Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.07.2018 r.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.

 

 1. Witamy w naszej parafii ks. Romana Własiuka – wikariusza z Parafii Katedralnej w Łucku na Ukrainie, który pomagał nam już w okresie zimowy, podczas kolędy.
  W tym roku ks. Roman będzie posługiwał w naszej parafii do połowy sierpnia.
 2. Decyzją Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia Ks. Alojzy Kwiatkowski od 26 sierpnia tego roku rozpocznie pracę jako wikariusz Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie. Do końca wakacji Ks. Alojzy będzie nadal pracował w naszej parafii. Z dniem 26 sierpnia Ks. Alojzego zastąpi Ks. Andrzej Michalak, który aktualnie jest wikariuszem w Parafii p.w. Św. Witalisa w Tuszynie.
 3. Ks. Arcybiskup swoim dekretem powiększył grono kapłanów pracujących w naszej parafii. Od jutra rozpocznie pośród nas swoją posługę Ks. Kanonik dr Henryk Eliasz, dotychczasowy Proboszcz Par. Św. Mateusza w Pabianicach. Ks. Eliasz jest emerytowanym kapłanem, który jak zaznaczył Ks. Arcybiskup w swoim piśmie, będzie pełnił „obowiązki spowiednika Sanktuarium Matki Bożej w Łasku”. Oficjalnie powitamy Ks. Eliasza podczas liturgii w następną niedzielę.
 4. W czasie wakacji zmiennie ulega PORZĄDEK MSZY ŚW. w Kolegiacie. Dziś już nie będzie mszy św. o godz. 12:00.
 5. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE z racji I niedzieli miesiąca.
 6. W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo I piątkowe po wieczornej mszy św.
 8. Od najbliższego piątku NIE BĘDZIEMY SPRAWOWALI mszy św. w piątki o godz. 15:00. Tym samym nie będzie również wystawienia Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00. Kolegiata każdego dnia pozostaje otwarta. Zachęcamy do osobistej modlitwy w jej wnętrzu.
 9. W minionym tygodniu NA KOŚCIÓŁ wpłynęły następujące ofiary: Henryka Szubert z Orchowa – 200 zł, p. Przybylska – 100 zł, bezimiennie łącznie w kwocie – 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 10. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek wieczorem.
 11. Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 12. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
 13. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd na coroczną Pielgrzymkę Rodziny „RADIA MARYJA”. Wyjazd autokarem w niedzielę - 8 lipca o godz. 6:00. Zbiórka na parkingu przed Kolegiatą. Zapisy przy stoliku pod Chórem.
 14.  W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Juzef Gzik - lat 78; Zofia Kacprzak - lat 77. Pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...
 15. Módlmy się do świętego Archanioła:

 

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.