Zdjęcia: Piotr Drzewiecki

List Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego ma Triduum Paschalne i Wielkanoc

treść listu poniżej

Celebracje Wielkiego Tygodnia

Obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny

Gorzkie żale cz. II

Modlitwa z papieżem Franciszkiem 27.03 godz. 18:00

Zarządzenie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej z dn. 24.03.2020 r.

Ograniczenia podczas zgromadzeń liturgicznych

Komunikat Przewodniczącego KEP (ograniczenie liczby uczestników liturgii)

Komunikat Przewodniczącego KEP

Franciszek wzywa do specjalnej modlitwy w walce z koronawirusem

„Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości” stwierdził papież po modlitwie „Anioł Pański” i zapowiedział dwie nowe inicjatywy modlitewne: zachęcił wszystkich chrześcijan, niezależnie od istniejących podziałów do odmówienia w południe 25 marca modlitwy „Ojcze nasz” a także do włączenia się za pośrednictwem mediów w modlitwę, której będzie przewodniczył w piątek 27 marca o godz. 18.00. Wyraził także swoją solidarność z dotkniętymi trzęsieniem ziemi mieszkańcami Chorwacji.

REKLAM

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry,

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dlatego zachęcam, aby czynić to wiele razy w ciągu dnia, ale wszyscy razem, do odmówienia „Ojcze nasz” w środę 25 marca w południe, wszyscy razem. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi i Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra, chociaż plac będzie pusty. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Okażmy naszą bliskość lekarzom, pracownikom służby zdrowia, pielęgniarzom i pielęgniarkom, wolontariuszom. Okażmy naszą bliskość władzom, które muszą podejmować surowe środki ostrożności, ale dla naszego dobra. Okażmy naszą bliskość policjantom, żołnierzom, którzy na tej na drodze nieustannie starają się utrzymać porządek, aby było realizowane to, czego rząd wymaga, by czyniono dla dobra nas wszystkich. Okażmy naszą bliskość wszystkim.

Wyrażam swoją bliskość mieszkańcom Chorwacji, dotkniętej dziś rano trzęsieniem ziemi. Niech Pan da im siłę i solidarność, aby stawić czoła temu nieszczęściu.

I pamiętajcie: weźcie dziś Ewangelię i przeczytajcie spokojnie, powoli dziewiąty rozdział Ewangelii św. Jana. Ja też to uczynię. Wyjdzie to nam wszystkim na dobre.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Nie zapomnijcie za mnie się modlić. Smacznego obiadu i do zobaczenia.

2020-09-27, Niedziela, Rok A, II, Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła
Ez 18, 25-28
Ps 25 (24), 4-5. 6-7. 8-9 (R.: por. 6a)
Flp 2, 1-5
Por. J 10, 27
Mt 21, 28-32
2020-09-28, Poniedziałek, Rok A, II, Wspomnienie św. Wacława, męczennika
Hi 1, 6-22
Ps 17 (16), 1bcd. 2-3. 6-7 (R.: por. 6b)
Por. Mk 10, 45
Łk 9, 46-50
2020-09-29, Wtorek, Rok A, II, Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
J 1, 47-51
Dn 7, 9-10. 13-14
Ap 12, 7-12a
Ps 138, 1-2a. 2b-3. 4-5 (R.: 1c)
Por. Ps 103, 21
J 1, 47-51

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.