Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

PLAN KOLĘDY


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - CHRZEST PAŃSKI - 7 STYCZNIA 2024 r.

 

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
 2. We wtorek 9 stycznia zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie formacyjne o godz. 19.00 do Domu Duszpasterskiego.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 Msza Św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Zachęcamy do wspólnej modlitwy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 4. Zapraszamy na VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu w przyszłą niedzielę, 14 stycznia od godz. 15.00 do naszej kolegiaty.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 6. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w ramach tacy gospodarczej, przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 7. Bóg zapłać paniom z grupy św. Marty za posprzątanie naszej świątyni.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marcin Koziróg l. 42. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

 

 


OBJAWIENIE PAŃSKIE - 6 stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś radujemy się Epifanią Boga, który objawia się całej ludzkości – reprezentowanej przez Trzech Mędrców – i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw, On pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami…
 2. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła sprawowane są według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.
 3. Kredę i kadzidło z węgielkiem w małych torebkach możemy nabyć pod chórem za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki.
 4. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na działalność misyjną Kościoła. Bóg zapłać.
 5. Zapraszamy serdecznie dziś o godz. 17.00 do kolegiaty na Noworoczny Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej.
 6. Jutro, w niedzielę, 7 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 7. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia na godz. 15.00, zapraszamy na VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELI - 1 STYCZNIA 2024 r.

 1. „W imię Boże” rozpoczynamy Rok Pański 2024: ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy Dobremu Bogu przez ręce Jego i naszej Matki, Maryi, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski. Słowa błogosławieństwa Aaronowego z pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.
 1. Dzisiaj w Światowy Dzień Modlitwy o Pokój kierujmy nasze modlitw o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach. Niech ta intencja towarzyszy nam każdego dnia. Słyszymy i widzimy, że wciąż gdzieś króluje wzajemna nienawiść i wrogość, że toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy rozsiewać wszędzie wokół siebie wzajemne przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość…
 2. Porządek odwiedzin kolędowych na najbliższy tydzień jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz znajduje się także na naszej parafialnej stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek wspólna modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania o godz. 17.00, w piątek przed południem odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią Świętą. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. oraz od godz. 15.00.
 4. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań. Tego dnia o godz. 17.00 odbędzie się w naszej kolegiacie Noworoczny Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej.
 5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - ŚWIĘTO ŚW. RODZINY 31 grudnia 2023 R.

 1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy”, za mijający rok.
 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Postarajmy się Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże uczestnicząc w Eucharystii.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Godzina święta i modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele od godz. 17.00
 4. W I piątek miesiąca spowiedź w czasie Mszy świętych i po południu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Chorych i starszych parafian odwiedzimy do południa.
 5. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem zapakowane w torebki: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. W Święto Trzech Króli - msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na misje.
 6. 30 lat temu zmarł ks. Józef Naruszewicz, proboszcz i dziekan łaski w latach 1972 – 1986. W jego intencji modlić się będziemy w uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 12.00
 7. Zapraszamy serdecznie  na Noworoczny Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej, który poprowadzi nasz p. organista Maciej Malinowski 6 stycznia o godz. 17.00.
 8. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.
 9. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kościół: 200 zł i 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w której znajdziemy posumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego czasu.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Anna Manikowska l. 86, Stefania Jałocha l. 80, Krystyna Dudek l. 83. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 12. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego porządku: 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, MĘCZENNIKA - 26 GRUDNIA 2023 R.

 1. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. Jutro, 27 grudnia, wspominamy św. Jana apostoła i ewangelistę. W czwartek, 28 grudnia, św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to dzień modlitw w intencji dzieci. W najbliższą niedzielę, w ostatni dzień roku 2023, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłacenie pozostałej należności za kostkę na cmentarzu oraz rozpoczęcie remontu domu w którym mieszkają nasze siostry.

Czwartek – 28 grudnia

od godz. 9.00  ŁOPATKI

od Podłaszcza (jeden ksiądz)

od Kółka Rolniczego (jeden ksiądz)

Osiedle (jeden ksiądz)

Piątek – 29 grudnia

od godz. 9.00 

ŁOPATKI Cegielnia (jeden ksiądz)

GORCZYN Kresy (jeden ksiądz)

GORCZYN Stara Wieś (jeden ksiądz)

Sobota – 30 grudnia

od godz. 9.00 GORCZYN (pozostałe) + DĄBRÓWKA

 

Plan kolędy jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości o godz. 9.00.

 

 1. Parafia nasza otrzymała wiele życzeń świątecznych. Serdecznie za nie dziękujemy. Zachęcamy do adoracji Jezusa przy żłóbku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ADWENTU - 24 GRUDNIA 2023 R.

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia dlatego nie będzie dziś wieczornej Mszy Świętej. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć dzisiejszy, szczególny wieczór. Możemy zabrać ze sobą z kościoła Betlejemskie Światło Pokoju”, które przekazali nam harcerze. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od wspólnej modlitwy, przeczytania fragmentu Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy. Aby wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00, którą poprzedzimy śpiewem kolęd. W kaplicy w Łopatkach Pasterka o godz. 22.00.
 2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego jak i w drugi dzień świąt, święto św. Szczepana - Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. (w Łopatkach o godz. 10.30)
 3. W czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka oraz z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które przyjęły sakrament chrztu św. w tym mijającym roku. Udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy”, za mijający rok.
 5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od czwartku 28 grudnia. Program kolędy podamy w drugi dzień świąt.
 6. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.
 7. Grupie św. Marty dziękujemy za przedświąteczne posprzątanie naszej świątyni. Dziękujemy także osobom, które pomogły przy Bożonarodzeniowej dekoracji kościoła. Szczególne podziękowania dla s. Mariany.
 8. Zachęcamy do nabywania świątecznych numerów „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Genowefa Kubiak l. 87, Stefan Guzicki l. 77, Mariusz Korona l. 59, Aleksandra Ciukas l. 89. W dniu wczorajszym zmarł nagle ks. Proboszcz z Dobronia Krzysztof Gliniany l. 55. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU - 17 GRUDNIA 2023 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można podczas każdej Eucharystii.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, szczególnie mszy św. roratnich a także do rodzinnej modlitwy w domach. Dziś w III niedzielę miesiąca o godz. 17.15 – Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Do chorych i starszych parafian udamy się z posługą sakramentalną w najbliższy piątek przed południem. Prosimy zgłaszać adresy.
 4. Przyszła niedziela to IV Niedziela Adwentu, a jednocześnie wigilia, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterka w kolegiacie o północy. Wcześniej, o godz. 22.00 w kaplicy
  w Łopatkach.
 5. Można nabywać Stroiki Bożonarodzeniowe wykonane przez szkolne koła i parafialny zespół Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii dla dzieci z naszej parafii. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.
 6. Przekazujemy zaproszenie od starosty łaskiego na świętowanie zbliżającego się Bożego Narodzenia dzisiaj od godz. 13.00 do 19.00 na hali sportowej przy ul. Warszawskiej.
 7. W opłatki na stół wigilijny możemy się zaopatrywać w świątyni pod chórem, w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 8. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” i „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatki związane ze świętami.
 10. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół w kwocie 200 zł. Bóg zapłać! Otrzymaliśmy także serdeczne podziękowania za ofiary zbierane 2 tygodnie temu dla chorej Martynki. Przekazaliśmy 3472 zł na łagodzenie skutków Zespołu Retta, który dotknął małą parafiankę z Górki Pabianickiej.
 11. Wychodząc dziś z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. St. Leszczyńskiej. Centrum Służby Rodzinie w Łodzi udziela pomocy materialnej, psychologicznej i prawnej ubogim matkom w ciąży i z małymi dziećmi. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janusz Kempka l. 86, Leszek Kowalczyk l. 88, Andrzej Janecka 70 l. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU - 10 GRUDNIA 2023 R.

 1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie św. Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Zapraszamy do udziału w roratach. W dni powszednie: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 z udziałem dzieci, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Dziś o godz. 17.30 - Nieszpory niedzielne.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
 3. Jutro mija 7 rocz. śmierci naszego proboszcza ks. Mariana Ciupińskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji na Mszy św. o godz. 18.00.
 4. 13 grudnia przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wspólnot: Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Przyjaciół Radia Maryja i Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. Kazimierz Szafrański, nasz katecheta, organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie (Chorwacja-Albania-Macedonia) na początku lipca przyszłego roku. Jej program jest wywieszony w gablocie.
 7. Przekazujemy zaproszenie od starosty łaskiego na świętowanie zbliżającego się Bożego Narodzenia w niedzielę 17 grudnia od godz. 13.00 do 19.00 na halę sportową przy ul. Warszawskiej.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję Caritas w marketach, poprzez ofiarowanie zakupionej żywności. Przekazane dary posłużą do przygotowania paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii. Paczki żywnościowe będą wydawane w kancelarii parafialnej w najbliższy czwartek od godz. 11.00 do 13.00. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas i członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
 9. W niedzielę 17 grudnia będzie można nabyć Stroiki Bożonarodzeniowe wykonane przez Parafialny Zespół Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci z naszej parafii. Ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.
 10. Zachęcamy do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Tych, którzy mogliby roznieś opłatki w swoich blokach bądź na swoich ulicach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 11. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół w kwocie 1200 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o ulubionej modlitwie Polaków - Apelu Jasnogórskim, który ma już 70 lat. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Szczepanik–Okrasa l. 67 oraz Ryszard Tkaczuk l. 84. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU - 3 GRUDNIA 2023 R.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.15 na nabożeństwo adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 2. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół w Polsce rozpoczyna realizację nowego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Stanowi on odpowiedź na wskazaną przez Synod potrzebę ożywiania w Kościele wymiaru wspólnotowego oraz wezwanie do osobistego udziału w życiu i misji Kościoła.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie. W naszym kościele będą one odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 ze szczególnym udziałem dzieci a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00 rano. Na sobotnie roraty zapraszamy młodzież. Przynośmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przeżywać będziemy w dniach: 6-8 grudnia, czyli w najbliższą środę, czwartek i piątek. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Wołkowicz. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna w czwartek od godz. 10.00 i po południu od godz. 16.00. Program rekolekcji znajdziemy w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafii.
 5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia przeżywamy Uroczystość odpustową, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Suma odpustowa o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 6. Każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12.00 a 13.00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 7. Msza św. w intencji ludzi uzależnionych i ich rodzin w sobotę 9 grudnia o godz. 18.00.
 8. 8 grudnia, w piątek od godz. 16.00 i w sobotę, 9 grudnia od godz. 9.00 w marketach Biedronka, Netto i Vobiano, członkowie szkolnych kół i parafialnego zespołu Caritas będą zbierać artykuły żywnościowe, z których przygotują paczki na święta dla potrzebujących parafian. Już dzisiaj w kolegiacie wystawiona jest choinka z zawieszonymi serduszkami, na których wypisane są imiona dzieci. Wywieszone są również serca z imionami Seniorów, dla których można będzie przygotować paczkę na Święta. Paczki przynosimy do 17 grudnia. Zachęcamy do włączenia się w te przedświąteczne akcje charytatywne i już dziś za to dziękujemy.
 9. Stowarzyszenia, sponsorzy i ludzie dobrej woli gorąco zapraszają na Wigilię w sobotę, 9 grudnia w godzinach 13.00 - 15.00, która odbędzie się na placu 11-go Listopada w naszym mieście. Będzie można skosztować wigilijnych potraw, połamać się opłatkiem i włączyć się w śpiew kolęd.
 10. Zachęcamy do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Tych, którzy mogliby pomóc w rozniesieniu opłatków w swoich blokach bądź na swoich ulicach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 11. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj przed kościołem, po Mszach św. parafianie z Górki Pabianickiej będą zbierać ofiary na leczenie skutków rzadkiej choroby – zespołu Retta – na którą cierpi, jak sami mówią nasza Martynka, która niedawno ukończyła 3 rok życia. Muszą zebrać jeszcze 1,5 miliona zł z 3 milionów. Polecają się więc dobroci naszych serc i już teraz składają gorące podziękowania za każdy ofiarowany grosz.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kościół w łącznej kwocie: 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 13. Za tydzień, drugą niedzielę Adwentu przeżywać będziemy jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Aleksa Skrzypińska l. 90 i Zofia Kruczkowska l. 76. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.