Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA
15  lipca 2018 r.

 

Dziś na wszystkich mszach św. gościmy członków wspólnoty z DOMU MAGNIFICAT, z Łasku Kolumny. Nie głosimy dziś homilii, ale za to w czasie ogłoszeń usłyszymy świadectwo naszych Gości.

 

                                                                                           Ogłoszenia parafialne

1.    Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z racji 3 niedzieli miesiąca.
2.    W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
3.    GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
4.    Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
5.    Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
6.    Zbliża się 26 lipca, wspomnienia Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
7.    Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd w dniu 29 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.


Centrum Idei ku Humanizmowi


8.    Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
Dziśo godz. 19:00 „Muzyka Klezmerska  z różnych epok i stron świata”
Wykonawcy: ACCORINET KLEZMER BANDw składzie: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Marek Maciejewski – klarnet, Hieronim Bartczak – akordeon, Katarzyna Wieczorek – śpiew.
 
Za tydzień w niedzielę: „Przeboje Muzyki Oratoryjnej”
Znane arie z klasycznych dzieł oratoryjnych m.in. J.F. Haendla, W.A. Mozarta i F. Mendelssohna - Bartholdiego i Ch. Gounoda.
Wykonawcy: Martha WRYK (Niemcy), Jakub GARBACZ - organy
 
Prowadzenie wszystkich koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.
 
Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.
 


9.    Módlmy się do Św. Michała Archanioła:
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

    Zasady przetwarzania danych

    Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

    Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.