Ogłoszenia parafialne 04.03.2018 r.

3 Niedziela Wielkiego Postu - 04 marca 2018 r.

Komunikaty kurialne

1. Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud zaprasza w poniedziałek 5 marca na godz. 9.00 do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Teofilowie na Mszę św. w intencji Ojczyzny sprawowanej, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również w 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, w intencji poległych i pomordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej II RPW oraz ofiar sowieckiego reżimu.

2. Dnia 13 marca 2013 roku, w godzinach wieczornych, świat poznał nowego papieża, którym został Ojciec Święty Franciszek. Od tego momentu nieprzerwanie trwamy na modlitwie za nowego następcę Św. Piotra. Z racji 5. rocznicy wyboru w niedzielę 11 marca o godz. 19.00 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Papieża, której przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś po mszy św. dla dzieci o godz. 10:30 zapraszamy na SPOTKANIE RODZICÓW dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Św.

2. W poniedziałek kolejne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO o godz. 18:40, w salce przy kancelarii. Wystarczy przyjść i przynieść z sobą Pismo Święte.

3. Przy Kolegiacie działa DEKANALNA PORADNIA RODZINNA. Spotkania z Doradcami życia małżeńskiego i rodzinnego są możliwe w poniedziałki od godz. 18:30 w Kancelarii Parafialnej.

4. W dniach 9 i 10 marca (piątek i sobota) w marketach Vobiano, Netto i Biedronka przy ul. Jana Pawła II odbędzie się ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI prowadzona przez młodzież i dzieci ze Szkolnych Kół Caritas w ramach akcji Caritas "Tak, pomagam". Zwracamy się z prośba o wsparcie akcji poprzez przekazanie zakupionej żywności (produkty o długim terminie przydatności do spożycia). Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin, natomiast cześć produktów zostanie przekazana do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

5. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU zapraszamy na MSZĘ ŚW. o godz. 15:00. Po mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ: o godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. Po mszy wieczornej o godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla Studentów, młodzieży licealnej i gimnazjalistów. W tym tygodniu - w piątek 9 marca na godz. 19:00, zapraszamy na ROCKOWĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ  w wykonaniu zespołu DAJ SPOKÓJ. Warto przyjść, bo będzie to okazja do modlitwy (to nie jest koncert). Będzie również sposobność by w ramach akcji „Kanapka za złotówkę” organizowaną przez Salentyńskie Dzieła Misyjne podzielić się przysłowiową złotówką z potrzebującymi.

7. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

8. Po raz pierwszy zapraszamy do udziału w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ. Rozpoczęcie w naszej świątyni, mszą świętą, 16 marca o godz. 20:00. Następnie uczestnicy wyruszają w liczącą ok. 45 km trasę Drogi Krzyżowej, która biegnie trasami o małym natężeniu ruchu, w tym drogami leśnymi i polnymi. Zakończy się ona w Kościele pw. Św. Antoniego w Zduńskiej Woli. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się zawsze nocą, i jest osobistym spotkaniem z Jezusem, przeżywanym w milczeniu i samotności. Pomysłodawcą takiej formy Drogi Krzyżowej jest Ks. Jacek Stryczek znany jako inicjator Szlachetnej Paczki. Każda osoba biorąca w niej udział odpowiada za siebie. Jako Parafia i osoby przygotowujące trasę jedynie propagujemy idee. Zachęcamy do podjęcia trudu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.Zapisy dokonujemy drogą internetową pod adresem: www.edk.org.pl Tam wybieramy Trasę ŁASK-ZDUŃSKA WOLA. Trasa ma nazwę Św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela.

9. Nasze parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczną się za tydzień w niedzielę - 11 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Marcin Wojtasik – Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Archidiecezji Łódzkiej. Rekolekcje będą przebiegały wg następującego porządku: (oddzielna kartka). Program rekolekcji wywieszony jest również w gablocie przed świątynią i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału w całych rekolekcjach.

W dniach Rekolekcji parafialnych – 12, 13 i 14 marca 2018 r. DLA MIESZKAŃCÓW ŁOPATEK będzie podstawiony AUTOKAR przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Łopatkach. Serdecznie zapraszamy parafian do skorzystania z możliwości uczestniczenia w Rekolekcjach Wielkopostnych.

10. W najbliższy piątek i sobotę, jak mogliśmy już usłyszeć w liście pasterskim ks. Abpa Grzegorza Rysia, przeżyjemy „24 GODZINY DLA PANA”. Do naszej świątyni przyjedzie ks. Bp Adam Lepa, oraz kapłani z kilku pobliskich dekanatów, aby spowiadać przez 24 godziny. W piątek zapraszamy na godz. 21:00 na NABOŻEŃSTWO POKUTNE, po którym rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. W sobotę o godz. 18:00 EUCHARYSTIA DZIĘKCZYNNA zakończy czas spowiedzi. Dokładny program „24 godzin dla Pana” umieszczony jest na plakacie przed wejściem do Kolegiaty PROGRAM 24 GODZINY DLA PANA. Pod chórem można również pobrać ulotki z porządkiem spowiedzi i prowadzonych modlitw.

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.

12. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.

13. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.

Również w piątki wieczorem na godz. 18:40 zapraszamy na próby CHÓRU w salce pod kaplicą Matki Bożej Łaskiej.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem można nabyć PISMO ŚWIĘTE w różnych formatach i wydaniach. Są również do nabycia ŚWIECE wielkanocnego Dzieła Caritas. Są dostępne nowe numery gazet: Któż jak Bóg, Egzorcysta.

15. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Henryka Ślązak - lat 92, Zbigniew Paliwoda – lat 70, Edward Wągrowski – lat 80, Janusz Błaszczyk – lat 62, Halina – Płóciennik – lat 68.

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

I. Dziś zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ z ks. Sławomirem Sosnowskim – byłym egzorcystą Archidiecezji Łódzkiej. Nasz Gość podejmie temat: „PO CO ZAJMOWAĆ SIĘ DIABŁEM?”.Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów„OSIEMNASTKA” o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem. 

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 18 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Paula, Marek

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook