Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 września 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 26 września 2021 r.

 1. We wtorek 28 września przypada 10. rocznica święceń biskupich ks. abp. Grzegorza Rysia. W tym dniu o godz. 12.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św.
  w intencji Metropolity Łódzkiego, na którą serdecznie zapraszamy.
 2. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
  Dop.: W naszej parafii na Koronce o godz. 15:00 tradycyjnie gromadzimy się przed świątynią przy krzyżu misyjnym i oraz na skrzyżowaniu przy ul. Narutowicza i 1 Maja, przy stojącym tam krzyżu.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Stanisław zaprasza młodzież do wspólnego ćwiczenia. Zainteresowani będą mogli pod okiem wykwalifikowanej trenerki rozruszać swoje ciała i poprawić kondycję fizyczną. Początek zajęć o godz. 14:45 pod Kolegiatą. Hasłem wydarzenia będzie: „Służę dla Pana; śpiewam dla Pana; ćwiczę dla Pana”.
 2. W środę - 29 września przeżywamy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w naszej parafii jest to Dzień Odpustu ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy parafian na Sumę Odpustową na godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Dr Hubert Wiśniewski – Wikariusz Sądowy oraz wykładowca WSD w Łowiczu.
  Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwy do Św. Michała Archanioła. Błogosławieństwo. Z racji późnej godziny i zapadającego zmroku nie będzie procesji
 3. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 4. W piątek przypada wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dzień imienin Siostry Teresy. Zapraszamy na mszę św. w intencji Siostry o godz.: 18:00.
 5. W tym tygodniu przeżywamy I Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. Spowiedź w piątek w czasie mszy porannych i po południu od godz. 17:15. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem po mszy św. o godz. 7:00. Po nim spotkanie Grupy Męskiej. Po południu w sobotę Różaniec o godz. 17:15.
 6. Za tydzień w niedzielę 3 października o godz. 12:00 Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie w Kolegiacie celebrował uroczystą Eucharystię, z racji jubileuszu 100-lecia posługi w Łasku Sióstr Sercanek.
  W kaplicy Św. Anny prezentowana jest wystawa przedstawiająca historię zgromadzenia Sióstr Sercanek.
 7. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w czwartki na godz. 19:00 w Domu Duszpasterskim. Dzieci zaś w każdą sobotę na godz. 11:00 na spotkania Oazy Dzieci Bożych.Również w każdą sobotę o godz. 10:00 spotkania dla Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'.
 8. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 9. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać msze św. Dysponujemy jeszcze wolnymi intencjamimszy w tym roku, w miesiącu październiku, listopadzie i grudniu. Zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych. Można także zamawiać msze św. na 2022 r. odwiedzając kancelarię bądź kontaktując się telefonicznie w godz. 11:00 - 15:00.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę brukową na cmentarzu w łącznej kwocie 1100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 12. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Leonard Zenon Niewiadomski – lat 96, Dariusz Nowak – lat 41. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 


25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 września 2021 r.

 

Witamy pośród nas ks. Macieja Chodowskiego, który przez najbliższe 4 dni poprowadzi nas przez czas rekolekcji jakie przeżywamy w Kościele Stacyjnym z racji setnej rocznicy erygowania diecezji łódzkie. Otwórzmy nasze serca i umysły na działanie Ducha Świętego.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 19 września 2021 r.

 1. W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej 25 września w bazylice archikatedralnej spotkają się przedstawiciele zawodów medycznych oraz chorzy.
  O godz. 11.30 wykład. a pół godziny później Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Marka Marczaka.
 2. W sobotę 25 września przypada 125. rocznica śmierci Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Z tej racji w tym dniu w Parznie Eucharystii o godz. 13.30 przewodniczył będzie ks. abp Grzegorz Ryś. W programie również konferencja Mirosława Wąsika pt.: Wanda znana i nieznana, wystawa oraz poczęstunek.
 3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Rozpoczęcie w sobotę 25 września o godz. 15.30. Centralnej Eucharystii w niedzielę 26 września o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś, podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie.
 4. Duszpasterstwo Rolników zaprasza w niedzielę 26 września na jubileuszową pielgrzymkę rolników, sadowników oraz ogrodników do bazyliki archikatedralnej. O godz. 12.30 Msza św. dziękczynna za plony.
 5. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny 20 września rozpoczyna kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, eucharystii. Więcej inf. na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com
 6. Duszpasterstwo Rodzin i Spotkania Małżeńskie zapraszają małżeństwa na weekendowe rekolekcje do ośrodka rekolekcyjnego w Porszewicach k/Łodzi w terminie 1-3 października. Adresowane są one zarówno do tych małżeństw, które przezywają trudności, jak i tych, które chcą odświeżyć swoją relację. Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

Ogłoszenia parafialne

 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne. Dziś nauki podczas wszystkich mszy św., a wieczorem o godz. 19:00 Koncert uwielbieniowy! W poniedziałek msza św. z nauką o godz. 18:00, a po niej Adoracja Krzyża. We wtorek o godz. 18:00 msza św. z nauką. Spowiedź. Po mszy św. modlitwa wstawiennicza. W środę ostatnia nauka rekolekcyjna podczas mszy św. o godz.18:00 i modlitwa o wylanie Ducha Świętego. Program rekolekcyjnych spotkań dostępny jest na ulotkach pod chórem, na plakacie wywieszonym w gablocie oraz stronie parafialnej.
 2. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w czwartki na godz. 19:00 w Domu Duszpasterskim. Pierwsze spotkanie powakacyjne w najbliższy czwartek.
 3. Dzieci zapraszamy w każdą sobotę na godz. 11:00 na spotkania Oazy Dzieci Bożych.
 4. W sobotę przypada 16 rocznica koronacji wizerunku Matki Bożej Łaskiej. Msza św. dziękczynna w kaplicy Matki Bożej o godz. 18:00.
 5. Za tydzień w niedzielę Stanisław zaprasza młodzież do wspólnego ćwiczenia. Zainteresowani będą mogli pod okiem wykwalifikowanej trenerki rozruszać swoje ciała i poprawić kondycję fizyczną. Początek zajęć o godz. 14:45 pod Kolegiatą. Hasłem wydarzenia będzie: „Służę dla Pana; śpiewam dla Pana; ćwiczę dla Pana”. Zapraszamy!
 6. Nasze Siostry Sercanki obchodzą w tym roku Jubileusz 100-lecia posługi w Łasku. Uroczystą Eucharystię w Kolegiacie, z racji jubileuszu, będzie celebrował Abp Grzegorz Ryś 3 października o godz. 12:00. W kaplicy Św. Anny prezentowana jest wystawa przedstawiająca historię zgromadzenia Sióstr Sercanek.
 7. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 8. Siostra Marta i pan Maciej organista zachęcają do dołączenia do Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'.Spotkanie w sobotę o godz. 10:00 w Domu Duszpasterskim.
 9. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać msze św. Dysponujemy jeszcze wolnymi intencjamimszy w tym roku, w miesiącu październiku, listopadzie i grudniu. Zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych. Można również zamawiać msze św. na 2022 r. odwiedzając kancelarię bądź kontaktując się telefonicznie w godz. 11:00 - 15:00.
 10. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej, Łaski Dom Kultury oraz nasza parafia zapraszają dziś na godz. 19:00 do Galerii z Fortepianem na koncert 'Muzyka z polskich filmów i seriali'. Na trąbce zaprezentuje się nasz organista Maciej Malinowski, na fortepianie zagra Marcin Werner, na perkusji Michał Loga. Wstęp wolny.
 11. W minionym tygodniu wpłynęło pięć bezimiennych ofiar w łącznej kwocie 600 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 13. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej.
 14. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierska Czesława – lat 75, Grzela Jerzy – lat 71. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 września 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 12 września 2021 r.

 1. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, 17 września 1939 roku, Związek Radziecki zaatakował Polskę.
  Z racji 82. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do bazyliki archikatedralnej w Łodzi w niedzielę 19 września o godz. 12.30 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 2. X Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 19 września
  w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
 3. Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje o rekrutacji na nowy rok nauki. Celem Szkoły jest przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego. Więcej informacji na stronie: www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl.
 4. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny 20 września rozpoczyna kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, eucharystii. Więcej inf. na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com
 5. Caritas Archidiecezji Łódzkiej poszukuje osoby do pracy na stanowisku:
  kierownik Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej,
  wychowawca w Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej.
  Animator zajęć Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów.
  Kontakt w sprawie pracy: Katarzyna Sekieta: 605 630 693, ksekieta@toya.net.pl 

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś będą miały miejsce następujące wydarzenia:
  - Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  - O godz. 12:00 Msza dziękczynna za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Marii Czackiej. Po liturgii nastąpi symboliczne złożenie kwiatów przed tablicą poświęconą Prymasowi na froncie budynku Kolegiaty.
  - Popielgrzymkowe spotkanie uczestników i sympatyków 41. Pielgrzymki Ziemi Łaskiej. O godz. 14:30 Msza św. w Kolegiacie Łaskiej, a po niej bratersko-siostrzana agapa w ogrodzie parafialnym.
  - O godz. 19:00 Koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Wystąpią gwiazdy Opery Kameralnej. Wstęp Wolny
 2. Jutro 13 dzień września. Na godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem i figurą MB z Fatimy.
 3. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie MB Bolesnej. W sobotę Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Tego dnia rozpoczynają się dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. Od następnej niedzieli – 19 września, zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbywają się w 17tu Kościołach Stacyjnych naszej Archidiecezji. Rekolekcje w Łasku poprowadzi Maciej Chodowski wraz z osobami z Ruchu Światło-Życie. Program rekolekcji dostępny jest na ulotkach pod chórem, na plakacie wywieszonym w gablocie oraz stronie parafialnej. Zachęcamy do udziału w rekolekcyjnych spotkaniach!
 5. 26 września Stanisław zaprasza młodzież do wspólnego ćwiczenia. Zainteresowani będą mogli pod okiem wykwalifikowanej trenerki rozruszać swoje ciała i poprawić kondycję fizyczną. Początek zajęć o godz. 14:45 pod Kolegiatą. Hasłem wydarzenia będzie: „Służę dla Pana; śpiewam dla Pana; ćwiczę dla Pana”. Zapraszamy!
 6. Nasze Siostry Sercanki obchodzą w tym roku Jubileusz 100-lecia posługi w Łasku. Uroczystą Eucharystię w Kolegiacie, z racji jubileuszu, będzie celebrował Abp Grzegorz Ryś 3 października o godz. 12:00. Przed Mszą św. zostanie przybliżona historia posługi Sióstr na przestrzeni minionych 100 lat obecności Zgromadzenia w naszym mieście. W dziękczynnej uroczystości wezmą udział przedstawiciele Zgromadzenia, kapłani oraz osoby świeckie. Siostry Sercanki zapraszają do wspólnej modlitwy mieszkańców naszej parafii i miasta.
 7. Siostra Marta i pan Maciej organista zachęcają do dołączenia do Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'.Najbliższe spotkanie w sobotę o godz. 10:00 w Domu Duszpasterskim.
 8. Od najbliższego piątku od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej rozpoczyna swoje dyżury Pani Psycholog Anna.
 9. Członkowie Żywej Róży z Łasku ufundowali do Kolegiaty mosiężny pojemnik na wodę święconą, który został już ustawiony pod chórem naszej świątyni. Na ręce zelatorki Bogusławy Laskowskiej składamy serdeczne podziękowanie za piękne wotum. Bóg zapłać!
 10. W minioną niedzielę w świątyniach na terenie kraju przeprowadzana była zbiórka ofiar na Afgańczyków. W naszej parafii ww. kwesta zostanie przeprowadzona dziś przy wyjściu z kościoła. Przekazane przez wiernych ofiary przeznaczone zostanąin. na żywność, koce, odzież, zapewnienie odpowiednich warunków w obozach dla uchodźców za granicą i najpotrzebniejsze artykuły dla tych, którzy mieszkają w ośrodkach w Polsce bądź korzystają z prowadzonych przez Caritas Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 11. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 12. W minionym tygodniu wpłynęła ofiary od parafian z Zelowa, modlących się podczas Jerycha, w kwocie 170 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej. Dostępne jest specjalne wydanie o Bł. Kardynale S. Wyszyńskim.
 14. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Krystyna Sobczak – lat 75. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

 


23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 września 2021 r.

 

Ofiary złożone na tace przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 5 września 2021 r.

Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje o rekrutacji na nowy rok nauki. Celem Szkoły jest przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego. Wykładowcy należą do różnych Kościołów chrześcijańskich. Drugi cykl wykładów będzie poświęcony osobie Jezusa Chrystusa w kontekście historycznym, kulturowym i społecznym. Wykłady będą się odbywać w jedną sobotę miesiąca od października 2021 r. do czerwca 2022 r. Zapisy odbywają się w sekretariacie Ekumenicznej Szkoły Biblijnej przy Wydziale Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi (ul. ks. Skorupki 3). Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli wykłady będą realizowane stacjonarnie. Więcej informacji na stronie internetowej: www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl.


Ogłoszenia parafialne

 1. Kolejną dobę trwa w naszej świątyni „Jerycho Modlitewne”. Modlimy się przed wystawionym w kaplicy Matki Bożej Najświętszym Sakramentem. Dziękuję wszystkim osobom, które w dzień jak i w nocy włączyły się w modlitwę. Nadal, pod chórem naszej świątyni, możemy zapisywać się na konkretne godziny adoracji, która zakończy się w środę mszą św. o godz. 18:00.
 2. Dziś na mszy św. o 10:30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych, zaś o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. Od obecnej niedzieli powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
  Msza św. w kaplicy w Łopatkach o godz. 10:30.
 4. W sobotę, 11 września odbywa się w Niepokalanowie V Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, na które corocznie udają się dzieci z naszej parafii pod opieką s. Marty. Aktualnie są już tylko dwa ostatnie miejsca wolne. Zainteresowanych odsyłamy do s. Marty.
 5. zapraszamy na godzinę 18:00 na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku-Kolumny.
 6. Reaktywujemy Spotkania Ruchu Czystych Serc – w każdą sobotę o godz.16:00 do domu duszpasterskiego, zaprasza s. Teresa.
 7. W przyszłą niedzielę, 12 września, po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Również, w niedzielę zapraszamy uczestników i sympatyków Pielgrzymki Ziemi Łaskiej na spotkanie popielgrzymkowe 12 września. Rozpoczniemy o godz. 14:30 Mszą św. w Kolegiacie Łaskiej, a po niej spotkanie bratersko-siostrzane w ogrodzie parafialnym (w przypadku deszczowej pogody w domu duszpasterskim), przy ul. Warszawskiej 15.
 9. Od 1 września rozpoczął w naszej parafii roczne praktyki kleryk Marek Kudła. Przez najbliższe miesiące będzie służył pomocą w duszpasterstwie parafialnym.
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 11. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary w łącznej kwocie 250 zł oraz 430 zł od chorych. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej.
 13. Wraz z Burmistrzem Łasku Gabrielem Szkudlarkiem zapraszamy w niedzielę za tydzień, 12 września na Koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Wystąpią gwiazdy Opery Kameralnej. Wstęp Wolny
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Koziróg Tomasz – lat 62, Jaros Mieczysław – lat 65, Grabarczyk Jadwiga – lat 82, Nowakowska Daria – lat 50. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 


22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 sierpnia 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 29 sierpnia 2021 r.

 1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:
  a) W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w 5 wybranych kościołach (w tym w naszej świątyni)
  W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.
  b) W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie odnowa.jezuici.pl
  c) W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.
  d) W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej.
  e) Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie katecheza.lodz.pl
  f) W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. (również nasza świątynia jest Kościołem Stacyjnym).
 2. Dom Seniora „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach oferuje dla pensjonariuszy pobyt całodobowy w pokojach jedno i dwuosobowych z łazienkami. W ofercie własna kuchnia, dobrze wyposażona sala rehabilitacyjna, biblioteka, kaplica z opieką duszpasterską. Ponadto Dom oferuje pobyt dzienny dla pensjonariuszy z okolic Kaszewic. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.domseniora-kaszewice.pl lub pod nr. tel.: 792 723 294, 606 324 304.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W naszej świątyni, decyzją Ks. Abpa Grzegorza Rysia, od 1 września od godz. 18:00 będzie odbyło się „Jerycho Modlitewne”. Przez siedem kolejnych dni i siedem nocy będziemy mogli modlić się przed wystawionym w kaplicy Matki Bożej Najświętszym Sakramentem. Trzeba abyśmy byli na tej modlitwie we wspólnocie. Dlatego ponownie, pod chórem naszej świątyni, możemy zapisywać się na modlitewne Jerycho, na konkretne godziny. Jak do tej pory na modlitwę z naszej parafii zapisało się zaledwie kilka osób. Chciejmy włączyć się w tę ważną modlitwę! Prosi o to ks. Arcybiskup. Kogo ma o to prosić jak nie nas właśnie? Czy dla nas, ludzi wierzących, modlitwa jest trudnością i ciężarem? Wiele osób z poza naszej parafii zadeklarowało swoją obecność i modlitwę. Czy to właśnie nas w tym czasie zabraknie na modlitwie? Pomyślmy o tym. Wystarczy zapisać się na listę, przyjść i razem z inny osobami modlić się słowami różańca bądź innej wyznaczonej modlitwy, a następnie adorować w ciszy Pana Jezusa.
 2. Zbliża się dzień imienin Abp. Grzegorza Rysia. W piątek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego chciejmy w szczególny sposób pamiętać w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek spowiedź rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Matki Bożej. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem. Następnie spotkanie Grupy Męskiej.
 4. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne. Ofiary tego dnia przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 5. Od następnej niedzieli powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
  Msza św. w kaplicy w Łopatkach od następnej niedzieli o godz. 10:30.
 6. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów w środę – 1 września – do naszej świątyni na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
 7. Burmistrz Łasku i Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają mieszkańców gminy Łask, do udziału w obchodach rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które odbędą się na łaskim cmentarzu parafialnym w środę - 1 września o godz. 13:00.
 8. Do końca sierpnia (jeszcze tylko dwa dni) potrwa tegoroczna Akcja „Tornister pełen uśmiechów”.Możemy jeszcze zakupić artykuły szkolne i przekazać je do parafii w torbach jednorazowych.
 9. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 10. W minionym tygodniu wpłynęło pięć bezimiennych ofiar w łącznej kwocie 650 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej.
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 


21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 sierpnia 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 22 sierpnia 2021 r.

 1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:
  a) W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w 5 wybranych kościołach (w tym w naszej świątyni)
  W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.
  b) W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie odnowa.jezuici.pl
  c) W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.
  d) W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej.
  e) Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie katecheza.lodz.pl
  f) W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. (również nasza świątynia jest Kościołem Stacyjnym).
 2. Akcja Katolicka i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oferuje wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla chętnych. Informacje na plakacie.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Tak jak słyszeliśmy w komunikatach kurialnych Ks. Abp Grzegorz podjął decyzję aby w naszej świątyni odbyło się „Jerycho Modlitewne”. Jest to modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, która trwa przez siedem dni i siedem nocy. Nawiązuje do starotestamentalnego oblężenia i zdobycia Jerycha. Wówczas Jozue wraz ze swoim ludem, przez siedem dni okrążali codziennie twierdzę Jerycho. W ostatnim dniu mury obronne Jerycha runęły. Są sprawy, które wydają się nie do przejścia, nie do zdobycia. Historia wielu osób oraz wspólnot podejmujących trud Jerycha modlitewnego pokazuje, że Pan Bóg korzysta z tego czasu otwarcia na Jego obecność i błogosławi obficie. W tym czasie mury twierdzy niezdobytej, okazują się budowlą z kart. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Maryja w to uwierzyła, korzystajmy i my z Jej wstawiennictwa w Łaskim Sanktuarium. Odpowiadając na apel Ks. Abpa Grzegorza módlmy się w naszej świątyni rozpoczynając 1 września o godz. 18:00 Mszą św. Zakończymy modlitwę 8 września również Mszą św. sprawowaną o godz. 18:00. Bóg mógł wysłać samego Jozuego aby mury Jerycha runęły. Polecił mu jednak, aby zrobił to ze wspólnotą swojego narodu. Trzeba abyśmy byli na tej modlitwie we wspólnocie. Dlatego od dziś, pod chórem naszej świątyni, możemy zapisywać się indywidualnie na modlitewne Jerycho, na konkretne godziny zarówno w dzień jak i w nocy. Prosimy aby zaangażowali się w modlitwę członkowie Kół Różańcowych oraz pozostałych grup modlitewnych. W naszym Sanktuarium będziemy modlili się sprawując Eucharystię, odmawiając różaniec i adorując w ciszy Najświętszy Sakrament, przez kolejne dni i noce. Każda godzina modlitwy będzie miała określoną intencję, którą połączymy z podaną przez Ks. Abpa: „o ożywienie wiary, skruszenie każdej naszej zatwardziałości serca”.
 2. Na cmentarzu trwają prace brukarskie. Została zdjęta stara kostka przy zabytkowej bramie od strony Kauflandu. Ułożono już obrzeża wzdłuż głównej alei oraz zaczęto układanie nowej kostki.
 3. W dniu wczorajszym wyruszyła z Kolegiaty Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. We wtorek 24 sierpnia ok. godz. 13:30-14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę.
  Zapraszamy parafian i mieszkańców miasta do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30 w łączności z pielgrzymującymi.
 4. W czwartek, 26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 10:30 i 18:00.
  Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 5. Trwa coroczna Akcja „Tornister pełen uśmiechów”, która tym razem ukierunkowana jest na pomoc dzieciom z diecezji pińskiej na Białorusi.
  Prosimy o zakupienie artykułów szkolnych i przekazanie ich do parafii w torbach jednorazowych. Akcja w naszej parafii potrwa do końca sierpnia.
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne ofiary w łącznej kwocie 1100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Sabina Gabrysiak – lat 73, Olek Badziak – lat 79. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

20 NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 sierpnia 2021 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Stanisława Czaję, który od dziś rozpoczyna posługę duszpasterską pośród nas. Otoczmy ks. Stanisława serdeczną modlitwą. Ks. Stanisławowi życzymy opieki Matki Bożej i owocnej pracy duszpasterskiej!
 2. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe. Z racji Miesiąca Trzeźwości pomodlimy się w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 3. Jutro rozpoczynają się na cmentarzu zapowiadane prace brukarskie. Zostanie usunięta stara kostka przy zabytkowej bramie od strony Kauflandu. Będą wykonane trzy nowe studzienki oraz założone nowe pompy do wody. Następnie ułożone zostanie ok. 1000 m2 nowej kostki. Na tyle pozwalają nam aktualne ceny materiałów budowlanych oraz koszty robocizny.
 4. W sobotę 21 sierpnia po raz 41 wyruszy z Kolegiaty na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej.
  O godz. 7:00 w sobotę Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki. Pielgrzymi wyruszą sprzed Kolegiaty o godz. 8:00. Po czterech dniach, we wtorek 24 sierpnia ok. godz. 14:00 dotrą na Jasną Górę.
  Pielgrzymi powrócą do Łasku w czwartek, 26 sierpnia - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,. z ok godz. 17:00.
  Zapraszamy parafian i mieszkańców miasta do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki oraz do towarzyszenia pielgrzymom w czasie wyjścia i powrotu pielgrzymki.
  Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać w kancelarii parafialnej.
  Od godz. 6:30 przed Kolegiatą będzie oczekiwał samochód wojskowy, do którego pielgrzymi mogą oddać bagaż. Przypominamy, że bagaż musi być oznaczony numerem, który otrzymaliśmy przy zapisie na pielgrzymkę. Zwracamy się z prośbą, aby osoby, które używają lekarstw zapisanych przez lekarza, zabrały je ze sobą na pielgrzymkę.
  W Kolegiacie, każdego dnia trwania pielgrzymki o godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec w intencji pielgrzymów.
 5. Trwa coroczna Akcja „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku celem akcji jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom z diecezji pińskiej na Białorusi. Za pośrednictwem Caritas Diecezji Pińskiej pomoc trafi do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat. Są to dzieci białoruskie, w większości z polskimi korzeniami, pochodzące z ubogich rodzin, zamieszkałych w części na terenach dotkniętych promieniowaniem po wybuchu elektrowni jądrowej w Czernobylu.
  Prosimy o zakupienie artykułów szkolnych i przekazanie ich do parafii w torbach jednorazowych. Caritas zakupi plecaki i tornistry i przekaże je wraz z zebranymi w parafiach wyprawkami. Akcja w naszej parafii potrwa do końca sierpnia.
  Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączą się w tę piękną akcję.
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne ofiary w łącznej kwocie 170 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zenona Rejmonczyk – lat 94, Stanisław Kmiecik – lat 74, Zbigniew Tomaszewski – lat 77, Bolesław Kołatek – lat 64. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

 

 

 

 


19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 sierpnia 2021 r.

Zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 8 sierpnia 2021 r.

 1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) zapraszamy na
  Mszę św. celebrowaną w bazylice archikatedralnej o godz. 9.30 pod przewodnictwem ks. Abpa Grzegorza Rysia. W tym dniu przypada również 101. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W miesiącu sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. We wtorek w porze obiadu ok. godz. 13:30 zatrzymają się przy Kolegiacie pielgrzymi z diecezji Płockiej. W czwartek ok. godz. 14:00 przyjadą na rowerach pielgrzymi z Golubia-Dobrzynia. Nie przynosimy do Kolegiaty chleba tak jak to dotychczas czyniliśmy. Od 2 lat pielgrzymom z Płocka towarzyszy własna kuchnia, która przygotowuje obiadowe posiłki do całej grupy.
 2. W piątek przypada 13 dzień sierpnia, czyli dzień fatimski. O godz. 17:00 modlitwa różańcowa a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą MB Fatimskiej.
 3. W sobotę w liturgii wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 4. Za tydzień w niedzielę – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej). Msza św. w intencji ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10:30. W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów.
 5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania (11:00-15:00) od poniedziałku do piątku.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary w łącznej kwocie 250 zł, oraz ofiary złożone przez chorych odwiedzanych w I Piątek miesiąca w łącznej kwocie 330 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. Rozpoczynamy coroczną Akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji w tym roku jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom z diecezji pińskiej na Białorusi. Za pośrednictwem Caritas Diecezji Pińskiej pomoc trafi do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat. Są to dzieci białoruskie, w większości z polskimi korzeniami, pochodzące z ubogich rodzin, zamieszkałych w części na terenach dotkniętych promieniowaniem po wybuchu elektrowni jądrowej w Czernobylu, w 1986 r.
  (Najpotrzebniejsze artykuły szkolne dla uczniów na Białorusi to: zeszyty, ołówki, długopisy, linijki, cyrkiel, kredki, kolorowy i biały papier, szkicownik, markery, taśma klejąca, klej, piórniki, okładki na zeszyty.) Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o zakupienie artykułów szkolnych i przekazanie ich do parafii w torbach jednorazowych. Caritas zakupi plecaki i tornistry i przekaże je wraz z zebranymi w parafiach wyprawkami. Akcja w naszej parafii potrwa do końca sierpnia.
  Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączą się w tę piękną akcję.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wojciech Kulesza – lat 71, Zbigniew Wilganowicz – lat 66. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

18 NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 sierpnia 2021 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 1 sierpnia 2021 r.

 

 1. W związku z rocznicą eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie 4 sierpnia 2020 roku,
  Ks. Abp Grzegorz Ryś, „Caritas” Archidiecezji Łódzkiej, Stowarzyszenie „Dom Wschodni” oraz parafie archidiecezji łódzkiej organizują pomoc dla chrześcijan Libanu. Z tej racji przeprowadzana jest dziś zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na ten cel, a jutro (2 sierpnia), o godz. 18.00, odprawiona zostanie Msza św. w archikatedrze łódzkiej pod przewodnictwem Metropolity Łódzkiego w intencji Libanu. Przed Mszą św. połączymy się z chrześcijanami zgromadzonymi w tym samym czasie na modlitwie
  w Bejrucie, aby przekazać braterskie pozdrowienie i wspólnie wołać do Boga o pokój
  w Libanie. Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube archidiecezji łódzkiej.
 2. Ks. Bp Józef Rozwadowski, czwarty ordynariusz w historii diecezji łódzkiej, pełnił posługę pasterską w latach 1968-1986. Zapraszamy we wtorek 3 sierpnia, w 25. rocznicę śmierci, o godz. 18.00 do archikatedry łódzkiej na Mszę św. w jego intencji, celebrowaną pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś 77. rocznica Powstania Warszawskiego. Uroczystości upamiętniające, odbędą się o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w dzielnicy Kolumna.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca Nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17:30.
 3. W piątek przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo w piątek o godz. 17:30. W sobotę nabożeństwo po mszy o godz. 7:00. Po zakończonych modlitwach spotkanie Grupy Męskiej
 5. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji od alkoholu.
 6. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 41 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się od czwartku - 5 sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne ofiary w łącznej kwocie 1750 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. W miesiącu sierpniu przechodzą przez naszą parafię pielgrzymki zmierzające na Jasną Górę. Z racji pandemii liczba pielgrzymek jest mniejsza niż w minionych latach. Wiemy, że jutro w porze obiadu zatrzymają się przy Kolegiacie pielgrzymi z Kruszwicy, zaś 10 sierpnia przybędą ok. godz. 13:30 pielgrzymi z diecezji Płockiej.
 9. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Wacława Marczak – lat 85. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 lipca 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 25 lipca 2021 r.

 1. 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w niedzielę 1 sierpnia o godz. 12.30 w bazylice archikatedralnej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana Diecezji Łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.
 2. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach, które wyruszą z wielu miejsc naszej archidiecezji na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: Jezus Nadzieją Kościoła Łódzkiego. W każdej pielgrzymce może wziąć udział 300 pielgrzymów niezaszczepionych oraz bez limitu osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19.
  Informujemy, że pielgrzymi mogą przyjąć szczepionkę jednodawkową – Johnson&Johnson w niedzielę 1 sierpnia w godz. od 10.00 do 18.00 w Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a). Szczepienia jednodawkowe są dla osób pełnoletnich.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
 2. Jutro 26 lipca, przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. O godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian odprawiona będzie przez Ks. Stanisława Czaję, który od 15 sierpnia rozpocznie pracę w naszej parafii. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji.
 3. Burmistrz Łasku oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 77. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w dzielnicy Kolumna. Po zakończeniu uroczystości nastąpi symboliczne przekazanie mieszkańcom zrewitalizowanego pl. Szarych Szeregów, na którym odbędzie się piknik rodzinny.
 4. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 41 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej. Zapisy rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły trzy bezimienne ofiary w łącznej kwocie 750 zł. Ofiary przeznaczamy na kostkę brukową na cmentarzu. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej.
 8. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania szczegółowe zalecane po przejściu covid-19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek – 27 lipca o godz. 12:00 na parkingu przed Kolegiatą. Szczegółowe informacje w ulotkach na stojaku pod chórem.
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
  Maryjo, Matko Boża Łaska, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się̨ za nami!
  Święty Józefie, módl się za nami!

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.