Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Cykl spotkań Ale Gość

ALE Gość z Adamem Wyrzykowskim

 

Zapraszamy także na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość w niedzielę 28 października z Adamem Wyrzykowskim, założycielem Fundacji Viva Cristo Rey. Adam jest zawodowym mistrzem Polski młodzieży w kickboxingu, zajmuje się finansami, doradztwem podatkowym. Nasz Gość przekona nas, że w naszym życiu nie ma przypadków, życie jest jak „Boskie puzzle”. Dostajemy od Boga małe elementy układanki, lecz nie widzimy od razu całego obrazu. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów OSIEMNASTKA o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. (ok. 19:00) rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem. ZAPRASZAMY.


Spotkanie z S. Małgorzatą Chmielewską

 

Dziś na godz. 18:00, zapraszamy na msze św. i spotkanie z cyklu ALE Gość z S. Małgorzatą Chmielewską. Temat spotkania to: 'Sposób na szczęśliwe życie'. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę Siostry - 'Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie'. Kolegiata, dziś, godz. 18:00.


ALE Gość z o. Adamem Szustakiem OP

 

 

W niedzielę 7 czerwca o godz. 18:00 odbyło sie kolejne spotkanie z cyklu 'ALE GOŚĆ! w Kolegiacie' z o. Adamem Szustakiem OP. W czasie Mszy św. o. Adam powiedział kazanie, natomiast o godz. 19:00 rozpoczęła się konferencja zatytułowana 'DOM WARIATÓW'

 

 

 

 

 


Zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE Gość z ks. S. Sosnowskim


ALE Gość z Abp. Grzegorzem Rysiem

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość w niedzielę 20 maja. Tym razem naszym gościem będzie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. O godz. 18:00 Ksiądz Arcybiskup odprawi Mszę św. dla młodzieży (OSIEMNASTKĘ) w czasie której powie homilię. O 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem - Ksiądz Arcybiskup będzie mówił 'o przebaczaniu'. Zapraszamy


ALE Gość z Anną i Karolem Wilczyńskimi

 

 

Centrum Idei ku Humanizmowi i Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku (Kolegiata Łaska), zapraszają: w niedzielę 18 lutego 2018 r. na spotkanie z cyklu ALE Gość z Anną i Karolem Wilczyńskimi – reporterami, twórcami islamistablog.pl. Nasi Goście podejmą temat: „Islam i uchodźcy. Co tak naprawdę grozi Europie?”

 

Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów „OSIEMNASTKA” o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. (o godz. 19:00) rozpocznie się spotkanie z naszymi Gośćmi.


ALE Gość z Mają Komorowską

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość z Mają Komorowską w niedzielę 3 grudnia 2017 r.

 

Maja Komorowska to znana aktorka filmowa i teatralna. Zagrała m.in. w „Weselu”, „Pannach z wilka”, „Dekalogu”, „Lawie”, „Katyniu” w dramacie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Otrzymała wiele nagród filmowych i teatralnych, w 2001 otrzymała nagrodę TOTUS w kategorii „osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”, a 2011r. została odznaczona przez prezydenta Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów „OSIEMNASTKA” o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. (o godz. 19:00) rozpocznie się spotkanie z Mają Komorowską.


ALE Gość z o. Jackiem Prusakiem SJ

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość w niedzielę 19 listopada. Naszym Gościem będzie o. Jacek Prusak SJ, jezuita, teolog, psychoterapeuta, publicysta, doktor psychologii. Prorektor Akademii 'Ignatianum' w Krakowie. Członek redakcji 'Tygodnika Powszechnego'. Autor książki 'Poznaj siebie, spotkasz Boga'.


Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów 'OSIEMNASTKA' o godz. 18:00, w czasie której O. Jacek powie homilię. Po Mszy św., o godz. 19:00 rozpocznie sie spotkanie zatytułowane: 'Kiedy do spowiednika, kiedy do terapeuty'.
Zapraszamy do Kolegiaty Łaskiej

 


Zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE Gość

 

 

W niedzielę 18 czerwca zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość. Naszym Gościem będzie ks. Grzegorz Michalczyk – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych a także wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz konsultant i współautor programów radiowych i telewizyjnych. Spotkanie rozpocznie Msza św. dla młodzieży i studentów OSIEMNASTKA o godz. 18:00 w czasie której ks. Grzegorz powie homilię. Po Eucharystii o godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie zatytułowane: 'Chrześcijaństwo czy podróbka'


Dominikańska Szkoła Wiary

 

W ramach cyklu spotkań ALE GOŚĆ organizowanych przez Centrum Idei ku Humanizmowi przy Kolegiacie Łaskiej, zapraszamy na spotkania DOMINIKAŃSKIEJ SZKOŁY WIARY, która jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań prowadzonych przy klasztorach OO. Dominikanów. Spotkania z DOMINIKAŃSKIEJ SZKOŁY WIARY adresowane są do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Boga. Wśród gości znajdą się cenieni specjaliści – duchowni i świeccy, jak również przedstawiciele środowisk twórczych. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu (z pominięciem miesięcy wakacyjnych) w kaplicy św. Anny Kolegiaty Łaskiej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w najbliższy piątek - 12 maja, na godz. 18:45. Wykład zatytułowany 'Działanie i odpoczynek - cz. 1 - Jak znaleźć równowagę i pokój?' poprowadzi O. Tomasz Nowak OP – Przeor Łódzkiego Klasztoru OO. Dominikanów.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.