji będą transmitowane msze dla dzieci o godz. 16:30 i o godz. 18:00 msze św. dla młodzieży oraz dorosłych. Uczestnictwo w liturgiach będzie możliwe przez stronę parafialną oraz kanał parafialny na platformie YouTube. Zachęcamy do subskrypcji parafialnego kanału. Wszyscy, którzy to uczynią dostają automatyczne powiadomienie o kolejnych transmisjach.
 6. Z racjiJubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej, której patronem jest św. Józef Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi, aby we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odprawiona została nowenna do św. Józefa. W naszej parafii nowennę rozpoczniemy w najbliższą środę 10 marca o godz. 17:30 przed wieczorną mszą św.
 7. W sobotę o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Podjęliśmy to dzieło wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny. Członkowie tej wspólnoty będą z nami na modlitwie.
 8. Zapraszamy również do wyruszenia na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20:00 dnia 19 marca 2021r. w Kolegiacie. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą i jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem. Przeżywana jest w milczeniu i samotności. Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: edk.org.pl Tam wybieramy trasę, w którą chcemy wyruszyć, a mamy w tym roku do wyboru 3 trasy: do Zduńskiej Woli, do Parzna i w związku z jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej do Katedry w Łodzi.
 9. Z racji przedłużającej się pandemii i epidemicznych zasad bezpieczeństwa jest nas mniej podczas wspólnych modlitw w świątyni co wpływa na ilość zamówionych mszy św. Zwykle o tej porze nie mieliśmy już wolnych terminów mszy św. W tym roku jednak nadal w marcu i kwietniu mamy wolne intencje. Zainteresowanych zamówieniem mszy św. za swoich bliskich zmarłych bądź o Boże błogosławieństwo dla żyjących zapraszamy do Kancelarii Parafialnej.
 10. Dziękujemy Grupie św. Marty za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni.
 11. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: z racji Kolędy - 100 zł; od chorych - 240 zł, bezimiennie - 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. W ramach pozyskiwania środków na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas, zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Możemy nabyć świece w kształcie pisanek wielkanocnych oraz duże świece z aplikacją wielkanocną. Dochód przeznaczony będzie na akcje charytatywne w naszej Parafii.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć obrazki oraz piękne ikony Matki Bożej i Św. Józefa.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Sabina Zajda - lat 68. Pomódlmy się w jej  intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się do Św. Michała Archanioła:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Matko Boża Łaska Módl się za nami
  Święty Józefie Módl się za nami

 

 

 

 


2 Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 28 lutego 2021 r

 

 1. Jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie
  w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę
  o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 2. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

Ogłoszenia Parafialne

 1. W minionym tygodniu Ks. Abp Grzegorz Ryś zwolnił Piotra Urbaniaka z funkcji wikariusza naszej parafii i mianował Proboszczem Parafii w Restarzewie z dniem 7 marca 2021 r. Do tego czasu Ks. Piotr pozostanie z nami. Już dziś obejmujemy ks. Piotra modlitwą i życzymy wielu potrzebnych łask do posługi w nowym miejscu. W sobotę 6 marca o godz. 18:00 ks. Piotr będzie sprawował pożegnalną Eucharystię. Zapraszamy parafian do wdzięcznej modlitwy w jego intencji za 7-letnią posługę w Łasku.
  Do końca sierpnia w naszej parafii posługiwać będziemy w pomniejszonym składzie 3 kapłanów.
 2. W poniedziałek o godz. 18:00 odprawiona będzie msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętychzamówiona przez organizacje prawicowe z Łasku. Po mszy św. nastąpi symboliczne złożenie kwiatów przy tablicy pamięci przed Kolegiatą.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Miesiąca. W czwartek modlimy się o świętość kapłanów. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji Drogi Krzyżowej połączone będzie z Koronką do Miłosierdzia Bożego po mszy o godz. 15:00. W I Sobotę po mszy św. o godz. 7:00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny wraz z modlitwą różańcową. Po Nabożeństwie spotkanie Grupy Męskiej w Domu Duszpasterskim.
 4. Przypominamy o Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedzielę.
 5. Zapraszamy na Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które w dniach: 12, 13, 14 marca. poprowadzi o. Roman Westwal – Prowincjał Oblatów Św. Józefa z Warszawy. Ponieważ nie będzie w tym roku rekolekcji szkolnych, chcemy zaprosić dzieci i młodzież na spotkania rekolekcyjne do kościoła w dniach: 9, 10, 11 marca – na godz. 16:30 dzieci, a na godz. 18:00 młodzież. Również te spotkania poprowadzi o. Roman.
  Chciejmy zatroszczyć się o młodszych członków naszych rodzin aby uczestniczyli w przygotowaniu do Świąt Paschalnych Wielkiejnocy.
  Program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed świątynią, dostępny na stronie parafialnej oraz wydrukowany na kartach wyłożonych na stoliku pod chórem.
 6. Zapraszamy również do wyruszenia na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20:00 dnia 19 marca 2021r. w Kolegiacie. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą i jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem. Przeżywana jest w milczeniu i samotności. Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: edk.org.pl Tam wybieramy trasę, w którą chcemy wyruszyć, a mamy w tym roku do wyboru 3 trasy: do Zduńskiej Woli, do Parzna i w związku z jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej do Katedry w Łodzi.
 7. Każda Msza św. jest ofiarą Chrystusa złożoną dla naszego zbawienia i uświęcenia. Zamawiając mszę wyrażamy naszą modlitewną pamięć o zmarłych bądź prosimy o błogosławieństwo Boże dla żyjących. W marcu i kwietniu mamy jeszcze wolne intencje. Zainteresowanych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej.
 8. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: z racji Kolędy - 500 zł; od Henryki Szubert - 200 zł, przez stronę parafialną - 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. W ramach pozyskiwania środków na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas, zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. W ramach akcji możemy nabyć świece w kształcie pisanek wielkanocnych w cenie 10 zł oraz duże świece z aplikacja wielkanocną w cenie 12 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na akcje charytatywne Parafialnego Zespołu Caritas.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć obrazki oraz piękne ikony Matki Bożej i Św. Józefa.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Sowik - lat 86, Zygmunt Wesoły – lat 70. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się do Św. Michała Archanioła:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Matko Boża Łaska Módl się za nami
  Święty Józefie Módl się za nami

 

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu - 21 lutego 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 21 lutego 2021 r

 

 1. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu.
  W każdą niedzielę, w ramach projektu „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, Wodna 34) odbędzie się krótka tematyczna konferencja, spotkania w małych grupach dzielenia oraz Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Zaczynamy już w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30. Wydarzenie będzie miało formę hybrydową – w kościele fizycznie może uczestniczyć 80 osób (trzeba zapisać się przez formularz), ale będzie też można włączyć się online - transmisja na YouTube i Facebook. Szczegóły na plakacie i w kolejnych ogłoszeniach w najbliższym czasie. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Katechetyczny, Duszpasterstwa Młodzieży i Akademickie oraz Salezjanie.

Ogłoszenia Parafialne

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu msza św. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 3. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17:15.
 4. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: z racji Kolędy - 100 zł; bezimiennie - 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. W ramach pozyskiwania środków na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas, zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. W ramach akcji możemy nabyć świece w kształcie pisanek wielkanocnych w cenie 10 zł oraz duże świece z aplikacja wielkanocną w cenie 12 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na akcje charytatywne Parafialnego Zespołu Caritas.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć obrazki oraz piękne ikony Matki Bożej i Św. Józefa.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wanda Subczyńska - lat 66, Krystyna Bartoń – lat 53, Włodzimierz Ziętala – lat 60. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się do Św. Michała Archanioła w intencji Synodu w naszej Archidiecezji:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Matko Boża Łaska Módl się za nami
  Święty Józefie Módl się za nami

 

 


6 Niedziela Zwykła - 14 lutego 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
do przekazania wiernym w niedzielę 14 lutego 2021 r

 1. W dniu dzisiejszym (14 lutego) rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.
 2. Tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, przypadający w pierwszy piątek Wielkiego Postu – 19 lutego 2021 r., będzie przeżywany pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”. Skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej
  i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła. W tym dniu Księża Biskupi będą przewodniczyli następującym modlitwom:
 • abp Grzegorz Ryś – Koronce do Miłosierdzia Bożego w kościele pw. Św. Faustyny
  w Łodzi, o godz. 15.00,
 • bp Ireneusz Pękalski – Drodze Krzyżowej w bazylice archikatedralnej, o godz. 19.15,
 • bp Marek Marczak – Drodze Krzyżowej w kościele stacyjnym NSJ w Łodzi (Retkinia), po Mszy św. o godz. 18.00
 1. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu.
  W każdą niedzielę, w ramach projektu „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, Wodna 34) odbędzie się krótka tematyczna konferencja, spotkania w małych grupach dzielenia oraz Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Zaczynamy już w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30. Wydarzenie będzie miało formę hybrydową – w kościele fizycznie może uczestniczyć 80 osób (trzeba zapisać się przez formularz), ale będzie też można włączyć się online - transmisja na YouTube i Facebook. Szczegóły na plakacie i w kolejnych ogłoszeniach w najbliższym czasie. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Katechetyczny, Duszpasterstwa Młodzieży i Akademickie oraz Salezjanie.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Przypominamy o kartkach, które rozłożone są w ławkach Kolegiaty. Wypisane są na nich tzw. Aklamacje, którymi modlimy się podczas mszy św. po przeistoczeniu/podniesieniu. Dotychczas używaliśmy tylko dwóch form aklamacji z czterech możliwych. Chciejmy nauczyć się pozostałych. Uczyńmy z aklamacji swoją osobistą modlitwę, pełną wiary.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy w Środę Popielcową na msze św. z obrzęd posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Po każdej mszy św. zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas w Archidiecezji Łódzkiej. Pamiętajmy: W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.
 3. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Pod chórem wyłożone są papierowe skarbony, w które możemy odkładać Jałmużnę Wielkopostną. W Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy będziemy mogli złożyć skarbonki przed ołtarzem w naszej świątyni. Owoce Jałmużny przeznaczone są na pomoc osobom chorym i biednym w parafii, świadczoną przez Parafialny Zespół Caritas.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu msza św. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 6. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17:15.
 7. Zachęcamy do włączenia się w akcję modlitewną Pokuta rodzin Niniwa 2021. „Widzimy, że w obecnej sytuacji, w rzeczywistości pandemii, wiele rodzin przeżywa wielki kryzys na różnych płaszczyznach. Strach, niepewność powodują napięcia w relacjach między małżonkami, rodzicami a dziećmi. Stąd zapraszamy do podejmowania pokuty rodzinnej, ma ona służyć scaleniu i ocaleniu rodzin. Ofiarujmy naszą pokutę Panu Bogu przez Niepokalane Serce Maryi” - podkreśla ks. Dominik Chmielewski, pomysłodawca akcji modlitewnej. Pokuta Rodzin Niniwa 2021 rozpocznie się w Środę Popielcową, 17 lutego, a zakończy w Wielką Sobotę, 3 kwietnia. W tym czasie jesteśmy zachęcani do codziennej modlitwy rodzinnej choć jednym dziesiątkiem Różańca Świętego, a także spełniania dobrych uczynków oraz podejmowania drobnych aktów pokutnych. W ten sposób przez 40 dni rodzina pokutuje za grzechy, które miały w niej miejsce. Dobre uczynki wpisujemy w kalendarz, który można pobrać w formie ulotki ze stojaka pod chórem. Na odwrocie kalendarza znajdziemy więcej informacji na temat Pokuty Rodzin.
 8. W najbliższy piątek - 19 lutego, przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Po mszy św. o godz. 7:00 Różaniec. Mszę św. o godz. 15:00, Koronkę i Drogę Krzyżową dla dorosłych ofiarujemy we wskazanej intencji.
 9. W niedzielę za tydzień podczas mszy św. dla dzieci zostaną poświęcone Książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 10. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony w naszej parafii 31 maja. Mogą do niego przystąpić uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych oraz starsi, którzy nie przyjęli wcześniej Bierzmowania. Osoby pragnące otrzymać sakrament Bierzmowania zapraszamy do Kolegiaty w środę 24 lutego na spotkanie o godz. 18:30. Na stronie parafii znajdziemy deklarację kandydata do bierzmowania; prosimy o jej wydrukowanie, wypełnienie i przyniesienie ze sobą na 24 lutego. Osoby, które były ochrzczone w innej parafii, proszone są o dołączenie do deklaracji odpisu Aktu chrztu (otrzymamy je w parafii, gdzie byliśmy ochrzczeni).
  Osoby, które chcą przygotowywać się do Bierzmowania w naszej parafii niech poproszą również o dołączenie do grupy na Facebook’u – nazwa grupy: BIERZMOWANIE Kolegiata ŁASK 2021. Odnośnik do profilu znajdziemy również na stronie internetowej parafii.
 11. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: z racji Kolędy - 200 zł; przez stronę parafialną - 250 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Halina Pięta - lat 92. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Matko Boża Łaska Módl się za nami
  Święty Józefie Módl się za nami

5 Niedziela Zwykła - 7 lutego 2021 r.

Z racji I Niedzieli miesiąca ofiary przeznaczamy na OGRZEWANIE ŚWIĄTYNI.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 7 lutego 2021 r

 1. Jubileuszowa pielgrzymka chorych do bazyliki archikatedralnej, z racji pandemii, została przeniesiona na 25 września, w przeddzień wspomnienia Św. Kosmy i Damiana, patronów lekarzy, chirurgów, dentystów oraz aptekarzy. W czwartek 11 lutego 2021 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes zachęcamy do uczestniczenia w Eucharystii transmitowanej on-line o godz. 7.30 z kaplicy ks. abp. Grzegorza Rysia, sprawowanej w intencji chorych, lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Podczas każdej mszy św. po przeistoczeniu/podniesieniu następuje tzw. Aklamacja. W naszej parafii używamy podczas liturgii dwóch form aklamacji z czterech możliwych. Dlatego przez najbliższe tygodnie będą rozłożone na ławkach teksty aklamacji abyśmy mogli nauczyć się form dotychczas nieużywanych. Pierwszą część zawsze wypowiada, albo śpiewa kapłan, drugą wierni.
  Aklamacja znaczy: zawołanie, okrzyk, potwierdzenie. Jest to krótkie wyznanie wiary w żywą obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina, Jego Najświętszą Ofiarę i wyznanie nadziei na spotkanie Pana Jezusa nie przez Sakrament, ale prawdziwie, twarzą w twarz w godzinie Jego powtórnego przyjścia. Uczyńmy z aklamacji swoją osobistą modlitwę, pełną wiary. Niech to nie będzie tylko wypowiadanie bezdusznej formuły.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. W czwartek - 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzili XXIX Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Chorych z naszej parafii zapraszamy na msze św. o godz. 9:00. Razem będziemy się modlili w ich intencji. Podczas liturgii zostanie udzielony Sakrament Chorych. Pomóżmy chorym w dotarciu do świątyni.
 4. W sobotę o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Podjęliśmy to dzieło wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny. Członkowie tej wspólnoty będą z nami na modlitwie.
 5. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: z racji Kolędy – 300 zł; od chorych 370 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Stanisława Wołosz - lat 79. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Matko Boża Łaska Módl się za nami
  Święty Józefie Módl się za nami

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.