Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

33 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 listopada 2019 r.

Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na rzecz ubogich.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś obchodzimy III ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH ustanowiony przez Papieża Franciszka. Pamiętamy o modlitwie za ubogich i potrzebujących. Chciejmy świadczyć im w duchu chrześcijańskiej miłości wszelką potrzebna pomoc. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zechcieli podzielić się jedzeniem i chemią domową z ubogimi, biorąc udział w akcji Caritas „TYTKA CHARYTATYWNA'.
  Na godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w intencji ubogich.
 2. W czasie mszy św. o godz. 9:00 zostaną (zostały) poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny. W najbliższych dniach Panie i Panowie, oraz Lektorzy z naszej parafii rozpoczną roznoszenie opłatków. Każda z osób będzie miała przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na nowe ławki do kaplicy Matki Bożej. Dębowe Ławki będą kosztowały 32 tyś. Do uregulowania całej kwoty pozostaje jeszcze 15 tyś zł.
 3. W czwartek Ofiarowanie NMP, zaś w piątek wspomnienie Św. CECYLII patronki organistów i chórów kościelnych. Najbliższa niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. OFIARY złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi.
 4. W piątek wieczorem, w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani PSYCHOLOG.
 5. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek.
 6. Osoby, które rozpoczęły się 33-dniowe REKOLEKCJE przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję, zapraszamy na spotkanie wprowadzające w kolejny tydzień rekolekcyjny. Spotkanie odbędzie się 23 listopada po wieczornej mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej.
 7. Na prośbę rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, zapraszamy wszystkich rodziców dzieci komunijnych na krótkie spotkanie organizacyjne, w niedzielę za tydzień - 24 listopada, po Mszy świętej o godz. 10.30. Tego samego dnia na godz. 16:00 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego małżeństwa sakramentalne, które chciałyby podjąć formację DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Będzie to pierwsze informacyjno-organizacyjne spotkanie.
 8. Również za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIA.
 9. W drugim tygodniu styczniowych ferii, w dniach: 20-25 stycznia, zapraszamy na ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię w Kasinie Wielkiej koło Limanowej. Wyjazd adresowany jest do dzieci i młodzieży. Razem z dziećmi istnieje możliwość wyjazdu rodziców. Dokładniejsze informacje będą podane niebawem. Zapisy rozpoczną się 24 listopada.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY bezimiennie na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI: 1000 zł oraz 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na kolejny FILM zatytułowany „Z MIŁOŚCI DO JOEY”.
  Film przedstawia historię przepełnioną nadzieją, wzruszeniem, radością, a nade wszystko dotykającą relacji z Bogiem w szczególnym momencie zmagań człowieka. Widz zostaje wciągnięty w podróż życia głównych bohaterów, odkrywając, czym naprawdę jest miłość, szczęście, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie, co naprawdę jest ważne oraz co się stanie, gdy pozwolimy Bogu prowadzić nasz dom.
  Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 20 listopada o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.
 2. Dzień później zapraszamy na premierę wyjątkowego FILMU 'MARTWA NATURA' w reż. Sławomira Grü Film przedstawia prawdziwą historię mieszkającej w Bostonie Lilki Eibaum, która wraca do Łodzi w poszukiwaniu przedmiotów ze swojej pamięci. W podróży towarzyszy jej nowojorczyk Paul Center i Izraelka Rani Ben Ari. Wszyscy mają wspólne historie, które wiążą ich z Łodzią, i dążą do odnalezienia śladów rodzinnych wspomnień. Historia Lilki, przez jej dzieciństwo, wiąże się z Łaskiem. Filmowi towarzyszyć będzie koncert Fortepianowy oraz spotkanie z bohaterami filmu, producentem i reżyserem. Czwartek, 21 listopada, godz. 17:00, Łaski Dom Kultury.
 3. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną w kaplicy Św. Anny WYSTAWĄ prac Justyny Kaźmierskiej zatytułowaną „W poszukiwaniu upragnionego piękna – w odkrywaniu zatrzymanego piękna”

32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 listopada 2019 r.

Dziś gościmy w parafii Misjonarzy Oblatów, którzy głoszą homilie na wszystkich mszach św. i przed kościołem rozprowadzają kalendarze misyjne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie!

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś obchodzimy DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Modlimy się za prześladowanych, a wychodząc z Kościoła będziemy mogli wesprzeć ich swoją ofiarą do puszek.
 2. Gmina Łask wraz z Powiatem Łaskim oraz 32 Bazą Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Jutro o godz. 9:30 odsłonięcie kamienia upamiętniającego Rodzinę Bujnowskich na Skwerze między ul. Widawską a ul. Karpińskiego. O godz.10:30 uroczysta msza św. w Kolegiacie. Następnie przemarsz na plac 11 Listopada, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. O godz. 13:00 w ŁDK spektakl teatralny zatytułowany: „Moniuszko play.”
 3. 11 listopada, w poniedziałek, KANCELARIA parafialna będzie NIECZYNNA. Wieczorem nie będzie również Kręgu Biblijnego.
 4. Pod chórem można pobrać papierową torbę tzw. 'TYTKĘ CHARYTATYWNĄ'. Jedzenie lub chemię gospodarczą czy artykuły higieniczne można włożyć do pobranej torby i przynieść za tydzień do kościoła. Wszystkie dary przekażemy najuboższym osobom z terenu naszej parafii, część bardziej trwałych produktów zostanie wysłana dla polskich rodzin na Ukrainę.
 5. Można jeszcze zgłaszać WYPOMINKI za zmarłych w kancelarii parafialnej.
 6. 5 listopada rozpoczęły się 33-dniowe REKOLEKCJE przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Podstawą przeżycia rekolekcji jest przewodnik, który można jeszcze nabyć pod chórem Kolegiaty. Najbliższe spotkanie wprowadzające w kolejny tydzień rekolekcyjny odbędzie w Kaplicy Matki Bożej 16 listopada po wieczornej mszy św.
  Cieszymy się, że ponad 40 osób podjęło się trudu tych rekolekcji.
 7. Ponownie zapraszamy na VIA BALTICA. Po Wielkanocy, w dniach: 16 - 23 kwietnia 2020 r. odwiedzimy łącznie 6 państw bałtyckich. Program Pielgrzymki dostępny na stronie parafialnej oraz na ulotkach pod chórem. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI od Heleny Błaszczykiewicz – 1000 zł; na Kościół: od Józefa Łyszkiewicza z Łopatek - 100 zł, od chorych 120 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. W środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie GRUP MODLITEWNYCH do Domu Duszpasterskiego.
 10. W okresie ferii zimowych zapraszamy na ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię. Wyjazd odbędzie się on w drugim tygodniu ferii, w terminie: 20-25 stycznia. Zimowiska odbędą się w Kasinie Wielkiej koło Limanowej. Dokładniejsze informacje będą podane niebawem. Zapisy rozpoczną się 24 listopada.

 Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś po mszy wieczornej, na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert zatytułowany: „NOESIS” na fortepian i kwartet smyczkowy. Wystąpi przed nami znany polski muzyk: WITOLD JANIAK, wraz z czworgiem towarzyszących instrumentalistów. Serdecznie zapraszamy.
 2. Zapraszamy na kolejny FILM zatytułowany „Z MIŁOŚCI DO JOEY”. Film przedstawia historię przepełnioną nadzieją, wzruszeniem, radością, a nade wszystko dotykającą relacji z Bogiem w szczególnym momencie zmagań człowieka. Widz zostaje wciągnięty w podróż życia głównych bohaterów, odkrywając, czym naprawdę jest miłość, szczęście, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie, co naprawdę jest ważne oraz co się stanie, gdy pozwolimy Bogu prowadzić nasz dom. Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 20 listopada o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.
 3. Dzień później zapraszamy na premierę wyjątkowego FILMU 'MARTWA NATURA' w reż. Sławomira Grü Film przedstawia prawdziwą historię mieszkającej w Bostonie Lilki Eibaum, która wraca do Łodzi w poszukiwaniu przedmiotów ze swojej pamięci. W podróży towarzyszy jej nowojorczyk Paul Center i Izraelka Rani Ben Ari. Wszyscy mają wspólne historie, które wiążą ich z Łodzią, i dążą do odnalezienia śladów rodzinnych wspomnień. Historia Lilki, przez jej dzieciństwo, wiąże się z Łaskiem. Filmowi towarzyszyć będzie koncert Fortepianowy oraz spotkanie z bohaterami filmu, producentem i reżyserem. Czwartek, 21 listopada, godz. 17:00, Łaski Dom Kultury.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 listopada 2019 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne.
 2. WYPOMINKI za zmarłych można zgłaszać jeszcze w kancelarii parafialnej.
 3. Jutro o godz. 19:00 Spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO na plebanii.
 4. Również jutro spotkanie dla RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50.
 5. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33-dniowych REKOLEKCJACH przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika M. Grignion de Montfort. Rekolekcje zakończą się 8 grudnia 2019 r. (dzień odpustu parafialnego) w Godzinie Łaski w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej złożeniem uroczystego Aktu Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Pierwsze spotkanie rozpoczynające 33-dniowe REKOLEKCJE będzie miało miejsce 5 listopada (wtorek) po wieczornej mszy św. w kaplicy Matki Bożej. Podstawą przeżycia rekolekcji jest przewodnik, który można nabyć pod chórem Kolegiaty.
 6. W środę Ks. Andrzej i Siostra Marta zapraszają DZIECI do kaplicy cmentarnej na godz. 17:30 na mszę św. i modlitwę za zmarłych.
 7. W najbliższy czwartek 7 listopada o godz. 12:00 Księża KANONICY KAPITUŁY ŁASKIEJ odprawią msze św. za zmarłych Biskupów i Kanoników naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień w niedzielę przybędą do naszej parafii MISJONARZE OBLACI Maryi Niepokalanej. Na mszach św. wygłoszą kazania a przed kościołem rozprowadzać będą kalendarze misyjne na 2020 rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarzy przeznaczone będą na misyjną działalność zgromadzenia Oblatów.
 9. Ponieważ po ubiegłorocznej pielgrzymce Via Baltica zgłaszało się wiele osób chcących wyjechać na taką pielgrzymkę, ponownie zapraszamy na VIA BALTICA. Po Wielkanocy, w dniach: 16 - 23 kwietnia 2020 r. odwiedzimy łącznie 6 państw bałtyckich. Liczba miejsc ograniczona. Program Pielgrzymki dostępny na stronie parafialnej oraz na ulotkach pod chórem. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI bezimiennie - 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 12. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2020 rok. Są jeszcze dostępne kalendarze z naszej parafii.
 13. Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek z racji Dnia Solidarności z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Wraz z Polską Myślą Patriotyczną z Łasku zapraszamy na spotkanie z WITOLDEM GADOWSKIM – dziennikarzem, redaktorem śledczym, korespondentem wojennym, wieloletnim reporterem programu „Superwizjer”, wykładowcą uniwersyteckim, autorem książek i publicystą internetowym. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek – 8 listopada w ŁDK o godz. 18:00.
 2. W niedzielę - 10 listopada po mszy wieczornej, na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert zatytułowany: „NOESIS” na fortepian i kwartet smyczkowy. Wystąpi przed nami znany polski muzyk: WITOLD JANIAK, wraz z czworgiem towarzyszących instrumentalistów. Serdecznie zapraszamy.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 października 2019 r.

 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIA.
 2. Ostatnie już w tym roku NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17:15.
 3. W najbliższy piątek przeżywamy Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 4. 2 listopada – Dzień Zaduszny, WSPOMNIENIE WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy cmentarnej o 10:30 i 12:00.
 5. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W piątek spowiedź w czasie mszy św. Nie będzie mszy św. o godz. 15:00. W sobotę po porannej mszy św. o godz. 7:00 różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. W niedzielę o godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne.
 6. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI od Lidii Szurgot - 500 zł, bezimiennie - 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. WYPOMINKI za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy.
 8. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy będą zbierali ofiary na WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE w Łodzi. Nie mijajmy ich obojętnie.
 9. Towarzystwo Ziemi łaskiej podobnie jak w roku ubiegłym, zamierza przeprowadzić KWESTĘ NA ODNOWĘ i restaurację GROBÓW łaskiej nekropolii. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, od godz. 9:00 do 16:30, w sześciu oznakowanych punktach na cmentarzu, członkowie Towarzystwa i wolontariusze zbierać będą do puszek datki.
 10. Ponieważ po ubiegłorocznej pielgrzymce Via Baltica zgłaszało się wiele osób chcących wyjechać na taką pielgrzymkę, ponownie zapraszamy na VIA BALTICA. Po Wielkanocy, w dniach: 16 - 23 kwietnia 2020 r. odwiedzimy: Gdańsk, Karlskrona, Hagby, Kalmar, Sztokholm, Helsinki, Sankt Petersburg, Tallinn, Rygę i Wilno; łącznie 6 państw bałtyckich. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Program Pielgrzymki dostępny na stronie parafialnej oraz na ulotkach pod chórem.
 11. Informujemy także, że w czerwcu będzie również zapowiadana pielgrzymka do Niemiec, Austrii i Włoch, gdzie zwiedzimy Toskanię i północne rejony Włoch.
 12. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33-dniowych REKOLEKCJACH przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika M. Grignion de Montfort. Rekolekcje zakończą się 8 grudnia 2019 r. (dzień odpustu parafialnego) w Godzinie Łaski w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej złożeniem uroczystego Aktu Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Pierwsze spotkanie rozpoczynające 33-dniowe REKOLEKCJE będzie miało miejsce 5 listopada (wtorek) po wieczornej mszy św. Podstawą przeżycia rekolekcji jest przewodnik, który można będzie nabyć pod chórem Kolegiaty.
 13. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 14. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2020 rok. Są jeszcze dostępne kalendarze z naszej parafii.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Zapraszamy w Wigilię Wszystkich Świętych 31 października o godz. 20:00 na 'NOC ŚWIĘTYCH', czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony śpiewem, światłem, refleksją i modlitwą. Gościem i prowadzącym tegoroczne spotkanie pod hasłem: „Nie lękajcie się świętości” będzie o. Tomasz Zamorski – dominikanin.
 2. W niedzielę - 10 listopada po mszy wieczornej, na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert zatytułowany: „NOESIS” na fortepian i kwartet smyczkowy. Wystąpi przed nami znany polski muzyk: WITOLD JANIAK, wraz z czworgiem towarzyszących instrumentalistów. Serdecznie zapraszamy.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 października 2019 r.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Misje. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15, w niedzielę na 17:30.
 2. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI od Stefanii Braczkowskiej - 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 3. W Kancelarii parafialnej można zamawiać WYPOMINKI na następny rok.
 4. Z racji na trwający REMONT BUDYNKU DUSZPASTERSKIEGO KANCELARIA została przeniesiona do salki obok.
 5. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 6. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 7. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2020 rok. Są również dostępne kalendarze z naszej parafii.
 8. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się LICZENIE WIERNYCH obecnych na mszy św.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś zapraszamy do Kolegiaty na godz. 19:00 na spotkanie z przedstawicielami POLICJI. Poruszone będą ważne sprawy dotyczące bezpieczeństwa osób starszych.
 2. Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Film z krzyżykiem” zatytułowany „TAJEMNICA OJCA PIO.” Film jest udaną próbą ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu. Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 23 października o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 października 2019 r.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Każdego dnia zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15, w niedzielę na 17:30.
 2. Dziś kolejne i ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które zapraszamy do ORCHOWA. Zapraszamy na godz. 19:15 na Msza św. w intencji mieszkańców Orchowa. Msza św. będzie odprawiona Domu Ludowym. Po mszy św. procesja ulicami w kierunku Łasku. Procesję zakończymy poświęceniem odnowionego Krzyża. Przed godz. 19:00 na parkingu pod Kolegiatą podstawiony będzie autokar dla uczestników nabożeństwa. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 3. Jutro po wieczornej mszy św. kolejne Spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI: od Rodziców Róż Różańcowych modlących się za dzieci - 1000 zł, bezimiennie od 3 ofiarodawców w łącznej kwocie 500 zł, bezimiennie na monstrancję 600 zł. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 5. Od wtorku rozpoczną się PRACE przy WIĘŹBIE DACHOWEJ Kolegiaty. Wyspecjalizowana firma przez ok. 1,5 miesiąca zabezpieczy wszystkie elementy drewniane dachu do kategorii: niepalne. Koszt wykonanych prac to blisko 70 tyś. zł. Parafia pozyskała na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości 75 % całej kwoty.
 6. W Kancelarii parafialnej można zamawiać WYPOMINKI na następny rok.
 7. Z racji na trwający REMONT BUDYNKU DUSZPASTERSKIEGO od najbliższej środy KANCELARIA zostanie przeniesiona do salki obok. Wchodzić będziemy środkowymi drzwiami w budynku. Przez około 3 tygodnie zostanie odnowione wnętrze kancelarii.
 8. W sobotę przeżywamy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i 35 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. W czasie modlitwy różańcowej o godz. 17:15 i mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się o KANONIZACJĘ KS. JERZEGO oraz w intencji członków Solidarności. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Po mszy św. przejdziemy przed Kolegiatę do płyty upamiętniającej ks. Jerzego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów.
 9. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 10. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 11. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2020 rok. Są również dostępne kalendarze z naszej parafii.
 12. Za tydzień we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się LICZENIE WIERNYCH obecnych na mszy św. Zbiórka ofiar na tacę przeznaczona na Misje.
 13. Z racji DNIA PAPIESKIEGO wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli stypendia dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Dziś zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Naszym gościem będzie GRZEGORZ MIECZNIKOWSKI. Rozpoczniemy o  18:00
  Eucharystią dla młodzieży i studentów „Osiemnastką”; Bezpośrednio po Mszy spotkanie z naszym Gościem. Bardzo prosimy by w spotkaniu wzięli udział kandydaci do bierzmowania.
  Grzegorz Miecznikowski jest człowiekiem, który od fascynacji złem przeszedł drogę do przyjaźni z Bogiem. Warto posłuchać jego świadectwa.
 2. Zachęcamy do obejrzenia wystawy, której autorem jest ks. Mariusz Marszałek, pallotyn, pomysłodawca filmu UFAM TOBIE. Wystawa poświęcona jest tematyce Bożego Miłosierdzia. Ekspozycja przybliża najważniejsze miejsca w Wilnie i jego okolice związane z Miłosierdziem Bożym oraz postaci głoszące prawdę o Miłosierdziu: Św. Jana Pawła II, siostry Faustyny Kowalskiej i bł. ks. Michała Sopoćko. Wystawa podróżowała po całej Wileńszczyźnie. Gościła w Strasburgu oraz w Polsce: pokazywano ją w Sejmie i w Senacie.
 3. W niedzielę za tydzień zapraszamy do Kolegiaty na godz. 19:00 na spotkanie z przedstawicielami Policji. Poruszone będą ważne sprawy dotyczące bezpieczeństwa osób starszych.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 października 2019 r.

głoszenia parafialne

 

 1. Bóg zapłać za OFIARY złożone dziś na tacę, przeznaczone na OGRZEWANIE ŚWIĄTYNI w sezonie zimowym.
 2. Każdego dnia zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15, w niedzielę na 17:30. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 3. Jutro o godz. 19:00 pierwsze po wakacjach Spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Wejście do salki przez kuchnię.
 4. Również jutro pierwsze spotkanie dla RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50. Prosimy aby w spotkaniu wzięli udział oboje rodzice.
 5. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie GRUP MODLITEWNYCH w Domu Duszpasterskim.
 6. W sobotę - 12 października będziemy gościli w naszym Sanktuarium pielgrzymów, którzy przybędą w ramach VII ARCHIDIECEZJALNEJ PIELGRZYMKI KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Początek tegorocznego spotkania o godz. 10:30. MSZA ŚW. dla pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Abpa o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Program całej pielgrzymki wywieszony jest w gablotach przed Kolegiatą.
 7. Również w sobotę -12 października, o godz. 20:00 rozpocznie się NOCNE CZUWANIE prowadzone przez grupę Odnowy w Duchu Świętym od o. Jezuitów z Łodzi. W czasie czuwania przewidziany jest: różaniec, 2 konferencje, Msza św., adoracja z modlitwą wstawienniczą. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę podczas czuwanie. Program wywieszony w gablocie przed świątynią.
 8. W niedzielę – 13tego października przypada kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które zapraszamy do ORCHOWA. Zapraszamy na godz. 19:15 na Msza św. w intencji mieszkańców Orchowa. Msza św. będzie odprawiona Domu Ludowym. Po mszy św. procesja ulicami w kierunku Łasku. Procesję zakończymy poświęceniem odnowionego Krzyża.
 9. O godz. 19:00 na parkingu pod Kolegiatą będzie podstawiony autokar dla uczestników nabożeństwa. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kaplicę Wieczystej Adoracji: od Janiny - 200 zł, bezimiennie od 8 ofiarodawców w łącznej kwocie 1340 zł. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 11. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 12. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 13. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ oraz KALENDARZY na 2019 rok.
 14. Za tydzień XIX DZIEŃ PAPIESKI. Swoimi ofiarami złożonymi na tacę będziemy mogli wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, a wychodząc z kościoła ofiarą złożoną do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu ALE GOŚĆniedzielę  13 października. Naszym gościem będzie GRZEGORZ MIECZNIKOWSKI. Rozpoczniemy o  18:00 Eucharystią dla młodzieży i studentów „Osiemnastką”; Bezpośrednio po Mszy spotkanie z naszym Gościem. Bardzo prosimy by w spotkaniu wzięli udział kandydaci do bierzmowania.
  Grzegorz Miecznikowski jest człowiekiem, który od fascynacji złem przeszedł drogę do przyjaźni z Bogiem. Warto posłuchać jego świadectwa.
 2. Zapraszamy na koncert zatytułowany: „Przeboje muzyki klasycznej” w wykonaniu zespołu DUO GAVLICCI. Koncert odbędzie się w ramach sobotniej pielgrzymki około godziny 14:00. Zapraszamy do Kolegiaty. Wstęp Wolny.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś przeżywamy ODPUST ku czci Św. Michała Archanioła. SUMIE ODPUSTOWEJ o godz. 12:00. przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Paweł Kutynia – Dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.
 2. Rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15, w niedzielę na 17:30. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 3. We wtorek przy okazji pierwszego Nabożeństwa różańcowego odbędzie się POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW dzieci pierwszokomunijnych. W poniedziałek – 7 października pierwsze spotkanie dla RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50. Prosimy aby w spotkaniu wzięli udział oboje rodzice.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. Spowiedź w piątek w czasie mszy porannych i po południu od godz. 17:30.
 5. W sobotę - 12 października będziemy gościli w naszym Sanktuarium pielgrzymów, którzy przybędą w ramach VII ARCHIDIECEZJALNEJ PIELGRZYMKI KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Początek tegorocznego spotkania o godz. 10:30. MSZA ŚW. dla pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Abpa o godz. 12:00. Obecni będą kapłani naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Program całej pielgrzymki wywieszony jest w gablotach przed Kolegiatą.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły bezimiennie cztery OFIARY na Kaplicę Wieczystej Adoracji w łącznej kwocie 1000 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
  Przypominamy, że WIECZYSTA ADORACJA będzie odbywała się w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej. Zostały już zamówione i opłacone ławki. W trakcie przygotowania jest Monstrancja, która będzie służyła do Wieczystej Adoracji. Kaplica Matki Bożej zostanie doposażona w nowy system monitoringu i alarmu. Wszystko po to aby umożliwić wiernym naszej parafii i miasta spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i jednocześnie zagwarantować jak największe bezpieczeństwo. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w realizacji wymienionych zamierzeń.
 7. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 8. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 15:00 odbędzie się w Kolegiacie ślub naszego pana organisty Macieja Malinowskiego z Katarzyną Browarską. Otoczmy ich naszą modlitwą i prośmy o potrzebne łaskie na drodze małżeńskiego i rodzinnego życia.
 10. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 września 2019 r

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

do przekazania wiernym w niedzielę 22 września 2019 r.

 

 1. Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza 28 wrześniabr. do Piotrkowa Trybunalskiego, do kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła do udziału we Mszy św., podczas której zostanie ogłoszona decyzja Stolicy Apostolskiej o podniesieniu piotrkowskiej farydo godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Ryłko. Program uroczystości:
  11.00 – prezentacja historii kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim (ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Gliński),
  11.30 – Uroczysta Msza św.
 2. Koronka na ulicach miast,jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodziinformuje, że w niedzielę 29września 2019 r. o godz. 12.00Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu 2 alumnom roku szóstego, natomiast 4 alumnów roku trzeciego otrzyma strój duchowny. Uroczystości odbędą się w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Barbary w Starych Skoszewach.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś na godz. 18:00 zapraszamy na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W środę przeżywamy ROCZNICĘ KORONACJI wizerunku Matki Bożej Łaskiej. O godz. 18:00 msza św. dziękczynna.
 3. Również w środę 25 września na godz. 18:45 zapraszamy na spotkanie do Kolegiaty młodzież, która w tym roku będzie przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionych deklaracji.
 4. W niedzielę a tydzień - 29 września przeżywamy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w naszej parafii jest to DZIEŃ ODPUSTU ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy parafian na SUMĘ ODPUSTOWĄ na godz. 12:00. Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Paweł Kutynia – Dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Prosimy o obecność Asystę Parafialną, Panów do baldachimu, Ministrantów i Dziewczynki sypiące kwiaty. Po mszy św. przejdziemy wokół naszej świątyni w procesji eucharystycznej.
 5. W minionym tygodniu wpłynęła bezimiennie OFIARA na Kaplicę Wieczystej Adoracji w wysokości 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
  Wieczysta Adoracja będzie odbywała się w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej. Aktualnie zostało zamówionych i opłaconych 10 ławek, które będą odpowiadały wyglądem obecnie używanym w Kolegiacie ławkom. Liczymy, że nowe ławki staną w kaplicy przed Świętami Bożego Narodzenia. W trakcie przygotowania jest również bezpieczna Monstrancja, która będzie służyła do Wieczystej Adoracji. Kaplica Matki Bożej zostanie także doposażona w nowy system monitoringu i alarmu. Wszystko po to aby umożliwić wiernym naszej parafii i miasta spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i jednocześnie zagwarantować jak największe bezpieczeństwo.
 6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 7. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 8. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 9. Z głębi serca dziękujemy panu Krzysztofowi ŁASZKIEWICZOWI za sfinansowanie i wykonanie naprawy popękanego przeszklenia z lewej strony frontu Kolegiaty. Serdeczne Bóg Zapłać!

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny i zapoznania się z wystawą malarstwa Krystyny Fleming zatytułowaną „ŚPIEW DUSZY”. Autorka wystawy jest mieszkanką Łasku, naszą parafianką. Pasjonuje się malarstwem od najmłodszych lat. Należy do Stowarzyszenia Amatorów Plastyków Ziemi Łaskiej. Prace swoje wykonuje różnorodną techniką (farbą olejną, akwarelą oraz farbą akrylową).

24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 września 2019 r.

 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś po mszy o godz. 10:30, zapraszamy na SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii.
 2. Również dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
 3. Przypominamy o 80. ROCZNICY AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ, która przypada we wtorek - 17 września. Uroczystość upamiętniające to dramatyczne wydarzenie odbędą się o godz. 13:00 na łaskim cmentarzu.
 4. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 5. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 6. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 7. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Sanktuariów i Zamków ZIEMI KŁODZKIEJ prosimy o dokonanie wpłaty za pielgrzymkę w Kancelarii Parafialnej. W piątek 20 września autokar będzie podstawiony przed Kolegiatą o godz. 6:30. Pielgrzymka rozpocznie się Eucharystią o godz. 7:00. Bezpośrednio po mszy św. wyjazd autokaru. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie od dwóch ofiarodawców w łącznej kwocie 200 zł. Bóg zapłać!
 9. Dziś w parafii św. Jana Chrzciciela w Buczku, Eucharystią o godz. 16:00 rozpocznie się SPOTKANIE dla OSÓB, które PIELGRZYMOWAŁY w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Ziemi Łaskiej na Jasną Górę. Po Eucharystii spotkanie w gospodarstwie Państwa Kilańczyk w Buczku, ul. Słoneczna 18.
 10. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby STOLICY APOSTOLSKIEJ.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.