Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21 kwietnia 2019 r.

Kochani Parafianie i przybyli Goście, prosimy przyjmijcie życzenia:

Niech Zmartwychwstały Jezus napełni Was i Wasze rodziny prawdziwym pokojem, daje siłę do pokonywania trudności, obdarzy potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi.

Życzymy pięknych Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.


Ogłoszenia parafialne

 

 1. BARDZO DZIĘKUJEMY Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej.
  Chcemy z głębi serca podziękować osobom, które poświęciły wiele czasu, trudu i osobistej pracy, aby liturgia tych dni i nasza świątynia były właściwie przygotowane. Dziękuję więc: ks. Piotrowi i służbie liturgicznej za przygotowanie wszystkich celebracji. Księdzu Andrzejowi i siostrze Marianie za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Panu Organiście Maciejowi i wszystkim prowadzącym śpiewy w czasie Triduum za piękne przygotowanie muzyczne liturgii tych dni. Bardzo dziękuję Paniom z Grupy Św. Marty za sprzątnięcie Kolegiaty. Serdecznie dziękuję Asyście Parafialnej, Panom od niesienia baldachimu, Paniom od niesienia szarf, dziewczynkom które sypały kwiaty, pocztom sztandarowym. Bardzo dziękujemy naszym łaskim Rzymianom, którzy od Wielkiego Piątku tradycyjnie pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Dziękuję za obecność i zaangażowanie Bractwu Kurkowemu.
 2. Dziś i jutro msze św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt OFIARY ZBIERANE DO PUSZEK będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi.
 3. Trwa NOWENNA do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Codziennie wieczorem w czasie mszy św. o godz. 18:00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek po mszy św. o godz. 15:00.
 4. Przypominamy pielgrzymom wyjeżdżających na VIA BALTICA, że spotykamy się przed Kolegiatą w nocy ze środy na czwartek. Wyruszamy o godz. 1 w nocy 25 kwietnia. Autokary mają być podstawione pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o zabraniu z sobą paszportów.
 5. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek NIE MA POSTU.
 6. Za tydzień w niedzielę przypada NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00.
  Tego dnia swoimi MODLITWAMI i OFIARAMI złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieła Caritas.
 7. Razem z biurem turystycznym Renovis organizujemy pielgrzymkę na „FESTIWAL MŁODYCH” do MEDJUGORIE. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 30 lipca – 8 sierpnia. „Festiwal Młodych” to spotkanie ludzi z całego świata na kilkudniowym czuwaniu, modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego i świętowaniu radości płynącej z młodości i wzajemnego spotkania wraz z Maryją, Królową Pokoju. W programie pielgrzymki udział we wszystkich sześciu dniach festiwalu, a także jednodniowy pobyt nad Adriatykiem, w miejscowości Makarska, oraz wycieczka nad wodospad Kravica. Koszt wyjazdu to 1350 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Andrzeja.
 8. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół: od chorych z terenu parafii w kwocie: 70 zł. Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY i książek o tematyce duchowej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Za tydzień po wieczornej mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Ścieżki do Prawdy” z Panią Dr Anną Mandrela, która podejmie temat: Duchowość i charakter Rotmistrza Witolda Pileckiego

 


NIEDZIELA PALMOWA 14 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za liczny udział MISJACH MIŁOSIERDZIA oraz w piątkowym Nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ. Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo GORZKICH ŻALI. Początek o godz. 17:15.
 2. Jutro zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Kolejne spotkanie za trzy tygodnie - 6 maja.
 3. Prosimy zgłaszać do zakrystii i kancelarii CHORYCH, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów św. przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą zgłoszone osoby w WIELKI WTOREK - 16 kwietnia, rozpoczynając od godz. 8:00.
 4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 5. Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w uroczystych liturgiach sprawowanych w Kolegiacie.
  W WIELKI CZWARTEK Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  W WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22ej. Po liturgii zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały Wielki Piątek.
  Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (zarówno ilościowy jak i jakościowy).
  WIGILIA PASCHALNA, celebrowana w sobotni wieczór, powinna być dla pełnej wymowy znaków i symboli liturgicznych sprawowana o zmroku. Dlatego Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przed Kolegiatą o godz. 19:30. Prosimy o przyniesienie świec, które odpalimy od nowego paschału wnoszonego do ciemnej świątyni.
  Abyśmy mogli lepiej i głębiej przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego zapraszamy w te dni do Kolegiaty na modlitwę psalmami i rozważanie słowa Bożego.W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00 będziemy śpiewali Jutrznie. Zaś o godz. 12:00 zaśpiewamy psalmy z brewiarzowej Godziny Czytań i wysłuchamy fragmentów Słowa Bożego. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z Nowenną przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Program modlitw, na które zapraszamy wywieszony jest w formie plakatu w gablocie przed świątynią.
  W Wielką Sobotę święcenie pokarmów odbędzie się wg następującego porządku: jeden kapłanbędzie święcił pokarmy w Kolegiacie od godz. 9:00 do godz. 13:00i po południu odgodz. 14:00 do godz. 16:00 (wszystkich mieszkańców Łasku zapraszamy z pokarmami do Kolegiaty); drugi kapłanpojedzie święcić pokarmy na Stacji Kolejowej, w Orchowie, Podłaszczu i Łopatkach; trzeci kapłan pojedzie do Gorczyna, Dąbrówki. Prosimy o podanie do zakrystii kartek z adresami, gdzie będzie święcenie pokarmów. Prosimy jednak nie zgłaszać miejsc indywidulanych tylko dla jednego domu, jednej rodziny. Kapłani będą święcili pokarmy tylko w miejscach, gdzie zgromadzi się więcej osób ze święconkami.
 6. Tradycyjnie w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zapraszamy na procesję rezurekcyjną i msze św. na godz. 6:00. Serdecznie zapraszamy Asystę Parafialną, Panów do niesienia baldachimu, Panie do niesienia szarf, dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe cechu, związków i organizacji, naszych łaskich Rzymian i Bractwo Kurkowe.
 7. W pierwszy i drugi dzień świąt MSZE ŚW. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi.
 8. Wszystkie SPRAWY KANCELARYJNE prosimy załatwiać do środy włącznie. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.
 9. W czasie Triduum Paschalnego nie będziew Kolegiacie spowiedzi. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do środy włącznie. Każdego dnia spowiadamy rano podczas mszy świętej i po południu od godz. 17:00.
 10. W piątek nie będziedyżurowała Pani PSYCHOLOG.
 11. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 12. Dziękujemy Młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas, która przygotowała na dziś PALEMKI. Ofiary złożone przy zakupie palemek zasilą Fundusz Charytatywny.
 13. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej. Przy stoliku pod chórem nabyć można BARANKI PASCHALNE.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś wieczorem na godz. 19:00 zapraszamy na KONCERT: Polskie Duo Skrzypcowe i Wiolonczela, w wykonaniu: Moniki i Ryszarda Osmolińskich oraz Roberta Fendera. Usłyszmy wybrane utwory muzyki klasycznej, które zapewne wprowadzą nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

 


5 Niedziela Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 7 kwietnia 2019 r. 

 1. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodzinydo udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Rodzin, które odbędzie się 12 kwietnia2019 roku w Atlas Areniew Łodzi. Całość rozpocznie się o godz. 17.00 w Atlas Arenie, a zakończy Drogą Krzyżową o godz. 21.00z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu.
 2. Marsz dla Jezusaodbędzie się w Niedzielę Palmową14 kwietnia 2019 r. Rozpoczęcie o 13.15 w kościele oo. Jezuitów(ul. Sienkiewicza 60), zakończenie w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia.
 3. II Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretkaoraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów odbędzie się w sobotę 27 kwietnia2019 roku o 9.30w Niepokalanowie.

Ogłoszenia parafialne

 1. Rozpoczęliśmy MISJE MIŁOSIERDZIA. Dziś nauki misyjne w czasie wszystkich mszy.
  Spowiedź w poniedziałek i czwartek od godz. 16:00.
  Każdego dnia zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu do mszy o godz. 17:00.
  Msze św. z nauką misyjną codziennie o godz. 17:00 i 18:00.
  W poniedziałek o godz. 18:45 Spotkanie w Kolegiacie dla Małżeństw.
  We wtorek o godz. 18:45 Spotkanie w Domu Duszpasterskim dla Rodziców młodzieży w wieku 10-18 lat „Bunt na pokładzie”.
  W środę o godz. 18:45 dwa spotkania równolegle: W Kolegiacie konferencja „Lęki, które paraliżują”. W Domu Duszpasterskim spotkanie dla osób żyjących w małżeństwach niesakramentalnych.
  Wczwartek zakończenie Misji. O godz. 15:00 i 18:00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 2. W czasie Misji w godzinach dopołudniowych DZIECI i MŁODZIEŻ przeżywać będą swoje REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Prosimy Rodziców i Dziadków by ułatwili dzieciom i młodzieży dotarcie na spotkania rekolekcyjne do szkół i do kościoła. Już teraz bardzo za pomoc dziękujemy. Program Rekolekcji dzieci i młodzieży znajduje się w gablocie przed Kolegiatą oraz na obrazkach Jezusa Miłosiernego pod chórem.
 3. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA WIEKOPOSTNE: w piątek Drogi Krzyżowe, w niedzielę Gorzkie Żale.
 4. W najbliższy piątek 12 kwietnia odbędzie się tegoroczna ŁASKA DROGA KRZYŻOWA. Wyruszymy z Kolegiaty o godz. 20:00 aby utrwaloną trasą dotrzeć ok. godz. 22:00 do par. Św. Faustyny. Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy Duchowieństwo, Mieszkańców Łasku i okolicznych miejscowości, Przedstawicieli Władz Samorządowych, Żołnierzy 32 BLT w Łasku, Rzymian Łaskich, Bractwo Kurkowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Harcerzy.
 5. Prosimy zgłaszać do zakrystii i kancelarii CHORYCH, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów św. przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą zgłoszone osoby w WIELKI WTOREK - 16 kwietnia, rozpoczynając od godz. 8:00.
 6. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA w czasie której będziemy wspominali Mesjański wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na początku każdej liturgii, w kaplicy Matki Bożej, odczytamy fragment Ewangelii, który przypomni nam to wydarzenie. Dokonamy poświęcenia palemek i przejdziemy w symbolicznej procesji do głównego ołtarza naszej świątyni. Na godz. 10:30 ks. Andrzej zaprasza dzieci. Niech każde dziecko przyniesie swoją palemkę.
 7. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas przygotowuje na Niedzielę Palmową PALEMKI. Zachęcamy do nabywania palemek u młodzieży. Złożone przy tym ofiary zasilą Fundusz Charytatywny.
 8. W ostatnich dniach wpłynęły na Kościół OFIARY od: Haliny i Tadeusza Pawelców – 500 zł, Chorych z terenu parafii – 90 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.
 10. Ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 11. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. W Niedzielę Palmową wieczorem na godz. 19:00 zapraszamy na KONCERT: Polskie Duo Skrzypcowe i Wiolonczela, w wykonaniu: Moniki i Ryszarda Osmolińskich oraz Roberta Fendera. Usłyszmy wybrane utwory muzyki klasycznej, które zapewne wprowadzą nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.
  Niedziela 14 kwietnia, godz. 19:00. Zapraszamy

4 Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019 r.

ziś gościmy na wszystkich mszach św. osoby ze WSPÓLNOTY ZWIASTOWANIE od o. Jezuitów z Łodzi. Obecni pośród nas chcą razem z nami trwać na modlitwie, a swoim słowem zachęcić nas do udziału w Misjach Parafialnych.


 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 31 marca 2019 r. 

 1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodzinydo udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Rodzinw piątek 12 kwietniaw Atlas Areniew Łodzi. Jest to spotkanie rodzin dla wzmocnienia wiary i miłości. Całość rozpocznie się ogodz. 17.00 w Atlas Arenie, a zakończyDrogą Krzyżową o godz. 21.00z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu dostępnymi w parafii.
 2. II Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Maryjnej Cecyliada – Tuszyn Las 2019odbędzie się w kościele Św. Krzysztofa w Tuszyn Lesie w sobotę 11 maja. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz solistów, schole dziecięce, zespoły młodzieżowe i chóry z Archidiecezji Łódzkiej.

 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Pielgrzymów udających się na VIA BALTICA zapraszamy dziś na ostatnie spotkanie. Pierwsze zapisane na listę 50 osób prosimy o przybycie na godz. 19:00, drugie 50 osób na godz. 19:45. Spotkanie w salkach Domu Duszpasterskiego.
 2. Serdecznie dziękujemy katechetom, młodzieży i dzieciom ze Szkolnych Kół Caritas, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI w łaskich marketach. Bóg zapłać wszystkim, którzy przekazali żywność dla potrzebujących.
 3. W poniedziałek - 1 kwietnia, jak zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy RODZICÓW DZIECI, przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej, na spotkanie formacyjne do domu duszpasterskiego, do salki przy garażach.
 4. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na SPOTKANIE FORMACYJNE grupy modlitewne do salki w domu duszpasterskim.
 5. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ w piątki Wielkiego Postu, o godz. 16:00 dla dzieci, o 17:15 dla dorosłych, o 19:00 dla młodzieży.
 6. Po raz drugi zapraszamy do udziału w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ.Rozpoczęcie w naszej świątyni, mszą świętą, 5 kwietnia o godz. 20:00. Następnie uczestnicy wyruszają w liczącą ok. 45 km trasę Drogi Krzyżowej, która zakończy się w Kościele pw. Św. Antoniego w Zduńskiej Woli.
  Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: www.edk.org.pl Tam wybieramy Trasę ŁASK-ZDUŃSKA WOLA.
 7. Przy naszej parafii rozpoczyna swoje spotkania GRUPA MĘSKA. Panów zapraszamy na pierwsze spotkanie w I sobotę – 6 kwietnia po mszy św. wieczornej. Początek spotkania o godz. 19:00 w kaplicy Matki Bożej w Kolegiacie.
 8. W niedziele Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE o godz. 17:15.
 9. W najbliższą sobotę początek MISJE MIŁOSIERDZIA. Msza św. rozpoczynająca Misje i rozsyłająca Ewangelizatorów po domach parafian będzie celebrowana o godz. 9:00. W niedzielę nauki misyjne w czasie wszystkich mszy. Spowiedź w poniedziałek i czwartek od godz. 16:00. Szczegółowy program Misji znajduje się na obrazkach Jezusa Miłosiernego, które można pobrać ze stolika i stojaka pod chórem.
 10. Najprawdopodobniej od 8 kwietnia nauczycie łaskich szkół podejmą strajk. Ponieważ w tym czasie dzieci i młodzież przeżywać będzie swoje Rekolekcje prosimy Rodziców i Dziadków by ułatwili DZIECIOM i MŁODZIEŻY dotarcie na spotkania rekolekcyjne do szkół i do kościoła. Już teraz bardzo za pomoc dziękujemy. Program Rekolekcji dzieci i młodzieży znajduje się na wspomnianych już obrazkach Jezusa Miłosiernego.
 11. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.
 12. Ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO prosimy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 13. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Dziś zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE Gość. Naszymi Gośćmi będą, Elżbieta Szymczak-Pijanowska, prezes holdingu Agraf, założycielka i zarządzająca kilkoma firmami z branży IT oraz nieruchomości i Piotr Sobczyński, coach, mówca motywacyjny i ewangelizator, fundator i prezes Fundacji Wandea Instytutu Myśli Konserwatywnej. „Wiara czy sukces? Po co nam duch Święty”– to temat najbliższego spotkania, które tradycyjnie rozpocznie Msza św. dla młodzieży i studentów „Osiemnastka” o godz. 18:00. Po Eucharystii ok. godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie ALE Gość.
 2. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny, gdzie prezentowana jest WYSTAWA przedstawiająca Historię kościoła Św. Ducha w Łasku.

3 Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.

 Ogłoszenia Duszpasterskie


Komunikaty Kurialne do przekazania wiernym w niedzielę 24 marca 2019 r. 

 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego(25 marca) od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo.
 2. Nabożeństwo ekspiacyjneza grzechy nadużyć seksualnych wobec małoletnich zostanie odprawione w czwartek 28 marca o godz. 20.00 w Bazylice Archidiecezjalnejw Łodzi. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w tym nabożeństwie.
 3. Arena Rodzinodbędzie się 12 kwietnia2019 roku w Atlas Areniew Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach.

 Ogłoszenia parafialne

 1. W uroczystość Świętego Józefa, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej Ks. Abp Władysław Ziółek wręczył osobom świeckim odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. Tak jak to już ogłaszaliśmy w gronie odznaczonych znalazła się również jedna z naszych parafianek, dzięki pomocy której było możliwe wybudowanie 35 nowych świątyń dla różnych parafii naszej archidiecezji. Odznaczoną osobą jest Pani KRYSTYNA MAŁECKA. Otaczamy Panią Krystynę wdzięczną modlitwą i życzymy zdrowia oraz obfitości Bożych łask.
 2. Dziś o godz. 18:00 Msza Św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.
 3. Jutro - 25 marca - Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. W czasie mszy św. popołudniowej można będzie podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO a nienarodzonego. Deklaracje do wypełnieni są wyłożone na stojaku pod chórem.
  Już dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.
 4. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ w piątki Wielkiego Postu, o godz. 16:00 dla dzieci, o 17:15 dla dorosłych, (wyjątkowo) o godz. 21:00 dla młodzieży.
 5. W niedziele Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE o godz. 17:15.
 6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.
 7. W dniach 29 i 30 marca (piątek i sobota) w marketach Vobiano, Netto i Biedronka przy ul. Jana Pawła II odbędzie się ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI prowadzona przez młodzież i dzieci ze Szkolnych Kół Caritas w ramach akcji Caritas 'Tak, pomagam'. Zwracamy się z prośba o wsparcie akcji poprzez przekazanie zakupionej żywności (produkty o długim terminie przydatności do spożycia). Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin, natomiast cześć produktów zostanie przekazana do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 8. W najbliższy piątek i sobotę, po raz drugi przeżyjemy „24 GODZINY DLA PANA”. Do naszej świątyni przybędzie ks. Biskup, oraz kapłani z kilku pobliskich dekanatów, aby spowiadać przez 24 godziny. W piątek zapraszamy na godz. 19:00 na NABOŻEŃSTWO POKUTNE, po którym rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. W sobotę o godz. 18:00 EUCHARYSTIA DZIĘKCZYNNA zakończy czas spowiedzi. Dokładny program „24 godzin dla Pana” umieszczony jest w gablotach przed świątynią i na stronie parafialnej i na ulotkach pod chórem.
 9. Ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO prosimy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 10. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 11. Przypominamy o możliwości zaproszenia do swojego domu Ewangelizatorów, którzy w dniu rozpoczęcia MISJI PARAFIALNYCH (6 kwietnia) podejmą modlitwę w intencji ważnych spraw, którymi żyją domownicy.
 12. W drugim dniu Misji – w niedzielę 7 kwietnia, zapraszamy małżeństwa do indywidualnej MODLITWY MAŁŻONKÓW przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź kancelarii celem zapisania się na listę.
 13. W następną niedzielę będziemy gościć na wszystkich mszach św. grupę osób ze WSPÓLNOTY ZWIASTOWANIE o. Jezuitów z Łodzi, którzy przybędą do nas z modlitwą i swoim słowem aby wprowadzić nas w Misje Parafialne.
 14. Pielgrzymów udających się na VIA BALTICA zapraszamy również w następną niedzielę - 31 marca na ostatnie organizacyjne spotkanie. Tak jak poprzednio, pierwsze zapisane na listę 50 osób prosimy o przybycie na godz. 19:00, drugie 50 osób na godz. 19:45. Spotkanie w salkach Domu Duszpasterskiego.
 15. Po raz drugi zapraszamy do udziału w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ.Rozpoczęcie w naszej świątyni, mszą świętą, 5 kwietnia o godz. 20:00. Następnie uczestnicy wyruszają w liczącą ok. 45 km trasę Drogi Krzyżowej, która biegnie trasami o małym natężeniu ruchu, w tym drogami leśnymi i polnymi. Zakończy się ona w Kościele pw. Św. Antoniego w Zduńskiej Woli. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się zawszenocą, i jest osobistymspotkaniem z Jezusem, przeżywanym w milczeniu i samotności. Każda osoba biorąca w niej udział odpowiada za siebie. Jako Parafia i osoby przygotowujące trasę jedynie propagujemy idee. Zachęcamy do podjęcia trudu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: www.edk.org.pl
  Tam wybieramy Trasę ŁASK-ZDUŃSKA WOLA. Trasa ma nazwę Św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela.
 16. Przy naszej parafii rozpoczyna swoje spotkania GRUPA MĘSKA. Panów zapraszamy na pierwsze spotkanie w I sobotę – 6 kwietnia po mszy św. wieczornej. Początek spotkania o godz. 19:00 w kaplicy Matki Bożej w Kolegiacie.
 17. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE Gośćw niedzielę 31 marca. Naszymi Gośćmi będą, Elżbieta Szymczak-Pijanowska, prezes holdingu Agraf, założycielka i zarządzająca kilkoma firmami z branży IT oraz nieruchomości i Piotr Sobczyński, coach, mówca motywacyjny i ewangelizator, fundator i prezes Fundacji Wandea Instytutu Myśli Konserwatywnej. „Wiara czy sukces? Po co nam duch Święty”– to temat najbliższego spotkania, które tradycyjnie rozpocznie Msza św. dla młodzieży i studentów „Osiemnastka” o godz. 18:00. Po Eucharystii ok. godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie ALE Gość.

 


2 Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

Komunikaty Kurialne do przekazania wiernym w niedzielę 17 marca 2019 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym (17 marca) Ks. Bp Adam Lepa obchodzi 80. urodziny. W modlitwach wspólnotowych i osobistych pamiętajmy o dostojnym Jubilacie.
 2. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny,jest Patronem Archidiecezji Łódzkiej.
  W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej będzie przewodniczył Ks. Abp Władysław Ziółek. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. (W gronie odznaczonych znajdzie się również jedna z naszych parafianek, dzięki pomocy której było możliwe wybudowanie 35 nowych świątyń dla różnych parafii naszej archidiecezji.)
 1. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnychzaprasza na Msze św. oraz spotkania formacyjne:
 • Piotrków Trybunalski, parafia Św. Jacka i św. Doroty, ul. Wojska Polskiego 35,
  4 niedziela miesiąca godz. 18.00;
 • Bełchatów, parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ul. gen. L. Czyżewskiego 3, dnia 31 marca 2019 r. godz. 18.00;
 • Łódź, parafia Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104, 2 niedziela miesiąca godz. 18.00.
 1. Arena Rodzinodbędzie się 12 kwietnia2019 roku w Atlas Areniew Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach.

 Ogłoszenia parafialne

 1. Wczoraj w Archikatedrze w Łodzi, podczas mszy św. o godz. 12:00, Ks. Abp udzielił swojego błogosławieństwa blisko 100 SZAFARZOM NADZWYCZAJNYM. Panowie uczestniczyli w kilku miesięcznym przygotowaniu do posługi szafarza. Od wczoraj mogą pomagać kapłanom w swoich parafiach odwiedzając chorych w ich domach i przynosząc im Najświętszy Sakrament. Mogą również pomagać w udzielaniu komunii św. podczas liturgii sprawowanych w kościołach. Cieszymy się, że w gronie pobłogosławionych szafarzy był również nasz parafianin: Pan TOMASZ STOS. Gratulujemy wytrwałości w przygotowaniu do posługi Szafarza Nadzwyczajnego i liczymy na pomoc w duszpasterstwie naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Przypominamy o NABOŻEŃSTWACH DROGI KRZYŻOWEJ w piątki Wielkiego Postu. O godz. 16:00 dla dzieci, o 17:15 dla dorosłych, o godz. 19:00 dla młodzieży.
 3. W niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI o godz. 17:15.
 4. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół: 100 zł bezimiennie. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 5. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.
 6. W przyszłą niedzielę 24 marca o godz. 18:00 Msza Św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE
 7. UWAGA! Przypominamy o możliwości zaproszenia do swojego domu Ewangelizatorów, którzy w dniu rozpoczęcia MISJI PARAFIALNYCH (6 kwietnia) podejmą modlitwę w intencji ważnych spraw, którymi żyją domownicy. Każda osoba, delegowana do modlitwy będzie miała upoważnienie i identyfikator z parafii. Zaineresowane modlitwą w swoim domu rodziny i indywidualne osoby prosimy o podanie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej adresu i numeru telefonu do kontaktu.
 8. W drugim dniu Misji – w niedzielę 7 kwietnia, zapraszamy małżeństwa do indywidualnej MODLITWY MAŁŻONKÓW przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jak do tej pory nie zgłosiło się ani jedno małżeństwo, które chce się pomodlić za siebie! Modlitwa małżonków zaplanowana jest na dzień 7 kwietnia od godz. 12:00. Każde małżeństwo będzie mogło Adorować Pana Jezusa przez 30 minut. Wszyscy zainteresowani małżonkowie otrzymają przygotowane pomoce do modlitwy. Raz jeszcze zachęcamy małżeństwa sakramentalnedo wzięcia udziału w Adoracji Pana Jezusa. Również w tym przypadku prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź kancelarii celem zapisania się na listę adoracji.
 9. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.
 10. Pod chórem możemy złożyć ofiarę do puszek na potrzeby POLSKICH MISJONARZY pracujących w Afryce.

CENTRUM IDEI KU HUMANIZMOWI

 

 1. Zapraszamy na kolejny film z cyklu „FILM Z KRZYŻYKIEM” zatytułowany „Koło zamachowe”. Bohater filmu, który oszukuje swoich klientów zostaje poruszony przez Boga i zmienia swoje podejście do biznesu „o 180 stopni”, z początku nie jest mu łatwo, stoi na skraju bankructwa, ale uczciwość, wierność i bezgraniczne zaufanie Bogu zostaje mu w niesamowity sposób wynagrodzona. Zapraszamy w środę 20 marca na godz. 19:30 do sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11. Wstęp wolny.

1 Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 10 marca 2019 r. 

 1. W 6. rocznicę wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową w środę13 marca o godz. 18.00w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Papieża Franciszka, której przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.
 2. Dnia 15 marca 2019 r. zostanie zakończona możliwość wypełnianiaankietyzwiązanej z Synodem Archidiecezji Łódzkiej.Zachęcamy jeszcze do jej wypełnienia. Po zamknięciu ankiety rozpocznie się proces jej analizy naukowej.
 3. II niedziela Wielkiego Postu, zwanaAd Gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazjiza tydzieńw całej Polsce zbierane będą ofiary do puszekprzeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
 4. Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas w Drzewocinachzaprasza na turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Terminy, koszt udziału oraz szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i ulotkach. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie i osobiście w siedzibie Caritas przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi.
 5. Arena Rodzinodbędzie się 12 kwietnia2019 roku w Atlas Areniew Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Program spotkania:
 • 17.00-17.45 – powierzenie dzieci w wieku 7-12 lat pod opiekę odpowiedzialnych osób,
 • 18.00 – rozpoczęcie spotkania,
 • 20.45 – odebranie dzieci przez rodziców z płyty głównej,
 • 21.00 – rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, której trasa będzie przebiegała z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi.
  Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). Prosimy o zgłaszanie się przez formularz zgłoszeniowy na stronach www.csr.org.pllub www.archidiecezja.lodz.pl, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy dzieci w wieku 7-12 lat i chcemy je oddać pod opiekę odpowiedzialnych osób na czas spotkania. Dzieci przed 7 i po 12 roku życia zabieramy na płytę główną. Prosimy również o przesłanie swoich zdjęć rodzinnych w celu wykonania z nich prezentacji, która będzie pokazywana podczas spotkania na adres arenarodzin@csr.org.pl

 Ogłoszenia parafialne

 1. RODZICÓW młodzieży przygotowującej się do BIERZMOWANIA zapraszamy w środę na godz. 18:30 na spotkanie w Kolegiacie.
 2. Przypominamy o NABOŻEŃSTWACH DROGI KRZYŻOWEJ w piątki Wielkiego Postu. O godz. 16:00 dla dzieci, o 17:15 dla dorosłych, o godz. 19:00 dla młodzieży.
 3. W niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI o godz. 17:15.
 4. RODZICÓW dzieci przeżywających w tym roku ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. zapraszamy w niedzielę za tydzień na godz. 10:30 na msze św. i krótkie spotkanie w Kolegiacie.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: 500 zł od parafianki z Łopatek, 100 zł od pielgrzymów. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.
 7. UWAGA! MISJE MIŁOSIERDZIA rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 6 kwietnia Mszą św., w czasie której zostaną rozesłani tzw. EWANGELIZATORZY. Wysłani po dwie osoby odwiedzą domy parafian, którzy zechcą ich do siebie zaprosić. Celem takiej wizyty jest modlitwa w domu konkretnej rodziny bądź osoby. Modlitwa ta ma dotknąć ważnych spraw, którymi żyją domownicy. Zachęcamy aby zaprosić do siebie Ewangelizatorów posłanych z parafii. Każda osoba, delegowana do modlitwy będzie miała upoważnienie i identyfikator z parafii. Zaineresowane modlitwą w swoim domu rodziny i indywidualne osoby prosimy o podanie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej adresu i numeru telefonu do kontaktu. Odwiedziny w domach odbędą się w sobotę 6 kwietnia.
 8. W drugim dniu Misji – w niedzielę 7 kwietnia, zapraszamy małżeństwa do indywidualnej MODLITWY MAŁŻONKÓW przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Modlitwa będzie odbywała się w 2 salach Domu Duszpasterskiego. W obu salach od godz. 12:00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Każde małżeństwo będzie mogło Adorować Pana Jezusa przez 30 minut. Wszyscy zainteresowani małżonkowie otrzymają przygotowane pomoce do modlitwy. Zachęcamy gorąco wszystkie małżeństwa sakramentalnedo wzięcia udziału w Adoracji Pana Jezusa. Również w tym przypadku prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź kancelarii celem zapisania się na listę adoracji.
 9. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.

8 Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 3 marca 2019 r. 

 1. W dniu dzisiejszym (3 marca) rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. W tym czasie podejmiemy temat wychowania w niezależności od wszystkiego co szkodzi i co oddala od szczęścia, aby młodzież wzrastała w miłości i wolności dzieci Bożych.
 2. Dnia 15 marca 2019 r. zostanie zakończona możliwość wypełniania ankietyzwiązanej z Synodem Archidiecezji Łódzkiej.Zachęcamy jeszcze do jej wypełnienia. Po zamknięciu ankiety rozpocznie się proces jej analizy naukowej. Przypominamy, że ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
 3. Wspólnota Domowego Kościołazaprasza na konferencję: „Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary…”, która odbędzie się 6 kwietnia 2019 r.w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi w godz. 9.00-13.30. Temat podejmą Ks. Abp Grzegorz Ryś i terapeuci: Monika i dn Marcin Gajdowie. Zapisy do 30 marcana stronie łódzkiej Oazy (www.lodz.oaza.pl).

Ogłoszenia parafialne

 1. Jutro - 4 marca, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy RODZICÓW dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I KOMUNII Świętej, na spotkanie do salki przy garażach. O godz. 18:00 Spotkanie Organizacyjne rodziców z siostrą Martą. Następnie Spotkanie Formacyjne.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy WIELKI POST. Zapraszamy w ŚRODĘ POPIELCOWĄ na msze św. z obrzęd posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Po każdej mszy św. zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritasw Archidiecezji Łódzkiej.
  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.
 3. W ŚRODĘ jak zwykle o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja, śpiew Godzinek do NMP, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Msza św. przy głównym ołtarzu.
  Po Mszy zapraszamy na Spotkanie Formacyjne GRUPY MODLITEWNE.
 4. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU MSZA ŚW. o godz. 15:00. A po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. Po wieczornej mszy Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 6. 2 marca – w sobotę o 19:00 w salce przy garażach rozpocznie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie kontynuowany przez 6 kolejnych sobót Wielkiego Postu. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź Kancelarii Parafialnej i zapisanie na listę uczestników.
 7. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI o godz. 17:15.
 8. Jutro rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla MATURZYSTÓW i UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁY ZAWODOWE w Dekanacie Łaskim. Zajęcia rekolekcyjne będą odbywały się w godz. 9:30-13:15. Rekolekcje poprowadzi o. Marcin Kowalewski – Klaretyn.
  Wesprzyjmy Ojca Rekolekcjonistę i młodzież swoją modlitwą.
 9. W tym roku w naszej parafii przeżywać będziemy MISJE MIŁOSIERDZIA. Rozpoczną się w sobotę 6 kwietnia, zakończą w czwartek 11 kwietnia.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:30 POŚWIĘCENIE MODLITEWNIKÓW dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 11. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 12. Pod chórem można nabyć aktualną PRASĘ katolicką oraz nowe pozycje książkowe z literatury duchowej.

 Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Tym razem przybędzie do nas z Krakowa Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski. Ks. Tadeusz to wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w czasach PRL-u, historyk Kościoła, uczestnik i organizator wielu konwojów humanitarnych. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów „OSIEMNASTKA”. Bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem.
 2. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest fotograficzna wystawa autorstwa Witolda Stawskiegozatytułowana „GRUZJA”.

7 Niedziela Zwykła - 24 lutego 2019 r.

głoszenia Parafialne

 1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ miesiąca. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo I piątkowe przed mszą św. wieczorną. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po porannej mszy o godz. 7:00.
 2. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 3. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 4. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Narodowego DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13:00 na Placu 11 Listopada.
 5. W dniach 4-6 marca w Łaskim Domu Kultury odbędą się REKOLEKCJE DLA MATURZYSTÓW i UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH ZASADNICZE SZKOŁY ZAWODOWE w DEKANACIE ŁASKIM. Zajęcia rekolekcyjne będą odbywały się w godz. 9:30-13:15. Rekolekcje poprowadzi o. Marcin Kowalewski – Klaretyn.
 6. W okresie Wielkiego Postu, tradycyjnie dla naszej parafii, będzie przeprowadzony KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej.
 7. Ogłoszenie z Centrum Służby Rodziniez Łodzi: Wskutek zmian w prawie emeryci i renciści mogą łatwiej czynić dobro.By przekazać 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego nie muszą już wypełniać skomplikowanych druków. Wystarczy wypełnić proste oświadczenie o nazwie PIT-OP a następnie dostarczyć je do swojego Urzędu Skarbowego przed końcem kwietnia. Druk PIT-OP jest do wzięcia ze stojaka z ulotkami pod chórem. Twój PIT-OP może pomóc dzieciom z Fundacji Służby Rodzinie ,,Nadzieja', która wspiera in.Dom Samotnej Matki w Łodzi.
 8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodziniew Łaskuposzukuje KANDYDATÓW na RODZICÓW ZASTĘPCZYCH. Istotą rodziny zastępczej jest zapewnienie opieki dzieciom, które są pozbawione wsparcia ze strony rodziców biologicznych. Do takich sytuacji dochodzi coraz częściej a powody bywają bardzo różne. Dla dzieci traumą jest już sytuacja odebrania z rodzinnego domu. Coraz częściej niestety trafiają one do domu dziecka, ponieważ brakuje rodzin zastępczych.
  Rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna. W czasie sprawowanej opieki można liczyć na wsparcie finansowe oraz specjalistyczną pomoc 
  w zakresie rozwiązywania bieżących trudności. 
  Dla osób, które z różnych względów nie mogą zostać rodziną zastępczą, alternatywą 
  jest forma rodziny zaprzyjaźnionej. 
  W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących możliwości pełnienia 
  funkcji rodziny zastępczej oraz zaprzyjaźnionej, zapraszamy do siedziby Centrum: Łask, ul. 9 Maja 33. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami zawartymi 
  w ulotkach, które znajdują się na stojaku pod chórem (kartki koloru żółtego).
 9. Pod chórem można nabyć aktualną PRASĘ katolicką oraz nowe pozycje książkowe z literatury duchowej.

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

 1. Dziś po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ z Michałem i Piotrem – Youtuberami, którzy opowiedzą o swojej twórczości w internecie; o tym jak świadczą o Panu Bogu wśród młodych ludzi oraz o tym, że Bóg ma poczucie humoru.
 2. Również za tydzień w niedzielę 3 marca odbędzie się spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Tym razem przybędzie do nas z Krakowa Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski.
  Tadeusz to wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w czasach PRL-u, historyk Kościoła, uczestnik i organizator wielu konwojów humanitarnych. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów „OSIEMNASTKA”. Bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem.
 3. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest fotograficzna wystawa autorstwa Witolda Stawskiegozatytułowana „GRUZJA”.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 luty 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.
 2. Grupa wyjeżdżająca na ZIMOWISKA do WIERCHOMLI spotyka się jutro na mszy św. godz. 7:00. Dopiero po mszy św. pod Kolegiatę podstawiony będzie autokar, którym wszyscy razem wyjadą w góry.
 3. Również jutro po wieczornej mszy św. spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: Ryszard Groblewski – 50 zł, bezimiennie – 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 7. Wszystkie osoby zaangażowane w GRUPY MODLITEWNE oraz ODNOWĘ W DUCHU ŚWIĘTYM zapraszamy W najbliższą sobotę 23 lutego na godz. 10:00 na spotkanie z o. Remigiuszem Recławem – Misjonarzem, który poprowadzi nasze parafialne Misje Miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się w sali przy garażachi potrwa ok 2-3 godziny.
 8. W parafii św. Mateusza w Pabianicach 3 marca 2019 r. (niedziela) odbędzie się spotkanie z misjonarką z USA - MARIĄ VADIĄ.Przedstawiciele Wspólnoty Dobrego Pasterza z parafii św. Mateusza goszczą dzisiaj u nas udzielając, przy wyjściu z kościoła, bliższych informacji na temat „Niedzieli z misjonarką.
 9. Pod chórem można nabyć PRASĘ katolicką.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.