Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

PARAFII NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ŁASKU

Film z krzyżykiem 'Cristada'

Zapraszamy na film z cyklu „Film z krzyżykiem” zatytułowany „Cristada”. To oparta na faktach historia ludzi, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia powstania cristeros, które w latach 1926-1929 wstrząsnęło Meksykiem. Zapraszamy 9 stycznia na godz. 19:30 do Sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11. Wstęp wolny

Film z krzyżykiem 'Mam przyjaciół w niebie

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Film z krzyżykiem” zatytułowany „Mam przyjaciół w niebie”. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także… stracie. Zapraszamy 14 listopada na godz. 19:00 do Sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11. Wstęp wolny.

Film z krzyżykiem 'CHATA'

Zapraszamy na film zatytułowany „Chata”. To opowieść o człowieku, który pogrąża się w rozpaczy po śmierci córki. Wszystko zmienia się, gdy otrzymuje tajemniczy list. „Chata” to piękna historia o przebaczeniu i uzdrawianiu relacji z Bogiem i najbliższymi. To film, który koniecznie trzeba zobaczyć.

Film będzie wyświetlony w środę 17 października o godz. 19:00 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury przy ul. Narutowicza 11. WSTĘP WOLNY.

ALE Gość z S. Małgorzatą Chmielewską

Zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE Gość z S. Małgorzatą Chmielewską.
Siostra jest przełożoną wspólnoty 'Chleb życia'. Obecnie prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz noclegownie dla kobiet i mężczyzn. W swoich działaniach i artykułach podkreśla znaczenie ekonomii społecznej. Z troską wyraża się o osobach z marginesu. Osoby wykluczone próbuje przywrócić do społeczności poprzez stworzenie dla nich miejsc pracy. Dlatego powołała specjalne manufaktury, w których pracują osoby bezdomne i chore. Wyroby następnie są sprzedawane w sklepach lub przez Internet.
'Sposób na szczęśliwe życie' - to temat spotkania z Siostrą Małgorzatą Chmielewską. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę Siostry - 'Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie'.
Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów OSIEMNASTKA o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem.
Zapraszamy, niedziela 23 września godz. 18:00.

Film z krzyżykiem 'Ignacy Loyola'

Zapraszamy na projekcję filmu „Ignacy Loyola”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Ignacy, „brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy, podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami”. Musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed inkwizycją, by ostatecznie, wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

Film będzie wyświetlony w środę 19 września o godz. 19:00 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury przy ul. Narutowicza 11. WSTĘP WOLNY.

38 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej

II Letni Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 'Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie'

Festiwal 2018

Kolonie letnie w Małym Cichym

'ALE Gość' z Abp. Grzegorzem Rysiem

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość w niedzielę 20 maja. Tym razem naszym gościem będzie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. O godz. 18:00 Ksiądz Arcybiskup odprawi Mszę św. dla młodzieży (OSIEMNASTKĘ) w czasie której powie homilię. O 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem - Ksiądz Arcybiskup będzie mówił 'o przebaczaniu'. Zapraszamy

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

2019-01-20, Niedziela, Rok C, I, Druga Niedziela zwykła
Iz 62, 1-5
Ps 96 (95), 1-2a. 2b-3. 7-8. 9 i 10ac (R.: por. 3)
1 Kor 12, 4-11
Por. 2 Tes 2, 14
J 2, 1-11
2019-01-21, Poniedziałek, Rok C, I, Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Hbr 5, 1-10
Ps 110 (109), 1b-2. 3-4 (R.: por. 4b)
Por. Hbr 4, 12
Mk 2, 18-22
2019-01-22, Wtorek, Rok C, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika albo wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
Hbr 6, 10-20
Ps 111 (110), 1b-2. 4-5. 9 i 10c (R.: 5b)
Por. Ef 1, 17-18
Mk 2, 23-28

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.