Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Cykl spotkań Ale Gość

ALE Gość z Szymonem Hołownią

 

 

Centrum Idei ku Humanizmowi w Łasku i Duszpasterstwo Młodzieży i Studentów 'KORAB' przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku zapraszają na spotkanie z cyklu ALE Gość z Szymonem Hołownią w środę 15 marca o godz. 19:00 w Kolegiacie Łaskiej. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek Szymona, które są cegiełkami i dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka. Podopiecznych Fundacji będziemy mogli wesprzeć również składając ofiary do puszek po Mszach św. w przyszłą niedzielę 5 marca.

 

Fundacja Dobra Fabryka to druga z fundacji (obok Fundacji Kasisi) założonych przez Szymona Hołownię. Jej celem jest 'produkcja dobra' w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Każde z wybranych miejsc Szymon regularnie odwiedza, by na bieżąco weryfikować potrzeby i optymalnie dysponować pomoc.


JAK POMAGAMY?
Od stycznia 2016 Dobra Fabryka działa w PIĘCIU krajach!!! Do Rwandy i Demokratycznej Republiki Konga dołączamy trzy państwa Afryki Zachodniej: Togo, Benin i Burkinę Faso. W Rwandzie, dotkniętej piekłem ludobójstwa w Kabuga wspieramy małe hospicjum; w Kongo szpital prowadzony przez polskie Siostry od Aniołów oraz Ośrodek dożywiania; w Togo parafialną aptekę, Centrum Medyczne i wioskę trędowatych; w Beninie finansujemy szkołę Montessori w Cove; w Burkina Faso kupujemy zwierzęta gospodarskie i nasiona dla wybranej grupy rodzin. Oni, po roku, są zobowiązani do podzielenia się z kolejnymi rodzinami tymi 'rolniczymi pakietami';

 

Nie chcemy lamentować nad tym, że świat bywa zły, okrutny, niesprawiedliwy. Chcemy coś z tym robić. Działamy w myśl zasady R. W. Emersona: 'najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry'.

 

Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią i do wsparcia podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.