Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

1 / 3

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
PARAFII NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 
I ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W ŁASKU 

 

Wydarzenia

REKOLEKCJE ADWENTOWE

 

Piątek – 6 grudnia 2019 r.

 

7:00   Msza św. - Roraty z nauką dla wszystkich

9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10:30  Msza św. z nauką dla wszystkich

 

16:30  Msza św. z nauką dla dzieci

17:30  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

18:00  Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

 

 

Sobota – 7 grudnia 2019 r.

 

SPOWIEDŹ godz.: 7:00 – 11:00; 16:00 – 18:30

 

7:00   Msza św. - Roraty z nauką dla wszystkich

           Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10:30  Msza św. z nauką dla wszystkich

 

16:30  Msza św. z nauką dla dzieci

18:00  Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

 

 

Niedziela – 8 grudnia 2019 r.

ODPUST - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 

7:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

9:00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10:30  Msza św. z nauką dla dzieci

12:00  Msza św. – SUMA ODPUSTOWA - z nauką dla wszystkich

            Akt oddania się Jezusowi przez Maryję na zakończenie 33 dniowych rekolekcji.

 

18:00  Msza św. z nauką dla wszystkich – Zakończenie Rekolekcji

 

Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Mika – Kapłan pracujący na misjach w Odessie na Ukrainie.


Film 'Z miłości do Joey'

Zapraszamy na kolejny 'Film z krzyżykiem': ' Z miłości do Joey' To prawdziwa historia, która na zawsze zostanie w pamięci każdego widza. Joey i Rory to jeden z najpopularniejszych duetów country i muzyki chrześcijańskiej w Stanach Zjednoczonych, prywatnie – szczęśliwe małżeństwo. Życiową sielankę przerywa wiadomość o śmiertelnej chorobie. Myliłby się jednak ten, kto uznałby, że w tym miejscu opowieści zaczyna się dramat i czekają nas już tylko łzy rozpaczy…
„Z miłości do Joey” to historia przepełniona nadzieją, wzruszeniem, radością, a nade wszystko dotykająca intymnej relacji z Bogiem w szczególnym momencie doczesnych zmagań człowieka. Widz zostaje wciągnięty w podróż życia głównych bohaterów, odkrywając, czym naprawdę jest miłość, szczęście, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie, co naprawdę jest ważne oraz co się stanie, gdy pozwolimy Bogu prowadzić nasz dom. Co więcej, ten przepełniony pogodą ducha film stawia szereg istotnych pytań, które przez wiele godzin, a może i dni po seansie będą świdrować nasz umysł, naszą duszę, rozszerzając coraz bardziej pole naszego widzenia. Na koniec zostaniemy z uczuciem przeżycia wielkiej, emocjonalnej przygody… Powiedzieć, że ten film trzeba koniecznie zobaczyć, to mało. Ten film trzeba koniecznie przeżyć.
Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 20 listopada o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.


NOC ŚWIĘTYCH


Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie


Zapraszamy na film 'Tajemnica Ojca Pio'

CENTRUM IDEI KU HUMANIZMOWI przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku, zaprasza na kolejny film z cyklu „Film z krzyżykiem” zatytułowany „Tajemnica Ojca Pio.”
Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.
Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu.
Film będzie wyświetlony na sali widowiskowej ŁDK przy ul. Narutowicza 11, w środę 23 października o godz. 19:30. WSTĘP WOLNY.


ALE Gość z Grzegorzem Miecznikowskim

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu ALE Gość w niedzielę 13 października. 'Od ateizmu do żywej wiary' to temat najbliższego spotkania, którego gościem będzie Grzegorz Miecznikowski. Spotkanie rozpocznie o godz. 18:00 Eucharystią dla młodzieży i studentów „Osiemnastka”; spotkanie z naszym Gościem rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. ok. godz. 19:00.
Grzegorz wychował się w tradycyjnym, katolickim domu. Co niedzielę chodził do kościoła. W wieku 14 lat zachwycił się muzyką metalową. Zaczął jeździć na koncerty, fascynowały go pentagramy, groźne twarze, mroczne grafiki, krzyże odwrócone do góry nogami. Nienawidził wszystkiego, co chrześcijańskie. Wierzył w magię i okultyzm, był fanem pism antyklerykalnych. A przede wszystkim, gorliwie przekonywał, że Boga nie ma. Któregoś dnia pod wpływem muzyki chrześcijańskiej, gdzie wokalista śpiewał o miłości, o Jezusie, zaczął myśleć, „skąd we mnie tyle nienawiści, skoro Boga nie ma, powinno mi to być obojętne”. Jak wspomina, następnego dnia obudził się z miłością i pokojem w sercu a kilka dni później poszedł do spowiedzi.


Nabożeństwo fatimskie


Pielgrzymka różańcowa


Zapraszamy na wystawę


POLSKA POD KRZYŻEM

 

PROGRAM - Kolegiata

14 września 2019 r.


10:50 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne. 
11:30 Konferencja: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa
          we współczesnym świecie”. - Ks. Henryk Eliasz
12:00 Anioł Pański.

12:05 Adoracja Krzyża.
13:00 Przerwa

14:15 Droga Krzyżowa. 

15:00 Msza Święta z homilią. – Ks. Proboszcz


Liturgia

2020-09-27, Niedziela, Rok A, II, Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła
Ez 18, 25-28
Ps 25 (24), 4-5. 6-7. 8-9 (R.: por. 6a)
Flp 2, 1-5
Por. J 10, 27
Mt 21, 28-32
2020-09-28, Poniedziałek, Rok A, II, Wspomnienie św. Wacława, męczennika
Hi 1, 6-22
Ps 17 (16), 1bcd. 2-3. 6-7 (R.: por. 6b)
Por. Mk 10, 45
Łk 9, 46-50
2020-09-29, Wtorek, Rok A, II, Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
J 1, 47-51
Dn 7, 9-10. 13-14
Ap 12, 7-12a
Ps 138, 1-2a. 2b-3. 4-5 (R.: 1c)
Por. Ps 103, 21
J 1, 47-51

LinkiZasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.