Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zwykła - 13 września 2020 r.

Dziś OFIARY złożone na tacę zostaną przeznaczone na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup niezbędnego wyposażenia DOMU OPIEKI „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w parafiach łódzkich w niedzielę 13 września 2020 r.

 

17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 81. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w czwartek 17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.


 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś z racji 13 dnia września o godz. 17:15. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
 2. Pierwsze powakacyjne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO odbędzie się jutro po wieczornej mszy św.
 3. Zapraszamy młodzież na SPOTKANIA OAZOWE w ramach Ruchu Światło-Życie, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:45 w domu duszpasterskim.
 4. W sobotę do domu duszpasterskiego zapraszamy dzieci na godz. 10:00 na spotkanie DZIECIĘCEJ SCHOLII. Zaś od godz. 11:00 na spotkanie DZIECI BOŻYCH.
 5. W LITURGII KOŚCIOŁA w najbliższych dniach przeżywamy: w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek – Święto Św. Stanisława Kostki. Tego dnia modlitwą obejmujemy dzieci i młodzież, którym Św. Stanisław patronuje.
 6. Rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci przyjęły w najbliższym roku I Komunię Świętą, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.
 7. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Jerzy Witaszczyk – lat 77, Henryk Ziętala – lat 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

23 Niedziela Zwykła - 6 września 2020 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w parafiach łódzkich w niedzielę 6 września 2020 r.

 

 1. Parafia Archikatedralna Św. Stanisława Kostki w Łodzi zaprasza na rekolekcje zamknięte przeprowadzone w oparciu o program 12 kroków ku pełni życia dla chrześcijan, które odbędą się w dniach od 2 do 4 października. Rekolekcje te przeznaczone są dla osób, które niedomagają w różnych sferach życia codziennego, pragną zmiany swojego życia, uwolnienia od trudnych doświadczeń z przeszłości, nieprzebaczenia i lęku. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach oraz stronie internetowej www.12krokow.com.pl, gdzie możemy się na nie zapisać.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla GRUP MODLITEWNYCH w salce w domu duszpasterskim.
 3. Również w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA w Kolegiacie.
 4. Zapraszamy młodzież na SPOTKANIA OAZOWE w ramach Ruchu Światło-Życie, które odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 18.45 w domu duszpasterskim. Spotkania w małej grupie z animatorem mają na celu pogłębianie w młodych ludziach wiary i formacji chrześcijańskiej. Jest na nich czas na budowanie wspólnoty, integrację, radość.
 5. W sobotę 12 września odbędzie się PIELGRZYMKA Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna z racji na Jubileusz 100-lecia. Zapisane na pielgrzymkę osoby zapraszamy na parking przed Kolegiatą na godz. 5:50. Powrót przewidziany jest ok. godz. 18:00.
 6. W sobotę do domu duszpasterskiego zapraszamy dzieci na godz. 10:00 na spotkanie DZIECIĘCEJ SCHOLII PARAFIALNEJ. Zaś od godz. 11:00 na spotkanie DZIECI BOŻYCH.
 7. Od tego miesiąca rozpoczynamy celebrowanie Mszy św. w intencji osób UZALEŻNIONYCH i ich rodzin. Zapraszamy w każdą drugą sobotę miesiąca na godz. 18:00 wszystkich, których dotyka problem uzależnienia i którym leży on na sercu: Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku – Kolumny. Będzie także okazja, aby posłuchać świadectw osób uzależnionych dotyczących wyjścia z alkoholizmu i innych uzależnień. Pierwsza Msza święta w najbliższą sobotę.
 8. Za tydzień w niedzielę przypada 13 września. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 17:15. w Kaplicy Matki Bożej.
 9. Zgodnie z zapowiedzią, OFIARY na tacę złożone w niedzielę 13 września przeznaczone zostaną na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup niezbędnego wyposażenia DOMU OPIEKI „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach.
 10. Pierwsze powakacyjne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO odbędzie się za tydzień w poniedziałek 14 września po wieczornej mszy św.
 11. W sobotę 19 września 2020 r. w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi odbędzie się sesja nadzwyczajna IV SYNODU Archidiecezji Łódzkiej poświęcona tematowi: Kościół po pandemii.
 12. W minionym tygodniu wpłynęło pięć OFIAR na Kościół: od chorych 120 zł, bezimiennie w łącznej kwocie 430 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.
 14. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu. (zachęcić parafian do dołączenia do grupy)
 15. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

22 Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2020 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 30 sierpnia 2020 r.

 

 1. Drodzy Bracia i Siostry, szybkimi krokami zbliżamy się do Jubileuszu 100-lecia powstania Diecezji Łódzkiej. Jubileusz ma głównie wymiar duchowy, ale chcemy też wyrazić naszą wdzięczność wobec Pana Boga za dar Diecezji Łódzkiej w wymiarze materialnym. Będzie to budujący się Dom Opieki „Pomocna Dłoń” w miejscowości Kaszewice koło Bełchatowa. Dom Opieki dla ludzi starszych, potrzebujących wsparcia będzie oddany do użytku w styczniu 2021 roku. Przed nami jeszcze kosztowne prace wykończeniowe i wyposażenie tego obiektu. Dlatego ofiary na tacę złożone w niedzielę 13 września przeznaczone zostaną na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup niezbędnego wyposażenia.
  Niech każda złożona przez Was ofiara na ten cel będzie też konkretną odpowiedzią na zachętę Papieża Franciszka, „aby nasze parafie i wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności”. 

                                                                                                                                                                                                                                                                    Ks. Grzegorz Ryś

                                                                                                                                                                                                                                                     Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

 1. W tym roku mija 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższy wtorek 1 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
 2. Katolicka Szkoła Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych - „Dzieci Światłości” informuje, że trwa rekrutacja na rocznik 2020/21. Celem Szkoły jest pomoc w osiągnięciu dojrzałości chrześcijańskiej, formowanie ewangelizatorów młodzieży i wspieranie rozeznania własnego powołania. Szkoła przeznaczona jest dla ludzi w wieku 18-35 lat. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz stronie internetowej.
 3. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację na rok akademicki 2020/21. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 10 września 2020 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium przy ul. Zgierskiej 123.
  Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty kościelnego oraz animatora życia muzycznegow parafii. O przyjęcie mogą się starać kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego, uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz organiści już zatrudnieni w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne.
  Szczegółowe informacje u duszpasterzy lub na stronie internetowej Studium www.smk.archidiecezja.lodz.pl.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Od następnej niedzieli POWRACAMY do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
  Msza św. w kaplicy w Łopatkach o godz. 10:30.
 2. 1 września przypada 81 ROCZNICA wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ. Wspominając tragiczne wydarzenia rozpoczynające długie lata wojny prośmy o niebo dla ofiar tamtych dni i w modlitwach dziękujmy Bogu za wolność naszego narodu.
 3. We wtorek zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów na uroczyste ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
 4. Zbliża się DZIEŃ IMIENIN Ks. Abp. Grzegorza Rysia. W czwartek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego chciejmy w szczególny sposób pamiętać w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
 5. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIATEK i SOBOTA miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:00. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Matki Bożej. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem. Następnie spotkanie Grupy Męskiej.
 6. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE. Ofiary tego dnia przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 7. Również w niedzielę za tydzień na mszy św. o 10:30 POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW dzieci z klas pierwszych. Zapraszamy także dzieci ze starszych klas.
 8. Zachęcamy dzieci do wyjazdu do Niepokalanowa w dniu 12 września na IV Ogólnopolskie SPOTKANIE DZIECI. Dokładne informacje u s. Marty.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne OFIARY na Kościół w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o PRASIE KATOLICKIEJ.
 11. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Leokadia Miziała – lat 91. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


21 Niedziela Zwykła - 23 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś i jutro o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. W modlitwie jednoczymy się z pielgrzymami podążającymi do Matki Bożej.
  Po czterech dniach, w poniedziałek 24 sierpnia ok. godz. 14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Powrócą do Łasku w środę 26 sierpnia. Tym razem jednak pielgrzymi wracają indywidualnie, więc nie będziemy ich witać w Kolegiacie na zakończenie pielgrzymki.
 2. W środę 26 sierpnia - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze św. będziemy celebrowali o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. Zapraszamy do udziału w jubileuszowej PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby 70 zł. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły cztery OFIARY na Kościół: od Heleny Błaszczykiewicz 200 zł, bezimiennie od trzech osób w łącznej kwocie 350 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 5. Już dziś dziękujemy za niemal tygodniową pomoc duszpasterską w parafii Ks. Neoprezbiterowi MACIEJOWI GRZELAKOWI. Życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy w pierwszej parafii p.w. NMP Królowej Pokoju w Łodzi.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Kazimierz Grabarczyk – lat 85, Kazimierz Buczkowski – lat 91. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


20 Niedziela Zwykła - 16 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Trwając w MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI, chciejmy wspólnie pomodlić się w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 2. Zachęcamy do udziału w PIESZEJ PIELGRZYMCE ZIEMI ŁASKIEJ, która po raz 40 wyruszy z Kolegiaty w piątek - 21 sierpnia. Zapisać można się jeszcze w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Takie postępowanie nastręcza dla organizatorów wiele dodatkowych trudności. W piątek o godz. 8:00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki. Po czterech dniach, w poniedziałek 24 sierpnia ok. godz. 14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Powrócą do Łasku w środę 26 sierpnia ok godz. 17:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki oraz do towarzyszenia pielgrzymom w czasie wyjścia i powrotu. W kancelarii parafialnej można również zapisać się do Grupy Duchowej pielgrzymki. W Kolegiacie, każdego dnia trwania pielgrzymki o godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec w intencji pielgrzymów.
 3. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 4. W minionym tygodniu wpłynęła na konto parafialne OFIARA na Kościół od Pani Łaskowskiej w kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawczyni!
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Zofia Madej – lat 87, Barbara Rzepkowska – lat 90, Marianna Sokołowska – lat 66, Teresa Benka – lat 87. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

     KOMUNIKAT

   

  Solidarni z Bejrutem

  4 sierpnia 2020 roku stolicą Libanu, Bejrutem, wstrząsnęła potężna eksplozja, która zrujnowała znaczną część miasta. Szacuje się, że w wyniku tej tragedii 160 osób straciło życie, ponad 6 tysięcy ludzi jest rannych, a około 300 tysięcy osób straciło dach nad głową.

  Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Bejrutu. Na miejscu jest prezbiter łódzkiego Kościoła, ks. Przemysław Szewczyk, prezes Stowarzyszenia „Dom Wschodni – Domus Orientalis”, który relacjonuje na bieżąco wydarzenia z Bejrutu. Dzięki jego obecności uruchomiona została już pomoc na miejscu. Z zebranych do tej pory środków, w wysokości 40 tysięcy złotych, uruchomiona została kuchnia dla wolontariuszy, którzy pracują przy porządkowaniu miasta oraz zakupiono środki higieniczne i opatrunkowe dla poszkodowanych. Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” wraz ze wspólnotą Redemptoris Mater z Bejrutu znalazło również ekipę remontową, która rozpoczęła naprawy mieszkań w najbiedniejszej dzielnicy miasta.

  Dzisiaj (16 sierpnia), we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc. 


  Do wiadomości Księży Proboszczów

  Wpłat z tytułem „Solidarni z Bejrutem” można dokonywać:

  Caritas Archidiecezji Łódzkiej

  90-507 Łódź, ul. Gdańska 111

  Bank Pekao S.A. V O/Łódź: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 jak również w kasie Caritas

   

  Dostęp do zbiórek w Internecie:

  www.caritas.lodz.pl

  www.domwschodni.pl

 


Wniebowzięcie NMP - 15 sierpnia 2020 r.

Wniebowzięcie NMP – 15 sierpnia 2020 r.

100 rocznica Cudu nad Wisłą

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Nie zabraknie popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych oraz utworów dedykowanych Matce Bożej.
  Koncert Poprowadzi Pani Krystyna Pietranek-Kulis, a pośród muzyków wystąpi m.in. Pan Maciej Malinowski grając na trąbce. Serdecznie zapraszamy dziś wieczorem.
 2. Zachęcamy do udziału w PIESZEJ PIELGRZYMCE ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 3. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 4. Jutro we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana będzie zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „SOLIDARNI Z BEJRUTEM”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 6. Dziś Prośmy o wstawiennictwo MATKĘ NAJŚWIĘTSZĄ: Pod Twoją obronę…

19 Niedziela Zwykła - 9 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Zachęcamy do udziału PIESZEJ PIELGRZYMKI ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 2. Jutro w południe będziemy gościli pielgrzymów z PŁOCKA, zaś w środę Pielgrzymów z GOLUBIA DOBRZYNIA.
 3. W czwartek – 13 listopada zapraszamy na Nabożeństwo FATIMSKIE na godz. 17:00.
 4. W piątek w liturgii Kościoła wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbe.
 5. Zbliża się dzień 100 rocznicy CUDU NAD WISŁĄ. Zwycięska Bitwa Warszawskaw 1920 roku ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Było to możliwe dzięki realizacji strategii Józefa Piłsudskiego oraz odwadze i determinacji polskiego społeczeństwa15 sierpnia - w najbliższą sobotę - na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Będzie nico inaczej niż zwykle, ale nie zabraknie ukochanych przez publiczność popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych związanych z ruchem Solidarności.
 6. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - PIELGRZYMCE Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września.
  W ramach Dekanatu Łaskiego proponujemy wspólny wyjazd organizowany przez naszą Parafię. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt od osoby dorosłej 70 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. Jedzenie zabieramy sami. Program pielgrzymki został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed świątynią.
 7. W odpowiedzi na pojawiające się coraz częściej zapytania o termin I KOMUNII ŚW. informujemy, że I Komunia w 2021 roku odbędzie się w grupach klasowych podobnie jak miało to miejsce w tym roku. Klasa 3A – 6 czerwca (1 niedziela czerwca); Klasa 3B – 13 czerwca (2 niedziela czerwca); Klasa 3C – 20 czerwca (3 niedziela czerwca). Komunia Św. będzie udzielana dzieciom podczas dodatkowej mszy św. o godz. 13:30.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury PRASY KATOLICKIEJ.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 10.  minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Bogumiła Dąbrowa – lat 84. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 11. Prośmy o wstawiennictwo PATRONA naszej parafii i Kolegiaty: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


18 Niedziela Zwykła - 2 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17:30.
 2. Bóg zapłać za OFIARY złożone na tacę przeznaczone na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 3. Od jutra ruszają zapisy na 40tą PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. W tym roku liczba pielgrzymów została ograniczona do 100 osób uczestników, a wiek określono między 18tym a 65tym rokiem życia. Pielgrzymka będzie odbywała się bez noclegów na trasie. Noclegi będą możliwe dopiero w Częstochowie.
  W ogłoszeniach parafialnych podajemy jedynie zasadnicze informacje. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi, które dostępne są na stronie parafialnej i w gablocie przed naszą świątynią. W tym roku szczególnie zachęcamy do zapisania się do Grupy Duchowej. Wszyscy pielgrzymi zapisani do Grypy Duchowej otrzymają pełen pakiet pielgrzyma. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w dni robocze, od godz. 11:00 do 15:00.
 4. W czwartek przeżywamy święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego.
 5. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK i PIĄTEK miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo w piątek o godz. 17:30.
 6. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu ABSTYNENCJI od alkoholu.
 7. Zbliża się dzień 100 rocznicy CUDU NAD WISŁĄ. Zwycięska Bitwa Warszawskaw 1920 roku ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Było to możliwe dzięki realizacji strategii Józefa Piłsudskiego oraz odwadze i determinacji polskiego społeczeństwa15 sierpnia na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na KONCERT PATRIOTYCZNY. Będzie nico inaczej niż zwykle, ale nie zabraknie ukochanych przez publiczność popularnych pieśni legionowych i żołnierskich. Patriotyczne propozycje artystów przedstawimy w ujęciu historycznym - od najstarszych pieśni z czasów odzyskiwania wolności, poprzez żołnierskie z czasów I i II wojny światowej do piosenek współczesnych związanych z ruchem Solidarności. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 8. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁY do WIECZNOŚCI: Janina Stos – lat 77, Wanda Jałocha – lat 72. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

ODPUST ku czci ŚW. ANNY 17 Niedziela Zwykła - 26 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś, w naszej parafii, obchodzimy ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 10:30 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczył będzie Ks. Stanisław Kopeć – Proboszcz Parafii w Okupie Wielkim. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła.
 2. Po sumie odpustowej z racji wczorajszego liturgicznego wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców, POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby auta podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 3. Również dziś zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji 'TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW'. Zebrane datki Caritas przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 4. W tym tygodniu przypada I SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca sierpnia. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z modlitwą różańcową. Po modlitwie spotkanie Grupy Męskiej w Domu Duszpasterskim. W niedzielę Nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17:30. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 5. W sobotę, 1 sierpnia o godz. 12:00, Ks. Abp Grzegorz Ryś dokona konsekracji kościoła parafialnego w Teodorach.
 6. Od poniedziałku - 3 sierpnia ruszają zapisy na 40tą PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Jubileuszowe pielgrzymowanie przeżywać będziemy w czasie epidemii koronawirusa, dlatego musimy dostosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zasad jakie zostały przyjęte w naszej archidiecezji. Liczba pielgrzymów została ograniczona do 100 osób uczestników, a wiek określono między 18tym a 65tym rokiem życia. Pielgrzymka będzie odbywała się bez noclegów na trasie. Noclegi będą możliwe dopiero w Częstochowie.
  W ogłoszeniach parafialnych podajemy jedynie zasadnicze informacje. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi, które dostępne są na stronie parafialnej i w gablocie przed naszą świątynią. W tym roku szczególnie zachęcamy do zapisania się do Grupy Duchowej. Wszyscy pielgrzymi zapisani do Grypy Duchowej otrzymają pełen pakiet pielgrzyma.
  Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku, od 11:00 do 15:00.
 7. Każdego roku w sierpniu przez naszą parafię PRZECHODZĄ PIELGRZYMKI udające się na Jasną Górę. Z racji trwającej epidemii większość mniejszych pielgrzymek została odwołana. Wiemy jednak, że w poniedziałek 10 sierpnia ok godz. 12:00 przybędą pielgrzymi z Elbląga i Płocka w liczbie 100 osób. Będą sprawowali msze św. w naszym sanktuarium oraz pozostaną na obiedzie, który w tym roku przygotują sami. Z tej racji nie przynosimy chleba dla pielgrzymów.
  Pielgrzymi z Lubawy, którzy corocznie zatrzymywali się w Łasku wystosowali do nas swój list. Można zapoznać się z nim na stronie parafialnej, oraz w gablocie przed świątynią.
 8. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski – Przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych napisał do nas w liście m.in. takie słowa: „Skutki takiej decyzji zawsze są błogosławione. Niech jak najwięcej z nas z odwagą powie: Nie piję, bo kocham. Bóg niech błogosławi tym wszystkim, którzy z radością podejmą decyzję o sierpniowej abstynencji. Kroczmy razem z Maryją drogą Chrystusowej wolności do pełnego zwycięstwa.” Całość Listu znajduje się na stronie parafialnej oraz w gablocie przed świątynią.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.

16 Niedziela Zwykła - 19 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z racji 3 niedzieli miesiąca.
 2. W środę przed wieczorną mszą św. zapraszamy na NOWENNĘ do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo za zmarłych połączone z WYPOMINKAMI o godz. 17:15 w kaplicy Matki Bożej, zaś w piątek o godz. 15:00 MSZA ŚW. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W niedzielę za tydzień przypada 26 lipca, wspomnienia Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 10:30 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczył będzie Ks. Stanisław Kopeć – Proboszcz Parafii w Okupie Wielkim. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
 4. Po sumie odpustowej za tydzień o godz. 10:30, z racji Św. Krzysztofa – patrona kierowców, POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji.
 5. Również w niedzielę, 26 lipca, zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji 'TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW'. Zebrane datki Caritas przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej.
 6. Od kilku dni w duszpasterstwie naszej parafii pomagają nam zapowiadani już: o. Piotr Boroń oraz ks. Neoprezbiter Ireneusz Słoma. W piątek powrócił szczęśliwie ze szpitala ks. Henryk Eliasz.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły na Kościół, dwie OFIARY w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie Kolegiaty. Prosimy o sprzątnięcie świątyni w najbliższym tygodniu.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI: Adela Szmyt – lat 90. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.