Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu - 19 marca 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym niedzielę 19 marca 2023 r.

 1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej.
  W tym roku, z racji na IV Niedzielę Wielkiego Postu, Uroczystość Św. Józefa będziemy obchodzić 20 marca.Podczas Mszy św. dziękczynnej sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia dokona się liturgiczne zakończenie sesji synodalnych oraz zostaną wręczone osobom świeckim odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
 2. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój na Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
 3. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji udostępnią kapłani). Główna uroczystość z udziałem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się w kościele Św. Teresy w Łodzi (ul. Kopcińskiego 1/3). O godz. 18.00 Msza św. w przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego pod przewodnictwem abp. Władysława Ziółka.
 4. W związku z zapytaniami kierowanymi do Kurii Metropolitalnej Łódzkiej informujemy, że jedynym oficjalnym miejscem publikacji nagrań wypowiedzi abp. Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego są media związane z archidiecezją łódzką: strona www.archidiecezja.lodz.pl, Facebook, Instagram, Twitter oraz kanał YouTube: Archidiecezja Łódzka. Informujemy również, że abp Grzegorz Ryś nie posiada swoich własnych profili w mediach społecznościowych – Facebook, Twitter, Instagram czy kanału YouTube, wyjątkiem jest profil facebookowy – Strona biskup-rys.pl, który jest prowadzony za zgodą i przy pełnej aprobacie abp. Grzegorza Rysia.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś ostatni dzień Rekolekcji Parafialnych. Już teraz serdecznie dziękujemy Ks. Krzysztofowi Zubrzyckiemu za wygłoszone piękne nauki oraz prowadzone nabożeństwa. Życzymy mocy Ducha Świętego na dalszą pracę Redakcyjną w miesięczniku Martyria oraz posługę duszpasterską w Diecezji Ełckiej. Szczęść Bożę!
 2. Dziś o godz. 12:00, Abp Grzegorz Ryś udzieli w naszej Kolegiacie posług Lektora i Akolity klerykom WSD.
 3. Również dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną głoszoną przez Rekolekcjonistę.
 4. Jutro, przeniesiona z dziś, Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.
 5. W środę po Mszy Św. wieczornej kolejne spotkanie Szkoły Duchowości.
 6. W piątek, o godz. 19:00 odbędzie się Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania ze wszystkich grup i roczników.
 7. W niedzielę, 26 marca o godz. 16:00 odbędzie się w salce w Domu Duszpasterskim spotkanie dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Spotkanie dotyczyć będzie weekendowego wyjazdu rekolekcyjnego organizowanego dla grupy Adama.
 8. Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w Kolegiacie Mszą Św. o godz. 20:00 dnia 24 marca 2023 r. Zapisy dokonujemy drogą internetową wybierając jedną z trzech tras.
 9. 25 marca, w najbliższą sobotę, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. sprawujemy o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. W czasie mszy św. o godz. 18:00 będziemy mogli w sposób uroczysty złożyć Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje będą wyłożone pod chórem. Następnego dnia, czyli w niedzielę, będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 10. 31 marca odbędzie się tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami miasta. Przejdziemy z Kolegiaty do kościoła parafialnego p.w. Św. Faustyny. Początek o godz. 19:30.
 11. W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy na Marsz Pamięci z relikwiami Św. Jana Pawła II. Słuchając papieskiego nauczania, modląc się na różańcu w intencji naszej Ojczyzny przejdziemy w rozświetlonej świecami procesji z kościoła św. Faustyny do Kolegiaty. Początek o godz. 19:30. Modlitwę zakończymy przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej. Zabierzmy z sobą różańce, świece i wizerunki św. Jana Pawła II.
 12. W piątek w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 13. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Są dostępne świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz baranki cukrowe.
 15. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łasku zapraszają na Dni Otwarte w „Ekonomiku” w dniach: 22 marca (środa) i 25 marca (sobota), w godz. 9:00-14:00.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Maciejewska – lat 94, Radosław Kredens – lat 65, Stanisław Bulzacki – lat 80. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 17. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


III Niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym niedzielę 12 marca 2023 r.

 1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój na Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283). Prosimy o zabranie świec.
 2. Po raz dziesiąty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona
  w dniach 17-18 marca 2023 r. w trzech miejscach archidiecezji łódzkiej:
  - bazylika archikatedralna w Łodzi,
  - kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
  - kościół rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.
  Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.
  Sobota – Msza św.: godz.18.00.
 3. Wydział Duszpasterstwa zaprasza na spotkanie pt. Rok od wybuchy wojny na Ukrainie z Jakubem Maciejewskim – korespondentem wojennym, autorem książki Wojna – reportaż z Ukrainy, które odbędzie się 19 marca o godz. 16.00 w dolnym kościele św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104.
 4. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza kobiety o uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 23-24 marca br. w kościele pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim (ul. ul. Wojska Polskiego 3). Rekolekcje zatytułowane: Pomiędzy pasywnością a agresją. Abigail – asertywna mediatorka, poprowadzą s. Anna Maria Pudełko AP i s. Judyta Pudełko PDDM. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas i po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2023/2024. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś spotkanie Rodziców dzieci, które aktualnie uczęszczają na lekcje religii w I klasach Szkoły Podstawowej. Chcielibyśmy ustalić termin I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się po Mszy Św. o godz. 10:30.
 2. Również dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 3. W środę po Mszy Św. wieczornej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Jutro rozpoczynają się Rekolekcje dla Szkół Podstawowych, które poprowadzą Siostry ze Zgromadzenia Przymierza Miłosierdzia. Spotkania o godz. 9:15 i 10:30.
 5. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grupy ks. Adama, w poniedziałek, 13 marca, o godz. 16:30 w kościele. Spotkanie poprowadzą Siostry Przymierza Miłosierdzia. Natomiast 14 marca zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Celebrację Pokutną połączoną z Sakramentem Spowiedzi - również na godz. 16:30.
 6. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w najbliższy czwartek Mszą św. o godz. 18:00. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. W niedzielę podczas wszystkich Mszy św. Program rekolekcji wydrukowany jest na kartkach dostępnych pod chórem, umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed świątynią.
 7. W niedzielę, 19 marca o godz. 12:00, Abp Grzegorz Ryś udzieli w naszej Kolegiacie posług Lektora i Akolity klerykom WSD.
 8. W dniach 17 i 18 marca (piątek i sobota) w marketach Netto, Vobiano i Biedronka przy ul. Jana Pawła II odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez młodzież i dzieci ze Szkolnych Kół Caritas w ramach akcji Caritas 'Tak, pomagam'. Zwracamy się z prośba o wsparcie akcji poprzez przekazanie zakupionej żywności (produkty o długim terminie przydatności do spożycia). Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin natomiast cześć produktów zostanie przekazana do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 9. Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w Kolegiacie Mszą Św. o godz. 20:00 dnia 24 marca 2023 r. Zapisy dokonujemy drogą internetową wybieramy 1 z 3 tras.
 10. W piątek w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 11. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Są dostępne świece wielkanocne z Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz baranki cukrowe.
 13. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


II Niedziela Wielkiego Postu - 5 marca 2023 r.

Ofiary dziś składane na tace przeznaczamy na ogrzewanie świątyni. Bóg zapłać!

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym niedzielę 5 marca 2023 r.

 1. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
 2. Dnia 13 marca przypada 10. rocznica wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową. Z tej racji 12 marca w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.30 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w intencji Papieża Franciszka, na którą serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.
 2. Dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 3. We wtorek, 7 marca, zapraszamy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do Domu Duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 4. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie formacyjne Grup Modlitewnych.
 5. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlić się będziemy wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku-Kolumny.
 6. W piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 7. W niedzielę za tydzień zapraszamy na krótkie spotkanie Rodziców dzieci, które aktualnie uczęszczają na lekcje religii w I klasach Szkoły Podstawowej. Chcielibyśmy z dwuletnim wyprzedzeniem ustalić termin I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się po Mszy Św. o godz. 10:30.
 8. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z grupy ks. Adama, pierwotnie zaplanowane na niedzielę, 12 marca, zostaje przesunięte na poniedziałek, 13 marca, na godz. 16:30 w kościele. Spotkanie poprowadzą Siostry Przymierza Miłosierdzia. Natomiast 14 marcazapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Celebrację Pokutną połączoną z Sakramentem Spowiedzi - również na godz. 16:30.
 9. W dniach 13-15 marca odbędą się Rekolekcje dla Szkół Podstawowych, które poprowadzą Siostry ze Zgromadzenia Przymierza Miłosierdzia.
 10. Rekolekcje parafialne przeżywać będziemy w terminie: 17-19 marca. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. W niedzielę podczas wszystkich Mszy św.
 11. W niedzielę, 19 marca o godz. 12:00, Abp Grzegorz Ryś udzieli w naszej Kolegiacie posług Lektora i Akolity klerykom WSD.
 12. Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w Kolegiacie Mszą Św. o godz. 20:00 dnia 24 marca 2023 r. Przypominamy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą i jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem. Przeżywana jest w milczeniu i samotności.
  Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: www.edk.org.pl i wybieramy 1 z 3 tras, w którą chcemy wyruszyć:
  Łask Kolegiata – Parzno, Świątynia parafialna, grób sł. B. Wandy Malczewskiej - 40 km;
  Łask Kolegiata – Łódź, Katedra - 40 km;
  Łask Kolegiata – Łask Kolegiata - 43 km (nowa trasa).
 13. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Pod chórem wyłożone są od kilku dni papierowe skarbony, w które możemy odkładać Jałmużnę Wielkopostną. W Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy będziemy mogli złożyć skarbonki przed ołtarzem w naszej świątyni. Owoce Jałmużny przeznaczone są na pomoc osobom chorym i biednym w parafii, świadczoną przez Parafialny Zespół Caritas.
 14. W piątek w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 15. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 16. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół od chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca w kwocie 340 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 17. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Możemy też złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji w Afryce.
 18. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


I Niedziela Wielkiego Postu - 26 lutego 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 26 lutego 2023 r.

 1. W ramach zbiórki „Solidarni z Aleppo” do łódzkiej Caritas wpłynęło do tej pory 524 tysiące złotych. Połowa tej kwoty wysłana już została do parafii św. Franciszka z Asyżu w Aleppo z przeznaczeniem na pomoc doraźną (żywność, koce, nocleg w parafii). Druga połowa zebranej kwoty przeznaczona zostanie na długofalową pomoc dla mieszkańców Aleppo – odbudowę mieszkań i remonty. Dziękujemy za przekazane datki. Zbiórka trwa nadal.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczął przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Szczegóły  na stronie www.katechumenat-lodz.blogspot.com
  22 lutego 2023 r. rozpoczął się też kolejny cykl spotkań dla par przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie www.domalzenstwa.pl
 3. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza 25 marca do Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Św. Stanisława Kostki na konferencję „Biznes na skale, czyli jak budować na Bożym fundamencie”. Jeśli któryś przedsiębiorca chciałby prowadzić biznes po chrześcijańsku jest szczególnie zaproszony. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.talentlodz.pl/konferencje

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 2. Również dziś podczas mszy św. o godz. 18:00kandydaci do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych (grupa ks. Adama), którzy zaliczyli pierwszy etap formacyjny, przeżyją tzw.Obrzęd Wybrania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.
 3. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpocznie się w środę 1 marca o godz. 12:00 na Placu 11 Listopada. Ważnym jest aby nie zapominać o historii Żołnierzy Wyklętych i ich poświęceniu w walce o prawdziwie wolną Polskę.
 4. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na Krąg Biblijny. W czasie spotkania omówiony zostanie kolejny rozdział Dziejów Apostolskich opisujący Zesłanie Ducha Świętego.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. W czwartek modlimy się o świętość dla kapłanów i nowe powołania. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu podczas Dróg Krzyżowych i Mszy św.. Nabożeństwo I Piątkowepołączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 15:00. W sobotę po porannej Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 7. W przyszłą niedzielę - 5 marca, w czasie Mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii. Książeczki zostały już zakupione.
 8. Rekolekcje parafialne odbędą się w terminie: 17-19 marca (przed IV Niedzielą Wielkiego Postu). Naszym rekolekcjonistą będzie Krzysztof Zubrzycki, Redaktor Naczelny miesięcznika Martyria z Diecezji Ełckiej.
 9. 19 marca o godz. 12:00 Abp Grzegorz Ryś udzieli w naszej Kolegiacie posług Lektora i Akolity klerykom WSD. Otoczmy kleryków modlitwą i prośmy o powołania do kapłaństwa z rodzin naszej parafii.
 10. Ponieważ niedziele Wielkiego Postu nie przyjmują żadnych uroczystości dlatego Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP w tym roku przeżywać będziemy w poniedziałek 20 marca.
 11. W piątek w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 12. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 13. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 14. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Wiśniewski - lat 80, Grzegorz Grzelak - lat 60, Agnieszka Muszyńska - lat 86, Ryszard Wasilewski - lat 77. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 16. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


7 Niedziela Zwykła - 19 lutego 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy w Środę Popielcową na msze św. z obrzędem posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 6:30, 7:00, 16:30 (msza dla dzieci) i 18:00. Tego dnia do puszek będą zbierane ofiary na działalność charytatywną Łódzkiego Caritas. Pamiętajmy: W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.
 3. W Środę Popielcową rozpoczną się Rekolekcje dla Szkół średnich. 1 dzień to spotkanie rekolekcyjne w szkole, 2 dzień – czwartek, to spotkanie w kościele, zaś 3 dzień – piątek, to udział w spotkaniu młodzieży w Łodzi. Zachęćmy młodzież do udziału w rekolekcjach i pamiętajmy o nich w modlitwie.
 4. Również w Środę Popielcową po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Duszpasterskiego naSzkołę Duchowości. Podczas spotkania poznamy starożytną duchowość monastyczną oraz jej wpływ na nasze życie.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu msza św. o godz. 15:00, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: O godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 7. W piątek – 24 lutego mija 1 rok od zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. W naszych modlitwach pamiętajmy aby wytrwale prosić o pokój dla Ukrainy i świata. W sobotę po porannej mszy o godz. 7:00 modlitwa różańcowa w tej intencji.
 8. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17:15.
 9. Za tydzień w niedzielę podczas mszy św. o godz. 18:00kandydaci do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych (grupa ks. Adama), którzy zaliczyli pierwszy etap formacyjny, będą uczestniczyli w Celebracji Obrzędu Wybrania. Obrzęd ten jest początkiem bezpośredniego przygotowania do Bierzmowania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa. Zachęcamy również do uczestnictwa świadków Bierzmowania. Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
 10. Nasza Parafia organizuje w dniach 10-19 lipca, kolonie letnie dla dzieci w Małym Cichym. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Andrzejem Milczarkiem lub Siostrą Martą.
 11. W piątek w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 12. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na Kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Józef Cichecki - lat 74. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 15. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 

 


6 Niedziela Zwykła - 12 lutego 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 12 lutego 2023 r.

 

W poniedziałek, o godz. 4:12 zatrzęsła się ziemia w Turcji i w Syrii. Wiadomo, że w Turcji straciło życie ponad 18 tyś osób, a w Syrii ok 4 tyś osób. Ponad 75 tyś. osób zostało rannych.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Aleppo (Syria). Posługujący tam Ojciec Bahjat Elia Karakach, proboszcz franciszkańskiej parafii św. Franciszka z Asyżu, z którą łódzka Caritas i Dom Wschodni współpracują w programie „Pierwszy Krok”, informuje, że potrzebny jest każdy rodzaj pomocy. W dniu trzęsienia ziemi w parafialnej kuchni wydano 2 tysiące posiłków dla mieszkańców Aleppo. Potrzebna jest pomoc doraźna w zakupie żywności i opału, a także w odbudowie zniszczonych mieszkań.

Gorąco zachęcam do włączenie się do prowadzonych zbiórek. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych organizacji i na ich profilach w mediach społecznościowych. Tam też znajdują się bieżące relacje z prowadzonych działań pomocowych.

Możemy również włączyć się w tę pomoc poprzez ofiary składane dziś do puszek w ramach akcji „Solidarni z Aleppo”. Zebrane datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii. 

Pamiętajmy o modlitwie za dotkniętych trzęsieniem ziemi oraz tych, którzy niosą im pomoc.

+ Grzegorz Ryś

Metropolita Łódzki


Ogłoszenia parafialne

 1. We wtorek o godz. 19:00 w Domu Duszpasterskim spotkanie osób wyjeżdżających w kwietniu na pielgrzymkę do Medjugorje.
 2. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na Krąg Biblijny. Na spotkaniu rozpoczniemy pierwszy rozdział Dziejów Apostolskich.
 3. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 4. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 5. Dziś kończymy zbiórkę stearyny dla żołnierzy z Ukrainy. Zebraliśmy trzy duże worki wypalonych świec. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
 6. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Pinar - lat 75, Zofia Wrześniewska – lat 98. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 8. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 

 


5 Niedziela Zwykła - 5 lutego 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 5 lutego 2023 r.

 1. Ośrodek Rekolekcyjno-Konferencyjny Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla małżeństw ze św. Józefem. Rekolekcje poprowadzi Kinga
  i Jakub Tomalak z Kalisza oraz ks. Mateusz Wójtowicz z parafii św. Kazimierza w Łodzi. Koszt: 500 zł/para. Zapisy: https://forms.gle/PY9jDWZdJgafXLtJ8.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotowuje dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz do małżeństwa. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się 10 lutego 2023 r., a Seminarium do małżeństwa 22 lutego 2023 r. Więcej informacji na stronie: http://katechumenat-lodz.blogspot.com/

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś przed naszą świątynią będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy na rzecz Patryka Tomy, który wrezultacie wczesnego urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, wodogłowie i zaćmę. Chłopiec jest pod ciągłą opieką lekarską. Wymaga nieustannej opieki lekarskiej oraz intensywnej rehabilitacji kilka razy w tygodniu. Jeśli będziemy mogli wesprzyjmy Patryka swoją pomocą.
 2. Również dziś o godz. 17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 3. We wtorek, 7 lutego odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 4. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie Grupy Modlitewne.
 5. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 6. W sobotę - 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzili XXXI Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Chorych z naszej parafii zapraszamy na msze św. o godz. 9:00. Razem będziemy się modlili w ich intencji. Podczas liturgii zostanie udzielony Sakrament Chorych. Pomóżmy potrzebującym w dotarciu do świątyni.
 7. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlimy się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 8. W najbliższą niedzielę,12 lutego odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych (grupa ks. Adama). UWAGA! Spotkanie będzie na salce katechetycznej: o 15:00  dziewczęta i o 16:30  chłopcy.
 9. Przypominamy, że do końca tego tygodnia każdy zeświadków bierzmowania powinien zgłosić się na rozmowę z ks. Adamem. Na rozmowę można się zapisać telefonicznie dzwoniąc pod nr kancelarii (43 675 36 07). Potrzebne będą indeksy obecności.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: bezimiennie 50 zł; od chorych 370 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 12. Pod chórem stoi kosz na skrawki wypalonych świec, końcówki świec. Zebraną sterynę przekażemy na Ukrainę gdzie zostanie przetopiona i żołnierze przebywający w okopach dostaną świece. Możemy też przynieść nowe świece, ale nie znicze ani wkłady do zniczy. Świece, które moglibyśmy sami rozpalić w swoim domu.
 13. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tomasz Stępnik - lat 53, Leon Krawiec – lat 88. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 15. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: 
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


4 Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 29 stycznia 2023 r.

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w czwartek 2 lutego 2023 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.


Ogłoszenia parafialne

 1. Po przerwie związanej z feriami wracają do normalnego porządku spotkania oazowe: dla młodzieży w każdy czwartek o godz. 19:00, dla dzieci w soboty o godz. 11:00. Spotkania odbywają się w salce w Domu Duszpasterskim.
 2. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego. Podczas spotkania rozpoczniemy pogłębione studium Dziejów Apostolskich. W ramach ciekawostki, obejrzymy starożytne manuskrypty oraz dowiemy się jak wyglądał proces spisywania Ksiąg Biblijnych
 3. Od 1 do 11 lutegoświadkowie kandydatów do Bierzmowania z klas ponadpodstawowych (z grupy ks. Adama) odbędą rozmowy dopuszczające kandydatów do ostatniego etapu przygotowania. Świadkowie, którzy nie zapisali się jeszcze na te rozmowy proszeni są o wpisanie się na listę rozmów. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer kancelarii.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca. W czwartek pamiętajmy o Kapłanach i powołanych do Kapłaństwa. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Spowiedź odbywa się w konfesjonałach pod chórem jak i w Kaplicy Św. Anny. Przed mszą wieczorną ok. godz. 17:40 Nabożeństwo Pierwszopiątkowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę po mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem. W I Niedzielę lutego o godz. 17:15 Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez małżeństwa Domowego Kościoła.
 5. W czwartek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiegonazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy do Kolegiaty na msze św. o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy również o powołania z naszej parafii. 
  W tym dniu ofiary złożone do puszki przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. W ich imieniu dziękujemy słowami: Bóg zapłać!
 6. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Dary zebrane na rzecz uchodźców ze wschodu przebywających w Browarach pod Kijowem zostały przygotowywane do transportu. Zmianie uległy wcześniejsze plany. Jutro wyruszy z naszej parafii auto z darami. Transport odbędzie się z pomocą „Fundacji Dom Wschodni”. Lista przekazanych darów została wywieszona w gablocie przed świątynią. Z ofiar uzbierała się suma: 4850 zł. Za zebrane piniądze zostały zakupione m.in. kuchnie elektryczne, piekarnik, kołdry i pościele, czajniki, powerbanki i latarki.
 9. Pod chórem stoi kosz na skrawki wypalonych świec, końcówki świec. Zebraną sterynę przekażemy na Ukrainę gdzie zostanie przetopiona i żołnierze przebywający w okopach dostaną świece. Możemy też przynieść nowe świece, ale nie znicze ani wkłady do zniczy. Świece, które moglibyśmy sami rozpalić w swoim domu. Zbiórka steryny potrwa jeszcze przez dwa tygodnie.
 10. Za tydzień przed naszą świątynią będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Patryka Tomy, który wrezultacie wczesnego urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, wodogłowie i zaćmę. Chłopiec jest pod ciągłą opieką lekarską. Wymaga nieustannej opieki lekarskiej oraz intensywnej rehabilitacji kilka razy w tygodniu. Jeśli będziemy mogli wesprzyjmy Patryka swoją pomocą.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Dostępne są również świece gromniczne, które pobłogosławimy w święto Ofiarowania Pańskiego.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Izabela Malenta - lat 53, Anna Sowała – lat 90, Paweł Groblewski – lat 49, Józefa Nowak – lat 90. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 13. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


3 Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2023 r.

Dziś gościmy w naszej świątyni o. Zbigniewa Ptaka – Paulina z Jasnej Góry, którego serdecznie witamy.
O. Zbigniew będzie dziś głosił słowo Boże o tym jak rozkochać się we Mszy Świętej.
Po każdej Eucharystii będzie możliwość nabycia książek na ten temat.


 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 22 stycznia 2023 r.

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
 2. Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej informuje, że 24 stycznia 2023 roku rozpocznie się kolejny kurs podstaw opieki nad chorymi dla osób, które chciałyby wolontaryjnie pomagać w hospicjum.Zapraszamy chętnych, którzy mają ukończone 18 lat. Zapisy w biurze hospicjum domowego Caritas w Łodzi ul. Zgierska 121, pod numerami telefonów: 42 636 24 08 lub 607 617 090.

Ogłoszenia parafialne

 1. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy dziś życzenia wszelkiego dobra i obfitego Bożego błogosławieństwa!
 2. Zapraszamy dziś na godz. 19:00 na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru Canto Alegre.
 3. W najbliższą środę - 25 stycznia, po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie w ramach Szkoły Duchowości. Na spotkaniu omówimy teologię tzw. 'białego męczeństwa'.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 5. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 6. Dobiegają końca tegoroczne wizyty kolędowe. Już dziś serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za serdeczne i miłe rozmowy.
  Jeśli ktoś został przypadkowo pominięty bądź z racji na nieobecność chciałby jeszcze zaprosić do siebie kapłana, prosimy o zgłoszenie dziś w zakrystii. Wszystkie zgłoszone osoby chcielibyśmy odwiedzić w najbliższy czwartek.
  W tym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku: (oddzielna kartka)
 7. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej od jutra będzie kończyło się błogosławieństwem o zwykłej porze, czyli przed mszą św. o godz. 18:00
 8. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 9. Dary zebrane na rzecz uchodźców ze wschodu przebywających w Browarach pod Kijowem są przygotowywane do transportu. W najbliższy czwartek przedstawiciele Fundacji Dom Wschodni” odbiorą zebrane dary i przetransportują je do Browar. Za tydzień przedstawimy podsumowanie zbiórki.
 10. Choć dopiero kończymy jedną zbiórkę już prosimy Was o włącznie się w kolejną. Tym razem dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie. Może macie u siebie skrawki wypalonych świec, końcówki świec? Przynieście je. Od jutra wystawimy przy wejściu do kościoła kosz na sterynę. Zebraną sterynę przekażemy na Ukrainę gdzie zostanie przetopiona i żołnierze przebywający w okopach dostaną świece. Możemy też przynieść nowe świece, ale nie znicze ani wkłady do zniczy. Świece, które moglibyśmy sami rozpalić w swoim domu. Zbiórka steryny potrwa przez trzy tygodnie.
 11. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Anna Klocek - lat 85. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 13. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

KOLĘDA – 2023

 

PONIEDZIAŁEK – 23 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Przemysłowa (jeden ksiądz)
Zachodnia (jeden ksiądz)
Północna, Matejki (jeden ksiądz)

 

WTOREK – 24 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Prusa, Słoneczna (jeden ksiądz)

 1. Sienkiewicza (dwóch księży)

 

ŚRODA – 25 STYCZNIA

 

Od godz. 1600               

ul. Łąkowa (dwóch księży)

 1. Południowa 3 (jeden ksiądz)

 

CZWARTEK – 26 STYCZNIA

 

Od godz. 1600                               

DĄBRÓWKA (jeden ksiądz)

Uzupełnienia

 


2 Niedziela Zwykła - 15 stycznia 2023 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 15 stycznia 2023 r.

 1. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę podczas Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan, które w naszej archidiecezji przeżywamy od 7 do 20 stycznia pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości(por. Iz 1, 17). Ich program znajdziemy
  w gablocie.
 2. Dziś wychodzicie (Wj 13, 4) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 19.15 w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Wolborskiej. Wcześniej, o godz. 17.00
  w Teatrze Nowym w Łodzi (ul. Zachodnia 93) odbędzie się dyskusja na temat trudnej pamięci chrześcijan i Żydów wokół książki abp. Grzegorza Rysia Chrześcijanie wobec Żydów, na którą również zapraszamy.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na VII Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 2. Jutro na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy wyjeżdżających z ks. Andrzejem na zimowiska do Kasiny Wielkiej. Przed godz. 7:00 na parking przed Kolegiatą zostanie podstawiony Bus, do którego można będzie spakować swoje rzeczy. Po Eucharystii grupa wyruszy na wypoczynek. Powrót w sobotę 21 stycznia w godzinach popołudniowych/wieczornych.
 3. W najbliższy czwartek - 19 stycznia swoje imieniny przeżywają: Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. O godz. 18:00 będzie msza św. w intencji Siostry Mariany (Henryki) i Ks. Henryka.
 4. Trwają tegoroczne odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. W najbliższym tygodniu kolęda będzie przebiegała wg następującego porządku:… (oddzielna kartka)
 5. Przez czas trwania Kolędy wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej będzie kończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem o godz. 15:00.
 6. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 7. W każdą sobotę po porannej mszy św. modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie i świecie.
 8. W niedzielę za tydzień zapraszamy na godz. 19:00 na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru Canto Alegre.
 9. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 10. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: od chorych odwiedzanych w parafii – 320 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz uchodźców ze wschodu przebywających w Browarach pod Kijowem. Dziękujemy za wszystkie rzeczy przyniesione do kancelarii i pieniądze wpłacone na konto. Z ofiar uzbierała się kwota: 4850 zł, za którą zostały zakupione rzeczy potrzebne uchodźcom. W najbliższym tygodniu zostaną zapakowane i przygotowane do transportu. W transporcie do Browar pomoże nam „Fundacja Dom Wschodni”, która dostarczy cały ładunek na miejsce. Relacje z przekazania darów oraz listę zakupionych i podarowanych rzeczy przedstawimy na stronie parafialnej oraz Facebookowej parafii.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Wierzbowski - lat 76, Mieczysława Stasiak – lat 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 14. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen

   


  KOLĘDA – 2023

   

  PONIEDZIAŁEK – 16 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Kononowicza 2, 3 (jeden ksiądz)

Kononowicza 4, 6 (jeden ksiądz)

Kononowicza 1, 5, 8 (jeden ksiądz)

 1.  

  WTOREK – 17 STYCZNIA

  Od godz. 1600

Karpińskiego 3, 5 (jeden ksiądz)

9 Maja bl. 46 (jeden ksiądz)

9 Maja domki (jeden ksiądz)

 1.  

  ŚRODA – 18 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Broniewskiego (jeden ksiądz)

Żeromskiego (dwóch księży)

 1.  

  CZWARTEK – 19 STYCZNIA

  ------

   

  PIĄTEK – 20 STYCZNIA

  Od godz. 1600               

Polna domki (jeden ksiądz)

Andersa, Wiosenna (jeden ksiądz)

 1. Silikaty (jeden ksiądz)

   

  SOBOTA – 21 STYCZNIA

  Od godz. 900                 

  WOLA ŁASKA

  od garaży (jeden ksiądz)

  od P. Kalinowskiego (jeden ksiądz)

  od P. Frątczaka (jeden ksiądz)

   

   

   

   


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.