Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

6 Niedziela Zwykła - 16 lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Jutro po wieczornej mszy św. zapraszamy spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 2. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 3. Dziś o godz. 15:00 w Domu Duszpasterskim kolejne spotkanie Kręgu DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Nadal istnieje możliwość dołączenia do tej wspólnoty. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne.
 4. W niedzielę za tydzień, o godz. 18:00 Msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: od Henryki Szubert 200 zł, bezimiennie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Mirosława Siekacz - lat 66, Krystyna Cieniewska – lat 59. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

5 Niedziela Zwykła - 9 lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. We wtorek - 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzili XXVII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Chorych z naszej parafii zapraszamy na Msze Św. z Sakramentem Chorych o godz. 9:00. Pomóżmy chorym w dotarciu do świątyni.
 2. Również we wtorek o godz. 18:40 spotkanie w Kolegiacie dla KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA.
 3. Zapraszamy na film zatytułowany „NIEPLANOWANE”. Film ten od listopada wyświetlany jest w polskich kinach i w wielu miejscach wzbudza duże emocje. Opowiada on historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Projekcja filmu w ŁDK, w środę – 12 lutego o godz. 19:30. Wstęp wolny.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 5. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 6. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY KOŚCIÓŁ: od chorych 170 zł, od Małgorzaty 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Dziś wychodząc z kościoła możemy OFIARAMI złożonymi do puszek wesprzeć remont katedry w Łucku, gdzie pracuje ks. Roman Vłasiuk.
 9. Ks. Roman jutro wraca do Łucka. Dziś serdecznie dziękujemy za miesięczną posługę w naszej parafii i życzymy wielu sił i łask Bożych w pracy parafialnej na Ukrainie.

OFIAROWANIE PAŃSKIE (4 niedziela zwykła) - 2 lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś przeżywamy święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy dziś szczególnie o naszych Siostrach Sercankach, które od wielu dziesięcioleci posługują w naszej parafii. Z głębi serca dziękujemy za ich pracę na rzecz naszej łaskiej wspólnoty. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę. Zebraną kwotę przeznaczymy na wsparcie i pomoc zakonom kontemplacyjnym. To ważne, abyśmy pamiętali i troszczyli się o siostry zakonne i zakonników, którzy zamknięci w klasztorach kontemplacyjnych modlą się w naszych intencjach. W ich imieniu dziękujemy i składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy RODZICÓW DZIECI przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej na comiesięczne spotkanie formacyjne, w poniedziałek, 3 lutego, do sali w Domu Duszpasterskim. Pierwsza grupa o godz. 18:50, druga o 19:50. Jak zawsze, w czasie spotkania dla rodziców, będzie zapewniona opieka dla tych dzieci, które przyjdą wraz z rodzicami.
 3. W środę, 5 lutego, zapraszamy po wieczornej Mszy świętej do Domu Duszpasterskiego na spotkanie formacyjne członków GRUP MODLITEWNYCH.
 4. W tym tygodniu I CZWARTEK i PIĄTEK MIESIĄCA. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. Po południu od godz. 17:00.
 5. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 6. W każdą sobotę o godz. 16:00, w salce w Domu Duszpasterskim odbywają się spotkaniach RUCHU CZYSTYCH SERC, które prowadzi Siostra Teresa. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach.
 7. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 9. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej. Na stoliku pod chórem znajdziemy również ŚWIECE GROMNICZNE.
 10. Dobiegły końca tegoroczne WIZYTY KOLĘDOWE. Bardzo dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za serdeczne rozmowy w miłej atmosferze. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczamy na kolejne prace przy parafii. O planowanych i rozpoczętych przedsięwzięciach będziemy informowali.
 11. Zapraszamy na film zatytułowany „NIEPLANOWANE”. Film ten od listopada wyświetlany jest w polskich kinach i w wielu miejscach wzbudza duże emocje. Opowiada on historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Projekcja filmu w ŁDK, w środę – 12 lutego o godz. 19:30. Wstęp wolny.
 12. Od pierwszych dni stycznia po raz kolejny posługuje w naszej parafii ks. ROMAN VŁASIUK. Wielu z nas spotkało się z ks. Romanem podczas wizyt duszpasterskich. Ks. Roman 10 lutego wróci do Łucka na Ukrainie, do parafii katedralnej, w której pracuje jako wikariusz.
  Po II wojnie światowej władze radzieckie ze świątyni katedralnej w Łucku uczyniły muzeum ateizmu. Zniszczeniu uległo wnętrze budowli oraz zabytki sztuki sakralnej. Ks. Proboszcz łuckiej katedry razem z ks. Romanem trudzą się m.in. nad renowacją powierzonej im kilka lat temu świątyni. Za tydzień po mszach św. swoją ofiarą złożoną do puszek będziemy mogli wesprzeć prowadzone w Łucku prace remontowe świątyni katedralnej. Dwa lata temu prosiliśmy po raz pierwszy o taką pomoc. Wtedy okazaliście swoją hojność. Bóg zapłać wszystkim, którzy i tym razem pomogą Kościołowi w Łucku w rewitalizacji katedry.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Czesław Stelmach - lat 85, oraz Katarzyna Fogiel – lat 54. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

3 Niedziela Zwykła - 26 stycznia 2020 r.

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 26 stycznia 2020 r.

 

 1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w sobotę 1 lutego 2020 r. w przeddzień święta Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 7-9 lutego 2020 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  5 lutego drogą mailową (rekolekcje.urodziny.2020@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
 3. Krajowa Izba Kominiarzy apeluje, aby zachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych
  i wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymu i czadu.

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
w sprawie Narodowej Pielgrzymki do Rzymu na 100. urodziny świętego Jana Pawła II

 

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu na 100. urodziny św. Jana Pawła II. Centralnym jej wydarzeniem będzie Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w bazylice świętego Piotra w niedzielę 17 maja br. o godzinie 10.30.

Zachęcam Przewielebnego Księdza zarówno do uczestnictwa w tej pielgrzymce do Rzymu, jak i - w miarę możliwości - zorganizowanie wyjazdu osób świeckich.

W celu usprawnienia spraw organizacyjnych na miejscu w Rzymie, proszę o przekazanie do Wydziału Duszpasterstwa Kurii do końca lutego br. ewentualnej informacji o organizowanym wyjeździe.

                                                                                                                                                                                                                    Serdecznie pozdrawiam

 

                                                                                                                                                                                                                                                              X Grzegorz Ryś

                                                                                                                                                                                                                                                  Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

P.S. Osoby zainteresowane do udziału w Narodowej pielgrzymce prosimy o kontakt w zakrystii naszej świątyni.

 


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 15:00 w Domu Duszpasterskim kolejne spotkanie Kręgu DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Nadal istnieje możliwość dołączenia do tej wspólnoty. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne.
 2. Również dziś o 18:00 msza św. z modlitwą o UZDROWIENIE.
 3. W tym tygodniu I SOBOTĘ i NIEDZIELA MIESIĄCA. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową w sobotę po mszy o godz. 7:00. Po Nabożeństwie spotkanie Grupy Męskiej w Domu Duszpasterskim. W niedzielę ofiary przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni. Nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17:30.
 4. Za tydzień w niedzielę przeżywamy święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy o powołania także z naszej wspólnoty parafialnej.
  Ofiary złożone do puszek przeznaczone będą tradycyjnie na zakony kontemplacyjne.
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca.
 6. W ostatnich dniach wpłynęły trzy OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie w łącznej kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 8. Zachęcamy do nabycia PRASY katolickiej. Na stoliku pod chórem znajdziemy również ŚWIECE GROMNICZNE na święto Ofiarowania Pańskiego.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Janina Kukieła - lat 91, Dariusz Grabarczyk – lat 53, Teresa Szmydt – lat 79. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

2 Niedziela Zwykła - 19 stycznia 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś swoje IMIENINY przeżywają: Ks. Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). O godz. 12:00 msza św. w intencji solenizantów.
 2. Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Tym razem naszą wspólnotę odwiedzi ks. Marek Chrzanowski – poeta i eseista ze Zgromadzenia Orionistów. Nasz Gość wygłosi homilię podczas Eucharystii o godz. 18:00 a bezpośrednio po mszy św. poprowadzi wieczór poezji. Po spotkaniu będzie można nabyć książki ks. Marka.
 3. Jutro rozpoczynają się ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię. Uczestnicy zimowisk spotkają się na porannej mszy św. o godz. 7:00 a następnie wyjadą autokarem na tygodniowy pobyt do Kasiny Wielkiej.
 4. Za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 msza św. z modlitwą o UZDROWIENIE.
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już 40 osób. Zostało kilka ostatnich miejsc wolnych. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej.
 6. W ostatnich dniach wpłynęła OFIARA na KOŚCIÓŁ: bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 9. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.
 10. Parafia św. Faustyny organizuje PIELGRZYMKĘ do Sanktuarium Matki Bożej w MEDJUGORJE w dniach 30 czerwiec - 8 lipiec. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie w gablocie przed naszą świątynią.
 11. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Eugeniusz Szkudlarek - lat 85, Stanisława Tomaszewska – lat 78, Stefania Jagiełło – lat 84, Jacek Kazimierczak – lat 51, Lucjan Szram – lat 86, Marta Wójt – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
 2. Dziś po mszy o godz. 10:30 SPOTKANIE ORGANIZACYJNE przed wyjazdem na zimowiska.
 3. Również dziś zapraszamy na godz. 15:00 do Kolegiaty na FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu chórów i solistów z Powiatu Łaskiego.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG
 5. W niedzielę za tydzień - 19 stycznia swoje IMIENINY przeżywają: Ks. Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia na msze św. o godz. 12:00 w intencji solenizantów.
 6. Grupę osób, która przeżyła 33 dniowe rekolekcje, „NIEWOLNIKÓW MARYI” informujemy , że spotkanie, które było zaplanowane na 8 stycznia odbędzie się po zakończeniu kolędy. W stosownym czasie przekażemy informację o terminie.
 7. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już ponad 30 osób. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej. Cena pielgrzymki została określona na kwotę: 2700 zł + 130 Euro
 8. W ostatnich dniach wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie 300 zł i od Jadwigi Kubickiej 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 10. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.
 11. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Teresa Bąk - lat 59, Tadeusz Prygiel – lat 83, Michał Muszyński – lat 33. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 5 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
  Bóg zapłać za ofiary NA OGRZEWANIE NASZEJ ŚWIĄTYNI.
 2. Jutro przypada uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy 'Christus Mansionem Benedicat', czyli: „Chryste błogosław temu domowi' dodając cyfry Roku Pańskiego. Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem przygotowane i zapakowane w woreczki foliowe: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. Ww. komplety nie są jeszcze poświęcone.
  W Święto Trzech Króli odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego.
  Ofiary, które tego dnia będą przeznaczone na misje. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Wyjątkowo we wtorek po wieczornej mszy św. zapraszamy RODZICÓW DZIECI przygotowujących się do I KOMUNII ŚW. na kolejne spotkanie do Domu Duszpasterskiego. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50.
 4. Zapraszamy na kolejny film z krzyżykiem zatytułowany „Bratnia dusza”. Jest to opowieść o młodym licealiście, który po śmierci matki zostaje porzucony przez swojego ojca i znajduje się pod ogromną presją, aby wychować swoje młodsze siostry-bliźniaczki… Film będzie wyświetlony w ŁDK, w środę 8 stycznia o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.
 5. W niedzielę za tydzień przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na MISJE.
 6. Po mszy o godz. 10:30 za tydzień krótkie spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na zimowiska. Osoby, które do tej pory nie podały koniecznych danych bądź nie wpłaciły pieniędzy prosimy o jak najszybsze dopełnienie wymaganych formalności.
 7. Również w niedzielę za tydzień - 12 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu chórów i solistów z Powiatu Łaskiego.
 8. W naszej parafii powstaje nowe KOŁO RÓŻAŃCOWE. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową. Osoby zainteresowane prosimy o podejście do stolika pod chórem.
 9. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już ponad 20 osób. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej.
 10. W ostatnich dniach wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie dwie ofiary: 1200 zł i 500 zł oraz od Stanisława i Stanisławy Banaszek 100 zł, i od chorych 70 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej. Dostępne są jeszcze kalendarze na nowy rok.
 12. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Zygmunt Łyko - lat 80, Helena Gruszczyńska – lat 87, Urszula Kabza – lat 79. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś zapraszamy na godz. 19:00 na KONCERT ŁASKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ. W programie znane i lubiane kolędy oraz melodie świąteczne.
 2. We wtorek OSTATNI DZIEŃ ROKU. Zapraszamy na godz. 17:30 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O godz. 18:00 msza św. w czasie, której chcemy podziękować Bogu za miniony rok.
 3. W środę NOWY ROK - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. Spowiedź w piątek w czasie mszy świętych porannych i po południu od godz.17:00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17:45. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00.
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Cena zostanie podana po Nowym Roku, wtedy będą możliwe zapisy. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach przed świątynią oraz na stronie parafialnej (zakładka: PIELGRZYMKI).
 6. Jutro rozpoczniemy ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W pierwszych dniach stycznia przybędzie do nas Ks. Roman Własiuk z Łucka, który będzie pomagał w naszej parafii w czasie wizyt duszpasterskich. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (program odwiedzin kolędowych w ogłoszeniach z Bożego Narodzenia)
 7. W ostatnich dniach wpłynęła bezimiennie ofiara na Kaplicę Adoracji w wysokości 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 8. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.

BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2019 r.

 Życzenia

Drodzy Parafianie, mili Goście!

Narodziny Jezusa Chrystusa są wielkim znakiem miłości Pana Boga. Niech Nowonarodzony Jezus umacnia Was i towarzyszy wszystkim podejmowanym zadaniom; niech daje siłę i pozwala odnajdywać prawdziwy sens i wartość codziennych wydarzeń.
Maryi i Józefowi powierzamy wszystkie Wasze pragnienia i intencje. Niech u Bożej dzieciny wypraszają dla Was skarby łask i wprowadzają szczęśliwie w Nowy Rok 2020.

W modlitwie przy żłóbku Bożej Dzieciny i życzeniami obejmujemy wszystkie rodziny naszej parafii. Młodzież, dzieci, szczególnie chorych, samotnych i przebywających w szpitalach.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przez najbliższe dwa świąteczne dni zapraszamy na MSZE ŚWIĘTE do Kolegiaty. Msze będą sprawowane wg porządku niedzielnego.
 2. W najbliższą niedzielę - 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia zapraszamy na godz. 19:00 na KONCERT ŁASKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ. W programie znane i lubiane kolędy oraz melodie świąteczne.
 3. W ostatni dzień roku – 31 grudnia (wtorek), zapraszamy do Kolegiaty na godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-PRZEBŁAGALNE. O godz. 18:00 msza św. dziękczynna za kończący się 2019 rok ze sprawozdaniem prac duszpasterskich i gospodarczych naszej parafii.
 4. Od poniedziałku - 30 grudnia, chcemy rozpocząć tegoroczne ODWIEDZINY KOLĘDOWE w domach naszych parafian. Prosimy o pomoc, szczególnie na wioskach. Nie chcemy nikogo z oczekujących pominąć. Będziemy wdzięczni jeśli każdego dnia zgłoszą się osoby z wiosek, które mogłyby towarzyszyć kapłanom w kolędowaniu. Dziękujemy za Waszą pomoc. Kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Cena zostanie podana po Nowym Roku, wtedy będą możliwe zapisy. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach przed świątynią oraz na stronie parafialnej.
 6. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej. Kalendarzy na Nowy Rok.
 7. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

   

   


  KOLĘDA – 2019/2020

  Poniedziałek  – 30 GRUDNIA
  Od godz. 900         ŁOPATKI: od Podłaszcza (jeden ksiądz), od Kółka Rolniczego (drugi ksiądz), Osiedle (trzeci ksiądz)
  Od godz. 1600       ŁASK: Narutowicza bl. 5 (trzech księży)

  Wtorek – 31 GRUDNIA

  Od godz. 900         GORCZYN: Kresy (jeden ksiądz), Stara Wieś – idąc od Dąbrówki w kierunku Maurycy, zgodnie z numeracją domów  (drugi ksiądz),
                                   PODŁASZCZE (trzeci ksiądz)


  Środa – 1 STYCZNIA

  NOWY ROK - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI


  Czwartek – 2 STYCZNIA

  Od godz. 900         ŁASK: ul. 1 Maja DOMKI (jeden ksiądz), Górna (drugi ksiądz)

  Od godz. 1600        ŁASK: ul. Narutowicza 7 (trzech księży)


  Piątek – 3 STYCZNIA

  Od godz. 900         ŁASK: ul. Konopnickiej, Łaskiego (jeden ksiądz), Wąska i Tylna (drugi ksiądz)

  Od godz. 1600        ŁASK: ul. Jana Pawła bl. 2, 3, 6 (trzech księży)


  Sobota – 4 STYCZNIA

  Od godz. 900         GORCZYN: od nr. 64 do Osiedla pod lasem przy Łop. Cegielni (jeden ksiądz), od nr. 65 przy głównej trasie w kierunku S8, następnie wewnętrzne uliczki Osiedla głównego (drugi ksiądz), od Stolarni do krzyża i trasą główną w kierunku S8, kończąc na Garbarni (trzeci ksiądz)

  Od godz. 1200       ŁOPATKI CEGIELNIA

 


4 NIEDZIELA ADWENTU - 22 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Dziś młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała STROIKI i SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY. Zwróćmy uwagę na bardzo ładne, dopracowane stroiki. Składając za nie ofiarę weźmy pod uwagę koszt użytych materiałów i nakład pracy. Wszystkie ofiary przeznaczone są dla młodzieży i dzieci z naszej parafii.
 2. W poniedziałek na godz. 7:00 zapraszamy dzieci, które uczęszczały na MSZE RORATNIE. Prosimy o przyniesienie wypełnionej „Księgi Tajemnic” wraz z końcowym hasłem. Najbardziej wytrwałym uczestnikom Rorat, którym udało się rozwikłać zagadkę, wręczone zostaną nagrody.
 3. We wtorek przeżywamy dzień Wigilii Bożego Narodzenia. KANCELARIA parafialna będzie nieczynna.
  Msza św. poranna o godz. 6:30. PASTERKA tradycyjnie o północy. Rozpoczniemy ją życzeniami i wspólnym przełamaniem się opłatkiem. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na kolędowanie.
 4. W PIERWSZY i DRUGI dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego.
 5. Bardzo DZIĘKUJEMY za świąteczne życzenia, i za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia w Kolegiacie. Serdeczne podziękowania dla Grupy Świętej Marty, a więc dla Pań, które dbają o porządek i czystość w świątyni. Panu Krzysztofowi Owczarkowi i Panu Andrzejowi Grabowskiemu za ustawienie choinek. Siostrze Marianie oraz Paniom, które pomagały przy ubieraniu choinek dziękujemy za świąteczne dekoracje. Państwu: Urszuli i Marcinowi Pankowskim dziękujemy za ustawienie i wzbogacenie nowymi elementami ruchomej szopki. Dziękujemy także Panu Markowi Dolacie za prace wykonane przez pracowników jego firmy przy podświetleniu tła szopki. Wszystkim serdeczne i szczere Bóg zapłać! Szopka zostanie uruchomiona o północy, przed Pasterką.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie 500 zł, od Barbary Bilewicz 100 zł, od chorych 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. Pod chórem jest do nabycia ŚWIĄTECZNA PRASA, KALENDARZE oraz świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.