Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 maja 2020 r.

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

Do odczytania w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę 10 maja 2020 roku

 

Drodzy Siostry i Bracia,

Ojciec Święty Franciszek minionej niedzieli po modlitwie Regina Caeli zachęcił nas: 'Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu oraz uczynków miłosierdzia, by błagać Boga o dopomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa'.

Proszę Was, odpowiadając na prośbą Ojca Świętego podejmijmy – w łączności z wyznawcami wszystkich religii – w najbliższy czwartek, 14 maja modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji.

Wszystkim, którzy włączą się w to wspólne dzieło z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

                                                                                                                                                                                                                                                      Wasz Arcybiskup Grzegorz

 


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka zapraszamy na Mszę św., Adorację Najświętszego Sakramentu i Różaniec w czwartek – 14 maja o godz. 15:00. Adoracja zakończy się nabożeństwem majowy o godz. 17:30. Podczas mszy św. zbierzemy ofiary, które zostaną przekazane Ks. Kapelanowi Szpitala Zakaźnego w Zgierzu gdzie leczeni są chorzy na koronawirusa. Zachęcamy aby każdy indywidualnie podjął post we wskazanej intencji: PRZEZWYCIĘŻENIA EPIDEMII i jej konsekwencji.
 2. W LITURGII KOŚCIOŁA w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w środę – rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie
  w czwartek – święto Św. Macieja,
  w sobotę – święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 3. W środę 13 maja przypada Dzień Fatimski. Niestety w tym roku nie możemy kontynuować modlitwy w kolejnych miejscowościach naszej parafii. Zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z Majowym w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 4. W najbliższy piątek i sobotę swoje IMIENINY przeżywają: Siostra Marta (od chrztu nosząca imię Zofia) i Ks. Andrzej Michalak. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. W sobotę zapraszamy na godz. 18:00 na mszę św. w intencji Siostry Marty (Zofi) i Ks. Andrzeja.
 5. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE o stałej porze na godz. 17:30.
 6. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na konto parafialne 100 zł. W kancelarii wpłynęły cztery ofiary bezimiennie w łącznej kwocie 790 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię!
 7. Starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 8. W niedziele i święta TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00 i o godz. 10:30 z nauką dla DZIECI. Informacje nt. transmisji podawane są na bieżąco na stronie internetowej parafii.
 9. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. w naszej parafii odbędzie się zasadniczo w grupach klasowych w kolejne niedziele: 14, 21 i 28 czerwca na dodatkowej mszy św. o godz. 13:30. Bezpośrednio w Kolegiacie udział w uroczystości wezmą dzieci oraz ich rodzice. Dla członków rodziny realizowana będzie transmisja uroczystości. Oddzielnie w małych grupach odbędzie się jeszcze Komunia Św. 24 maja i 13 września podczas mszy św. parafialnych o godz. 9:00.
 10. Od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r., która przypada w tym roku w Dzień odpustu ku czci Matki Bożej Łaskiej, w Jej Kaplicy rozpocznie się codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  Już dziś zapraszamy na REKOLEKCJE WPROWADZAJĄCE w modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, które skupią się wokół tematu: „Oczy im się otworzyły i poznali Go” Łk 24, 31. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich mszy św. w niedzielę 24 i 31 maja oraz w tygodniu o godz. 18:00. Rekolekcjom przewodniczył będzie Ks. dr Jacek Kacprzak - Prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. 
 11. Zachęcamy do nabywania PRASY. Są nowe numery tygodników katolickich.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Zdzisław Papuga – lat 71. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 12:00 msza św. w intencji Ojczyzny. O godz. 17:30 w czasie nabożeństwa majowego, łącząc się w modlitwie z Księżmi Biskupami zgromadzonymi na Jasnej Górze odmówimy za Ks. Abpem Stanisławem Gądeckim, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski AKT ZAWIERZENIA POLSKI Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
 2. W LITURGII KOŚCIOŁA w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w poniedziałek – Św. Floriana, męczennika (modlimy się w int. Strażaków),
  w środę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,
  w czwartek – I Czwartek miesiąca,
  w piątek – uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
 3. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE o stałej porze na godz. 17:30.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na utrzymanie świątyni na konto parafialne 2000 zł i 1000 zł. Przez zakładkę na stronie parafialnej: „OFIARA NA PARAFIĘ” wpłynęły trzy wpłaty na łączną kwotę 350 zł. W kancelarii wpłynęła jedna ofiara bezimienna w wysokości 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię!
 5. Starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 6. W niedziele i święta TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00 i o godz. 10:30 z nauką dla DZIECI. Informacje nt. transmisji podawane są na bieżąco na stronie internetowej parafii.
 7. Zachęcamy do nabywania PRASY. Są nowe numery tygodników katolickich.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Jan Cichecki – lat 80, Krystyna Czyżak – lat 71, Marian Paweł Kopka – lat 74, Ryszard Kruk – lat 72, Teresa Grzesiak – lat 70. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
 10. Przez tydzień prosiliśmy Boga o deszcz. Niech pieśń na zakończenie liturgii będzie naszym dziękczynieniem za ożywczy deszcz, który kolejny dzień powoli i stopniowo użyźnia ziemię.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 kwietnia 2020 r.

 

 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym ZARZĄDZENIEM władz naszego kraju w każdej liturgii w Kolegiacie może uczestniczyć ponad 70 osób. Pamiętajmy jednak o założeniu masek na twarz oraz o zachowaniu odpowiedniej odległości od siebie.
 2. W LITURGII KOŚCIOŁA w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w środę – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej,
  w sobotę – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, przeniesioną z 3 maja wypadającego w IV Niedzielę Wielkanocną.
 3. W tym tygodniu przypada również PIERWSZY PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. W piątek msza św. o godz. 15:00. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa i następnie adoracja do godz. 18:00. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
 4. W piątek rozpoczynamy MIESIĄC MAJ. Zapraszamy więc na NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Od tego roku chcielibyśmy ujednolicić porę odprawianych nabożeństw, dlatego zapraszamy na majowe codziennie o stałej porze na godz. 17:30.
 5. Zwykle w dniu 3 MAJA przeżywaliśmy w naszej świątyni uroczystą liturgię a następnie apel na centralnym placu miasta. Niestety z racji na trwającą epidemię koronawirusa i zakaz zgromadzeń w tym roku nie będą odbywały się żadne uroczystości o charakterze publicznym. Nie odbędzie się również uroczystość I Komunii św. zaplanowana na ten dzień. Zapraszamy na msze św. sprawowane wg niedzielnego porządku.
 6. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół na konto parafialne 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 7. Starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 8. W niedziele i święta TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00. Od obecnej niedzieli rozpoczynamy również transmisję mszy św. DLA DZIECI o godz. 10:30. Informacje nt. transmisji podawane są na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY. Na dzisiejszą niedzielę zostały przygotowane nowe numery tygodników katolickich.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Mieczysław Szczepaniak – lat 80, Józef Świstek – lat 65. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA - Niedziela Miłosierdzia - 19 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Z racji na NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA zapraszamy o godz. 15:00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00.
 2. Od jutra obowiązywać będą NOWE ZARZĄDZENIA władz naszego kraju, które określają iż w liturgiach sprawowanych w świątyniach może uczestniczyć jedna osoba na 15 m2. Z racji niemałej powierzchni Kolegiaty od jutra w każdej liturgii będzie mogło uczestniczyć ponad 70 osób. Pamiętajmy jednak o założeniu masek na twarz oraz o zachowaniu odpowiedniej odległości od siebie.
 3. W LITURGII KOŚCIOŁA w nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  w czwartek – uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Głównego Patrona Polski;
  w sobotę – święto Św. Marka Ewangelisty. Tego dnia pamiętajmy szczególnie w naszych modlitwach o Bpie Marku Marczaku. To dzień Jego imienin.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły trzy OFIARY na Kościół wpłacone na konto parafialne, łącznie 250 zł. Oraz sześć wpłat na łączną kwotę 330 zł dokonanych przez stronę parafialną i zakładkę: OFIARA NA PARAFIĘ. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 5. Starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 6. W niedziele i święta TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00. Informacje nt. transmisji podawane będą na stronie internetowej parafii.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Marcin Wałęska – lat 80. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!

  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12 kwietnia 2020 r.

 

Kochani Parafianie prosimy przyjmijcie życzenia:

Niech Zmartwychwstały Jezus, w tym trudnym i wyjątkowym czasie, napełni Was i Wasze rodziny prawdziwym pokojem, daje siłę do pokonywania trudności, obdarzy potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi.

Życzymy głębokiego duchowego przeżycia Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. BARDZO DZIĘKUJEMY Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni i poprzez transmisje internetowe. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej.
 2. Dziś i jutro msze św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego.
 3. Trwa NOWENNA do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Codziennie wieczorem w czasie mszy św. o godz. 18:00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek po mszy św. o godz. 15:00.
 4. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek NIE MA POSTU.
 5. Za tydzień w niedzielę przypada NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00.
 6. Zgodnie z zachętą Księży Biskupów starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 7. TRANSMITUJEMY MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium o godz. 9:00. Informacje nt. transmisji podawane będą na bieżąco na stronie internetowej parafii. Planujemy transmisje mszy w kolejne niedziele i święta.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na Kościół. Wpłaty dokonano przez stronę parafialną i zakładkę: OFIARA NA PARAFIĘ. Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do nabywania świątecznej PRASY.
 10. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:

  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!

  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

  Śpiew SUPLIKACJI.

Niedziela Palmowa - 5 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w uroczystych liturgiach sprawowanych w Kolegiacie. Możemy uczestniczyć w liturgiach przychodząc do świątyni z zachowaniem obowiązujących przepisów prawnych regulowanych przez Państwo bądź jednoczyć się duchowo w modlitwie dzięki transmisji liturgii przez stronę parafialną.
 2. Od dziś o godz. 9:00 TRANSMITUJEMY NIEDZIELNĄ MSZĘ ŚW. z naszego Sanktuarium. Informacje nt. transmisji podawane będą na bieżąco na stronie internetowej parafii. Planujemy transmisje we wszystkie dni Triduum Paschalnego.
 3. W WIELKI CZWARTEK Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  W WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22ej.
  Zachęcamy do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (zarówno ilościowy jak i jakościowy).
  WIGILIA PASCHALNA, celebrowana w sobotni wieczór, powinna być dla pełnej wymowy znaków i symboli liturgicznych sprawowana o zmroku. Dlatego Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19:30. Prosimy o przyniesienie świec, które odpalimy od nowego paschału.
 4. W tym roku z wiadomych względów w Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów w świątyni w formie publicznej. Obrzęd ten zastępuje BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POSIŁKU dokonane w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst modlitwy błogosławieństwa znajduje się na stronie internetowej parafii oraz jest wydrukowany na kartkach pod chórem naszej świątyni.
 5. Tradycyjnie w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zapraszamy na pierwszą msze św. na godz. 6:00. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej. Procesja zostaje zastąpiona modlitwą adoracyjną Najświętszego Sakramentu, którą zakończy błogosławieństwo. Po adoracji rozpocznie się msza św.
 6. W pierwszy i drugi dzień świąt MSZE ŚW. wg porządku niedzielnego.
 7. Ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 8. Z racji bezpieczeństwa i aktualnie obowiązującego prawa mamy utrudniony kontakt z CHORYMI przebywającymi W SWOICH DOMACH. Istnieje możliwość spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w domu jednakże każdorazowo potrzebny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z kapłanem, a wizyta odbędzie się po zebraniu wymaganego wywiadu na temat sytuacji zdrowotnej danej osoby.
 9. Zgodnie z zachętą Księży Biskupów starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 10. KANCELARIA PARAFIALNA pozostaje czynna w godz.: 11:00-14:00. Od poniedziałku do środy włącznie. Przyjmujemy parafian tylko w sprawach pilnych i koniecznych. Wszystkie pozostałe sprawy starajmy się odłożyć na inny czas bądź załatwić drogą telefoniczną. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.
 11. Aby ułatwić SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNĄ spowiadamy każdego dnia podczas mszy św. oraz od poniedziałku do piątku popołudniu od godz. 16:00. Osoby, które wyspowiadają się w godzinach od 16:00 do 18:00 będą mogły przyjąć komunię św.
 12. W czasie Uroczystości Zmartwychwstania nie będzie w Kolegiacie spowiedzi. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do piątku włącznie.
 13. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. informujemy, że Uroczystość KOMUNII zostaje przełożona i odbędzie się w niedzielę 13 września.
 14. W ostatnich dniach wpłynęły na Kościół OFIARY od: Zygmunta Grzelczaka z Orchowa 200 zł, Łucji Cwalina z ul. Piekarniczej 100 zł, bezimiennie na Kaplicę Adoracji: 500 zł i 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 15. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni.
 16. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej. Przy stoliku pod chórem można nabyć BARANKI PASCHALNE.
 17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Szulc Teresa – lat 86. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 18. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

V Niedziela Wielkiego Postu - 29 marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Msze św. sprawujemy wg ustalonego porządku. Do uczestnictwa w nich zachęcamy jedynie osoby, które zamówiły konkretną intencję mszy. Pozostałych wiernych prosimy o duchową jedność w modlitwie. Włączmy się w ogólnopolską akcję „ZOSTAJĘ W DOMU”.
 2. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W czwartek chciejmy pamiętać w modlitwie o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. W piątek msza św. o godz. 15:00. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18:00. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 3. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA w czasie której będziemy wspominali Mesjański wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na początku każdej liturgii, w kaplicy Matki Bożej, odczytamy fragment Ewangelii, który przypomni nam to wydarzenie. Dokonamy poświęcenia palemek i przejdziemy w symbolicznej procesji do głównego ołtarza naszej świątyni.
 4. Od następnej niedzieli uruchomimy TRANSMISJĘ NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. z naszego Sanktuarium. Będzie transmitowana msza św. o godz. 9:00. We mszy św. będzie można uczestniczyć przez stronę parafialną bądź bezpośrednio z YouTube. Informacje nt. transmisji podane zostaną na stronie internetowej parafii.
 5. W ostatnich dniach wpłynęły na Kościół OFIARY: bezimiennie 2000 zł i 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.
 7. Z racji bezpieczeństwa nie możemy w tym czasie, zarówno kapłani jak i szafarz, ODWIEDZAĆ CHORYCH osób w ich domach z comiesięczną wizytą. Istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. bądź spowiedzi w domu, jednakże każdorazowo potrzebny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z kapłanem, a wizyta odbędzie się po zebraniu wymaganego wywiadu na temat sytuacji zdrowotnej danej osoby.
 8. Zgodnie z zachętą Księży Biskupów starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Módlmy się o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 9. KANCELARIA PARAFIALNA pozostaje czynna w godz.: 11:00-14:00. Przyjmujemy parafian tylko w sprawach pilnych i koniecznych. Wszystkie pozostałe sprawy starajmy się odłożyć na inny czas bądź załatwić drogą telefoniczną.
 10. Spowiadamy każdego dnia podczas mszy św. oraz popołudniu od godz. 17:40.
 11. Caritas zachęca wszystkich do włączenia się w akcję „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”. Każdy z nas może pomóc jakiejś osobie, która z racji na wiek bądź chorobę nie może opuścić swojego mieszkania. Pełne informacje na stronie parafialnej.
  Osoby gotowe pomagać innym z naszej parafii proszone są o kontakt z ks. Piotrem.
 12. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni.
 13. Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:

  Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!

  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2020 r.

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 22 marca 2020 r.

 

Biuro Wolontariatu Caritas w Łodzi buduje sieć wolontariatu kryzysowego, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego dla ludzi starszych i chorych, będących w grupie ryzyka zakażenia. Zachęcamy osoby dorosłe, zdrowe, które dysponują czasem, by włączyły się w pomoc osobom potrzebującym, robiąc dla nich podstawowe zakupy żywności czy leków.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 42 632 24 20, od poniedziałku do środy, w godz. 13:00 – 17:00, w czwartek i piątek, w godz. 9:00 – 13:00, bądź mailowo: biurowolontariatu@toya.net.pl

 

Osoby gotowe pomagać innym z naszej parafii proszone są o kontakt z ks. Piotrem.


Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę - 25 marca - Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. W czasie mszy św. popołudniowej można będzie podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO a nienarodzonego. Deklaracje do wypełnieni są wyłożone na stojaku pod chórem.
 2. Wszystkie cykliczne SPOTKANIA GRUP duszpasterskich oraz NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE pozostają zawieszone aż do czasu odwołania. Na stronie internetowej naszej parafii i na profilu Facebookowym znajdziemy PROPOZYCJE rozważań Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 3. Msze św. sprawujemy wg ustalonego porządku. Do uczestnictwa w nich zachęcamy jedynie osoby, które zamówiły konkretną intencję mszy. Pozostałych wiernych prosimy o duchową jedność w modlitwie. Włączmy się w ogólnopolską akcję „ZOSTAJĘ W DOMU”.
 4. Staramy się uruchomić TRANSMISJĘ NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. z naszego Sanktuarium. Na razie nie jest to jeszcze możliwe. O ewentualnym rozpoczęciu transmisji poinformujemy na stronie internetowej parafii.
 5. Pamiętajmy jednak, że ŚWIĄTYNIA pozostaje OTWARTA od godz.: 6:00 do zakończenia wieczornych nabożeństw. Można nawiedzać ją na indywidualną modlitwę.
 6. W naszej świątyni PRZESTRZEGAMY wszystkich ZASAD BEZPIECZEŃSTWA właściwych dla obecnej sytuacji. Miejsca newralgiczne jak: ławki, klamki, uchwyty, konfesjonały podlegają dezynfekcji. Kapłani celebrujący liturgię i rozdający komunię św. używają środków dezynfekujących.
 7. Z racji bezpieczeństwa nie możemy w tym czasie, zarówno kapłani jak i szafarz, ODWIEDZAĆ CHORYCH osób w ich domach z comiesięczną wizytą. Istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. bądź spowiedzi w domu, jednakże każdorazowo potrzebny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z kapłanem, a wizyta odbędzie się po zebraniu wymaganego wywiadu na temat sytuacji zdrowotnej danej osoby.
 8. Zgodnie z zachętą Księży Biskupów starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Razem módlmy się do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz ochronę naszych rodzin przed jego skutkami.
 9. KANCELARIA PARAFIALNA pozostaje czynna w godz.: 11:00-14:00. Przyjmujemy parafian tylko w sprawach pilnych i koniecznych. Wszystkie pozostałe sprawy starajmy się odłożyć na inny czas bądź załatwić drogą telefoniczną.
 10. Jako wspólnota parafialna nie przeżyjemy już REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. Zachęcamy do przeżycia rekolekcji na podstawie katechez internetowych i telewizyjnych. Starszym osobom proponujemy udział w 'Rekolekcjach 60+ O dobrodziejstwach płynących z dojrzałości”, które przygotował o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin. Możemy również wysłuchać internetowych 'Rekolekcji domowych w czasie pandemii', przygotowanych przez ks. Juliusza Lasonia, kapelana szpitala im. M. Kopernika w Łodzi. Dla dzieci w wieku 6-11 lat – proponujemy program emitowany na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 11:00. Dzieci otrzymają dobre treści, a jednocześnie zainteresowanie dzieci programem odciąży rodziców, którzy mają je non stop na głowie. Wystarczy wejść na YouTube i wpisać hasło: Mocni w Duchu TV Live. Wszystkie potrzebne informacje i linki znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii i na profilu Facebookowym.
 11. Spowiadamy każdego dnia podczas mszy św. oraz popołudniu od godz. 17:40.
 12. Caritas zachęca wszystkich do włączenia się w akcję „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”. Każdy z nas może pomóc jakiejś osobie, która z racji na wiek bądź chorobę nie może opuścić swojego mieszkania. Zachęcamy, by w ramach akcji zaangażować się w pomoc sąsiedzką. Na stronie internetowej naszej parafii i na profilu Facebookowym zamieszczamy plakat, z informacją: „Drogi Seniorze, jeśli boisz się koronawirusa i potrzebujesz pomocy, chętnie zrobię dla Ciebie zakupy, albo wybiorę się do apteki”.Wystarczy pobrać i wydrukować plakat, wpisać swój numer telefonu, albo numer mieszkania, pod który można się zgłosić, a następnie umieścić plakat w widocznym miejscu (na swojej klatce schodowej, na osiedlowej tablicy ogłoszeń). Plakaty są również do pobrania pod chórem naszej świątyni.
 13. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni.
 14. Na stoliku pod chórem można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ. Gość Niedzielny dostępny jest tylko w kioskach z prasą i w wersji elektronicznej na stronie internetowej. Ofiarę za prasę można złożyć do koszyczka przy gazetach.
 15. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

III Niedziela Wielkiego Postu - 15 marca 2020 r.

 Zarządzenie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 15 marca 2020 r.

 

Kuria Metropolitalna Łódzka z polecenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego zobowiązuje od dnia 14 marca 2020 roku wszystkich duchownych i wiernych świeckich przebywających na terenie Archidiecezji Łódzkiej do przestrzegania następujących postanowień:

 

 1. Arcybiskup Metropolita Łódzki udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
  a) osobom w podeszłym wieku,
  b) osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  c) dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  d) osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
  Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

 

 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce prosimy, aby podczas każdej Mszy świętej i nabożeństw wewnątrz świątyni nie przebywało więcej niż 50 osób.

 

 1. Osoby przebywające w kościołach lub kaplicach proszone są, aby zachowały między sobą większe odległości. Kapłani i inne osoby dotykające chleba eucharystycznego i paramentów liturgicznych mają bezwzględnie wydezynfekować swoje dłonie.

 

 1. Usilenie zachęcamy wiernych do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Osoby, które mimo to, stanowczo domagają się przyjęcia Komunii świętej do ust mogą to uczynić na końcu obrzędu. W takim przypadku przed puryfikacją kapłan powinien zdezynfekować dłonie.

 

 1. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania ręki. Cześć Krzyżowi lub relikwiom oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez pocałunku czy dotyku. Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

 

 1. Prosimy, aby w okresie Wielkiego Postu korzystać ze spowiedzi świętej także poza Mszą świętą. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostanie dni Wielkiego Postu, a kapłanów, aby byli do dyspozycji wiernych w całym tym okresie, bez wyznaczania odrębnych dni spowiedzi i nabożeństw pokutnych.

 

 1. Nie organizujemy w parafiach spotkań formacyjnych, w tym rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 1. Do 4 kwietnia włącznie zostaje zawieszone odprawianie nabożeństw pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Do tego dnia zostają także odwołane wszystkie zaplanowane wydarzenia o charakterze diecezjalnym, dekanalnym i parafialnym.

 

 1. Do minimum prosimy ograniczyć załatwianie spraw w kancelariach parafialnych, w kurii, archiwum i trybunale archidiecezji łódzkiej. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery kontaktowe można znaleźć na stronach parafii i na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej.
 2. Arcybiskup Metropolita Łódzki wzywa kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Wiernych świeckich prosi, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z pasterzami.

 

Biskup Ireneusz Pękalski

   Wikariusz Generalny

 


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Z racji na sytuację zagrożenia wirusem wszystkie cykliczne SPOTKANIA GRUP duszpasterskich zostały zawieszone aż do czasu odwołania. Nie będą również sprawowane nabożeństwa: DROGI KRZYŻOWE i GORZKIE ŻALE. Nie będzie także EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ czy DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI MIASTA.
 2. Z tego samego powodu ODWOŁUJEMY REKOLEKCJE Wielkopostne. Zachęcamy do przeżycia rekolekcji na podstawie katechez internetowych i telewizyjnych. W przestrzeni medialnej można znaleźć wiele różnorakich rekolekcyjnych propozycji. Proponujemy udział w domowych, internetowych rekolekcjach wielkopostnych, którym przewodzić będzie Ks. JULIUSZ LASOŃ – kapelan szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Te konkretne rekolekcje odnajdziemy na stronie: www.archidiecezja.lodz.pl Parafialne rekolekcje zaproponujemy w późniejszym dogodnym czasie. Spowiadamy natomiast każdego dnia podczas mszy św. oraz popołudniu od godz. 17:40.
 3. Msze św. sprawujemy wg ustalonego porządku. Do uczestnictwa w nich zachęcamy jedynie osoby, które zamówiły konkretną intencję mszy. Pozostałych wiernych prosimy o duchową jedność w modlitwie. Włączmy się w ogólnopolską akcję „ZOSTAJĘ W DOMU”.
 4. Pamiętajmy jednak, że ŚWIĄTYNIA pozostaje OTWARTA od godz.: 6:00 do zakończenia wieczornych nabożeństw. Można nawiedzać ją na indywidualną modlitwę.
 5. W naszej świątyni PRZESTRZEGAMY wszystkich ZASAD BEZPIECZEŃSTWA właściwych dla obecnej sytuacji. Miejsca newralgiczne jak: ławki, klamki, uchwyty, konfesjonały podlegają dezynfekcji. Kapłani celebrujący liturgię i rozdający komunię św. używają środków dezynfekujących.
 6. Z racji bezpieczeństwa nie możemy w tym czasie, zarówno kapłani jak i szafarz, ODWIEDZAĆ CHORYCH osób w ich domach z comiesięczną wizytą. Istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. bądź spowiedzi w domu, jednakże każdorazowo potrzebny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z kapłanem, a wizyta odbędzie się po zebraniu wymaganego wywiadu na temat sytuacji zdrowotnej danej osoby.
 7. Zgodnie z zachętą Księży Biskupów starajmy się jednoczyć w MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ każdego dnia o godz. 20:30. Razem módlmy się do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz ochronę naszych rodzin przed jego skutkami.
 8. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w godz.: 11:00-14:00 Będziemy przyjmowali parafian tylko w sprawach pilnych i koniecznych. Wszystkie pozostałe sprawy starajmy się odłożyć na inny czas bądź załatwić drogą telefoniczną.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły bezimiennie dwie OFIARY na KOŚCIÓŁ: w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni.
 11. Na stoliku pod chórem można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ. Ofiarę można złożyć do koszyczka przy gazetach.
 12. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

II Niedziela Wielkiego Postu - 8 marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś 8 marca - DZIEŃ KOBIET. O godz. 12:00 msza św. w intencji kobiet.
 2. Jutro po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 3. We wtorek o 18:30 spotkanie ODNOWY w DUCHU ŚWIĘTYM w domu duszpasterskim.
 4. Zapraszamy na film zatytułowany POWRÓT DO DOMU (HOME RUN). Film powstał w oparciu o tysiące prawdziwych historii, które dzieją się na naszych oczach i przypomina, że na pojednanie z Bogiem nigdy nie jest za późno- prawdziwa wolność i powrót do „domu” jest możliwy! Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza, w środę 11 marca o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.
 5. W czwartek o godz. 18:40 w salce w domu duszpasterskim spotkanie dla grupy II KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA.
 6. W piątek zapraszamy na NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ a w niedziele na Nabożeństwa GORZKICH ŻALI.
 7. Rozpoczął się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Kolejne spotkania w sobotę o 19:00 w salce przy garażach.
 8. 27 marca o godz. 20:00 msza św. w Kolegiacie rozpocznie EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ. Zainteresowanych udziałem odsyłamy do strony internetowej: edk.org.plTam zapisujemy się określając trasę, w którą chcemy wyruszyć. Mamy w tym roku do wyboru trasę krótszą i dłuższą.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie 50 zł, od chorych 70 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.
 11. W piątek od godz. 19:00 dyżuruje w kancelarii PANI PSYCHOLOG.
 12. Na stoliku pod chórem można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ.
 13. Wychodząc ze świątyni możemy złożyć ofiarę do puszek na potrzeby POLSKICH MISJONARZY pracujących w Afryce.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Cezary Rozwandowicz - lat 66, Elżbieta Szubska – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.