Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość NMP Częstochowskiej

21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 sierpnia 2018 r.


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 do przekazania wiernym w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. 

 

 1. W tym roku mija 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższą sobotę 1 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiejodprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczakaw intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
 2. Zbliża się dzieńimieninKsiędza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. W poniedziałek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, wBazylice Archikatedralnejo godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś ok. Godz. 17:00 POWRÓCĄ z Jasnej Góry PIELGRZYMI z 38 Pieszej Pielgrzymki Ziemi Łaskiej. Zachęcamy do udziału w powitaniu i towarzyszeniu pielgrzymom podczas wejścia do miasta i Kolegiaty.
 2. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, Godzinki do NMP, Adorację, Nowennę i msze św. o godz. 18:00.
 3. W tym tygodniu przypada PIERWSZA SOBOTA miesiąca. Nabożeństwo z racji I soboty odprawione będzie rano po mszy św. o godz. 7:00. W niedzielę zaś zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne na godz. 17:30.
  Ofiary zbierane na tacę za tydzień z racji I niedzieli miesiąca przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 4. Od następnej niedzieli POWRACAMY do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką. Msza św. w kaplicy w Łopatkach od następnej niedzieli o godz. 10:30.
 5. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów w poniedziałek – 3 września – do naszej świątyni na uroczyste ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.
 6. 1 września przypada ROCZNICA wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ. Z tej racji Burmistrz Łasku i Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Łask, do udziału w obchodach 79. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które odbędą się na łaskim cmentarzu parafialnym w piątek - 31 sierpnia o godz. 13:00.
 7. Dziękujemy za tygodniową pomoc duszpasterską w parafii Ks. Neoprezbiterowi Karolowi Kowalikowi.
  Od jutra w naszej parafii rozpocznie swoją posługę Ks. Dr Andrzej Michalak.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli OFIARY na KOŚCIÓŁ. Łącznie bezimiennie w kwocie - 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 9. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 10. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 11. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ
 12. Za tydzień w niedzielę, przy głównych drzwiach wejściowych do Kolegiaty, zbiórkę ofiar będą prowadzili przedstawiciele Fundacji GAJA. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz operacji dysplazji dystroficznej 3,5 letniej Katarzyny Kośmider. Operacja kosztuje łącznie ok. 310 000 zł, ma być wykonana w Niemczech.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Zapraszamy na Koncert Finałowy II-ego Międzynarodowego MUZYCZNEGO FESTIWALU zatytułowanego: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  O godz. 19:00 Koncert: „Z WIEDNIA DO PARYŻA I BUDAPESZTU”
  Wykonawcy to:Anna Kutkowska-Kass, Jolanta Bobras, Romuald Spychalski, Maciej Markowski (Soliści teatrów muzycznych Łodzi i Warszawy),Zespół pod kier. Adama Manijaka,
  Przeniesiemy się dziś do fikcyjnej krainy operetki, gdzie wszystko jest dowcipem i zabawą; wprowadzimy publiczność do ekskluzywnych kręgów budapesztańskiego variete i paryskiego teatru buffo a także do Wiednia, gdzie nieodmiennie królował walc.
  Prowadzenie koncertu: Krystyna Pietranek-Kulis. WSTĘP WOLNY.
 2. Za tydzień w niedzielę o godz. 19:00 będziemy mogli usłyszeć koncert zatytułowany „Zgniotą nas tyrany – powstaniem na nowo”. Zapraszamy na wieczór pełen nieznanych pieśni patriotycznych z okresu XIX-XXI w. w wykonaniu Barbary Rogali i Apertus Quartet. Usłyszymy autorskie kompozycje Grzegorza Rogali do słów petów, dla których słowo: Polska było kompasem. Dwa główne kierunki to Powstanie Styczniowe 1863 i odzyskanie niepodległości. Wstęp jak zawsze wolny.

 


20 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 sierpnia 2018 r.

 

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Trwając w MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI, chciejmy wspólnie pomodlić się w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 2. We wtorek 21 sierpnia po raz 38 wyruszy z Kolegiaty na Jasną Górę PIESZA PIELGRZYMKA Ziemi Łaskiej.
  O godz. 7:00 we wtorek Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki. Pielgrzymi wyruszą sprzed Kolegiaty o godz. 8:00. Po czterech dniach, w piątek 24 sierpnia ok. godz. 14:00 dotrą na Jasną Górę.
  Pielgrzymi powrócą do Łasku w niedzielę 26 sierpnia - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ,. z ok godz. 17:00.
  Zapraszamy parafian i mieszkańców miasta do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki oraz do towarzyszenia pielgrzymom w czasie wyjścia i powrotu pielgrzymki.
  Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać w poniedziałek 20.08. w kancelarii parafii kolegiackiej; jeśli ktoś z różnych powodów nie zdąży z zapisem, będzie mógł to uczynić w czasie pierwszego dnia pielgrzymki na pierwszym postoju w Buczku.
  Od godz. 6:30 przed Kolegiatą będzie oczekiwał samochód, do którego pielgrzymi mogą oddać bagaż. Przypominamy, że bagaż musi być oznaczony numerem, który otrzymaliśmy przy zapisie na pielgrzymkę. Zwracamy się z prośbą, aby osoby, które używają lekarstw zapisanych przez lekarza, zabrały je ze sobą na pielgrzymkę.
  W kancelarii parafialnej można również zapisać się do grupy duchowej pielgrzymki. W kolegiacie, każdego dnia trwania pielgrzymki o godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec w intencji pielgrzymów.
 3. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, Różaniec w intencji pielgrzymów, Adorację, Nowennę i msze św. o godz. 18:00.
 4. Kontynuujemy coroczną Akcję TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW. Można jeszcze pobrać z zakrystii plecak z listą rzeczy potrzebnych dzieciom do szkoły. Po zaopatrzeniu plecaka przynosimy go do zakrystii bądź kancelarii najpóźniej do 26 sierpnia. Większość plecaków przekażemy dzieciom z terenu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączą się w tę piękną akcję.
 5. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 6. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 7. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ

 Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  Dziś o godz. 19:00 „SŁOŃCE ZAMKNIĘTE W DŹWIĘKACH POŁUDNIA”
  Wykonawcy: Zespół Muzyki Dawnej „FINESIS TRIO” z Krakowa
  Program koncertu obrazuje ukryty w formach i rytmach temperament muzyki hiszpańskiej i włoskiej w utworach z epoki renesansu i baroku.
  Za tydzień w niedzielę:„Z WIEDNIA DO PARYŻA I BUDAPESZTU”
  Wykonawcy: Anna Kutkowska-Kass, Jolanta Bobras, Romuald Spychalski, Maciej Markowski (Soliści teatrów muzycznych Łodzi i Warszawy),Zespół pod kier. Adama Manijaka,
  W finałowym koncercie festiwalu przeniesiemy do fikcyjnej krainy operetki, gdzie wszystko jest dowcipem i zabawą; wprowadzimy publiczność do ekskluzywnych kręgów budapesztańskiego variete i paryskiego teatru buffo a także do Wiednia, gdzie nieodmiennie królował walc.
  Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

12 sierpnia 2018 r.

 

Zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej


do przekazania wiernym w niedzielę 12 sierpnia 2018 r. 

 

 1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny(15 sierpnia) zapraszamy wszystkich Archidiecezjan na Mszę św. celebrowaną w Bazylice Archikatedralnej o godz. 9.30 pod przewodnictwemKs. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. W tym dniu przypada również 98. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego.
 2. Duszpasterstwo Rolników zapraszanaArchidiecezjalne Dożynki, któreodbędą się w tym roku w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach w niedzielę26 sierpnia o godz. 11.30. Chciejmy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za tegoroczne zbiory i za wszystkich, którzy uprawiają ziemię oraz zbierają jej plony.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Jutro przypada 13 dzień sierpnia, czyli DZIEŃ FATIMSKI. Po mszy św. o godz. 1800i modlitwie różańcowej odbędzie się procesja z figurą MB Fatimskiej.
 2. We wtorek WSPOMINAMY w liturgii Św. Maksymiliana Marii Kolbego, zaś w piątek Św. Jacka.
 3. W środę – 15 sierpnia, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP (MB Zielnej). W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów. Pamiętajmy, że w tę Uroczystość powinniśmy powstrzymać się od prac niekoniecznych i uczestniczyć we wspólnej modlitwie w kościele. 
  W Kolegiacie niedzielny porządek mszy św. Serdecznie zapraszamy! Po południu o godz. 17:00 zapraszamy na WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adorację, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msze św. o godz. 18:00. KANCELARIA PARAFIALNA z racji uroczystości NIE BĘDZIE CZYNNA.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy GOŚCILI W SWOICH DOMACH przybywających do nas PIELGRZYMÓW. Dziękujemy Dyrekcjom szkół i parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo dziękujemy żołnierzom z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego za przygotowanie grochówki dla pielgrzymów z Płocka. Dziękujemy sponsorom, którzy dali produkty do przygotowania zupy: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, Skupowi warzyw i owoców RYKAŁA, oraz Powszechnej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM za przekazany chleb i poszczególnym parafianom, którzy ofiarowali chleb dla pielgrzymów. Dziękujemy również Policji za służbę świadczoną wobec pielgrzymów.
 5. Pamiętajmy o trwającym MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI. Swoją abstynencję ofiarujmy w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.
 6. Rozpoczynamy coroczną Akcję TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW. Można pobrać z zakrystii plecak z listą rzeczy potrzebnych dzieciom do szkoły. Po zaopatrzeniu plecaka przynosimy go do zakrystii bądź kancelarii najpóźniej do 26 sierpnia. Większość plecaków przekażemy dzieciom z terenu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączą się w tę piękną akcję.
 7. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku.
  W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł.
  Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie.
  Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 8. Po raz drugi pomagał nam w parafii ks. ROMAN WŁASIUK. W czwartek ks. Roman wyjeżdża z Łasku. Serdecznie dziękujemy za tegoroczną pomoc i życzymy powodzenia w pracy duszpasterskiej w parafii katedralnej w Łucku na Ukrainie.
  Od 21 sierpnia przez kilka dni będzie pomagał w naszej parafii ks. neoprezbiter Karol KOWALIK.
 9. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na KOŚCIÓŁ bezimiennie od dwóch osób w łącznej kwocie: 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 11. W piątek od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 12. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ

Centrum Idei ku Humanizmowi

 1. Zapraszamy na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
  Dziś o godz. 19:00 „GDY PIOSENKA SZŁA DO WOJSKA”
  Wykonawcy: Kwartet wokalny Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.W repertuarze najpiękniejsze utwory nawiązujące do historii polskiego oręża oraz przykłady powojennej twórczości o tematyce żołnierskiej.
  Za tydzień w niedzielę: „SŁOŃCE ZAMKNIĘTE W DŹWIĘKACH POŁUDNIA”
  Wykonawcy: Zespół Muzyki Dawnej „FINESIS TRIO” (Kraków) w składzie: Katarzyna Puch – sopran, Małgorzata Włodarczyk – lutnia, gitara klasyczna, Paulina Tkaczyk – klawesyn.
  Program koncertu obrazuje ukryty w formach i rytmach temperament muzyki hiszpańskiej i włoskiej w utworach z epoki renesansu i baroku.
  Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.
 2. We wnętrzu Kolegiaty prezentowana jest wystawa autorstwa Piotra Rafałko zatytułowana „100 LEGIONISTÓW W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Zachęcamy do zapoznania się z całością wystawy.


  W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Zbygniew Kowaliński – lat 72; Tadeusz Magnucki – lat 63; Dominik Dudek – lat 29. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

5 sierpnia 2018 r.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 5 sierpnia 2018 r. 


 1. Centrum Służby Rodzinieoferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla małżeństw/par w ramach projektu Małżeńskie SOS. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej Centrum.
 2. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja”prowadzi nabór na grupę wsparciadla osób, które borykają się z problemem uzależnieniawśród najbliższych członków rodziny/znajomych. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE przed Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 2. Jutro przypada święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zapraszamy na msze św., które będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego. W czwartek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, zaś w piątek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 3. W tym tygodniu, w czwartek 9 sierpnia przybędą około godz. 16:00 PIELGRZYMI z LUBAWY. Pielgrzymi z tej grupy proszą o nocleg w domach naszych parafian.
  W piątek 10 sierpnia zaś przybędą PIELGRZYMI z ELBLĄGA i PŁOCKA
  ok godz. 15:00. Dla tej grupy obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 4. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł. Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie. Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 5. W minioną niedzielę słyszeliśmy apel Księży Biskup, którzy prosili nas wszystkich o podjęcie trudu ABSTYNENCJI OD ALKOHOLU. Mogliśmy usłyszeć m.in. słowa: „Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami”. To prawda. […] Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny!” W kaplicy Matki Bożej na stoliku wyłożona jest KSIĘGA HONOROWA TRZEŹWOŚCI założona w naszej parafii w 1975 roku. Widnieje tam wiele deklaracji abstynencji potwierdzonych imionami i nazwiskami naszych parafian. Zachęcamy aby podjąć abstynencję od alkoholu, wg. Apelu Ks. Biskupów. Prosimy o dokonanie wpisu do KSIĘGI HONOROWEJ TRZEŹWOŚCI. Obok księgi leżą Modlitwy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do codziennego odmawiania. Osoby, które zadeklarują swoją abstynencję mogą zabrać ze sobą tekst modlitwy.
 6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 7. W piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 8. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

 1. Zapraszamy na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”. 
  Dziś o godz. 19:00 „TANGA ŚWIATA”
  Wykonawcy: Zespół „Al Tango” (Warszawa), Piotr Rafałko – śpiew

  Za tydzień w niedzielę:„GDY PIOSENKA SZŁA DO WOJSKA”
  Wykonawcy: Kwartet wokalny Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.
  W repertuarze najpiękniejsze utwory nawiązujące do historii polskiego oręża oraz przykłady powojennej twórczości o tematyce żołnierskiej.
  Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.
  Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA/16 NIEDZIELA ZWYKŁA

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

29 lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
 2. W dniu 1 sierpnia o godz. 17:00 na Placu 11 Listopada w Łasku odbędą się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Zachęcamy do udziału w uroczystości.
 3. W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:30. Nabożeństwo w piątek po mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji 1 soboty po porannej mszy o godz. 7:00. W 1 niedzielę sierpnia o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.
 1. W miesiącu sierpniu tradycyjnie przez naszą parafię PRZECHODZĄ PIELGRZYMKI udające się na Jasną Górę. 1 sierpnia przybędą pielgrzymi z Dobrzynia. 2 sierpnia przybędą do nas pielgrzymi z Kruszwicy. Grupa ta prosi o obiad. Tradycyjnie pielgrzymów przyjmują parafianie zapraszając do swoich domów. Osoby, które gościły u siebie na obiedzie pielgrzymów, bądź chciałyby to uczynić w tym roku po raz pierwszy, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. 6 sierpnia będziemy gościli grupy pielgrzymów z miejscowości Żnin oraz Janikowo. W następnym tygodniu, 9 sierpnia przybędą około godz. 16:00 pielgrzymi z Lubawy. Pielgrzymi z tej grupy proszą o nocleg w domach naszych parafian. W piątek 10 sierpnia zaś przybędą pielgrzymi z Elbląga i Płocka ok godz. 15:00. Dla tej grupy obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 1. Od środy 1 sierpnia ruszają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania od poniedziałku do piątku, od 11:00 do 16:00. Będziemy pielgrzymować pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Koszt pielgrzymki: dorośli 60 zł, młodzież 50 zł. Przy zapisie bardzo prosimy o ewentualne zapisanie się na nocleg w Częstochowie (o ile nie załatwiamy go sobie na własną rękę) i opłacenie noclegu w kancelarii.  Nieopłacone noclegi musimy zwrócić, w przeciwnym razie parafia będzie musiał ponieść ich koszty. W czasie pielgrzymki nie będą prowadzone zapisy na noclegi w Częstochowie. Koszt noclegów waha się od 20 do 70 zł za dobę. Jest możliwość zarezerwowanie noclegu u Sióstr Zmartwychwstanek na Alejach NMP, na „Halach” oraz w Domu Pielgrzyma. W tym roku ze względu na remont domu zakonnego nie ma możliwości noclegu na ul. Wyszyńskiego. Również przy zapisie prosimy wybrać wariant powrotu podstawionym w dniu 26 sierpnia w Częstochowie autokarem i opłacić go w dniu zapisu, koszt przejazdu to 20 zł. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.
 1. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 2. Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 3. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
 4. Dziś wychodząc z kościoła możemy swoimi ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć dzieła CARITAS ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ. Bóg Zapłać!

 


 

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.

Dziśo godz. 19:00 „Organy i pieśń w przestrzeni sacrum”

Wykonawcy: Marta Chorzyńska - organy (Niemcy), Martyna Kasprzyk-Peralta – mezzosopran (Polska)

Myślą przewodnią koncertu jest oddanie naszego życia Najświętszej Maryi i Chrystusowi oraz zjednoczenie się z nim poprzez Komunię Świętą.

Za tydzień w niedzielę:„TANGA ŚWIATA”

Wykonawcy: Zespół „Al Tango” (Warszawa), Piotr Rafałko – śpiew

Koncerty zespołu „Al Tango” od lat zyskują entuzjastyczne recenzje, do czego przyczyniają się oryginalne aranżacje, stylowa interpretacja i wyrafinowane brzmienie, nad którym z jednej strony unosi się duch wielkich purystów epoki „złotej ery tanga”, z drugiej dokonania nowatorów tego tańca.

 

Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.

Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 


 

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Jadwiga Dudek – lat 84; Marianna Brus – lat 84; Paweł Zdziechowski – lat 42. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek....

 

 

22 lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
 2. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 3. Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 4. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
 5. W czwartek - 26 lipca, przeżywamy wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta SUMA ODPUSTOWA przy głównym ołtarzu w intencji Parafian, którą odprawi Ks. Leszek Kaźmierczak – Proboszcz parafii w Okupie. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 6. Na początku wakacji podawaliśmy informacje na temat zmian personalnych w naszej parafii. Decyzją Ks. Arcybiskupa ks. Alojzy Kwiatkowski z dniem 25 sierpnia tego roku, rozpocznie pracę w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie. Ponieważ od 1 sierpnia ks. Alojzy rozpoczyna swój urlop chcielibyśmy jeszcze w lipcu podziękować za jego posługę.
  Zapraszamy więc parafian na mszę św. w intencji ks. Alojzego 29 lipca o godz. 9:00. Razem chciejmy podziękować Bogu za dobro, jakie ks. Alojzy uczynił swoja pracą i zaangażowaniem w naszej parafii. Będziemy również prosili o potrzebne łaski dla ks. Alojzego w posłudze w nowym miejscu.
 7. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisy rozpoczną się 1sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 8. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd w dniu 29 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.

 


 

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.

Dziś o godz. 19:00 „Przeboje Muzyki Oratoryjnej”

Znane arie z klasycznych dzieł oratoryjnych m.in. J.F. Haendla, W.A. Mozarta i F. Mendelssohna - Bartholdiego i Ch. Gounoda.

Wykonawcy:Martha WRYK (Niemcy), Jakub GARBACZ - organy

 

Za tydzień w niedzielę: „Organy i pieśń w przestrzeni sacrum”

Wykonawcy: Marta Chorzyńska - organy (Niemcy), Martyna Kasprzyk-Peralta – mezzosopran (Polska)

Myślą przewodnią koncertu jest oddanie naszego życia Najświętszej Maryi i Chrystusowi oraz zjednoczenie się z nim poprzez Komunię Świętą. 
Program wokalno-instrumentalny został zbudowany w następujących sekwencjach:

- chwała Maryi Pannie, oddanie swego życia Panu,

- uwielbienie Pana, który jest naszym przewodnikiem, pasterzem. Błaganie o pomoc o wyzwolenie z grzechu.

- przemienienie w Ciało Przenajświętsze, które dane jest nam przez Komunię Świętą

- Chrystus Królem i naszym przewodnikiem

 

Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.

Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 


 

Módlmy się do Św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 


15 NIEDZIELA ZWYKŁA

15  lipca 2018 r.

 

Dziś na wszystkich mszach św. gościmy członków wspólnoty z DOMU MAGNIFICAT, z Łasku Kolumny. Nie głosimy dziś homilii, ale za to w czasie ogłoszeń usłyszymy świadectwo naszych Gości.

 

                                                                                           Ogłoszenia parafialne

1.    Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z racji 3 niedzieli miesiąca.
2.    W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
3.    GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
4.    Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
5.    Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
6.    Zbliża się 26 lipca, wspomnienia Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
7.    Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd w dniu 29 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.


Centrum Idei ku Humanizmowi


8.    Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
Dziśo godz. 19:00 „Muzyka Klezmerska  z różnych epok i stron świata”
Wykonawcy: ACCORINET KLEZMER BANDw składzie: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Marek Maciejewski – klarnet, Hieronim Bartczak – akordeon, Katarzyna Wieczorek – śpiew.
 
Za tydzień w niedzielę: „Przeboje Muzyki Oratoryjnej”
Znane arie z klasycznych dzieł oratoryjnych m.in. J.F. Haendla, W.A. Mozarta i F. Mendelssohna - Bartholdiego i Ch. Gounoda.
Wykonawcy: Martha WRYK (Niemcy), Jakub GARBACZ - organy
 
Prowadzenie wszystkich koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.
 
Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.
 


9.    Módlmy się do Św. Michała Archanioła:
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.