WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
PARAFII NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ŁASKU

INTENCJE MSZALNE 14 - 21 LIPCA 2024 r.

NEOPREZBITERZY 2024

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

JEZU CICHY I POKORNY SERCEM

- UCZYŃ SERCE MOJE WEDŁUG SERCA TWEGO.

ZAPRASZAMY NA WIECZÓR UWIELBIENIA

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA MAJOWE - codziennie o godz. 17.30

WYSTAWA CUDA EUCHARYSTYCZNE NA ŚWIECIE

'Być zawsze połączonym z Jezusem - oto mój plan na życie'. Tymi słowami, Carlo Acutis, chłopiec, który zmarł w wieku zaledwie 15 lat na białaczkę, określa cechy charakterystyczne jego krótkiego istnienia: żyć z Jezusem, dla Jezusa, w Jezusie. Carlo Acutis jest już błogosławionym Kościoła Katolickiego. Żarliwie powtarzał, że w Przenajświętszym Sakramencie Jezus jest obecny w taki sam sposób, jak 2000 lat wcześniej w czasach Apostołów, z tą różnicą, że wówczas, by zobaczyć Jezusa, ludzie byli zmuszeni ciągle się przenosić, podczas gdy my, obecnie, mamy dużo więcej szczęścia, bo możemy Go znaleźć w dowolnym kościele blisko domu. Jak mawiał: „Jerozolimę mamy pod domem”. Jako gorliwy katecheta, poświęcał się, by znaleźć coraz nowsze sposoby, by pomóc innym wzmocnić ich wiarę. W związku z tym, jako swoją spuściznę pozostawił nam swoje wystawy, wśród których w szczególny sposób wyróżnia się ta przedstawiająca Cuda eucharystyczne. Bł. Carlo był jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Lizbonie.

Wystawa to plansze przygotowane przez bł. Carlo Acutisa przedstawiające opis cudów eucharystycznych, które wydarzyły się na przełomie wieków w różnych zakątkach świata. Wystawę pt. „Cuda Eucharystyczne na świecie” gościmy w naszej świątyni od 12 kwietnia do 5 maja. Na wystawie są prezentowane Cuda eucharystyczne, które wydarzyły się m. in. w Polsce - a także te, które wydarzyły się w innych państwach: we Włoszech, Francji czy w Indiach.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE KS. KARDYNAŁA GRZEGORZA RYSIA

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI ŁASKU 22 MARCA 2024 R.

ZAPROSZENIE DLA MOTOCYKLISTÓW

PEREGRYNACJA RELIKWII BŁOGOSŁAWIONEJ RODZINY ULMÓW

Relikwie gościć będą w naszej archidiecezji przez jeden tydzień w następujących parafiach:

• 9 marca, godz. 18.00 – Msza św. w bazylice archikatedralnej w Łodzi (rodziny),
  • 10 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (młodzież),
  • 11 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
  • 12 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach,
  • 13 marca, 17.00 – Msza św. w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie,
  • 14 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Maz.,
  • 15 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.

2024-07-14, Niedziela, Rok B, II, XV Tydzień zwykły
Am 7, 12-15
Ps 85 (84), 9ab i 10. 11-12. 13-14 (R.: por. 8)
Ef 1, 3-14
Ef 1, 17-18
Mk 6, 7-13
2024-07-15, Poniedziałek, Rok B, II, Wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Iz 1, 10-17
Ps 50 (49), 8-9. 16b-17. 21 i 23 (R.: por. 23b)
Mt 5, 10
Mt 10, 34- 11, 1
2024-07-16, Wtorek, Rok B, II, Wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel
Iz 7, 1-9
Ps 48 (47), 2-3b. 3c-4. 5-6. 7-8 (R.: por. 9d)
Ps 95 (94), 8a. 7d
Mt 11, 20-24

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.