Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 16 CZERWCA 2024 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dziś o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy IIIC. Od jutra rozpocznie się dla nich Biały Tydzień.
 2. W środę dziękczynna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Lichenia. Wyjazd autokarem z parkingu przed Kolegiatą o godz. 8.00.
 3. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.
 4. Zbliża się koniec roku szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 8.00 w czasie której będziemy dziękować za trud całorocznej nauki i prosić o Bożą opiekę na wakacje. Zachęcamy uczniów do spowiedzi, by z czystym sercem rozpocząć czas odpoczynku.
 5. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 w Bazylice Św. Piotra w Watykanie przyjmie święcenia biskupie ks. prał. Krzysztof Nykiel Regens Penitencjarii Apostolskiej, pochodzący z Archidiecezji Łódzkiej, który uczył się w LO w Łasku. Pamiętajmy o Biskupie Nominacie w naszych modlitwach.
 6. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca.
 7. Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku zaprasza na jednodniowy wyjazd 26 czerwca (środa) do Spycimierza, gdzie można podziwiać dywany kwiatowe układane na procesji Bożego Ciała, odwiedziny Term Uniejów i zwiedzanie kolejką Zoo Safari Borysew. Zapisy w parafii św. Faustyny.
 8. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół w wysokości 1000 zł. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o 4 nowo wyświęconych w Łodzi kapłanach. Jest nowy numer Magazynu Niedzieli o tematyce historyczno – patriotycznej.
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 9 CZERWCA 2024 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych (codziennie o godz. 17.30) wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o umocnienie w codziennych troskach.
 2. Dziś o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii Św. dla uczniów klasy IIIB. Dzieci odprawią Biały Tydzień. W przyszłą niedzielę I Komunia dla dzieci z klasy IIIC. W sobotę – 15 czerwca o godz. 9.00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź św. dla nich i ich rodziców
 3. W środę wieczorem odbędzie się kolejne spotkanie synodalne.
 4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Św. Antoniego z Padwy oraz kolejne Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej.
 5. Ksiądz Kardynał zaprasza wiernych oraz wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy parafialne do wspólnego świętowania. Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej rozpocznie się w najbliższą sobotę Mszą św. z uwielbieniem o godz. 10.00 w katedrze łódzkiej, a potem na placu katedralnym zabawy integracyjne, koncerty, możliwość zwiedzania seminarium i Muzeum archidiecezjalnego.
 6. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych ludzi na tygodniowy wyjazd do Taize we Francji w dniach 10 – 19 sierpnia. Będzie to okazja, aby spędzić czas w międzynarodowej wspólnocie chrześcijan, pogłębić swoją wiarę oraz odpocząć.
 7. Cech Rzemiosł w Łasku organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę w niedzielę 30 czerwca. Zapisy chętnych w biurze Cechu przy ul. Kościuszki.
 8. Dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji. W tym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół – 200 zł.. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o jakości wiary, w Gościu Niedzielnym o kulcie Serca Jezusa i Serca Maryi.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Danuta Kaźmierczak l. 66. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. W tym duchu dziękczynienia przeżyjemy dzisiejszą adorację z racji I niedzieli miesiąca prowadzoną przez małżeństwa Domowego Kościoła o godz. 17.15.
 2. Przez trzy kolejne niedziele czerwca odbędą się w naszej parafii Uroczystości I Komunii św. Dziś o godz. 12.00 dla dzieci z klasy 3A.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała, codziennie (do czwartku włącznie) po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Po oktawie nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
 4. W najbliższą środę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na spotkanie wspólnot naszej parafii.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 15.00 i 18.00. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne. Spowiedź podczas każdej Mszy św. i od godz. 15.00. Do chorych udamy się przed południem. Na Eucharystii o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszych Sióstr Sercanek. Po tej Mszy św. rozpoczniemy 24 godzinną adorację eucharystyczną na pamiątkę wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi. Na godziny nocnej adoracji prosimy zapisać się w zakrystii, natomiast na adorację w ciągu dnia zapraszamy parafian w dogodnym dla siebie czasie. Adoracja zakończy się w sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP przed godz. 18.00.
 6. Tego dnia (w sobotę – 8 czerwca) na godz. 9.00 zapraszamy dzieci z klasy 3B, wraz z rodzicami na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź.
 7. Msza św. za osoby uzależnione i ich rodziny będzie odprawiona w sobotę 8 czerwca o godz. 18.00
 8. Cech Rzemiosł w Łasku organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę w niedzielę 30 czerwca. Zapisy chętnych w biurze Cechu przy ul. Kościuszki.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz o znaczeniu krzyża w przestrzeni publicznej.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć dzieło dokończenia budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Wałęska l. 79. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 26 MAJA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Z wiarą uwielbiajmy Jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. Dziś o godz. 12.00 - Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci z klasy czwartych. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność za dar życia i wychowania. Polecimy je opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.
 3. W najbliższy czwartek - 30 maja, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami Łasku po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy asystę, Żywą Różę, orkiestrę, dzieci rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów. Przygotujmy tradycyjnie cztery ołtarze, udekorujmy trasę procesji i nasze domy.
 4. W piątek 31 maja, w święto Nawiedzenia NMP – przypada dzień odpustu Matki Bożej Łaskiej. Serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej Patronki. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. prałat Ireneusz Kulesza.
 5. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy IIIA przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę o godz. 9.00.
 6. Kończy się miesiąc maj, w sobotę rozpoczniemy miesiąc poświęcony Sercu Jezusowemu. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 7. W sobotę 25 maja 6 kleryków V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi otrzymało z rąk kard. Grzegorza Rysia święcenia diakonatu. 8 czerwca odbędą się święcenia kapłańskie, podczas których 4 diakonów zostanie włączonych do grona kapłanów naszej archidiecezji, a wśród nich dn Marek Kudła, który posługiwał w naszej parafii.
 8. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę na Ogólnopolskie Spotkanie Kół Żywego Różańca, w sobotę 1 czerwca. Wyjazd o godz. 7.45 sprzed kolegiaty. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Są jeszcze 3 wolne miejsca na lipcowe kolonie parafialne w Małym Cichym z wędrówkami po Tatrach od strony Słowackiej.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kościół w łącznej kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 12. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. Dostępny jest także „Gość Extra”, w którym można przeczytać o Matce Bożej i matkach świętych.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marcin Ziętala, l. 31. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Módlmy się do naszego Patrona w intencji całej parafii, a szczególnie w intencji ks. Andrzeja Milczarka, naszego wikariusza, który otrzymał dodatkowe zadanie administrowania parafią w Okupie:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 19 MAJA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocny. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego i Jego dary i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 2. Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Będziemy gościć zespół muzyczny „UwielbiajMY”, który poprowadzi wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy go Eucharystią o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Modlimy się o urodzaje i o błogosławieństwo w naszych rodzinach odprawiając Msze św. przy kapliczkach. We wtorek zapraszamy na modlitwę przy krzyżu na Dąbrówce od strony Czestkowa, o godz. 19.00.
 4. W czwartek przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za kapłanów pochodzących z naszej parafii i obecnie w niej posługujących w przypadające w tym czasie rocznice ich święceń. Niech udział w wieczornej Mszy Św. będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.
 5. Za tydzień Uroczystość Trójcy świętej. Dzieci z klas czwartych przeżywać będą swoją Rocznicę Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00.
 6. Z radością informujemy, że wydana została antologia wierszy o Łasku i Jego Patronce - Matce Bożej Łaskiej. Zapraszamy na prezentację tej książki do Biblioteki Pedagogicznej w najbliższy czwartek o godz. 17.00.
 7. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem na Jasną Górę na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, w sobotę 1 czerwca. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne ofiary na kościół w łącznej kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Przeczytamy w niej m in. o Maryi, która jest lustrem Kościoła, o św. Andrzeju Boboli, bł. Pier Giorgio Frassatim i o wpływie wiary na nasze zdrowie.

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 12 MAJA 2024 R.

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
 2. 13 maja przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię tej Uroczystości, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie z modlitwami do Ducha Świętego. W poniedziałek, 20 maja, w święto NMP Matki Kościoła gościć będziemy zespół muzyczny „UwielbiajMY”, który poprowadzi wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy go Eucharystią o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież, która przystąpiła w ubiegłą niedzielę do sakramentu bierzmowania.
 4. Msza św. w intencji urodzajów będzie odprawiona przy krzyżu i Domu Ludowym w Orchowie w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
 5. Dzieci, które w tym roku przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę 19 maja po Mszy św. o godz. 10.30.
 6. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem na Jasną Górę na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, w sobotę 1 czerwca. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 7. Spotkanie wspólnot modlitewnych odbędzie się w środę, 15 maja, po Mszy św. wieczornej.
 8. Kończą się zapisy na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 8 - 19 lipca.
 9. Św. Zofia patronuje od chrztu św. naszej siostrze Marcie. W intencji Solenizantki modlić się będziemy na Mszy św., w najbliższa środę o godz. 18.00.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Teresa Kaźmierczak l. 76, Ewa Masłowska l. 66, Zbigniew Głaz l. 60. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.
 12. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

MACIERZANKI - ZAPROSZENIE


VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 5 MAJA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 

 

Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do udziału w Ekumenicznej Drodze Światła, która odbędzie się w Łodzi w piątek, 10 maja o godz. 19.30 oraz Archidiecezjalnej pielgrzymce do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 maja o godz. 12.00.

 1. Przeżywamy dziś w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadza ks. bp Ireneusz Pękalski. Udzieli On sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca nabożeństwo majowe zostanie poprzedzone medytacją prowadzoną przez małżonków Domowego Kościoła i rozpocznie się o godz. 17.15.
 3. Przed Wniebowstąpieniem Pańskim przeżywamy Dni Modlitw o Urodzaje (dni krzyżowe). W poniedziałek o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. przy kapliczce w Łopatkach Cegielni.
 4. Kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00.
 5. W środę 8 maja przeżywamy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. Zapraszamy na spotkanie kobiety z małymi dziećmi albo będące w stanie błogosławionym 8 maja o godz. 10.00 do Domu Parafialnego.
 7. Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin będzie odprawiona w sobotę 11 maja o godz. 18.00.
 8. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie kolegiaty.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą na działalność duszpasterską naszej archidiecezji.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Alicja Bartosik, l. 87, Sławomir Nowak, l. 62, Józef Gąsiorowski, l. 92, Janina Doliwa, l. 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek..

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 28 KWIETNIA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15.
 2. 29 kwietnia będziemy przeżywać 79. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau. W obozie tym oddał życie ówczesny proboszcz łaski ks. Zygmunt Gajewicz oraz wikariusz ks. Franciszek Olkowski. Drugi ksiądz wikariusz ks. Ludwik Bujacz przeżył obóz. Pamiętajmy w modlitwie o tych kapłanach męczennikach.
 3. 1 maja będziemy czcić św. Józefa rzemieślnika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W naszej polskiej tradycji maj to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w kolegiacie, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 4. W piątek 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu a także Święto Konstytucji 3 Maja. Tego dnia Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Za naszą Ojczyznę z udziałem władz i wojska modlić się będziemy o godz. 10.30. Po tej Mszy tradycyjnie udamy się na Plac 11 Listopada. Zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystych majowych wydarzeniach.
 5. W intencji strażaków z racji wspomnienia ich patrona – św. Floriana modlić się będziemy na Mszy św. w sobotę 4 maja o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17.00.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Z racji uroczystości - 3 Maja - chorych odwiedzimy tydzień później - 10 maja
 8. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP wraz z różańcem po Mszy św. o godz. 7.00.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej wspólnocie wizytację kanoniczną, która odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Ks. bp Ireneusz Pękalski będzie zapoznawał się z różnymi wymiarami życia naszej parafii. Będzie z nami modlił się na Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Wysłucha sprawozdania ks. Proboszcza i poszczególnych grup parafialnych. O godz. 12.00 podczas sumy udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków – w sobotę o godz. 10.00
 10. Po rekolekcjach dla kobiet zrodziła się myśl, aby także w Łasku odbywały się spotkania kobiet z małymi dziećmi albo będących w stanie błogosławionym (Macierzanki). Zapraszamy na takie spotkanie 8 maja o godz. 10.00 do naszego Domu Parafialnego.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W nowych numerach Niedzieli, Gościa Niedzielnego przeczytamy m. in. o patriotyzmie i kapłaństwie. Jest kolejne wydanie Magazynu Historia Kościoła, prowadzącego przez dzieje chrześcijaństwa oraz dwumiesięcznika Misyjne Drogi. Z racji 10 rocznicy wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II polecamy piękną książkę Święty Prorok
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Beata Cieplucha, l. 60 i Albin Piatrzyc, l. 86. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 KWIETNIA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji powołań o godz. 17.15.
 2. Gościmy dziś w naszej parafii ks. bp. Kazimierza Wielikosielca z Białorusi. Dzieli się z nami Słowem Bożym i będzie zbierał ofiary na dokończenie budowy kościoła.
 3. We wtorek – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty, dzień imienin biskupa Marka Marczaka.
 4. 27 kwietnia będziemy przeżywać 10 rocz. kanonizacji Jana Pawła II. Wspominając ten dzień chcemy wyrazić wdzięczność za jego osobę i posługę.
 5. Zachęcamy do obejrzenia znajdującej się w naszej świątyni wystawy Cuda eucharystyczne na świecie, autorstwa bł. Carlo Acutisa.
 6. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie kolegiaty.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Przeczytamy o odwadze bycia katolikiem w obliczu narastania ataków na wierzących. Są do nabycia w cenie 7 zł niewielkie książeczki Matce Bożej z rozważaniami na każdy dzień maja.
 8. W piątek o godz. 19.00 w kancelarii dyżuruje Pani Psycholog.
 9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Aleksandra Płońska l. 97, Stanisław Nawrocki l. 91, Mieczysław Rybicki l. 83, Krzysztof Owczarek l. 68 Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek...
  Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.