Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

„I życzę i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia.”

Jan Paweł II.

 

Wraz z przyjściem do naszej parafii księdza proboszcza, którego sercu bliskie są wszystkie ludzkie problemy, powstała ku naszej radości duchowa adopcja dziecka poczętego. Ksiądz kanonik jest jej gorliwym opiekunem. Każdego roku, w dzień Zwiastowania Pańskiego, blisko dwadzieścia osób podejmuje się modlitwy i duchowej troski o dzieci poczęte, których życie jest zagrożone. Należy zaznaczyć, iż z każdym rokiem przybywa chętnych, pragnących podjęcia się tego dzieła pełnego miłości.

 

W porównaniu do innych grup nasza działalność jest być może najmniej widoczna. Bowiem przebiega ona najczęściej w murach naszych domów, bądź na modlitwie w naszej świątyni. Wiemy jednak jak wiele przynosi owoców, w postaci uratowanych niewinnych dzieci. Ponadto pragniemy ofiarując nasze modlitwy za dzieci poczęte, w ten sposób wypraszać u Boga potrzebne łaski dla naszej parafii.

 

Służymy również pomocą w kwestii głoszenia katechezy, stania na straży obrony życia dziecka poczętego i wspierania Kościoła podejmującego się troski o dziecko poczęte. Wymownym znakiem naszej działalności jest także świadectwo naszego życia. Wiele bowiem osób z naszego grona pochodzi z grup społecznych, które w opinii społeczeństwa nie zawsze podejmują się przeciwstawiać aborcji. Są bowiem w naszej grupie zarówno lekarze, nauczyciele jak i młodzi rodzice. Jest to najlepszy znak, świadectwo życia dla młodego pokolenia.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.