Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

3 niedziela zwykła - 23 stycznia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 23 stycznia 2022 r.

 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jedni drugich ciężary noście, i tak wypełnicie prawo Chrystusa(Gal. 6, 2) trwają w Kościele Łódzkim od 16 do 31 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 29 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
 2. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w środę 27 stycznia. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  2 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy uczniów ósmych klas na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.
 2. W piątek - 28 stycznia panie z Caritasu będą dyżurowały w kancelarii od godz. 15:00 - 16:30, zaś od godz. 19:00 przyjmować będzie Pani Psycholog.
 3. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 4. W ostatnich dniach wpłynęła ofiara na Kościół od Janiny Depczyńskiej – 110 zł. Bóg zapłać!
 5. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stefan Janicki - lat 89, Zdzisław Górny – lat 70, Janina Nowak – lat 88, Zdzisława Nowaczyk – lat 81. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 7. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


2 niedziela zwykła - 16 stycznia 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 16 stycznia 2022 r.

 1. Moje myśli nie są myślami waszymi (Iz 55,8) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który w Łodzi będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 18.00 w specjalnie przygotowanym namiocie przy ul. Zgierskiej 27. Natomiast 17 stycznia o godz. 9.00
  w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbędzie się panel dyskusyjny pt.: Wokół Statutu Kaliskiego, na który serdecznie zapraszamy.
 2. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jedni drugich ciężary noście, i tak wypełnicie prawo Chrystusa(Gal. 6, 2) rozpoczną się w Kościele Łódzkim 16 stycznia. Zachęcamy do modlitwy o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.
 3. W ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 18 stycznia 2022 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Program wywieszony w gablocie.
 4. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety, a szczególnie: studentki, młode mamy oraz te kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu: Kobiety kobietom. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia br. (wtorek) o godz. 18.30 w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).
 5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej
  (od 15 roku życia) w terminie 4-6 lutego 2022 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do
  2 lutego drogą mailową lub telefonicznie (w gablocie przed świątynią). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy na godz. 17:30 na Nabożeństwo Różańcowe.
 2. W najbliższą środę - 19 stycznia swoje imieniny przeżywają: Henryk Eliasz i Siostra Mariana (od chrztu nosząca imię Henryka). Zapraszamy tego dnia do włączenia się w modlitwę w intencji solenizantów. O godz. 18:00 będzie msza św. w intencji Siostry Mariany (Henryki) i Ks. Henryka.
 3. Również w środę po mszy św. wieczornej spotkanie Grup Modlitewnych.
 4. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 5. 22 stycznia o godz. 10:00 w Parafii p.w. Św. Alberta w Łodzi odbędzie się ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi. W ramach spotkania: Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi z procesją, konferencja, msza św., Adoracja z medytacją Maryjną. Zachęcamy mężczyzn do udziału w powyższym spotkaniu formacyjnym.
 6. W niedzielę, za tydzień - 23 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy uczniów ósmych klas na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.
 7. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny kolędowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas zaprosili i przyjęli w swoich domach. Wdzięczni jesteśmy za wspólną modlitwę i możliwość pobłogosławienia Waszych domów i mieszkań. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Przeznaczamy je na dalsze prace przy Kolegiacie. Jeśli będzie to możliwe, wiosną bądź latem chcielibyśmy poddać renowacji stylowe lampy wokół świątyni. Trzeba będzie wymienić wypalone klosze, oprawy starego typu wymienić na oświetlenie LED oraz pomalować specjalną farbą elementy poszczególnych słupków, z których poodchodziła farba.
 9. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: Zdzisław Szewczyk – 100 zł, Krzysztof Jachimczak – 100 zł, Krystyna Szymańska – 100 zł, bezimiennie - 50 zł, od chorych – 350 zł, przez stronę parafialną 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Cychowska - lat 81, Anastazy Błoch – lat 93, Barbara Dalkowska – lat 87, Józef Fitrzyk – lat 86, Piotr Wałęska – lat 59, Włodzimierz Biniek – lat 78. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 12. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
 2. Dziś po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej.
 3. Liczymy, że do 13 stycznia będziemy mogli odwiedzić po Kolędzie wszystkich, którzy nas zaprosili. Planujemy następujący porządek odwiedzin Kolędowych:

Poniedziałek - 10 stycznia, od godz. 16:00

Trzech księży uda się na ul. Jana Pawła II i odwiedzi wszystkie zgłoszone osoby.

Wtorek - 11 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Gorczyn

2 ksiądz  Łąkowa (1), Kilińskiego (1), Łopatki (6)

3 ksiądz  9 Maja 88B (1), Wola Łaska (5)

Środa - 12 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Dąbrówka (15)

2 ksiądz  Wróblewskiego (1), Orchów (4)

3 ksiądz  Sienkiewicza (2)

4 ksiądz Wola Łaska (1)

W czasie wizyt Kolędowych prosimy aby wszystkie obecne osoby miały założone maseczki. Kapłani również będą w maseczkach. Odwiedziny kolędowe odbędą się z zachowaniem odpowiedniego dystansu między osobami. Chcemy razem z Wami prosić o zdrowie i udzielić domownikom Bożego błogosławieństwa.

 1. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Pani Psycholog.
 2. Dziękujemy Grupie św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 3. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: Wiśniewska Barbara – 100 zł, Sobczak Waldemar – 150 zł, bezimiennie - 30 zł, ofiary od chorych odwiedzanych w I Piątek i z tytułu Kolędy – 1090 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 5. W niedzielę, za dwa tygodnie - 23 stycznia na godz. 15:00, zapraszamy do Kolegiaty na V Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i solistów naszego regionu.
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zygmunt Krawczyk - lat 88, Janusz Kowalski – lat 73, Urszula Buda – lat 86, Teresa Fidler – lat 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 7. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 2 stycznia 2022 r.

Ofiary z racji I niedzieli miesiąca przeznaczone są na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Bóg zapłać!

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni.
 2. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 19:00 Wieczór Uwielbieniowy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 3. Od jutra chcemy odwiedzić po Kolędzie tych parafian, którzy nas zaprosili. Planujemy następujący porządek tegorocznych odwiedzin Kolędowych:

(w nawiasach podana liczba zapraszających rodzin)

 

Poniedziałek - 3 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Bujnowskich (3), Kasprowicza (4), Mickiewicza (1), Broniewskiego (1), Armii Krajowej (2)

2 ksiądz  Karpińskiego (5), Kononowicza (4), Kwirama (1), 1 maja (3),

3 ksiądz Polna (9), Skłodowskiej (5)

 

Wtorek - 4 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Widawska (1), Żeromskiego (7), Wiosenna (3)

2 ksiądz  Rejmonta (1), Warszawska (3), Południowa (3)

3 ksiądz Kilińskiego (15)

 

Środa - 5 stycznia, od godz. 16:00

1 ksiądz Górna (1), Łąkowa (1), 9 Maja (7),

2 ksiądz  Łopatki (8)

3 ksiądz Narutowicza (4), Kosynierów (1), Sienkiewicza (3)

 

Sobota - 8 stycznia, od godz. 9:00

1 ksiądz Orchów (22)

2 ksiądz  Orchów (23)

3 ksiądz  Orchów (25)

 

W czasie wizyt Kolędowych prosimy aby wszystkie obecne osoby miały założone maseczki. Kapłani oczywiście również będą w maseczkach. Między poszczególnymi odwiedzinami kapłani będą dezynfekować dłonie. Odwiedziny kolędowe odbędą się z zachowaniem odpowiedniego dystansu między osobami. Chcemy razem z Wami prosić o zdrowie i udzielić domownikom Bożego błogosławieństwa.

 

 1. W czasie wizyt kolędowych i przez najbliższe trzy tygodnie będzie w naszej parafii pomagał Roman Własiuk z Łucka na Ukrainie.
 2. We wtorek 4 stycznia zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne do Domu Duszpasterskiego. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 3. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy 'Christus Mansionem Benedicat', czyli: „Chryste błogosław temu domowi' dodając cyfry Roku Pańskiego. Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem przygotowane i zapakowane w woreczki foliowe: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. Ww. komplety nie są jeszcze poświęcone. W Święto Trzech Króli odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na misje. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W piątek przeżywamy I Piątek miesiąca. Spowiedź w czasie mszy świętych i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 Msza Św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Modlimy się wraz ze wspólnotą Domu Magnificat z Łasku Kolumny.
 6. W niedzielę za tydzień przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia.Tego dnia po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Łaskiej Orkiestry Dętej pod batutą Macieja Malinowskiego.
 7. Z tyłu naszej świątyni, za ławkami pojawił się elektroniczny ofiaromat. Coraz częściej parafianie zgłaszali chęć składania ofiar przy pomocy kart płatniczych. Teraz jest to możliwe i bardzo proste. Wystarczy na ekranie urządzenia wybrać wielkość ofiary i następnie potwierdzić płatność kartą. Bóg zapłać za składane tą drogą ofiary!
 8. W ostatnich dniach wpłynęły ofiary na Kościół: bezimiennie dwie ofiary: 200 zł i 50 zł. Na konto parafialne bezimiennie 1500 zł, przez stronę parafialną 100 zł, przez ofiaromat trzy wpłaty o łącznej wartości 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Gocałek - lat 62, Zdzisław Drewniak – lat 75, Anna Kapusta – lat 84, Zofia Błońska – lat 88. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….
 11. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


BOŻE NARODZENIE - 25 grudnia 2021 r.

 

Życzenia

Drodzy Parafianie, mili Goście!

Na te świąteczne dni i na nadchodzący Rok Pański 2022 proszę przyjmijcie od nas, księży pracujących w tutejszej parafii, życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia, radości i opieki Najświętszej Maryi Panny.

Niech Boże Dziecię napełnia Wasze serca radością, pokojem, nadzieją i ufnością. Niech Was strzeże, błogosławi i umacnia w podążaniu drogą miłości! Niech napełnia Was siłą na przetrwanie trudnych chwil oraz pozwoli uwolnić się od smutków, jakich nie szczędził nam mijający 2021 rok.

Na ten świąteczny czas życzymy pogłębienia wiary oraz umocnienia rodzinnych więzów i otwarcia na ludzi oczekujących wsparcia i pomocy. 

W modlitwie przy żłóbku Bożej Dzieciny obejmujemy wszystkie rodziny naszej parafii. Młodzież, dzieci, szczególnie chorych, samotnych i przebywających w szpitalach.


Ogłoszenia parafialne

 

 1. Przez najbliższe dwa świąteczne dni zapraszamy na Msze Święte do Kolegiaty. Prosimy o zachowanie zasad epidemicznych i wzajemną troskę o bezpieczeństwo zdrowotne.
 2. Jutro przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 3. W ostatni dzień roku – 31 grudnia (piątek), zapraszamy do Kolegiaty na godz. 17:30 na Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za kończący się 2021 r. ze sprawozdaniem prac duszpasterskich i gospodarczych naszej parafii. Kancelaria Parafialna w Sylwestra nie będzie czynna.
 4. Informujemy, że Wizyty Kolędowe rozpoczniemy od 3 stycznia. Odwiedzimy po kolędzie tylko osoby/rodziny, które zgłoszą taką chęć. Planujemy kolędę na okres dwóch tygodni. Prosimy o zgłaszanie Wizyty Kolędowej w kancelarii parafialnej do Nowego Roku (w godzinach między 11:00-15:00). Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Odwiedziny będą mogły odbyć się tylko z zachowaniem obowiązujących zasad epidemicznych. Dziękujemy już wszystkim, którzy dotychczas zgłosili się w kancelarii.
 5. W ostatnich dniach wpłynęły dwie ofiary na Kościół: bezimiennie 200 zł, oraz od Stefana i Haliny Janickich 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 6. Również bardzo dziękujemy za świąteczne życzenia, i za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia w Kolegiacie. Serdeczne podziękowania dla Grupy Świętej Marty. Panu Krzysztofowi i dwóm Panom Andrzejom za ustawienie choinek. Siostrze Marianie oraz Paniom, które ubierały choinki dziękujemy za świąteczne dekoracje. Panom: Marcinowi i Arkadiuszowi za ustawienie ruchomej szopki. Dziękujemy Panu Markowi Dolacie za prace wykonane przez pracowników jego firmy przy podświetleniu tła szopki. Wszystkim serdeczne i szczere Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są Parafialne Kalendarze na rok 2022 r.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Marczak - lat 77, Stanisława Liber – lat 85, Genowefa Pasternak – lat 81. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 9. Módlmy się:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


4 NIEDZIELA ADWENTU - 19 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała stroiki i sianko na stół wigilijny. Również dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:30, zaś po Mszy Św. wieczornej spotkanie przygotowujące do Bierzmowania dla uczniów klas siódmych.
 2. W czwartek 23 grudnia o godz. 7:00 zakończenie rorat dla dzieci i rozdanie nagród dla najbardziej wytrwałych.
 3. W piątek dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  Msze św. poranne o godz. 6:30, 7:00. W tym roku zapraszamy na Pasterkę o godz. 22:00. Rozpoczniemy ją życzeniami ale niestety jeszcze nie przełamiemy się opłatkiem. Może uda się wrócić do tego zwyczaju za rok. Przed Pasterką zapraszamy na kolędowanie. Pamiętajmy: nie będzie Pasterki o północy.
 4. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. W niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W obydwa świąteczne dni msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego.
 5. Tegoroczna Kolęda z racji niegasnącej pandemii odbędzie się tak jak w ubiegłym roku, tzn. odwiedzimy tylko te osoby i rodziny, które zaproszoną nas do siebie. Już można zgłaszać, w zakrystii bądź kancelarii, chęć przyjęcia kapłana z wizytą kolędową. Wizyty rozpoczniemy po Nowym Roku, od 3 stycznia.
 6. Można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki pod chórem w świątyni, w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 7. W minionym tygodniu wpłynęło sześć ofiar na Kościół: trzy ofiary na konto i trzy złożone w kancelarii w łącznej kwocie 6250 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom!
 8. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii. Koszt wyjazdu to 600 zł plus koszty związane z jazdą na nartach. Zapisać można się w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.
 9. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej i Kalendarzy parafialnych na 2022 r.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edwarda Olejniczak – lat 84, Tadeusz Koziróg – lat 67. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

3 NIEDZIELA ADWENTU - 12 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Od dziś w ramach akcji „Podaruj dziecku serce” stoi w Kolegiacie choinka, na której wiszą serduszka z imionami i wiekiem dziecka. Można zabrać z sobą serduszko i przygotować paczkę świąteczną dla dziecka. Dostarczyć ją trzeba do zakrystii do następnej niedzieli adwentu (19 grudnia). Paczki trafią do konkretnych potrzebujących dzieci z łaskich przedszkoli. Dziękujemy za waszą otwartość.
 2. Zachęcamy do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Nie zostawiajmy sakramentu pokuty na ostatnie chwile przed Świętami. Zachęćmy również do spowiedzi bliskich. Spowiadamy podczas wszystkich mszy św., a popołudniami od godz. 17:40.
 3. W piątek 17 grudnia panie z Caritasu będą przyjmowały w kancelarii w godz.: od 15:00 do 16:30.
 4. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 5. W przyszłą niedzielę tj. 19 grudnia młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała stroiki i sianko na stół wigilijny, zaś po Mszy Św. wieczornej zapraszamy uczniów siódmych klas na ostatnie w tym roku spotkanie przygotowujące do Bierzmowania.
 6. Trwa roznoszenie opłatków. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana.
 7. W minionym tygodniu wpłynęły dwie ofiary na Kościół w łącznej kwocie 250 zł, Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 14 do 19 lutego. Liczymy, że sytuacja epidemiczna pozwoli na realizację planów. Istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. Koszt wyjazdu to 600 zł plus koszty związane z jazdą na nartach (każdy uczestnik musi je uwzględnić we własnym zakresie). Zapisać można się w niedzielę w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. W bliższym terminie poprzedzającym wyjazd zorganizowane zostanie spotkanie organizacyjne dla rodziców.
 9. W kruchcie naszej świątyni została ustawiona Kropielnica bezdotykowa. Wystarczy podłożyć dłoń poniżej zielonego światełka aby uruchomić jej działanie. Ponieważ mamy nawyk wcierania w dłonie środków dezynfekujących dlatego przypominamy, że po otrzymaniu porcji wody święconej czynimy na sobie znak krzyża, tak jak mieliśmy to w zwyczaju przed pandemią.
  Raz jeszcze dziękujemy małżeństwu naszych parafian, które ufundowało bezdotykową kropielnicę.
 10. Ubiegłoroczne święta Bożego Narodzenia w czasie trwającej pandemii spowodowały, że odprawialiśmy w Kolegiacie dwie Pasterki, o godz. 22:00 i tradycyjnie o 24:00. Okazało się, że pierwsza Pasterka była bardzo liczna, zaś w drugiej udział wzięła tylko niewielka grupka wiernych. Z tego powodu w tym roku zapraszamy jedynie na Pasterkę o godz. 22:00. Nie będzie Pasterki o północy.
 11. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 12. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także nowe parafialne Kalendarze na rok 2022 r. oraz ostatnie już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 13. Wychodząc dziś z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. St. Leszczyńskiej.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Elżbieta Nowak – lat 69. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 15. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

 

 


2 NIEDZIELA ADWENTU - 5 grudnia 2021 r.

Dziś I dzień parafialnych Rekolekcji Adwentowych. Nauki rekolekcyjne będzie głosił
ks. Grzegorz Cierliński, kapelan Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.


 

2 NIEDZIELA ADWENTU – 5 grudnia 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 5 grudnia 2021 r.

 1. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli, których celem jest zdobycie uprawnień do nauczania etyki w szkołach podstawowych
  i ponadpodstawowych. Studia rozpoczną się w lutym 2022 roku. Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na internetowej stronie Instytutu Teologicznego: www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po wieczornej mszy św. Nabożeństwo Uwielbieniowe.
 2. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na próbę śpiewu Akatystu.
 3. Zachęcamy do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. W ramach rekolekcji spowiadać będziemy we wtorek, 7 grudnia, podczas wszystkich mszy św. Program rekolekcji został wydrukowany na kartkach, które znajdziemy pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafialnej.
 4. Również we wtorek 7 grudnia odbędzie się ostatnie przed świętami spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza grupa o godz. 18:45, druga o 19:45.
 5. Każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.” Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej ze śpiewem Akatystu o godz. 17:00. Czym jest Akatyst?
  Akatyst ku czci Bogurodzicy pochodzi najprawdopodobniej z V–VI wieku. Jego autorstwo jest niepewne, i najczęściej bywa przypisywany świętemuRomanowi Pieśniarzowi (Roman Melodos). Na pewno wiadomo, że był uroczyście śpiewany w podzięce za uratowanie Konstantynopolapodczas oblężenia awaryjskiego w 626 r. Około VIII wieku Akatyst został przeniesiony także na Zachód do Włoch. Przetłumaczono go na łacinę. Polski przekład Akatystu został dokonany w 1965 r. przez jezuitę Mieczysława Bednarza. Zasadniczym tematem Akatystu jest udział Matki Boskiej w ziemskim życiu Chrystusa i w Jego kościele. Przeplatają się w nim teksty odnoszące się do Matki Boskiej i Jezusa. Pierwsza połowa Akatystu dotyczy narodzenia Chrystusa oraz zdarzeń z nim związanych i je poprzedzających. Druga połowa ma za przedmiot nadprzyrodzone skutki przyjścia Zbawiciela na ziemię. Akatyst śpiewany jest i słuchany na stojąco.
  Zapraszamy do Kolegiaty 8 grudnia godz. 17:00.
 7. Tego samego dnia podczas Mszy św. o godz. 16:00, dokonamy poświęcenia Medalików Maryi Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion adwentowy. Wszystkie dzieci, chcące wziąć udział w konkursie proszone są o pozostawienie lampionów we wtorek, w kaplicy św. Anny.
 8. W IV Niedzielę adwentu tj. 19 grudnia młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie sprzedawała stroiki i sianko na stół wigilijny.
 9. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 10. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 11. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także nowe parafialne Kalendarze na rok 2022 r. oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowychna spotkanie przygotowujące do Bierzmowania.
 13. Planowany jest wyjazd na „Zimowiska” dla dzieci i młodzieży do Kasiny Wielkiej w pierwszym tygodniu ferii, od 14 do 19 lutego. Liczymy, że sytuacja epidemiczna pozwoli na realizację planów. Istnieje możliwość wyjazdu rodziców wraz z dziećmi. Szczegółowe informacje oraz początek zapisów w przyszłą niedzielę.
 14. Trwa roznoszenie opłatków. Osoby roznoszące opłatki mają przy sobie upoważnienia z parafii. Niestety nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Akcję Caritas w marketach, poprzez ofiarowanie zakupionej żywności. Przekazane dary posłużą do przygotowania paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii oraz przez Łódzki Caritas trafią do ubogich w archidiecezji łódzkiej. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas za przeprowadzenie zbiórki i członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przewiezienie zebranych artykułów.
 16. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary na Kościół: od chorych z parafii 660 zł, bezimiennie od dwojga ofiarodawców na kwiaty do ołtarza Matki Bożej oraz na bezdotykową kropielnicę w łącznej kwocie 1500 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Kropielnica została już zamówiona, a w najbliższych dniach stanie w kruchcie świątyni.
 17. Dziś do południa w kruchcie kościoła, można kupić nowe książki katolickie w obniżonej cenie. Można z nich uczynić prezent na Mikołajki bądź Święta.
 18. Również dziś zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Anna Fortuniak – lat 87. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 20. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 


1 NIEDZIELA ADWENTU - 28 listopada 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 28 listopada 2021 r.

Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli. Nie tak dawno Minister Edukacji i Nauki zapowiedział zmianę zasad uczęszczania na lekcje religii i etyki w szkołach publicznych. Zakładają one obligatoryjność zajęć etyki dla uczniów, których rodzice nie wyrażą woli zorganizowania przez szkołę lekcji religii. Proponowane przez Instytut studia wychodzą naprzeciw tym zapowiedziom. Niestacjonarne studia - trwające trzy semestry - przeznaczone są dla osób posiadających tytuł magistra, które zdobyły już przygotowanie pedagogiczne uprawniające do nauczania w szkole. Celem studiów podyplomowych jest umożliwienie uczestnikom zdobycia uprawnień do nauczania etyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Studia rozpoczną się w lutym 2022 roku. Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na internetowej stronie Instytutu Teologicznego: www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it.


Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś po ogłoszeniach poświęcenie lampionów i wieńców adwentowych.
 2. Dzisiejsze uwielbienie, które miało się odbyć po wieczornej Eucharystii, zostaje odwołane z racji na dużą zachorowalność młodzieży na covid.
 3. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Roraty. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony. Po mszy św. dzieci zapraszamy na bułkę i gorące kakao do Sali pod kaplicą Matki Bożej Łaskiej.
 4. We wtorek po wieczornej mszy św. ostatnie spotkanie formacyjne dla osób przeżywających 33-dniowe rekolekcje przed Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję.
 5. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie formacyjne Grup Modlitewnych.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie o kapłanach. W piątek spowiedź w czasie mszy św. i po południu od godz.17:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa w piątek o godz. 17:30. W sobotę Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00. Następnie spotkanie Grupy Męskiej. W niedzielę za tydzień Nabożeństwo Uwielbieniowe po wieczornej mszy św.
 7. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w niedzielę za tydzień. Poprowadzi je ks. Grzegorz Cierliński, kapelan Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb. Spowiedź rekolekcyjna 7 grudnia. Program rekolekcji na kartkach pod chórem, w gablocie przed świątynią oraz na internetowej stronie parafialnej.
 8. Każdego roku 8 grudnia wg obietnicy Matki Bożej w czasie miedzy godz. 12:00 a 13:00 jest tzw. GODZINA ŁASKI. „Bóg okaże wielkie miłosierdzie jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliskich.” Zapraszamy do Kolegiaty na wspólną modlitwę.
 9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w środę - 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 16:30, dokonamy poświęcenia Medalików Maryi Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, Przypominamy, że medaliki rodzice kupują dzieciom we własnym zakresie. Nieco później zostaną zakupione jednakowe dla całej grupy Książeczki do Nabożeństwa.
 10. Kolejne próby przygotowujące śpiew Akatystu odbędą się w salkach parafialnych w najbliższą środę oraz sobotę po wieczornej Eucharystii.
 11. Pamiętajmy, że panie z Koła Caritas w pierwsze i trzecie piątki miesiąca oczekują od godz. 15:00 w kancelarii parafialnej na potrzebujących pomocy.
 12. Planowany wyjazd w grudniu z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania z racji na dużą zachorowalność covidem jest odwołany.
 13. Grupie św. Marty dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 14. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 15. Zachęcamy do nabywania Prasy Katolickiej. Są także Kalendarze na rok 2022 r. oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 16. Panie i Panowie roznoszą opłatki po parafii, z dużą pomocą kleryka Marka, który w najbliższych dniach będzie odwiedzał bloki na ul. Jana Pawła II i 1 Maja. Roznoszący opłatki mają przy sobie upoważnienia z parafii. Niestety roznoszący opłatki nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana.
 17. W niedzielę za tydzień w kruchcie kościoła, można będzie kupić nowe książki katolickie w obniżonej cenie. Można z nich uczynić prezent na mikołajki bądź święta.
 18. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiesława Strzelczyk – lat 76, Ryszard Koziróg – lat 54, Janina Kropacz – lat 78. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 20. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 


34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 listopada 2021 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Łodzi. Zaś ofiary złożone do puszek zasilą fundusz na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
 2. Panie i Panowie roznoszą opłatki po parafii. Niestety nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich parafian. Zachęcamy więc do zaopatrywania się w opłatki w świątyni pod chórem, zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zadbajmy aby opłatek na stół wigilijny był poświęcony przez kapłana.
 3. Dziś po wieczornej mszy św., na spotkanie zapraszamy uczniów klas siódmych przygotowujących się do Bierzmowania.
 4. We wtorek po wieczornej mszy św. trzecie spotkanie w ramach 33-dniowych rekolekcji.
 5. W piątek od godz.19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje Pani Psycholog.
 6. W I Niedzielę Adwentu, tj. 28 listopada zapraszamy po wieczornej mszy św. na Wieczór Uwielbienia, który związany będzie z diecezjalnym etapem przygotowania do XXXVI Światowych Dni Młodzieży zaplanowanych na następny rok. Do udziału w Wieczorze Uwielbienia zapraszamy wszystkie grupy kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania oraz pozostałą młodzież z parafii i miasta.
 7. Zachęcamy do przyniesienia do Kolegiaty w następną niedzielę lampionów i wieńcy adwentowych. Na każdej mszy dokonamy ich poświęcenia.
 8. Już dziś zapraszamy w dni powszednie Adwentu na Roraty. Dorosłych na godz. 6:30. Dzieci zaś na godz. 7:00. W czasie tej mszy św. codziennie będzie głoszona krótka nauka dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przygotowały samodzielnie lampiony.
  Jak co rok ogłaszamy konkurs na najładniejszy lampion. Rozstrzygnięcie konkursu w dzień odpustu 8 grudnia na mszy św. dla dzieci o godz. 10:30. Tegoroczne Rekolekcje Adwentoweprzeżywać będziemy w dniach: 5-8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Cierliński, kapelan Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb. Spowiedź rekolekcyjna tradycyjnie 7 grudnia.
 9. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na Kościół w łącznej kwocie 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. Dziękujemy Grupie Św. Marty za posprzątanie świątyni.
 11. Zachęcamy do nabywania cotygodniowej prasy katolickiej. Są również świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy.
 12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Jerzy Stojek – lat 72. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 13. Módlmy się w intencji naszej parafii:
  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.