Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 listopada 2022 r.

Dziś gościmy w naszej parafii Misjonarza ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Na wszystkich mszach św. Ojciec Misjonarz będzie głosił Słowo Boże a po zakończonej liturgii rozprowadzał kalendarze misyjne.

Z racji I niedzieli miesiąca ofiary złożone na tace przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać!


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiejdo przekazania wiernym w niedzielę 6 listopada 2022 r.

 1. VI Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 13 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.
 2. Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych zaprasza w każdą drugą niedzielę miesiąca na spotkania, które odbywają się w par. św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).
  W niedzielę 13 listopada rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w górnym kościele.
 3. Łódzkie zaduszki za Żołnierzy Wyklętych odbędą się w par. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60 w niedzielę 13 listopada o godz. 17.30.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez Małżeństwa Domowego Kościoła.
 2. We wtorek, 8 listopada zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do Domu Duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 3. W środę, 9 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla członków Grup Modlitewnych w Domu Duszpasterskim.
 4. W czwartek, 10 listopada o godz. 12:00 Księża Kanonicy Kapituły Łaskiej odprawią msze św. za zmarłych Biskupów i Kanoników naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Gmina Łask wraz z Powiatem Łaskim oraz 32 Bazą Lotnictwa Taktycznego zapraszają 11 listopada do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpocznie Msza Św. celebrowana przez Ks. Abpa Seniora Władysława Ziółka w intencji Ojczyzny o godz.10:30 w Kolegiacie. Następnie przemarsz na Plac 11 Listopada, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Wieczorem, w Łaskim Domu Kultury, o godz. 18:00 Koncert Kameralny.
 6. 11 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 7. Abp Grzegorz Ryś udzieliłdyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 11 listopada przypadający w piątek.
 8. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 9. W niedzielę za tydzień obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlić się będziemy za prześladowanych, a wychodząc z Kościoła będziemy mogli wesprzeć ich swoją ofiarą złożoną do puszek. Z racji VI Dnia Ubogich ofiary złożone za tydzień na tace przeznaczone będą na rzecz ubogich.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół przekazane przez chorych w łącznej kwocie 490 zł. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej. Przy biurku z gazetami są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Czesława Kalinowska - lat 81, Józef Kolasiński - lat 84, Dariusz Gogolewski - lat 58. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 października 2022 r. Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Komunikat Biskupów Pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej

 

4 listopada tego roku mija piąta rocznica ingresu do bazyliki archikatedralnej łódzkiej księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

 

Sobór Watykański II w Dekrecie o pasterskich zadaniach biskupów w Kościele, CHRISTUS DOMINUS uczy, że „diecezję stanowi część Ludu Bożego, powierzona pieczy pasterskiej biskupa i współpracujących z nim kapłanów, tak by trwając przy swym pasterzu i zgromadzona przez niego w Duchu Świętym przez Ewangelię i Eucharystię, tworzyła Kościół partykularny, w którym prawdziwie obecny jest i działa jeden, święty, katolicki i apostolski Kościół Chrystusowy” (nr 11).

 

Rocznica rozpoczęcia pasterskiej posługi w Kościele łódzkim księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia jest doskonałą okazją do podziękowania Bogu za Jego troskę o nasz Kościół.

Przypominając o tej rocznicy, zapraszamy kapłanów, kleryków, osoby zakonne i wiernych świeckich do serdecznej modlitwy dziękczynnej za pasterską posługę księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

 

                                                                                                                 X Marek Marczak                                                                        X Ireneusz Pękalski

                                                                                                               Biskup Pomocniczy                                                                    Biskup Pomocniczy     

                                                                                                             Archidiecezji Łódzkiej                                                                Archidiecezji Łódzkiej

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 2. Jutro, w Wigilię Wszystkich Świętych, o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych.
 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Modlić się będziemy wyczytując wypominki jednorazowe. Nie wyczytane podczas procesji wypominki będą wyczytywane podczas kolejnych mszy sprawowanych w dzień zaduszny, zarówno w kaplicy cmentarnej jak i w Kolegiacie.
  Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 4. 2 listopada – Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy cmentarnej o 10:30 i 12:00. O godz. 18:00 w kaplicy w Łopatkach msza św. z wypominkami za zmarłych.
 5. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Dziś i w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy.
  W Kolegiacie modlimy się za zmarłych w czwartek każdego tygodnia. Zachęcamy do uczestniczenia w tej modlitwie.
 6. Dziś oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy i ministranci będą zbierać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Nie mijajmy ich obojętnie.
 7. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej przeprowadzi w dniu 1 listopada na cmentarzu kwestę na rzecz odnowy grobów łaskiej nekropolii.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej. Przy biurku z gazetami są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Roman Nowakowski - lat 69. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 października 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś zapraszamy uczniów klas siódmych wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18:00 i po niej na spotkanie w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 3. W najbliższą środę 26 października odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Szkoła Duchowości. Prowadzącym będzie ks. Adam Gontarz. W ramach kolejnych spotkań uczestnicy poznają zarys i teologię duchowości ze szczególnym wyakcentowaniem duchowości karmelitańskiej, w tym: Teresy od Jezusa, Jana od Krzyża, Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy w każdą czwartą środę miesiąca po wieczornej mszy do salki Domu Duszpasterskiego.
 4. W piątek 28 października przeżywamy święto ku czci Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 5. W sobotę 29 października w Łaskim Domu Kultury o godz. 18:00 odbędzie się koncert Zespołu SYJON zatytułowany: „Św. Jan Paweł II – papież wolności”. Wstęp wolny, ale bezpłatne wejściówki trzeba odebrać w ŁDK wcześniej. Szczegóły na plakacie.
 6. W Wigilię Wszystkich Świętych, w poniedziałek, 31 października o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem i refleksją.
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9:00, 10:30; przy krzyżu o godz. 13:00 w intencji parafian. O godz. 12:00 z kaplicy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 8. 2 listopada – Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 18:00. W kaplicy cmentarnej o 10:30 i 12:00.
 9. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w dni powszednie w kancelarii parafialnej. W sobotę, niedzielę 30 października, Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy. W Kolegiacie modlimy się za zmarłych w czwartek każdego tygodnia. Zachęcamy do zamawiania wypominek za swoich bliskich zmarłych oraz do uczestniczenia w cotygodniowej modlitwie wypominek w kaplicy Matki Bożej.
 10. W Niedzielę 30 października oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy i ministranci będą zbierać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Nie mijajmy ich obojętnie.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. W minionym tygodniu wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w wysokości 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 13. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej. Przy biurku z gazetami są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Henryka Kłysiak - lat 90, Tadeusz Kulawiecki – lat 72. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 października 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś przy naszej parafii odbywa się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, Rejonu Pabianickiego. Członkowie tej wspólnoty, spotykają się w Domu Duszpasterskim, a o godz. 10:30 włączą się w liturgię Mszy św. w Kolegiacie.
 2. Również dziś zapraszamy uczniów klas ósmych wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18:00 i po niej na spotkanie w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 4. 19 października przypada 38 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. O godz. 18:00 msza św. z modlitwą w intencji Polski oraz o łaskę kanonizacji ks. Jerzego. Po mszy św. przejdziemy przed Kolegiatę do płyty upamiętniającej ks. Jerzego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów. W środę, w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17:15 będziemy modlić się o kanonizację ks. Jerzego.
 5. W najbliższą środę odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Adamem Gontarzem. Zapraszamy dotychczasowych uczestników spotkań oraz nowe zainteresowane osoby.
 6. W Kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki na następny rok. W Kolegiacie modlimy się za zmarłych w czwartek każdego tygodnia. Zachęcamy do zamawiania wypominek za swoich bliskich zmarłych oraz do uczestniczenia w cotygodniowej modlitwie wypominek w kaplicy Matki Bożej.
 7. W Wigilię Wszystkich Świętych, w poniedziałek, 31 października o godz. 19:30, zapraszamy do Kolegiaty na „Noc Świętych”,czyli wieczór świętych i błogosławionych. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem i refleksją.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. Przy biurku z gazetami są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Wychodząc z kościoła swoimi ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Możemy również nabyć papieską kremówkę rozprowadzaną przez Parafialny Zespół Caritas.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Łukaszewska - lat 61, Celina Tomczak – lat 89. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 października 2022 r.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 9 października 2022 r.

Niedawno zakończyliśmy obchody 100. rocznicy powstania diecezji łódzkiej. Od początku swojego istnienia wszystkie ważne duchowe wydarzenia przeżywane były w katedrze jako matce wszystkich kościołów diecezji, dziś archidiecezji. Zbliża się dzień 100. rocznicy konsekracji tej wyjątkowej świątyni. Zapraszamy wszystkich wiernych do bazyliki archidiecezjalnej na uroczystość rocznicy konsekracji, która odbędzie się 15 października o godz. 12.00.


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś zapraszamy uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18:00 i po niej na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Za tydzień (16 października) na godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych wraz z rodzicami.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15.
 3. W każdą sobotę modlimy się na różańcu o pokój na Ukrainie i świecie. W soboty w październiku nie będzie różańca po porannej mszy. Różaniec o godz.17:15 ofiarujemy w tej intencji.
 4. W czwartek przypada 13 października. Zachęcamy do udziału w ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim, które rozpoczniemy o godz. 17:00. Po różańcu procesja z Najświętszym Sakramentem i Figurą Matki Bożej.
 5. W najbliższą środę 12 października po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie Grup Modlitewnych z ks. Andrzejem Michalakiem, zaś w środę 19 października spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Adamem Gontarzem.
 6. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w każdy czwartek na godz. 19:00 do salki w Domu Duszpasterskim, natomiast dzieci na Oazę Dzieci Bożych w soboty na godz. 11:00.Również w każdą sobotę o godz. 10:00 spotkania dla Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'. Zaś chętnych do śpiewania w Zespole Młodzieżowym zapraszamy na spotkanie w niedzielę po wieczornej liturgii.
 7. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół od chorych odwiedzanych w I piątek miesiąca w łącznej kwocie: 640 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 11. Za tydzień, 16 października, z racji XXII Dnia Papieskiego swoimi ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia przypominamy sobie postać i nauczanie Św. Jana Pawła II. Wychodząc z Kościoła po mszach św. będziemy mogli nabyć papieską kremówkę rozprowadzaną przez Parafialny Zespół Caritas. Zgromadzone środki pomogą potrzebującym z terenu naszej parafii.
 12. W parafii św. Franciszka z Asyżu w Teodorach organizowane jest „Seminarium Odnowy wiary”. To cykl 10 spotkań formacji duchowej. Spotkania prowadzić będzie Szkoła Nowej Ewangelizacji z Łodzi we współpracy ze wspólnotą Boże Dary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 października o godz. 18:00 w sali Świetlicy przy OSP Teodory.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krzesisław Pawlak - lat 78, Anna Szkudlarek – lat 66, Taida-Tatiana Laszczuk – lat 87. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 14. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 października 2022 r.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Ofiary na ogrzewanie naszej świątyni w sezonie zimowym będziemy mogli złożyć w niedzielę za tydzień. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 2 października 2022 r.

 1. Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje, że trwają zapisy na nową edycję zajęć w roku 2022/2023. Tematyka wykładów będzie dotyczyć biblijnej historii zbawienia.
  Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023, która odbędzie się we wtorek 4 października. O godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Następnie w gmachu seminaryjnym odbędzie się dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 3. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów na
  Mszę św. sprawowaną 8 października o godz. 12.00 w kościele pw. św. Antoniego, która rozpocznie nowy rok formacji duchowej.

Ogłoszenia parafialne

 1. Ks Abp Grzegorz Ryś przychylił się do prośby ks. Stanisława Czai i udzielił mu rocznego urlopu celem opieki nad chorą mamą. Zwolnił tym samym Ks. Stanisława z funkcji wikariusza naszej parafii. Z dniem 1 października ks. Abp mianował wikariuszem tutejszej parafii Andrzeja Milczarka, którego serdecznie witamy w naszej łaskiej wspólnocie. Od kilku tygodni jest z nami ks. Adam Gontarz, który pozostaje w funkcji rezydującego przy naszej parafii księdza. Ks. Adam opiekuje się chorym tatą i będzie pomagał w duszpasterstwie przy Kolegiacie. Obu nowych Kapłanów otoczmy modlitwą.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
 3. Dziś różaniec prowadzony przez Małżeństwa Domowego Kościoła i połączony z medytacją nt Sakramentu Małżeństwa i rodziny.
 4. We wtorek 4 października zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na pierwsze spotkanie formacyjne do domu duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 5. Od października wznawiamy spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W drugą niedzielę miesiąca (9 października) zapraszamy uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18:00 i po niej na spotkanie formacyjne. W trzecią niedzielę miesiąca (16 października) na godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych wraz z rodzicami, zaś w czwartą niedzielę miesiąca (23 października) na godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas siódmych wraz z rodzicami.
 6. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w każdy czwartek na godz. 19:00 do salki w Domu Duszpasterskim, natomiast dzieci na Oazę Dzieci Bożych w soboty na godz. 11:00.Również w każdą sobotę o godz. 10:00 spotkania dla Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'.
 7. W sobotę - 8 października będziemy gościli w naszym Sanktuarium pielgrzymów, którzy przybędą w ramach IX Archidiecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Początek tegorocznego spotkania o godz. 10:15. Msza św. dla pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotach przed Kolegiatą.
 8. Również w sobotę - 8 października zapraszamy na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę świętą w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku-Kolumny.
 9. Za tydzień XXII Dzień Papieski. Swoimi ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 10. W środę 12 października po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie Grup Modlitewnych z ks. Andrzejem Michalakiem, zaś w środę 19 października spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Adamem Gontarzem.
 11. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 12. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 13. W ostatnich dniach wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie: 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Mielczarek - lat 87. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 


26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 września 2022 r.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ
do przekazania wiernym w niedzielę 25 września 2022 r.


1. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 8 października. Program:
godz. 10.15 – powitanie pielgrzymów;
godz. 10.30 – konferencja;
godz. 11.00 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego;
godz. 13.30 – posiłek dla wszystkich uczestników;
– koncert;
godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.
2. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września
o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.


Ogłoszenia parafialne


1. Dziś o godz. 17:00 uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Prymasa Jana Łaskiego. O godz. 18:00 mszę dziękczynną za 600 lat miasta Łask oraz w 17 rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Łaskiej odprawi Ks. Abp Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś oraz Ks. Abp Senior Władysław Ziółek. O godz. 19:00 rozpocznie się koncert Zespołu Kameralnego No-Net pt. „Fantazje Maryjne”. Z racji dzisiejszych uroczystości wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończy się o godz. 17:00.
2. W czwartek - 29 września przeżywamy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w naszej parafii jest to Dzień Odpustu ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy parafian na Sumę Odpustową na godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Andrzej Kroczek – Proboszcz Par. NSJ w Zduńskiej Woli Karsznicach.
Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwy do Św. Michała Archanioła. Z racji późnej godziny i zapadającego zmroku nie będzie procesji
3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na godz. 17:15. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzić swoje dzieci na różaniec.
4. W sobotę przypada wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dzień imienin Siostry Teresy. Zapraszamy na mszę św. w intencji Siostry o godz. 18:00.
5. W tym tygodniu przeżywamy I Sobotę i Niedzielę miesiąca. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem po mszy św. o godz. 7:00. Po nim spotkanie Grupy Męskiej. Po południu w sobotę Różaniec o godz. 17:15.
6. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać msze św. Dysponujemy wolnymi intencjami mszy na 2023 r. W wybranych miesiącach możemy jeszcze przyjąć msze św. gregoriańskie.
7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
8. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
9. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie: 250 zł, oraz od Zenobii Karwacińskiej – 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
10. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela znajdziemy obszerny artykuł zatytułowany: „Usiąść obok prymasa”, odnoszący się do uroczystości w naszym mieście.
11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ewa Bralewska - lat 50, Zygmunt Grzesiak – lat 73. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 września 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 18 września 2022 r.

 1. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, organizowaną pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”. Rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę 24 września o godz. 15.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Centralna Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich sprawowana będzie w niedzielę 25 września o godz. 11.00. Szczegółowy program na plakacie.

Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu dzisiejszym czeka nas kilka wydarzeń:
  - po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
  - Spotkanie Popielgrzymkowe. Msza św. o godz. 14:30, a po niej ciąg dalszy w ogrodzie parafialnym bądź w domu duszpasterskim.
  - o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe.
  - po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert Bożeny i Lecha Makowieckich zatytułowany „Romantyczność z Mistrzem Adamem”. Wstęp wolny
 2. W środę, 21 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Spotkanie Formacyjne członków grup modlitewnych (spotkanie odbędzie się w domu duszpasterskim).
 3. W sobotę, 24 września o godz. 11:00 pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu duszpasterskim. Spotkania oazowe dla młodzieży rozpoczną się w czwartek 6 października.
 4. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać msze św. Dysponujemy jeszcze wolnymi intencjamimszy w tym roku. Można również zamawiać msze św. na 2023 r. odwiedzając kancelarię bądź kontaktując się telefonicznie w godz. 11:00 - 15:00.
 5. Na Placu Dąbrowskiego stanął pomnik Prymasa Jana Łaskiego. Zapraszamy na uroczystość 25 września. O godz. 17:00 zostanie oficjalnie odsłonięty i poświęcony wspomniany pomnik. O godz. 18:00 mszę dziękczynną za 600 lat miasta Łask oraz w 17 rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Łaskiej odprawi Ks. Abp Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. O godz. 19:00 rozpocznie się koncert Zespołu Kameralnego No-Net pt. „Fantazje Maryjne”.
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 8. W ostatnich dniach wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie: 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 10. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. Każda Msza św. kończy się błogosławieństwem udzielanym przez kapłana i wspólnym śpiewem pieśni na zakończenie liturgii. Podczas tego śpiewu wychodzi kapłan, a wierni wychodzą po zakończeniu śpiewanej pieśni. W naszej parafii zaobserwować można inną kolejność. Niektórzy wierni wychodzą jeszcze przed kapłanem, bezpośrednio po błogosławieństwie. Nie śpieszmy się. Pozostańmy jeszcze w świątyni podczas śpiewu pieśni bądź na chwili osobistej modlitwy.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Wanda Miksa – lat 76. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 


24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 września 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 11 września 2022 r.

 1. Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje, że rozpoczęły się zapisy na nową edycję zajęć w roku 2022/2023. Tematyka wykładów będzie dotyczyć biblijnej historii zbawienia. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl.
 2. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.
 3. Dnia 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 83. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w sobotę 17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 4. XI Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 18 września
  w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
 5. Zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia zainteresowane uczestnictwem w ŚDM 2023 na spotkanie „W domu u Arcybiskupa – na 300 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie”, które odbędzie się 24 września w godz. od 10.00 do 15.00 w domu Księdza Arcybiskupa przy ul. Ks. I. Skorupki 1 w Łodzi. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej lub na profilu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebook’u.
 6. Kapelan Strażaków zaprasza na VI. Pielgrzymkę Strażaków Archidiecezji Łódzkiej
  i Województwa Łódzkiego
  do Bazyliki Wniebowzięcia NMP i św. Maksymiliana
  w Zduńskiej Woli, która odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś podczas mszy św. o 10:30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
 2. We wtorek 13 dzień września. Na godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem i figurą MB z Fatimy.
 3. W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie MB Bolesnej. W niedzielę w katedrze łódzkiej uroczystość św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Tego dnia rozpoczynają się dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. W niedzielę, 18 września, po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Tego samego dnia - 18 września, zapraszamy uczestników i sympatyków Pielgrzymki Ziemi Łaskiej na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczniemy o godz. 14:30 Mszą św. w Kolegiacie Łaskiej, a po niej spotkanie w ogrodzie parafialnym (w przypadku deszczowej pogody w domu duszpasterskim), przy ul. Warszawskiej 15.
 6. W kancelarii parafialnej można zamawiać msze św. na 2023 Możliwe jest jeszcze zamówienie mszy gregoriańskich, czyli 30 kolejnych mszy odprawianych codziennie za zmarłą osobę.
 7. Już dziś zapraszamy do Kolegiaty na uroczystość 25 września. Tego dnia o godz. 17:00 zostanie na Placu Dąbrowskiego (przed Kolegiatą) odsłonięty i poświęcony pomnik upamiętniający Prymasa Jana Łaskiego. O godz. 18:00 w Łaskiej Kolegiacie mszę dziękczynną za 600 lat miasta Łask odprawi Ks. Abp Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. Po mszy św. we wnętrzu Kolegiaty rozpocznie się koncert Zespołu Kameralnego No-Net pt. „Fantazje Maryjne”.
 8. Tydzień temu prosiliśmy o modlitwę w intencji ciężko chorej mamy ks. Stanisława. Dziś chcemy przekazać podziękowanie za modlitwę ze strony Pani Ireny Czaja.
 9. 16 września w godz. 12:00-18:00 odbędą się w Starostwie Powiatowym na ul. Południowej „Powiatowe Dni Onkologiczne”. Mieszkańcy Łasku będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań: morfologia, cukier, cholesterol, PSA, ciśnienia tętniczego EKG, USG tarczycy, USG serca, badań z zakresu osteoporozy, konsultacji dermatologicznych, dietetycznych, kardiologicznych. Pamiętajmy: 16 września, Starostwo Powiatowe na ul. Południowej.
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 11. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 12. W ostatnich dniach wpłynęła jedna bezimienna ofiara na Kościół w kwocie: 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 14. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Krystyna Janosz – lat 72. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 16. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 września 2022 r.

Ofiary złożone na tace przeznaczamy na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Zapraszamy na rekrutację do Studium Organistowskiego, która odbędzie się 14 września od godz. 17.00 przy ul. Zgierska 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii, pomaga także podnieść kwalifikacje muzyczno-liturgiczne wykonującym już posługę organisty w parafii. Informacje o rekrutacji dostępne są na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.
 2. W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym zaczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii. Spotkania rozpoczną się 19 września 2022 r. o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com.

Ogłoszenia parafialne

 1. Od dziś powracamy do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Mszę Akademicką.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Będziemy modlić się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat. Pamiętajmy, że osoby uzależnione bądź ich rodziny mogą znaleźć pomoc terapeutyczną w Domu Magnificat, w Łasku-Kolumnie ul. Swojska 4; bliższe informacje na stronie internetowej: fundacjamagnificat.pl
 4. W niedzielę za tydzień na mszy św. o 10:30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
 5. W sobotę, 17 września odbywa się w Niepokalanowie VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, na które corocznie udają się dzieci z naszej parafii pod opieką s. Marty. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych odsyłamy do s. Marty.
 6. W niedzielę za dwa tygodnie, 18 września, po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Tego samego dnia - 18 września, zapraszamy uczestników i sympatyków Pielgrzymki Ziemi Łaskiej na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczniemy o godz. 14:30 Mszą św. w Kolegiacie Łaskiej, a po niej spotkanie w ogrodzie parafialnym (w przypadku deszczowej pogody w domu duszpasterskim), przy ul. Warszawskiej 15.
 8. W minionym tygodniu Ks. Abp Grzegorz Ryś skierował do naszej parafii Adama Gontarza. Ks. Adam wraz ze swoim tatą będzie rezydował przy naszej parafii. W miarę możliwości będzie również pomagał w duszpasterstwie parafialnym. Polecamy ks. Adama i jego tatę Waszej modlitwie.
 9. Prosimy również o modlitwę w intencji ciężko chorej mamy ks. Stanisława.
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 11. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 12. W ostatnich dniach wpłynęły trzy bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie: 600 zł, od chorych z parafii 650 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Elżbieta Grabarczyk – lat 65, Antoni Magdziak – lat 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.