Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

PARAFII NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ŁASKU

ALE Gość z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim

Zapraszamy także w przyszłą niedzielę 3 marca na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, katolickim duchownym obrządków ormiańskiego i łacińskiego.

Ks. Tadeusz to wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, historyk Kościoła, poeta, działacz społeczny, współzałożyciel i prezes Fundacji im. Brata Alberta, uczestnik i organizator wielu konwojów humanitarnych. Spotkanie rozpocznie Eucharystia o godz. 18:00, po Mszy św. ok. godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie
z ks. Tadeuszem.

Zapraszamy na wystawę

ALE Gość z Piotrem Jeleniem i Michałem Floriańczykiem

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość w niedzielę 24 lutego z Michałem Floriańczykiem i Piotrem Jeleniem, twórcami kanału Jeleniejaja.

Spotkanie rozpocznie o godz. 18:00 Eucharystia dla młodzieży i studentów „Osiemnastka”; spotkanie z naszymi Gośćmi rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. ok. godz. 19:00.

YouTuberzy Piotr i Michał opowiedzą o swojej twórczości w internecie, o tym jak świadczą o Bogu wśród młodych ludzi oraz o tym, że Pan Bóg ma poczucie humoru.

'Ścieżki do prawdy' z dr Ewą Kurek

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

Film z krzyżykiem 'Cristada'

Zapraszamy na film z cyklu „Film z krzyżykiem” zatytułowany „Cristada”. To oparta na faktach historia ludzi, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia powstania cristeros, które w latach 1926-1929 wstrząsnęło Meksykiem. Zapraszamy 9 stycznia na godz. 19:30 do Sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11. Wstęp wolny

Film z krzyżykiem 'Mam przyjaciół w niebie

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Film z krzyżykiem” zatytułowany „Mam przyjaciół w niebie”. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także… stracie. Zapraszamy 14 listopada na godz. 19:00 do Sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11. Wstęp wolny.

Film z krzyżykiem 'CHATA'

Zapraszamy na film zatytułowany „Chata”. To opowieść o człowieku, który pogrąża się w rozpaczy po śmierci córki. Wszystko zmienia się, gdy otrzymuje tajemniczy list. „Chata” to piękna historia o przebaczeniu i uzdrawianiu relacji z Bogiem i najbliższymi. To film, który koniecznie trzeba zobaczyć.

Film będzie wyświetlony w środę 17 października o godz. 19:00 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury przy ul. Narutowicza 11. WSTĘP WOLNY.

ALE Gość z S. Małgorzatą Chmielewską

Zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE Gość z S. Małgorzatą Chmielewską.
Siostra jest przełożoną wspólnoty 'Chleb życia'. Obecnie prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz noclegownie dla kobiet i mężczyzn. W swoich działaniach i artykułach podkreśla znaczenie ekonomii społecznej. Z troską wyraża się o osobach z marginesu. Osoby wykluczone próbuje przywrócić do społeczności poprzez stworzenie dla nich miejsc pracy. Dlatego powołała specjalne manufaktury, w których pracują osoby bezdomne i chore. Wyroby następnie są sprzedawane w sklepach lub przez Internet.
'Sposób na szczęśliwe życie' - to temat spotkania z Siostrą Małgorzatą Chmielewską. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę Siostry - 'Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie'.
Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów OSIEMNASTKA o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem.
Zapraszamy, niedziela 23 września godz. 18:00.

Film z krzyżykiem 'Ignacy Loyola'

Zapraszamy na projekcję filmu „Ignacy Loyola”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Ignacy, „brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy, podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami”. Musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed inkwizycją, by ostatecznie, wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

Film będzie wyświetlony w środę 19 września o godz. 19:00 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury przy ul. Narutowicza 11. WSTĘP WOLNY.

2019-03-22, Piątek, Rok C, I
Rdz 37, 3-4. 12-13a. 17b-28
Ps 105 (104), 16-17. 18-19. 20-21 (R.: por. 5a)
Por. J 3, 16
Mt 21, 33-43. 45-46
2019-03-23, Sobota, Rok C, I
Mi 7, 14-15. 18-20
Ps 103 (102), 1b-2. 3-4. 9-10. 11-12 (R.: por. 8a)
Łk 15, 18
Łk 15, 1-3.11-32
2019-03-24, Niedziela, Rok C, I, Trzecia Niedziela Wielkiego Postu
Wj 3, 1-8a. 13-15
Ps 103 (102), 1b-2. 3-4. 6-7. 8 i 11 (R.: por. 8a)
1 Kor 10, 1-6. 10-12
Por. Mt 4, 17
Łk 13, 1-9

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.