Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Darowizna

czytaj więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 KWIETNIA 2024 R,

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To dobra okazja, aby przywołać ważność głoszenia Słowa Bożego w liturgii i ukazać wartość codziennej lektury oraz modlitwy Pismem Świętym. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17.30.
 2. W okresie paschalnym odprawia się Drogę Światła w której zgłębia się tajemnicę ukazywania się Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszamy do udziału w takim wielkanocnym nabożeństwie w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Spotkanie dla osób, które uczestniczyły w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w salce w Domu Duszpasterskim.
 4. Od piątku gościmy w naszej świątyni wystawę „Cuda eucharystyczne na świecie”, autorstwa bł. Carlo Acutisa. Zachęcamy do jej obejrzenia, aby pogłębiła się nasza wiara w realną obecność Jezusa w białej hostii.
 5. Otrzymaliśmy podziękowanie od wspólnoty „Dzieci Tarnopolszczyzny”, których przedstawicieli gościliśmy wspierając ofiarami i darami materialnymi dzieci z domu dziecka w Bieżanach na Ukrainie.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. bp. Kazimierza Wielikosielca z Białorusi. Wygłosi do nas Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na dokończenie budowy kościoła.
 7. Przekazujemy zaproszenie na Koncert charytatywny jaki odbędzie się w I LO w Łasku w najbliższą środę o godz. 17.00. Dochód z koncertu wesprze leczenie chorej Julii.
 8. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Znajdziemy w niej artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę oraz związane z tematyką biblijną. Można także nabyć małą książeczkę z rozważaniami poświęconymi Maryi na każdy dzień maja.
 9. „Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka”. Módlmy się, aby je chroniono i wspierano na każdym etapie jego rozwoju, przywołując wstawiennictwa naszego Patrona: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. O ten tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Zapraszamy na Koronkę o godz. 15.00. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja prowadzona przez Domowy Kościół o godz. 17.15.
 2. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.
 3. Jutro przeżywać będziemy przełożoną z Wielkiego Poniedziałku uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ona obchodzona w Kościele jako dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
 4. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie formacyjne we wtorek 9 kwietnia o godz. 19.00
 5. W najbliższą środę po wieczornej Mszy kolejne spotkanie zespołu synodalnego a w czwartek świąteczne spotkanie Koła Różańcowego Mężczyzn.
 6. Zapraszamy na ochody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się na cmentarzu w Łasku 13 kwietnia w sobotę o godz. 10.00.
 7. W sobotę o godz. 18.00 Msza sw. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 8. Trwają zapisy na Kolonie wakacyjne, które odbędą się w Małym Cichym w dniach: 8 -19 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie. Dzieci i młodzież zapisywać można u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 9. Gościmy dzisiaj kleryka WSD w Łodzi, który modli się w intencji powołań i przeprowadza zbiórkę ofiar na tacę na potrzeby uczelni kształtującej przyszłych kapłanów. Składamy podziękowanie za ofiary. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 200 zł. Dziękujemy także za przynoszone skarbonki z jałmużną wielkopostną,
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżących numerach wiele miejsca poświęcone jest rozumieniu Bożego miłosierdzia.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Sobczak l. 82, Dariusz Marczak l. 59, Krzysztof Sobański l. 67 i Jan Szymański l. 88. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Jutro maturzyści Łódzkiej Archidiecezji udają się na Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 3. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Codziennie odmawiamy Koronkę w ramach nowenny. Wypraszajmy Boże miłosierdzie dla nas i całego świata.
 4. 5 maja odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanonicza ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego. Tego dnia młodzież z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie w niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. wieczornej.
 5. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów
  św. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać.

 


WIELKANOC - 31 MARCA 2024 R.

 

 

Życzenia

Przeżywamy kolejne święta wielkanocne w naszym życiu. Niech będą one doświadczeniem stałej obecności żyjącego wśród nas Jezusa. Spotkajmy na nowo Zmartwychwstałego Chrystusa, Zwycięzcę w odwiecznej walce pomiędzy dobrem a złem. Niech On nas napełni pokojem, radością i nadzieją, niech umocni na drodze wiary i codziennego zmagania się
z trudami życia. 

 

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach Świąt Wielkiej Nocy: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Asyście Parafialnej, Pocztom sztandarowym Cechu, Związków i Organizacji, Łaskim Rzymianom, którzy podjęli straż przy Grobie Pańskim i Bractwu Kurkowemu oraz orkiestrze. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej świątyni. Szczególne podziękowanie dla osób, które podjęły się trudu posprzątania na święta kościoła i pomagały przy dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
 2. Uroczystość dzisiejsza w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Codziennie wieczorem o 17.30 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek o godz. 15.00.
 4. We wtorek na Jasnej Górze modlić się będą maturzyści naszej archidiecezji.
 5. 2 kwietnia przypada 19 rocznica odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II. Z tej racji zostanie umieszczony w naszej kaplicy obraz kanonizacyjny Świętego, który jest honorowym obywatelem Łasku i który poświęcił podczas ostatniej pielgrzymki do Polski złote korony dla Matki Bożej Łaskiej.
 6. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie świąteczne członków Żywej Róży, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Przyjaciół Radia Maryja.
 7. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do wspólnej modlitwy: w czwartek – Godzina święta i modlitwy w intencji powołań do służby Bożej od 17.00, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego o 17.30, nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek przed południem.
 8. Zachęcamy do lektury świątecznych numerów „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Módlmy się o wstawiennictwo naszego Patrona:

 

Św. Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


NIEDZIELA PALMOWA - 24 MARCA 2024 R.

Ogłoszenia Parafialne

 1. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Zapraszamy na Gorzkie Żale z ostatnią nauką pasyjną o godz. 17.15
 2. Już po raz siódmy 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów, jednej z wielu bohaterskich polskich rodzin, którzy chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia. Dla nas jest to okazja, aby modlić się o pokój, zgodę, pojednanie między narodami oraz o to, by w drugim człowieku umieć zobaczyć swojego bliźniego, któremu należy okazywać miłość i szacunek.
 3. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili dopiero w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.
 4. Dziękujemy za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami miasta.
 5. Możemy jeszcze zgłaszać adresy osób, które chciałby przed świętami przyjąć Komunię św. w domu.
 6. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00
 7. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 - Koronka do miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 22.00. Ofiary składane tego dnia będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 8. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 będziemy się wspólnie modlić poranną modlitwą Kościoła: jutrznią i godziną czytań. O godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 do 15.00. Jeden kapłan pojedzie również poświęcić pokarmy w Orchowie, Podłaszczu, Łopatkach, Dąbrówce i Gorczynie. (od godz. 9.00)
 10. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19.30. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej celebracji. Przynieśmy ze sobą świece. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. W niedzielę o godz. 6.00 Msza Św. poprzedzona procesją rezurekcyjną, na którą zapraszamy asystę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe związków i organizacji.
 11. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. wg porządku niedzielnego. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.
 12. Dziękujemy s. Marianie i paniom z grupy św. Marty za sprzątanie naszej świątyni.
 13. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza palemki. Dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Kolonie odbędą się w dniach od 8 do 19 lipca w Małym Cichym ze zwiedzaniem Słowacji i wędrówkami po Tatrach. Zapisy chętnych u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 14. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do puszki przy krzyżu na środku świątyni.
 15. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, która pomoże nam dobrze przeżyć Wielki Tydzień. W Gościu Niedzielnym dodatek z modlitwami na każdy dzień do Wielkanocy.
 16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Wiesława Szkudlarek l. 80, Anna Stasiak l. 63. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek
 17. Módlmy się do Św. Michała Archanioła o opiekę dla nas, i naszych rodzin: Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 MARCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. O godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 2. We wtorek Uroczystość św. Józefa - patrona naszej archidiecezji.
 3. Serdecznie zapraszamy kobiety na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w naszej kolegiacie w dniach 21-22 marca (czwartek-piątek). Rekolekcje poprowadzą s. Anna Maria Pudełko - psychopedagog i s. Judyta Pudełko - biblistka. W programie spotkania: Msza św. o godz. 18.00 a następnie konferencja rekolekcyjna.
 4. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Przejdziemy z kościoła św. Faustyny do kolegiaty. Początek o godz. 19.30. Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łasku i okolicznych miejscowości, przedstawicieli władz samorządowych, żołnierzy, Rzymian Łaskich, Bractwo Kurkowe, Ochotniczą Straż Pożarną, harcerzy, dzieci i młodzież.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa w czasie której będziemy wspominali Mesjański wjazd Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 6. Prosimy zgłaszać do zakrystii czy kancelarii adresy chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów św. przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą zgłoszone osoby w najbliższy piątek do południa.
 7. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał palemki. Dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci z naszej parafii. Kolonie odbędą się w dniach od 8 do 19 lipca w Małym Cichym ze zwiedzaniem Słowacji i wędrówkami po Tatrach. Zapisy chętnych u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 8. Dziękujemy serdecznie Szkolnym Kołom Caritas a także Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzenie zbiórki artykułów spożywczych w marketach naszego miasta. Dziękujemy tym, którzy podzielili się z potrzebującymi darem serca. Z zebranych produktów będą wydawane paczki dla wcześniej zgłoszonych potrzebujących rodzin w najbliższą środę, 20 marca od godz. 9.00 do 12.00, w Domu parafialnym.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do puszki przy krzyżu na środku świątyni.
 10. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół w kwocie 200 zł.
 11. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 12. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam lepiej przeżyć ostatnie dni Wielkiego Postu.
 13. Przekazujemy zaproszenie dla parafian – motocyklistów. Pojawiła się inicjatywa utworzenia grupy zrzeszającej motocyklistów z Łasku i okolic. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach dekanalnej grupy motocyklowej, prosimy o podejście do zakrystii. Można też zapoznać się z szerszą informacją na naszej stronie parafialnej lub w gablocie.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Domagała l. 77, Zbigniew Gaze l. 72. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 MARCA 2024 R.

 1. Dziś ostatni dzień wielkopostnych rekolekcji. Już teraz serdecznie dziękujemy Tomaszowi Mońko za trud przewodniczenia naszym rekolekcjom.
 2. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 3. Jutro przypada 50 rocznica śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Z tej racji odbędą się uroczystości przy Jej grobie w parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi.
 4. Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00 w najbliższy piątek - 15 marca. Zapisy dokonujemy drogą internetową wybierając jedną z tras: do Parzna bądź w okolice Łasku.
 5. W piątek, 22 marca ulicami naszego miasta przejdzie tradycyjna Droga Krzyżowa. Początek o godz. 19.30 w kościele św. Faustyny.
 6. W naszym sanktuarium odbędą się rekolekcje wielkopostne dla kobiet organizowane przez Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej w dniach 21 i 22 marca.
 7. Od najbliższej soboty 16 marca, aż do Niedzieli Palmowej przez 9 dni zanoszona będzie modlitwa nowennowa w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 8. Przekazujemy dwa zaproszenia od p. Starosty: na bezpłatne badania stanu zdrowia, które odbędą się podczas „Powiatowego Dnia Profilaktyki” w piątek - 15 marca, w godz. 13.00 – 18.00 w Starostwie Powiatowym w Łasku oraz „Rozpoczęcie Wiosny z Powiatem Łaskim”, które odbędzie się w niedzielę 17 marca po południu w hali Ośrodka Sportowego.
 9. Trwają zapisy na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży organizowane przez naszą parafię w dniach od 8 do 19 lipca w Małym Cichym ze zwiedzaniem Słowacji i wędrówkami po Tatrach. Zapisy chętnych u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 10. W piątek w kancelarii od godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 11. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 12. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o prasie katolickiej. Są także do nabycia świece Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bogusław Staszewski, l. 63, Jan Adamczyk, l. 73, Janina Gajda l. 82, Zdzisław Jasiak l. 89, Józef Kasprzycki l. 87, Marianna Walczak, l. 95, Włodzimierz Walczak l. 84. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 3 MARCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Zapraszamy także na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i 18.30.
 2. 5 marca swoje imieniny obchodzi ks. Adrian. W intencji Solenizanta modlić się będziemy we wtorek o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na kolejne spotkanie formacyjne we wtorek 5 marca o godz. 19.00.
 4. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie wspólnot naszej parafii: Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Przyjaciół Radia Maryja.
 5. Tomasz z Chojnic poprowadzi tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w najbliższy czwartek. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W czwartek i piątek odbędą się także rekolekcyjne spotkania dla uczniów szkoły podstawowej. Sobota to dzień spowiedzi, przyjadą zaproszeni księża z dekanatu. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Skorzystajmy z tego czasu łaski i miłosierdzia.
 6. Po raz kolejny z inicjatywy Ojca św. odbędzie się 24 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w najbliższy piątek i sobotę w czterech miejscach archidiecezji łódzkiej:

- bazylika archikatedralna w Łodzi

- kościół Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi - Teofilowie

- kościół św. Antoniego w Tomaszowie Maz.

- kościół Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Tryb.

 1. Grzegorz Ryś zaprasza do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Relikwie gościć będą w naszej archidiecezji przez jeden tydzień w wybranych parafiach. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze w sobotę 9 marca o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wieczór modlitewny w intencji rodzin i błogosławieństwo relikwiami błogosławionej rodziny. Zakończenie peregrynacji 15 marca.
 2. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek - 15 marca. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą i jest osobistym rozważaniem męki Jezusa dźwigającego krzyż. W tym roku są dwie trasy. Zapisy dokonujemy drogą internetową.
 3. W naszym sanktuarium odbędą się także rekolekcje wielkopostne organizowane przez Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej w dniach 21 i 22 marca.
 4. W tym tygodniu, w piątek i sobotę, w marketach Netto, Vobiano i Biedronka odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas. Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin.
 5. Parafia nasza organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w górach, w miejscowości Małe Ciche, w dniach od 8 do 19 lipca. Szczegóły dotyczące wyjazdu umieszczone są w gablocie. Zapisy chętnych u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 6. W piątek w kancelarii od godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 7. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” podejmuje temat dobrej spowiedzi. W „Niedzieli” przeczytamy o trudnej sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej.
 9. Składamy podziękowanie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za dzisiejsze złożone na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.
 10. W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Już dziś można nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek i paschaliki oraz baranki z czekolady.
 11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: Wiesława Starzyńska l. 86, Jan Fortuniak l. 77, Zofia Kaczmarkiewicz l. 66. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 LUTEGO 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jak co roku II niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad GentesDzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1700 polskich misjonarek i misjonarzy. Będzie można wesprzeć ich posługę ofiarą złożoną do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Mija 2 rocznica rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Udręczony naród ukraiński wciąż potrzebuje modlitwy i pomocy materialnej. Dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli wspólnoty 'Dzieci Tarnopolszczyzny', którzy opiekują się Domem Dziecka w Bieżanach na Ukrainie. Możemy przekazać odzież i buty dla dzieci i młodzieży z sierocińca. Przed kościołem są także do nabycia płyty i inne pamiątki.
 3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. W imieniu pana Burmistrza Łasku i Dowódcy Bazy Lotnictwa zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w piątek 1 marca o godz. 12.00 na Plac 11 Listopada.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.15 dla dzieci, o 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej za grzechy. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych.
 6. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00.
 7. Zebranie katechetów odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej, a w środę spotkanie synodalne.
 8. Rekolekcje parafialne przeżywać będziemy w przyszłym tygodniu od 7 do 10 marca.
 9. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek - 15 marca. Przypominamy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się nocą i jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem. Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: www.edk.org.pl. W tym roku można wybrać trasę do Parzna (40 km.) bądź w okolice Łasku (43 km.)
 10. Rozpoczęliśmy cykl Katechez Przedmałżeńskich, które odbywają się w soboty o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 11. Związek małżeński pragną zawrzeć: Ireneusz Sieciński i Agata Nestarowicz, oboje z naszej parafii.
 12. Parafia nasza organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w górach, w miejscowości Małe Ciche, w dniach od 8 do 19 lipca. W programie zwiedzanie urokliwych miejsc na Słowacji i wędrówki po Tatrach Słowackich. Szczegóły dotyczące wyjazdu w gablocie. Zapisy chętnych u siostry Marty i ks. Andrzeja.
 13. W minionym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kościół – 500 zł. Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu przeczytamy m. in. o poście, który uśmierza wady, o wojnie na Ukrainie.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Marianna Szkudlarek l. 92 i Alicja Kłos l. 94. Pomódlmy się w ich intencji. Zdrowaś MaryjoWieczny odpoczynek….

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 LUTEGO 2024 R.

Ogłoszenia parafialne

 1. Każdego roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Dziś o godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu: o godz. 17.15 dla dzieci, o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
 2. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
 3. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarą złożoną do puszek.
 4. W środę po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego należących do wspólnot: Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Przyjaciół Radia Maryja.
 5. 24 lutego mija 2 rocznica rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Udręczony naród ukraiński wciąż potrzebuje modlitwy i pomocy materialnej. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. będziemy gościć przedstawicieli wspólnoty 'Dzieci Tarnopolszczyzny', którzy opiekują się Domem Dziecka w Bieżanach na Ukrainie. Usłyszymy w ich wykonaniu kilka pieśni religijnych. Możemy przekazać odzież i buty dla dzieci i młodzieży z sierocińca. Będą także do nabycia płyty i inne pamiątki.
 6. W sobotę swoje imieniny obchodzi nasz organista Maciej. W Jego intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 6.30.
 7. Rozpoczęliśmy cykl Katechez Przedmałżeńskich, które odbywają się w soboty o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. W piątek w kancelarii od godz. 19.00 przyjmuje Pani Psycholog.
 9. Dziękujemy Grupie Św. Marty za sprzątanie świątyni.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym – rozpoczęcie wielkopostnej szkoły modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Halina Madej l. 82, Maria Kędziak l. 68. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.