Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 LISTOPADA 2023 R.

 1. Dziś o godz. 17.15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez Małżeństwa Domowego Kościoła.
 2. We wtorek, 7 listopada zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do Domu Duszpasterskiego.
 3. W środę, 8 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla członków Żywej Róży, Rycerstwa Niepokalanej, Przyjaciół Radia Maryja i Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4. W czwartek, 9 listopada o godz. 12.00 Księża Kanonicy Kapituły Łaskiej odprawią Mszę św. za zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły Łaskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Gmina Łask wraz z Powiatem Łaskim oraz 32 Bazą Lotnictwa Taktycznego zapraszają 11 listopada do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpocznie Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz.10.30 w kolegiacie. Następnie przemarsz na Plac 11 Listopada, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Wieczorem, w Łaskim Domu Kultury, o godz. 18.00 koncert patriotyczny.
 6. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 7. Za tydzień 12 listopada wraz z papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzić będziemy XV dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wesprzemy modlitwą i ofiarą do puszek naszych braci i siostry żyjących na Bliskim Wschodzie.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Możemy przeczytać o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II a także o wpływie wiary na walkę z chorobami i jaka będzie wieczność.
 9. Z racji I niedzieli miesiąca ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą przeznaczamy na ogrzewanie świątyni. Bóg zapłać! W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół w kwocie 300 zł.
 10. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Antoni Pietrusiak l. 84, Wiesław Bartos l. 74, Irena Jamrozik l. 78. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

 1. Przed nami ostatnie październikowe Nabożeństwa Różańcowe.
 2. We wtorek, w Wigilię Wszystkich Świętych, o godz. 19.00, zapraszamy na „Noc Świętych”,do parafii św. Faustyny na Przylesie. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem i refleksją nad naszym powołaniem do świętości. Tegoroczna Noc świętych z katedry łódzkiej będzie transmitowana na żywo przez TVP program 3 od godz. 20.35.
 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w kolegiacie o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na cmentarzu, w kaplicy o godz. 9.00, 10.30, przy krzyżu o godz. 12.00 w intencji zmarłych spoczywających na cmentarzu. Po Mszy św. procesja z modlitwą za zmarłych, polecanych w wypominkach jednorazowych. Pozostałe wypominki jednorazowe będą wyczytywane podczas Mszy sprawowanych w Dzień Zaduszny, zarówno w kaplicy cmentarnej jak i w kolegiacie.
 4. 2 listopada – Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Msze św. w kolegiacie o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W kaplicy cmentarnej o 10.30 i 12.00. Także w kaplicy w Łopatkach Msza św. z wypominkami za zmarłych o godz. 18.00.
 5. Wypominki za zmarłych można zamawiać w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz na cmentarzu w kancelarii przy kaplicy. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych i półrocznych będziemy się modlić w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00.
 6. Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą zbierane ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Ksiądz Rektor wraz z klerykami dziękuje za ten dar serca i zapewnia o stałej pamięci w modlitwie za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców, w intencji których co czwartek sprawowana jest Eucharystia w kaplicy seminaryjnej.
 7. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej przeprowadzi w dniu 1 listopada na cmentarzu kwestę na rzecz odnowy grobów łaskiej nekropolii. Dzięki tym funduszom zbieranym w ciągu ośmiu lat udało się odrestaurować wiele grobów o łącznej wartości ponad 82 tys. zł. W bieżącym roku nagrobek Juljany Hardt z 1887 r. i grób Karola Grassa z 1848 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 - Nieszpory żałobne i nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o nowe powołania. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 15.00. Odwiedzimy starszych i chorych parafian. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem.
 9. Grzegorz Ryś zaprasza na pierwszy Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 4 listopada, dla naszego dekanatu w Aleksandrowie Łódzkim.
 10. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o cotygodniowej prasie katolickiej. W Niedzieli znajdziemy kilka pięknych modlitw za zmarłych. W Gościu Niedzielnym przeczytamy
  o zagrożeniach czyhających na dzieci w Internecie.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Bożena Malinowska 74 i Wiesława Matuszewska l. 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię narodom, które dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w czwartek 26 października zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych na Mszę Św. na godz. 18.00 i po niej na spotkanie.
 3. W sobotę 28 października przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. W przeddzień Wszystkich Świętych, 31 października o godz. 19.00 zapraszamy na „Noc Świętych” do parafii św. Faustyny na Przylesie. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, śpiewem i refleksją.
 5. Możemy zamawiać wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe.
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. W piątek od godz. 19.00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 8. Są dzisiaj do nabycia papieskie kremówki.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli misjonarz opowiada o niesieniu pomocy w najbiedniejszych regionach Afryki.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Tomasz Jasiński, l. 52. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

 1. Dziś przy naszej parafii odbywa się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, Rejonu Pabianickiego.
 2. Mamy już połowę października – miesiąca modlitwy różańcowej. Wczoraj przeżyliśmy Archidiecezjalną Pielgrzymkę Kół Różańcowych do naszego sanktuarium. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie o godz. 17.15.
 3. W środę, 18 października, przypada w liturgii święto Św. Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe mieszkających w naszej parafii pracowników służby zdrowia.
 4. W środę, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy dotychczasowych uczestników spotkań oraz nowe zainteresowane osoby.
 5. 19 października przypada 39 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. O godz. 18.00 Msza św. z modlitwą w intencji Polski oraz o łaskę kanonizacji ks. Jerzego. Po Eucharystii złożymy kwiaty przy tablicy upamiętniającej ks. Jerzego.
 6. Najbliższa niedziela, 22 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Można już zamawiać wypominki roczne i półroczne oraz jednorazowe. Od listopada będziemy modlić się za zmarłych z wypominek w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kartek wypominkowych.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45. Rocznicy wyboru Jana Pawła II.
 10. Wychodząc dzisiaj z kościoła swoimi ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 11. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

 1. Dziś zapraszamy uczniów klas siódmych, ósmych i pierwszych szkół ponadpodstawowych - kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 18.00 i po niej na spotkanie.
 2. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15.
 3. W najbliższą środę 11 października po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. W piątek przypada 13 października. Zachęcamy do udziału w ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim, które rozpoczniemy o godz. 17.00. Po różańcu procesja z Najświętszym Sakramentem i Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do naszego sanktuarium odbędzie się w najbliższą sobotę - 14 października.
  Program:
  godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego;
  godz. 11.00 – konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina;
  godz. 11.45 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
  godz. 12.30 – posiłek dla wszystkich uczestników;
  godz. 13.15 – koncert gitarowy Patryka Filipowicza;
  godz. 14.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.
 1. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w każdy czwartek na godz. 19:00 do salki w Domu Duszpasterskim, natomiast dzieci na Oazę Dzieci Bożych w soboty na godz. 11.00. Schola dziecięca 'Aniołeczki' ma swoje próby w soboty o godz. 10.00.
 2. Za tydzień, 15 października, z racji XXIII Dnia Papieskiego swoimi ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia przypominamy sobie postać i nauczanie Św. Jana Pawła II. Wychodząc z Kościoła po mszach św. będziemy mogli nabyć papieskie kremówki rozprowadzane przez Parafialny Zespół Caritas. Zgromadzone środki pomogą potrzebującym z terenu naszej parafii.
 3. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: bezimienna – 100 zł. oraz od Kół różańcowych rodziców modlących się za dzieci – 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 4. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Filip Owczarek l. 28 i Łukasz Śmiałkowski l. 41. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 7. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


PAŹDZIERNIK - MIESIĄC RÓŻAŃCOWY


26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 października 2023 r.

 1. Rozpoczynamy październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dorosłych i dzieci codziennie na 17.15. Zachęcamy Rodziców, aby zechcieli przyprowadzać swoje dzieci na różaniec. Intencją wspólną, która będzie towarzyszyć naszej modlitwie będzie przywrócenie pokoju na Ukrainie i we wszystkich ogarniętych wojnami miejscach na świecie.
 2. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, we wtorek, 3 października o godz. 19.00, na pierwsze spotkanie formacyjne do Domu Duszpasterskiego.
 3. W środę 4 października po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Grup Modlitewnych w Domu Duszpasterskim.
 4. Zapraszamy młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie w każdy czwartek na godz. 19:00 do salki w Domu Duszpasterskim, natomiast dzieci na Oazę Dzieci Bożych w soboty na godz. 11.00. Również w każdą sobotę o godz. 10.00 odbywają się spotkania Scholii dziecięcej 'Aniołeczki'.
 5. Wznawiamy spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę 8 października zapraszamy uczniów klas siódmych, ósmych i pierwszych szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami na Mszę św. na godz. 18.00 i po niej na spotkanie.
 6. W sobotę - 14 października będziemy gościli w naszym Sanktuarium pielgrzymów, którzy przybędą w ramach X Archidiecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca.
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o roli aniołów w życiu Jezusa i świętych. Dostępny jest także „Gość Extra”, w którym można przeczytać o znaczeniu objawień w Kościele. W 'Niedzieli' bardzo interesujacy wywiad z nowym kardynałem Grzegorzem Rysiem.
 9. 9 października rozpoczyna się Kurs przedmałżeński w formie online prowadzony przez Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny w Łodzi. Szczegóły na plakacie.
 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Strzelec, l. 74, Krzysztof Jania, l. 84, Jan Grudnicki, l. 74, Danuta Maczkiewicz, l. 82, Krystyna Sobanty, l. 65, Jan Gajda, l. 72. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 września 2023 r.

 1. Dziś, w czwartą niedzielę miesiąca nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 17.30.
 2. Z racji 18 rocznicy koronacji Wizerunku Matki Bożej Łaskiej jutro o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną.
 3. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy pomniku prymasa Jana Łaskiego, którego pierwszą rocznicę poświęcenia obchodzimy w tych dniach.
 4. W piątek - 29 września będziemy przeżywać Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej parafii jest to Dzień Odpustu ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy serdecznie na Sumę Odpustową o godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Leszek Druch, proboszcz parafii w Sulejowie. Tego dnia z racji odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15. Pielgrzymka Kół różańcowych z całej archidiecezji do naszego sanktuarium odbędzie się w sobotę 14 października.
 6. 1 października przypada wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dzień imienin Siostry Teresy. Zapraszamy na mszę św. w intencji Siostry w niedzielę o godz. 12.00.
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu w łącznej kwocie: 350 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Skurpel, l. 75, Radosław Pełka, l. 47, Sylweriusz Zasada, l. 52. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 11. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen


24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 września 2023 r.

 1. Dzisiaj podczas mszy św. o 10.30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
 2. Wczoraj w katedrze w Łodzi odbyła się uroczysta Inauguracja „Synodu” Parafialnego. Dzisiaj odbywa się ona w parafiach archidiecezji. U nas uczynimy to podczas sumy o godz. 12.00 uroczystym zapaleniem synodalnej świecy.
 3. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 17.30 - Nabożeństwo Różańcowe w intencji ludzi pracujących w mediach. Dzisiaj bowiem przeżywamy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu.
 4. Uczestników tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe dzisiaj o godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym, a w sobotę 23 września mają swoje spotkanie pielgrzymi zakończonej Pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 5. 18 września przeżywamy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc uczniów do wspólnej modlitwy jutro o godz. 18.00, aby polecić się wstawiennictwu Tego świętego.
 6. W czwartek przypada święto św. Mateusza Ewangelisty.
 7. W przyszłą niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kostkę na cmentarzu w kwocie: 200 zł. Bóg zapłać.
 10. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W „Niedzieli” znajduje się odpowiedź na to, co robić, gdy dorastające dziecko odchodzi od wiary. W „Gościu Niedzielnym obszerny wywiad z ks. kard. Grzegorzem Rysiem.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Włodzimierz Pawlak l. 66. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 września 2023 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2023 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. Zapraszamy na inaugurację „Synodów” Parafialnych, która odbędzie się 16 września w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.00. Inauguracja „Synodu” Parafialnego
  w parafii, z uroczystym zapaleniem świecy, odbędzie się w niedzielę 17 września.
 2. XII Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 17 września w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
 3. Instytut Teologiczny w Łodzi prowadzi rekrutację na studia niestacjonarne: 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej oraz 2 - letnie podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę 13 września o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 2. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Matki Bożej
 3. Za tydzień podczas mszy św. o 10.30 poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
 4. W niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W najbliższy piątek, 15 września na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji s. Teresy jako podziękowanie za lata katechizacji dzieci i młodzieży. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich katechetów na zebranie.
 6. W piątek o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. z racji 50 – lecia istnienia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku.
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje Pani Psycholog.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.
 10. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Szafrański, l. 87 i Marcin Osiński, l. 48. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii, naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.