Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 MARCA 2024 R.

 1. Dziś ostatni dzień wielkopostnych rekolekcji. Już teraz serdecznie dziękujemy Tomaszowi Mońko za trud przewodniczenia naszym rekolekcjom.
 2. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 3. Jutro przypada 50 rocznica śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Z tej racji odbędą się uroczystości przy Jej grobie w parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi.
 4. Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00 w najbliższy piątek - 15 marca. Zapisy dokonujemy drogą internetową wybierając jedną z tras: do Parzna bądź w okolice Łasku.
 5. W piątek, 22 marca ulicami naszego miasta przejdzie tradycyjna Droga Krzyżowa. Początek o godz. 19.30 w kościele św. Faustyny.
 6. W naszym sanktuarium odbędą się rekolekcje wielkopostne dla kobiet organizowane przez Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej w dniach 21 i 22 marca.
 7. Od najbliższej soboty 16 marca, aż do Niedzieli Palmowej przez 9 dni zanoszona będzie modlitwa nowennowa w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 8. Przekazujemy dwa zaproszenia od p. Starosty: na bezpłatne badania stanu zdrowia, które odbędą się podczas „Powiatowego Dnia Profilaktyki” w piątek - 15 marca, w godz. 13.00 – 18.00 w Starostwie Powiatowym w Łasku oraz „Rozpoczęcie Wiosny z Powiatem Łaskim”, które odbędzie się w niedzielę 17 marca po południu w hali Ośrodka Sportowego.
 9. Trwają zapisy na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży organizowane przez naszą parafię w dniach od 8 do 19 lipca w Małym Cichym ze zwiedzaniem Słowacji i wędrówkami po Tatrach. Zapisy chętnych u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 10. W piątek w kancelarii od godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 11. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Są także do nabycia świece Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bogusław Staszewski, l. 63, Jan Adamczyk, l. 73, Janina Gajda l. 82, Zdzisław Jasiak l. 89, Józef Kasprzycki l. 87, Marianna Walczak, l. 95, Włodzimierz Walczak l. 84. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 3 MARCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Zapraszamy także na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i 18.30.
 2. 5 marca swoje imieniny obchodzi ks. Adrian. W intencji Solenizanta modlić się będziemy we wtorek o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na kolejne spotkanie formacyjne we wtorek 5 marca o godz. 19.00.
 4. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie wspólnot naszej parafii: Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Przyjaciół Radia Maryja.
 5. Tomasz z Chojnic poprowadzi tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w najbliższy czwartek. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W czwartek i piątek odbędą się także rekolekcyjne spotkania dla uczniów szkoły podstawowej. Sobota to dzień spowiedzi, przyjadą zaproszeni księża z dekanatu. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Skorzystajmy z tego czasu łaski i miłosierdzia.
 6. Po raz kolejny z inicjatywy Ojca św. odbędzie się 24 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w najbliższy piątek i sobotę w czterech miejscach archidiecezji łódzkiej:

- bazylika archikatedralna w Łodzi

- kościół Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi - Teofilowie

- kościół św. Antoniego w Tomaszowie Maz.

- kościół Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Tryb.

 1. Grzegorz Ryś zaprasza do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Relikwie gościć będą w naszej archidiecezji przez jeden tydzień w wybranych parafiach. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze w sobotę 9 marca o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wieczór modlitewny w intencji rodzin i błogosławieństwo relikwiami błogosławionej rodziny. Zakończenie peregrynacji 15 marca.
 2. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek - 15 marca. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą i jest osobistym rozważaniem męki Jezusa dźwigającego krzyż. W tym roku są dwie trasy. Zapisy dokonujemy drogą internetową.
 3. W naszym sanktuarium odbędą się także rekolekcje wielkopostne organizowane przez Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej w dniach 21 i 22 marca.
 4. W tym tygodniu, w piątek i sobotę, w marketach Netto, Vobiano i Biedronka odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas. Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin.
 5. Parafia nasza organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w górach, w miejscowości Małe Ciche, w dniach od 8 do 19 lipca. Szczegóły dotyczące wyjazdu umieszczone są w gablocie. Zapisy chętnych u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 6. W piątek w kancelarii od godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 7. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” podejmuje temat dobrej spowiedzi. W „Niedzieli” przeczytamy o trudnej sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej.
 9. Składamy podziękowanie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za dzisiejsze złożone na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.
 10. W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Już dziś można nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek i paschaliki oraz baranki z czekolady.
 11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: Wiesława Starzyńska l. 86, Jan Fortuniak l. 77, Zofia Kaczmarkiewicz l. 66. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 LUTEGO 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jak co roku II niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad GentesDzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1700 polskich misjonarek i misjonarzy. Będzie można wesprzeć ich posługę ofiarą złożoną do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Mija 2 rocznica rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Udręczony naród ukraiński wciąż potrzebuje modlitwy i pomocy materialnej. Dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli wspólnoty 'Dzieci Tarnopolszczyzny', którzy opiekują się Domem Dziecka w Bieżanach na Ukrainie. Możemy przekazać odzież i buty dla dzieci i młodzieży z sierocińca. Przed kościołem są także do nabycia płyty i inne pamiątki.
 3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. W imieniu pana Burmistrza Łasku i Dowódcy Bazy Lotnictwa zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w piątek 1 marca o godz. 12.00 na Plac 11 Listopada.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.15 dla dzieci, o 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej za grzechy. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych.
 6. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00.
 7. Zebranie katechetów odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej, a w środę spotkanie synodalne.
 8. Rekolekcje parafialne przeżywać będziemy w przyszłym tygodniu od 7 do 10 marca.
 9. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek - 15 marca. Przypominamy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą i jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem. Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: www.edk.org.pl. W tym roku można wybrać trasę do Parzna (40 km.) bądź w okolice Łasku (43 km.)
 10. Rozpoczęliśmy cykl Katechez Przedmałżeńskich, które odbywają się w soboty o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 11. Związek małżeński pragną zawrzeć: Ireneusz Sieciński i Agata Nestarowicz, oboje z naszej parafii.
 12. Parafia nasza organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w górach, w miejscowości Małe Ciche, w dniach od 8 do 19 lipca. W programie zwiedzanie urokliwych miejsc na Słowacji i wędrówki po Tatrach Słowackich. Szczegóły dotyczące wyjazdu w gablocie. Zapisy chętnych u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 13. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół – 500 zł. Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu przeczytamy m. in. o poście, który uśmierza wady, o wojnie na Ukrainie.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Marianna Szkudlarek l. 92 i Alicja Kłos l. 94. Pomódlmy się w ich intencji. Zdrowaś MaryjoWieczny odpoczynek….

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 LUTEGO 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Każdego roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Dziś o godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu: o godz. 17.15 dla dzieci, o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
 2. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
 3. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarą złożoną do puszek.
 4. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego należących do wspólnot: Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Przyjaciół Radia Maryja.
 5. 24 lutego mija 2 rocznica rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Udręczony naród ukraiński wciąż potrzebuje modlitwy i pomocy materialnej. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. będziemy gościć przedstawicieli wspólnoty 'Dzieci Tarnopolszczyzny', którzy opiekują się Domem Dziecka w Bieżanach na Ukrainie. Usłyszymy w ich wykonaniu kilka pieśni religijnych. Możemy przekazać odzież i buty dla dzieci i młodzieży z sierocińca. Będą także do nabycia płyty i inne pamiątki.
 6. W sobotę swoje imieniny obchodzi nasz organista Maciej. W Jego intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 6.30.
 7. Rozpoczęliśmy cykl Katechez Przedmałżeńskich, które odbywają się w soboty o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. W piątek w kancelarii od godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 9. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym – rozpoczęcie wielkopostnej szkoły modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Halina Madej l. 82, Maria Kędziak l. 68. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

 


57 TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 6 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 11 LUTEGO 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynający się okres Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich dźwigających krzyż cierpienia. Po Mszy św. udzielimy chorym sakramentu namaszczenia. Z racji II niedzieli miesiąca o godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.
 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział CARITAS przez złożenie ofiary do puszek.
 4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.
 5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 17.15, młodzież i dorosłych na godz. 18.30. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 17.15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.
 6. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych przeżywać będzie swoje rekolekcje wielkopostne. W Środę Popielcową spotkanie w szkole, w czwartek spotkanie w parafii św. Faustyny na Przylesiu, a w piątek wyjazd na wspólne spotkanie młodych w Atlas Arenie w Łodzi.
 7. Rozpoczynamy w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie dla osób pragnących zawrzeć związek małżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę 17 lutego o godz. 19.00 w Domu parafialnym
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 9. Dziękujemy serdecznie grupie św. Marty za troskę o czystość naszej świątyni.
 10. W prasie katolickiej przeczytamy o dzisiejszym Dniu Chorego oraz jak dobrze przeżyć Wielki Post. Pomocą w tym może być także mała książeczka z rozważaniami na każdy dzień aż do Wielkanocy, którą można nabyć pod chórem.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Radosław Pietrzak l. 41, Maria Malinowska l. 88, Marek Nowicki l. 70, Krystyna Oborska l. 90, Tadeusz Zawiasa l. 65.Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 5 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 4 LUTEGO 2024 r.

 1. Dziś przed naszą świątynią po Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się kiermasz charytatywny, z którego fundusze wesprą rodzinę z Hipolitowa, która w wyniku pożaru straciła dom. Bóg zapłać za wsparcie poszkodowanych.
 2. Dziś w pierwszą niedziele miesiąca o godz. 17.15 nabożeństwo adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 3. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 4. W przyszłą niedzielę - 11 lutego w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes będziemy obchodzili XXXII Światowy Dzień Chorego. Swoją modlitwą wesprzemy wszystkich dźwigających krzyż choroby. Po każdej Mszy św. udzielimy cierpiącym sakramentu namaszczenia chorych.
 5. Przekazujemy zaproszenie marszałka i radnych województwa łódzkiego na spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, które odbędzie się w najbliższą środę, 7 lutego o godz. 12.00 w starostwie powiatowym w Łasku. Temat spotkania „Znajdź harmonię i spokój”.
 6. Duszpasterstwo Rodzin naszej archidiecezji zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym i czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 7. Za 2 tygodnie rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 9. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół - 200 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą, które przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny doradza jak rozpoznać i rozwinąć powołanie. W Niedzieli przeczytamy o zagrożeniach jakie przynoszą obecne czasy.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisława Gąsiorowska l. 80, Danuta Perlińska l. 65 i Bogusław Gruszczyński l. 57. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

 

 

Rocznica poświęcenia kolegiaty

 

6 lutego minie dokładnie 499 lat od konsekracji naszej kolegiaty. Przeżywamy dzisiejszą niedzielę w duchu dziękczynienia za to historyczne, święte miejsce oddawania czci Bogu, otrzymywania łask w naszej drodze do zbawienia. Wspominamy fundatorów, wszystkich budowniczych i ofiarodawców naszej świątyni. Parafię w Łasku erygował arcybiskup gnieźnieński Jarosław Bogoria w 1366 r. przy istniejącym drewnianym kościółku. Fundatorami tego dzieła byli właściciele osady, protoplaści rodu Łaskich, pieczętujący się herbem Korab. Oni tez wystarali się o nadanie w 1422 r. osadzie praw miejskich. Najwybitniejszym mieszkańcem Łasku był bez wątpienia Jan Łaski, Prymas Polski, arcybiskup gnieźnieński, wielki Kanclerz Koronny. Dzięki jego trosce i funduszom wzniesiono w mieście okazały, murowany kościół w stylu późnogotyckim. Oddano go Bogu  poprzez uroczyste poświęcenie 6 lutego 1525 r. pw. Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, Świętych Michała Archanioła, Jana Chrzciciela, Anny i Doroty. Erygowano przy nim kapitułę kolegiacką. Prymas Jan Łaski wyposażył kościół w wiele cennych zabytków. Najważniejszym z nich jest skarb otaczany szczególnym kultem od 1515 roku – alabastrowa płaskorzeźba przedstawiająca Matkę Boską z Dzieciątkiem, dar od papieża Leona X. Sława tego wizerunku Matki Boskiej Łaskiej przez wieki aż do dnia dzisiejszego ściąga rzesze pielgrzymów i wiernych, aby u stóp Maryi wypraszać potrzebne łaski. Kolegiata w ciągu wieków przechodziła różne koleje losu, od pożarów, rabunków i wojen po działania rozbudowujące i upiększające jej wygląd. Ostatnie prace remontowe  przywróciły jej piękno o które musimy się troszczyć jak czynili to nasi poprzednicy, aby przekazać przyszłym pokoleniom tę największą chlubę Łasku. Za rok będziemy mogli przeżywać uroczystość 500 lecia poświęcenia kolegiaty. 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 4 NIEDZIELA W CIAGU ROKU - 28 STYCZNIA 2024 r.

 

 1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. O godz. 17.15 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 2. W piątek 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i prosić o nowe powołania. Na porannej Mszy św. będziemy modlić się za siostry zakonne pracujące w naszej parafii. W tym dniu ofiary złożone do puszek przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek - Godzina Święta wraz z modlitwą o uświęcenie kapłanów i nowe powołania od godz. 17.00; W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św. i po południu od godz. 15.00. Przed południem nawiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Przed mszą wieczorną nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W I niedzielę lutego o godz. 17.15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Rocznicę poświęcenia naszej świątyni.
 5. Dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Gorąco dziękujemy za gościnę w waszych domach. Mogliśmy wspólnie pomodlić się w gronie rodziny, poświęcić wasze mieszkania i pobłogosławić domowników. Był czas na krótką rozmowę i podzielenie się radościami i troskami codziennego życia. Odwiedziliśmy 1630 rodzin, co stanowi ok. 50 % wszystkich rodzin w parafii (możliwość kolędy uzupełniającej). Z racji kolędy na potrzeby kościoła złożyliście ofiary za które składamy gorące podziękowania - Bóg zapłać. Przeznaczymy je na spłatę należności za kostkę na cmentarzu i rozpoczęcie prac przy remoncie domu w którym mieszkają siostry.
 6. 3 stycznia, podczas pożaru w Hipolitowie, jedna rodzina straciła swój dom. W przyszłą niedzielę 4 lutego przed naszym kościołem po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się charytatywny kiermasz ciast i swojskich wyrobów, aby w ten sposób wesprzeć poszkodowanych.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej i innych wartościowych książek.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Lidia Nowak l. 56, Zofia Adamczyk l. 93 i Cecylia Malinowska l. 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 3 NIEDZIELA W CIAGU ROKU - 21 STYCZNIA 2024 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po Słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą do rozważenia wylosowany cytat z Pisma św. Znajdują się one na stoliku pod chórem. O godz. 17.15 – nabożeństwo różańcowe.
 2. Trwają Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: ”Będziesz miłował Pana, swego Boga…., a swego bliźniego jak siebie samego”. Niech intencja jedności towarzyszy naszej modlitwie. W czwartek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia św. Pawła, a w piątek Dzień Islamu.
 3. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia wszelkiego dobra, zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Zmarłym wypraszamy radość życia wiecznego.
 4. Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców…

   

  Poniedziałek -  22 stycznia

  od godz. 16.00      ul. Polna 1 (3 kapłanów)

   

  Wtorek – 23 stycznia

  od godz. 16.00      ul. Polna 7 (2 kapłanów)

                                   ul. Polna - domki, ul. Wiosenna, ul. Andersa (1 ksiądz)
  Środa – 24 stycznia

  od godz. 16.00      ul. Polna 11 (1 ksiądz)

  1.                        ul. Polna 17 i 19 (1 ksiądz)
  2.                        ul.  9 Maja – domki (1 ksiądz)

  Czwartek – 25 stycznia

  od godz. 16.00      ul. Skłodowskiej 2 i 3 (1 ksiądz)

  1.                        ul. Skłodowskiej 5 i 7 (1 ksiądz)

  Piątek – 26 stycznia

  od godz. 16.00      uzupełnienia

   

  Sobota – 27 stycznia

  od godz. 9.00         Wola Łaska (3 kapłanów)

   

  Poniedziałek -  29 stycznia

  od godz. 16.00      uzupełnienia


  Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w ramach kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt i ustalenie dogodnego czasu odwiedzin, czy w piątek czy w poniedziałek, bądź w inny jeszcze dzień.

 5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie od 2 do 4 lutego. Siostry ze Szczercowa zapraszają dziewczęta na trzydniowe skupienie, które rozpocznie się 29 stycznia.

 6. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.

 7. W prasie katolickiej, do której lektury serdecznie zachęcamy, przeczytamy o aktualnych wydarzeniach z życia Kościoła.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 14 STYCZNIA 2024 r.

 

 1. Dziś na godz. 15.00, zapraszamy do kolegiaty na VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze. Od czwartku, 18 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana.
 3. W najbliższy piątek - 19 stycznia swoje imieniny przeżywają: Henryk Eliasz i siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 podczas której modlić się będziemy w intencji naszych Solenizantów.
 4. W każdą sobotę o godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie.
 5. Trwają odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. 
 6. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 7. Zachęcamy do nabycia I lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Liliana Gorządek, l. 49, Anna Błęcka l. 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.