Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 14 LIPCA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii
 2. Dziś z racji 2 niedzieli miesiąca o godz. 30 - Nieszpory niedzielne.
 3. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. 26 lipca, w piątek, świętować będziemy odpust ku czci św. Anny. W tym dniu będziemy także obchodzić IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który został ustanowiony przez Papieża Franciszka. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi ks. Gabriel Kołodziej.
 5. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W niedzielę, za dwa tygodnie - 28 lipca odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów i ich użytkowników.
 6. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami przesyłają pozdrowienia z parafialnych kolonii z gór.
 7. Parafia w Szczercowie organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 20 – 28 września. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 200 zł.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Niedziela pisze o prawie do życia i prezentuje ciekawe miejsca, które warto zwiedzić na Jasnej Górze.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiesław Frątczak l. 64, Urszula Małecka l. 70 i Henryk Adamczyk l. 83. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 12. Módlmy się w intencji naszej parafii: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 7 LIPCA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem.
 2. Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca przeżywamy po raz pierwszy wspomnienie liturgiczne bł. Rodziny Ulmów: Wiktorii i Józefa oraz siódemki ich dzieci, Miłosiernych Samarytan z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.
 3. Jutro dzieci i młodzież wyjeżdżający na kolonie parafialne zgromadzą się na Mszy św. o godz. 6.30, a po wspólnej modlitwie oczekiwany wyjazd sprzed kolegiaty. Wszystkich uczestników kolonii i opiekunów otoczmy swoją modlitwą.
 4. W sobotę, 13 lipca po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół Kolegiaty.
 5. W minioną niedzielę podczas wichury przewrócona na cmentarzu brzoza zniszczyła kilka pomników. Chcemy przypomnieć parafianom, że ubezpieczenie jakie zawiera parafia poprzez Kurię nie obejmuje odszkodowania za zniszczone pomniki (można je ubezpieczać osobiście). Przycinką suchych gałęzi i konarów oraz usuwaniem wskazanych drzew na terenie zajmuje się specjalistyczna firma. Ponieważ cmentarz podlega Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków na każde wycięcie drzewa trzeba uzyskać zgodę załatwianą poprzez Wydział Środowiska w Urzędzie Miejskim w Łasku. Nikt nie wyrazi zgody na wycięcie drzewa, które z wyglądu jest zdrowe, choć korzenie ma zepsute (jak było we wspomnianym przypadku). Sukcesywnie usuwamy uschnięte drzewa. Obecnie czekamy na zgodę na usunięcie kolejnych.
 6. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w godz. od 11.00 do 15.00.
 7. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 30 CZERWCA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
 2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.
 3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 Godzina święta i modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania. W piątek spowiedź podczas Mszy świętych i po południu od godz. 15.00. Przed Mszą św. wieczorną - nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00.
 4. Przewodnicy pieszych i rowerowych pielgrzymek na Jasną Górę przesyłają informacje o sierpniowym pielgrzymowaniu przez teren naszej parafii.
 5. Przekazujemy zaproszenie z parafii Marzenin na pielgrzymkę na Ogólnopolskie spotkanie Rodziny Matki Bożej Szkaplerznej w Oborach, w sobotę 13 lipca. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakacie
 6. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o zagrożeniach wakacyjnych dla dzieci i o zamachu na katechezę.
 8. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Pietrzak l. 64, Alina Gruszczyńska l. 77, Danuta Pelian l. 70, Janina Kłys l. 82. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek
 9. Módlmy się w intencji naszej parafii: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 23 CZERWCA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi… Jeszcze przed wakacyjnymi wyjazdami warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Dla żyjących wypraszamy obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W sobotę - uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy – Ojca św. Franciszka, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Matka Boża Nieustającej Pomocy jest Patronką kaplicy w Łopatkach. W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem liturgicznym zapraszamy na odpust do Łopatek w przyszłą niedziele o godz. 10.30.
 5. W czwartek swoje imieniny przeżywa ks. abp senior Władysław Ziółek, w piątek ks. bp Ireneusz Pękalski. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszej modlitwie.
 6. W przyszłą niedzielę 30 czerwca Mszę św. o godz. 12.00 będzie sprawował ks. Marek Kudła, nowowyświęcony kapłan, który odbywał w naszej parafii praktyki duszpasterskie.
 7. Przekazujemy zaproszenie na pielgrzymki autokarowe: z parafii Szczerców na Warmię i Mazury: 28 – 30 czerwca oraz z parafii św. Faustyny na Podkarpacie: 30 sierpnia – 1 września. Szczegóły na plakatach.
 8. Grupie Św. Marty dziękujemy za posprzątanie świątyni.
 9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o roli ojca, w Gościu Niedzielnym o zdrowej religijności. Jest do nabycia kolejne wydanie dwumiesięcznika Misyjne Drogi.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Sławomir Porzybut l. 62, Zofia Pawłowska l. 93. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 16 CZERWCA 2024 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dziś o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klasy IIIC. Od jutra rozpocznie się dla nich Biały Tydzień.
 2. W środę dziękczynna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Lichenia. Wyjazd autokarem z parkingu przed Kolegiatą o godz. 8.00.
 3. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.
 4. Zbliża się koniec roku szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 8.00 w czasie której będziemy dziękować za trud całorocznej nauki i prosić o Bożą opiekę na wakacje. Zachęcamy uczniów do spowiedzi, by z czystym sercem rozpocząć czas odpoczynku.
 5. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 w Bazylice Św. Piotra w Watykanie przyjmie święcenia biskupie ks. prał. Krzysztof Nykiel Regens Penitencjarii Apostolskiej, pochodzący z Archidiecezji Łódzkiej, który uczył się w LO w Łasku. Pamiętajmy o Biskupie Nominacie w naszych modlitwach.
 6. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca.
 7. Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku zaprasza na jednodniowy wyjazd 26 czerwca (środa) do Spycimierza, gdzie można podziwiać dywany kwiatowe układane na procesji Bożego Ciała, odwiedziny Term Uniejów i zwiedzanie kolejką Zoo Safari Borysew. Zapisy w parafii św. Faustyny.
 8. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół w wysokości 1000 zł. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o 4 nowo wyświęconych w Łodzi kapłanach. Jest nowy numer Magazynu Niedzieli o tematyce historyczno – patriotycznej.
 10. Módlmy się w intencji naszej parafii:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 9 CZERWCA 2024 R.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych (codziennie o godz. 17.30) wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o umocnienie w codziennych troskach.
 2. Dziś o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii Św. dla uczniów klasy IIIB. Dzieci odprawią Biały Tydzień. W przyszłą niedzielę I Komunia dla dzieci z klasy IIIC. W sobotę – 15 czerwca o godz. 9.00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź św. dla nich i ich rodziców
 3. W środę wieczorem odbędzie się kolejne spotkanie synodalne.
 4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Św. Antoniego z Padwy oraz kolejne Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej.
 5. Ksiądz Kardynał zaprasza wiernych oraz wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy parafialne do wspólnego świętowania. Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej rozpocznie się w najbliższą sobotę Mszą św. z uwielbieniem o godz. 10.00 w katedrze łódzkiej, a potem na placu katedralnym zabawy integracyjne, koncerty, możliwość zwiedzania seminarium i Muzeum archidiecezjalnego.
 6. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych ludzi na tygodniowy wyjazd do Taize we Francji w dniach 10 – 19 sierpnia. Będzie to okazja, aby spędzić czas w międzynarodowej wspólnocie chrześcijan, pogłębić swoją wiarę oraz odpocząć.
 7. Cech Rzemiosł w Łasku organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę w niedzielę 30 czerwca. Zapisy chętnych w biurze Cechu przy ul. Kościuszki.
 8. Dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone są na budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji. W tym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół – 200 zł.. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o jakości wiary, w Gościu Niedzielnym o kulcie Serca Jezusa i Serca Maryi.
 10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Danuta Kaźmierczak l. 66. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.

IX NIEDZIELA W CIAGU ROKU - 2 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. W tym duchu dziękczynienia przeżyjemy dzisiejszą adorację z racji I niedzieli miesiąca prowadzoną przez małżeństwa Domowego Kościoła o godz. 17.15.
 2. Przez trzy kolejne niedziele czerwca odbędą się w naszej parafii Uroczystości I Komunii św. Dziś o godz. 12.00 dla dzieci z klasy 3A.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała, codziennie (do czwartku włącznie) po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Po oktawie nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
 4. W najbliższą środę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na spotkanie wspólnot naszej parafii.
 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 15.00 i 18.00. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne. Spowiedź podczas każdej Mszy św. i od godz. 15.00. Do chorych udamy się przed południem. Na Eucharystii o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszych Sióstr Sercanek. Po tej Mszy św. rozpoczniemy 24 godzinną adorację eucharystyczną na pamiątkę wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi. Na godziny nocnej adoracji prosimy zapisać się w zakrystii, natomiast na adorację w ciągu dnia zapraszamy parafian w dogodnym dla siebie czasie. Adoracja zakończy się w sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP przed godz. 18.00.
 6. Tego dnia (w sobotę – 8 czerwca) na godz. 9.00 zapraszamy dzieci z klasy 3B, wraz z rodzicami na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź.
 7. Msza św. za osoby uzależnione i ich rodziny będzie odprawiona w sobotę 8 czerwca o godz. 18.00
 8. Cech Rzemiosł w Łasku organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę w niedzielę 30 czerwca. Zapisy chętnych w biurze Cechu przy ul. Kościuszki.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz o znaczeniu krzyża w przestrzeni publicznej.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć dzieło dokończenia budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Wałęska l. 79. Pomódlmy się w jej intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 26 MAJA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Z wiarą uwielbiajmy Jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. Dziś o godz. 12.00 - Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci z klasy czwartych. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność za dar życia i wychowania. Polecimy je opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.
 3. W najbliższy czwartek - 30 maja, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami Łasku po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy asystę, Żywą Różę, orkiestrę, dzieci rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów. Przygotujmy tradycyjnie cztery ołtarze, udekorujmy trasę procesji i nasze domy.
 4. W piątek 31 maja, w święto Nawiedzenia NMP – przypada dzień odpustu Matki Bożej Łaskiej. Serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej Patronki. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. prałat Ireneusz Kulesza.
 5. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy IIIA przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę o godz. 9.00.
 6. Kończy się miesiąc maj, w sobotę rozpoczniemy miesiąc poświęcony Sercu Jezusowemu. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 7. W sobotę 25 maja 6 kleryków V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi otrzymało z rąk kard. Grzegorza Rysia święcenia diakonatu. 8 czerwca odbędą się święcenia kapłańskie, podczas których 4 diakonów zostanie włączonych do grona kapłanów naszej archidiecezji, a wśród nich dn Marek Kudła, który posługiwał w naszej parafii.
 8. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę na Ogólnopolskie Spotkanie Kół Żywego Różańca, w sobotę 1 czerwca. Wyjazd o godz. 7.45 sprzed kolegiaty. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Są jeszcze 3 wolne miejsca na lipcowe kolonie parafialne w Małym Cichym z wędrówkami po Tatrach od strony Słowackiej.
 10. W minionym tygodniu wpłynęły dwie bezimienne ofiary na kościół w łącznej kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 11. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 12. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej. Dostępny jest także „Gość Extra”, w którym można przeczytać o Matce Bożej i matkach świętych.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marcin Ziętala, l. 31. Pomódlmy się w jego intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Módlmy się do naszego Patrona w intencji całej parafii, a szczególnie w intencji ks. Andrzeja Milczarka, naszego wikariusza, który otrzymał dodatkowe zadanie administrowania parafią w Okupie:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 19 MAJA 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocny. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego i Jego dary i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 2. Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Będziemy gościć zespół muzyczny „UwielbiajMY”, który poprowadzi wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy go Eucharystią o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Modlimy się o urodzaje i o błogosławieństwo w naszych rodzinach odprawiając Msze św. przy kapliczkach. We wtorek zapraszamy na modlitwę przy krzyżu na Dąbrówce od strony Czestkowa, o godz. 19.00.
 4. W czwartek przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za kapłanów pochodzących z naszej parafii i obecnie w niej posługujących w przypadające w tym czasie rocznice ich święceń. Niech udział w wieczornej Mszy Św. będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.
 5. Za tydzień Uroczystość Trójcy świętej. Dzieci z klas czwartych przeżywać będą swoją Rocznicę Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00.
 6. Z radością informujemy, że wydana została antologia wierszy o Łasku i Jego Patronce - Matce Bożej Łaskiej. Zapraszamy na prezentację tej książki do Biblioteki Pedagogicznej w najbliższy czwartek o godz. 17.00.
 7. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem na Jasną Górę na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, w sobotę 1 czerwca. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. W minionym tygodniu wpłynęły cztery bezimienne ofiary na kościół w łącznej kwocie 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie Kolegiaty.
 10. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Przeczytamy w niej m in. o Maryi, która jest lustrem Kościoła, o św. Andrzeju Boboli, bł. Pier Giorgio Frassatim i o wpływie wiary na nasze zdrowie.

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 12 MAJA 2024 R.

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
 2. 13 maja przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię tej Uroczystości, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie z modlitwami do Ducha Świętego. W poniedziałek, 20 maja, w święto NMP Matki Kościoła gościć będziemy zespół muzyczny „UwielbiajMY”, który poprowadzi wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy go Eucharystią o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież, która przystąpiła w ubiegłą niedzielę do sakramentu bierzmowania.
 4. Msza św. w intencji urodzajów będzie odprawiona przy krzyżu i Domu Ludowym w Orchowie w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
 5. Dzieci, które w tym roku przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę 19 maja po Mszy św. o godz. 10.30.
 6. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem na Jasną Górę na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, w sobotę 1 czerwca. Zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 7. Spotkanie wspólnot modlitewnych odbędzie się w środę, 15 maja, po Mszy św. wieczornej.
 8. Kończą się zapisy na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 8 - 19 lipca.
 9. Św. Zofia patronuje od chrztu św. naszej siostrze Marcie. W intencji Solenizantki modlić się będziemy na Mszy św., w najbliższa środę o godz. 18.00.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Teresa Kaźmierczak l. 76, Ewa Masłowska l. 66, Zbigniew Głaz l. 60. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.
 12. Módlmy się przywołując wstawiennictwa naszego Patrona: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.