Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła - 19 stycznia 2020 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś swoje IMIENINY przeżywają: Ks. Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). O godz. 12:00 msza św. w intencji solenizantów.
 2. Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ. Tym razem naszą wspólnotę odwiedzi ks. Marek Chrzanowski – poeta i eseista ze Zgromadzenia Orionistów. Nasz Gość wygłosi homilię podczas Eucharystii o godz. 18:00 a bezpośrednio po mszy św. poprowadzi wieczór poezji. Po spotkaniu będzie można nabyć książki ks. Marka.
 3. Jutro rozpoczynają się ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię. Uczestnicy zimowisk spotkają się na porannej mszy św. o godz. 7:00 a następnie wyjadą autokarem na tygodniowy pobyt do Kasiny Wielkiej.
 4. Za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 msza św. z modlitwą o UZDROWIENIE.
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już 40 osób. Zostało kilka ostatnich miejsc wolnych. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej.
 6. W ostatnich dniach wpłynęła OFIARA na KOŚCIÓŁ: bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 8. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.
 9. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.
 10. Parafia św. Faustyny organizuje PIELGRZYMKĘ do Sanktuarium Matki Bożej w MEDJUGORJE w dniach 30 czerwiec - 8 lipiec. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie w gablocie przed naszą świątynią.
 11. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Eugeniusz Szkudlarek - lat 85, Stanisława Tomaszewska – lat 78, Stefania Jagiełło – lat 84, Jacek Kazimierczak – lat 51, Lucjan Szram – lat 86, Marta Wójt – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
 2. Dziś po mszy o godz. 10:30 SPOTKANIE ORGANIZACYJNE przed wyjazdem na zimowiska.
 3. Również dziś zapraszamy na godz. 15:00 do Kolegiaty na FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu chórów i solistów z Powiatu Łaskiego.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG
 5. W niedzielę za tydzień - 19 stycznia swoje IMIENINY przeżywają: Ks. Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia na msze św. o godz. 12:00 w intencji solenizantów.
 6. Grupę osób, która przeżyła 33 dniowe rekolekcje, „NIEWOLNIKÓW MARYI” informujemy , że spotkanie, które było zaplanowane na 8 stycznia odbędzie się po zakończeniu kolędy. W stosownym czasie przekażemy informację o terminie.
 7. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już ponad 30 osób. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej. Cena pielgrzymki została określona na kwotę: 2700 zł + 130 Euro
 8. W ostatnich dniach wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie 300 zł i od Jadwigi Kubickiej 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.
 10. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.
 11. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Teresa Bąk - lat 59, Tadeusz Prygiel – lat 83, Michał Muszyński – lat 33. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 5 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
  Bóg zapłać za ofiary NA OGRZEWANIE NASZEJ ŚWIĄTYNI.
 2. Jutro przypada uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy 'Christus Mansionem Benedicat', czyli: „Chryste błogosław temu domowi' dodając cyfry Roku Pańskiego. Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem przygotowane i zapakowane w woreczki foliowe: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. Ww. komplety nie są jeszcze poświęcone.
  W Święto Trzech Króli odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego.
  Ofiary, które tego dnia będą przeznaczone na misje. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Wyjątkowo we wtorek po wieczornej mszy św. zapraszamy RODZICÓW DZIECI przygotowujących się do I KOMUNII ŚW. na kolejne spotkanie do Domu Duszpasterskiego. I grupa o godz. 18:50, druga o godz. 19:50.
 4. Zapraszamy na kolejny film z krzyżykiem zatytułowany „Bratnia dusza”. Jest to opowieść o młodym licealiście, który po śmierci matki zostaje porzucony przez swojego ojca i znajduje się pod ogromną presją, aby wychować swoje młodsze siostry-bliźniaczki… Film będzie wyświetlony w ŁDK, w środę 8 stycznia o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.
 5. W niedzielę za tydzień przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na MISJE.
 6. Po mszy o godz. 10:30 za tydzień krótkie spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na zimowiska. Osoby, które do tej pory nie podały koniecznych danych bądź nie wpłaciły pieniędzy prosimy o jak najszybsze dopełnienie wymaganych formalności.
 7. Również w niedzielę za tydzień - 12 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu chórów i solistów z Powiatu Łaskiego.
 8. W naszej parafii powstaje nowe KOŁO RÓŻAŃCOWE. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową. Osoby zainteresowane prosimy o podejście do stolika pod chórem.
 9. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Zapisane jest już ponad 20 osób. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach oraz na stronie parafialnej.
 10. W ostatnich dniach wpłynęły OFIARY na KOŚCIÓŁ: bezimiennie dwie ofiary: 1200 zł i 500 zł oraz od Stanisława i Stanisławy Banaszek 100 zł, i od chorych 70 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej. Dostępne są jeszcze kalendarze na nowy rok.
 12. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Zygmunt Łyko - lat 80, Helena Gruszczyńska – lat 87, Urszula Kabza – lat 79. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś zapraszamy na godz. 19:00 na KONCERT ŁASKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ. W programie znane i lubiane kolędy oraz melodie świąteczne.
 2. We wtorek OSTATNI DZIEŃ ROKU. Zapraszamy na godz. 17:30 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O godz. 18:00 msza św. w czasie, której chcemy podziękować Bogu za miniony rok.
 3. W środę NOWY ROK - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. Spowiedź w piątek w czasie mszy świętych porannych i po południu od godz.17:00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17:45. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00.
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Cena zostanie podana po Nowym Roku, wtedy będą możliwe zapisy. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach przed świątynią oraz na stronie parafialnej (zakładka: PIELGRZYMKI).
 6. Jutro rozpoczniemy ODWIEDZINY KOLĘDOWE. W pierwszych dniach stycznia przybędzie do nas Ks. Roman Własiuk z Łucka, który będzie pomagał w naszej parafii w czasie wizyt duszpasterskich. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (program odwiedzin kolędowych w ogłoszeniach z Bożego Narodzenia)
 7. W ostatnich dniach wpłynęła bezimiennie ofiara na Kaplicę Adoracji w wysokości 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 8. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.

BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2019 r.

 Życzenia

Drodzy Parafianie, mili Goście!

Narodziny Jezusa Chrystusa są wielkim znakiem miłości Pana Boga. Niech Nowonarodzony Jezus umacnia Was i towarzyszy wszystkim podejmowanym zadaniom; niech daje siłę i pozwala odnajdywać prawdziwy sens i wartość codziennych wydarzeń.
Maryi i Józefowi powierzamy wszystkie Wasze pragnienia i intencje. Niech u Bożej dzieciny wypraszają dla Was skarby łask i wprowadzają szczęśliwie w Nowy Rok 2020.

W modlitwie przy żłóbku Bożej Dzieciny i życzeniami obejmujemy wszystkie rodziny naszej parafii. Młodzież, dzieci, szczególnie chorych, samotnych i przebywających w szpitalach.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przez najbliższe dwa świąteczne dni zapraszamy na MSZE ŚWIĘTE do Kolegiaty. Msze będą sprawowane wg porządku niedzielnego.
 2. W najbliższą niedzielę - 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia zapraszamy na godz. 19:00 na KONCERT ŁASKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ. W programie znane i lubiane kolędy oraz melodie świąteczne.
 3. W ostatni dzień roku – 31 grudnia (wtorek), zapraszamy do Kolegiaty na godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-PRZEBŁAGALNE. O godz. 18:00 msza św. dziękczynna za kończący się 2019 rok ze sprawozdaniem prac duszpasterskich i gospodarczych naszej parafii.
 4. Od poniedziałku - 30 grudnia, chcemy rozpocząć tegoroczne ODWIEDZINY KOLĘDOWE w domach naszych parafian. Prosimy o pomoc, szczególnie na wioskach. Nie chcemy nikogo z oczekujących pominąć. Będziemy wdzięczni jeśli każdego dnia zgłoszą się osoby z wiosek, które mogłyby towarzyszyć kapłanom w kolędowaniu. Dziękujemy za Waszą pomoc. Kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 5. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ DO NIEMIEC, AUSTRII I WŁOCH. Pielgrzymka odbędzie się po Bożym Ciele, czyli od 12 czerwca. Cena zostanie podana po Nowym Roku, wtedy będą możliwe zapisy. Program znajduje się na ulotkach pod chórem, w gablotach przed świątynią oraz na stronie parafialnej.
 6. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej. Kalendarzy na Nowy Rok.
 7. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

   

   


  KOLĘDA – 2019/2020

  Poniedziałek  – 30 GRUDNIA
  Od godz. 900         ŁOPATKI: od Podłaszcza (jeden ksiądz), od Kółka Rolniczego (drugi ksiądz), Osiedle (trzeci ksiądz)
  Od godz. 1600       ŁASK: Narutowicza bl. 5 (trzech księży)

  Wtorek – 31 GRUDNIA

  Od godz. 900         GORCZYN: Kresy (jeden ksiądz), Stara Wieś – idąc od Dąbrówki w kierunku Maurycy, zgodnie z numeracją domów  (drugi ksiądz),
                                   PODŁASZCZE (trzeci ksiądz)


  Środa – 1 STYCZNIA

  NOWY ROK - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI


  Czwartek – 2 STYCZNIA

  Od godz. 900         ŁASK: ul. 1 Maja DOMKI (jeden ksiądz), Górna (drugi ksiądz)

  Od godz. 1600        ŁASK: ul. Narutowicza 7 (trzech księży)


  Piątek – 3 STYCZNIA

  Od godz. 900         ŁASK: ul. Konopnickiej, Łaskiego (jeden ksiądz), Wąska i Tylna (drugi ksiądz)

  Od godz. 1600        ŁASK: ul. Jana Pawła bl. 2, 3, 6 (trzech księży)


  Sobota – 4 STYCZNIA

  Od godz. 900         GORCZYN: od nr. 64 do Osiedla pod lasem przy Łop. Cegielni (jeden ksiądz), od nr. 65 przy głównej trasie w kierunku S8, następnie wewnętrzne uliczki Osiedla głównego (drugi ksiądz), od Stolarni do krzyża i trasą główną w kierunku S8, kończąc na Garbarni (trzeci ksiądz)

  Od godz. 1200       ŁOPATKI CEGIELNIA

 


4 NIEDZIELA ADWENTU - 22 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Dziś młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała STROIKI i SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY. Zwróćmy uwagę na bardzo ładne, dopracowane stroiki. Składając za nie ofiarę weźmy pod uwagę koszt użytych materiałów i nakład pracy. Wszystkie ofiary przeznaczone są dla młodzieży i dzieci z naszej parafii.
 2. W poniedziałek na godz. 7:00 zapraszamy dzieci, które uczęszczały na MSZE RORATNIE. Prosimy o przyniesienie wypełnionej „Księgi Tajemnic” wraz z końcowym hasłem. Najbardziej wytrwałym uczestnikom Rorat, którym udało się rozwikłać zagadkę, wręczone zostaną nagrody.
 3. We wtorek przeżywamy dzień Wigilii Bożego Narodzenia. KANCELARIA parafialna będzie nieczynna.
  Msza św. poranna o godz. 6:30. PASTERKA tradycyjnie o północy. Rozpoczniemy ją życzeniami i wspólnym przełamaniem się opłatkiem. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na kolędowanie.
 4. W PIERWSZY i DRUGI dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego.
 5. Bardzo DZIĘKUJEMY za świąteczne życzenia, i za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia w Kolegiacie. Serdeczne podziękowania dla Grupy Świętej Marty, a więc dla Pań, które dbają o porządek i czystość w świątyni. Panu Krzysztofowi Owczarkowi i Panu Andrzejowi Grabowskiemu za ustawienie choinek. Siostrze Marianie oraz Paniom, które pomagały przy ubieraniu choinek dziękujemy za świąteczne dekoracje. Państwu: Urszuli i Marcinowi Pankowskim dziękujemy za ustawienie i wzbogacenie nowymi elementami ruchomej szopki. Dziękujemy także Panu Markowi Dolacie za prace wykonane przez pracowników jego firmy przy podświetleniu tła szopki. Wszystkim serdeczne i szczere Bóg zapłać! Szopka zostanie uruchomiona o północy, przed Pasterką.
 6. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie 500 zł, od Barbary Bilewicz 100 zł, od chorych 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. Pod chórem jest do nabycia ŚWIĄTECZNA PRASA, KALENDARZE oraz świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.

3 NIEDZIELA ADWENTU - 15 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Dziś odbędzie się drugie spotkanie KRĘGU DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Małżeństwa sakramentalne, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na godz. 15:00 do salki w Domu Duszpasterskim.
 2. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.
 3. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii CHORYCH do odwiedzin przed świętami. Kapłani udadzą się do chorych w najbliższy wtorek. Rozpoczną po porannych mszach.
 4. Jutro po mszy wieczornej ostatnie przed świętami spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 5. Przypominamy o RORATACH. Dla dorosłych o godz. 6:30, dla dzieci o godz. 7:00.
 6. Za tydzień młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała STROIKI i SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY.
 7. Również za tydzień o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIA.
 8. Prosimy osoby zapisane na zimowiska o WPŁACANIE ZALICZEK w wysokości 100 zł od osoby (zarówno dzieci, jak i dorosłych). Prosimy również o uzupełnienie danych (m.in. pesel i nr telefonu). Dla dzieci, które jadą bez rodziców, prosimy o pobranie i zwrot wypełnionych kart uczestnika. Zapraszamy do zakrystii, bądź kancelarii.
 9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie w najbliższy piątek.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie od trzech ofiarodawców w łącznej kwocie 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Od środy w kaplicy Matki Bożej stanęły nowe ŁAWKI. Bóg zapłać tym, którzy wsparli ich zakup. Ławki zostaną uzupełnione o materiałowe siedziska.
 12. Pod chórem są do nabycia: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, IDZIEMY, KALENDARZE na 2020 rok oraz świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.
 13. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na FUNDUSZ OCHRONY MACIERZYŃSTWA im. Stanisławy Leszczyńskiej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. 20 grudnia rozpocznie się FESTIWAL TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ „Boże Narodzenie oczami dziecka”. Festiwal będzie miał trzy etapy: Zajęcia warsztatowe w grupach przedszkolnych – Przedszkole nr 3. Program artystyczny „Świąteczny czas” 20 grudnia o godz. 12:30 w ŁDK – dzieci z Przedszkola nr 3, oraz wystawa pokonkursowa prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 pt.: „Szopka Bożonarodzeniowa” lub „Ozdoba Świąteczna”.

 


2 NIEDZIELA ADWENTU - 8 grudnia 2019 r. Niepokalane Poczęcie NMP

Ogłoszenia Parafialne

 

 

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – DZIEŃ PARAFIALNEGO ODPUSTU. Sumę odpustową o godz. 12:00 będzie celebrował ŁUKASZ MIKA – nasz tegoroczny Rekolekcjonista.
 2. Chciejmy pamiętać, że każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. Maryja powiedziała: „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.”
 3. Podczas sumy odpustowej po nauce rekolekcyjnej będzie miał miejsce Akt Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Wymienionego Aktu dokonają osoby, które przeżyły 33-dniowe REKOLEKCJE.
 4. Dziś po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na KIERMASZ KSIĄŻKI KATOLICKIEJ. Wszystkie książki w cenie hurtowej. Książki mogą być dobrym prezentem dla bliskich na święta.
 5. Od dziś w ramach akcji „PODARUJ DZIECKU SERCE” stoi w Kolegiacie choinka, na której wiszą serduszka z imionami i wiekiem dziecka. Można zabrać z sobą serduszko i przygotować paczkę świąteczną dla dziecka. Dostarczyć ją trzeba do zakrystii do III niedzieli adwentu (15 grudnia). Dziękujemy za waszą otwartość.
 6. Dziś przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na „POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE”. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują zarówno kapłani, siostry zakonne jak i wierni świeccy. Otaczajmy ich naszą modlitwą i wesprzyjmy w miarę możliwości ofiarami. Wszystkim osobom dobrej woli składamy Bóg zapłać!
 7. RORATY w dni powszednie dla dorosłych o godz. 6:30. Dla dzieci o godz. 7:00.
 8. Panie i Panowie z naszej parafii roznoszą OPŁATKI po domach naszych parafian. Każda z osób ma przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli AKCJĘ CARITAS w marketach, poprzez ofiarowanie zakupionej żywności. Przekazane dary posłużą do przygotowania paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii oraz przez Łódzki Caritas trafią do ubogich w archidiecezji łódzkiej. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas za przeprowadzenie zbiórki i członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przewiezienie zebranych artykułów.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje 'SERCE NA GWIAZDKĘ', za wsparcie akcji, przygotowanie i rozwiezienie paczek dzieciom z naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę - 15 grudnia odbędzie się drugie spotkanie KRĘGU DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Małżeństwa sakramentalne, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na godz. 15:00 do salki w Domu Duszpasterskim.
 12. W IV Niedzielę adwentu tj. 22 grudnia młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała STROIKI i SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY.
 13. Od najbliższego wtorku, po przerwie, na godz. 18:30 zapraszamy do domu duszpasterskiego na spotkania modlitewne ODNOWY w DUCHU ŚWIĘTYM.
 14. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na Kościół: bezimiennie od dwóch ofiarodawców w łącznej kwocie 200 zł, od chorych 70 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 15. Pod chórem są do nabycia: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, IDZIEMY, KALENDARZE na 2020 rok oraz świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy na koncert kwintetu dętego, którego zespół wywodzi się zTeatru Muzycznego w Łodzi. Zespół Nosi nazwę „KWINTESENCJA”. Muzycy zaprezentują nam przeboje muzyki poważnej i filmowej. Zapraszamy!
 2. Zapraszamy również na kolejny FILM Z KRZYŻYKIEM: 'Bóg nie umarł: Światło w ciemności'; jest to trzecia najnowsza cześć serii: 'Bóg nie umarł'. Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK w środę 11 grudnia o godz. 19:30.

1 NIEDZIELA ADWENTU - 1 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

Ofiary na tacę przeznaczone są na ogrzewanie świątyni. Bóg zapłać!

 1. Dziś dokonuje się POŚWIĘCENIA LAMPIONÓW I WIEŃCY ADWENTOWYCH. My poświęcimy dokonamy po ogłoszeniach.
 2. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
 3. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na RORATY. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony. W czasie REKOLEKCJI ADWENTOWYCH msza św. dla dzieci o godz. 16:30.
 4. Comiesięczne spotkanie RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH w poniedziałek - 2 grudnia w Domu Duszpasterskim. Pierwsza grupa o godz. 18:50, druga o 19:50. Zapewniamy opieka dla tych dzieci, które przyjdą wraz z rodzicami.
 5. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie GRUPY MODLITEWNE.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTĘ miesiąca. Z racji Rekolekcji Adwentowych na SPOWIEDŹ zapraszamy w sobotę. W piątek spowiadamy tylko w czasie mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa w piątek o godz. 17:30. Nie będzie mszy św. o godz. 15:00. W sobotę Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00.
 7. Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy w najbliższy piątek. Porządek Rekolekcji…. (oddzielna kartka).
 8. W czasie rekolekcji, w sobotę - 7 grudnia, na Mszy św. o godz. 16.30, dokonamy POŚWIĘCENIA MODLITEWNIKÓW dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, zaś w niedzielę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, o godz. 10.30 poświęcimy MEDALIKI MARYI NIEPOKALANEJ. Przypominamy, że książeczki zostaną zakupione, natomiast medaliki rodzice kupują dzieciom we własnym zakresie.
 9. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – DZIEŃ PARAFIALNEGO ODPUSTU. Sumę odpustową o godz. 12:00 będzie celebrował ŁUKASZ MIKA – nasz tegoroczny Rekolekcjonista.
 10. Chciejmy pamiętać, że każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.”
 11. Podczas sumy odpustowej po nauce rekolekcyjnej będzie miał miejsce Akt Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Wymienionego Aktu dokonają osoby, które przeżyły 33-dniowe REKOLEKCJE.
 12. W najbliższy piątek i sobotę młodzież ze szkolnych Kół Caritas będzie przeprowadzała ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI, słodyczy i artykułów chemicznych w marketach: Biedronka, Netto i Vobiano. Zebrane artykuły przekażemy potrzebującym rodzinom a także do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 13. Od dwóch tygodni Panie i Panowie z naszej parafii roznoszą OPŁATKI po domach naszych parafian. Każda z osób ma przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką naszej parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 14. W drugą niedzielę (za tydzień) Adwentu w kościołach w Polsce od wielu lat przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na „POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE”. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują zarówno kapłani, siostry zakonne jak i wierni świeccy. Otaczajmy ich naszą modlitwą i wesprzyjmy w miarę możliwości ofiarami. Wszystkim osobom dobrej woli składamy Bóg zapłać!
 15. Od przyszłej niedzieli w ramach akcji „PODARUJ DZIECKU SERCE” pojawi się w Kolegiacie choinka, na której zawisną serduszka z imionami  i wiekiem dziecka. Prosimy o przygotowanie paszki świątecznej dla dziecka i dostarczenie jej do zakrystii do 3 niedzieli adwentu (15 grudnia). Dziękujemy za otwartość serc.
 16. Za tydzień w niedzielę - 8 grudnia po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na KIERMASZ KSIĄŻKI KATOLICKIEJ. Wszystkie książki w cenie hurtowej, mogą być dobrym prezentem dla bliskich.
 17. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI: bezimiennie od trzech ofiarodawców łącznie 300 zł, bezimiennie na kwiaty do kaplicy Matki Bożej 200 zł, od pana Wesołowskiego 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 18. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 19. Pod chórem są do nabycia: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, IDZIEMY, KALENDARZE na 2020 rok oraz świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Dziś na godz. 19:00 zapraszamy na wyjątkowy koncert ZELOWSKICH DZWONKÓW z parafii Ewangelicko Reformowanej.
 2. CIkH i Polska Myśl Patriotyczna zapraszają na spotkanie z dziennikarzem śledczym WOJCIECHEM SUMLIŃSKIM. Spotkanie odbędzie się we wtorek - 3 grudnia w Klubie Garnizonowym w Łasku o godz. 18:00 w Sali Kina Muza.
 3. Zapraszamy na kolejny FILM Z KRZYŻYKIEM: 'Bóg nie umarł: Światło w ciemności'; jest to trzecia najnowsza cześć serii: 'Bóg nie umarł'. Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK w środę 11 grudnia o godz. 19:30.

  REKOLEKCJE ADWENTOWE

   


   

  Piątek – 6 grudnia 2019 r.

   

  7:00   Msza św. - Roraty z nauką dla wszystkich

  9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

  10:30  Msza św. z nauką dla wszystkich

   

  16:30   Msza św. z nauką dla dzieci

  17:30   Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

  18:00  Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

   

   

  Sobota – 7 grudnia 2019 r.

   

  SPOWIEDŹ godz.: 7:00 – 11:00; 16:00 – 18:30

   

  7:00   Msza św. - Roraty z nauką dla wszystkich

             Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

  9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

  10:30  Msza św. z nauką dla wszystkich

   

  16:30  Msza św. z nauką dla dzieci

  18:00  Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

   

   

  Niedziela – 8 grudnia 2019 r.

  ODPUST - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

   

  7:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

  9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

  10:30  Msza św. z nauką dla dzieci

  12:00  Msza św. – SUMA ODPUSTOWA - z nauką dla wszystkich

              Akt oddania się Jezusowi przez Maryję na zakończenie 33 dniowych rekolekcji.

   

  18:00  Msza św. z nauką dla wszystkich – Zakończenie Rekolekcji

   

  Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Mika – Kapłan pracujący na misjach w Odessie na Ukrainie.


34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 listopada 2019 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH na spotkanie organizacyjne. Po mszy św. o godz. 12:00 WYSTAWIENIE Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Również dziś na godz. 16:00 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego małżeństwa sakramentalne, które chciałyby podjąć formację DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Będzie to pierwsze informacyjno-organizacyjne spotkanie. Ulotki dotyczące Domowego Kościoła wyłożone są na stojaku pod chórem.
 2. Dziś o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIA.
 3. Jutro zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
 4. Od minionego tygodnia Panie i Panowie z naszej wspólnoty roznoszą OPŁATKI po domach parafian. Każda z osób ma przy sobie stosowne upoważnienie z pieczątką parafii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na nowe ławki do kaplicy Matki Bożej.
 5. W piątek wieczorem, w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani PSYCHOLOG.
 6. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek.
 7. Osoby, które rozpoczęły się 33-dniowe REKOLEKCJE przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję, zapraszamy na spotkanie wprowadzające w kolejny tydzień rekolekcyjny. Spotkanie odbędzie się 30 listopada po wieczornej mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Łaskiej.
 8. W następną niedzielę rozpoczynamy CZAS ADWENTU. Prosimy o przyniesienie do kolegiaty lampionów i wieńcy adwentowych. Na każdej mszy dokonamy ich poświęcenia. Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.
 9. Już dziś zapraszamy w dni powszednie Adwentu na RORATY. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. codziennie będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony.
  Ogłaszamy KONKURS na najładniejszy lampion. Rozstrzygnięcie konkursu w dzień odpustu 8 grudnia na mszy św. dla dzieci o godz. 10:30. Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE przeżywać będziemy w dniach: 6-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Mika z Odessy na Ukrainie. Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia.
 10. W drugim tygodniu styczniowych ferii, w dniach: 20-25 stycznia, zapraszamy na ZIMOWISKA organizowane przez naszą parafię w Kasinie Wielkiej koło Limanowej. Wyjazd adresowany jest do dzieci i młodzieży. Razem z dziećmi istnieje możliwość wyjazdu rodziców. W programie wyjazdu m.in.: jazda na nartach, spacery górskie, warsztaty muzyczne, gry i zabawy, codzienna Eucharystia. Koszt wyjazdu to 500 zł plus koszty związane z jazdą na nartach. Zapisy możliwe w dniu dzisiejszym w zakrystii, zaś od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zaliczka wynosi 100 zł.
 11. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY na KAPLICĘ WIECZYSTEJ ADORACJI: bezimiennie od czterech ofiarodawców łącznie 500 zł, od członków Żywej Róży z Łopatek 300 zł, od mieszkańców Łopatek i Sięganowa uczestniczących w mszach św. w kaplicy w Łopatkach 700 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Za tydzień na godz. 19:00 zapraszamy na koncert Zelowskich Dzwonków z parafii Ewangelicko Reformowanej z Zelowa.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.