Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś na mszy św. o godz.10:30 POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW dzieci z klas pierwszych. Zapraszamy także dzieci ze starszych klas, wraz z rodzicami.
 2. Od wtorku w kancelarii parafialnej będzie można pobrać DEKLARACJE ZGŁOSZENIA do przyjęcia sakramentu BIERZMOWANIA w naszej parafii. Przypominamy, że miejscem przyjmowania sakramentów jest parafia miejsca zamieszkania. Wypełnioną deklarację (szczególnie prosimy zwrócić uwagę na dane dotyczące sakramentu chrztu św..: data, parafia przyjęcia i nr aktu chrztu) przynosimy na pierwsze spotkanie do Kolegiaty w środę 25 września o godz. 18:30.
 3. W najbliższą środę po mszy wieczornej spotkanie GRUP MODLITEWNYCH.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 września, po mszy o godz. 10:30, zapraszamy na SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI przygotowujących się w tym roku do przyjęcia
  I Komunii. Jednocześnie przypominamy o konieczności zapisania dziecka w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy także wypełnić deklarację zgłoszenia dziecka oraz zobowiązanie własnego udziału w spotkaniach dla rodziców.
 5. Zapraszam dzieci na wyjazd do Niepokalanowa w dniu 14 września na III Ogólnopolskie SPOTKANIE DZIECI. Dokładne informacje można uzyskać s. Marty.
 6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższych dniach.
 7. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 8. W piątek – 13tego września przypada kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które zapraszamy na WOLĘ ŁASKĄ. Zapraszamy na godz. 19:30 na Msza św. w intencji mieszkańców Woli Łaskiej. Msza św. będzie odprawiona na placu między posesją nr 31. a ul. Żytnią. Po mszy św. procesja pobliskimi ulicami. O godz. 19:15 na parkingu pod Kolegiatą będzie podstawiony autokar dla uczestników nabożeństwa. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 9. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną: „POLSKA POD KRZYŻEM”. W sobotę 14 września – Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, w naszej świątyni modlitwy rozpoczną się o godz. 11:00 i potrwają do Eucharystii o godz. 15:00. Program modlitw wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej.
  Codziennie w czasie mszy św. o godz. 18:00 modlimy się słowami NOWENNY o Krzyżu Świętym.
 10. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 11. Po raz ostatni już zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów i Zamków ZIEMI KŁODZKIEJ w terminie: 20,21,22 września 2019 r. Odwiedzimy m.in.: Wambierzyce, Bardo Śląskie, Zamek Moszna, Zamek Książ, Kopalnię Złota, Kościół Pokoju i inne miejsca. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej, w gablocie przed Kościołem i ulotkach pod chórem. Zapisy możliwe jeszcze tylko w dniu jutrzejszymw Kancelarii Parafialnej.
 12. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie od pięciu ofiarodawców w łącznej kwocie 900 zł. Bóg zapłać!
 13. W niedzielę 15 września w parafii św. Jana Chrzciciela w Buczku, Eucharystią o godz. 16:00 rozpocznie się SPOTKANIE dla OSÓB, które PIELGRZYMOWAŁY w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Ziemi Łaskiej na Jasną Górę. Po Eucharystii spotkanie w gospodarstwie Państwa Kilańczyk w Buczku, ul. Słoneczna 18.
 14. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Dziś wieczorem odbędzie się spotkanie z cyklu „ŚCIEŻKI DO PRAWDY”. Tym razem naszym gościem będzie Lech Kowalski – historyk wojskowości, publicysta, doktor nauk humanistycznych, autor wielu książek. Pan Lech Kowalski podejmie temat: Wpływ czerwonych generałów na historię Polski po 1944 roku.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 września 2019 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Z racji I niedzieli miesiąca dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
 2. Od dziś POWRACAMY do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
  Msza św. w kaplicy w Łopatkach o godz. 10:30.
 3. Jutro zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów na uroczyste ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
 4. Zbliża się DZIEŃIMIENIN Ks. Abp. Grzegorza Rysia. We wtorek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 12.00zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.
 5. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIATEK i SOBOTA miesiąca. W czwartek chciejmy pamiętać w modlitwie o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek SPOWIEDŹ rano w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Pamiętajmy, że spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Matki Bożej.
  W piątek wracamy do sprawowania mszy św. o godz. 15:00. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18:00. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa.
  W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  Wieczorem po mszy św. spotkanie dla Grupy Męskiej w Kaplicy Matki Bożej.
 6. W następną niedzielę - 8 września, na mszy św. o 10:30 POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW dzieci z klas pierwszych. Zapraszamy także dzieci ze starszych klas, wraz z rodzicami.
 7. Zapraszam dzieci na wyjazd do Niepokalanowa w dniu 15 września na III Ogólnopolskie SPOTKANIE DZIECI. Dokładne informacje można uzyskać s. Marty.
 8. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 9. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 10. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów i Zamków ZIEMI KŁODZKIEJ w terminie: 20,21,22 września 2019 r. Odwiedzimy m.in.: Wambierzyce, Bardo Śląskie, Zamek Moszna, Zamek Książ, Kopalnię Złota, Kościół Pokoju i inne miejsca. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej, w gablocie przed Kościołem i ulotkach pod chórem. Zapisy od wtorku w Kancelarii.
 12. Zachęcamy również do zapoznania się z INFORMACJAMI KURIALNYMI wywieszonymi w gablocie.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest nowa WYSTAWA nt. życia i działalności Grzegorza Jana Zdziewojskiego – duchownego, pisarza, filantropa, urodzonego w Łasku, który ułożył modlitwę do Matki Bożej Łaskiej odmawianą przez nas do dzisiaj.
 2. W niedzielę za tydzień wieczorem odbędzie się spotkanie z cyklu „ŚCIEŻKI DO PRAWDY”. Tym razem naszym gościem będzie Lech Kowalski – historyk wojskowości, publicysta, doktor nauk humanistycznych, autor wielu książek. Pan Lech Kowalski podejmie temat: Wpływ czerwonych generałów na historię Polski po 1944 roku.

 1. W ostatnich latach miały miejsce w Polsce i na świecie wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia bądź zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i wizerunków Matki Bożej, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie. Kościół potrzebuje dziś jednoczyć się na modlitwie. Dlatego zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną: „POLSKA POD KRZYŻEM”. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego we Włocławku na lotnisku Kruszyn odbędą się centralna modlitwa dla całej Polski. W tym samym czasie jednocząc się na modlitwie wierni mogą gromadzić się w swoich parafiach. Dlatego już dziś zapraszamy na modlitwę do Kolegiaty 14 września od godz. 11:00.
  Modlitwa będzie również prowadzona w Par. Św. Faustyny w Łasku i Par. Św. Franciszka w Teodorach w godz. popołudniowych. Szczegóły na plakatach w gablocie przed świątynią. Od 5 września codziennie po mszy św. o godz. 18:00 będziemy odprawiali w Kolegiacie NOWENNĘ o Krzyżu Świętym.

21 Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jutro 26 sierpnia - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 10:30 i 18:00. Około godz. 19:00 POWRÓCĄ z Jasnej Góry PIELGRZYMI z 39 Pieszej Pielgrzymki Ziemi Łaskiej. Zachęcamy do udziału w powitaniu i towarzyszeniu pielgrzymom podczas wejścia do miasta i Kolegiaty.
  Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 2. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, Godzinki do NMP, Adorację, Nowennę i msze św. o godz. 18:00.
 3. Za tydzień z racji I NIEDZIELI MIESIĄCA nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 4. Od następnej niedzieli POWRACAMY do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką.
  Msza św. w kaplicy w Łopatkach od następnej niedzieli o godz. 10:30.
 5. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów w poniedziałek – 2 września – do naszej świątyni na ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
 6. 1 września przypada ROCZNICA wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ. Z tej racji Burmistrz Łasku i Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Łask, do udziału w obchodach 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które odbędą się na łaskim cmentarzu parafialnym w niedzielę - 1 września o godz. 9:00.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów i Zamków ZIEMI KŁODZKIEJ w terminie: 20,21,22 września 2019 r. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej, w gablocie przed Kościołem i ulotkach pod chórem. Zapisy od wtorku w Kancelarii.
 8. Już dziś dziękujemy za niemal tygodniową pomoc duszpasterską w parafii Ks. Neoprezbiterowi KAMILOWI GREGORCZYKOWI. Życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy w pierwszej parafii w Jeżowie.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli OFIARY na KOŚCIÓŁ. Łącznie bezimiennie w kwocie - 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 11. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 12. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ

 Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na Koncert Finałowy III-ego Międzynarodowego MUZYCZNEGO FESTIWALU zatytułowanego: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  „MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, czyli belcanto rodziny Kaczmarków”
  Wystąpi przed nami jedyna w Europie śpiewająca w klasycznym stylu bel canto muzyczna rodzina KACZMARKÓW – Iwona i Piotr oraz ich dwaj synowie 15-letni Adam i 19-letni Wojtek.
  Prowadzenie koncertu: Krystyna Pietranek-Kulis. WSTĘP WOLNY.

20 Niedziela Zwykła- 18 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Trwając w MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI, chciejmy wspólnie pomodlić się w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 2. W środę 21 sierpnia po raz 39 wyruszy z Kolegiaty na Jasną Górę PIESZA PIELGRZYMKA Ziemi Łaskiej. O godz. 7:00 Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki. Po czterech dniach, w sobotę 24 sierpnia ok. godz. 14:00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Powrócą do Łasku w poniedziałek 26 sierpnia ok godz. 17:00.
 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki oraz do towarzyszenia pielgrzymom w czasie wyjścia i powrotu.
  Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać w poniedziałek i wtorek w kancelarii parafii. Od godz. 6:30 przed Kolegiatą będzie oczekiwał samochód, do którego pielgrzymi mogą oddać bagaż. Przypominamy, że bagaż musi być oznaczony numerem, który otrzymaliśmy przy zapisie na pielgrzymkę. Zwracamy się z prośbą, aby osoby, które używają lekarstw zapisanych przez lekarza, zabrały je ze sobą na pielgrzymkę. W kancelarii parafialnej można również zapisać się do grupy duchowej pielgrzymki. W kolegiacie, każdego dnia trwania pielgrzymki o godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec w intencji pielgrzymów.
 4. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, Różaniec w intencji pielgrzymów, Adorację, Nowennę i msze św. o godz. 18:00.
 5. W minionym tygodniu wpłynęły dwie OFIARY na Kościół, bezimiennie łącznie w kwocie 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 7. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 8. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy w sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  Dziśo godz. 19:00:„MUZYKA, KTORA POWADZI DO STWÓRCY”- Melodie na Psałterz Polski uczynione.
  Wykonawcy: Barbara ROGALA (Polska) - sopran, Roman OTT (Niemcy) - saksofon sopranowy i tenorowy, Anders GROP (Szwecja) - kontrabas, Grzegorz ROGALA (Polska) -puzon, Frank Parker (USA) - perkusja
  Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.
 2. Za tydzień w niedzielę finałowy koncert:„MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, czyli belcanto rodziny Kaczmarków”
  Wystąpi przed nami jedyna w Europie śpiewająca w klasycznym stylu bel canto muzyczna rodzina KACZMARKÓW – Iwona i Piotr oraz ich dwaj synowie 15-letni Adam i 19-letni Wojtek.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

19 Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. We wtorek – 13tego sierpnia przypada kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które zapraszamy na PODŁASZCZE. Ponieważ każdego miesiąca dzień jest krótszy, ym razem zapraszamy na godz. 20:00 na Msza św. w intencji mieszkańców Podłaszcza. Msza św. będzie odprawiona na placu przy cmentarzu żydowskim. Bezpośrednio po mszy św. przejdziemy w procesji pobliskimi ulicami przez Podłaszcze. O godz. 19:30 na parkingu pod Kolegiatą będzie podstawiony autokar, który zawiezie na Podłaszcze chcących wziąć udział w nabożeństwie. Pod chórem są ulotki dotyczące tego nabożeństwa. Zapraszamy do udziału Asystę, Żywą Róże, Grupy Modlitewne, Zespoły Muzyczne i Służbę Liturgiczną. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 2. W środę WSPOMINAMY w liturgii Św. Maksymiliana Marii Kolbego, zaś w sobotę Św. Jacka.
 3. W czwartek – 15 sierpnia, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP (MB Zielnej). W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów. Msze św. wg niedzielnego porządku. W Łopatkach msza św. o godz. 8:00.
  KANCELARIA PARAFIALNA z racji uroczystości NIE BĘDZIE CZYNNA.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy GOŚCILI W SWOICH DOMACH przybywających do nas PIELGRZYMÓW. Dziękujemy Dyrekcjom szkół i parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy ofiarowali chleb dla pielgrzymów.
 5. Pamiętajmy o trwającym MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI. Swoją abstynencję ofiarujmy w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 6. W ostatnich tygodniach pomagał nam w parafii ks. ROMAN WŁASIUK. W piątek ks. Roman wyjeżdża z Łasku. Serdecznie dziękujemy za tegoroczną pomoc i życzymy powodzenia w pracy duszpasterskiej w parafii katedralnej w Łucku na Ukrainie. Od 20 sierpnia przez kilka dni będzie pomagał w naszej parafii ks. neoprezbiter Kamil Grzegorczyk.
 7. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: „Stworzycielu Duchu, Przyjdź”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł. Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie. Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 8. Zwracamy się z prośbą do panów, którzy mogliby włączyć się do SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ naszej pielgrzymki. Służba ta zajmuje się rozładunkiem i załadunkiem bagaży, pomocą przy wydawaniu posiłków, a także utrzymaniem czystości w miejscach, gdzie zatrzymuje się pielgrzymka. Dotychczasowa grupa, która służy łaskiej pielgrzymce od wielu lat, wykruszyła się głównie ze względów zdrowotnych. Stąd nasza prośba. Prosimy by osoby, które mogłyby zasilić tę grupę zgłaszały się do ks. Piotra
 9. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 10. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 11. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest wystawa: PORTRETY POLSKICH KOMPOZYTORÓW. Są to prace uczniów Liceum Plastycznego ze Zduńskiej Woli, które powstały w latach 2018-2019 pod kierunkiem nauczyciela Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.
 2. Zapraszamy w sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”. 
  Dziś o godz. 19:00:„POLSKA LIRYKA PATRIOTYCZNA” (Moniuszko, Chopin, Żeleński)
  Wykonawcy: Jolanta GZELLA - mezzosporan, Ziemowit Wojtczak - bas - baryton,Maciej Włodawski - baryton, Rafał GZELLA - fortepian
  Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.
 3. Za tydzień w niedzielę:„MUZYKA, KTORA POWADZI DO STWÓRCY”- Melodie na Psałterz Polski uczynione.
  Wykonawcy: Barbara ROGALA (Polska) - sopran, Roman OTT (Niemcy) - saksofon sopranowy i tenorowy, Anders GROP (Szwecja) - kontrabas, Grzegorz ROGALA (Polska) -puzon, Frank Parker (USA) - perkusja.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.19 

18 Niedziela Zwykła - 4 sierpnia 2019 r.

Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg Zapłać!

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia. O godz. 1730NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W ŚRODĘ o godz. 1700wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 1800.
 3. We wtorek przypada święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego. W piątek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, zaś w sobotę święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 4. Chciejmy pamiętać, że rozpoczynający się miesiąc sierpień jest MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI. Bardzo prosimy o powstrzymanie się od picia alkoholu. Trud ten ofiarujmy w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu na terenie naszej parafii.
 5. W najbliższych dniach naszą parafię ODWIEDZĄ PIELGRZYMKI udające się na Jasną Górę. 6 sierpnia będziemy gościli grupy pielgrzymów z miejscowości Żnin. 9 sierpnia przybędą około godz. 16:00 pielgrzymi z Lubawy. Pielgrzymi z tej grupy proszą o nocleg w domach naszych parafian. W sobotę 10 sierpnia zaś przybędą pielgrzymi z Elbląga i Płocka ok godz. 15:00. Prosimy parafian o dostarczenie chleb dla pielgrzymów, najlepiej w sobotę do południa. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 6. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: „Stworzycielu Duchu, Przyjdź”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł. Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie. Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 7. Zwracamy się z prośbą do panów, którzy mogliby włączyć się do SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ naszej pielgrzymki. Służba ta zajmuje się rozładunkiem i załadunkiem bagaży, pomocą przy wydawaniu posiłków, a także utrzymaniem czystości w miejscach, gdzie zatrzymuje się pielgrzymka. Dotychczasowa grupa, która służy łaskiej pielgrzymce od wielu lat, wykruszyła się głównie ze względów zdrowotnych. Stąd nasza prośba. Prosimy by osoby, które mogłyby zasilić tę grupę zgłaszały się do ks. Piotra
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół: Józef Bączyk – 200 zł, bezimiennie z ul. Jana Pawła II – 100 zł, bezimiennie z miejscowości Krzucz – 200 zł.
 9. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 10. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1.  Zapraszamy w lipcu i sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  Dziśo godz. 19:00:„NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA”
  Wykonawcy:Jolanta Bobras - sopran, Elena Łomonosova - sopran koloraturowy (Kazachstan), Szymon Jędruch - tenor, Maciej Łabecki - skrzypce, Robert Stefański -klarnet oraz Taras Hlushko (Ukraina) - fortepian.
  Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.
 2. Za tydzień w niedzielę:„POLSKA LIRYKA PATRIOTYCZNA” (Moniuszko, Chopin, Żeleński)
  Wykonawcy: Jolanta GZELLA - mezzosporan, Ziemowit Wojtczak - bas - baryton,Maciej Włodawski - baryton, Rafał GZELLA - fortepian
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.18 

17 Niedziela Zwykła- 28 lipca 2019 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo w piątek po mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji 1 soboty po porannej mszy o godz. 7:00. Po wieczornej mszy św. spotkanie Grupy Męskiej w Kaplicy Matki Bożej. W 1 niedzielę sierpnia o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 2. W dniu 1 sierpnia o godz. 17:00 na Placu 11 Listopada w Łasku odbędą się uroczystości upamiętniające 754. rocznicę wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Zachęcamy do udziału w uroczystości.
 3. W miesiącu sierpniu tradycyjnie przez naszą parafię PRZECHODZĄ PIELGRZYMKI udające się na Jasną Górę. 1 sierpnia przybędą pielgrzymi z Dobrzynia. 2 sierpnia z Kruszwicy. 6 sierpnia będziemy gościli grupy pielgrzymów z miejscowości Żnin oraz Janikowo. W następnym tygodniu, 9 sierpnia przybędą około godz. 16:00 pielgrzymi z Lubawy. Pielgrzymi z tej grupy proszą o nocleg w domach naszych parafian. W sobotę 10 sierpnia zaś przybędą pielgrzymi z Elbląga i Płocka ok godz. 15:00. Dla tej grupy obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 4. Od czwartku - 1 sierpnia ruszają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku, od 11:00 do 16:00.
 5. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 6. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 7. Dziś wychodząc z kościoła możemy swoimi ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć dzieła CARITAS ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ. Bóg Zapłać!

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy w lipcu i sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  Dziś o godz. 19:00:„RODZINA SAKSOFONÓW”
  Wykonawcy: Jacek DELONG i Adam WOJTASIK – saksofony: sopranowy, altowy, tenorowy, barytonowy, basowy, fortepian i półplaybacki.
  Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.

  Za tydzień w niedzielę: „NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA”
  Wykonawcy: Jolanta Bobras - sopran, Elena Łomonosova - sopran koloraturowy (Kazachstan), Szymon Jędruch - tenor, Maciej Łabecki - skrzypce, Robert Stefański - klarnet oraz Taras Hlushko (Ukraina) - fortepian.

  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 


16. Niedziela Zwykła, 21 lipca 2019 r.

        Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z racji 3 niedzieli miesiąca.
 2. W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
 3. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 4. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 5. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 6. Zbliża się 26 lipca, wspomnienia Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian, której przewodniczył będzie Ks. Kanonik Jacek Kubis – Proboszcz Parafii w Łasku Kolumnie. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji wokoło kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
 7. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa na Ogólnopolski Zjazd Rycerstwa Niepokalanej. Wyjazd w dniu 28 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.

 

       Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy w lipcu i sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.

Dziś o godz. 19:00: „ŚPIEWACZY RÓD SPYCHALSKICH - WEHIKUŁEM CZASU DO LAT MIĘDYWOJNIA”

WYKONAWCY: Anna Spychalska i Romuald Spychalski - wokal, oraz 4-osobowy zespół

Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.

 

Za tydzień w niedzielę: „RODZINA SAKSOFONÓW”

Wykonawcy: Jacek DELONG i Adam WOJTASIK – saksofony: sopranowy, altowy, tenorowy, barytonowy, basowy, fortepian i półplaybacki.

 

Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 

 

 1. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Lucyna Majcherczyk l. 74, Florian Adamczyk l. 92, Tomasz Bachor l. 68, Zbigniew Michalski l. 61, Marianna Szanda l. 98, Grażyna Kacprzykowska l. 68, Wanda Rykała l. 81, Krystyna Ratajczyk l. 89. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 2. Módlmy się do Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


15. Niedziela Zwykła, 14 lipca 2019 r.

                                                                     

 1. W piątek w kancelarii dyżuruje Pani PSYCHOLOG.
 2. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 3. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych. W tygodniku NIEDZIELA we wkładce łódzkiej znajdziemy bardzo ciekawy i ładnym językiem napisany tekst dotyczący naszego Łaskiego Sanktuarium.
 4. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa na Ogólnopolski Zjazd Rycerstwa Niepokalanej. Wyjazd w dniu 28 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.

 

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest wystawa zatytułowana: MOJA NATURA. Autorką prezentowanych prac jest Pani Ewa Pielucha. Jest ona mieszkanką Łasku. Malarstwem pasjonuje się od dzieciństwa. Z wykształcenia jest nauczycielem plastyki. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym ze specjalizacją malarstwo w WSP w Częstochowie. Aktualnie uczy plastyki w łaskich szkołach
 2. Zapraszamy w lipcu i sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.

Dziś o godz. 19:00: „MUZYCZNE PASJE RODZINY RACZYŃSKICH”

Wykonawcy: Monika KUSZYŃSKA-RACZYŃSKA – vocal,
Kuba RACZYŃSKI – saksofon, Krzysztof RACZYŃSKI - akordeon oraz zespół w 4-osobowym składzie.

Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.

 

Za tydzień w niedzielę: „ŚPIEWACZY RÓD SPYCHALSKICH - WEHIKUŁEM CZASU DO LAT MIĘDYWOJNIA”

WYKONAWCY: Anna Spychalska i Romuald Spychalski - wokal, oraz 4-osobowy zespół

 

Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 

 

 1. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Marianna Krawczyk, l. 85, Kazimierz Dudkiewicz, l. 88, Włodzimierz Szewczyk l. 66. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 2. Módlmy się do Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


14 Niedziela Zwykła - 7 lipca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W piątek nie będzie dyżuru Pani PSYCHOLOG.
 2. Dziękujemy GRUPĘ ŚW. MARTY za sprzątanie świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 3. W sobotę – 13 dzień lipca przypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE odbywają się w różnych częściach naszej parafii, o wieczorowej późnej porze, tak aby procesja z figurą Matki Bożej mogła przebiegać się ze świecami.
  13 lipca zapraszamy parafian do ŁOPATEK. O godz. 21:00 w KAPLICY rozpocznie się Msza św. w intencji mieszkańców Łopatek. Bezpośrednio po mszy św. przejdziemy w procesji pobliskimi ulicami.
  O godz. 20:30 na parkingu pod Kolegiatą będzie podstawiony autokar, który zawiezie do Łopateka chcących wziąć udział w nabożeństwie. Wszystkie osoby zostaną przewiezione. Po zakończonej modlitwie autokar przywiezie uczestników liturgii z powrotem pod Kolegiatę. Pod chórem są ulotki dotyczące tego nabożeństwa. Zapraszamy do udziału Asystę, Żywą Róże, Grupy Modlitewne, Zespoły Muzyczne i Służbę Liturgiczną. Zabierzmy z sobą różańce i świece na procesję.
 4. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku pod chórem są aktualne numery tygodników religijnych.
 5. W ostatnich dniach wpłynęły dwie OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie, łącznie w wysokości 240 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Terenowe BIURO RADIA MARYJA organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” w dniu 14 lipca. Zapisy przy stoliku pod Chórem.
 7. Producenci Róż Gminy Łask serdecznie zapraszają dziś na VII FESTIWAL RÓŻ w Łasku, połączony z piknikiem rodzinnym na pl. 11 listopada. Serdecznie dziękujemy Producentom Róż za przekazanie kwiatów do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni.
  Bóg zapłać!

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy w lipcu i sierpniu na III Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  Dziś o godz. 19:00:„NO TO... BACH” 
  Wykonawcy: Ewa Piasecka - klawesyn, Katarzyna Przybylska - flet, Krzysztof Kulis - organy, Magdalena Hudzieczek-Cieślar – sopran,
  Prowadzenie: Krystyna Pietranek-Kulis.
  Za tydzień w niedzielę: „MUZYCZNE PASJE RODZINY RACZYŃSKICH' Wykonawcy: Monika KUSZYŃSKA-RACZYŃSKA – vocal, Kuba RACZYŃSKI – saksofon, Krzysztof RACZYŃSKI - akordeonoraz zespół w 4-osobowym składzie.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.