Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 7:00 wyruszyła z Kolegiaty Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. W środę 24 sierpnia ok. godz. 13:30-14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Zapraszamy parafian i mieszkańców miasta do wspólnej modlitwy różańcowej w łączności z pielgrzymującymi. Dziś, w poniedziałek i wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 17:30. W środę i czwartek o godz. 17:00.
 2. W piątek, 26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 modlimy się na różańcu w intencji pokoju na świecie i o ustanie wojny na Ukrainie.
 4. Podobnie jak w poprzednią niedzielę pod chórem świątyni możemy złożyć podpis, podając także numer PESEL, pod projektem zmiany ustawy dotyczącej agresji wobec ludzi wierzących. Stajemy w obronie wolności religijnej. Osoby wierzące są coraz częściej nękane i szykanowane. Dochodzi do napaści na kościoły, przerywane są Msze Św., profanowane symbole wiary. Chciejmy się temu przeciwstawić.
 5. W ostatnich dniach wpłynęły dwie ofiary na Kościół: bezimienna 500 zł i z ul. Północnej 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Anna Cieślak - lat 67, Zofia Smolarek – lat 83. Pomódlmy się w ich intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


20 NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 sierpnia 2022 r.

Ofiary składane na tace przeznaczamy na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać!

 

Ogłoszenia parafialne

 1. W poniedziałek – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). W Kolegiacie niedzielny porządek mszy św. Eucharystia w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu przypada 102. Rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. W czasie mszy św. święcimy wianki ziół i kwiatów. Kancelaria Parafialna z racji uroczystości będzie nie czynna.
 2. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania (11:00-15:00) od poniedziałku do piątku.
 3. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 7:00.
 4. W ostatnich dniach wypłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać!
 5. Bardzo dziękujemy Adamowi Gontarzowi za ponad dwutygodniową posługę duszpasterską w naszej parafii. Od dziś, do zakończenia Pieszej Pielgrzymki Łaskiej, pomagał będzie w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Neoprezbiter Kamil Rusak, którego też serdecznie witamy!
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 7. Dziś i w następną niedzielę, pod chórem naszej świątyni, możemy złożyć swój podpis pod projektem zmiany ustawy dotyczącej agresji wobec ludzi wierzących. Składając swój podpis stajemy w obronie wolności religijnej. Tak Katolików, jak i protestantów, czy np. wyznawców judaizmu. Dziś osoby wierzące są coraz częściej nękane i szykanowane. Dochodzi do napaści na kościoły, przerywane są Msze Św., profanowane symbole wiary. Procesje czy nabożeństwa spotykają się z atakami bezkarnego barbarzyństwa. Liczba ataków na chrześcijan w Polsce wzrosła w ostatnich latach ze 169 do 2435 przypadków. Składając swój podpis możemy się temu przeciwstawić. Więcej informacji na ulotkach pod chórem.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Maria Studzińska – lat 67. Pomódlmy się w jej intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 sierpnia 2022 r.

Ofiary składane na tace z racji I Niedzieli miesiąca przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać!

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 2. Od jutra, w Kancelarii Parafialnej, rozpoczynają się zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej.
 3. Przypominamy, że w sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. 9 sierpnia (wtorek) w godzinach popołudniowych przyjdą pielgrzymi z Ziemi Lubawskiej, 10 sierpnia (środa) przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej, zaś 13 sierpnia (sobota) w porze obiadu przyjadą na rowerach pielgrzymi z Golubia Dobrzynia. Po raz pierwszy 21 sierpnia będzie przy naszej Kolegiacie nocowała Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiegoprowadzona przez ks. Gabriela Kołodzieja. Wieczorem pielgrzymi będą mieli w Kolegiacie nabożeństwo pokutne.
 4. Dla pielgrzymów z Płocka obiad przygotowuje wojsko. Tradycyjnie prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu.
 5. W sobotę przypada 13 dzień sierpnia, czyli Dzień Fatimski. O godz. 17:00 modlitwa różańcowa a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą MB Fatimskiej.
 6. W niedzielę za tydzień swoją ofiarą na tacę będziemy mogli wesprzeć budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
 7. W poniedziałek – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Msza św. w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów.
 8. Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Wypełnione wyprawką szkolną torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji od alkoholu.
 10. Jeszcze przez tydzień, w kaplicy Św. Anny prezentowana jest wystawa pod tytułem: '600-lat rzemiosła w Łasku'.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Andrzej Nowak – lat 74. Pomódlmy się w jego intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 lipca 2022 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Wypełnione wyprawką szkolną torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 2. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji od alkoholu.
 3. W sobotę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo w piątek o godz. 17:40. W sobotę nabożeństwo po mszy o godz. 7:00. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 5. Władze naszego miasta zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 78. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w dzielnicy Kolumna. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się piknik rodzinny.
 6. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 42 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się od poniedziałku - 8 sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 7. Dziś wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
 8. W miesiącu sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. Wiemy, że 2 sierpnia w porze obiadu zatrzymają się przy Kolegiacie pielgrzymi z Kruszwicy, 9 sierpnia w godzinach popołudniowych przyjdą pielgrzymi z Ziemi Lubawskiej, 10 sierpnia przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej, zaś 13 sierpnia w porze obiadu przyjadą na rowerach pielgrzymi z Golubia Dobrzynia. Po raz pierwszy 21 sierpnia będzie przy naszej Kolegiacie nocowała Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego prowadzona przez ks. Gabriela Kołodzieja. Wieczorem pielgrzymi będą mieli w Kolegiacie nabożeństwo pokutne.
 9. Dla pielgrzymów z Płocka obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 10. W kaplicy Św. Anny prezentowana jest nowa wystawa związana z jubileuszem Łaskiego Rzemiosła. Cech rzemieślniczy jest najstarszą łaską organizacją, istniejącą praktycznie bez przerw od 600 lat. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy '600-lat rzemiosła w Łasku'.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 13. W ostatnich dniach wypłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Piotr Ślesiński – lat 79, Waldemar Wiszniewski – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji:. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 lipca 2022 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jutro święto Św. Jakuba Apostoła. We wtorek - 26 lipca, obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. O godz. 18:00 Sumie Odpustowej przewodniczył będzie Ks. porucznik Artur Janczarek, obecny Administrator Parafii Garnizonowej w Łasku. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny.
 2. Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Pod chórem znajdziemy ostatnie torby papierowe z wypisaną instrukcją w jaki sposób możemy obdarować dzieci z uboższych rodzin wyprawką szkolną. Wypełnione torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 3. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 4. Burmistrz Łasku oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 78. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w dzielnicy Kolumna. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się piknik rodzinny.
 5. W niedzielę za tydzień będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W tygodniku Niedzielaznajdziemy tekst zatytułowany: „Święci na szkle”. Artykuł, wzbogacony kilkoma zdjęciami, opisuje fundację nowych witraży w kaplicy św. Anny w Kolegiacie.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Tadeusz Niewczas - lat 92. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 


16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 lipca 2022 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe z racji 3 niedzieli miesiąca.
 2. We wtorek - 26 lipca, przeżywamy wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. O godz. 18:00 uroczysta Suma Odpustowaprzy głównym ołtarzu w intencji Parafian odprawiona będzie przez Ks. porucznika Artura Janczarka obecnego Administratora Parafii Garnizonowej w Łasku. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji.
 3. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 42 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 4. Włączamy się w tegoroczną akcję Caritas TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Pod chórem wyłożone są torby papierowe z wypisaną instrukcją w jaki sposób możemy obdarować dzieci z uboższych rodzin wyprawką szkolną. Wypełnione torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 5. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W tygodniku Niedzielaznajdziemy artykuł opisujący nasze tegoroczne parafialne kolonie dla dzieci, które odbyły się w Kołobrzegu.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Elżbieta Szubska - lat 57, Kazimiera Bulzacka – lat 80. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 8. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


15 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 lipca 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Ks. Andrzej Milczarek decyzją ks. Abpa Grzegorza Rysia podejmie obowiązki kapelana w jednej z placów prowadzonych przez oo. Bonifratrów. Dziś ostatni dzień jego posługi w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi za pomoc w duszpasterstwie w czasie ostatnich miesięcy. Dziękujemy za wzorowo celebrowane liturgie mszy św. oraz nabożeństw, za pięknie prowadzone modlitwy i za gorliwość w kapłańskim posługiwaniu. Życzymy ks. Andrzejowi zdrowia i wielu Bożych łask na pracę w nowym miejscu. Szczęść Boże!
 2. W środę - 13 dzień lipca, zapraszamy więc na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją wokół kościoła i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
 3. Pamiętając o trwającej wojnie na Ukrainie zapraszamy na Różaniec w każdą sobotę po porannej mszy św. o godz. 7:00. Również w modlitwach osobistych prośmy w intencji napadniętej Ukrainy.
 4. Dziękujemy za zainteresowanie osobami z Ukrainy, które przebywają w budynku duszpasterskim naszej parafii. Nadal poszukujemy mieszkania dla jednej z rodzin (3 osoby) z Ukrainy. Może ktoś z parafian mógłby pomóc w tym względzie.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 2200 zł i dla osób z Ukrainy w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Stanisław Banaszek - lat 77. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


14 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 lipca 2022 r.

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.

 

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Przypominamy, że od dziś do końca wakacji nie będzie mszy św. o godz. 12:00.
 2. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa przed wieczornymi mszami. We wtorki Litania do Św. Józefa. W środy po godz. 17tej śpiew Godzinek do NMP następnie Nowenna do Matko Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartki Nabożeństwo Wypominek za zmarłych. W niedzielę przed mszą św. o godz. 9:00 śpiew Godzinek do NMP.
  Przez ostatnie miesiące codziennie w różnych nabożeństwach prosiliśmy o zakończenie walk za naszą wschodnią granicą. Nie rezygnujemy z modlitwy o pokój na świecie. Pamiętając o trwającej wojnie na Ukrainie zapraszamy na Różaniec w każdą sobotę po porannej mszy św. o godz. 7:00. Również w modlitwach osobistych prośmy w intencji napadniętej Ukrainy.
 4. W dalszym ciągu w budynkach duszpasterskich parafii przebywa 10 osób z Ukrainy. Będziemy wdzięczni za ewentualne wpłaty na konto parafii, bądź ofiary przekazane w kancelarii. Poszukujemy również mieszkania dla jednej z rodzin z Ukrainy. Może ktoś z parafian mógłby pomóc.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: od chorych w łącznej kwocie 340 zł oraz jedna ofiara bezimienna w wysokości 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Alina Gorządek - lat 82, Krystyna Konarska - lat 74, Leokadia Laskowska- lat 88. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


13 NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 czerwca 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 26 czerwca 2022 r.

 1. Wydział Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjny kurs przedmałżeński online. Kurs ten w formie Wieczorów dla Zakochanych odbywać się będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 19.00, w dniach od 19 lipca do 11 sierpnia. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl (będzie to jedyny kurs przedmałżeński prowadzony w wakacje).
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniu 6 lipca (środa) 2022 r. od godz. 9.00. Kolejna odbędzie się 14 września (środa). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: 42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś podczas mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie dwóch nowych witraży ufundowanych do kaplicy św. Anny. Po mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie pojazdów. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 2. Jutro swoje imieniny przeżywa ks. Abp senior Władysław Ziółek, we wtorek ks. Bp Ireneusz Pękalski. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszej modlitwie.
 3. W środę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotr i Pawła. Msza św. imieninowa ks. Proboszcza o godz. 18:00. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone są na Stolicę Apostolską.
 4. W tym tygodniu przypada I Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W piątek spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od 17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:45. W sobotę rano po mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową. Po nim spotkanie Grupy Męskiej. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 5. Od następnej niedzieli do końca wakacji nie będzie mszy św. o godz. 12:00.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 700 zł oraz trzy ofiary od klasowych grup dzieci komunijnych w wysokości 500 zł każda. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W bieżącym tygodniku „Niedziela” w relacji z Uroczystości Bożego Ciała zamieszczono zdjęcie z procesji eucharystycznej w Łasku.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maria Grabarczyk - 80 lat, Barbara Jedlińska - 82 lat. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 czerwca 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 19 czerwca 2022 r.

 1. W dniach 23-25 czerwca w Rzymie odbędzie się X Spotkanie Rodzin. Życzeniem Ojca Świętego jest, aby każda diecezja i parafia włączyła się w ich przebieg. Dlatego ks. abp Grzegorz Ryś wraz z Duszpasterstwem Rodzin zapraszają na:
 • 24 czerwca (piątek) – czuwanie modlitewne w intencji rodzin w swoich parafiach zakończone błogosławieństwem rodzin,
 • 25 czerwca (sobota), 19.00 – Msza św. posłania w katedrze łódzkiej w łączności
  z Ojcem Świętym pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia.
 1. Wspólnota „Legion Małych Dusz” zaprasza na ogólnopolski dzień skupienia w sobotę 25 czerwca 2022 r. do kościoła ss. Karmelitanek Bosych w Łódź (ul. św. Teresy 6) o godz. 10.00. W programie: Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia, obiad, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu. Temat: Bóg jest Miłością. Miłość silniejsza jest od nienawiści. Ufaj, Miłość zwycięży świat.

inf.: kanał You Tube: Moc Miłości Miłosiernej w naszej słabości oraz www.maledusze.com.pl


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 13:30 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy 3C.
 2. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na Nabożeństwa Czerwcowe. W oktawie uroczystości Bożego Ciała nabożeństwa kończymy procesją eucharystyczną wokół świątyni.
 3. W poniedziałek rozpoczną się prace w kaplicy św. Anny związane z usunięciem gablot wystawowych oraz podjazdów do obu kaplic w Kolegiacie.
 4. We wtorek dziękczynna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Wyjazd autokarem z parkingu przed Kolegiatą o godz. 8:00.
 5. W środę zostaną zamontowane dwa nowe witraże w oknach kaplicy Św. Anny. W niedzielę za tydzień podczas mszy św. o godz. 12:00 witraże zostaną poświęcone.
 6. W czwartek – 23 czerwca przeżywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Tego dnia przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych Ojcach. W modlitwie prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących i o łaskę nieba dla zmarłych.
 7. Dzieci i młodzież przeżywają ostanie dni roku szkolnego. Zachęcamy aby nauczyciele, wychowawcy, katecheci, rodzice, młodzież i dzieci wspólnie zakończyli rok szkolny gromadząc się na dziękczynnej modlitwie w Kolegiacie. W piątek - 24 czerwca, zapraszamy na godz. 800 na mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny. Podczas mszy św. będzie możliwa spowiedź.
 8. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne naszych Sióstr Sercanek. Msza św. w ich intencji o godz. 18:00. Zachęcamy do wdzięcznej modlitwy za Siostry.
 9. Podczas tej samej liturgii, odpowiadając na apel Ks. Abpa Grzegorza chcemy modlić się w intencji Rodzin z naszej parafii. Tak więc zapraszamy Rodziny na nabożeństwo czerwcowe oraz mszę św. Piątek, godz. 18:00
 10. Również w piątek, po mszy wieczornej dyżuruje w kancelarii Pani Psycholog.
 11. W sobotę – 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia rozpoczną się kolonie dla dzieci i młodzieży organizowane przez naszą parafię. O godz. 8:00 msza św. w Kolegiacie, a po niej grupa kolonijna wyruszy autokarem pod przewodnictwem ks. Stanisława do Kołobrzegu
 12. W niedzielę za tydzień po mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie pojazdów. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 13. Tego samego dnia, w niedzielę - 26 czerwca odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kaplicy w Łopatkach. Msza św. o godz. 9:00.
 14. Parafia organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Oddając taki sprzęt wspieramy jednocześnie Kościół na wschodzie oraz zgromadzenie sióstr Loretanek. Od jutra do środy do godz. 12:00 możemy taki sprzęt złożyć w wyznaczonym miejscu przy bramie wjazdowej na plebanie od ul Objazdowej. Pod chórem świątyni są zielone ulotki z listą zużytego, zepsutego sprzętu, który można bezpłatnie oddać w ramach zbiórki.
 15. W minionym tygodniu wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 16. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 17. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Barbara Piechota - 77 lat. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 19. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.