Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna - 22 maja 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 22 maja 2022 r.

 1. W sobotę 28 maja o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń diakonatu klerykowi łódzkiego seminarium, który przygotowuje się do święceń kapłańskich oraz, po raz pierwszy w naszej archidiecezji, 16 mężczyznom, którzy przez ostanie trzy i pół roku przygotowywali się do pełnienia zadań diakona stałego.
 2. W lutym 1922 roku w kościele pw. Św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę 28 maja zapraszamy młodzieżdo Aleksandrowa Łódzkiego na obchody tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na ul. 1-maja, przy domu św. Faustyny, a następnie przejdziemy do świątyni, w której przyjęła sakrament bierzmowania. W programie przewidziane są: Msza św., poczęstunek oraz koncert ewangelizacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 13.30 swoją rocznicę I Komunii Świętej (drugą i trzecią) będą przeżywały dzieci z klas piątych i szóstych.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
 3. W przyszłą niedzielę 29 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia dzieci klas czwartych będą przeżywały pierwszą rocznicę I Komunii Świętej. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 9:00, odbędzie się nabożeństwo pokutne ze spowiedzią.
 4. Również w przyszłą niedzielę, 29 maja, zapraszamy na godz. 19:00 na Koncert Maryjny zatytułowany „Dróżki Pokory” w wykonaniu Patryka Filipowicza. Wstęp wolny
 5. Zwolniło się kilka ostatnich miejsc na wakacyjny wyjazd do Kołobrzegu w dn: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Wraz z dziećmi i młodzieżą mogą wyjechać również całe rodziny. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek (i który może udzielić również „rabatu” dla chcących wyjechać).
 6. Niestety wczorajsze wichury złamały koleją brzozę na łaskim cmentarzu. Nie widać aby pomniki uległy uszkodzeniu. Zwalone drzewo zostanie usunięte po niedzieli. Informujemy, że łaski cmentarz i wszystkie obiekty należące do parafii są od kilku lat ubezpieczone. Jednakże firmy ubezpieczające nie mogą objąć ubezpieczeniem parafialnym postawionych na cmentarzu nagrobków, gdyż nie stanowią one własności parafii. Nagrobki są własnością osób, które je postawiły i tylko właściciele mogą dokonać ich ubezpieczenia. Szkody poczynione przez coraz częstsze wichury łamiące bądź wywracające drzewa nie podlegają wypłacie odszkodowań, dlatego zachęcamy do osobistego ubezpieczenia nagrobków. Koszt nie jest duży (50-100 zł na rok, w zależności od pomnika) a daje spokój, szczególnie osobom, których nagrobki znajdują się w pobliżu drzew.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas wpłacili pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 9. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 11. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Genowefa Zamolska, - l. 85, Leszek Buda, - l. 63, Urszula Kowalska, - l. 64. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

5 Niedziela Wielkanocna - 15 maja 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 15 maja 2022 r.

 1. W lutym 1922 roku w kościele pw. Św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę 28 maja zapraszamy młodzież do Aleksandrowa Łódzkiego na 100. obchody tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na ul. 1-maja, przy domu św. Faustyny, a następnie przejdziemy do świątyni, w której przyjęła sakrament bierzmowania. W programie przewidziane są: Msza św., poczęstunek oraz koncert ewangelizacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś.
 2. Salezjanie zapraszają młodzież klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnejw zawodach: technik mechatronik oraztechnik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę 29 maja oraz 12 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na plakatach, a także na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy modlić się z racji przypadających imienin w intencji ks. Andrzeja i Siostry Marty (od chrztu Zofii).
 2. Również dziś na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe wszystkich, którzy pielgrzymowali do Rzymu z racji jubileuszu Diecezji Łódzkiej.
 3. W poniedziałek w liturgii Kościoła Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój na Ukrainie i świecie.
 5. Zapraszamy na mszę św. rocznicową I Komunii Świętej dzieci z klas piątych i szóstych w niedzielę 22 maja na godz. 13:30. Dzień wcześniej o godz. 9:00 nabożeństwo połączone z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Natomiast tydzień później, w niedzielę 29 maja będzie miała miejsce pierwsza rocznica Komunii Świętej, dla uczniów klas czwartych, także o godz. 13:30.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 330 zł; z ul. Jana Pawła II 5 – 150 zł, z Orchowa – 150 zł, z ul. Kościelnej – 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas wpłacili pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 8. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 9. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 10. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krzysztof Sobczak – lat 60, Zdzisława Borycka – lat 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

4 Niedziela Wielkanocna - 8 maja 2022 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 8 maja 2022 r.

 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa w czasie Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. Uczestnicy wyruszą o godz. 19.00 sprzed kościoła polskokatolickiego w Łodzi (ul. Limanowskiego 60). Następnie przejdą przed kościół starokatolicki mariawitów przy ul. Franciszkańskiej 28. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 2. Dnia 15 maja przypada 200. rocznica urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W związku z jubileuszem, w tym dniu o godz. 12.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do grobu Sługi Bożej w Parznie.
 3. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 22 maja. Chcemy modlitwą wesprzeć kobiety i dzieci przybyłe do Polski z Ukrainy. Podczas modlitwy towarzyszyć nam będą relikwie św. Rity. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00, na godz.14.00 zaplanowano Mszę św. z aktem zawierzenia kobiet Maryi, a na godz. 16.00 – modlitwę różańcową.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Abp Grzegorz Ryś skierował do naszej parafii do pomocy duszpasterskiej ks. Andrzeja Milczarka. Ks. Andrzej pozostanie z nami przez najbliższe miesiące. Cieszymy się obecnością kolejnego kapłana i życzymy dobrego czasu w naszej wspólnocie!
 2. Dziś o godz. 12:00 będziemy modlili się w intencji ks. Stanisława, który ma swoje imieniny. Zachęcamy do udziału w tej liturgii i wspólnej modlitwy za ks. Stanisława.
 3. Również dziś po każdej mszy św. panowie z Grupy Męskiej rozdają obrazki z modlitwą za ks. Stanisława i ks. Andrzeja Milczarka. Niech modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę Księży w naszej wspólnocie.
 4. Dziś na godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie po przyjęciu sakramentu Bierzmowania młodzież wraz z rodzicami.
 5. Przy wyjściu ze świątyni, będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą Rzymian Łaskich. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na uzupełnienie jak i wykonanie nowych ubiorów, które zakładają na czas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za Wasze ofiary!
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój na Ukrainie i świecie.
 7. W poniedziałek w liturgii Kościoła Uroczystość Św. Stanisława, Bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. W piątek 13 maja – rocznica objawień Fatimskich, Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:00. W sobotę święto Św. Macieja Apostoła.
 8. Przy okazji rozpoczęcia nabożeństw Fatimskich chcemy podziękować Pani, która ufundowała nową dekorację kwiatową do figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!
 9. We wtorek, 10 maja zapraszamy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych na ostatnie już spotkanie formacyjne. Tak jak w ubiegłym miesiącu, odbędzie się ono w kościele, w jednej grupie, o godz. 19:00.
 10. W środę po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Grup Modlitewnych.
 11. W najbliższą sobotę na mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 12. W niedzielę za tydzień podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy modlić się z racji przypadających imienin w intencji ks. Andrzeja i Siostry Marty (od chrztu Zofii). Zachęcamy do udziału w tej liturgii i wdzięcznej modlitwy.
 13. Również w niedzielę za tydzień na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowewszystkich, którzy pielgrzymowali do Rzymu z racji jubileuszu Diecezji Łódzkiej.
 14. Z powodu pandemii przez ostatnie dwa lata dzieci przystępujące do I Komunii Świętej były pozbawione przeżycia mszy św. rocznicowej. Dlatego proponujemy dla uczniów klas piątych i szóstych (którzy przeżywać będą w tym roku, odpowiednio: drugą i trzecią rocznicę I Komunii Świętej) udział w uroczystej mszy św. w niedzielę 22 maja o godz. 13:30. Dzień wcześniej będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Natomiast tydzień później, w niedzielę 29 maja będzie miała miejsce pierwsza rocznica Komunii Świętej, dla uczniów klas czwartych, także o godz. 13:30.
 15. W minionym tygodniu wpłynęły od chorych odwiedzanych w I Piątek ofiary na Kościół w kwocie 970 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 16. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas wpłacili pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 17. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 18. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 19. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 20. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Strzelczyk – lat 84, Wiktoria Wawrzyniak – lat 14. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 21. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


3 Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 1 maja 2022 r.

 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa w czasie Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. Uczestnicy wyruszą o godz. 19.00 sprzed kościoła polskokatolickiego w Łodzi (ul. Limanowskiego 60). Następnie przejdą przed kościół starokatolicki mariawitów przy ul. Franciszkańskiej 28. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 2. Dnia 15 maja przypada 200. rocznica urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W związku z jubileuszem, w tym dniu o godz. 12.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do grobu Sługi Bożej w Parznie.
  Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę 27 kwietnia br. w 83 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 34 roku biskupstwa odszedł – przygotowany na spotkanie z Panem - śp. ksiądz biskup senior Adam Lepa – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. Informację o uroczystościach pogrzebowych księdza biskupa zostaną podane w późniejszym terminie. Będą dostępne na naszej stronie internetowej.
 2. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej ze śpiewem Litanii Loretańskiej w dni powszednie o godz. 17:30. Modlitwę tę ofiarujemy za pokój na Ukrainie i świecie.
  Prosimy o zadbanie o wygląd przydrożnych kapliczek na terenie naszej parafii.
 3. 2 i 3 maja Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. 2 maja to Narodowy Dzień Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flag przy naszych mieszkaniach i domach.
 4. We wtorek przypada 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza św. za Ojczyznę z udziałem władz samorządowych, wojska i kombatantów, będzie odprawiona przez ks. Kapelana o godz. 10:30. Po mszy św. przemarsz na Plac 11 Listopada, gdzie odbędą się dalsze uroczystość.
 5. 5 maja – w czwartek, podczas mszy św. o godz. 16:00 Ks. Bp Marek Marczak udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po mszy św. o godz. 15:00 połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej.
 7. W piątek w liturgii Kościoła święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 8. W najbliższą niedzielę – 8 maja o godz. 12:00 będziemy modlili się w intencji ks. Stanisława, który dzień później przeżywa swoje imieniny. Zachęcamy do udziału w tej liturgii i wspólnej modlitwy za ks. Stanisława.
 9. Pamiętamy zapewne, że parę miesięcy temu Grupa Męska rozdawała obrazki z modlitwą za kapłanów. Wielu parafian podjęło modlitwę za konkretnego kapłana z naszej parafii. Jesteśmy za tę modlitwę ogromnie wdzięczni. W niedzielę 8 maja Grupa Męska będzie rozdawała obrazki z modlitwą za ks. Stanisława. Niech modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę księdza w naszej wspólnocie.
 10. Również w niedzielę 8 maja Rzymianie Łascy będą po mszach św. zbierali ofiary na uzupełnienie ubiorów, które zakładają na czas Triduum Paschalnego. Są nowi mężczyźni, którzy chcą kontynuować piękny zwyczaj, wielkanocne tradycję Łaskich Rzymian. Konieczne staje się zakupienie bądź wykonanie uzupełnienia strojów. Dla przykładu zakup butów, jednej pary, to koszt 2 tyś zł. Chciejmy w miarę swoich możliwości wesprzeć Rzymian Łaskich. Już dziś Bóg zapłać za Wasze ofiary!
 11. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 2100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy! Bóg zapłać za ofiary złożone przez ofiaromat pod chórem świątyni.
 12. Trwają zapisy na letnie kolonie dla dzieci młodzieży, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek.
 13. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas wpłacili pieniądze na rzecz uchodźców z Ukrainy. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 14. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 15. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Pod chórem możemy nabyć za 5 zł książeczki, które są duchowym Maryjnym przewodnikiem na poszczególne dni maja.
 16. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adam Szkudlarek – lat 42, Barbara Pinar – lat 69. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 18. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


2 Niedziela Wielkanocna - 24 kwietnia 2022 r.

 

Ofiary dziś złożone na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 24 kwietnia 2022 r.

 1. W Niedzielę Miłosierdzia kończy się Rok Jubileuszowy, ogłoszony z racji 100-lecia naszej archidiecezji. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, kończącą ten czas łaski, która będzie celebrowana dziś o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Nie będzie modlitwy przed wieczorną liturgią.
 2. Nieustannie modlimy się o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia o godz. 17:15 różaniec.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższych dniach przeżywamy: jutro - uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski; w piątek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 700 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! Bóg zapłać za ofiary złożone przez ofiaromat pod chórem świątyni.
 5. Trwają zapisy na letnie kolonie dla dzieci młodzieży, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek.
 6. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy wg kartek wyłożonych pod chórem przygotowali „Paczki dla Ukrainy” bądź wpłacili pieniądze. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 9. W piątek w Kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 10. Dziękujemy Panu Arkadiuszowi Michalskiemu za poprawienie kostki brukowej przy Kolegiacie. Wrastające korzenie podnosiły kostkę od ul. Kościuszki. Bóg zapłać za pracę i poświęcony czas!
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Lucyna Szaflik – lat 74, Paweł Toma – lat 34. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 17 kwietnia 2022 r.

 1. Zbliżamy się do końca Roku Jubileuszowego, ogłoszonego z racji na 100-lecie naszej diecezji. Jubileusz w kościołach stacyjnych zakończy się w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.), natomiast w bazylice archikatedralnej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022 r.). W tym dniu o godz. 19.00 w katedrze celebrowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, na którą zapraszamy.
  W naszej parafii, podczas wszystkich liturgii, trwamy dziś w modlitwie dziękczynnej za jubileusz 100-lecia diecezji Łódzkiej.

Życzenia

           Kochani Parafianie prosimy przyjmijcie życzenia:

           „Pokój i wojna zaczynają się w ludzkich sercach” - Papież Franciszek

           Niech Zmartwychwstały Jezus, w tym trudnym i wyjątkowym czasie, napełni Was i Wasze rodziny prawdziwym pokojem, daje siłę do pokonywania trudności, obdarzy potrzebnymi łaskami
           i błogosławieństwem. Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi.
           Życzymy głębokiego duchowego przeżycia Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach Świąt Wielkiej Nocy Asyście Parafialnej, Pocztom sztandarowym Cechu, Związków i Organizacji, Łaskim Rzymianom i Bractwu Kurkowemu. Równie serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej. Za pomoc w organizacji tych dni.
 2. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. sprawujemy wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 3. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Przez najbliższy tydzień rezygnujemy z modlitwy różańcowej. Codziennie wieczorem o godz. 17:30 będziemy odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o pokój na Ukrainie.
 4. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek nie ma postu.
 5. W sobotę 23 kwietnia wyruszy do Włoch autokarowa Pielgrzymka Dekanatu Łaskiego, która włączy się w Pielgrzymkę Diecezjalną z racji 100-lecia istnienia Diecezji Łódzkiej. Pielgrzymi zbiorą się w Kolegiacie o godz. 03:30 na Eucharystię. Bezpośrednio po mszy św. zostaną podstawione dwa autokary. Z grupą pielgrzymów wyjedzie ks. Andrzej.
 6. Za tydzień w niedzielę przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15:00 na modlitwę słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy wg kartek wyłożonych pod chórem przygotowali „Paczki dla Ukrainy” bądź wpłacili pieniądze. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 9. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! Bóg zapłać za ofiary złożone przez ofiaromat pod chórem świątyni.
 10. Od dziś możliwe są zapisy na letnie kolonie dla dzieci młodzieży, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach: 25 czerwca - 2 lipca. Koszt to: 1000 zł. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław, który będzie też opiekunem grupy wyjeżdżającej na odpoczynek.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dziś w tygodniku Niedziela znajdziemy artykuł o naszych Łaskich Rzymianach.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Magdalena Cichecka – lat 57, Kazimierz Patelski – lat 78, Andrzej Maciejewski – lat 61, Ryszard Pawlikiewicz - lat 62. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Niedziela Palmowa - 10 kwietnia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 10 kwietnia 2022 r.

 1. Zbliżamy się do końca Roku Jubileuszowego, ogłoszonego z racji na 100-lecie naszej diecezji. Jubileusz w kościołach stacyjnych zakończy się w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.), natomiast w bazylice archikatedralnej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022 r.). W tym dniu o godz. 19.00 w katedrze celebrowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, na którą zapraszamy.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziękujemy za liczny udział w piątkowym Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale. Początek o godz. 17:15.
 2. Młodzież, która chce 5 maja przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy dziś na godz. 18:00 na msze św. i spotkanie. Obecność obowiązkowa!
 3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy do udziału w liturgiach sprawowanych w Kolegiacie.
  W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22ej. Po liturgii zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (zarówno ilościowy jak i jakościowy).
  Wigilię Paschalną rozpoczniemy przed Kolegiatą o godz. 19:30. Prosimy o przyniesienie świec, które odpalimy od nowego paschału wnoszonego do ciemnej świątyni.
  Abyśmy mogli lepiej i głębiej przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego zapraszamy w te dni do Kolegiaty na modlitwę psalmami i rozważanie słowa Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00 będziemy śpiewali Jutrznie. Zaś o godz. 12:00 zaśpiewamy psalmy z brewiarzowej Godziny Czytań i wysłuchamy fragmentów Słowa Bożego. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z Nowenną przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Program modlitw, na które zapraszamy wywieszony jest w formie plakatu w gablocie przed świątynią.
  W Wielką Sobotę święcenie pokarmów odbędzie się wg następującego porządku: jeden kapłanbędzie święcił pokarmy w Kolegiacie od godz. 9:00 do godz. 13:00 i po południu od 14:00 do godz. 16:00 (wszystkich mieszkańców Łasku zapraszamy z pokarmami do Kolegiaty); drugi kapłanpojedzie święcić pokarmy na Stacji Kolejowej, w Orchowie, Podłaszczu i Łopatkach; trzeci kapłan pojedzie do Dąbrówki i Gorczyna. Prosimy o potwierdzenie miejsc i godzin święcenia pokarmów.
 4. Tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na procesję rezurekcyjną i msze św. na godz. 6:00. Zapraszamy Asystę Parafialną, Panów do niesienia baldachimu, Panie do niesienia szarf, dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe cechu, związków i organizacji, naszych łaskich Rzymian i Bractwo Kurkowe.
 5. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 6. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.
 7. W czasie Triduum Paschalnego nie będzie w Kolegiacie spowiedzi. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do środy włącznie. Każdego dnia spowiadamy rano podczas mszy świętej i po południu od godz. 17:40.
 8. W piątek nie będzie dyżurowała Pani Psycholog.
 9. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 10. Dziękujemy ministrantom i Młodzieży, która przygotowała na dziś palemki. Złożone przy tej okazji ofiary zasilą fundusz ministrancki i młodzieżowy.
 11. Modlimy się o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia do środy, o godz. 17:15 różaniec, zaś o godz. 18:00 msza św. w tej samej intencji. Modlitwę wznowimy po Świętach.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy wg kartek wyłożonych pod chórem przygotowali „Paczki dla Ukrainy” bądź wpłacili pieniądze. W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc.
 13. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary na Kościół od chorych 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! Bóg zapłać za ofiary złożone przez ofiaromat pod chórem świątyni.
 15. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 16. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 na Placu 11 Listopada odbędzie się pokaz musztry orkiestrowej, kończący dwudniowe warsztaty prowadzone przez kapitana Stefana Żuka z Nowego Sącza. Zachęcamy do obejrzenia postępów jakie czyni nasza Łaska Orkiestra!
 17. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  Uroczystości odbędą się 13 kwietnia o godz. 14:00 na łaskim cmentarzu.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jawniuk Stefan – lat 75, Dębkowska Krystyna – lat 86, Najdowski Grzegorz – lat 63, Wojtynek Zdzisław - lat 57. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 19. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 


V Niedziela Wielkiego Postu - 3 kwietnia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 3 kwietnia 2022 r.

 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój w Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 8 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusz (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie przy kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
 2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2022/2023. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych.
  Ogłoszenia Parafialne
 1. Młodzież, która chce 5 maja przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w niedzielę za tydzień na godz. 18:00 na msze św. i spotkanie. Obecność obowiązkowa!
  Spotkania dla klas siódmych i ósmych zostaną wznowione po wakacjach.
 2. W najbliższy wtorek zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii. Tym razem spotkanie odbędzie się w Kolegiacie bez podziału na grupy. Wszystkich zapraszamy na godz. 19:00.
 3. Prosimy zgłaszać do kancelarii chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów św. przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą zgłoszone osoby w najbliższy piątek, tj. 8 kwietnia.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Wiekopostne: w piątek - Drogi Krzyżowe o godz. 16:00 i 17:15, nie będzie Drogi Krzyżowej o 19:00, w niedzielę - Gorzkie Żale.
 5. W najbliższy piątek 8 kwietnia odbędzie się Łaska Droga Krzyżowa. Wyruszymy z par. Św. Faustyny o godz. 19:30 aby utrwaloną trasą dotrzeć ok. godz. 21:30 do Kolegiaty.
  Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy Duchowieństwo, Mieszkańców Łasku i okolicznych miejscowości, Przedstawicieli Władz Samorządowych, Żołnierzy 32 BLT w Łasku, Rzymian Łaskich, Bractwo Kurkowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Harcerzy.
 6. W sobotę o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. W modlitwę włącza się wspólnota Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa w czasie której będziemy wspominali Mesjański wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na początku każdej liturgii, w kaplicy Matki Bożej, odczytamy fragment Ewangelii opisujący to wydarzenie. Dokonamy poświęcenia palemek i przejdziemy w symbolicznej procesji do głównego ołtarza naszej świątyni. Na godz. 10:30 ks. Andrzej zaprasza dzieci. Niech każde dziecko przyniesie swoją palemkę.
 8. Młodzież wraz z ministrantami przygotowuje na Niedzielę Palmową Palemki. Złożone przy tej okazji ofiary zasilą fundusz ministrancki i młodzieżowy.
 9. Modlimy się o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia o godz. 17:15 różaniec, zaś o godz. 18:00 msza św. w tej samej intencji.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 11. W minionym tygodniu wpłynęły ofiara na Kościół od chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca w łącznej kwocie 1150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dostępne są ostatnie świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Szkudlarek – lat 78, Jan Sobczak – lat 89. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 


IV Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś zapraszamy młodzież klas ósmych przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18:00.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Wiekopostne: w piątek - Drogi Krzyżowe, w niedzielę - Gorzkie Żale.
 3. W Domu Duszpasterskim przy naszej parafii przyjęliśmy 11 osób z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim, którzy już zaangażowali się w przygotowanie budynku do przyjęcia uchodźców, oraz tym którzy pomagają w kwestiach formalnych i innych.
  Jeśli to możliwe włączmy się jeszcze w pomoc osobom z Ukrainy. Pod chórem naszej świątyni wyłożone są kartki z informacjami w jaki sposób możemy to uczynić. Widać, że przywykliśmy już do informacji na temat wojny i do obecności uchodźców. Pomoc jest jednak nadal potrzebna, i to zarówno w przyjęciu osób w domach (ciągle przybywają kolejni uchodźcy) jak i materialna, aby mogli się utrzymać przez najbliższe tygodnie. Nikt z nas nie wie jak długo będą potrzebowali pomocy, jak długo trwać będzie wojna.
 4. Wraz z Konferencją Episkopatu Polski oraz Caritas Polska zachęcamy do udziału we wspólnej akcji na rzecz potrzebujących. „Paczka dla Ukrainy” jest to akcja stworzona w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Miasta w Ukrainie są ostrzeliwane, a kobietom coraz trudniej zdobyć jedzenie dla swoich dzieci. Żywność i środki higieniczne potrzebne są również uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają w naszych parafiach i w domach prywatnych na terenie archidiecezji łódzkiej. Zapoznajmy się z treścią kartek wyłożonych pod chórem świątyni i nie ustawajmy w pomocy.
 5. W salce obok kancelarii uruchomiony został punkt wydawania odzieży dla kobiet i dzieci z Ukrainy. W punkcie jest duży asortyment ubrań. Nie jest już potrzebna nowa odzież. Po ubrania można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-13:00. Prosimy przekażcie informacje osobom z Ukrainy.
 6. Serdecznie dziękujemy młodzieży i dzieciom ze Szkolnych Kół Caritas, oraz wszystkim dorosłym, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki żywności w łaskich marketach. Szczególne podziękowania dla Siostry Marty i Teresy. Bóg zapłać wszystkim, którzy przekazali żywność dla potrzebujących.
 7. Trwamy w modlitwie o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia o godz. 17:15 modlimy się na różańcu, zaś o godz. 18:00 sprawujemy mszę św. w tej samej intencji.
 8. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo I piątkowe połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego po mszy o godz. 15:00. W sobotę po porannej mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej. W sobotę po południu o godz. 17:15 modlitwa różańcowa o pokój.
 9. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20:00 dnia 1 kwietnia 2022 r. Zapisy przez stronę internetową.
 10. W piątek 8 kwietnia odbędzie się Łaska Droga Krzyżowa. Wyruszymy z par. Św. Faustyny o godz. 19:30 aby utrwaloną trasą dotrzeć ok. godz. 21:30 do Kolegiaty.
  Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy Duchowieństwo, Mieszkańców Łasku i okolicznych miejscowości, Przedstawicieli Władz Samorządowych, Żołnierzy 32 BLT w Łasku, Rzymian Łaskich, Bractwo Kurkowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Harcerzy.
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 12. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w wysokości 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, również za ofiary składane przez ofiaromat pod chórem świątyni!
 13. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dostępne są ostatnie świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 15. Dziś jeszcze przed świątynią możemy złożyć swój podpis pod apelem o zawierzenie mieszkańców Łasku Matce Bożej Łaskiej. Dokładniejsze informacje od zbierających podpisy.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aleksander Kałuża – lat 85, Dorota Wróbel – lat 91, Jacek Zabłocki – lat 50, Roman Wałęska – lat 75, Paweł Bartos – lat 53. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 17. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie: 
  Pod Twoją obronę…
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 


III Niedziela Wielkiego Postu - 20 marca 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 20 marca 2022 r.

 1. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji udostępnią kapłani). Główna uroczystość z udziałem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się 25 marca w kościele NSJ w Łodzi-Julianowie (ul. Zgierska 123). O godz. 18.00 Msza św. w przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i uroczystym błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
 2. Od poniedziałku rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Dzieci zapraszamy na msze św. o godz. 16:30, młodzież o godz. 18:00. Rekolekcje poprowadzi nasz ks. Stanisław.
 3. Od czwartku zapraszamy na Rekolekcje dorosłych parafian. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi codziennie o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Adam Gontarz. Program rekolekcji wydrukowany jest na kartkach dostępnych pod chórem, umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed świątynią.
 4. Trwamy w modlitwie o pokój na Ukrainie i świecie. Każdego dnia o godz. 17:15 modlimy się na różańcu, zaś o godz. 18:00 sprawujemy mszę św. w tej samej intencji. Przez najbliższe dni, do uroczystości Zwiastowania Pańskiego, po modlitwie różańcowej modlić się będziemy o obronę życia, w szczególny sposób uwzględniając dzieci poczęte a nie narodzone.
 5. W piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 6. 25 marca, w najbliższy piątek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. sprawujemy o godz. 6:30, 7:00, 15:00 i 18:00. W czasie mszy św. o godz. 18:00 będziemy mogli w sposób uroczysty złożyć Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje wyłożone są pod chórem. Tego dnia zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 7. W niedzielę za tydzień zapraszamy młodzież klas ósmych przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18:00.
 8. W dniach 25 i 26 marca (piątek i sobota) w marketach Netto i Biedronka przy ul. Jana Pawła II odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez młodzież i dzieci ze Szkolnych Kół Caritas w ramach akcji Caritas 'Tak, pomagam'. Zwracamy się z prośba o wsparcie akcji poprzez przekazanie zakupionej żywności (produkty o długim terminie przydatności do spożycia). Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin natomiast cześć produktów zostanie przekazana do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 9. W Domu Duszpasterskim przy naszej parafii zostały przygotowane pomieszczenia do przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy. W salce obok kancelarii uruchomiony został punkt wydawania odzieży dla kobiet i dzieci z Ukrainy. W punkcie jest duży asortyment ubrań. Brakuje jednak bielizny. Będziemy wdzięczni za pomoc w tej kwestii i przekazanie do punktu przy kancelarii nowej bielizny dla kobiet i dzieci. Potrzeba też nowych skarpet. Punkt z odzieżą będzie czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-13:00. Prosimy przekażcie informacje osobom z Ukrainy.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 11. Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20:00 dnia 1 kwietnia 2022r. Zapisy dokonujemy drogą internetową wybieramy 1 z 3 tras.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary na Kościół: z ul. Polnej 7 - 200 zł, z
  9-go Maja – 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, również za ofiary składane przez ofiaromat pod chórem świątyni!
 13. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 14. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii przyjmuje Pani Psycholog.
 15. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Są dostępne świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz baranki cukrowe.
 16. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć swój podpis pod apelem o zawierzenie mieszkańców Łasku Matce Bożej Łaskiej. Dokładniejsze informacje od zbierających podpisy.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Gaicki – lat 79, Natalia Dębska – lat 85, Barbara Buss – lat 91, Aleksander Lutkowski – lat 74, Beata Przybylska – lat 52. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 18. Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
  Pod Twoją obronę…
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.