Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu - 26 lutego 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 26 lutego 2023 r.

 1. W ramach zbiórki „Solidarni z Aleppo” do łódzkiej Caritas wpłynęło do tej pory 524 tysiące złotych. Połowa tej kwoty wysłana już została do parafii św. Franciszka z Asyżu w Aleppo z przeznaczeniem na pomoc doraźną (żywność, koce, nocleg w parafii). Druga połowa zebranej kwoty przeznaczona zostanie na długofalową pomoc dla mieszkańców Aleppo – odbudowę mieszkań i remonty. Dziękujemy za przekazane datki. Zbiórka trwa nadal.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczął przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Szczegóły  na stronie www.katechumenat-lodz.blogspot.com
  22 lutego 2023 r. rozpoczął się też kolejny cykl spotkań dla par przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie www.domalzenstwa.pl
 3. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza 25 marca do Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Św. Stanisława Kostki na konferencję „Biznes na skale, czyli jak budować na Bożym fundamencie”. Jeśli któryś przedsiębiorca chciałby prowadzić biznes po chrześcijańsku jest szczególnie zaproszony. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.talentlodz.pl/konferencje

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 2. Również dziś podczas mszy św. o godz. 18:00kandydaci do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych (grupa ks. Adama), którzy zaliczyli pierwszy etap formacyjny, przeżyją tzw.Obrzęd Wybrania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.
 3. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpocznie się w środę 1 marca o godz. 12:00 na Placu 11 Listopada. Ważnym jest aby nie zapominać o historii Żołnierzy Wyklętych i ich poświęceniu w walce o prawdziwie wolną Polskę.
 4. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na Krąg Biblijny. W czasie spotkania omówiony zostanie kolejny rozdział Dziejów Apostolskich opisujący Zesłanie Ducha Świętego.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. W czwartek modlimy się o świętość dla kapłanów i nowe powołania. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu podczas Dróg Krzyżowych i Mszy św.. Nabożeństwo I Piątkowepołączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 15:00. W sobotę po porannej Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 7. W przyszłą niedzielę - 5 marca, w czasie Mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii. Książeczki zostały już zakupione.
 8. Rekolekcje parafialne odbędą się w terminie: 17-19 marca (przed IV Niedzielą Wielkiego Postu). Naszym rekolekcjonistą będzie Krzysztof Zubrzycki, Redaktor Naczelny miesięcznika Martyria z Diecezji Ełckiej.
 9. 19 marca o godz. 12:00 Abp Grzegorz Ryś udzieli w naszej Kolegiacie posług Lektora i Akolity klerykom WSD. Otoczmy kleryków modlitwą i prośmy o powołania do kapłaństwa z rodzin naszej parafii.
 10. Ponieważ niedziele Wielkiego Postu nie przyjmują żadnych uroczystości dlatego Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP w tym roku przeżywać będziemy w poniedziałek 20 marca.
 11. W piątek w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 12. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 13. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Wiśniewski - lat 80, Grzegorz Grzelak - lat 60, Agnieszka Muszyńska - lat 86, Ryszard Wasilewski - lat 77. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 16. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


7 Niedziela Zwykła - 19 lutego 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy w Środę Popielcową na msze św. z obrzędem posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 6:30, 7:00, 16:30 (msza dla dzieci) i 18:00. Tego dnia do puszek będą zbierane ofiary na działalność charytatywną Łódzkiego Caritas. Pamiętajmy: W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.
 3. W Środę Popielcową rozpoczną się Rekolekcje dla Szkół średnich. 1 dzień to spotkanie rekolekcyjne w szkole, 2 dzień – czwartek, to spotkanie w kościele, zaś 3 dzień – piątek, to udział w spotkaniu młodzieży w Łodzi. Zachęćmy młodzież do udziału w rekolekcjach i pamiętajmy o nich w modlitwie.
 4. Również w Środę Popielcową po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Duszpasterskiego naSzkołę Duchowości. Podczas spotkania poznamy starożytną duchowość monastyczną oraz jej wpływ na nasze życie.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu msza św. o godz. 15:00, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 7. W piątek – 24 lutego mija 1 rok od zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. W naszych modlitwach pamiętajmy aby wytrwale prosić o pokój dla Ukrainy i świata. W sobotę po porannej mszy o godz. 7:00 modlitwa różańcowa w tej intencji.
 8. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17:15.
 9. Za tydzień w niedzielę podczas mszy św. o godz. 18:00kandydaci do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych (grupa ks. Adama), którzy zaliczyli pierwszy etap formacyjny, będą uczestniczyli w Celebracji Obrzędu Wybrania. Obrzęd ten jest początkiem bezpośredniego przygotowania do Bierzmowania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa. Zachęcamy również do uczestnictwa świadków Bierzmowania. Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
 10. Nasza Parafia organizuje w dniach 10-19 lipca, kolonie letnie dla dzieci w Małym Cichym. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Andrzejem Milczarkiem lub Siostrą Martą.
 11. W piątek w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 12. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Józef Cichecki - lat 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 15. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 


6 Niedziela Zwykła - 12 lutego 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 12 lutego 2023 r.

 

W poniedziałek, o godz. 4:12 zatrzęsła się ziemia w Turcji i w Syrii. Wiadomo, że w Turcji straciło życie ponad 18 tyś osób, a w Syrii ok 4 tyś osób. Ponad 75 tyś. osób zostało rannych.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Aleppo (Syria). Posługujący tam Ojciec Bahjat Elia Karakach, proboszcz franciszkańskiej parafii św. Franciszka z Asyżu, z którą łódzka Caritas i Dom Wschodni współpracują w programie „Pierwszy Krok”, informuje, że potrzebny jest każdy rodzaj pomocy. W dniu trzęsienia ziemi w parafialnej kuchni wydano 2 tysiące posiłków dla mieszkańców Aleppo. Potrzebna jest pomoc doraźna w zakupie żywności i opału, a także w odbudowie zniszczonych mieszkań.

Gorąco zachęcam do włączenie się do prowadzonych zbiórek. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych organizacji i na ich profilach w mediach społecznościowych. Tam też znajdują się bieżące relacje z prowadzonych działań pomocowych.

Możemy również włączyć się w tę pomoc poprzez ofiary składane dziś do puszek w ramach akcji „Solidarni z Aleppo”. Zebrane datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii. 

Pamiętajmy o modlitwie za dotkniętych trzęsieniem ziemi oraz tych, którzy niosą im pomoc.

+ Grzegorz Ryś

Metropolita Łódzki


Ogłoszenia parafialne

 1. We wtorek o godz. 19:00 w Domu Duszpasterskim spotkanie osób wyjeżdżających w kwietniu na pielgrzymkę do Medjugorje.
 2. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na Krąg Biblijny. Na spotkaniu rozpoczniemy pierwszy rozdział Dziejów Apostolskich.
 3. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 5. Dziś kończymy zbiórkę stearyny dla żołnierzy z Ukrainy. Zebraliśmy trzy duże worki wypalonych świec. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
 6. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Pinar - lat 75, Zofia Wrześniewska – lat 98. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 8. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 


5 Niedziela Zwykła - 5 lutego 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 5 lutego 2023 r.

 1. Ośrodek Rekolekcyjno-Konferencyjny Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla małżeństw ze św. Józefem. Rekolekcje poprowadzi Kinga
  i Jakub Tomalak z Kalisza oraz ks. Mateusz Wójtowicz z parafii św. Kazimierza w Łodzi. Koszt: 500 zł/para. Zapisy: https://forms.gle/PY9jDWZdJgafXLtJ8.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotowuje dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz do małżeństwa. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się 10 lutego 2023 r., a Seminarium do małżeństwa 22 lutego 2023 r. Więcej informacji na stronie: http://katechumenat-lodz.blogspot.com/

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś przed naszą świątynią będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy na rzecz Patryka Tomy, który wrezultacie wczesnego urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, wodogłowie i zaćmę. Chłopiec jest pod ciągłą opieką lekarską. Wymaga nieustannej opieki lekarskiej oraz intensywnej rehabilitacji kilka razy w tygodniu. Jeśli będziemy mogli wesprzyjmy Patryka swoją pomocą.
 2. Również dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 3. We wtorek, 7 lutego odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 4. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie Grupy Modlitewne.
 5. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 6. W sobotę - 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzili XXXI Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Chorych z naszej parafii zapraszamy na msze św. o godz. 9:00. Razem będziemy się modlili w ich intencji. Podczas liturgii zostanie udzielony Sakrament Chorych. Pomóżmy potrzebującym w dotarciu do świątyni.
 7. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlimy się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 8. W najbliższą niedzielę,12 lutego odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych (grupa ks. Adama). UWAGA! Spotkanie będzie na salce katechetycznej: o 15:00  dziewczęta i o 16:30  chłopcy.
 9. Przypominamy, że do końca tego tygodnia każdy zeświadków bierzmowania powinien zgłosić się na rozmowę z ks. Adamem. Na rozmowę można się zapisać telefonicznie dzwoniąc pod nr kancelarii (43 675 36 07). Potrzebne będą indeksy obecności.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: bezimiennie 50 zł; od chorych 370 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 12. Pod chórem stoi kosz na skrawki wypalonych świec, końcówki świec. Zebraną sterynę przekażemy na Ukrainę gdzie zostanie przetopiona i żołnierze przebywający w okopach dostaną świece. Możemy też przynieść nowe świece, ale nie znicze ani wkłady do zniczy. Świece, które moglibyśmy sami rozpalić w swoim domu.
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tomasz Stępnik - lat 53, Leon Krawiec – lat 88. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 15. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


4 Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 29 stycznia 2023 r.

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w czwartek 2 lutego 2023 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.


Ogłoszenia parafialne

 1. Po przerwie związanej z feriami wracają do normalnego porządku spotkania oazowe: dla młodzieży w każdy czwartek o godz. 19:00, dla dzieci w soboty o godz. 11:00. Spotkania odbywają się w salce w Domu Duszpasterskim.
 2. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego. Podczas spotkania rozpoczniemy pogłębione studium Dziejów Apostolskich. W ramach ciekawostki, obejrzymy starożytne manuskrypty oraz dowiemy się jak wyglądał proces spisywania Ksiąg Biblijnych
 3. Od 1 do 11 lutegoświadkowie kandydatów do Bierzmowania z klas ponadpodstawowych (z grupy ks. Adama) odbędą rozmowy dopuszczające kandydatów do ostatniego etapu przygotowania. Świadkowie, którzy nie zapisali się jeszcze na te rozmowy proszeni są o wpisanie się na listę rozmów. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer kancelarii.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Św. Anny. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem. W I Niedzielę lutego o godz. 17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 5. W czwartek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiegonazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy do Kolegiaty na msze św. o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy również o powołania z naszej parafii. 
  W tym dniu ofiary złożone do puszki przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. W ich imieniu dziękujemy słowami: Bóg zapłać!
 6. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Dary zebrane na rzecz uchodźców ze wschodu przebywających w Browarach pod Kijowem zostały przygotowywane do transportu. Zmianie uległy wcześniejsze plany. Jutro wyruszy z naszej parafii auto z darami. Transport odbędzie się z pomocą „Fundacji Dom Wschodni”. Lista przekazanych darów została wywieszona w gablocie przed świątynią. Z ofiar uzbierała się suma: 4850 zł. Za zebrane piniądze zostały zakupione m.in. kuchnie elektryczne, piekarnik, kołdry i pościele, czajniki, powerbanki i latarki.
 9. Pod chórem stoi kosz na skrawki wypalonych świec, końcówki świec. Zebraną sterynę przekażemy na Ukrainę gdzie zostanie przetopiona i żołnierze przebywający w okopach dostaną świece. Możemy też przynieść nowe świece, ale nie znicze ani wkłady do zniczy. Świece, które moglibyśmy sami rozpalić w swoim domu. Zbiórka steryny potrwa jeszcze przez dwa tygodnie.
 10. Za tydzień przed naszą świątynią będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Patryka Tomy, który wrezultacie wczesnego urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, wodogłowie i zaćmę. Chłopiec jest pod ciągłą opieką lekarską. Wymaga nieustannej opieki lekarskiej oraz intensywnej rehabilitacji kilka razy w tygodniu. Jeśli będziemy mogli wesprzyjmy Patryka swoją pomocą.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dostępne są również świece gromniczne, które pobłogosławimy w święto Ofiarowania Pańskiego.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Izabela Malenta - lat 53, Anna Sowała – lat 90, Paweł Groblewski – lat 49, Józefa Nowak – lat 90. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 13. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


3 Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2023 r.

Dziś gościmy w naszej świątyni o. Zbigniewa Ptaka – Paulina z Jasnej Góry, którego serdecznie witamy.
O. Zbigniew będzie dziś głosił słowo Boże o tym jak rozkochać się we Mszy Świętej.
Po każdej Eucharystii będzie możliwość nabycia książek na ten temat.


 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 22 stycznia 2023 r.

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
 2. Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej informuje, że 24 stycznia 2023 roku rozpocznie się kolejny kurs podstaw opieki nad chorymi dla osób, które chciałyby wolontaryjnie pomagać w hospicjum.Zapraszamy chętnych, którzy mają ukończone 18 lat. Zapisy w biurze hospicjum domowego Caritas w Łodzi ul. Zgierska 121, pod numerami telefonów: 42 636 24 08 lub 607 617 090.

Ogłoszenia parafialne

 1. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy dziś życzenia wszelkiego dobra i obfitego Bożego błogosławieństwa!
 2. Zapraszamy dziś na godz. 19:00 na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru Canto Alegre.
 3. W najbliższą środę - 25 stycznia, po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie w ramach Szkoły Duchowości. Na spotkaniu omówimy teologię tzw. 'białego męczeństwa'.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 5. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 6. Dobiegają końca tegoroczne wizyty kolędowe. Już dziś serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za serdeczne i miłe rozmowy.
  Jeśli ktoś został przypadkowo pominięty bądź z racji na nieobecność chciałby jeszcze zaprosić do siebie kapłana, prosimy o zgłoszenie dziś w zakrystii. Wszystkie zgłoszone osoby chcielibyśmy odwiedzić w najbliższy czwartek.
  W tym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 7. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej od jutra będzie kończyło się błogosławieństwem o zwykłej porze, czyli przed mszą św. o godz. 18:00
 8. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 9. Dary zebrane na rzecz uchodźców ze wschodu przebywających w Browarach pod Kijowem są przygotowywane do transportu. W najbliższy czwartek przedstawiciele Fundacji Dom Wschodni” odbiorą zebrane dary i przetransportują je do Browar. Za tydzień przedstawimy podsumowanie zbiórki.
 10. Choć dopiero kończymy jedną zbiórkę już prosimy Was o włącznie się w kolejną. Tym razem dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie. Może macie u siebie skrawki wypalonych świec, końcówki świec? Przynieście je. Od jutra wystawimy przy wejściu do kościoła kosz na sterynę. Zebraną sterynę przekażemy na Ukrainę gdzie zostanie przetopiona i żołnierze przebywający w okopach dostaną świece. Możemy też przynieść nowe świece, ale nie znicze ani wkłady do zniczy. Świece, które moglibyśmy sami rozpalić w swoim domu. Zbiórka steryny potrwa przez trzy tygodnie.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Anna Klocek - lat 85. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 13. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

KOLĘDA – 2023

 

PONIEDZIAŁEK – 23 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Przemysłowa (jeden ksiądz)
Zachodnia (jeden ksiądz)
Północna, Matejki (jeden ksiądz)

 

WTOREK – 24 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Prusa, Słoneczna (jeden ksiądz)

 1. Sienkiewicza (dwóch księży)

 

ŚRODA – 25 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Łąkowa (dwóch księży)

 1. Południowa 3 (jeden ksiądz)

 

CZWARTEK – 26 STYCZNIA

 

Od godz. 1600                               

DĄBRÓWKA (jeden ksiądz)

Uzupełnienia

 


2 Niedziela Zwykła - 15 stycznia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 15 stycznia 2023 r.

 1. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę podczas Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan, które w naszej archidiecezji przeżywamy od 7 do 20 stycznia pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości(por. Iz 1, 17). Ich program znajdziemy
  w gablocie.
 2. Dziś wychodzicie (Wj 13, 4) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 19.15 w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Wolborskiej. Wcześniej, o godz. 17.00
  w Teatrze Nowym w Łodzi (ul. Zachodnia 93) odbędzie się dyskusja na temat trudnej pamięci chrześcijan i Żydów wokół książki abp. Grzegorza Rysia Chrześcijanie wobec Żydów, na którą również zapraszamy.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na VII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 2. Jutro na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy wyjeżdżających z ks. Andrzejem na zimowiska do Kasiny Wielkiej. Przed godz. 7:00 na parking przed Kolegiatą zostanie podstawiony Bus, do którego można będzie spakować swoje rzeczy. Po Eucharystii grupa wyruszy na wypoczynek. Powrót w sobotę 21 stycznia w godzinach popołudniowych/wieczornych.
 3. W najbliższy czwartek - 19 stycznia swoje imieniny przeżywają: Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. O godz. 18:00 będzie msza św. w intencji Siostry Mariany (Henryki) i Ks. Henryka.
 4. Trwają tegoroczne odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku:… (oddzielna kartka)
 5. Przez czas trwania Kolędy wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej będzie kończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem o godz. 15:00.
 6. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 7. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 8. W niedzielę za tydzień zapraszamy na godz. 19:00 na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru Canto Alegre.
 9. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 10. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: od chorych odwiedzanych w parafii – 320 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz uchodźców ze wschodu przebywających w Browarach pod Kijowem. Dziękujemy za wszystkie rzeczy przyniesione do kancelarii i pieniądze wpłacone na konto. Z ofiar uzbierała się kwota: 4850 zł, za którą zostały zakupione rzeczy potrzebne uchodźcom. W najbliższym tygodniu zostaną zapakowane i przygotowane do transportu. W transporcie do Browar pomoże nam „Fundacja Dom Wschodni”, która dostarczy cały ładunek na miejsce. Relacje z przekazania darów oraz listę zakupionych i podarowanych rzeczy przedstawimy na stronie parafialnej oraz Facebookowej parafii.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Wierzbowski - lat 76, Mieczysława Stasiak – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 14. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen

   


  KOLĘDA – 2023

   

  PONIEDZIAŁEK – 16 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Kononowicza 2, 3 (jeden ksiądz)

Kononowicza 4, 6 (jeden ksiądz)

Kononowicza 1, 5, 8 (jeden ksiądz)

 1.  

  WTOREK – 17 STYCZNIA

  Od godz. 1600

Karpińskiego 3, 5 (jeden ksiądz)

9 Maja bl. 46 (jeden ksiądz)

9 Maja domki (jeden ksiądz)

 1.  

  ŚRODA – 18 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Broniewskiego (jeden ksiądz)

Żeromskiego (dwóch księży)

 1.  

  CZWARTEK – 19 STYCZNIA

  ------

   

  PIĄTEK – 20 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Polna domki (jeden ksiądz)

Andersa, Wiosenna (jeden ksiądz)

 1. Silikaty (jeden ksiądz)

   

  SOBOTA – 21 STYCZNIA

  Od godz. 900                 

  WOLA ŁASKA

  od garaży (jeden ksiądz)

  od P. Kalinowskiego (jeden ksiądz)

  od P. Frątczaka (jeden ksiądz)

   

   

   

   


Niedziela Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 8 stycznia 2023 r.

 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17) będą trwały w naszej archidiecezji od 7 do 20 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 8 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
 2. Do dzisiejszego numeru Niedzieli (8 stycznia br.) dołączony został bezpłatny dodatek specjalny
  pt. „Pokorny papież, Genialny teolog, Odważny świadek”, poświęcony śp. papieżowi Benedyktowi XVI. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Ogłoszenia parafialne

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
 2. Dziś po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej.
 3. Dzisiejsze spotkanie kandydatów do bierzmowania klas szkół ponadpodstawowych odbędzie się po Mszy wieczornej w salce katechetycznej przy plebanii.
 4. Trwają tegoroczne odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku:… (oddzielna kartka)
 5. Przez czas trwania Kolędy wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej będzie kończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem o godz. 15:00.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd dzieci i młodzieży na zimowiska w dniach od 16 do 21 stycznia do Kasiny Wielkiej. Podobnie, jak w ubiegłych latach, istnieje możliwość wyjazdu dzieci wraz z rodzicami. Bliższe informacje i zapisy u ks. Andrzeja.
 7. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 9. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 10. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 12. W niedzielę, za tydzień - 15 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na VII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maria Jachimek - lat 83, Marian Jachimek – lat 87, Jarosław Wawruszczak – lat 65, Maria Rybicka – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 14. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - 1 stycznia 2023 r.

 

Drodzy Parafianie!

Rozpoczynjący się Nowy Rok niesie nadzieję na pokój, życzliwość i spełnienie marzeń. Życzymy wiary w sercu i światła w mroku. Wielu sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju i pomyślności na cały 2023 rok. Niech Matka Boża Łaska ma nas w swojej opiece.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Bóg zapłać za złożone na tacę ofiary. Z racji 1 niedzieli miesiąca przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszej świątyni.
 2. Dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 3. We wtorek, 3 stycznia odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 4. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy 'Christus Mansionem Benedicat', czyli: „Chryste błogosław temu domowi' dodając cyfry Roku Pańskiego. Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem przygotowane i estetycznie zapakowane w woreczki foliowe: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. Ww. komplety nie są jeszcze poświęcone.
 5. W Święto Trzech Króli odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary, które tego dnia złożymy na tacę przeznaczone będą na misje.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek spowiedź w czasie mszy św. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Św. Anny. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem.
 7. W niedzielę za tydzień przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia.Tego dnia po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej pod batutą Macieja Malinowskiego.
 8. Trwają tegoroczne odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. Prosimy również aby nie zgłaszać w kancelarii parafialnej ewentualnych pogrzebów na soboty. Ułatwi to znacznie przebieg odwiedzin kolędowych. Dziękujemy za zrozumienie. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku:… (oddzielna kartka)
 9. Przez czas trwania Kolędy wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej będzie kończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem o godz. 15:00.
 10. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w czwartek.
 11. Zakończyła się zbiórka darów materialnymi dla Rodzin z Ukrainy z miasta Browary. Po podsumowaniu zbiórki podamy informacje nt zebranych darów oraz wpłaconych ofiar.
 12. W ostatnich dniach wpłynęła na konto parafialne bezimienna ofiara na Kościół w wysokości 2 tyś zł. Bóg zapłać ofiarodawcy.
 13. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 14. W styczniu i lutym są jeszcze wolne terminy mszy św.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są Parafialne Kalendarze na rok 2023 r.
 16. Módlmy się:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       


BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2022 r.

 

Życzenia

Drodzy Parafianie, mili Goście!

Proszę przyjmijcie od nas, księży pracujących w tutejszej parafii, życzenia:

Pomimo wojny i cierpienia, jakie dotyka naszych wschodnich sąsiadów.

Pomimo trosk i niepokojów, jakie nie omijają wszystkich nas.

A może właśnie dlatego…; po to, aby pośród tego wszystkiego dodać nam otuchy, rodzi się Pan. Mesjasz przychodzi w niewinnej postaci Dzieciątka.

Niech Jego pokój ogarnie nasze serca.

Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego, zdrowia, radości i opieki Najświętszej Maryi Panny.

W modlitwie przy żłóbku Bożej Dzieciny obejmujemy wszystkie rodziny naszej parafii. Młodzież, dzieci, szczególnie chorych, samotnych i przebywających w szpitalach.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przez najbliższe dwa dni świąteczne zapraszamy na Msze Święte do Kolegiaty.
 2. Jutro przypada Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. W piątek Święto Świętej RodzinyJezusa, Maryi i Józefa. W niedzielę za tydzień, w Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 3. W najbliższą środę, 28 grudnia po mszy wieczornej zapraszamy na Szkołę Duchowości. Spotkanie poprowadzą siostry Karmelitanki, które opowiedzą o kulcie Dzieciątka Jezus i przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia we wspólnocie zakonnej.
 4. W ostatni dzień roku – 31 grudnia (sobota), zapraszamy do Kolegiaty na godz. 17:30 na Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za kończący się 2022 r. ze sprawozdaniem prac duszpasterskich i gospodarczych naszej parafii.
 5. Tegoroczna Kolęda odbędzie się wg tradycyjnego sposobu. Przejdziemy ulicami i miejscowościami naszej parafii pukając do drzwi mieszkań i domów. Odwiedzimy z modlitwą i błogosławieństwem wszystkich, którzy będą chcieli się z nami spotkać. Wizyty rozpoczniemy od środy - 28 grudnia wg następującego porządku: (oddzielna karka)….
 6. Bardzo dziękujemy za świąteczne życzenia, i za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia w Kolegiacie. Serdeczne podziękowania dla Grupy Świętej Marty. Panu Krzysztofowi i Andrzejowi za ustawienie choinek. Siostrze Marianie oraz Paniom, które ubierały choinki dziękujemy za świąteczne dekoracje. Panom: Marcinowi i Arkadiuszowi za ustawienie ruchomej szopki. Dziękujemy Panu Markowi Dolacie za prace wykonane przez pracowników jego firmy przy podświetleniu tła szopki. Wszystkim serdeczne i szczere Bóg zapłać!
 7. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 16 do 21 stycznia. Jak co roku, istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. Koszt wyjazdu to zaledwie 900 zł, plus koszty związane z jazdą na nartach. Bliższe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy możliwe tylko przez najbliższy tydzień.
 8. W dniach 22-29 kwietnia 2023 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. W programie zwiedzanie Mostaru, Dubrownika, Splitu, Zadaru, a także Jezior Plitwickich. Koszt to 320 euro i 700 zł, czyli ok. 2300 zł. Program jest wywieszony w gablocie, zapisy u ks. Andrzeja Milczarka. Zostało już tylko 5 ostatnich wolnych miejsc.
 9. Trwa zbiórka darów materialnymi dla Rodzin z Ukrainy z miasta Browary. Pod chórem świątyni wyłożone są kartki z listą potrzebnych rzeczy. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynieśli swoje dary bądź wpłacili pieniądze na ten cel.
 10. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 11. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: od Jerzego Kołasińskiego z wnuczką Katarzyną Janiak - 100 zł, od mieszkańców Dąbrówki 460 zł, bezimiennie 300 zł. Z racji zbiórki na Ukrainęwpłynęło bezimiennie 600 zł od 6 ofiarodawców. Za przekazane środki zostaną zakupione potrzebne dla ludności cywilnej rzeczy i po zakończeniu zbiórki razem przesłane do Browar na Ukrainę. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. W styczniu i lutym są jeszcze wolne terminy mszy św. Możliwe jest również odprawienie mszy św. gregoriańskich.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są Parafialne Kalendarze na rok 2023 r.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Roman Piech - lat 71, Jadwiga Rżanek – lat 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.