Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 6 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 11 LUTEGO 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynający się okres Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich dźwigających krzyż cierpienia. Po Mszy św. udzielimy chorym sakramentu namaszczenia. Z racji II niedzieli miesiąca o godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.
 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział CARITAS przez złożenie ofiary do puszek.
 4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.
 5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 17.15, młodzież i dorosłych na godz. 18.30. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 17.15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.
 6. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych przeżywać będzie swoje rekolekcje wielkopostne. W Środę Popielcową spotkanie w szkole, w czwartek spotkanie w parafii św. Faustyny na Przylesiu, a w piątek wyjazd na wspólne spotkanie młodych w Atlas Arenie w Łodzi.
 7. Rozpoczynamy w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie dla osób pragnących zawrzeć związek małżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę 17 lutego o godz. 19.00 w Domu parafialnym
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 9. Dziękujemy serdecznie grupie św. Marty za troskę o czystość naszej świątyni.
 10. W prasie katolickiej przeczytamy o dzisiejszym Dniu Chorego oraz jak dobrze przeżyć Wielki Post. Pomocą w tym może być także mała książeczka z rozważaniami na każdy dzień aż do Wielkanocy, którą można nabyć pod chórem.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Radosław Pietrzak l. 41, Maria Malinowska l. 88, Marek Nowicki l. 70, Krystyna Oborska l. 90, Tadeusz Zawiasa l. 65.Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 5 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 4 LUTEGO 2024 r.

 1. Dziś przed naszą świątynią po Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się kiermasz charytatywny, z którego fundusze wesprą rodzinę z Hipolitowa, która w wyniku pożaru straciła dom. Bóg zapłać za wsparcie poszkodowanych.
 2. Dziś w pierwszą niedziele miesiąca o godz. 17.15 nabożeństwo adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 3. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 4. W przyszłą niedzielę - 11 lutego w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes będziemy obchodzili XXXII Światowy Dzień Chorego. Swoją modlitwą wesprzemy wszystkich dźwigających krzyż choroby. Po każdej Mszy św. udzielimy cierpiącym sakramentu namaszczenia chorych.
 5. Przekazujemy zaproszenie marszałka i radnych województwa łódzkiego na spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, które odbędzie się w najbliższą środę, 7 lutego o godz. 12.00 w starostwie powiatowym w Łasku. Temat spotkania „Znajdź harmonię i spokój”.
 6. Duszpasterstwo Rodzin naszej archidiecezji zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym i czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 7. Za 2 tygodnie rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 9. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół - 200 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą, które przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny doradza jak rozpoznać i rozwinąć powołanie. W Niedzieli przeczytamy o zagrożeniach jakie przynoszą obecne czasy.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisława Gąsiorowska l. 80, Danuta Perlińska l. 65 i Bogusław Gruszczyński l. 57. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

 

 

Rocznica poświęcenia kolegiaty

 

6 lutego minie dokładnie 499 lat od konsekracji naszej kolegiaty. Przeżywamy dzisiejszą niedzielę w duchu dziękczynienia za to historyczne, święte miejsce oddawania czci Bogu, otrzymywania łask w naszej drodze do zbawienia. Wspominamy fundatorów, wszystkich budowniczych i ofiarodawców naszej świątyni. Parafię w Łasku erygował arcybiskup gnieźnieński Jarosław Bogoria w 1366 r. przy istniejącym drewnianym kościółku. Fundatorami tego dzieła byli właściciele osady, protoplaści rodu Łaskich, pieczętujący się herbem Korab. Oni tez wystarali się o nadanie w 1422 r. osadzie praw miejskich. Najwybitniejszym mieszkańcem Łasku był bez wątpienia Jan Łaski, Prymas Polski, arcybiskup gnieźnieński, wielki Kanclerz Koronny. Dzięki jego trosce i funduszom wzniesiono w mieście okazały, murowany kościół w stylu późnogotyckim. Oddano go Bogu  poprzez uroczyste poświęcenie 6 lutego 1525 r. pw. Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, Świętych Michała Archanioła, Jana Chrzciciela, Anny i Doroty. Erygowano przy nim kapitułę kolegiacką. Prymas Jan Łaski wyposażył kościół w wiele cennych zabytków. Najważniejszym z nich jest skarb otaczany szczególnym kultem od 1515 roku – alabastrowa płaskorzeźba przedstawiająca Matkę Boską z Dzieciątkiem, dar od papieża Leona X. Sława tego wizerunku Matki Boskiej Łaskiej przez wieki aż do dnia dzisiejszego ściąga rzesze pielgrzymów i wiernych, aby u stóp Maryi wypraszać potrzebne łaski. Kolegiata w ciągu wieków przechodziła różne koleje losu, od pożarów, rabunków i wojen po działania rozbudowujące i upiększające jej wygląd. Ostatnie prace remontowe  przywróciły jej piękno o które musimy się troszczyć jak czynili to nasi poprzednicy, aby przekazać przyszłym pokoleniom tę największą chlubę Łasku. Za rok będziemy mogli przeżywać uroczystość 500 lecia poświęcenia kolegiaty. 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 4 NIEDZIELA W CIAGU ROKU - 28 STYCZNIA 2024 r.

 

 1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. O godz. 17.15 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 2. W piątek 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i prosić o nowe powołania. Na porannej Mszy św. będziemy modlić się za siostry zakonne pracujące w naszej parafii. W tym dniu ofiary złożone do puszek przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek - Godzina Święta wraz z modlitwą o uświęcenie kapłanów i nowe powołania od godz. 17.00; W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św. i po południu od godz. 15.00. Przed południem nawiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Przed mszą wieczorną nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W I niedzielę lutego o godz. 17.15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Rocznicę poświęcenia naszej świątyni.
 5. Dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Gorąco dziękujemy za gościnę w waszych domach. Mogliśmy wspólnie pomodlić się w gronie rodziny, poświęcić wasze mieszkania i pobłogosławić domowników. Był czas na krótką rozmowę i podzielenie się radościami i troskami codziennego życia. Odwiedziliśmy 1630 rodzin, co stanowi ok. 50 % wszystkich rodzin w parafii (możliwość kolędy uzupełniającej). Z racji kolędy na potrzeby kościoła złożyliście ofiary za które składamy gorące podziękowania - Bóg zapłać. Przeznaczymy je na spłatę należności za kostkę na cmentarzu i rozpoczęcie prac przy remoncie domu w którym mieszkają siostry.
 6. 3 stycznia, podczas pożaru w Hipolitowie, jedna rodzina straciła swój dom. W przyszłą niedzielę 4 lutego przed naszym kościołem po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się charytatywny kiermasz ciast i swojskich wyrobów, aby w ten sposób wesprzeć poszkodowanych.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej i innych wartościowych książek.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Lidia Nowak l. 56, Zofia Adamczyk l. 93 i Cecylia Malinowska l. 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 3 NIEDZIELA W CIAGU ROKU - 21 STYCZNIA 2024 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po Słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą do rozważenia wylosowany cytat z Pisma św. Znajdują się one na stoliku pod chórem. O godz. 17.15 – nabożeństwo różańcowe.
 2. Trwają Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: ”Będziesz miłował Pana, swego Boga…., a swego bliźniego jak siebie samego”. Niech intencja jedności towarzyszy naszej modlitwie. W czwartek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia św. Pawła, a w piątek Dzień Islamu.
 3. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia wszelkiego dobra, zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Zmarłym wypraszamy radość życia wiecznego.
 4. Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców…

   

  Poniedziałek -  22 stycznia

  od godz. 16.00      ul. Polna 1 (3 kapłanów)

   

  Wtorek – 23 stycznia

  od godz. 16.00      ul. Polna 7 (2 kapłanów)

                                   ul. Polna - domki, ul. Wiosenna, ul. Andersa (1 ksiądz)
  Środa – 24 stycznia

  od godz. 16.00      ul. Polna 11 (1 ksiądz)

  1.                        ul. Polna 17 i 19 (1 ksiądz)
  2.                        ul.  9 Maja – domki (1 ksiądz)

  Czwartek – 25 stycznia

  od godz. 16.00      ul. Skłodowskiej 2 i 3 (1 ksiądz)

  1.                        ul. Skłodowskiej 5 i 7 (1 ksiądz)

  Piątek – 26 stycznia

  od godz. 16.00      uzupełnienia

   

  Sobota – 27 stycznia

  od godz. 9.00         Wola Łaska (3 kapłanów)

   

  Poniedziałek -  29 stycznia

  od godz. 16.00      uzupełnienia


  Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w ramach kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt i ustalenie dogodnego czasu odwiedzin, czy w piątek czy w poniedziałek, bądź w inny jeszcze dzień.

 5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie od 2 do 4 lutego. Siostry ze Szczercowa zapraszają dziewczęta na trzydniowe skupienie, które rozpocznie się 29 stycznia.

 6. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.

 7. W prasie katolickiej, do której lektury serdecznie zachęcamy, przeczytamy o aktualnych wydarzeniach z życia Kościoła.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 14 STYCZNIA 2024 r.

 

 1. Dziś na godz. 15.00, zapraszamy do kolegiaty na VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze. Od czwartku, 18 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana.
 3. W najbliższy piątek - 19 stycznia swoje imieniny przeżywają: Henryk Eliasz i siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 podczas której modlić się będziemy w intencji naszych Solenizantów.
 4. W każdą sobotę o godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie.
 5. Trwają odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. 
 6. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 7. Zachęcamy do nabycia I lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Liliana Gorządek, l. 49, Anna Błęcka l. 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

PLAN KOLĘDY


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - CHRZEST PAŃSKI - 7 STYCZNIA 2024 r.

 

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
 2. We wtorek 9 stycznia zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie formacyjne o godz. 19.00 do Domu Duszpasterskiego.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 Msza Św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Zachęcamy do wspólnej modlitwy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 4. Zapraszamy na VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu w przyszłą niedzielę, 14 stycznia od godz. 15.00 do naszej kolegiaty.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 6. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w ramach tacy gospodarczej, przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 7. Bóg zapłać paniom z grupy św. Marty za posprzątanie naszej świątyni.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marcin Koziróg l. 42. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

 

 


OBJAWIENIE PAŃSKIE - 6 stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś radujemy się Epifanią Boga, który objawia się całej ludzkości – reprezentowanej przez Trzech Mędrców – i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw, On pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami…
 2. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła sprawowane są według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.
 3. Kredę i kadzidło z węgielkiem w małych torebkach możemy nabyć pod chórem za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki.
 4. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na działalność misyjną Kościoła. Bóg zapłać.
 5. Zapraszamy serdecznie dziś o godz. 17.00 do kolegiaty na Noworoczny Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej.
 6. Jutro, w niedzielę, 7 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 7. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia na godz. 15.00, zapraszamy na VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELI - 1 STYCZNIA 2024 r.

 1. „W imię Boże” rozpoczynamy Rok Pański 2024: ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy Dobremu Bogu przez ręce Jego i naszej Matki, Maryi, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski. Słowa błogosławieństwa Aaronowego z pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.
 1. Dzisiaj w Światowy Dzień Modlitwy o Pokój kierujmy nasze modlitw o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach. Niech ta intencja towarzyszy nam każdego dnia. Słyszymy i widzimy, że wciąż gdzieś króluje wzajemna nienawiść i wrogość, że toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy rozsiewać wszędzie wokół siebie wzajemne przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość…
 2. Porządek odwiedzin kolędowych na najbliższy tydzień jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz znajduje się także na naszej parafialnej stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek wspólna modlitwa w intencji powołanych i o nowe powołania o godz. 17.00, w piątek przed południem odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią Świętą. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. oraz od godz. 15.00.
 4. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań. Tego dnia o godz. 17.00 odbędzie się w naszej kolegiacie Noworoczny Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej.
 5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - ŚWIĘTO ŚW. RODZINY 31 grudnia 2023 R.

 1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy”, za mijający rok.
 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Postarajmy się Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże uczestnicząc w Eucharystii.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Godzina święta i modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele od godz. 17.00
 4. W I piątek miesiąca spowiedź w czasie Mszy świętych i po południu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Chorych i starszych parafian odwiedzimy do południa.
 5. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem zapakowane w torebki: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. W Święto Trzech Króli - msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na misje.
 6. 30 lat temu zmarł ks. Józef Naruszewicz, proboszcz i dziekan łaski w latach 1972 – 1986. W jego intencji modlić się będziemy w uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 12.00
 7. Zapraszamy serdecznie  na Noworoczny Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej, który poprowadzi nasz p. organista Maciej Malinowski 6 stycznia o godz. 17.00.
 8. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.
 9. W ostatnich dniach wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kościół: 200 zł i 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w której znajdziemy posumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego czasu.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Anna Manikowska l. 86, Stefania Jałocha l. 80, Krystyna Dudek l. 83. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 12. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego porządku: 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.