Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła - 30 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 10:30 POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na zakup samochodów i motocykli służących polskim misjonarzom.
 2. Od obecnej niedzieli zmianie ulega PORZĄDEK MSZY ŚW. w Kolegiacie. Nie będzie mszy św. o godz. 12:00. Dziś w Łopatkach msza św. odpustowa o godz. 10:30. Od następnej niedzieli przez czas wakacji msza św. w Łopatkach o godz. 8:00.
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań do kapłaństwa. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo I piątkowe po wieczornej mszy św. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po porannej mszy o godz. 7:00. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 4. W czasie lipca i sierpnia w piątki NIE BĘDZIEMY SPRAWOWALI mszy św. o godz. 15:00. Tym samym nie będzie również wystawienia Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00. Kolegiata każdego dnia pozostaje otwarta. Zachęcamy do osobistej modlitwy w jej wnętrzu.
 5. W sobotę wieczorem po mszy św. spotkanie Grupy Męskiej. Różaniec w kaplicy Matki Bożej i konferencja.
 6. W ostatnich dniach wpłynęły dwie OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie, łącznie w wysokości 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 7. W piątek po mszy wieczornej dyżuruje w kancelarii Pani PSYCHOLOG.
 8. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 9. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 10. Terenowe BIURO RADIA MARYJA organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” w dniu 14 lipca. Zapisy przy stoliku pod Chórem.
 11. Producenci róż Gminy Łask serdecznie zapraszają w dn. 6 i 7 lipca na VII Festiwal Róź w Łasku, połączony z wystawą róż w Łaskim Domu Kultury oraz piknikiem rodzinnym na pl. 11 listopada w dn. 7 lipca. Msza św. w intencji producentów i ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę 7 lipca o godz. 7:00.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny i zapoznania się z wystawą prac młodzieży z Klubu 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku wykonanych na konkursy historyczno-plastyczne pod kierunkiem Pani Urszuli Pankowskiej.
 2. CENTRUM IDEI KU HUMANIZMOWI przy współpracy z Agencją Artystyczną CODA Krystyna Pietranek-Kulis zaprasza w lipcu i sierpniu 2019 r. na III Międzynaro-dowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”. Tegoroczny cykl koncertowy został zatytułowany: „Rody i klany muzyczne”. W akcji koncertowej wezmą udział wybitni muzycy z polski i zagranicy. Program poszczególnych koncertów umieszczony jest na plakacie przed Kolegiatą i ulotkach pod chórem..
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY. Zaproście w naszym imieniu swoje rodziny, znajomych i przyjaciół.

12 Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2019 r.

Wzwiązku z decyzją podjętą podczas ostatniego 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi całą wspólnotę Kościoła łódzkiego, aby w niedzielę 23 czerwcabr., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji, po każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa (chodzi o profanację m.in. profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, parodię procesji eucharystycznej czy parodię mszy św. w czasie marszu LGBT). Suplikację odśpiewamy razem po przyjęciu Komunii Św.

 

Ogłoszenia parafialne

 1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Dziś nabożeństwo o godz. 17:30.
 2. W poniedziałek przeżywamy UROCZYSTOŚĆ Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w Piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Od wtorku aż do połowy sierpnia będzie w naszej parafii pomagał KS. ROMAN WŁASIUK z Ukrainy.
 4. We wtorek - 25 czerwca odbędzie się w naszej parafii wyjątkowe, POLSKO-AFRYKAŃSKIE nabożeństwo czerwcowe, podczas którego będziemy oddawać cześć Sercu Jezusowemu razem z młodymi Afrykańczykami, którzy pracują i studiują w Łodzi. Litania odśpiewana zostanie w języku „IBO”, którym posługują się między innymi mieszkańcy Nigerii. Modlitwie towarzyszyć będzie medytacja przygotowana przez Afrykańczyków oraz śpiewy w różnych językach. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą Stowarzyszenie Dom Wschodni, które pomaga potrzebującym z Egiptu, Syrii, Libanu, Iraku.
 5. W czwartek swoje IMIENINY przeżywa ks. Abp senior Władysław Ziółek, w piątek ks. Bp Ireneusz Pękalski. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszej modlitwie.
 6. W sobotę przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW Piotr i Pawła. Msze św. jak w dzień powszedni. Będzie to również dzień imienin ks. Proboszcza i ks. Piotra. W sobotę o godz. 18:00 msza św. w intencji Księży Piotrów.
  Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10:30 POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów służących polskim misjonarzom.
 8. Od ostatniej niedzieli czerwca zmiennie ulega PORZĄDEK MSZY ŚW. w Kolegiacie. Nie będzie mszy św. o godz. 12:00. W Łopatkach msza św. odpustowa o godz. 10:30. Od kolejnej niedzieli przez czas wakacji msza św. o godz. 8:00.
 9. W ostatnich dniach wpłynęła OFIARA na KOŚCIÓŁ: bezimiennie w wysokości 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 10. W piątek po mszy wieczornej dyżuruje w kancelarii Pani PSYCHOLOG.
 11. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 12. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych. W Tygodniku Katolickim znajdziemy artyków napisany przez naszą parafiankę Panią Dorotę Kmiecik.
 13. Terenowe BIURO RADIA MARYJA organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” w dniu 14 lipca. Zapisy przy stoliku pod Chórem.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny i zapoznania się z nową wystawą.
 2. Dziś zapraszamy do Kolegiaty na godz. 19:00 na koncert zatytułowany „MUZYKA DUSZY”. Wystąpią przed nami: Maciej Malinowski – trąbka, Weronika Lipnicka – sopran, Maciej Loga - organy. Zapraszamy serdecznie!
 3. CENTRUM IDEI KU HUMANIZMOWI przy współpracy z Agencją Artystyczną CODA Krystyna Pietranek-Kulis zaprasza w lipcu i sierpniu 2019 r. na III Międzynaro-dowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”. Tegoroczny cykl koncertowy został zatytułowany: „Rody i klany muzyczne”. W akcji koncertowej wezmą udział wybitni muzycy z polski i zagranicy. Program poszczególnych koncertów umieszczony jest na plakacie przed Kolegiatą.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY. Zaproście w naszym imieniu swoje rodziny, znajomych i przyjaciół.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16 czerwca 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 16 czerwca 2019 r.

 1. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicyzaprasza do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych, które odbędą się w dniach 19-20 czerwca przyGminnym Ośrodku Kultury i Sportu (ul. Dworcowa 16a). Punktem szczególnym będzie koncert uwielbienia zespołu Deus Meusze słowem Ks. Abp. Grzegorza Rysiaw Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00. Organizatorzy zapraszają do udziału w turniejach, grach i zabawach. Dla uczestników zapewniony jest nocleg na polu namiotowym oraz darmowy posiłek. Szczegóły na stronie: www.spotkania.moszczenica.eu
 2. Wspólnota „Legion Małych Dusz”21 czerwcaw kościele Sióstr Karmelitanek w Łodzi (ul. Św. Teresy 6) organizuje dzień modlitwy i uwielbienia Boga. Eucharystii o godz. 11.30będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś, po której nastąpi konferencja ks. Marcela Blanchet (czyt. Blanszet) z Belgii – ojca duchownego tej wspólnoty. Więcej informacji znajdziemy na plakacie oraz stronie internetowej: 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś przeżywamy drugi dzień WIZYTACJI KANONICZNEJ w naszej parafii. Cieszymy się obecnością Ks. Bp MARKA MARCZAKA, który zapoznaje się z różnymi wymiarami życia naszej wspólnoty. Sobota była dniem spotkań z kapłanami, siostrami oraz odpowiedzialnymi za grupy duszpasterskie. Dziś Ks. Biskup jest z nami od Mszy św. o godz. 9:00. O godz. 10:30 spotka(ł) się na Eucharystii z parafianami w Kaplicy w Łopatkach, zaś o godz. 12:00 podczas mszy św. w Kolegiacie udzieli(ł) SAKRAMENTU BIERZMOWANIA przygotowanej młodzieży.
 2. W poniedziałek po mszy wieczornej ostatnie przed wakacjami spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 3. W czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Tego dnia tradycyjnie przejdziemy ulicami naszego miasta niosąc Najświętszy Sakrament. Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7:00, 9:00, 10:00 i po południu o 18:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30. Uroczysta liturgia o godz. 10:00, a po niej procesja eucharystyczna.
  Prosimy naszych parafian, jak w ubiegłych latach, o przygotowanie i ubranie czterech ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Pamiętajmy także o dekoracji swoich domów emblematami eucharystycznymi i obrazami. Niech cała trasa procesji będzie pięknie przyozdobiona.
  Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, asystę parafialną, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, Rzymian Łaskich, Bractwo Kurkowe, Cech Rzemiosł ze sztandarami. Szczególnie prosimy Panów o pomoc w niesieniu sztandarów i chorągwi, abyśmy mogli ponieść wszystkie symbole naszej wiary.
  Do procesji zapraszamy dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą i młodzież, która przyjęła Bierzmowanie.
 4. Od Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa trwać będzie OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy służbę liturgiczną, asystę, dziewczynki do sypania kwiatów.
 5. Prosimy RODZICÓW, którzy chcieliby zgłosić swoje dziecko do przygotowania do przyjęcia w najbliższym roku szkolnym I Komunii Świętej, o dokonanie zapisu w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wypełnić deklarację, zawierającą zgłoszenie dziecka oraz zobowiązanie własnego udziału w spotkaniach formacyjnych dla rodziców. Zgłoszenie w Kancelarii Parafialnej jest wymogiem koniecznym.
 6. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych oraz nowe książki.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Za tydzień na godz. 19:00 po zakończonej liturgii, zapraszamy do Kolegiaty na koncert zatytułowany „MUZYKA DUSZY”. Wystąpi przed nami Maciej Malinowski i Przyjaciele. Pan Maciej zagra dla nas na trąbce (być może kilku różnych trąbkach) prezentując zakres swoich muzycznych możliwości jaki zyskał podczas studiów w Łódzkiej Akademii Muzycznej. Zapraszamy serdecznie!

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019 r.

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 9 czerwca 2019 r.

 

 1. „Fundacja Życie” wraz z Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi zaprasza w dniu dzisiejszymna „Marsz dla życia i rodziny”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi(ul. Kościelna 8/10) o 14.30, a zakończy Festynem Rodzinnymw parku na Julianowie.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalnyzaprasza osoby dorosłe zainteresowane przyjęciem sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegóły na stronie katechumenat-lodz.blogspot.comoraz pod nr. tel. 885 555 020.
 3. Parafie Dekanatu Bełchatowskiegozapraszają 15 czerwca na godz. 16.00 dobełchatowskiejhali „Energia”na koncert ewangelizacyjny zespołu „Jednego serca i Jednego Ducha” z obecnością Ks. Abp. Grzegorza Rysia. Wydarzenie będzie poprzedzone muzycznymi warsztatami Huberta Kowalskiego. Szczegóły i zapisy na stronie Archidiecezji i na portalu społecznościowym pod hasłem „iSkra dla Pana”. (Organizatorzy proszą o zgłoszenie ilości uczestników przez SMS wysyłany na nr 501 811 046.)
 4. Studium Organistowskie (ul. Zgierska 123), przygotowujące do wykonywania funkcji organisty kościelnego, w dniu 25 czerwca 2019 r. o godz. 17.00rozpoczyna rekrutacjęna rok akademicki 2019/2020. Szczegółowe informacje na stronie Studium oraz na plakacie.
 5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodziinformuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniach 5-6 lipca 2019 r.(piątek-sobota). Kolejna odbędzie się 12-13 września(czwartek-piątek). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny:
  42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl
 6. Instytut Teologiczny w Łodziinformuje o rekrutacjinarok akademicki 2019-2020 na: 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologiio profilukatechetycznym, 2-letnie teologiczno-katechetyczne niestacjonarne studia podyplomowe. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.archidiecezja.lodz.pl/pwtw
 7. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi(ul. Franciszkańska 17/25) zaprasza wszystkie osoby w wieku 18-65 lat do swojej siedziby oraz punktów pobrań
  w Bełchatowie, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim oraz Tomaszowie Mazowieckim. Pamiętajmy, że krew to lek, którego nie da się niczym zastąpić, a który często ratuje życie. Aktualne informacje znajdują się na: krwiodawstwo.pl

 Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś na mszy św. o godz. 18:00 KS. PIOTR będzie świętował 18 ROCZNICĘ PRZYJĘCIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Będzie to także msza imieninowa Ks. Piotra. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.
 2. Pielgrzymów, którzy brali udział w VIA BALTICA zapraszamy dziś po wieczornej mszy św. na SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE do Domu Duszpasterskiego.
 3. Jutro przypada święto NMP MATKI KOŚCIOŁA, zaś w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.Jutro po wieczornej mszy spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. Wewtorek - 11 czerwcao 18:45 w Kolegiacie SPOTKANIE z RODZICAMIKANDYDATÓW do Bierzmowania.
 5. Wśrodę – 12 czerwcao 18:30w Kolegiacie SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW do Bierzmowania.
 6. W czwartek – 13 dzień czerwca przypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Od tego miesiąca chcemy zainicjować NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE w różnych częściach naszej parafii, o wieczorowej późnej porze, tak aby procesja z figurą Matki Bożej mogła odbywać się ze świecami.
  13 czerwca zapraszamy parafian do GORCZYNA. O godz. 21:00 w pobliżu krzyża rozpocznie się Msza św. podczas, której nastąpi poświęceni odnowionej kapliczki. Bezpośrednio po mszy św. nastąpi procesja ulicami Gorczyna.
  O godz. 20:30 na parkingu pod Kolegiatą będzie podstawiony autokar, który zawiezie do Gorczyna chcących wziąć udział w nabożeństwie. Wszystkie osoby zostaną przewiezione. Po zakończonej modlitwie autokar przywiezie uczestników liturgii z powrotem pod Kolegiatę. Pod chórem są ulotki dotyczące tego nabożeństwa. Zapraszamy do udziału Asystę, Żywą Róże, Grupy Modlitewne, Zespoły Muzyczne i Służbę Liturgiczną. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 7. SPOWIEDŹKANDYDATÓW do Bierzmowania, świadków i rodziców w piątek - 14 czerwcao 16:30.
 8. 15 i 16 czerwca przeżywać będziemy w naszej parafii WIZYTACJĘ KANONICZNĄ, która odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Przez dwa dni Ks. Bp MAREK MARCZAK będzie zapoznawał się z różnymi wymiarami życia naszej wspólnoty. Sobota będzie dniem spotkań z kapłanami, siostrami oraz odpowiedzialnymi za grupy duszpasterskie. W niedzielę Ks. Biskup będzie z nami na mszy św. o godz. 9:00 podczas, której wysłucha sprawozdania ks. Proboszcza. O godz. 10:30 spotka się na Eucharystii z parafianami w Kaplicy w Łopatkach, zaś o godz. 12:00 podczas mszy św. w Kolegiacie udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA przygotowanej młodzieży. Kandydatów do bierzmowania prosimy o przyjście do świątyni na godz. 11:30. Przypominamy również o strojach galowych.
 9. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE.
 10. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje PANI PSYCHOLOG.
 11. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 12. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych oraz nowe książki.
 13. Cech Rzemiosł im. J. Łaskiego informuje, że 30 czerwca organizuje wyjazd na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła. Są jeszcze wolne miejsca. Dodatkowe informacje w gablocie przed kościołem.
 14. Biuro Radia Maryja już dziś zaprasza na coroczną pielgrzymkę przyjaciół i sympatyków Radia Maryja na Jasną górę w dniu 14 lipca. Zapisy pod chórem. Dodatkowe informacje w gablocie przed kościołem.
 15. Dziś gościmy przedstawicieli Wspólnoty JASPIS, którzy rozprowadzają po całej Polsce różańce robione przez wolontariuszy i dzieci. Można je będzie nabyć po mszach świętych. Zebrany dochód zostanie przekazywany Domowi Dziecka nr 6 im. S. Jachowicza przy ul. Bednarskiej 15 w Łodzi.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Dziś na godz. 19:00 po zakończonej liturgii, zapraszamy do Kolegiaty na spektakl teatralny zatytułowany: „DOTYK NIEBA”. Wystąpi przed nami amatorska grupa teatralna ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Pabianicach. Szczegóły na plakacie przed Kolegiatą.

 


Wniebowstąpienie Pańskie - 2 czerwca 2019 r.

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 2 czerwca 2019 r.

 1. „Fundacja Życie” wraz z Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi zaprasza 9 czerwca2019 r. na „Marsz dla życia i rodziny”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi(ul. Kościelna 8/10) o godz. 14.30, podczas której będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Marsz od kościoła, ul. Zgierską przejdzie do parku na Julianowie, gdzie zaplanowany jest Festyn Rodzinny.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 12:00 Ks. Neoprezbiter ADRIAN MATUSZEWSKI odprawi w Kolegiacie Mszę Św. PRYMICYJNĄ i udzieli specjalnego błogosławieństwa zebranym osobom.
 2. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Dziś o godz. 17:30.
 3. Jutro po mszy wieczornej spotkania KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. Spotkania KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA w najbliższym tygodniu we wtorek i środę o godz. 18:30 w Kolegiacie.
 5. W tym tygodniu przeżywamy I CZWARTEK i PIĄTEK miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów i powołanych do kapłaństwa. W Piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej mszy św. Spowiedź rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00.
 6. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej dyżuruje PANI PSYCHOLOG.
 7. W sobotę, w WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO po wieczornej mszy św. zapraszamy na modlitewne czuwanie. Od godz. 19:00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwa o uzdrowienie i Dary Ducha Świętego. O godz. 21:00 EUCHARYSTIA WIGILII ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
 8. Kolejna Niedziela - 9 czerwca to UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Tego dnia kończy się okres wielkanocny.
 9. W niedzielę za tydzień, na mszy o godz. 18:00 KS. PIOTR będzie świętował 18 ROCZNICĘ PRZYJĘCIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Zachęcamy do modlitwy w intencji ks. Piotra.
 10. Pielgrzymów, którzy brali udział w VIA BALTICA zapraszamy w niedzielę za tydzień, po wieczornej mszy św. na spotkanie popielgrzymkowe do Domu Duszpasterskiego.
 11. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 12. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych oraz nowe książki.
 13. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół od Henryki Szubert z Orchowa w kwocie: 200 zł. Bóg zapłać!
 14. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć swoją OFIARĄ złożoną do PUSZEK budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 15. Za tydzień w naszej świątyni gościć będziemy przedstawicieli Wspólnoty JASPIS, którzy rozprowadzają po całej Polsce różańce robione przez wolontariuszy i dzieci. Można je będzie nabyć po mszach świętych. Zebrany dochód zostanie przekazywany Domowi Dziecka nr 6 im. S. Jachowicza przy ul. Bednarskiej 15 w Łodzi.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy na koncert zespołu wokalnego JERYCHO zatytułowany: BOGURODZICA I PIEŚNI MARYJNE”. Grupa muzyczna, która wystąpi w Kolegiacie posługuje się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego wykonując historyczne śpiewy polskie i łacińskie. Więcej szczegółów na plakacie przed Kolegiatą.
 2. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest wystawa prac podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta „BYĆ DOBRYM JAK CHLEB”. Są to prace ofiarowane podczas ogólnopolskiej pielgrzymki Fundacji do naszego Sanktuarium.

6 Niedziela Wielkanocna - 26 maja 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 26 maja 2019 r.

 

 1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieżyzaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz tych młodych, którzy już ten sakrament przyjęli, na Święto Młodych – BierzMówANie!Wydarzenie odbędzie się 8 czerwcabr. w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w parafii Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Rozpoczęcie o godz. 15.00, planowane zakończenie o godz. 21.00.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś obchodzimy DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy o wdzięcznej modlitwie w intencji swoich mam. Wieczorem zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00 z MODLITWĄ O UZDROWIENIA.
 2. Jutro po mszy wieczornej spotkania KRĘGU BIBLIJNEGO.
 3. We wtorek o godz. 18:00 mszy św. przewodniczył będzie Ks. Bp Marek Marczak. Mszę św. będą koncelebrowali kapłani WYŚWIĘCENI 4 LATA TEMU, razem z naszym ks. Andrzejem.
 4. W środę z kolei, mszy św. o godz. 18:00 przewodniczył będzie ks. Abp Władysław Ziółek, który 20 LAT TEMU UDZIELIŁ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH ks. Proboszczowi i jego kolegom z roku. Wyświęceni wtedy kapłani będą koncelebrowali eucharystię.
 5. Od środy, przez czwartek i piątek zapraszamy do modlitwy w ramach 40 GODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. Nabożeństwo potrwa do święta Nawiedzenia NMP – tradycyjnego dla naszej parafii dnia Odpustu Matki Bożej Łaskiej. Po mszach świętych porannych aż do wieczornych nabożeństw w Kaplicy Matki Bożej wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. W środę i czwartek nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Gorąco zachęcamy do modlitwy adoracyjnej. Prosimy również, zwyczajem lat minionych, o zapisywanie się u Pań przy stoliku pod chórem do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  W czasie nabożeństwa 40-godzinnego chciejmy trwać w modlitwie ekspiacyjnej, przepraszając za zniewagi wobec wizerunku Matki Bożej, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach w naszym kraju.
 6. W piątek przeżywamy DZIEŃ ODPUSTU ku czci Matki Bożej Łaskiej. O godz. 15:00 msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00. Zapraszamy na SUMĘ ODPUSTOWĄ o godz. 18:00 sprawowaną przed wizerunkiem w Kaplicy Matki Bożej. Uroczystej liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Marek Borowiecki - Proboszcz w Sanktuarium Życia przy Parafii Ojców Pallotynów w Łodzi. Po uroczystej mszy nabożeństwo majowe i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zapraszamy Służbę Liturgiczną, Asystę, Panów od Baldachimu, dziewczynki sypiące kwiaty.
 7. W tym tygodniu przeżywamy I SOBOTĘ i NIEDZIELĘ miesiąca. W sobotę rano po mszy o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Po wieczornej mszy św. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE i spotkanie GRUPY MĘSKIEJ. Zapraszamy Panów!
 8. W najbliższą sobotę odbędzie się coroczne SPOTKANIE MŁODZIEŻY w LEDNICY. Zachęcamy młodzież do wspólnego wyjazdu. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Andrzejem.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół bezimiennie od trzech ofiarodawców w kwocie: 230 zł. Bóg zapłać!
 10. Wczoraj o godz. 10:00 w Archikatedrze w Łodzi diakon ADRIAN MATUSZEWSKI, pochodzący z parafii św. Faustyny w Łasku, przyjął ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE. Za tydzień w niedzielę o godz. 12:00 Ks. Neoprezbiter Adrian Matuszewski odprawi w Kolegiacie Mszę Św. PRYMICYJNĄ i udzieli specjalnego błogosławieństwa zebranym osobom.
 11. Pielgrzymów, którzy brali udział w VIA BALTICA zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe do Domu Duszpasterskiego, w niedzielę - 9 czerwca po wieczornej mszy św.
 12. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć swoją ofiarą złożoną do puszek organizacje letnich kolonii dla dzieci przez CARITAS w Łodzi.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Za tydzień w niedzielę na godz. 19:00 zapraszamy na koncert zespołu wokalnego JERYCHO zatytułowany: BOGURODZICA I PIEŚNI MARYJNE”. Grupa muzyczna, która wystąpi w Kolegiacie posługuje się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego wykonując historyczne śpiewy polskie i łacińskie. Więcej szczegółów na plakacie przed Kolegiatą.

5 Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 19 maja 2019 r.

 

 1. Warsztaty Cantus Gregorianusodbędą się w Łodzi w dniach 26 czerwca– 1 lipca2019 roku. W programie zaplanowane są msze św. ze śpiewem gregoriańskim oraz nabożeństwa
  w łódzkiej Archikatedrze. Wykład inauguracyjny o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego wygłosi ks. Jean-Marie Piotrowski (Abbé, Belgia). Szczegółowe informacje wraz
  z formularzem zgłoszeń znajdują się na stronie: www.szkolachoralu-lodz.pl

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jutro po mszy wieczornej spotkania KRĘGU BIBLIJNEGO.
 2. W środę po wieczornej mszy spotkanie GRUP MODLITEWNYCH w Domu Duszpasterskim.
 3. W czwartek gościć będziemy Wspólnotę Fundacji im. BRATA ALBERTA założoną przez Ks. Tadeusza Isakowicza Zalewskiego. Do naszego Sanktuarium przybędą opiekunowie i podopieczni wszystkich Domów Opieki dla dorosłych chłopców z terenu całej Polski. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia sprawowana przez Ks. Arcybiskupa GRZEGORZA RYSIA w Kolegiacie o godz. 11:00. Otoczmy naszych Gości serdeczną modlitwą.
 4. W piątek po mszy wieczornej dyżuruje w kancelarii Pani PSYCHOLOG.
 5. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół bezimiennie w kwocie: 100 zł. Bóg zapłać!
 6. W sobotę - 25 maja, o godz. 10:00 w Archikatedrze w Łodzi diakon ADRIAN MATUSZEWSKI, pochodzący z parafii św. Faustyny w Łasku, ale związany od lat także z naszą parafią, przyjmie ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE. Organizujemy wspólny przejazd na tę uroczystość. Wyjazd spod Kolegiaty o godz. 8:30. Koszt: 15 zł. Prosimy dokonywać zapisów w kancelarii parafialnej.
 7. Za tydzień w niedzielę obchodzimy DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy o wdzięcznej modlitwie w intencji swoich mam. Wieczorem zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00 z MODLITWĄ O UZDROWIENIA.
 8. Również za tydzień zbiórka do puszek na letnie kolonie dla dzieci organizowane przez CARITAS w Łodzi.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Jeszcze przez tydzień można zapoznać się z WYSTAWĄ prezentowaną we wnętrzu Kolegiaty. Autorką obrazów jest Pani Anna Gonera – Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystawa nosi tytuł: Moi Święci Przyjaciele.

 


4 Niedziela Wielkanocna - 12 maja 2019

fiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
Bóg zapłać!

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej 

do przekazania wiernym w niedzielę 12 maja 2019 r.

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 10.00 Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu7 alumnom roku piątego. Natomiastw sobotę 25 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, a Księży zachęcamy do włączenia się w koncelebrę. (Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.)

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś w czasie uroczystej mszy św. o godz. 10:30 dzieci klas czwartych z terenu naszej parafii świętują ROCZNICĘ I KOMUNIĘ ŚW.
 2. Również dziś, o godz. 12:00 mszą św. w Kolegiacie rozpocznie się „XIV Wojewódzki BIEG PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II w Łasku”. Po mszy nastąpi oficjalne otwarcie zawodów na Pl. 11 Listopada. Zachęcamy do kibicowania.
 3. Jutro - 13 maja, przypada 102 rocznica OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ w FATIMIE i 38 rocznica zamachu na życie Św. Jana Pawła II. Tego dnia po msz św. o godz. 18:00 wyruszy z Kolegiaty procesja z figurką MB Fatimskiej. Przejdziemy ulicami naszego miasta modląc się w NABOŻEŃSTWIE FATIMSKIM.
 4. Jutro nie będziespotkania KRĘGU BIBLIJNEGO.
 5. W piątek po mszy wieczornej dyżuruje w kancelarii Pani PSYCHOLOG.
 6. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół bezimiennie w kwocie: 100 zł. Bóg zapłać!
 7. Nasze Siostry Sercanki zapraszają dziewczęta szkół średnich na tzw. DZIEŃ SKUPIENIA. Rozpoczęcie 18 maja o godz. 10:00. Informacji udziela Siostra Teresa.
 8. W sobotę - 25 maja, o godz. 10:00 w Archikatedrze w Łodzi diakon ADRIAN MATUSZEWSKI, pochodzący z parafii św. Faustyny w Łasku, ale związany od lat także z naszą parafią, przyjmie ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE. Organizujemy wspólny przejazd na tę uroczystość. Wyjazd spod Kolegiaty o godz. 8:30. Koszt: 15 zł. Prosimy dokonywać zapisów w kancelarii parafialnej.
 9. Zapraszamy dzieci i młodzież na 11-dniowy WYJAZD WAKACYJNY do Małego Cichego w dniach od 24 czerwca do 4 lipca 2019 r.Koszt wyjazdu to 930 zł.
  (w cenie przejazd autokarem, 10 noclegów, pełne wyżywienie, bilety wstępu,
  4 opiekunów, opieka przewodnika tatrzańskiego).
  W wyjeździe mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły 9 rok życia. Prawie każdego dnia są zaplanowane górskie wycieczki. Szczegółowy program wyjazdu w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  Dziecko można zapisać w kancelarii parafialnej. Zapisy do końca maja. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 300 zł.
 10. W dniach: 30 lipca – 8 sierpnia, organizujemy pielgrzymkę na „FESTIWAL MŁODYCH” do MEDJUGORIE. Informacje i zapisy u ks. Andrzeja.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1.  Dziś po wieczornej mszy św. zapraszamy na KONCERT w ramach obchodów jubileuszu XXX-lecia działalności Fundacji im. Brata Alberta na Ziemi Łódzkiej. Zagrają dla nas: Sławomir Cichor- trąbka, Krzysztof Grzeszczak – Organy. Serdecznie zapraszamy!
 2. Zachęcamy do zapoznania się z WYSTAWĄ prezentowaną we wnętrzu Kolegiaty. Autorką obrazów jest Pani Anna Gonera – Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystawa nosi tytuł: Moi Święci Przyjaciele. 

3 Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2019 r.

Ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 5 maja 2019 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się III Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie to inauguruje obchody XI Tygodnia Biblijnego pod hasłem „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12) oraz nawiązuje do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r.
 2. Ksiądz ArcybiskupGrzegorz Ryśzaprasza na koncert na rzecz odbudowy Katedry Notre-Damew Paryżu, który odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 20.00w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Podczas koncertu zostaną wykonane Nieszpory LudźmierskieJana Kantego Pawluśkiewicza z udziałem m. in. Hanny Banaszak, Jacka Wójcickiego, Elżbiety Towarnickiej, Andrzeja Lamperta oraz Katarzyny Zawiślak-Dolnej. (Nr konta: Bank Pekao SA II O/Łódź; 22 1240 3028 1111 0000 2824 0033; z dopiskiem KATEDRA PARYŻ)
 3. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 16.00rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego.
 4. Wspólnota Chemin Neuf, we współpracy z Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji KEP i Polską Radą Ekumeniczną, zaprasza na weekend formacji ekumenicznej w dn. 24-26 maja2019 r. Pośród prelegentów z różnych Kościołów będzie m. in. Ks. Abp Grzegorz Ryś.Więcej informacji i zapisy na stronie: www.ekumenizm.chemin-neuf.pl

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś w czasie uroczystej mszy św. o godz. 10:00 dzieci klas trzecich z terenu naszej parafii przyjmą/przyjęły I KOMUNIĘ ŚW. Przez najbliższe dni, do soboty włącznie, dzieci te przeżywają tzw. BIAŁY TYDZIEŃ. Codziennie uczestniczą w strojach komunijnych we mszy św. o godz. 18:00.
 2. Serdecznie DZIĘKUJEMY Siostrze Marcie i ks. Andrzejowi ZA CAŁOROCZNY TRUD PRZYGOTOWANIA DZIECI do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii.
 3. Dziękujemy za sprzątnięcie i udekorowanie kwiatami świątyni siostrze Marcie oraz rodzicom dzieci komunijnych. Rodzicom dziękujemy również za dar ołtarza, którym są 3 kapłańskie komże.
 4. GRUPĘ ŚW. MARTY prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 5. Za tydzień w czasie mszy św. o godz. 10:30 ROCZNICA I Komunii św.
 6. Jutro po mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W środę - 8 maja, uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie GRUPY MODLITEWNE. Spotkanie odbędzie się w salkach przy garażach.
 8. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA ku czci MATKI BOŻEJ ze śpiewem Litanii Loretańskiej w dni powszednie o godz. 18:30. W niedziele, środy i święta majowe o godz. 17:30.
 9. W piątek zapraszamy na godz. 15:00 na MSZĘ ŚW. i KORONKĘ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
 10. W piątek po mszy wieczornej dyżuruje w kancelarii Pani PSYCHOLOG.
 11. Za tydzień - 12 maja odbędzie się „XIV Wojewódzki BIEG PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II w Łasku”, który rozpocznie się o godz. 12:00 w Łaskiej Kolegiacie Mszą Św. Po mszy nastąpi oficjalne otwarcie zawodów na Pl. 11 Listopada. Biegi odbędą się w 12 kategoriach, w tym również dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do kibicowania biorącym udział w biegu.
 12. W poniedziałek - 13 maja przypada 102 rocznica OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ w FATIMIE i 38 rocznica zamachu na życie Św. Jana Pawła II. Tego dnia po msz św. o godz. 18:00 wyruszy z Kolegiaty procesja z figurką MB Fatimskiej. Przejdziemy ulicami naszego miasta modląc się w NABOŻEŃSTWIE FATIMSKIM.
 13. Nasze Siostry Sercanki zapraszają na tzw. DZIEŃ SKUPIENIA dziewczęta szkół średnich. Rozpoczęcie 18 maja o godz. 10:00. Informacji udziela Siostra Teresa.
 14. Razem z biurem turystycznym Renovis organizujemy pielgrzymkę na „FESTIWAL MŁODYCH” do MEDJUGORIE. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 30 lipca – 8 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Andrzeja.
 15. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów tygodników i miesięczników katolickich. Pojawił się nowy tytuł tygodnika: PRZEWODNIK KATOLICKI. Jest to gazeta, w której znajdzie się cotygodniowa edycja łódzka. W aktualnym numerze możemy przeczytać m.in. tekst pani Doroty Kmiecik, w którym znajdziemy różne wypowiedzi nt ewangelizacji i modlitwy w domach naszych parafian.
 16. Ofiary zbierane na tace w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Za tydzień po wieczornej mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy na koncert w ramach obchodów jubileuszu XXX-lecia działalności Fundacji im. Brata Alberta na Ziemi Łódzkiej. Zagrają dla nas: Sławomir Cichor- trąbka, Krzysztof Grzeszczak – Organy. Serdecznie zapraszamy!

Niedziela Miłosierdzia - 28 kwietnia

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej w dniu dzisiejszym przed kościołami wszystkich łódzkich parafii prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców zniszczonego przez wojnę Aleppo. Nasza Archidiecezja włącza się także czynnie w trwające od piątku miejskie wydarzenie „Łódź dla Aleppo”, dzięki któremu w geście solidarności miasto Łódź wspiera mieszkańców Syrii.
 2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza w sobotę 4 maja br. na kolejny publiczny różaniec ulicami Łodzi. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicą Piotrkowską do kościoła oo. Jezuitów odmawiając różaniec.
 3. Przypominamy, że przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz. 14.00-18.00
  w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu oo. Franciszkanów istnieje możliwość spowiedzi.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00.
 2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. NABOŻEŃSTWA ku czci MATKI BOŻEJ ze śpiewem Litanii Loretańskiej w dni powszednie o godz. 18:30. W niedziele, środy i święta majowe o godz. 17:30. Prosimy o zadbanie o wygląd przydrożnych kapliczek na terenie naszej parafii.
 3. 1 i 3 maja Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 4. Msze św. 1 maja o godz. 7:00, 9:00 i 18:00
 5. 2 maja to Narodowy Dzień Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flag przy naszych mieszkaniach i domach.
 6. W piątek przypada 3 maja i Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia o 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ z udziałem władz samorządowych, wojska, kombatantów, będzie odprawiona przez ks. Kapelana o godz. 10:30. Po mszy św. przemarsz na Plac 11 Listopada, gdzie odbędą się dalsze uroczystości.
 7. W tym tygodniu przypada 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. SPOWIEDŹ w piątek rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:00.
 8. W niedzielę 5 maja, w czasie mszy św. o godz. 10:00 dzieci z klas trzecich przyjmą I KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 9:00 przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty. Wszystkie te dzieci i ich rodziny chciejmy otoczyć naszą życzliwą modlitwą.
 9. Razem z biurem turystycznym Renovis organizujemy pielgrzymkę na „FESTIWAL MŁODYCH” do MEDJUGORIE. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 30 lipca – 8 sierpnia. „Festiwal Młodych” to spotkanie ludzi z całego świata na kilkudniowym czuwaniu, modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego i świętowaniu radości płynącej z młodości i wzajemnego spotkania wraz z Maryją, Królową Pokoju. W programie pielgrzymki udział we wszystkich sześciu dniach festiwalu, a także jednodniowy pobyt nad Adriatykiem, w miejscowości Makarska, oraz wycieczka nad wodospad Kravica. Koszt wyjazdu to 1350 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Andrzeja.
 10. 12 maja odbędzie się „XIV Wojewódzki BIEG PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II w Łasku”, który rozpocznie się o godz. 12:00 w Łaskiej Kolegiacie Mszą Św. Po mszy nastąpi oficjalne otwarcie zawodów na Pl. 11 Listopada. Biegi odbędą się w 12 kategoriach, w tym również dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do kibicowania biorącym udział w biegu.
 11. W imieniu polskiej Myśli Patriotycznej zapraszamy na rajd rowerowy „Biało – czerwona na rowerze”, który odbędzie się 2 maja. Zbiórka pod Kolegiatą Łaską i błogosławieństwo dla uczestników o 9:45. Rajd odbywa się, aby uczcić dzień Flagi RP. Rajd został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Raua i Starosty Łaskiego Piotra Wołosza. Po zakończeniu rajdu w Drzewocinach zostaną rozlosowane wartościowe nagrody i odbędzie się piknik. Bliższe informacje i karty zbłodzeń na profilu fb: Polska Myśl Patriotyczna.
 12. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów tygodników i miesięczników katolickich. Pojawił się nowy tytuł tygodnika: Przewodnik Katolicki. Jest gazeta, w której znajdzie się cotygodniowa edycja łódzka, a w niej również artykuły dotyczące naszego miasta i parafii. Teksty są pisane przez naszych parafian. Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi numerami Przewodnika Katolickiego.
 13. Dziś wychodząc z kościoła swoimi OFIARAMI złożonymi do puszek możemy wesprzeć dzieła Caritas.

Centrum Idei ku Humanizmowi

Dziś po wieczornej mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Ścieżki do Prawdy” z Panią Dr Anną Mandrela, która podejmie temat: „Duchowość i charakter Rotmistrza Witolda Pileckiego”. Natomiast w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą w ŁDK zatytułowane: „Przed jakimi zagrożeniami ostrzegałby dziś Rotmistrz Pilecki”. Po spotkaniach będzie można kupić książki autorstwa Pani Doktor.

 

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Iwona Rogala – lat 57, Kazimierz Dąbrowski – lat 75. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.