Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 19 MAJA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocny. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego i Jego dary i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 2. Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Będziemy gościć zespół muzyczny „UwielbiajMY”, który poprowadzi wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy go Eucharystią o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Modlimy się o urodzaje i o błogosławieństwo w naszych rodzinach odprawiając Msze św. przy kapliczkach. We wtorek zapraszamy na modlitwę przy krzyżu na Dąbrówce od strony Czestkowa, o godz. 19.00.
 4. W czwartek przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za kapłanów pochodzących z naszej parafii i obecnie w niej posługujących w przypadające w tym czasie rocznice ich święceń. Niech udział w wieczornej Mszy Św. będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.
 5. Za tydzień Uroczystość Trójcy świętej. Dzieci z klas czwartych przeżywać będą swoją Rocznicę Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00.
 6. Z radością informujemy, że wydana została antologia wierszy o Łasku i Jego Patronce - Matce Bożej Łaskiej. Zapraszamy na prezentację tej książki do Biblioteki Pedagogicznej w najbliższy czwartek o godz. 17.00.
 7. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem na Jasną Górę na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, w sobotę 1 czerwca. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne ofiary na kościół w łącznej kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Przeczytamy w niej m in. o Maryi, która jest lustrem Kościoła, o św. Andrzeju Boboli, bł. Pier Giorgio Frassatim i o wpływie wiary na nasze zdrowie.

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 12 MAJA 2024 R.

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
 2. 13 maja przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię tej Uroczystości, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie z modlitwami do Ducha Świętego. W poniedziałek, 20 maja, w święto NMP Matki Kościoła gościć będziemy zespół muzyczny „UwielbiajMY”, który poprowadzi wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy go Eucharystią o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież, która przystąpiła w ubiegłą niedzielę do sakramentu bierzmowania.
 4. Msza św. w intencji urodzajów będzie odprawiona przy krzyżu i Domu Ludowym w Orchowie w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
 5. Dzieci, które w tym roku przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę 19 maja po Mszy św. o godz. 10.30.
 6. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem na Jasną Górę na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, w sobotę 1 czerwca. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 7. Spotkanie wspólnot modlitewnych odbędzie się w środę, 15 maja, po Mszy św. wieczornej.
 8. Kończą się zapisy na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 8 - 19 lipca.
 9. Św. Zofia patronuje od chrztu św. naszej siostrze Marcie. W intencji Solenizantki modlić się będziemy na Mszy św., w najbliższa środę o godz. 18.00.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Teresa Kaźmierczak l. 76, Ewa Masłowska l. 66, Zbigniew Głaz l. 60. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.
 12. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

MACIERZANKI - ZAPROSZENIE


VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 5 MAJA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 

 

Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do udziału w Ekumenicznej Drodze Światła, która odbędzie się w Łodzi w piątek, 10 maja o godz. 19.30 oraz Archidiecezjalnej pielgrzymce do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 maja o godz. 12.00.

 1. Przeżywamy dziś w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadza ks. bp Ireneusz Pękalski. Udzieli On sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca nabożeństwo majowe zostanie poprzedzone medytacją prowadzoną przez małżonków Domowego Kościoła i rozpocznie się o godz. 17.15.
 3. Przed Wniebowstąpieniem Pańskim przeżywamy Dni Modlitw o Urodzaje (dni krzyżowe). W poniedziałek o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. przy kapliczce w Łopatkach Cegielni.
 4. Kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00.
 5. W środę 8 maja przeżywamy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. Zapraszamy na spotkanie kobiety z małymi dziećmi albo będące w stanie błogosławionym 8 maja o godz. 10.00 do Domu Parafialnego.
 7. Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin będzie odprawiona w sobotę 11 maja o godz. 18.00.
 8. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie kolegiaty.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą na działalność duszpasterską naszej archidiecezji.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Alicja Bartosik, l. 87, Sławomir Nowak, l. 62, Józef Gąsiorowski, l. 92, Janina Doliwa, l. 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek..

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 28 KWIETNIA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15.
 2. 29 kwietnia będziemy przeżywać 79. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau. W obozie tym oddał życie ówczesny proboszcz łaski ks. Zygmunt Gajewicz oraz wikariusz ks. Franciszek Olkowski. Drugi ksiądz wikariusz ks. Ludwik Bujacz przeżył obóz. Pamiętajmy w modlitwie o tych kapłanach męczennikach.
 3. 1 maja będziemy czcić św. Józefa rzemieślnika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W naszej polskiej tradycji maj to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w kolegiacie, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 4. W piątek 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu a także Święto Konstytucji 3 Maja. Tego dnia Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Za naszą Ojczyznę z udziałem władz i wojska modlić się będziemy o godz. 10.30. Po tej Mszy tradycyjnie udamy się na Plac 11 Listopada. Zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystych majowych wydarzeniach.
 5. W intencji strażaków z racji wspomnienia ich patrona – św. Floriana modlić się będziemy na Mszy św. w sobotę 4 maja o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17.00.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Z racji uroczystości - 3 Maja - chorych odwiedzimy tydzień później - 10 maja
 8. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP wraz z różańcem po Mszy św. o godz. 7.00.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej wspólnocie wizytację kanoniczną, która odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Ks. bp Ireneusz Pękalski będzie zapoznawał się z różnymi wymiarami życia naszej parafii. Będzie z nami modlił się na Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Wysłucha sprawozdania ks. Proboszcza i poszczególnych grup parafialnych. O godz. 12.00 podczas sumy udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków – w sobotę o godz. 10.00
 10. Po rekolekcjach dla kobiet zrodziła się myśl, aby także w Łasku odbywały się spotkania kobiet z małymi dziećmi albo będących w stanie błogosławionym (Macierzanki). Zapraszamy na takie spotkanie 8 maja o godz. 10.00 do naszego Domu Parafialnego.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W nowych numerach Niedzieli, Gościa Niedzielnego przeczytamy m. in. o patriotyzmie i kapłaństwie. Jest kolejne wydanie Magazynu Historia Kościoła, prowadzącego przez dzieje chrześcijaństwa oraz dwumiesięcznika Misyjne Drogi. Z racji 10 rocznicy wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II polecamy piękną książkę Święty Prorok
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Beata Cieplucha, l. 60 i Albin Piatrzyc, l. 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 KWIETNIA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji powołań o godz. 17.15.
 2. Gościmy dziś w naszej parafii ks. bp. Kazimierza Wielikosielca z Białorusi. Dzieli się z nami Słowem Bożym i będzie zbierał ofiary na dokończenie budowy kościoła.
 3. We wtorek – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty, dzień imienin biskupa Marka Marczaka.
 4. 27 kwietnia będziemy przeżywać 10 rocz. kanonizacji Jana Pawła II. Wspominając ten dzień chcemy wyrazić wdzięczność za jego osobę i posługę.
 5. Zachęcamy do obejrzenia znajdującej się w naszej świątyni wystawy Cuda eucharystyczne na świecie, autorstwa bł. Carlo Acutisa.
 6. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie kolegiaty.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Przeczytamy o odwadze bycia katolikiem w obliczu narastania ataków na wierzących. Są do nabycia w cenie 7 zł niewielkie książeczki Matce Bożej z rozważaniami na każdy dzień maja.
 8. W piątek o godz. 19.00 w kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aleksandra Płońska l. 97, Stanisław Nawrocki l. 91, Mieczysław Rybicki l. 83, Krzysztof Owczarek l. 68 Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek...
  Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 KWIETNIA 2024 R,

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To dobra okazja, aby przywołać ważność głoszenia Słowa Bożego w liturgii i ukazać wartość codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17.30.
 2. W okresie paschalnym odprawia się Drogę Światła w której zgłębia się tajemnicę ukazywania się Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszamy do udziału w takim wielkanocnym nabożeństwie w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Spotkanie dla osób, które uczestniczyły w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w salce w Domu Duszpasterskim.
 4. Od piątku gościmy w naszej świątyni wystawę „Cuda eucharystyczne na świecie”, autorstwa bł. Carlo Acutisa. Zachęcamy do jej obejrzenia, aby pogłębiła się nasza wiara w realną obecność Jezusa w białej hostii.
 5. Otrzymaliśmy podziękowanie od wspólnoty „Dzieci Tarnopolszczyzny”, których przedstawicieli gościliśmy wspierając ofiarami i darami materialnymi dzieci z domu dziecka w Bieżanach na Ukrainie.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. bp. Kazimierza Wielikosielca z Białorusi. Wygłosi do nas Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na dokończenie budowy kościoła.
 7. Przekazujemy zaproszenie na Koncert charytatywny jaki odbędzie się w I LO w Łasku w najbliższą środę o godz. 17.00. Dochód z koncertu wesprze leczenie chorej Julii.
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Znajdziemy w niej artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę oraz związane z tematyką biblijną. Można także nabyć małą książeczkę z rozważaniami poświęconymi Maryi na każdy dzień maja.
 9. „Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka”. Módlmy się, aby je chroniono i wspierano na każdym etapie jego rozwoju, przywołując wstawiennictwa naszego Patrona: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. O ten tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Zapraszamy na Koronkę o godz. 15.00. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja prowadzona przez Domowy Kościół o godz. 17.15.
 2. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.
 3. Jutro przeżywać będziemy przełożoną z Wielkiego Poniedziałku uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ona obchodzona w Kościele jako dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
 4. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie formacyjne we wtorek 9 kwietnia o godz. 19.00
 5. W najbliższą środę po wieczornej Mszy kolejne spotkanie zespołu synodalnego a w czwartek świąteczne spotkanie Koła Różańcowego Mężczyzn.
 6. Zapraszamy na ochody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się na cmentarzu w Łasku 13 kwietnia w sobotę o godz. 10.00.
 7. W sobotę o godz. 18.00 Msza sw. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 8. Trwają zapisy na Kolonie wakacyjne, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 8 -19 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie. Dzieci i młodzież zapisywać można u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 9. Gościmy dzisiaj kleryka WSD w Łodzi, który modli się w intencji powołań i przeprowadza zbiórkę ofiar na tacę na potrzeby uczelni kształtującej przyszłych kapłanów. Składamy podziękowanie za ofiary. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 200 zł. Dziękujemy także za przynoszone skarbonki z jałmużną wielkopostną,
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżących numerach wiele miejsca poświęcone jest rozumieniu Bożego miłosierdzia.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Sobczak l. 82, Dariusz Marczak l. 59, Krzysztof Sobański l. 67 i Jan Szymański l. 88. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Jutro maturzyści Łódzkiej Archidiecezji udają się na Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 3. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Codziennie odmawiamy Koronkę w ramach nowenny. Wypraszajmy Boże miłosierdzie dla nas i całego świata.
 4. 5 maja odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanonicza ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego. Tego dnia młodzież z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie w niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. wieczornej.
 5. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów
  św. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać.

 


WIELKANOC - 31 MARCA 2024 R.

 

 

Życzenia

Przeżywamy kolejne święta wielkanocne w naszym życiu. Niech będą one doświadczeniem stałej obecności żyjącego wśród nas Jezusa. Spotkajmy na nowo Zmartwychwstałego Chrystusa, Zwycięzcę w odwiecznej walce pomiędzy dobrem a złem. Niech On nas napełni pokojem, radością i nadzieją, niech umocni na drodze wiary i codziennego zmagania się
z trudami życia. 

 

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach Świąt Wielkiej Nocy: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Asyście Parafialnej, Pocztom sztandarowym Cechu, Związków i Organizacji, Łaskim Rzymianom, którzy podjęli straż przy Grobie Pańskim i Bractwu Kurkowemu oraz orkiestrze. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej świątyni. Szczególne podziękowanie dla osób, które podjęły się trudu posprzątania na święta kościoła i pomagały przy dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
 2. Uroczystość dzisiejsza w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Codziennie wieczorem o 17.30 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek o godz. 15.00.
 4. We wtorek na Jasnej Górze modlić się będą maturzyści naszej archidiecezji.
 5. 2 kwietnia przypada 19 rocznica odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II. Z tej racji zostanie umieszczony w naszej kaplicy obraz kanonizacyjny Świętego, który jest honorowym obywatelem Łasku i który poświęcił podczas ostatniej pielgrzymki do Polski złote korony dla Matki Bożej Łaskiej.
 6. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie świąteczne członków Żywej Róży, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Przyjaciół Radia Maryja.
 7. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do wspólnej modlitwy: w czwartek – Godzina święta i modlitwy w intencji powołań do służby Bożej od 17.00, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego o 17.30, nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek przed południem.
 8. Zachęcamy do lektury świątecznych numerów „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Módlmy się o wstawiennictwo naszego Patrona:

 

Św. Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.