Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

20 Niedziela Zwykła - 16 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Trwając w MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI, chciejmy wspólnie pomodlić się w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 2. Zachęcamy do udziału w PIESZEJ PIELGRZYMCE ZIEMI ŁASKIEJ, która po raz 40 wyruszy z Kolegiaty w piątek - 21 sierpnia. Zapisać można się jeszcze w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Takie postępowanie nastręcza dla organizatorów wiele dodatkowych trudności. W piątek o godz. 8:00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki. Po czterech dniach, w poniedziałek 24 sierpnia ok. godz. 14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Powrócą do Łasku w środę 26 sierpnia ok godz. 17:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki oraz do towarzyszenia pielgrzymom w czasie wyjścia i powrotu. W kancelarii parafialnej można również zapisać się do Grupy Duchowej pielgrzymki. W Kolegiacie, każdego dnia trwania pielgrzymki o godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec w intencji pielgrzymów.
 3. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 4. W minionym tygodniu wpłynęła na konto parafialne OFIARA na Kościół od Pani Łaskowskiej w kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Zofia Madej – lat 87, Barbara Rzepkowska – lat 90, Marianna Sokołowska – lat 66, Teresa Benka – lat 87. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

     KOMUNIKAT

   

  Solidarni z Bejrutem

  4 sierpnia 2020 roku stolicą Libanu, Bejrutem, wstrząsnęła potężna eksplozja, która zrujnowała znaczną część miasta. Szacuje się, że w wyniku tej tragedii 160 osób straciło życie, ponad 6 tysięcy ludzi jest rannych, a około 300 tysięcy osób straciło dach nad głową.

  Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Bejrutu. Na miejscu jest prezbiter łódzkiego Kościoła, ks. Przemysław Szewczyk, prezes Stowarzyszenia „Dom Wschodni – Domus Orientalis”, który relacjonuje na bieżąco wydarzenia z Bejrutu. Dzięki jego obecności uruchomiona została już pomoc na miejscu. Z zebranych do tej pory środków, w wysokości 40 tysięcy złotych, uruchomiona została kuchnia dla wolontariuszy, którzy pracują przy porządkowaniu miasta oraz zakupiono środki higieniczne i opatrunkowe dla poszkodowanych. Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” wraz ze wspólnotą Redemptoris Mater z Bejrutu znalazło również ekipę remontową, która rozpoczęła naprawy mieszkań w najbiedniejszej dzielnicy miasta.

  Dzisiaj (16 sierpnia), we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc. 


  Do wiadomości Księży Proboszczów

  Wpłat z tytułem „Solidarni z Bejrutem” można dokonywać:

  Caritas Archidiecezji Łódzkiej

  90-507 Łódź, ul. Gdańska 111

  Bank Pekao S.A. V O/Łódź: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 jak również w kasie Caritas

   

  Dostęp do zbiórek w Internecie:

  www.caritas.lodz.pl

  www.domwschodni.pl

 


Wniebowzięcie NMP - 15 sierpnia 2020 r.

Wniebowzięcie NMP – 15 sierpnia 2020 r.

100 rocznica Cudu nad Wisłą

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Nie zabraknie popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych oraz utworów dedykowanych Matce Bożej.
  Koncert Poprowadzi Pani Krystyna Pietranek-Kulis, a pośród muzyków wystąpi m.in. Pan Maciej Malinowski grając na trąbce. Serdecznie zapraszamy dziś wieczorem.
 2. Zachęcamy do udziału w PIESZEJ PIELGRZYMCE ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 3. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 4. Jutro we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana będzie zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „SOLIDARNI Z BEJRUTEM”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 6. Dziś Prośmy o wstawiennictwo MATKĘ NAJŚWIĘTSZĄ: Pod Twoją obronę…

19 Niedziela Zwykła - 9 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Zachęcamy do udziału PIESZEJ PIELGRZYMKI ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 2. Jutro w południe będziemy gościli pielgrzymów z PŁOCKA, zaś w środę Pielgrzymów z GOLUBIA DOBRZYNIA.
 3. W czwartek – 13 listopada zapraszamy na Nabożeństwo FATIMSKIE na godz. 17:00.
 4. W piątek w liturgii Kościoła wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbe.
 5. Zbliża się dzień 100 rocznicy CUDU NAD WISŁĄ. Zwycięska Bitwa Warszawskaw 1920 roku ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Było to możliwe dzięki realizacji strategii Józefa Piłsudskiego oraz odwadze i determinacji polskiego społeczeństwa15 sierpnia - w najbliższą sobotę - na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Będzie nico inaczej niż zwykle, ale nie zabraknie ukochanych przez publiczność popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych związanych z ruchem Solidarności.
 6. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby dorosłej 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 7. W odpowiedzi na pojawiające się coraz częściej zapytania o termin I KOMUNII ŚW. informujemy, że I Komunia w 2021 roku odbędzie się w grupach klasowych podobnie jak miało to miejsce w tym roku. Klasa 3A – 6 czerwca (1 niedziela czerwca); Klasa 3B – 13 czerwca (2 niedziela czerwca); Klasa 3C – 20 czerwca (3 niedziela czerwca). Komunia Św. będzie udzielana dzieciom podczas dodatkowej mszy św. o godz. 13:30.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 10.  minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Bogumiła Dąbrowa – lat 84. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 11. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


18 Niedziela Zwykła - 2 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17:30.
 2. Bóg zapłać za OFIARY złożone na tacę przeznaczone na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 3. Od jutra ruszają zapisy na 40tą PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. W tym roku liczba pielgrzymów została ograniczona do 100 osób uczestników, a wiek określono między 18tym a 65tym rokiem życia. Pielgrzymka będzie odbywała się bez noclegów na trasie. Noclegi będą możliwe dopiero w Częstochowie.
  W ogłoszeniach parafialnych podajemy jedynie zasadnicze informacje. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi, które dostępne są na stronie parafialnej i w gablocie przed naszą świątynią. W tym roku szczególnie zachęcamy do zapisania się do Grupy Duchowej. Wszyscy pielgrzymi zapisani do Grypy Duchowej otrzymają pełen pakiet pielgrzyma. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 4. W czwartek przeżywamy święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego.
 5. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK i PIĄTEK miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo w piątek o godz. 17:30.
 6. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu ABSTYNENCJI od alkoholu.
 7. Zbliża się dzień 100 rocznicy CUDU NAD WISŁĄ. Zwycięska Bitwa Warszawskaw 1920 roku ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Było to możliwe dzięki realizacji strategii Józefa Piłsudskiego oraz odwadze i determinacji polskiego społeczeństwa15 sierpnia na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Będzie nico inaczej niż zwykle, ale nie zabraknie ukochanych przez publiczność popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych związanych z ruchem Solidarności. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁY do WIECZNOŚCI: Janina Stos – lat 77, Wanda Jałocha – lat 72. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

ODPUST ku czci ŚW. ANNY 17 Niedziela Zwykła - 26 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś, w naszej parafii, obchodzimy ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 10:30 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczył będzie Ks. Stanisław Kopeć – Proboszcz Parafii w Okupie Wielkim. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła.
 2. Po sumie odpustowej z racji wczorajszego liturgicznego wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców, POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby auta podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 3. Również dziś zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji 'TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW'. Zebrane datki Caritas przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 4. W tym tygodniu przypada I SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca sierpnia. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej w Domu Duszpasterskim. W niedzielę Nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17:30. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 5. W sobotę, 1 sierpnia o godz. 12:00, Ks. Abp Grzegorz Ryś dokona konsekracji kościoła parafialnego w Teodorach.
 6. Od poniedziałku - 3 sierpnia ruszają zapisy na 40tą PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Jubileuszowe pielgrzymowanie przeżywać będziemy w czasie epidemii koronawirusa, dlatego musimy dostosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zasad jakie zostały przyjęte w naszej archidiecezji. Liczba pielgrzymów została ograniczona do 100 osób uczestników, a wiek określono między 18tym a 65tym rokiem życia. Pielgrzymka będzie odbywała się bez noclegów na trasie. Noclegi będą możliwe dopiero w Częstochowie.
  W ogłoszeniach parafialnych podajemy jedynie zasadnicze informacje. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi, które dostępne są na stronie parafialnej i w gablocie przed naszą świątynią. W tym roku szczególnie zachęcamy do zapisania się do Grupy Duchowej. Wszyscy pielgrzymi zapisani do Grypy Duchowej otrzymają pełen pakiet pielgrzyma.
  Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku, od 11:00 do 15:00.
 7. Każdego roku w sierpniu przez naszą parafię PRZECHODZĄ PIELGRZYMKI udające się na Jasną Górę. Z racji trwającej epidemii większość mniejszych pielgrzymek została odwołana. Wiemy jednak, że w poniedziałek 10 sierpnia ok godz. 12:00 przybędą pielgrzymi z Elbląga i Płocka w liczbie 100 osób. Będą sprawowali msze św. w naszym sanktuarium oraz pozostaną na obiedzie, który w tym roku przygotują sami. Z tej racji nie przynosimy chleba dla pielgrzymów.
  Pielgrzymi z Lubawy, którzy corocznie zatrzymywali się w Łasku wystosowali do nas swój list. Można zapoznać się z nim na stronie parafialnej, oraz w gablocie przed świątynią.
 8. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski – Przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych napisał do nas w liście m.in. takie słowa: „Skutki takiej decyzji zawsze są błogosławione. Niech jak najwięcej z nas z odwagą powie: Nie piję, bo kocham. Bóg niech błogosławi tym wszystkim, którzy z radością podejmą decyzję o sierpniowej abstynencji. Kroczmy razem z Maryją drogą Chrystusowej wolności do pełnego zwycięstwa.” Całość Listu znajduje się na stronie parafialnej oraz w gablocie przed świątynią.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.

16 Niedziela Zwykła - 19 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z racji 3 niedzieli miesiąca.
 2. W środę przed wieczorną mszą św. zapraszamy na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI o godz. 17:15 w kaplicy Matki Bożej, zaś w piątek o godz. 15:00 MSZA ŚW. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W niedzielę za tydzień przypada 26 lipca, wspomnienia Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 10:30 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczył będzie Ks. Stanisław Kopeć – Proboszcz Parafii w Okupie Wielkim. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
 4. Po sumie odpustowej za tydzień o godz. 10:30, z racji Św. Krzysztofa – patrona kierowców, POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 5. Również w niedzielę, 26 lipca, zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji 'TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW'. Zebrane datki Caritas przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej.
 6. Od kilku dni w duszpasterstwie naszej parafii pomagają nam zapowiadani już: o. Piotr Boroń oraz ks. Neoprezbiter Ireneusz Słoma. W piątek powrócił szczęśliwie ze szpitala ks. Henryk Eliasz.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły na Kościół, dwie OFIARY w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Adela Szmyt – lat 90. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

15 Niedziela Zwykła - 12 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ostatnia msza św. w niedzielę przed południem jest celebrowana o godz. 10:30.
 2. Jutro 13 lipca. Na godz. 17:15 zapraszamy na Różaniec i Msze św. w ramach Nabożeństwa FATIMSKIEGO. Modlitwy będą prowadzone w Kaplicy Matki Bożej.
 3. W środę przed wieczorną mszą św. zapraszamy na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI o godz. 17:15 w kaplicy Matki Bożej, zaś w piątek o godz. 15:00 MSZA ŚW. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. Od minionego poniedziałku w duszpasterstwie naszej parafii pomaga o. Tadeusz Mrzygłód. Od 16 lipca ojcowie wymienią się i przez kolejne dwa tygodnie będzie z nami o. Piotr Boroń oraz ks. Neoprezbiter Ireneusz Słoma. Także w tym tygodniu spodziewamy się powrotu ze szpitala ks. Henryka Eliasza.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły na Kościół, dwie OFIARY bezimiennie po 50 zł, z ul. Polnej 7 - 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 6. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Krystyna Adamiak – lat 82, Ewa Błęcka – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

14 Niedziela Zwykła - 5 lipca 2020 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 5 lipca 2020 r.

 

Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych do odbycia nauk przedmałżeńskich w formie prowadzonych randek. Spotkania par narzeczonych w ramach „Wieczorów dla Zakochanych” odbywać się będą dwa razy w tygodniu: poniedziałek i czwartek o godz. 19.00, od 3 do 27 sierpnia przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin (Łódź, ul. ks. Skorupki 3). Z powodów wymagań sanitarno-epidemiologicznych liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

 


 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ostatnia msza św. w niedzielę przed południem będzie celebrowana o godz. 10:30.
 3. Od lipca czwartkowe nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI będziemy sprawowali w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:15.
 4. Zachęcamy do codziennej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Kaplicy Matki Bożej.
 5. W środę przed wieczorną mszą św. zapraszamy na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na MSZĘ ŚW. o godz. 15:00.
 6. W sobotę w liturgii święto Św. BENEDYKTA opata, Patrona Europy.
 7. Od jutra do końca lipca w naszej parafii będą pomagali ojcowie KLARETYNI. Najpierw o. Tadeusz Mrzygłód, a następnie od 16 lipca o. Piotr Boroń.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły trzy OFIARY na Kościół, bezimiennie 100 zł, od chorych 220 zł, przez zakładkę ze strony parafialnej 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 11. W tym roku nie mamy możliwości przeprowadzenia kolejnej edycji FESTIWALU: Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie. Chcielibyśmy bardzo aby za rok, jeśli ustanie aktualne zagrożenie wirusem, Festiwal powrócił w mury naszej świątyni.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Edward Kowalczyk – lat 82, Jerzy Dregier – lat 76. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

13 Niedziela Zwykła - 28 czerwca 2020 r.

 

 

List Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia

 

Co roku w okresie wakacji przygotowujemy się do szczególnych rekolekcji jakimi są piesze pielgrzymki na Jasną Górę, czyli rekolekcje w drodze. Z terenu całej naszej archidiecezji na Jasną Górę w lipcu i sierpniu wędruje 14 pielgrzymek – Aleksandrów, Bełchatów, Grocholice, Kaszewice, Koluszki, Łask, Łódź, Ozorków, Pabianice, Piotrków, Sulejów, Tomaszów, Widawa, Zgierz – rokrocznie grupa pielgrzymów naszej archidiecezji liczy około 6 tysięcy osób.

W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Zatrzymując się nad czwartym rozdziałem Dziejów Apostolskich chcemy włączyć się na pielgrzymim szlaku w prace IV Synodu Duszpasterskiego naszej Archidiecezji, etapu dotyczącego parafii jako miejsca naszego podstawowego spotkania ze wspólnotą Kościoła.

Nasze pielgrzymowanie należy przygotować i przeżyć w trudnym dla nas czasie jakim jest epidemia koronawirusa. Pomimo trudnych warunków w jakich funkcjonujemy chcemy, aby nasze pielgrzymki mogły się odbyć. Dlatego w sposób inny niż zwykle musimy przygotować się do tych rekolekcji. Doświadczenie pandemii i panujących w niej warunków sprawia, że szczególnie musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo i zachować się bardzo odpowiedzialnie. Stosując się przede wszystkim do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego konieczne jest, aby już na etapie przygotowania pielgrzymek, mieć na uwadze zagrożenie jakie niesie epidemia.

Wspomniane wytyczne GIS dyktują nam w tym roku bardzo szczególną formę pielgrzymowania. Niestety nie wszyscy którzy mamy takie pragnienie możemy udać się pieszo na Jasną Górę. Możemy pielgrzymować w sposób niemalże reprezentatywny. W naszej archidiecezji ustaliliśmy limit 150 osób dla każdej pielgrzymki. Będzie to forma sztafety 100 pielgrzymów dziennie plus 50 osób tworzących zaplecze organizacyjne. Organizatorzy pielgrzymek wskażą nam instrukcje i sposoby ich przeprowadzenia.

Dlatego wobec wszelkich ustaleń i ograniczeń priorytetem stanie się w tym roku pielgrzymowanie duchowe. Nie tylko nałożony limit wiekowy (od 18 do 65 roku życia) czy stan zdrowia, ale też troska o tych z którymi mamy pielgrzymować i tych których spotkamy na pielgrzymim szlaku sprawia, że odpowiedzialność w tym czasie doświadczenia pomaga nam zrozumieć nasze ograniczone uczestnictwo w pielgrzymkach. Dziękuję tym, którzy przyjmą ze zrozumieniem wymienione warunki naszego pielgrzymowania.

Chcemy by do wszystkich którzy wyrażają pragnienie uczestnictwa w pielgrzymkach dotarły materiały zapewniające niemalże pełne w nich uczestnictwo. Będą to plakietki pielgrzyma, materiały do rozważania tegorocznego hasła pielgrzymek oraz łączność w formie on-line z tymi którzy w tych ograniczonych grupach pójdą na Jasną Górę. Znakiem Kościoła w drodze będzie też, tak jak to czyniliśmy co roku, wzbudzanie w nas intencji, które przez wstawiennictwo Maryi ofiarować będziemy Dobremu Bogu, nawet jeśli będziemy musieli zostać w domu. Zachętą dla wszystkich niech stanie się zaproszenie do rozważania materiałów synodalnych, ale też duchowa łączność z pielgrzymkami poprzez udział w Eucharystii i modlitwę w naszych lokalnych kościołach.

Natomiast serdecznie proszę: spotkajmy się wreszcie u celu każdej z pielgrzymek. W miarę możliwości przywitajmy nasze pielgrzymki już na Jasnej Górze. Zapraszam do włączenia się w uroczyste Msze święte w Częstochowskim Sanktuarium (zwłaszcza 24 i 25 sierpnia).

Proszę o chrześcijańską postawę i wyrozumiałość wobec wszystkich wytycznych pielgrzymowania w czasie epidemii. Nie prowokujmy sytuacji, które utrudniałyby organizatorom  przygotowanie pielgrzymek. Ufam, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję w normalny sposób ze wszystkimi, którzy tego pragną, udać się pieszo na Jasną Górę.

 

                                                                                                                                                                                                                                                + Grzegorz Ryś

                                                                                                                                                                                                                                 Arcybiskup Metropolita Łódzki

 


Ogłoszenia parafialne

 

 1. W tym roku po raz 40ty z Kolegiaty wyruszy PIESZA PIELGRZYMKA na Jasną Górę. Nasze jubileuszowe pielgrzymowanie, jak słyszeliśmy w Liście Księdza Arcybiskupa, będzie miało szczególny charakter i odbędzie się z zachowaniem wyjątkowych zasad, które zostały spisane dla zainteresowanych pielgrzymowaniem osób. Pod chórem na stojaku z ulotkami wyłożone są kartki z informacjami dotyczącymi tegorocznego pielgrzymowania. Te same informacje wywieszone są w gablocie przed świątynią i umieszczone na stronie internetowej parafii.
 2. Dziś o godz. 13:30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy 3B. Po wakacjach, decyzją rodziców, kilkoro dzieci przyjmie I Komunię św. w jedną z niedziel września.
 3. SAKRAMENT BIERZMOWANIA zostanie udzielony młodzieży podczas uroczystej liturgii 1 października o godz. 18:00.
 4. Dziś PO RAZ OSTATNI przed wakacjami msza św. o godz. 12:00. W lipcu i sierpniu ostatnia msza św. przed południem będzie celebrowana o godz. 10:30.
 5. Od lipca czwartkowe nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI będziemy sprawowali w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:15.
 6. Dziś swoje IMIENINY przeżywa ks. Bp Ireneusz Pękalski, w dniu wczorajszym dzień swego patrona obchodził ks. Abp senior Władysław Ziółek. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszej wdzięcznej modlitwie.
 7. Jutro przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW Piotr i Pawła. Msze św. jak w dzień powszedni. Będzie to również dzień imienin ks. Proboszcza i ks. Piotra. O godz. 18:00 msza św. w intencji Księży Piotrów. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę corocznie przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. W piątek w liturgii święto Św. TOMASZA APOSTOŁA.
 9. Zachęcamy do codziennej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Kaplicy Matki Bożej.
 10. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań do kapłaństwa. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo I piątkowe o godz. 17:30. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową po porannej mszy o godz. 7:00. Następnie spotkanie Grupy Męskiej. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 11. W minione wakacje nie było w piątki mszy św. o godz. 15:00. Od tego roku jednak MSZA ŚW. o godz. 15:00 będzie sprawowana w każdy piątek przez cały rok.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na Kościół, bezimiennie 100 zł, od chorej z Orchowa 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 13. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 14. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie świątyni GRUPĘ ŚW. MARTY.
 15. W imieniu Dyrekcji zapraszamy do nowego ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY w Łasku przy ul. Lutomierskiej 10A.
  Dla kogo jest Środowiskowy Dom Samopomocy? Dla osób które ukończyły 18 rok życia, i są: osobami przewlekle chorymi psychicznie, osobami z niepełnosprawnością intelektualną, osobami wykazującymi inne zaburzenia czynności psychicznych. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed świątynią.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Edward Kaczmarkiewicz – lat 91, Roman Saran – lat 72, Janina Szkudlarek – lat 83, Andrzej Rytka – lat 65. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 17. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


12 Niedziela Zwykła - 21 czerwca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy 3A.
  Za tydzień I Komunia dla dzieci z klasy 3B.
 2. W sobotę – 27 czerwca na godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy 3B, wraz z rodzicami i chrzestnymi, na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie wszyscy będą mogli skorzystać z SAKRAMENTU POKUTY.
 3. Zachęcamy do codziennej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Kaplicy Matki Bożej.
 4. W środę uroczystość NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.
 5. W niedzielę za tydzień ostatni raz przed wakacjami będziemy sprawowali msze św. o godz. 12:00. W lipcu i sierpniu ostatnia msza św. przed południem będzie o godz. 10:30. W kaplicy w ŁOPATKACH za tydzień odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i od tego dnia przez wakacje msza św. o godz. 10:00.
 6. Od lipca czwartkowe nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI będziemy sprawowali w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:15. Chcemy w ten sposób ujednolicić wszystkie nabożeństwa, tak aby konsekwentnie były celebrowane przed wieczorną liturgią.
 7. W minione wakacje nie było w piątki mszy św. o godz. 15:00. Od tego roku jednak MSZA ŚW. o godz. 15:00 będzie sprawowana w każdy piątek przez cały rok.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne OFIARY na Kościół w łącznej kwocie 340 zł. Rodzice dzieci komunijnych z trzech klas szkolnych złożyli razem ofiarę 3000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 10. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie świątyni.
 11. W imieniu Dyrekcji zapraszamy do nowego ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY w Łasku przy ul. Lutomierskiej 10A.
  Dla kogo jest Środowiskowy Dom Samopomocy? Dla osób które ukończyły 18 rok życia, i są: osobami przewlekle chorymi psychicznie, osobami z niepełnosprawnością intelektualną, osobami wykazującymi inne zaburzenia czynności psychicznych. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed świątynią.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Otylia Zajda – lat 91, Irena Sobczak – lat 72, Daniela Kolasińska – lat 69. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.