Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 września 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które odbędą się w archikatedrze łódzkiej w niedzielę 10 września o godz. 12.30.
 2. Ekumeniczna Szkoła Biblijna w Łodzi zaprasza do udziału w kolejnej edycji. Tematem tegorocznych zajęć jest: „Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu”.

Ogłoszenia parafialne

 1. Od dziś powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy na godz. 10.30, młodzież na godz. 18.00.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. Jutro uczniowie zaczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców na Eucharystię o godz. 8.00 w której będziemy prosić Boga o owocny rok pracy w szkole. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem przystąpić do zadań, jakie stawia przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie NMP. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku – Kolumny.
 7. Przekazujemy zaproszenie p. Starosty na 'I Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego', który odbędzie się w niedziele 10 wrzesnia w godz. 12.00 - 18.00 na terenie przy hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Łasku. 
 8. W najbliższą środę rozpocznie się Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Autokar na lotnisko do Warszawy będzie podstawiony o godz. 16.45 na parkingu przed kolegiatą.
 9. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 10. W każdy piątek od godz. 19.00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 11. W piątek zakończyły się prace przy układaniu kostki na naszym cmentarzu. Na ten cel wpłynęło pięć bezimiennych ofiar w łącznej kwocie: 700 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży. W Niedzieli znajdziemy rady, jak zmotywować dzieci do nauki oraz piękne świadectwa wiary sportowców.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Barbara Kurasik, l. 59. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się także w intencji ks. kard. Grzegorza Rysia z racji przypadających dziś jego imienin, módlmy się za nasze rodziny.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 sierpnia 2023 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela sierpnia, rozpoczyna się ostatni tydzień wakacji. W przyszły poniedziałek o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny.
 2. Pielgrzymi 43 Pieszej Pielgrzymki Ziemi Łaskiej szczęśliwie powrócili do domów. Niech dobre owoce pątniczego trudu będą widoczne w ich codziennym życiu.
 3. Od wczoraj w naszej parafii podjął posługę duszpasterską jako wikariusz Adrian Zimnowłocki, którego serdecznie witamy.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17.30. Przed mszą wieczorną - Nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem.
 5. Od następnej niedzieli powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy tradycyjnie na godz. 10.30, młodzież na godz. 18.00.
 6. Burmistrz Łasku i Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się na łaskim cmentarzu parafialnym w piątek - 1 września o godz. 13.00.
 7. Do końca sierpnia potrwa tegoroczna Akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Możemy jeszcze zakupić artykuły szkolne i przekazać je do parafii w torbach jednorazowych.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. Pielgrzymów wyjeżdzających do Ziemi Świętej informujemy, że autokar na lotnisko do Warszawy będzie podstawiony 6 września o godz. 16.45 na parkingu przed kolegiatą.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o nowych cudach jakie dokonują się na Jasnej Górze. Na zakończenie miesiąca trzeźwości Gość Niedzielny pisze o znaczeniu duchowości w procesie wychodzenia z uzależnień.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Grażyna Wosik, l. 71 i Danuta Zborowska, l. 75. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

20 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 sierpnia 2023 r.

 

 

 1. Jutro po mszy św. o godz. 7:00 wyruszy z Kolegiaty 43 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. W czwartek 24 sierpnia ok. godz. 13:30-14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Zapraszamy parafian i mieszkańców miasta do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności z pielgrzymującymi, od poniedziałku do czwartku pół godziny przed wieczorną Eucharystią
 2. W sobotę, 26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 3. Przeżywamy czas zmian Pożegnaliśmy ks. Piotra, dziękując mu za 8 letnią posługę, wcześniej dziękowaliśmy ks. Andrzejowi Michalakowi. Wczoraj przybył do nas nowy Proboszcz ks. Zenon Miksa, a za księdza Adama Gontarza przybędzie w sobotę ks. Adrian Zimnowłocki. Podziękowanie ks. Adamowi odbędzie się na Mszy św. w czwartek o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich, która odbędzie się 2 września 2023 r. Organizujemy wspólny wyjazd z naszego dekanatu. Zapisy w parafii św. Faustyny.
 5. W ostatnich dniach wpłynęły trzy bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu, każda po 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 6. Grupie św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Szewczyk, l. 65, Józef Dunaj, l. 60, Zenon Kujawski, l. 66, Henryk Koziróg, l. 68. Pomódlmy się w ich intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 sierpnia 2023 r.

Zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 13 sierpnia 2023 r.

Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich, która odbędzie się 2 września 2023 r. W programie:

godz. 10.00- przyjazd do Glogowca przed dom św. Faustyny, zawiązanie wspólnoty oraz przejście do Sanktuarium Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich (ok. 2 km).

godz. 12.00- Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia oraz Zawierzenie Kościoła Łódzkiego Miłosierdzia Bożemu,

godz. 14.00- wspólny posiłek,

godz. 15.00- modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.


 Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 17:00 zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe z procesją wokół świątyni.
 2. Jutro w liturgii wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 3. We wtorek – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Msza św. w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu święcimy wianki z ziół i kwiatów. Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.
 4. Również 15 sierpnia, z racji 103 rocznicy Cudu nad Wisłą oraz Dnia Wojska Polskiego zapraszamy na godz. 19:00 do Kolegiaty na Koncert Muzyczny. Wystąpi przed nami Jan Pietrzak z przyjaciółmi.
 5. 18 sierpnia, w piątek, o godz. 18:00 Ks. Proboszcz Piotr Pirek będzie sprawował mszę świętą dziękczynną za 8 lat posługi w Łaskiej Kolegiacie. Zaś 20 sierpnia, w niedzielę, o godz. 10:30, w obecności Księdza Dziekana, do Kolegiaty w Łasku zostanie wprowadzony Ks. Zenon Miksa, który obejmie urząd Proboszcza. Zachęcamy do udziału w obu liturgiach i modlitwy za ww. Kapłanów.
 6. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej.
 7. Mamy jedno wolne miejsce na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie: 6-13 września. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną.
 8. W ostatnich dniach wpłynęła bezimienna ofiara na kostkę na cmentarzu: 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 9. Dziś jeszcze wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą papierową torbę z Caritas i włączyć się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Szczegóły akcji nadrukowane są na papierowych torbach pod chórem Kolegiaty.
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Pałuszyńska – lat 80. Pomódlmy się w jej intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 


PRZEMIENIENIE PAŃSKIE - 6 sierpnia 2023 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 2. Od jutra w Kancelarii Parafialnej rozpoczną się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej.
 3. W miesiącu sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. Wiemy, że 9 sierpnia w godzinach popołudniowych przyjdą pielgrzymi z Ziemi Lubawskiej, 10 sierpnia przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej, 11 sierpnia w porze obiadu przyjadą na rowerach pielgrzymi z Czerska, zaś 12 sierpnia również na rowerach pielgrzymi zGolubia Dobrzynia. Po raz drugi 21 sierpnia będzie przy naszej Kolegiacie nocowała Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego.
 4. Dla pielgrzymów z Płocka obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie 9 sierpnia chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni.
 5. W niedzielę za tydzień na godz. 17:00 zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe z procesją wokół świątyni.
 6. We wtorek – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Msza św. w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów.
 7. Również 15 sierpnia, z racji 103 rocznicy Cudu nad Wisłą oraz Dnia Wojska Polskiego zapraszamy na godz. 19:00 do Kolegiaty na Koncert Muzyczny. Wystąpi przed nami Jan Pietrzak z przyjaciółmi.
 8. 18 sierpnia, w piątek, o godz. 18:00 Ks. Proboszcz Piotr Pirek będzie sprawował mszę świętą dziękczynną za 8 lat posługi w Łaskiej Kolegiacie. Zaś 20 sierpnia, w niedzielę, o godz. 10:30, w obecności Księdza Dziekana, do Kolegiaty w Łasku zostanie wprowadzony Ks. Zenon Miksa, który obejmie urząd Proboszcza. Zachęcamy do udziału w obu liturgiach i modlitwy za ww. Kapłanów.
 9. W ostatnich dniach wpłynęły bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu: 300 zł wpłacone w kancelarii oraz dwie bezimienne ofiary wpłacone na konto parafii o łącznej kwocie 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Dziś wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą papierową torbę z Caritas. Wypełnić ją artykułami szkolnymi, a następnie oddać w świątyni. Możemy także wykonać przelew na cel akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Szczegóły akcji nadrukowane są na papierowych torbach pod chórem Kolegiaty.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Cieślarczyk – lat 82, Krzysztof Żebrowski – lat 55, Zofia Kaźmierczak – lat 73. Pomódlmy się w ich intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 lipca 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Władze naszego miasta zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 79. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w Kolumnie. Po zakończeniu uroczystości piknik rodzinny.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo o godz. 17:40. W sobotę nabożeństwo po mszy o godz. 7:00. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. W niedzielę za tydzień przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 43 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się od poniedziałku - 7 sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 6. W miesiącu sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. Wiemy, że 2 sierpnia w porze obiadu zatrzymają się przy Kolegiacie pielgrzymi z Kruszwicy, 9 sierpnia w godzinach popołudniowych przyjdą pielgrzymi z Ziemi Lubawskiej, 10 sierpnia przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej, zaś 13 sierpnia w porze obiadu przyjadą na rowerach pielgrzymi z Golubia Dobrzynia. Po raz drugi 21 sierpnia będzie przy naszej Kolegiacie nocowała Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego prowadzona przez ks. Gabriela Kołodzieja. Wieczorem pielgrzymi będą mieli w Kolegiacie nabożeństwo pokutne.
 7. Dla pielgrzymów z Płocka obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie dzień wcześniej chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 8. Dziś wychodząc z kościoła możemy wesprzeć swoją ofiarą złożoną do puszek dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Możemy również zabrać ze sobą papierową torbę z Caritas. Wypełnić ją artykułami szkolnymi, a następnie oddać w świątyni. Możemy także wykonać przelew na cel akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Szczegóły akcji nadrukowane są na papierowych torbach pod chórem Kolegiaty.
 9. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 11. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 lipca 2023 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy w najbliższych dniach: w poniedziałek – wspomnienie Św. Kingi; we wtorek – święto Św. Jakuba Apostoła; w środę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP; w sobotę wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.
 2. W środę - 26 lipca, świętować będziemy odpust ku czci św. Anny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom. O godz. 17:30 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa o godz. 18:00. Liturgii i nabożeństwu do św. Anny przewodniczył będzie Prowincjał Ojców Oblatów Św. Józefa z Warszawy ks. Roman Westwal.
 3. W sobotę po porannej mszy św. różaniec z modlitwą o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.
 4. W następną niedzielę zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 5. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 43 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się od poniedziałku - 7 sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu w kwocie 100 zł i 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jarosław Tosik – lat 62, Stanisław Chudobiński – lat 78, Włodzimierz Strzelec – lat 64. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


15 NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 lipca 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji 3 niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe.
 2. W liturgii Kościoła przeżywamy w sobotę święto Marii Magdaleny. Po porannej mszy św. różaniec z modlitwą o pokój na świecie i zakończenie wojny na Ukrainie.
 3. 26 lipca świętować będziemy odpust ku czci św. Anny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom. Suma odpustowa o godz. 18:00. Liturgii i nabożeństwu do św. Anny przewodniczył będzie Prowincjał Ojców Oblatów Św. Józefa z Warszawy ks. Roman Westwal.
 4. Rozpoczęły się prace brukarskie na łaskim cmentarzu. Potrwają przez kilka najbliższych tygodni.
 5. Otrzymaliśmy informację, że naszej parafii przyznano niespełna 1 milion zł dofinansowania z tzw. Polskiego Ładu na prace związane z głęboką renowacją parkanu cmentarnego od skrzyżowania z ul. Objazdową, wzdłuż ul. Armii Krajowej. Na tym odcinku parkan stopniowo pochyla się i grozi w przyszłości zawaleniem. Dzięki otrzymanym środkom i kilku procentowemu wkładowi finansowemu z parafii, ufamy, uda się odbudować i zabezpieczyć znaczny odcinek muru cmentarnego. Prace będą mogły rozpocząć się najwcześniej za kilka miesięcy po wyłonieniu wykonawcy i dopełnieniu wszystkich formalności urzędowych związanych z przyznanymi środkami.
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Czesława Gawron – lat 94, Paweł Muszyński – lat 63. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


14 NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 lipca 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Przypominamy, że od dziś do końca wakacji nie będzie mszy św. o godz. 12:00.
 2. Jutro o 7:00 zbiórka dzieci i młodzieży wyjeżdżających na kolonie z Ks. Andrzejem i Siostrą Martą. Od godz. 6:45 można będzie umieścić bagaże w podstawionym przed Kolegiatą autokarze. Msza św. dla uczestników kolonii przewidziana jest w Krakowie.
 3. W czwartek, 13 lipca o godz. 17:00 Różańcowe Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół Kolegiaty.
 4. Istnieje możliwość wyjazdu w dn. 15 lipca na XXIV Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokojuw Obornikach. Dokładne informacje podane są w gablocie przed Kolegiatą.
 5. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kostkę na cmentarzu w kwocie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 6. W najbliższy wtorek rozpoczną się prace brukarskie na cmentarzu.
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasy katolickiej.
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


13 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 lipca 2023 r.

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 2 lipca 2023 r.

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniu 10 lipca (poniedziałek) 2023 r. od godz. 9.00. Kolejna odbędzie się 11 września (poniedziałek). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: 42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl.
 2. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych prowadzonych online. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, od 25 lipca do 22 sierpnia o godz. 19.00. Informacje i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

Ogłoszenia Parafialne

 1. Przypominamy, że od dziś do końca wakacji nie będzie mszy św. o godz. 12:00.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie pojazdów. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 3. Również dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i powołanych do kapłaństwa. W piątek spowiedź podczas mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa ze śpiewem litanii o godz. 17:30.
 5. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kostkę na cmentarzu w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 6. Niestety przesunął się termin rozpoczęcia prac brukarskich na cmentarzu. Firma brukarska zapewnia, że prace rozpoczną się 10 lipca.
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Janina Starzyńska-Kisulska – lat 91. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny…
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.